Shakespeare leuk en tijdens ontspannen gespeeld concert Veel doden in verkeer jongeman met Groep Josi (ij Geen nadrukkelijke verwijzingen EXdlïïGHS Droogte, boer en overheid FAMILIEBERICHTEN Deelgemeente Hoogvliet SCHOEVERS WINKELEN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1976 TR0UW/KWARTET6JSAÏ rinnr AHr Hanor door André Rutten EINDHOVEN. Het zuidelijk toneel Globe heeft een erg leu ke voorstelling klaar van Sha kespeare's ..Driekoningena vond". waar u toch eens op moet letten als u aardig tonec. wilt zien. Zij is, na de première, zaterdag j.l. in de stadsschouw burg van Eindhoven de komen de weken in vele plaatsen in Nederland te zien. Echte kenners hebben er wel wat aanmerkingen op. maar het aantrek kelijke ervan is. dat zij niet met het oog op de kenners gemaakt is. De nog Jonge Engelse regisseur Derek Glodby, is klaarblijkelijk uitgegaan van de opvatting: ik heb hier een van de sterkste blijspelen van Shakespe are. ik heb deze groep spelers, en ik richt mij tot dat Nederlands publiek, dat niet naar een interessante in terpretatie komt kijken, maar naar echt onderhoudend toneel. Wat het stuk betreft zit ik zonder meer goed. ik moet het alleen zo simpel moge lijk houden. Eenvoudig Vandaar een ln feite leeg toneel: een zandkleurige rechthoek, die als een eiland in de toneelruimte ligt. Daar op één rieten strandstoel en een hou ten stretchter met kussens. De paar dingen, die er per scene soms nodig zijn, brengen de spelers mee een keer. bijvoorbeeld, als zij zich op het toneel moeten verstoppen, een blauw windscherm. De figuren dra gen een gewone vrije-tijds-kledlng. waar dat ter nadere typering nodig is bescheiden geaccentueerd. De spelers spelen in eerste instantie zoals zijzelf dat leuk en goed vinden, maar wel duidelijk geleid, zodat zij ook weer niet overdrijven. Dat geeft alle rollen iets eigens, iets persoon lijks. ook de kleine, zoals die van de merkwaardige kapitein Antonio, ge speeld door Huib Rooymans. Uiter aard ook de meer dragende rollen: schitterend Christine Ewert als het meisje Viola, dat als page bemint en bemind wordt, amusant Lo van Hensbergen als jonker Tobias, ver rassend Chris Scheffer als de won derlijk wijze nar. die ook nog goed kan zingen(zij het een enkele keer met een begrijpelijke, maar onnodi ge zweem van onzekerheid) en Elsje Scherjon als de gravin, die het door haar natuurlijkheid beter doet dan zij soms zelf lijkt te geloven. Gewoon En Siem Vroom als Malvolio. Hij deed me onwillekeurig denken aan de Malvolio van Han Bentz van den Berg. Het meest om een verschil. Bij Han Bentz werd je je bewust van een doordachte interpretatie, hier zag je gewoon die gefrustreerde, op hol slaande man. wiens pijnlijke ver nedering je waarnam, onbewogen, maar ook zonder dat je aan een interpretatie hoefde te denken. Er voltrok zich iets feitelijks. De spitse costuumontwerper Christopher Morley had de gele kousen, waaraan Shakespeare dacht, vervangen door een strak sluitend, zwart gestreept geel badpak. Een voorstelling, waarin ook de in gewikkelde scènes erg goed gingen waar je ontspannen naar kijkt; en waarin je, juist daarom, de perspec tieven kunt zien. die kenners er zo graag uit halen al wordt er niet nadrukkelijk naar verwezen. Van een verslaggever AMSTERDAM Het afgelopen weekeinde heeft het verkeer een ho ge tol aan mensenlevens