Van der Kuylen leidt PSV naar revanche Den Haag veel te gretig •Sf* raJWj Feyenoord fortuinlijk FC Utrecht il teveel Defensief VVV punt Roda moeite met Go Ahead NAC slachtoffer van Eindhovense dadendrang i 1 ifilï Aad Mansveld: ,,Een schandaal zoals dit Ajax speelt" f- -it- i»» Deen Petersen mist gelijkspel voor FC Amsterdam ANDAG 6 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS?/RW11 OETINCHEM De Graafschap enuimde tegen de FC Utrecht na jet snelle, door Hiddink van zeer jote afstand gemaakte openings- joelpunt door te drukken. FC Utrecht, dat de zaken voor rust llecht georganiseerd had, kon daar- joor de achterstand beperken. Om- kettingen in de Utrechtse ploeg had- flen een positieve uitwerking. Van den Ham, die de geschorste Van Ijaurik verving, moest zijn plaats Listaan aan Wilschut. Met Van Veen bi de spits en Oostrom in de tweede Mjn werd de thuisclub flink onder Eruk gezet. De Graafschap verde lgde zich paniekerig en met name Bebutant Trentelman liet zijn direc te tegenstander Streuer te veel vrij heid van handelen. Het verwonder de dan ook niemand dat Streuer in de 63e minuut de ruimte vond om de gelijkmaker te laten aantekenen. FC Utrecht mikte daarna nadrukke lijk op de winnende treffer, dat brak de ploeg in de slotfase op. De Graafschap kreeg in die periode weer greep op het spel. De afwerking bleef gebrekkig, totdat centrumver dediger Van Londen zich zeven mi nuten voor het einde met het slotof- fensief ging bemoeien. Een door Schubert veroorzaakte vrije trap werd door Hiddink scherp genomen en de attente Van Londen kopte langs doelman Istatov. De Graafsehap-FC UCreeM l-l <l-0)-I2. Hid dink 1—0. 73. Struer 1—1. 83. Van Londen 1—1. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwer* 5000. Graafschap: Doomebosch; Mlntjes. Marljt, (Brandts). Van Londen. H. Koenders: Trentel man. Hiddink, Kerlln (Overgoor); Haze the kkke. J. Koenders. Storm. FC Utrecht: Istatov; Oostrom, Schubert. Pau- novlc. Cabo; Van Veen. Cote (Flight). Streuer; Hamberg. Van den Ham (Wilschut) Hulshorst. HAARLEM Gezien de spectacu laire thuisoverwinningen van Haar lem eerder dit seizoen (2—0 tegen Ajax en 4—0 tegen Sparta) had FC VW-trainer Rob Baan zijn team met weinig aanvallende opdrqchten het veld ingestuurd. Een taktiek, die VW bijna onnodig twee winstpun ten kostte. Want toen Baan in de tweede helft direct na het doelpunt van Van de Berg dat Haarlem op 1—0 bracht Van Rosmalen verving door Jovanovic en zodoende extra mankracht in de aanval bracht bleek Haarlem nauwelijks in staat de VW-aanval te keren. De Haar lem-voorstopper Piet Huyg had de grootste moeite het Joegoslavisch aanvalsduo Jovanovic-Kurcinac. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Huyg die enorm veel moest ge ven het foutje maakte dat VW de gelegenheid gaf gelijk te maken. Huyg struikelde over de bal nadat hij een pass van Kurcinac op Jova novic had onderschept en de laatste profiteerde handig van de hem ge boden ruimte. Doelman Boersma was kansloos tegen zijn schuiver. Haarlem had de hele wedstrijd niet goed raad gewetep met de verschaf te bewegingsvrijheid. WV-doelman Sobczak maakte een betrouwbare indruk op afstqndsschoten van Joop Wlldbret en veel verder kwam een slordig passend Haarlem niet. Pas een kwartier na rust kwam Haarlem via Van de Berg