AUTOBIOGRAFIE- - Autoverkoop dit jaar boven het half miljoen Het nieuwe is echt nieuw Sanders. Autokeus Mitsubishi Celeste: stilte spreekt aan 3&44 7«;n- S Driedeurs Sportswagon op basis van Toyota Corolla Engelsen gaan Simca bouwen GEMEENTE MONSTER agent/bezorger Uurehouten3 magazijn stellingen uit voorraad. Haaghuishof Rundsplit-suède jasje. VKraagen manchetten Toscaans lam. Hk Warm gevoerd. 4> 36-44 j Glad leren jasje Prachtige lange jas van met capuchon. eerste klas mtndnappa Sterk rundnappa o.a. ig zwart, in zwart Pe.rfekt stikselwerk. of donkerbruin. 36-44 ICn. Schaapnappa bloeson. Kraag van Toscaans lam. Boorden in fijn ribtrikot. 36-44 240.- WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1976 door Sicco de Jong De autoverkoop zal dit jaar voor het eerst het half miljoen overschrijden. Dit valt af te leiden uit de kentekenregistratie, zoals die door de RAI wordt bijgehouden. Tot en met juli zijn reeds ruim 230.000 personenauto's verkocht. Het verkoopcijfer over de eerste ze ven maanden van 1976 ligt meer dan zeventien procent boven dat van de •eerste zeven maanden van 1972, het laatste „normale" jaar voor de regi straties. In 1973 lag de verkoop na melijk aanvankelijk wel boven die van 1972, maar door de oliecrisis bleef het totaal over het gehele jaar toch lager. Nadien is de RAI- statistiek in de war geraakt door problemen bij de kentekenverwer king door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Vorig jaar bleek zelfs - een aantal auto's statisch „zoek", maar zullen er vermoedelijk 480.000 verkocht zijn: 50.000 meer dan in de jaren 1970, 1972 en 1973. toen de verkoop steeds rond de 430.000 uitkwam. Op grond van vergelijkingen met 1972 en 1973 mag voor dit jaar een verkoop van 505.000 auto's verwacht worden. Maar op dit moment zijn bovendien al veel auto's besteld, die de fabrieken niet vlot kunnen leve ren. Dit leveringsprobleem is ont staan door de wereldwijd weer grote vraag naar auto's en door het feit, dat de auto-industrie sinds de olie crisis zeer voorzichtig is met uitbrei dingen van de produktiecapaciteit. De meeste grote merken moeten thans levertijden van één tot twee maanden aanhouden. Tenminste, voor zover de dealers hun voorraden uitverkocht hebben. Bovendien neemt deze maand de vraag nog toe, doordat op 1 oktober de BTW twee procent omhoog gaat en de autoprijzen dan dus met een paar honderd gulden zullen stijgen. Wie zijn wagen na 1 oktober geleverd krijgt, moet die twee procent bijbe talen. De importeurs en dealers doen hun best de auto's nog voor deze datum te leveren, waardoor de registraties over het derde kwartaal zeer hoog kunnen uitkomen. Daarmee lijkt een nieuw record voor de autoverkoop dit jaar verzekerd. Toyota's nieuwe Sportswagon met in twee delen neerklap- bare achterbank. Het Japanse merk Toyota heeft nu ook de Europese merken gevolgd met de introductie van een driedeurs model. Deze „Sportswagon" is afgeleid van de Corolla en heeft dus ach terwielaandrijving. De laadvloer is wat hoger dan bij voorwiel- aandrijvers en de achterklep loopt niet geheel tot de laadvloer door. Het model is qua lijn coupé achtig. Van de Toyota Sportswagon. die leverbaar wordt met een 1200 cc 56 DIN-pk motor of een 1600 cc- motor, kent de laatste drie ver sies. die onderling overeenkomen, doordat de achterbank in twee afzonderlijke gedeelten neerge klapt kan worden. Dit is een no vum en zeer praktisch. De drie versies verschillen daarentegen technisch: de gewone Sportswa gon 1600 de Luxe levert 75 DIN- pk en heeft vier versnellingen, op basis daarvan bestaat een auto matische variant en de derde en duurste is een GSL met twee car burateurs, 82 pk vermogen en een vijfversnellingsbak. Alle uitvoeringen van de Toyota Sportswagon hebben standaard getint glas. achterruitverwar- ming, hoofdsteunen en een radio. De 1600-modellen zijn bovendien voorzien van een toerenteller en de GSL heeft ook nog een ruite- wisser achter. De bagageruimte is voorzien van vinyl vloerbedek king. Zijportieren zijn er altijd maar twee. De wagen is 4,12 meter lang. De nieuwe Toyota blijkt een rede lijk ruime auto met een