Nederlander voelt zich niet zo bedreigd door criminaliteit SER: meer zendtijd voor consumentenvoorlichting Radio- en televisieprogramma's Onrust wel te constateren bij veel (jonge) vrouwen Speciaal Sterfdag Chileense president herdacht Vrouw lag tien dagen dood thuis Even puzzelen Klachten over colportage van „studenten" Koningin onthult monument 1 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De commissie voor consumentenzaken uit de sociaal- eqonomische raad (SER» wil extra zendtijd op radio en tv voor voorlich- tihg aan consumenten. De SER- commissie dringt er bij de ministers Van Doorn (CRM) en Lubbers (Eco nomische zaken» op aan hiervoor de omroepwet te wijzigen. Eerder al had de SER-commissie de NOS benaderd. De programmaraad van deze instelling liet echter de SER-commlssle weten dat er vol gens hem door de omroeporganisa ties al genoeg programma's met con sumenten-voorlichting worden ver zorgd. De SER-commissie is het daar uiteraard niet mee eens. De commissie wil bovendien dat de consumentenvoorlichting nn radio en tv niet afhankelijk is van vrijwilli ge medewerking van derden (de om roeporganisaties). Daarom zou de omroepwet moeten worden gewij zigd. Net zoals een brok zendtijd door deze wet is gereserveerd voor reclame door de STER, zou er ook een brok moeten worden gereser veerd voor voorlichting aan consu menten. aldus de SER-commissie. (De SER bestaat voor eenderde uit leden aangewezen door de vakbewe ging, eenderde leden aangewezen door centrale organisaties van on dernemers. en eenderde aangewezen door de regering). De extra zendtijd zou in de ogen van de SER-commissie moeten worden gevuld met feitelijke informatie over onder meer schadelijke produkten en misleidende praktijken, mede als tegenwicht voor de reclame- uitzendingen van de STER. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De door misdaad teweeggebrachte gevoelens van onveiligheid zijn minder algemeen en minder sterk dan vaak wordt beweerd. Een kwart van de Nederlanders voelt zich in geen enkel opzicht bedreigd door de criminaliteit. De Nederlanders bij wie wel bepaalde onrustgevoelens leven, hebben zich voor het overgrote deel nooit werkelijk angstig gevoeld. Tot deze conclusie komt het We tenschappelijk Onderzoek- en Docu mentatiecentrum (WODC) van het ministerie van justitie in zijn rapport „Onrustgevoelens in Nederland Zedenmisdrijven Het rapport is gebaseerd op een vo rig jaar gehouden landelijk onder zoek naar de onrustgevoelens onder de Nederlandse bevolking met be trekking tot de misdaad. Even op merkelijk als de conclusie dat er nauwelijks sprake blijkt te zijn van een onrustprobleem in Nederland, is de constatering dat de wel gesigna leerde sterke onrustgevoelens voor namelijk leven bij (jonge) vrouwen die voor aanranding vrezen. Dit on- dereoekresultaat mag ook daarom opmerkelijk heten, omdat het aantal agressieve zedenmisdrijven dat jaar lijks in Nederland wordt gepleegd, de laatste tien jaar nauwelijks is toegenomen. Desondanks veronder stelt één op de drie Nederlandse vrouwen dat zij een grotere kans heeft om aangerand te worden dan om het slachtoffer te worden van enig ander delict. In het rapport wordt gesteld, dat een deel van de Nederlandse vrouwen zich onveiliger voelt dan nodig is. „De gedachte van veel Nederlandse vrouwen", aldus de rapporteurs, „dat zij meer kans hebben om het slachtoffer te worden van een seksu eel geweldsmisdrijf dan van een ver- mogensmisdrijf. is niet reëel." Om dat de werkelijke