op 1—0. HAARLEM FC VW 1—1 (0—0) 61 Van de Berg l—o, 72. Jovanovic 1—1 Scheidsrechter Ettekovcn. Toeschouwers 8.000. HAARLEM Boersma; Wentlnk. Peijs. Huyg. De Vries; George, Wildbret. Van der Ban; De Wink (De Geer). Van de Berg. De Kip. WV Sobczak; Vercoulen. Monnee. Rettkowski. Kramer; Pala. Van Rosmalen (Jo vanovic), Van Dinter; Kurcinac. De Jonge (De Clerk), Van der Weiden. KERKRADE In tegenstelling tot wat de uitslag doet vermoeden heeft Roda JC veel moeite gehad met Go Ahead. In de eerste 35 minuten had den de Deventenaren namelijk ge makkelijk een 2—0 voorsprong kun nen nemen. De goed gegroepeerd opererende Go Ahead-ploeg kreeg in die periode een tweetal kansen, maar Haar en Oude Wesseling vonden respectieve lijk doelman Geilman en verdediger Ziegler op hun weg. Een solo van Lodeweges, die zes tegenstanderd passeerde, werd ook niet doeltref fend afgesloten. De ommekeer kwam in de 36e mi nuut. Na een pass van Ziegler en een voorzet van Holding kopte Nan- ninga voor de eerste keer raak: 1—0. Drie minuten later liet doelman En deman de bal los terwijl Nanninga in de buurt was en dat betekende 2-0. In de 52e minuut kon Roseboom de doorgebroken Van der Lem door een overtreding stoppen. De toegekende strafschop werd door Van der Lem zelf benut. 3—0. De definitieve be slissing viel in de 63e minuut. Inval ler Toonstra bracht uit een solo de stand op 4—0. Dat Vuskovic er in de slotfase nog 4—1 van maakte was uiteindelijk alleen nog maar van be lang voor de statistiek. Roda JC-Go Ahead 4-1 (2-4) 36 Nanninga 1-0. 39. Nanninga 2-0. 53. Van der Lem (strafschop) 3-0, 63. Toonstra 4-0. 86. Vuskovic 4-1. Scheidsrechter Welllnga Toeschouwer* 11.000. Roda JC: Geilman. De Wit. Pfeiffer. Ziegler. Brocks. Advocaat, Koldlng (Toonstra). Meuser. Van der Lem (Degens). Nanninga. Vermeulen. Go Ahead: Endeman. Lodeweges. Kist, Wal beek. Oude Wesseling. Koopman. Roseboom. Hendriks. Koerver. Vuskovic. Haar. door Matty Verkammen EINDHOVEN NAC is het toevallige slachtoffer van PSV's verlangen naar revanche geworden. Sa de ondermaatse seizoen-opening moest PSV zaterdagavond een daad stellen. Onder leiding van de ongekend arbeidslustige Willy van der Kuylen, die gestimuleerd werd door de niet toereikende tegenstand van zijn directe opponent Theo Dierckx en bovendien opgejut leek door onzekerheid inzake zijn verkiezing in het Nederlands elftal voor de interland van woensdag tegen IJsland, lukte het de regerend kampioen weer eens aantrekkelijk voetbal te spelen. Geen hele wedstrijd lang, dat kon de gehavende ploeg niet opbrengen. Na rust viel PSV toch weer terug. Dat was dan nog een geluk tijdens een ongelukkige avond voor NAC. Want zodoende bleven de cijfers nog redelijk: 5-1. Het PSV van de eerste helft leek op weg naar een voor NAC zeer blame rende score. Ondanks de aanvanke lijke tegenslag van een al vroeg door Van der Kuylen gemiste strafschop, kwam PSV op toeren. De nederlaag tegen het toch zo armetierige Ajax fungeerde kennelijk als voor naamste aandrijving. Geplaagd door de blessures van Ralf Edström en Kees Krijgh, plus een vrij plotse linge schorsing van Huub Stevens, bereikte Rijvers de vorm en het suc ces met een ploeg, die naarmate het duel vorderde, steeds minder spelers op vertrouwde plaatsen telde. Bij afwezigheid van Stevens was Willy