geëist. Een groot aantal mensen is om het leven gekomen. OPENDE De 33-jarige mevrouw O. J Boomstra-Jansma uit Opende (Gr.) is zaterdag met haar auto in haar woonplaats tegen een boom gereden en enkele uren later aan haar verwondingen overleden. WISSENKERKE Door nog niet opgehelderde oorzaak is de 51-jarige A D Fortuin zaterdagavond in zijn woonplaats Wlssenkerke (Zlnd) met zijn fiets zo op de wpg terechtgeko men dat hij frontaal tegen een tege moetkomende auto botste. Het slachtoffer was op slag dood. De automobilist is na het ongeluk door gereden. BENSCHOP In het Utrechtse Benschop is de 15-jarige A. J. van Dorst zaterdagavond om het leven gekomen doordat hij op de fiets rijdend van achteren werd aangere den door een personenauto NIJVERDAL De 24-jarige me vrouw I Wijnants-Lapré uit Borne is gistermiddag om het leven gekomen doordat de auto waarin ze zat na een botsing op de linkerweghelft te rechtkwam en tegen een tweede wa gen botste. SOESTERBERG Gisternacht is de 24-jarige H. J. C. Veldhuizen uit Utrecht om het leven gekomen. Hij zat in een auto waarvan de bestuur der de macht over het stuur kwijt raakte en tegen een lichtmast sloeg. Vier inzittenden werden gewond. BAARLE NASSAU De 66-jarige F. Bennecker uit Baarle Nassau is zaterdagavond gedood doordat hij van achteren werd aangereden door een autobus. SCHAESBERG Nadat hij (vol gens de politie) met zijn bromfiets geen voorrang had verleend is de 18-jarige F J. Krol in Schaesberg aangereden en om het leven gekomen. BERG EN DAL Misleid door de gladheid van het wegdek als gevolg var» regenval en vermoedelijk met een te hoge snelheid is de 36-jarige S. H van Ewijk zaterdagmidddag uit de bocht gevlogen en tegen een autobus gebotst. De man was op slag dood. AXEL De achtjarige Frank Urbain Buijsse is zaterdagmiddag in Zuid- dorpe (gemeente Axel) om het leven gekomen toen hij met zijn fiets viel en werd aangereden door een tegemoet komende auto. ANTWERPEN Dertig auto's waren betrokken bij een kettingbotsing in de buurt van Antwerpen. Het mistte ter plaatse. De éénjarige Nederlandse Guido Naaborg uit Hoek van Holland kwam hier om het leven. Er waren 24 gewonden. GROESBEEK Twee mensen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen, toen een auto in Groesbeek tegen een lichtmast reed. De slachtoffers zijn de 24-jarige me juffrouw W. Peeters uit Nijmegen en de 54-jarige mevrouw Th. Willemsen uit Mpok. ELBURG De 24^jarige F. J. van den Belt uit Elburg is zaterdagmiddag met zijn auto geslipt en tegen een boom- geslagen. Hij kwam om het leven. In het artikel van drs. P. Bukman over de droogte, de boer en de over heid (Trouw van zaterdag 4 septem ber. pagina 27) is een woordje uitge vallen. waardoor de bedoeling van de schrijver verkeerd overkomt. De vorm waarin men hulp kan krijgen via de Rijksgroepsregeling Zelfstan digheden hangt af aldus het arti kel van het inkomen dat men onder normale omstandigheden op zijn bedrijf zou kunnen verdienen. Ligt dat onder de 22.000 gulden, dan wordt de hulp in principe om niet gegeven. Zaterdag was het woordje „om" weggevallen zodat precies het omgekeerde werd beweerd van wat de schrijver bedoelde. door Adr. Hager DEN HAAG De weinig voorko mende combinatie van een open baar examen orkestdirectie en een openbare presentatie voor' de toe kenning van de prijs van uitne