omvang van de seksuele geweldscriminaliteit de bij sommige vrouwen bestaande gevoe lens van onveiligheid onvoldoende kan verklaren, zal het WODC in een vervolgonderzoek naar andere oorza ken zoeken Werkloosheid Uit het onderzoek naar onrustgevoe lens is verder gebleken, dat slechts zestien procent van de volwassen Nederlanders de misdaad het be langrijkste maatschappelijke pro bleem vindt. Een veel belangrijker en zelfs verreweg het belangrijkste maatschappelijke probleem vinden de meeste Nederlanders de werk loosheid. Van de ondervraagden gaf vierenveertig procent te kennen, eventueel wel bepaalde preventieve maatregelen te willen nemen. Extre- Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan in Italië Ned. 1/17.50 In Van gewest tot gewest de heiligdomsvaart in Maastricht, de donderdagsmarkt en het ringrijden in Middelburg, de restauratie van de St. Gudula- kerk in Lochem. verplicht Fries op de lagere school, de Wouwse plantage in West-Brabant. Ned. 1/19.05 Over God en geloof gaat het dit keer in de nieuwe IKON- serie studiogesprekken Ik spreek jou nog wel met vijftien en zestienjarigen. Ned. 2/19.05 In Kenmerk komt aan de or de de vraag of zuidelijk Amerika een grote dictatuur is. Drie jaar na de bloedige staatsgreep in Chili komen onder meer Clan- domiro Almeida en Pedro Filli- pe Ramirez (ministers onder Al- lende) en vluchtelingen in Ar gentinië aan hel woord. Ook wordt gesproken met leiders van de linkse verzetsbeweging in Chili en de Urugayse theo loog dr. Julio de Santor Ana. Ned. 2/19.30 O Mannenhuis is een Zweeds televisiespel. Een aan drank verslaafde man komt in een te huis voor verslaafde mannen te recht. waar hij droomt van het beginnen met een eigen zaak. Ned. 1/20.00 De VPRO brengt een docu mentaire van de Amerikaan Frederic Wiseman over De bij stand in New York. Filmer Wi seman staat bekend om zijn do cumentaires zonder commen taar. die door de wijze van ob serveren voor zichzelf spreken. Ned. 2/20.30 In Een middagje Stoomradio van Rett) van der Laan en Joop Groesz is dc ondergang \an de Titanic in 1912 een san de jeugdherinneringen die centraal staan. Hilv. 2/13.25 Van één onzer verslaggevers DEN HAAG Met de publikatie van vier rapporten heeft het We tenschappelijk Onderzoek- en Documentatie Centrum van het ministerie van justitie gisteren ruimere bekendheid gegeven aan zijn activiteiten, die er vooral op gericht zijn de resultaten van wetenschappelijk onder zoek op het terrein van de criminaliteit ingang te doen vinden bij diegenen die het beleid bepalen. Het centrum, dat onder supervisie staat van de vroegere Groningse hoogleraar dr. W. Buikhuisen, wil bouw stenen aandragen voor een justitieel beleid dat streeft naar een humane bejegening van degenen die met de justitie in aanraking komen. Behalve met eigen onderzoek houdt het centrum, waarvan dr. D. W. Steenhuis als hoofd optreedt, zich bezig met het criminologisch onderzoek dat door universiteiten en andere instellingen wordt verricht. Naar Buikhuisen gisteren zei, wil het WODC voor die buitenstaanders als wegwijzer optreden en daarnaast hun vaak dikke cn moeilijk leesbare rapporten ..vertalen" voor degenen die voor het justitiële beleid verantwoordelijk heid dragen. Het centrum biedt werk aan drieëntwintig academici, zestien onderzoekassistenten. vier documentalistes en acht leden van dc administratieve staf. me beveiligingsmaatregelen, zoals de aanschaf van wapens, werden bij na nooit genoemd. Slechts twintig procent van de