van de Kerkhof al op de voorstop per-positie van start gegaan. Die taak kon hij tegen de vaak toch lastige NAC-spits Jan Groeneweg best aan. Een tweede middenvelder, Jan Poortvliet, nam de backplaats van Kees Krijgh weer in, hetgeen er toe leidde dat Paul Postma plaats nam op het middenveld (tegenover ex-PSV'er Bertus Quaars), Harry Lubse nog verder terug viel uit de spits, alwaar Nick Deacy zijn rentree mocht maken. De nuttige, zwoegende arbeid die Deacy voorin verrichtte onderstreepte de misluk king, die Deacy eerder dit seizoen als mandekker in de achterste vier was. Deacy is ook het beste alterna tief voor PSV in de aanval, zo lang Edström niet fit is. De ploeg kan immers ook in de lucht ballen kwijt aan de lange Welshman. Zoals be kend is PSV's speelwijze nadrukke lijk op de voortreffelijk koppende Zweed afgestemd. De eerst vlot draaiende René van de Kerkhof en Peter Dahlqvist begeleidden Deacy zaterdag op de vleugels. Het onvolledige team kreeg in de tweede helft nog twee nieuwe ge zichten: Hooyer en Jansen als ver vangers van de licht geblesseerde Adri van Kraay en de duizelige Dahlqvist. Net als de ook al sterk opererende Paul Postma, viel vooral Arthur Hooyer in positieve zin op. Dat van het Bossche BW afkomsti ge talent, legde opmerkelijk veel durf in zijn individuele acties. Hij deed eigenlijk maar weinig foutiefs. Dat ontlokte Rijvers de reactie: „Deze nieuwe jongens hebben nog eens bewezen dat we in de breedte geen versterking nodig hebben. Ze hebben het goed gedaan". Toen Van Kraay was uitgestapt, speelde PSV trouwens met tien veldspelers, die allemaal als aan valler of als middenvelder een aanvallende achtergrond hebben: Poortvliet, Willy van de Kerkhof, Lubse (op het laatst voorstopper), Deykers, Postuma, Van der Kuylen. Jansen, René van de Kerkhof, Dea cy en Hooyer. PSV deed het dus één helft lang (en nog een stukje van de tweede) goed. Toch vrij onverwacht rolden de aan vallen er weer vlot uit bij de Eindho- venaren. Niet minder dan negen keer was de NAC-veste in groot ge vaar tijdens die eerste drie kwartier. Vier maal een redelijke score leidde het tot een goal. Nadat Van der Kuylen zijn eerste strafschop (Theo Dierckx haakte de doorgebro ken Rene van de Kerkhof) flauwtjes had ingeschoten en doelman Jan de Jong (letterlijk) vallend (Figuurlijk) staande kon blijven, brak Hel- René van der Kerkhof omhelst v.ijn oude ploegmakker, Bertus Quaars, nadat PSV op 30 is gekomen. mondse Willy even later toch de ban. Nota bene via een strafschop, nadat de onverbetelijke Dierckx even tevoren Nick Deacy had neer gelegd. Vanad dat moment leek Dierckx verlamd door angst en kreeg Van der Kuylen meer ruimte, dan gezien zijn klasse verantwoord is voor de tegenstander. In ieder geval imponeerde Van der Kuylen de op de tribune toekijkende Jan 'ad-interim' Zwartkruis met schitte rende passes en gloeiende schoten. Zwartkruis wilde later wel kwijt: „De opgaande lijn was er bij PSV. Vooral de individualisten zijn goed naar voren gekomen. En dat is na de niet zo beste wedstrijden van de laatste weken een verheugende zaak." PSV'individuele (en collectieve) surplus stelde voor rust achtereen volgens Peter Dahlqvist, Rene van der Kerkhof en nogmaals Willy van der Kuylen in staat om de score tot 4—0 op te voeren. In de tweede helft kopte Postuma nog een vijfde doel punt binnen. In blessuretijd schonk Ton Smits met een ferm schot NAC nog een tegenpunt. PSV—NAC 5-1 (40)16. Van der Kuylen 1—0. 