mendheid. georganiseerd door het koninklijk conservatorium, hadzo'n toeloop tót gevolg, dat' de Remon strantse kerk overvol w&s. De 30-jarige Pieter-Jan Olthof, leer ling orkest-directie van Louis Sto- tijn. kreeg opdracht als examenwer ken te presenteren: de ouverture „La gazza ladra" van Rossini, het concert „Dumbarton Oaks"' van Strawinsky en de derde symphonie van Brahms. De heren Jan van Vlij men (voorzitter), Langelaar, Moo- nen, Stotijn, Vandernoot. Holtman en Norrington keken hem letterlijk op dé vingers. Olthofs directie bleek stoer, krach tig. bijna militaristisch en dat zijn eigenschappen die niet in de eerste plaats bij Rossini passen. Natuur lijk was er ook sprake van spanning, wellicht zelfs van overspanning en hoe willig het Residentie Orkest ook reageerde, humorvol en glansrijk klonk dé ouverture nog niet, al was ér sprake van exactheid en rust in" de leiding. Sterker en overtuigender was d£ vertolking van het Strawinsky cori-5 eert. geschreven voor 15 instrument ten. Een knappe prestatie, een weer gave van niveau. Geen geringe opdracht was de symfonie van Brahms, door de visie van Olthof muzikaal alleszins aanvaardbaar. Hij beschikt over een natuurlijk overwicht, is kordaat en duidelijk in zijn aanwijzingen en hij beheerst dé partituur tot in details. Dit optreden geeft zeker aanleiding de suggestie te opperen, dat Olthof met dit diplo ma op zak (in december doet ftij examen voor het theoretische ge deelte) Zijn blik moet gaan verrijken in het buitenland. De goede basis is gelégd. Ab Koster is 25 jaar. vijf jaar gele den werd hij reeds hoornist bij bet Residentie Orkest. Hij beschikt niet alleen over diploma's en onderschei dingen. maar ook over de benoe ming met ingang van januari 1977 tot solo hoornist van het Radio Symfonie Orkest van Hamburg. Na afloop van het concert in de Remon strantse kerk werd hem door Jan van Vlijmen als voorzitter van de jury. bestaande uit de heren Bau- mann. Gouderjaar, Bos, Schijf, Ves- ter en Van Woudenberg de prijs van uitnémendheid uitgereikt. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Sam Boelens Marga Daniëls 's-Gravenhage. 4 september 1976 De Here nam tot Zich onze lieve zuster, schoonzuster en tante Adriana Pieter- nella Onvlee-Matthijsse weduwe van H. L. Onvlee Zwolle: familie Matthijsse Bennekom: familie Onvlee Aalten. 5 september 1976. God nam tot üiich, onze lieve moeder en oma Adriana Pieternella Matthijsse sedert 1960 weduwe van H. L. Onvlee Zij mocht de leeftijd van 81 jaar bereiken Aalten: D. J. Obbink-Onvlee* H H Obbink Harderwijk: J. Onvlee Klein- en achterkleinkinderen Aalten. 5 september 1976. „Beth-San", Ludgerstraat 47. Gelegenheid tot condoleren in het Uitvaartcen trum Romienendiek 2a te Aalten. op vrijdag 10 september a.s. van 10.30-11.00 uur. Daarna wordt een korte rouwdienst gehouden, waarna de begrafenis zal plaatshebben. Liever geen bezoek aan huis. Met grote verslagenheid delen wij u mede dat de oprichter, tevens commissaris, van ons bedrijf Wouter Gerardus den Heijer op de leeftijd van 68 jaar is overleden. Met dankbaarheid denken wij aan zijn inspireren de leiding welke hij vele jaren aan ons bedrijf heeft gegeven. Directie en medewèrkers Vis- en Garnalengroothandel W. G. den Heijer en Zoon B.V. Scheveningen. 