ondervraagden had al daadwerkelijk bepaalde preven tieve maatregelen getroffen. Van de „sterk verontrusten" had slechts dertig procent maatregelen geno men. Het WODC verbindt daaraan de conclusie, dat de Nederlandse burger wellicht zal moeten worden aangemoedigd, zichzelf tegen be paalde typen van vermogenscrimi naliteit te beveiligen Dat de misdaad in Nederland in het algemeen nauwelijks gevoelens van onrust oproept, blijkt ook uit de resultaten van een ander door het WODC ingesteld onderzoek Daarbij is nagegaan, hoeveel aandacht in de gemeenteraden van honderdtachtig Nederlandse gemeenten is besteed aan de ontwikkeling van de crimina liteit. Geconstateerd werd. dat in de Nederlandse gemeenteraden de cri minaliteit nauwelijks onderwerp van gesprek vormt. Wel wordt in grotere gemeenten vaker over de criminaliteit gesproken dan in klei nere. Het WODC acht dat in over eenstemming met de bestaande CBS-cijfers, „die laten zien dat naar mate een gemeente meer inwoners telt. het aantal misdrijven per hon derdduizend inwoners stijgt." Hoe voorzichtig overigens met CBS- cijfers moet worden omgesprngen. blijkt uit een derde rapport van het WODC, dat zich bezighoudt met ge registreerde en niet-geregistreerde criminaliteit. In dat rapport wordt vastgesteld, dat CBS-statistieken een vertekend beeld geven en niet gebruikt mogen worden voor uit- Van een verslaggever IJMUIDEN De Europese regerin gen schieten tekort in hun pogingen een einde te maken aan het fascis tisch bewind in Chili. Dit zei Harry van den Bergh. internationaal secre taris van de PvdA. gisteravond tij dens de Chili-manifestatié in IJmui- den ter gelegenheid van de derde verjaardag van de dood van presi dent Allende van Chili. Dit te kortschieten is volgens Van den Bergh te meer zo ernstig, omdat fa len bij het herstel van de democratie een steun in de rug zal zijn voor al diegenen in Latijns-Amerika, die niets van democratische verhoudin gen willen weten. Daarom moeten de Europese regeringen van het herstel van de Chileense démocratie een toetssteen maken voor de ontwikke lingen in heel Zuid-Amerika In zo'n beleid past harde druk van de Euro pese regeringen op die van de Veren igde Staten, omdat daar in belangrij ke mate de ontwikkelingen in Latijn s-Amerika worden beïnvloed, aldus Van den Bergh. Tijdens de bijeenkomst riep hij de Nederlandse regering op het initia tief te nemen tot de instelling van een internationaal steunfonds en an- Van een verslaggever DEN HAAG Aan de Kritzinger- straat in Den Haag is de 73-jarige alleenwonende weduwe J W. Ter gouw-de Wild dood op bed aange troffen. Volgens de recherche heeft de vrouw ongeveer tien dagen dood op haar bed gelegen. De vrouw is gevonden nadat buren de politie hadden gebeld omdat zij de vrouw al een tijd niet meer hadden gezien. b Horizontaal 1 bindlat, 5 artikel van een wet, 7 soort hond. 9 kleurteke- ning. 10 stoomschip iafk 12 gepel de gerst. 13. soort appel. 14. loot. 15. heidemeertje. 16 scheik. element. 17. deel van de bijbel. 18 schrijfge reedschap. 19 onbep voornaamw 20 kunstmens. 21. zeeèngte tussen Seeland en Zweden, 22 voegwoord. 23. plaats in N. Br 25. vrouwelijk paard 27 dreef. 28 boek met kaarten Verticaal 1 gewicht iafk 2 afzon derlijk 3 ongegist druivensap 4 hoofddeksel, 5 kweken. 8 oude lengtemaat 8 hinderen 9. brugschuit. 10 maangodin, II bra vourstukje 12 soort 15. nestei 18 land in Europa. 19 patroon. 21 cou pe 24 tijdperk 25 familielid 26 rund Oplossing vorige puzzel. I Irene 2 amper. 