29. Dahlqvist 2—0, 32. Rene van de Kerkhof 3-0. 34. Van der Kuylen 4—0. 57. Postuma 5—0. 90. Smits 5—1. Scheidsrechter; Wee rink. Toeschouwers 18.000 PSV: Van Beveren; Poortvliet, W van de Kerkhof. Van Kraay (Hooyer). Deijkers; Krijgh, Van der Kuylen. Lubse. R van de Kerkhof, Deacy. Dahlqvist (Janssen). NAC: De Jong; Krijnen. Damsma. Budlsic. Dekker. Damen. Dlerlckx. Quaars; Brouwers, Groeneweg. Smits. AMSTERDAM (ANP) In een bij zonder aantrekkelijke wedstrijd heeft de FC Amsterdam tegen het ongeslagen Feyenoord in het Olym pisch Stadion de algemene opvat ting ontzenuwd dat de Stadionploeg kandidaat is voor degradatie. Frank en vrij voetballend bracht de FC Amsterdam, verzwakt door het niet meespelen van de geschorste spelers Bianchi. Koopman en De Jong. de Rotterdammers in moeilijk heden. Had de Deen Petersen iets meer het hoofd gebruikt en iets min der zijn schotkracht getoond dan was Feyenoord kansloos geweest. Tot vier maal toe kwam hij alleen voor Treytel en schoot met alle kracht tegen de doelman op in plaats van de bal in de hoek te schuiven. Door de enorme inzet en aan valsdrift van de Lieverdjes kon het geroutineerde Feyenoord herhaalde lijk counteren, waardoor het een op en neer golvende wedstrijd werd. Ni co Jansen kon zich in deze wedstrijd tegen zijn oude ploeggenoten niet ontplooien, want hij werd volledig aan banden gelegd door Swerissen, zijn vaste bewaker. De tactiek van Amsterdam, de mandekking, hield echter wel in dat de verdedigers van Feyenoord vrij konden opkomen. Zo ook in de derde minuut. Van de Korput kon ongehinderd vanuit zijn eigen strafschopgebied met de bal oprukken tot op 20 meter van het doel van Jan Jongbloed, op tijd afge ven aan Wim Jansen, wiens voorzet door Theo de Jong werd ingekopt: 0—1. De Amsterdammers waren hierdoor allerminst aangeslagen. Een schot van Petersen ging rakelings over, terwijl aan de andere kant Schnei der, keihard op de lat schoot. Het publiek, toch weinig in aantal, ge noot, vooral toen Petersen loon naar werken kreeg en in de 18e minuut de gelijkmaker scoorde. Na rust begon Feyenoord tekenen van nervositeit te vertonen. De Lie verdjes bleven komen, maar Treytel Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Aad Mansveld. Tachtig minuten lang zweepte hij tevergeefs zijn ploeg op in het anti-voetbalgevecht met Ajax. Later, toen de inspanningen waren weggeëbt en de de begrijpelij ke teleurstelling over het negatieve resultaat (1—2) bleef, volgde: „Ik vind het een schandaal. Zo te voetballen als club met zo'n grote naam." ADVERTENTIE hondevoedsel onpasseerbaar in kwaliteit Aad Mansveld had gelijk. Zoals ook voor FC Den Haag al vier clubs op een rij kennis hebben gemaakt met het zogenaamde Ajax-nieuwe-stijl, dat tnet het meest pure countervoet bal (veredeld woord voor het Itali aanse cattanacio, dat voor de toeschouwers niet om aan te zien is) de punten bijeen sprokkelt. Slechts één team vond tot nog toe het ver weer: Haarlem. Door rustig af te wachten. Voor FC Den Haag had dat de gebruiksaanwijzing voor het anti- Ajax moeten zijn. Maar de Hage naars, belust op revanche en ogenschijnlijk bedrogen door het ge