Zoetemelk rekent eerlijke kans Stöve en Thung uitgeschakeld Ervaring behouden Trouw Oosteuropese spelers zijn ook professionals" Bulgaarse kritiek op dopingcontroles V.A. 4 september Uitslagenservice Zaterdagvoetbal 010-115700 y,Ik verwacht dat wij 't wel eens worden" IJshockeytoernooi om Canada Cup van start gegaan Ali aangeklaagd voor acht miljoen Straffen Negen ploegen in Toekomst-ronde Onzorgvuldige behandeling in Montreal Okker wel verder op Forest Hills Lauda wil eer der starten Afgelast Nieuwe Poolse bondscoach Jacek Gmoch: Remise voor Timman Boksorganisatie r 2BTERDAG 4 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 21 }STUNI Joop Zoetemelk, deelnemer aan vijf wereldkampioenschappen op de weg, drie vijfde plaatsen, kent geen achterdocht. Daarom staat bij hem de overtuiging rotsvast dat ook in zijn esde wereldkampioenschap Nederland zijn standvastigste Tour de France-renner van de laatste aren niet zal laten vallen. Zoals Zoetemelk zijn maten nooit heeft „geflikt" als er een keer een ifspraak was geweest. Daaraan mede dankt Hennie Kuiper en Nederland het wereldkampi- enschap van vorig jaar in Yvoir. oetemelk gaat er vanuit dat het [{tal waar hij zondag deel van uit- laakt weer als een eenheid kan wer en Hij wil er niet in geloven dat het ront van de rijders uit de ploeg van 'eter Post, in Ostuni met zes man ertegenwoordigd, net als bij het na- ionale wegkampioenschèp zich als én blok tegen hem zal opstellen. „Ik eloof". bekende Zoetemelk na een ag lange reis met onderbrekingen Milaan en Genua in het uiterste uiden van Italië, „dat ik zeker niet luiten de ploeg sta. Wanneer wij met lkaar de taktiek bespreken en in- ien de kaarten eerlijk op tafel wor- len gelegd en waarom zou dat niet ^ebeuren met Beugels geloof ik lat wij samen wat kunnen bereiken. Vorig jaar werd Kuiper de kampioen >n hebben de anderen, die toen in en min of meer verloren positie re ien, het werk voor hem opgeknapt, k ga er vanuit dat dat dit jaar weer tan gebeuren. Er is tenslotte een lantrekkelijke prijs te verdienen en k zie het niet als onredelijk dat het «drag alleen beschikbaar is wan- ïeer wij een wereldkampioen zullen lebben. Alleen de eerste plaats telt mmers. dan is het toch juist dat ook illeen voor die positie wordt be- ald." ioetemelk heeft in zijn reeks kampi- enschappen. onderbroken in 1974 loor een ongeluk, altijd een aantal lelpers in de nationale ploeg gehad. Dit keer staat hij als eenling. Deson- __danks voelt hij zich niet eenzaam „Kijk. ik zal geen onmogelijke eisen stellen. Ik neem aan dat de anderen H dat ook niet zullen doen en daarom 11 geloof ik dat wij het wel eens zullen worden. Ieder weet van mij dat ik mijn werk voor de anderen wil doen en ik geloof dat die instelling bij 'iedereen gekweekt moet kunnen orden. Het staat als een paal boven ater dat ik heel weinig te verwach- ïn heb van de Fransen uit mijn igen ploeg. Het is even zeker dat zij ok niet op mij zullen kunnen reke- ,en. tenzij wij het natuurlijk in ons Nederlands team niet kunnen vin den. Dan zal ik ook mijn eigen koers Tijden, in ieder geval mijn eigen plan trekken." 1 OSTUNI (AP) Het wereldkampioenschap I iridrennen 1979 zal in Nederland worden gehou- den. aldus is gisteren in Ostuni bekend gemaakt jor de organisatie van beroepswielrenners Het •sluit moet nog worden geratificeerd door de ternationale wielerbond, maar dat is slechts «en formaliteit let wereldkampioenschap van 1976 I al volgens Zoetemelk voor de start ilechts twee grote favorieten ken- I ben, namelijk Francesco Moser en Freddy Maertens. Eddy Merckx re- kent hij er niet in de eerste plaats bij, 7 omdat Zoetemelk meent, dat de 4 Merckx van 1976 toch niet dezelfde is als die van een paar seizoenen terug. „Wanneer Merckx een paar --jaar geleden demarreerde was hij weg en bleef hij weg Nu zie je de ^roep vaak weer bij hem terug omen." .oetemelk noemt als kanshebbers wee karakterrijders met