3 koker 4 steen. 5 anker. 6 egaal. 7 snede, 8 krent 9 palet. 10 meent 11 leder. 12 genet 13 steel IMKER AGENT PEDEL spraken over omvang en ontwikke ling van criminaliteit. Behalve door CBS-cijfers worden volgens het WODC onrustgevoelens ook opgeroepen of aangewakkerd door de misdaadverslaggeving in de dagbladen. Naar de misdaadver slaggeving in Nederland tussen 1966 en 1974 is daarom een afzonderlijk onderzoek ingesteld. De be langrijkste conclusie daarvan luidt, dat de misdaadverslaggeving in de genoemde periode in omvang niet onaanzienlijk is toegenomen. De verslagen kregen ook een opvallen der plaats in de kranten. Opmerke lijk is daarnaast, dat in de verslag geving relatief veel aandacht wordt besteed aan de geweldsmisdrijven, handelt eenendertig procent van al le misdaadartikelen en negenender tig procent van alle rechtbankver slagen in de Nederlandse dagbladen over deze vorm van criminaliteit. In het rapport over de misdaadver slaggeving wordt tenslotte ge constateerd, dat de omvang van die verslaggeving per dagblad sterk ver schilt. De rapporteurs concluderen hieruit, dat het redactionele beleid een belangrijke rol speelt. „De regio nale bladen", zo luiden hun bevin dingen. „doen meer aan misdaad verslaggeving dan de landelijke bla den. Van de elf onderzochte dagbla den besteedt De Telegraaf het grootste percentage van de redacti onele ruimte aan misdaadverslagge ving. Trouw en NRC/Handelsblad zitten in dit opzicht duidelijk onder het gemiddelde De taptoe zag er dus indrukwek kend genoeg uit en zowel de mooie muziek als de schitterende unifor men deden er het beste van ver wachten De argeloze beroepsmili tairen. die braaf voor hun broodje liepen te toeteren en te marcheren waren echter niet op de hoogte van het feit. dat er een troep desperate herrieschoppers in de buurt was. Halverwege de stad Gravendrecht en het dorp Rijkhuyzen lag name lijk een rustieke uitspanning, waar in vroege tijden allerlei deftige lie den plachten samen te komen. Doch de tijd van bolhoeden, de indru kwekkende knevels en de sierlijke struisveren was voorbij. De uitspan ning nu no» cWhtc rrnhmikt als verzamelplaats voor Groep II van „Boze Jongeren", een curieuze verzameling van verfmorsend schil ders en inktverknoelende schrijvers. In kleding en kapsel lieten deze Bo ze Jongeren duidelijk merken, dat ze „kunstenaars" waren en dat ze het dus met alles oneens waren. Over slechts één ding waren ze het echter roerend eens, namelijk dat zij zelf de grootste kunstanaars waren, die de natie in de laatste driehon derd jaar had voortgebracht. Ei laasze werden door niemand begrepen. En deze lieden zouen. doch dat komt nog Intussen zijn we ook nog verplicht het geheim van brigadier Piet even op te lossen. Die hebben we immers zó lang niet ge zien? Waar is hij toch gebleven? Welhier wandelt hij. In diep gepeins is hij diep in het Gra- vendrechtse Bos verzeild geraakt. Het leek er zelfs op. dat hij ver dwaald was. Gelukkig stond daar een nederige kolenbranderswoning en hij besloot daar te gaan vragen om de kortste weg terug. Hij klopte dus op de deur. even was het stil.toen kwamen er schuifelen de passen derbij. En daar ging de deur krakend open. Het sinistere gezicht van de oude Joep scheermes kwam te voorschijn. Joepie Scheer mes. een man, die van zijn tach tig jaren er zeker zestig in de gevan genissen van alle werelddelen had doorgebeacht PELL!. PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Lij dere regeringen te vragen daarin deel te