vaar dat een zich ingravend Ajax nog altijd in zich heeft, waren te gretig. Dachten, na twaalf minuten spelen, dat het allemaal wel mee zou lopen, maar waren vier minuten la ter eigenlijk al een definitief versla gen ploeg. Malatinsky, Den Haags oefenmees- ter: „We zijn te gretig geweest We dachten dat het zó ook kon." En Aad Mansveld: „We maakten een doel punt. Akkoord, dat werd afgekeurd wegens buitenspel van Van Leeu wen, maar het wekte wel de illusie dat dit Ajax ook zo te pakken was. En dan ga Je op zo'n manier toch de boot in." In vier minuten tijd sloeg Ajax zijn slag. Twee keer counterde de Amsterdamse formatie doeltreffend. Eerst was het de Deen Lerby die doelman Van Antwerpen passeerde, daarna deed Erkens hetzelfde. Ver volgens verzamelde de formatie van Ivic zoveel mensen rond het eigen doelgebied, dat er voor de stormlo pende Hagenaars geen eer meer viel te behalen. „We bleven het spel ma ken", verzuchtte Mansveld slechts. In de rust zeiden we nog tegen el kaar. het moet kunnen. Er vallen gaten in de Ajax-defensle. Maar het is anders gelopen. We hebben er maar een ingekregen. We hadden meer verdiend." FC Den Haag mobiliseerde in de tweede helft alle mankrachten voor de stormloop. Aanvankelijk minder doorzichtig dan in de eerste 45 minu ten. later toch wel zonder het brood nodige inzicht. In de Haagse ploeg maakte na de wisseling ook Lex Schoenmaker zijn rentree. Met de verdoving van een drietal injecties om de pijn rond zijn nog altijd niet herstelde teen te verdrijven. Schoen maker wilde beslist spelen. Hij re kende op een rentree. De afgelopen dagen speelde hij al een oefenwed strijd met de reserves tegen de regio nale Jeugd van (het afgescheiden) ADO. „Het ging toe goed. Weliswaar kreeg ik na afloop van die wedstrijd weer wat pijn, maar dat was door die injecties te verhelpen." Lex Schoenmaker is de afgelopen maanden bij FC Den Haag met bij zondere ogen bekeken. Zijn geheim- Erkens is door de verdediging van FC Den Haag gebroken. Over de vallende Caluwe heen brengt hij Ajax op 02. zinnige blessure de artsen weten nog altijd niet precies wat hem man keert leidde zelfs tot de suggestie dat Le Schoenmaker, voor duur geld van Feyenoord tefuggehaald, het ei genlijk wel voor gezien hield. Schoenmaker fel: „Natuurlijk wil ik spelen. De belissing was nu ook aan mijzelf overgelaten. Ik heb ja gezegd, natuurlijk." Lex Schoenmaker had een belang rijk aandeel in de enige tegentreffer, die FC Den Haag na de wisseling produceerde. Perazic tekende daar na op de rand van buitenspel met een simpel tikje tussen de benen van de welhaast overwerkte Piet Schrijvers door. Ajax hield vervolgens stand. Met daarbij een naar een hoofdrol groei ende Barry Hulshoff, steeds nadruk kelijker terugkomend na zijn blessu re. „Ik mag niet ontevreden zijn," zegt Hulshoff zelf. En over het Ajax- van-nu. dat bij gebrek aan beter zichzelf ingraaft: „Voor mezelf komt dat niet ongelukkig uit. Aanvallend kan ik nog altijd niet zoveel. Dat werk wordt grotendeels nog opge knapt door Ruud Krol. Maar Ivic heeft volgens mij tijd nodig om het nieue Ajax gestalte te geven. Hij wil best naar totaal-voetbal, maar moet daarvoor eerst de basisprincipes van een elftal opbouwen. De verdediging is daar erg belangrijk bij. Jammer SpartaEindhoven FC Den Haaf—Ajax1—2 PSV—NAC5—1 Haarlem—FC WV1—1 AZ '67—FC Twente De Graafschap—FC Utrecht 21 NEC—Telstar 2—2 Roda JC—Go Ahead4—1 FC Amsterdam—Feyenoord 1—2 Feyenoord 5 Roda/JC 5 Ajax 5 PSV 5 NEC S Haarlem 5 AZ'67 5 De Graafschap S Sparta 5 FC WV 5 FC Den Haag 5 FC Utrecht 5 Go Ahead 5 NAC 5 FC Amsterdam 5 FC Twente 5 Eindhoven 5 Telstar 5 Zaterdag: AJaX-SpOTta (3 Haag (20 U-). Oo Ahead-Nï Roda JC (20 u.). Zoo dag: PC VWP8V, PC Twente- Haar* Utrecht-AZ'67. Telstar-De O raafschap. I ven-rc Amsterdam. 