5 september 1976 Vissershavenweg 48-49. Donderdag 9 september zal het bedrijf de gehele dag gesloten zijn. „Mijn genade is u genoeg' 2 Corinthièrs 12:9 Heden nam de Heere van ons na een geduldig gedragen ziekte, mijn geliefde man, onze lieve vader, grootvader, broer, zwager en oom Wouter Gerardus den Heijer op de leeftijd van 68 jaar. Scheveningen. I. den Heijer - Spaans K. H. den Uijl - den Heijer H. den Uijl C. den Heijer E J den Heijer-van der Kruk M den- Heijer C. H. den Heijer - Maronier Gorkum: E. Baas - den Heijer J. Baas Scheveningen: J. S. Vrolijk - den Heijer M. B. Vrolijk Kleinkinderen en verdere familie. Scheveningen. 5 september 1976 Stevinstraat 77. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7-9 uur in Rouweentrumi Scheveningen ,,'t Staten- huys". Statenlaan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 9 september te 2.30 uur in het familiegraf op de begraafplaats Oud Eik-en-Duirien, Laan van Eik - en - Duinen 38. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys' te 2 uur. Johannes 21 vers 18 Op de dag Des Heeren, is in vol geloofsvertrou wen in Zijn Heer en Heiland ontslapen, onze lieve; zorgzame Vader. Grootvader en Overgrootvader Willem Kraaikamp weduwnaar van Gijsbertha Kraaijkamp op de leeftijd van 84 jaar. Sprang Capelle L- S Huijsman-Kraaikamp P Huijsman Amersfoort D. W. Kraaikamp C. H. Kraaikamp-Hoogendoorn Kleinkinderen en achterkleinkin deren Amersfoort. 5 september 1976 Bejaardencentrum „Nijenstede", Heiligenberger- weg 84 Correspondentie-adres Lageweg 33. Amersfoort Geen blóëmen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van „Nijenstede", gelegenheid tot condoleance aldaar, in aanwezigheid van de familie.-dinsdag van 19.30-20 00 uur D.V. donderdag 9 september a.s u om 11.00 uur de rouwdienst in de Andreas- kapel van Nijenstede". waarna van de kapel uil de bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben om 12 05 uur op de Hervormde Begraafplaats te Oud-Leusden. Th Jezus' ontfclapën ohze lieve moedei:, groot- en overgroot móeder Ynskje Dijkstra-Rienstra op de leeftijd van bijna 87 jaar, sedert 27 februari 1967 weduwe van Willem Dijkstra „Ik zal bij het ontwaken mij verzadigen met Uw beeld. Psalm 17 vers Blauwhuis. 3 september 1976. Twijzel:. - J. Bouwman-Dijkstra H. Bouwman Sijbrandaburen F G. Dijkstra-Bouwman De Krim: D Dijkstra P. Dijkstra-Dijkstra Nieuwe Pekela: A. Dijkstra J Dijkstra-de Jong Klein- en achterkleinkinderen De rouwdienst wordt gehouden op woensdag september a s om 14.00 uur in de Gereformeerao Kerk te Terzooi, waarna de begraferfls -£ plaatsvinden. Van 13:30-14.00 uur gelegenheid tot condoleren Correspondentje-adres: Sijbrandaburen 2*} En mij hiertoe door U bereid opnemen in Uw Heerlijkheid "Tn haar Heer en Heiland ontslapen mijn lieve vrduw en onze zorgzame moeder, grootmoederen -overgrootmoeder Aletta Johanna Verhoeven-Roubos echtgenote van C J. Verhoeven, in de ouderdom van bijna 84 jaar. Nieuw Vennep: C. J Verhoeven Oude Wetering: J Verhoeven F A Verhoeven-Meijer Aalsmeerderd ijk/Haarlemmerrpeer A. Reurekas-Verhoeven^ T. Reurekas Nieuw Vennep M. G Schalk-Verhoevtn G. Schalk N Cardol-Verhoeven A Cardol A Kroon-Verhoeven M. Kroon Bgrné: P G Verhoeven M Verhoeven-ftozema Nieuw-Vcnnep: C J Verhoeven W Verhoeven-Pellikaan kleinkinderen en achterkleinkinderen. Nieuw Vennep. 