nemen om de slachtoffers van de Chileense junta materieel te steu nen. Volgens Van den Bergh zou de Nederlandse regering voor dit fonds om te beginnen een miljoen gulden beschikbaar moeten stellen. Van een verslaggever DEN HAAG De consumenten bond wordt overstelpt met klachten ver „Engelse studenten" die zich veelal voordoen als enqueteurs. maar voor niets anders komen dan het verkopen van (dure) Engelse boe ken en tijdschriften. Met fraaie ver halen over hun studiekostenproble men weten zij velen tot koop te ver leiden. aldus een woordvoerder. De bond waarschuwt ernstig tegen deze verkoopmethode die volledig in strijd is met de colportagewet De consumentenbond adviseert ir ieder geval om deze boeken en tijd schriften niet te kopen en onmiddel lijk de plaatselijke politie te waarschuwen. De consumentenbond zelf heeft inmiddels de economische controledienst in Den Haag inge schakeld. Van een verslaggever DEN HAAG Koningin Juliana zal op donderdag 14 oktober in Sneek het gedenkteken ter nagedachtenis van wijlen prof. mr. P. S. Gerbrandy officieel onthullen. 294 „Tja. dat heb ik me ook afgevraagd, één oorzaak zal wel de masculiene superioriteit zijn, die de nationaal- socialisten accentueren, dat heb ik al uit hun couranten gezien en die broer van je. nu. ik zal maar niet veel zeggen, maar al die jaren naast Eva, al die jaren. Alexander maakt een neerwaartse beweging met zijn rechterduim. „En nu via de partij, de vrouw is voor het huisgezin en de kinderen en hij maakt carrière. al die jaren is hij baron van Broekhuv- zen geweest en overigens, excusez le mot. een nul. nu plotseling maakt de man carrière. ze willen hem heb ben. ze zetten hem op het hoge paard. Misschien voorzichtig heidshalve dat Alexander zijn zin niet afmaakt, even kijkt hij Dolly vol verstandhouding aan. hij neemt zijn glaasje vermouth, maar hij is toch nog zo in eigen gedachten ver strengeld, dat hij vergeet er uit te drinken en 't in de hand houdt. „En dan nichtje. wat mij duivels kan maken, ze houden het nog met het Huis van Oranje maar dat kan niet zuivere aanhankelijkheid zijn.als de vos de passie preekt, boer pas op je kippen. Als de gong voor de lunch door de marmeren gangen dreunt, kost 't Dolly moeite, om het verhelderend gesprek met Alexander te beëindi gen en op te staan. Het praten met deze oude man. waarin de geest nog jong en onstuimig huist, heeft haar bewogen en haast beschaamd. Aan de luchtafel zitten verscheidene kennissen van de Groep te gast. bovendien zijn er nog Felicia's en Alexanders jongste dochter met de drie kleinkinderen en een Zwitserse bonne. Hun moeder, ten spijt van haar leeftijd, heeft nog altijd iets van een lachbekkig Oyemannetje overgehouden, denkt Dolly als ze naar haar nicht kijkt, die van de ene zachte giechel in de andere over- glijdt. De eetkamer is aan de voor kant van het huis, door de twee hoge ramen ziet ze de rijen lindebomen langs de gracht, ze geven een herfsti ge doorkijk, het grachtwater is zwartbrons, gele herfstbladeren drij ven op de spiegel. Dolly tuurt even naar de diepe vensterbank, daar heeft ze als kind gezeten, toen de stoet van de inhuldiging voorbij kwam. Hoe lang is 't geleden? Toen was ze zeven en nu? Zevenenveertig jaar. Ze kijkt naar de tafelpunt, waar de Zwitserse bonnen met de jongste twee klienkinderen hannest, ze heeft hun een servet met bandjes voorgebonden, hun een manende blik toegeworpen voor het tafelge bed. opdat ze de handen vouwen en de ogen sluiten. Het zijn twee