5 0 0 10 14— 3 4 1 0 9 10— 3 4 0 1 8 7— 3 2 2 1 6 10- S 2 1 2 5 14— %- 2 1 2 5 8— 5 2 1 2 5 8- 6 2 1 2 5 5— 2 1 2 5 S— T- 2 1 2 5 S—10 1 2 2 4 4— 0 1 2 2 4 6— 8 1 2 2 4 4— 8 2 0 3 4 0—12 0 3 2 3 5—10 1 1 3 3 *- 8 0 3 2 3 3—10 0 2 3 2 4— 9 U-), NAC-FC Den C (20 U-), Pel «noord- brengt^ cap*tu*eert stee^t Jan Jongbloed zijn handen in de lucht wanneer Kreuz Feyenoord op 12 sw—pecï—i Excelsior—SC Cambuur1—0 FC DordrechtVeendam 01 FC VlaardingenVolendam 0—1 MVVFortune SC4—1 Heracles—FC Den Bosch 1—1 FC Groningen—SC Amersfoort 0—2 HeerenveenHelmond Sport 1—0 Willem II—Wageningen1—1 MW Volendam Veendam Heerenveen Vitesse PEC FC Groningen Willem II FC Vlaardingen SC Cambuur Fortuna SC FC Den Bosch Excelsior Wageningen FC Dordrecht SC Amersfoort Helmond Sport Heracles SVV 4 1 0 3 1 0 3 1 1 3 1 1 3 0 1 1 4 0 2 2 1 2 1 2 2 1 2 2 1 2 2 1 2 1 2 2 1 2 2 1 1 1 1 0 3 1 0 3 0 2 3 0 2 3 1 3 10-4 7 0-5 7 II— 7 7 4-2 «13—2 6 6—4 6 7—6 5 11—11 5 8—8 5 5—5 5 7—0 4 7—5 4 4— 3 4—3 2 1—4 2 4—10 2 2—7 2 4—13 1 2—8 De gestaakte wedstrijd Volendam Wageningen (1—I) is niet in de stand opgenomen. Woensdag: Volendam-Wage minuten DIJ de stand 1-1). bleek een betrouwbaar sluitstuk. Willi Kreuz stelde de zege veilig door een gave voorzet van Theo de Jong te verzilveren. In de laatste tien minuten kreeg FC Amsterdam twee unieke kansen om het verdiende gelijke spel te beha len. Petersen (weer) omspeelde Trey tel. maar zijn schot werd door de Rotterdamse uitblinker Van de Kor put nog maar net van de doellijn gehaald. In de allerlaatste minuut kwam Sleeman, ingevallen voor de uitstekend spelende Van Bommel, die teveel van zijn krachten had ge vergd, alleen voor Treytel, die op magnifieke wijze de bal stopte. FC Amilerdam-Feyenoord 1-2 (1-1) 3. De Jong 0-1. 18. Petersen 1-1. 64. Kreuz 1-2. Scheidsrech ter Corver. Toeschouwers 12.000 Amsterdam: Jongbloed. Fllnkevleugel. Swerts- sen. Otto. Swart. Van der Merkt. Wetzel. Van Veenendaal (Sleeman). 8ören*en. Van Bommel (De Leeuw). Petersen Feyenoord: Treytel. Schneider. RIJsbergen. Van der Korput. Everse. De Jong. Wlm Jansen. Kreuz (Verheyen). VreIJsen (Van Daele). Nico Jansen. Van Delnsen. Zondag: PEC-Vltesse. SC Cambuur-SW. Veen. dam-Excelslor. Volendam-FC Dordrecht. For tuna SC-FC Vlaardingen, FC Den Boach-MW, 8C Amersfoort-Heracles. Helmond 8port-FC bc Amersfoort-Heracles, Helmond 8 Groningen. Wagenlngen-Hecrenvcen. 1/2. Posthumus (NEC) en Nanninga (Roda JO 5 doelpunten. 3 Van der Kuylen (P8V)4 Mühren (Twente). Schneider, Nico Jansen. Kreuz (allen Feyenoord). Van Veen. 8treuer (beiden Utrecht). Mlchielsen (Sparta). Van der Lem (Roda JC). Dahlqvist (PSV). Van den Berg (Haarlem). Kist (AZ) en Perazic (Den Haag) 3 EERSTE DIVISIE WUly Brokamp neett zien dank zij een naurtc* in de zuidelijke derby MW—Fortuna 8C mede aan de kop genesteld van de topscorerslljst in de eerste divisie Brokamp heeft nu vijl treffers, evenveel als de Veendammer Oldenburger. die tegen FC Dordrecht raak schoot. Op de derde plaats staal Buraac (Vitesse), die zondag niet in acUe kwam 1/2 Oldenburger (Veendam) en Brokamp (MW) 5 doelpunten. 