een be- oorlijk eindschot. Mentaliteit heeft ijzelf ook meer dan genoeg, maar ijn sprint telt niet mee. Heeft hij an toch een kans? „Iedereen, die edelijk rijdt, heeft een kans", is zijn lordeel. „Een wereldkampioenschap net als een klassieker. Het is een endaagse wedstrijd, waarbij de nan die de vorm heeft en geen fou- en maakt, vooraan eindigt. Je kunt liet, zoals in een etappewedstrijd, oeslaan op de dag dat een te enstander faalt. Je kunt zo'n dag iet afwachten. Er is slechts één. Je lehoeft ook niet de vrees te hebben at anderen wachten tot de slechte ag bij jou komt. In een wereldkam- ioenschap eindigt gewoonlijk een ede renner vooraan. Maar één keer n de zoveel jaar is er plaats voor een rrassing. Dat kan hier zijn. dat kan rolgend jaar gebeuren en misschien eredivisie ('VANDAAG IPSV—NAC (20.00 uur) fSpartaEindhoven (20.00 uur) ]XEC—Telstar (20.00 uur) lORGEN |FC Den Haag—Ajax I HaarlemFC VVV I AZ '67— FC Twente «De Graafschap—FC Utrecht JRoda JCGo Ahead Eagles AmsterdamFeyenoord -erste Divisie I VANDAAG |j MW- Fort una SC (19.30 uur) MORGEN SVV—PEC Zwolle ExcelsiorCambuur DordrechtVeendam VlaardingenVolendam HeraclesFC Den Bosch FC GroningenAmersfoort HeerenveenHelmond Sport Willem IIWageningen Vitesse vrij Joop Zoetemelk beschouwt zich niet als kansloos tijdens het wereldkampioenschap op de weg in het Italiaanse Ostuni. pas in 1981. Zoiets kan niemand voorspellen." En Zoetemelk verder: „Als iedereen dus een kans heeft, waarom ik dan niet? Wanneer zondag bij hitte moet worden gereden is dit parkoers selec tief. Dat kah er best een kopgroep van een man of wat ontstaan en dan zal er ook voor één van de slechtere sprinters één keer een kansje zijn. Ik hoor bij die slechtere sprinters. Iede reen weet dat ik niet kan spurten tegen Maertens of Moser. Wie haalt mij echter terug als ik wel in zo'n groep zit en tegen het slot van de koers weg ga. Doet Moser dat, of Maertens of Merckx of hebben zij knechten die voor de keer bedanken, want die vernietigen net zo hard hun eigen kans als die van de vluchte ling. Zo'n situatie zou zich voor kun nen doen en kan de trui opnieuw voor een Nederlander zijn. Het is ook mogelijk dat er meer rijders aan de streep komen en dan kan de beste plaats ook voor ons zijn. Er zijn namelijk niet zoveel renners rapper en gewiekster dan Gerben Karstens." Niet meer of minder dan een compli ment voor een concurrent. Het is een uitspraak, die ook Zoetemelk ten volle tekent, een eerlijke mening van een man op wiens woord en toezeg gingen huizen kunnen worden ge bouwd. Een man ook die sinds zijn debuut in een wereldkampioenschap bij de profs in 1970 geprobeerd heeft een plaats bij de eerste drie te vero veren omdat hij ook zo dolgraag een maal op de rol van een wereldkam pioenschap wil staan. Vorig jaar ver speelde hij zijn kans ten gunste van Hennie Kuiper, die op loyaal bondgenootschap kon rekenen. Ver dient Joop Zoetemelk dan zo langza merhand niet dat de anderen ook eens voor deze concurrent en collega zich het vuur uit de spaken fietsen? TORONTO In een opzienba rende rede tijdens de opening van het toernooi om de Canada Cup heeft de Westduitse voorzitter van de Internationale IJshockey Fede ratie. dr Günter Sabetzki, de lan den van het oostblok opgeroepen, hun spelers officieel als professio nals te laten registreren. ..De spe lers van de Sovjet Unie en Tsje- choslowijke gelden als leger officieren of ingenieurs maar hun werkzaamheden bestaan uitslui tend uit het spelen van ijshockey. Zij zijn daarom net zozeer professi onal als de Noordamerikaanse spe lers. die aan dit toernooi deelne men", verklaarde dr Sabetzki in aanwezigheid van alle zes de deele- nemende ploegen in Toronto. Sabetzki zei verder: „De toekomst van het ijshockey ligt ook in Euro pa bij het professionalisme. En als de Olympische Spelen deze bewe ging niet volgen, worden ze vanzelf een gebeurtenis met een tweede rangs betekenis". Voor