roze- wangige kleinkinderen, die de melkkroes nog met twee handen vasthouden, en hijgen als hij leegge dronken is. Het oudste kleinkind; een jongen van negen jaar, lijkt op zijn grootvader, een smal, lang ge zicht, met schrandere ogen, hij tracht de conversatie van de groten te volgen. Oude en zalige heugenis- sen aan Cobi trekken door Dolly's hartegronden. Cobi zou nu geen kind meer zijn, maar eenentwintig jaar, een jonge volwassene, die niet meer helemaal aan de punt van de tafel bij de kleintjes zou zitten. Het tafelgesprek loopt in 't Neder lands. Engels en Frans. Veeltalig heid is altijd een zoet genot voor Dolly, luisteren en praten leidt haar ook af van eigen gedachten, om ze te ontwijken mengt ze zich in het alge mene gesprek. De Amerikaanse do- miné van de Groep schijnt met wel gevallen 't eigen stemgeluid te ho ren, want hij praat rijkelijk en onbe twistbaar voor de galerij; hij vertelt anecdote na anecdote, waarvan Dol ly telkens de pointe mist. Luistert ze niet goed, of kan ze de humor niet aanvoelen? Een keer toen hij aan tafel zat. een groot dejeuner, aan de linkerzijde the duchess zo en zo en aan de andere zijde een naaister tje, een heel doodgewoon naaister tje. de Groep verbindt allerlei soort mensen.Dolly drinkt de zachte sauterne. De tafel van Felicia en Alexander biedt nog altijd op zijn ouderwets een keur van goede wijn. na 't stevig glas vermouth in Alexanders kamer, het vele praten, nu die sauterne, voelt Dolly dat ze slaperig en moe is, niet alleen moe maar een dompig gevoel van mach teloosheid. van niets te kunnen en niet eens te weten, wat te moeten kunnen. zou oom Alexanders in zicht juist zijn? Zou de geschiedenis zo verlopen? Ineens, merkt ze, dat mr. Low juist de pointe van de anec dote over the duchess en een gewo ne naaister gedebiteerd heeft. Alle disgenoten lachten luidkeels met natte ogen, zelfs de massieve Fiel schudt van het proesten, decent smoort de fou rire in haar hagelwit servet. Alleen de Zwitserse bonne, die geen Engels verstaat, blijft met stille blik kijken naar haar drietal, de twee kleintjes mummelen hoogst tevreden hun visschelp op, als jonge honden trekken ze zich van het ge lach der grote mensen niets aan. alleen de oudste kleinzoon kijkt uit vorsend langs de gezichten om iets, van de aardigheid te raden. DoHy^ laat haar ogen vallen op haar linieer-' buurman, de oude Alexandéf," hij heeft een verre, toeschouwende blik. die de algemene vrolijkheid net niet verstoord. Het doet goed naast hem te zitten, al praten ze niet veel meer. Voelt hij haar blik? Hij wendt zich naar haar toe. „„Nichtje, ik schenk je nog maar eens in." Hij neemt de karaf, waarin de zónkleurige sauterne is. „Wilt U me onder de alcohol zetten, oom?" „Als ik je daarmee helpen kon. dan zou ik het doen," zegt Alexander fijntjes. Een hertogin. (wordt vervolgd) RADIO VANDAAG HILVERSUM 1 (298 m. en FM kana- lenlTROS 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt-soos, licht- en populair klassieke muziek. (7,30 nieuws 7 41 Aktua I. 8.30 Nieuws 8 36-8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 10 00 (S) Cafe chantant. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Ak tua II 13 00 (S) Een mondje Frans, nieuwe Franse grammofoonplaten 13.30 (S) Sport na sport, sportprogramma voor jongens en meisjes 14.00 (S) Speciliteiten a la carte, muzikaal wensprogramma 15.00 (S) Close Up. (15.30 Nieuws.) 16 30 (S) Specialiteiten a Ia carte, muzikaal wensprogramma 15 00(S) Close Up. 15.30 Nieuws.) 