4 september 1976 Huize ..Westerkim". Waaierstraat 1. jvfieuw Vennep Gelegenheid tot condoleren dinsdag 7 september des avonds v^n 7 3031.30 uur in de aula van de ..Westerkim" r Dr rouwdienst ral D.V worden gehouden op woensdag 8 sepU-mber in de ..Westerkim". des namiddags 1 30 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben <>p de Algemene Begraafplaats tc Nieuw Vennep Geen bloemen Heden nam God tot Zich Zijn moegestreden kind, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder en oma Aaltje Struik-Groot geboren 27-2-1907. Enkhuizen: G. Struik P.zn. Purroerend: P. Struik A. H. M. Struik-Verhoef Henriette -* Lideke Hoog Blokland: M. A. Peltjes-Struik JrH. Pettjes Gerhard Gerrit Jan Aliné Erikhuizen, 4 september 1976. Zui De ider Boerenvaart 64. begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 8 september nam. 15.00 uur vanuit het uitvaartcen trum Breedstraat 66; aanvang rouwdienst 14.30 •£uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 19.30 20.30 uur in genoemd centrum. Geen bloemen. Onze lieve, onvergetelijke Oma Struik ging voor altijd van ons heen. Wij zullen haar heel erg missen. Henriette Gerhard Gerrit Jan Lideke Aline Die in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven". In dit geloof namen we afscheid van onze lieve Broer, Zwager en Oom Anko Meindert Kiers geboren: 31 juli 1908 op „Dinghweer" Ten Post. Overleden: 1 september 1976 in het R.K.Z. te Groningen. Familie Kiers. In heerlijkheid opgenomen na een kortstondige ziekte onze geliefde zwager en oom Anko Meindert Kiers op de leeftijd van 68 jaar. Roden: S. en G. Pars-de Jong Enumatil: R. Vink-Pars Lemmer: J. en J. Pars-Leffertstra Neven en nichten. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, berichten wij het overlijden van onze Oom Anko In de stroom van leven zet God zijn mem en neer; zij zijn met Hem verweven en keren tot Hem weer. „Hekkum" Adorp: Alina en Dooitze Winsum (Gr): Freerken Lieke „Hekkum" Adorp: Jan Anne en Ditty Appingedam: Gerdien en Kees Heden overleed zacht en kalm, toch nog onver wachts, in de ouderdom van 79 jaar, onze lieve Vader, Schoonvader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Harm Boer weduwnaar van Geesje Buter eerder weduwnaar van Janna Buter Rust mijn ziel uw God is koning Pretoria (Zuid-Afrika): J. Boer A. Boer-Jansen Maastricht: G. H. Boer K. M. Boer-Heerema Wassenaar: J. J. Riksen-Boer R. Riksen Zoetermeer: J. A. Bakker-Boer R. B. Bakker Nieuwerkerk aan de IJssel: W. M. Hogenkamp-Boer J. D. Hogenkamp Simcoe (Canada): W. L. Boer E. J. Boer-Buesink Rozenburg: W. W. Boer C. W. Boer-van Elk kleinkinderen en verdere familie Wassenaar. 4 september 1976. Zomerland flat 5, Raaphorstlaan 25. Corr.-adres: Schouwweg 36. Wassenaar. Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in- de rouwkamer Burgemeester van Karnebeeklaan 13, 's- Gravenhage, bezoek van 10-12 uur. De rouwdienst zal gehouden worden op woensdag 8 september om 15.00 uur in de Dorpskerk, Dorps plein, Wassenaar, waarna de bijzetting in het familiegraf op de Nederlands Hervormde Be graafplaats te Wassenaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kerk. Op zondag 6 september overleed te Zwolle nog vrij onverwacht onze lieve zuster, schoonzuster en tante Aaltje van der Stouwe op de leeftijd van 80 jaar. God heeft haar wens vervuld, ze is uit haar lijden verlost. Familie Van der Stouwe. Stichting voor bejaardenzorg „Landscheiding", Isabellaland 1700, Den Haag. Correspondentie-adres: Abelenlaan 86, Berkum bij Zwolle. De begrafenis zal zijn op donderdag 9 september a.s. op de begraafplaats Bergklooster bij Zwolle om 14.00 uur. Om 13.15 uur is èr een rouwdienst in de aula van de Monuta Stichting, Potgietersingel. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren. Diep bedroefd, en dankbaar voor al hetgeen zij ons gegeven heeft, geven wij u kennis van het overlijden van mijn vrouw, onze lieve moeder, behuwdmoeder en omas mevrouw Oei Tiauw Ho geboren Lie Lien Hiang op de leeftijd van 77 jaar. Oei Tiauw Ho Mr. Oei Tjien Kie Oei-Tan Djie Ie Sian Ing Swan Hong Sioe Ing Ay Ing Swan Joeng Swan San Swan Ping Mr. Oei Tjien Tek Oei-Gouw Tjin Giok j Swan Bing Wan Ing Swan Han Swan Koen Swan Gie Oen-Oei Sien Nio Drs. Oen Seng Hay Ay Ling Leiden, 4 september 1976. Kagerstraat 34. Thuis liever geen bezoek. De overledene is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos", Lange Mare 69 te Leiden. Bëzoek al daar: maandag 6 september van 18.30—19.30 uur en dinsdag 7 september van 18.00—19.00 uur. De begrafenis vindt plaats op woensdag 8 septem ber, op de begraafplaats „Rhijnhof" (nabij de Haagse Schouw) te Leiden, om 15.00 uur. Vertrek vanaf de aula, Lange Mare 6 9 te Leiden, om 14.30 uur. k Verzet' Westbl H^lop IC Verzekeringsmaatschappij 1909 Westblaak 43, Rotterdam. (op 100 mtr. afstand van metro-station). INSTALLATIE DEELGEMEENTERAAD. Dinsdag 7 september 1976 zal in aanwezigheid van wethouder J. de Jong de op 2 juni 1976 gekozen deelgemeenteraad van Hoogvliet wor den geïnstalleerd. Na de beëdiging van de leden zullen o.a. een nieuwe voorzitter en leden van het nieuwe dagelijks bestuur worden gekozen. Voor deze installatie-vergadering zullen geen afzonderlijke uitnodigingen worden verzon den. maar iedere belangstellende is op deze openbare vergadering van harte welkom. De vergadering begint om 8 uur en vindt plaats in-het Recreatiegebouw aan de Oude Wal te Hoogvliet. Hoogvliet, 2 september 1976. Het dagelijks bestuur van de deelgemeente- raad Hoogvliet, de secretaris, G. J. Verschoor de voorzitter, C. Duinkerke VAN 8AERLESTRAAT 9-13. TEL. 72 71 56 - 72 31 26. AMSTERDAM INSCHRIJVING VOOR DIVERSE DAG- EN AVONDCURSUSSEN: I 1. TYPEN (aanvang direct) speciale 5. MODERNE TALEN spoedcursus overdag.duur 2 a 3 mnd. (bedrijlscorresp. en conversatie in 2. STENOGRAFIE (Nederlands. Nederlands. Frans, Duits, Engels - o.a. Frans, Duits en Engels) First Cert. Cambridge - en Spaans) 3. ALGEMENE ONTWIKKELING 6. TALENPRACTICUM(Frans.Engels.SpaanS)| 4. MIDDENSTANDSEXAMEN 1977 7. BOEKHOUDEN Inlichtingen maandag t/m donderdag van 10.00 tot 20 30 uur en op vri|dag van 10.00 lot 16.00 uur. Prospectus op aanvraag. Ook gevestigd te Arnhem. Den Has Hilversum, Nijmegen, Rotterdam. Rijswijk, Tilburg, Utrecht en Vlaardlngen. - die toekomst ziet in een baan bij een verze keringsmaatschappij - die zin heeft om via een flinke aanpak zich te ontwikkelen tot schadekorrespondent - die na korte tijd volkomen zelfstandig zal werken - die niet bang is verantwoordelijkheid te aan vaarden, nodigen wij u it voor een gesprek met onze heer J. v.d. Wilk. Telefoon (010) 130800, tst. 27. begint op deze en de andere advertentiepa gina's ELKE OCHTEND OPNIEUW

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6