vele Canadezen is het gisteren in Toronto begonnen ijshockey- toernooi het meest belangrijke sportevenement van dit jaar. Al weken gaat dit toernooi over vele tongen, zelfs al tijdens de Olym pische Spelen. De beste spelers van de wereld, profs en amateurs, strij den om de Canada-Cup. Nu al staat vast dat elke wedstrijd van Cana da. maar ook van de Sovjet-Unie. Verenigde Staten. Zweden. Finland en Tsjechoslowakije. zal worden bijgewoond door 18.000 mensen. Meer kunnen er niet in. Het levert de organisatie 12 miljoen dollar op (32 miljoen gulden). Chauvinisme ligt gedeeltelijk ten grondslag aan de Canadese be langstelling. Bij de Spelen was er niet één keer goud voor het organi serende land. De Noordamerikanen verwachten nu eens hun superiori teit te kunnen tonen. Het vertrou wen in het team. waarin voor de eerste keer profs uit zowel de Natio nal Hockey League als de World Hockey Associaton zijn samenge bracht, is groot. Spelers als aanval ler Ken Dryden en „superverdedi ger" Bobby Orr zijn schoten ha len een snelheid van 189,3 km/u moeten het gaan maken. Met het geld wil Canada, dat ook aan het komende wereldkampioenschap zal deelnemen, de opbouw van een nieuwe nationale ploeg financie ren. Voor de deelnemende ploegen zal 465.000 dollar te verdelen zijn. Het geld wordt verdeeld naar de resultaten in het toernooi. Waarschijnlijk blijft het meeste in Canada. De grootste attractie is het deelnemen van Rusland, al heeft dit land in de afgelopen we ken herhaaldelijk op gewezen dit toernooi alleen te zien als voorbe reiding voor het nieuwe seizoen. Vijf prominenten ontbreken, te we ten Sjarlamov. Jakoesjev. Petrov, Sjadrin en Michailov. Nu de 17- jarige Nemtsanov alsnog naar zijn vaderland is afgereisd, is de deelne ming van de Sovjet-Unie verze kerd Zweden en Finland sturen al even min hun topteam al kunnen zij deze keer over de profs kunnen beschikken. Alleen Tsjechoslowa- kijke verschijnt op volle ijshoc- keysterkte. De wereldtitel, die in Katowice werd veroverd moet dan ook waargemaakt worden. Het team van Canada, dat be schouwd wordt als het sterkste ijs- hockeyteam. dat ooit in Noord- Amerika op de been is gebracht, won overigens in de openingswed strijd van het zes landen ijshockey- toernool met 11—2 van Finland. De tussenstanden waren 4—1, 20 en 5—1. Richard Martin, die werd uit geroepen tot meest waardevolle speler, scoorde drie doelpunten en bracht ook twee assists op zijn naam. Bobby Hull en Phil Esposito scoorden elk tweemaal. De treffers voor Finland waren afkomstig van Kari Makkonen en Lasse Oksanen. BOSTON Wereldkampioen bok sen Muhammed Ali en zijn manager zijn geconfronteerd met een eis tot schadevergoeding van drie miljoen dollar (circa acht miljoen gulden), die de vrouwelijke bokspromotor Helyn C. Hall heeft ingediend bij een federale rechtbank. Helyn C. Hall zegt een contract te hebben met Ali en zijn manager Herbert voor het afsluiten van het gevecht Ali—Ken Norton op een nader te bepalen datum in Boston. Officieel is echter aangekondigd, dat het ge vecht op 28 september in het Yan kee Stadion van New York zal. plaatsvinden. Helyn Hall heeft de rechtbank verzocht te willen be werkstelligen, dat het gevecht als nog in Boston wordt gehouden, of anders een schadevergoeding van drie miljoen dollar toe te kennen. Dat bedrag is gebaseerd op een in komstenbegroting. die Helyn Hall samen met Muhammed Ali heeft opgesteld. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft elf spelers hangende de uitspraak van het onderzoek een, met ingang van 3 september, voorlo pige schorsing opgelegd. De elf zon daars. waaronder negen eredivisie spelers werden afgelopen woensdag door de scheidsrechter opgeschre ven. De namen van de betrokkenen zijn: J. J. M. Polko (Herecles) C. Zwamborn (FC Vlaardingen). B. Hulshoff en S. Visser (NEC), J van Maurik (FC Utrecht). J. Gluic (Ajax), C. M. de Jong en R. Bianchi (FC Amsterdam). J. A. T. Salfischberger (Go Ahead Eagles). P. L. Ehlen (Ro- da JC) en J. M. Driesen (Telstar). PARIJS De Nederlandse wielera- mateurs, die vanaf vandaag zyllen meerijden in de Ronde van de Toe komst (van 4 tot en met 12 septem ber) moeten de strijd aanbinden met acht andere ploegen. Frankrijk neemt met drie ploegen deel Verder komen landenteams uit België. De nemarken. Spanje. Zweden en Tsje choslowakije. Hel etappeschema ziet er als volgt uit zaterdag 4 september eerste etappe Nice-Isola 2000 i87.5 km> zondag 5 september tweede etappe Isola 2000-Sampeyre iltai 1157 km maandag 6 sep tember derde etappe Sampeyre-Embrun (122 km i dinsdag 7 september vierde etappe Gap- Allevard les Bains (166 km i woensdag 8 sep tember Allevard-Le Collet d A^levard U2 kmt individuele tijdrit donderdag 9 september zes de etappe Allevard-Morzine 1163 km i vrijdag 10 september zevende etappe Morzine-Thonon les Bains -115 km i zaterdag II september achtste etappe Thonon-Bourg en Bresse 1168.5 km i zondag 12 september individuele tijdrit circuit van Bourg 112 kmi SOFIA (Reuter) Bulgaarse sportofficials hebben via een verklaring, die door het Bulgaarse persbureau BTA werd verspreid, ernstige kritiek geuit op de dopingcontroles zoals die in Montreal zijn uitgevoerd. Bij testen op het verboden gebruik van anabole steroiden reageerden o.a. de gewichthef- fers Bulgaren Valentin Christov (Olympisch kampioen zwaargewicht en Blagoj Blagojev (zilver in het lichtzwaargewicht) zowel bij de eerste controle als bij de contra-expertise positief. Volgens de Bulgaarse verklaring zou er zeer onzorgvuldig met de urine monsters zijn omgesprongen. De Bulgaren stellen dat de koker waarin het monster van Blagojev werd vervoerd na verzegeld te zijn weer geopend is om een urinemonster van een Finse gewichtheffer bij te voegen. Verder zouden de verzegelingen van vijf flesjes, waaronder die van Christov en Blagojev. verbroken zijn. Bovendien zou het mogelijk zijn geweest om de coderingen op de flesjes te verwisselen. Het Bulgaarse sportcomité doet in de verklaring een beroep op het Interna tionale Olympische Comité om geen diskwalificaties uit te spreken nu deze zaken aan het licht zijn gekomen Het IOC zal de dopingszaak van de gewichtheffers. waarbij ook de Pool Kaczmarek (goud bij de lichtgewich ten). de Amerikaan Grippaldi en de Zweed Norback betrokken zijn, behan delen tijdens een bijeenkomst, die van 10 t/m 17 oktober in Barcelona wordt gehouden. FOREST HILLS (UPI) Martina Navratilova was ongetwijfeld de grootste .vis', die op de tweede dag van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen van Forest Hills door een niet- geplaatste aan de haak werd geslagen. De als derde geplaatste Tsjechische, die vorig jaar tijdens hetzelfde toernooi verkoos om in de Verenigde Staten te blijven, verloor bij kunstlicht op de avond van een grotendeels door regen bedorven dag met 1-6,6-4, 6-3 van Janet Newberry, een 23-jarige Californische, die pas hersteld is van een knie-operatie. WENEN (ANP) De wereldkamp. oen der coureurs, Niki Lauda, zal waarschijnlijk op 12 september bij de Grote Prijs van Italië op het cir cuit van Monza voor het eerst na zijn ernstige ongeluk starten. In een in terview in het Oostenrijkse blaa „Kurier" zegt Lauda: „De overwin nlng van James Hunt op Zandvoort heeft mijn voorsprong in het klasse ment zo verkleind dat ik gedwongen ben mijn titel nu te verdedigen. Volgens de krant zal Lauda op 7 september naar Fionaro gaan om daar zijn nieuwe wagen te testen Wanneer die test goed verloopt, wil Lauda enkele dagen later in Monza aan de start verschijnen Op 1 augustus liep Lauda bij een ongeluk in de Grote Prijs van West- Duitsland op de Nürburgring zeer ernstige brandwonden op. ZEIST De afdelingen Arnhem en Rotterdam van de KNVB hebben het voetbalprogramma voor za terdag 4 en zondag 5 september af gelast. Daarmee is het totaal aantal afdelingen, waarin