3 Bursac (Vitesse) 4.4/9. Veenen- dal. Gerdsen (belden Vitesse). Sonneveld en Bond (belden Volendam). TIJ1 (FC Vlaardingen) en Breuer (Willem II) 3. 10(25. Van Loon (Oro- nlngeni. Leushuls (Den Bosch). Van Berk» (Hel mond Sport). Van Slooten (PEC), Bosman (Veendam). Rorlje (Heerenveen). Wokke (Volen dam). Schutter (Willem II), Haan (8C Cam buur), P ra user en Engbcrtsen (belden F8C). Vlletstra (Veendam), Zwam born (FC Vlaardin- gen), Bakker (FC Oronlngen), Burhenne en Van Oelder (belden FC Den Bosch) 2 voor het publiek, dat wel. want het is niet de meest fraaie en attractiefste wijze." Met uitzondering van Ruud Krol maakte Ajax ook defensief echter nog voldoende fouten om te conclu deren. dat Ivic de basis nog niet rond heeft, dat voorlopig de totale verde- diding meer nabij is dan het totale voetbal. Ajax houdt gewoon bij ge brek aan beter tien man achter en hoopt er verder het beste van. „Dit Is een ploeg, die de helm in het vaandel heeft staan", karakteriseerde Ton Thie, de nog altijd geblesseerde Haagse doelman, het optreden van Ajax. Thie werd gezien het blun derend optreden van Van Antwer pen bij de eerste AJax-treffer node gemist. Het besef dat de rudimentai re Amsterdamse taktiek wel eens voldoende zou kunnen zijn voor de volle winst, ontgoochelde Mansveld zozeer, dat de Haagse aanvoerder zich aan enige prlvé-wraakacties ten opzichte van Hulshoff en Schrijvers te buiten ging. Scheidsrechter Derks had er zoveel begrip voor, dat hij de gele kaart maar in de broekzak liet zitten. Na afloop betoogden zowel Malatinsky (FC Den Haag) als Ivic (Ajax) in Duits en Engels, dat het allemaal niet de bedoeling was ge weest. Malatinsky had ge waarschuwd tegen het gevaar van te grote gretigheid en Ivic beweerde, dat hij liever vla echt voetbal tot doelpunten komt. Ajax is echter nog niet zo ver FC Den Hm*Ajax 1—2 (8-Z>-13. Lerby O-l. 15 Erkens 0—2' Rerazlc t—2. scheidsrechter Derks Toeschouwers 13.000 FC Den Hu(; Van Antwerpen' De Caluwe. Monsvcld. Van Vliet. Korevaor. KUa, Perazic. Albertsen; Jol (Schoenmaker). Van Leeuwen. Hoekema. Ajax: Schrijver»; Erken*. Krol. Hulshoff. Dus- baba. Notten. Schoenaker, Lerby; Geels. Aroe- sen (uidema). Meyer. De winnende getallen van Lotto no 36 zijn: 13 - 14 - 26 29 32 - 35. Reservegetal 18 DUITSE LOTTO De winnende getallen In de Westduitse Lotto zijn 6 16 - 17 19 28 - 30. Reservegetal 3d Het winnende getal in het Spiel 77 Is: 0 9 6 5 6 0 7. TOTO Juist int 3 1 - 2 I - 2 - I - 1. 210.554. die voor een inleg zorgden van 842 gulden Het prtjzenbedrag Is I 305 384. waarvan voor de le prijs f 122 154. 2e prijs f 76 346. 3e- prijs I 106.884 JM' noord-FC Amsterdam 2-0. AJax-NEC 2-2, P8V—Sparta 1-2. FC Utrecht—Vol»- dam 1-0. MW—De Oraalachep l—O, Haar- J lem—AZ '67 1-2 Tweede kW* A: BC Amersfoort—FC Oronlngen 1—0, Heerenveen- -Tetotar 1—4. FC TwenteVeendam 6—O. FC gen-Helmond Sport ^-0. FC VW-Ktodho-. ven 4—0, Willem H-Fortuna SC 3-0,JNA,- C—Roda JC 3-0, VIteaae—Dordrecht 8-*.»

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11