16 30 (S) Geachte jubilaris. herdenkingsfeest. OVER HEIDSVOORLICHTING 17.20 tekst en uit leg 17.30 Nieuws. 17 32 Aktua magazine. 18 30 Nieuws 18 41 (Si De blauwe zaden, hoorspel. 19.00 (S) Muziektriptiek van zeven tol tien met om: 19 00 (S) Jazz sir; 20.00 Eight o'clock special, swing 21.00 (S) Kruis en mol. 22.00 (Si Bluestime 22.30 Nieuws. 22.40 Aktua III 23 00 (S> Coulissen, woensdaga vondmagazine 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) VARA 7.00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek 7 20 In dc Roode Cirkel nieuwspro gramma. (8 00 Nieuws» 9 35 Waterstanden. 9 40 Nederlandse Schoolradio 10 00 Radio weekblad 11.00 Nieuws 1103 Johan van Minnen—Ombudsman II 15 Even ..teruR" draaien oude grammofoonplaten 12 00 Hel mond Centraal 13 00 Nieuws 13.11 Din gen van de dag 13 25 Een middagje Stoom radio jeugdherinneringen 16 00 Nieuws. 16 03 Dood tljhoorspel 16.45 Lichte- gram- mofoonmuziek 17 00 (S) Metropole Orkest. RVU 17 35 Wat doen de Volksuniversitei ten in het nieuwe seizoen?. VARA 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag P P 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond VARA 18 30 (Sl Tussen start en finish sport en muziek 19 30 (Si Brassband Magazine. 20.00 Nieuws 20.05 (Si Radiophilharmonisch or kest met solist klassieke muziek. 2125 Theun de Vries vertelt zijn herinneringen (I. 21.55 (S) Pianorecital: klassieke muziek. 22 40 (S) Radio Blazers Ensemble: klassieke muziek. NOS: 23 00 (S) Met het oog op mor gen, met om 23.05 Aktualiteitenoverzicht Ra dio-TV: 23.20 Den Haag vandaag 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55- 24 00 Nieuws HILVERSUM III (445 m. en FM-kanalenl KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9 03 (S) Pep op drie 12.03 (S) Drie tussen de middag: om de KRO-kies-schijf. (13.00 Nieuws.) 14.03 (Si Popkontakt De Theo Stokking-show 16.03 (S) Hitmeesters. De Vincent van Enge- lenshöw. NOS 18 03 De vakaturebank 18.10 (S) NOS-maal met Joost den Draayer 19.30 (Si Langs de lijn. sport en muziek 23 02 (S) NOS-ja2z 0.02 (S) Take it easy. 1 02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De Ach ternacht. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NCRV 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7 08 (S) Te Deum Laudamus. gewijde muziek. 7.30 (S) Preludium 9.00 Nieuws 9 02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet 12 00 (S) Pianowerken uit de Romantiek. 12.30(S)The rake's Progress, operafragmenten. 13 00 (S) In de schaduw van de meesters 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Hier en nu. 15.00-17.00 (S) Moses en Aaronopcra van Schünberg. 18.45 Verkeers(p)licht NEDERLANO II 10.55 NOS: Journaal 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 19.05 Van gewesl tot gewest 18.55 Journaal 19.50 P P Uitzending van de ARP 19.05 IKON: Ik spreek jou nog wel (2> 19.30 IKON/KRO/RKK: Kenmerk 20.00 NOS: Mannenhuis. Zweedse 'ilm 20.00 NOS: Journaal 21.35 Journaal 20.25 ir SOCUTERA: Film van de 21.50 Den Haag vandaag Stuurgroep Sociaal Culturele Aktiviteiten voor werkloze jongeren 22.05 Studio Sport k 20.30 VPRO: De Bijstand in New York 22.S5 Panoramiek Documentaire lilm 23.25 Journaal 23.10 75 iri O z Simpkins TV VANDAAG NEDERUANOI 9.30 NOS/NOT: Zie zo (1) 15.30 Gustave EiKel s Toren filmportret 15.55 Tommie Voor de kleintjes 16.00 Swieberlie 17.00 VPRO: Laurel Hardy 17.50 NOS Verslag van de wereldkampioenschappen wielrennen itai>e

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4