dit weekeinde niet wordt gespeeld gekomen op twaalf Het zijn: Arnhem. Rotter dam. Groningen. Friesland. Drente. Zwolle. Twente. Nijmegen. Noord- Brabant. Limburg. Zeeland en Noord-Holland. In de districten Noord en Zuid II zal slechts in beperkte mate worden ge speeld. De KNVB heeft daar het programma geheel afgelast, met uit zondering van de eerste en tweede klasse zaterdag en de hoofdklasse zondag. Consul en scheidsrechter zullen in deze klassen beslissen over het al dan niet doorgaan van de wedstrijden. WARSCHAU Jacek Gmoch. de nieuwe coach van het Poolse natio nale voetbalelftal, is niet van plan om de ervaring van de spelers, die bij het wereldkampioenschap in München zilver haalden, uit zijn team te laten „Veel mensen den ken dat de „oldtimers" zoals Deyna hun beste tijd hebben gehad. Ik denk dat deze spelers hun moge lijkheden nog niet geheel uitgebuit hebben Deyna. bijvoorbeeld, is nog altijd een geweldige voetballer en kan een enorme steun voor het elftal zijn", aldus Gmoch. Het vertrouwen van Gmoch (37) in spelers als middenvelder Kazi- mierz Deyna. aanvaller Andrzej Szarmach, de verdedigers Jerzy Gorgon en doelman Jan Tomas- zewski moet gezien worden in het licht van de wedstrijd tegen Portu gal op 16 oktober. Dit is het eerste duel van Polen in de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal van 1978 in Argentinië Dit is de test voor Gmoch als coach van het Poolse team. Gmoch speelde in de jaren zestig dertig keer in het vertegenwoordi gende voetbalelftal van Polen, maar moest zich terugtrekken na een ernstige beenblessure. In zijn huidige functie volgde Gmoch Ka- zimiere Gorski op Gorski werd ont slagen na de slechte resultaten van Polen voor en tijdens de Olym pische Spelen van Montreal Psychologen Kazimierz Gorski: vervangen coach Gmoch en Gorski werkten samen tijdens het wereldkampioenschap in München, waar Polen zo verras send de zilveren medaille wist te veroveren Aan de Poolse clubcoa- ches vroeg Gmoch of zij bereid waren hem te helpen bij het vor men van het Poolse elftal. Deze coaches wilden echter dat vijftig procent van de oudere spelers werd vervangen door de jeugd. „Ik zie echter geen reden om van de diensten van onze beste spelers af te zien", aldus Gmoch. die zich aan sportjournalisten voorstelde als een „wonderman die niet optreedt als een dictator". ZURICH Twee Engelse psycho logen hebben ontdekt dat voetbal lers die onder grote druk spelen de bal eerder naar teamgenoten spe len die ze aardig vinden dan naar één die ze minder mogen David Ponsonby en Maurice Yaffe meldden zelfs dat deze spelers ook dit ..vriendschapspatroon" volgden, als de pass geheel indruis- de tegen het tactische plan van de trainer. Als excuus voor steeds meer clubs, om psychologen in te schakelen om de spelers te begeleiden, gebruiken de verenigingen de videotape die de spelers hun onbewuste reacties laat zien. Ponsonsby is een onderzoeker van psychologiè in de sport en Yaffe is psychologisch adviseur bij Crystal Palace. een Engelse voetbalclub die nu uitkomt in de derde divisie Hun kijk op de sport verscheen in een artikel in FIFA-nieuws. het of ficiële orgaan van de Internationa le voetbalfederatie „In deze tijd van profesioneel voet bal onder grote druk. bepaalt de persoonlijke relatie tussen de spe lers hoe het spel zich op het veld ontwikkelt. Het moderne voetbal met overnemen en veranderen van positie brengt iedere voetballer dichter bij elkaaraldus de psy chologen. De huilende Navratilova werd bij haar .val' begeleid door Carrie Meyer en Betty Stöve. de nummers veer tien en zestien van het schema, die eveneens in de openingsronde wer den uitgeschakeld De Zuidafrikaan- se Laura Dupont versloeg het Ameri kaanse meisje met 6-4. 