opvallen de op de Europese smaak geöriën- teerde vormgeving. Het model wordt deze week in de showrooms van het Japanse merk geïntrodu ceerd. De 1200 cc-uitvoering komt op een prijs van 14.000,—, de 1600 de Luxe kost tweeduizend gulden meer. Daarboven betaalt men voor een automatische ver snellingsbak nog 1.300 gulden bij of voor het GSL-pakket 1.500 gulden. De Engelse Chrysler-fabrieken zijn de produktie begonnen van de Fran se Chrysler-Simca 1307/1308. Het model werd in Engeland reeds ver kocht onder de naam Chrysler Alpi ne, maar dan als een importwagen uit Frankrijk. De fabricage van de door Chrysler France ontworpen wagen is gefinan cierd met steun van de Britse rege ring. De bedoeling is een variant op dit model ook naar ae Verenigde Staten te gaan exporteren. In het verleden is de in Engeland ontworpen Chrysler 160-serie nu 1609/1610 in Frankrijk in produk tie genomen, omdat het Amerikaan se Chrysler-concern het bouwen van dit model in de doo stak/ngen ge plaagde Britse fabrieken niet aan durfde. Eind vorig jaar nog dreigde Chrysler zijn Britse vestiging voor goed te zullen sluiten, hetgeen door toezegging van forse staatssubsidies voorkomen werd. Het in produktie nemen van de „Al pine" heeft ruim zestig miljoen gul den gekost. In de eerste helft van 1976 boekte de Britse Chrysler een verlies van ruim honderd miljoen gulden. Porsche krijgt automaat Het sportmodel Porsche 924 zal vol gende maand leverbaar worden met een automatische versnellingsbak. Dit is bijzonder, omdat handschake ling vaak gezien wordt als iets spor tiefs. De Porsche-modellen verder enkele detailwijzigingen ondergaan, om er „nog een exclusiever accent aan te geven". TROUW/KWARTET H «Si TRANS-EAST TRAVEL, Van Baerlestraat 156, Amsterdam Specialisten in vliegreizen naar Indonesië, het Verre Oosten, Australië en Amerika Tel 020-721104 of 721282 GEMEENTE DELFT Gedeeltelijke herziening uitbrei dingsplan Bieslandse Bovenpolder De burgemeester van Delft maakt bekend, dat met ingang van 10 september 1976 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling stadsontwikkeling en open bare werken, Oude Delft 116, voor een ieder ter inzage ligt de bij raadsbesluit van 19 augustus 1976 vastgestelde gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan Bies landse Bovenpolder Deze wijziging heeft betrekking op het terrein aan het Aan t Verlaat, waar het St Joris Gasthuis voornemens is een nieuw paviljoen voor de verpleging van chronische patiën ten te realiseren Het plan is in zoverre in afwijking van het ter visie gelegen hebbend ontwerp vastgesteld, dat op de plantekening een geringe uitbreiding is gegeven aan het voor bijzondere bebouwing bestemde terreinoppervlak, alsmede dat aan artikel 10 van de voorschriften een bouwhoogtebeperking is toegevoegd nader aangegeven op de plankaari Aangezien niemand bij de gemeenteraad bezwaar heeft aangetekend tegen het ontwerp-plan bestaat behalve voor de inspecteur van de ruimtelijke ordening geen bevoegdheid tot het instellen van beroep bi| gedeputeerde staten van Zuid-Holland Deze bevoegdheid geldt wel voor degenen die bezwaren hebben tegen de bij vaststel ling door de gemeenteraad in het plan aangebrachte wijzigingen Delft. 8 september 1976 De burgemeester voornoemd (getA P Oeie Dat een stille motor rust bij het rijden geeft, is bekend. Alleen was het tot nu toe nodig daarvoor een zescilinder te nemen. Het Japanse merk Mitsubishi is er echter in geslaagd een viercilinder tweeliter motor fluisterzacht te laten lopen, zodat een stille auto nu ook tegen lagere aanschaf- fings- en benzinekosten gereden kan worden. De stille motor wordt ingebouwd in de modellen Galant en de nieuwe Celeste, een coupé met twee varian ten Wat dan blijkt is. dat beide versies van die coupé de 1600 met conventionele 85 DIN-pk elkaar in benzineverbruik weinig ontlopen, maar licht verschillen in trekkracht. Het verbruik komt rond de 1 op 10. Toch wordt dit méér, wanneer men met de motor met balansassen de Duitse autobanen oprijdt en de wa gen de vrije loop laat Juist door het geringe motorverbruik loopt de tel ler die overigens wel tien procent „bluft" dan haast ongemerkt op tot de aangegeven 180. Uiteraard stijgt dan ook het verbruik nave nant, tot in de buurt van één op acht. Een voordeel is echter wel, dat die tweeliterversle „fluistermotor" be schikt over vijf versnellingen, zodat deze motor bij een snelheid van 100 a 120 kilometer per uur maar weinig toeren behoeft te maken, dan dus weinig verbruikt en inderddaad nau welijks hoorbaar is De balansassen nemen namelijk de trillingen, die elke motor heeft. goedrUels weg Dit betekent ook. dat hoe hoger de snel heid is. dus hoe meer trillingen, hoe stiller de motor verhoudingsgewijs wordt: men hoort dan de brede ban den meer Dat deze auto in standaar duitvoering een radio heeft wat ook geldt voor de Galant 2000 is eigenlijk logisch: men kan er dank zij de stille motorloop rustig naar luisteren. Het verschil met een zescilinder is. dat een zescilinder ook bij lagere snelheden al stiller blijkt. Daarente gen valt juist op. dat de beslist ook niet rumoerige 1600 cc-motor van Mitsubishi eigenlijk bij lage snelhe den in de stad qua geruis weinig onderdoet voor de zo goed gebalanceerde 2000 Dat beide ge middeld evenveel verbruiken, komt doordat de 1600 gewoon vier ver snellingen heeft tegen de vijfbak van de 2000 Het prijsverschil tussen beide moto ren. dat bij de Galant door uitvoe- ringsverschillen aan de auto's op 2 450 gulden uitkomt, bedraagt bij de Celeste 1 850 gulden vijfbak en radio meegerekend De Celeste 1600 kost thans 14.498 gulden Dit model vertoont een opvallende lijn. heeft twee zijportieren en een achterklep, doch is als coupé achter wat krap Het is geen auto om volwassenen achterin te vervoeren. Dit is te genstelling tot de toch ook niet over dreven ruime Galant. Daarentegen is de bagageruimte ook bij de Celes te vrij royaal. De rijeigenschappen van de Celesta zijn door de bank genomen goed. De wegligging blijkt heel behoorlijk, de bekrachtigde remmen functioneren prima en de besturing is licht. Zoals bij elke Japanse wagen is de schake ling zeer gemakkelijk, doch de ve ring aan de harde kant. Het comfort van de stoelen bevalt echter goed en met het geringe motorgeruis is de Celeste over het geheel een comfor tabele wagen, voorzien van een over zichtelijk en fraai gevormd instru mentenbord Trouwens, het gehele interieur is aantrekker k v n vorm en zeer co leet toegerust Achter uitrijlampen. achterruitverwar ming. hoofdsteunen, rolgordels, ge tint glas en een voorruit van gelaagd glas. toerenteller. sportstuurwiel. sportvelgen. rubber randen aan de bumpers, dat alles zit er op en er aan BEKENDMAKING De burgemeester van Monster maakt bekend dat de gemeente raad bij besluit van 31 augustus 1976 verklaard heeft dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied, globaal begrensd door de Haagweg. de gemeentegrens, de Boomawete- nng en de Molenwég, voor zover gelegen buiten de bebouwde Kom (Madepolder) Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Monster 8 september 1976. De burgemeester voornoemd, G. A. Stolwijk. AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE Voor ons agentschap WATERINGEN zoeken wij een serieuze die 's morgens vroeg de verspreiding van ons ochtendblad kan verzorgen. Voor verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met DAGBLAD TROUW Parkstraat 22 Den Haag tel (070) 469445 s Avonds na 7 uur tel (070) 244784 De Mitsubishi Celeste: een coupé met een aantrekkelijk carros serie- en interieurontwerp. C&ol U toch ifooidefljeJif Aanbouwsysteem, dus zelf gemakkelijk te monteren. Het programma omvat diverse dieptematen, accessoires zoals ladenblokken, grammofoon- platenbergingen etc. Levering binnen 3 dagen aan huis. Vraag de gratis voorraadlijst of kom kijken. Showroom geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-18 uur Donderdag tot 21 uur Herenstraat 31 Leiden Tel 071 130926 Verkoopkantoor Wedeka Het is fantasties om écht leer te dragen. 'n Tweede huid als het ware. C&A heeft 'n eindeloos gevarieerde reeks korte en lange leren jassen. Wat 'n geluk dat 't bij C&A allemaal écht voordeliger is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10