6-0. terwijl Betty Stöve tegen de 28-jarige Cali- fornische Julie Atjthony nauwelijks meer had in te brengen 4-6,3-6. Julie Anthony had voor deze gelegenheid haar positie achter de monitor als part-time televisie commentatrice verwisseld voor een plaats op de baan d w z een post in de buurt van de achterlijn. Op de traag geworden baan kon Betty Stöve niet voldoen de tempo ontwikkelen om haar daar vandaan te krijgen Ook Rolf Thung. die alweer geruime tijd in de Verenigde Staten verblijft, kam niet door de eerste ronde Hij verloor met 1.6. 3-6 van de Russische veteraan Alex Metreveli. Tom Okker. voor het eerst sinds ja ren niet voorzien van een be schermde plaatsing, won daarente gen gemakkelijk van de Joegoslavier Nicky Spear 6-3. 6-3. Davis Cup DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond heeft voor de ouverture van het Davis Cup-toernooi 1977 een andere plaats van handeling uitgezocht dan de traditionele Metsbanen in Scheve- ningen De ontmoeting voor de tweede voorronde van de Europese zone tegen de winnaar van Tur- kije Israël is toegewezen aan het tennispark Beekhuizen in Velp. waar de wedstrijden van 24 t/m 26 september plaatsvinden Bij eventu ele winst plaatst Nederland zich voor het hoofdtoernooi en komt dan volgend jaar mei thuis uit tegen Joegoslavië De Davis Cup-selectie bestaat uit nationaal kampioen Louk Sanders, finalist Fred Hem mes. Wouter Fok. Marian Laudin en René Heffels Van hen zal één moe ten afvallen Non-playing captain is fysiotherapeut Ed van Breukelen De KNLTB vindt het voor de ont moeting in Velp niet nodig een be roep te doen op de in Amerika ver blijvende Tom Okker en Rolf Thung. De datum van 24 t/m 26 september is gekozen in overeenstemming met de wensen van de Turken, die gezien de financiële voorwaarden van het Davis Cup-toernooi hun recht op een thuiswedstrijd hebben laten val len Israël, dat een week tevoren in Turkije tegen de Turken aantreedt. heeft echter bezwaren. Het Israë lisch nieuwjaar valt namelijk op 26 september. Een week later is grote verzoendag. De Israëliërs zouden graag de wedstrijd verschoven zien tot het tweede weekend van okto ber De KNLTB wil zich echter hou den aan de reglementen van de Da- vis Cup. waarin als uiterste datum 26 september wordt genoemd Ook heeft men in verband met de te verwachten publieke belangstelling weinig zin gehoor te geven aan de suggestie van Israël om de wedstrijd eventueel op donderdag te laten be ginnen. Sanders. Hemmes. Fok en Laudin nemen ter voorbereiding op de Da- vis Cup-wedstrijd deel aan de tradi tionele landenwedstrijd België—Ne derland op 11 en 12 september in Brussel. René Heffels is daar als reserve aangewezen en zal hoogstwaarschijnlijk in de dubbel hOVPOt /<-AfriKJï spelen. De vijfde t'm achtste single b in-a zullen daar worden gespeeld door Martin Koek. Fried Schmitz. Guido Hornman en Hans Adema van Scheltema. Het damesteam bestaat uit Tine Zwaan. Elly Vessies. Nora Lauteslager en Judith Salomé. Een week later zal de gehele Davis Cup selectie met uitzondering van Mari an Laudin. die heeft ingeschreven voor het kampioenschap van de ten- nisleraren, deelnemen aan een A- toernooi in Nieuwerkerk. REYKJAVIK De belangrijkste partij uit de achtste ronde van het internationale schaaktoernooi van IJsland tussen Fridrik Olafsson en Jan Timman is in remise geëindigd. De Nederlandse grootmeester be houdt daardoor de leiding met zes punten en éefgebroken partij. Olafsson staat tweede met zes pun ten De Rus Toekmakov. die de Amerikaan Matera versloeg, bezet de derde plaats met 5'/> punten en de Argentijn Najdorf (remise met de IJslander Thorsteinsson» is vierde met vijf punten en één afgebroken partij Sigurjonsson (remise met zijn landgenoot Angantysson) heeft vier punten en één afgebroken partij MEXICO CITY (EFE) Jose Sulai- man. de voorzitter van de World Boxing Council (WBC). heeft in Mexico City bekend gemaakt dat zijn organisatie Zuid-Afrika gaat boycotten omdat het land de regels en opvatting van de WBC niet in acht neemt. Sulaiman verklaarde dat geen door de WBC erkende we reldkampioen zijn titel in Zuid- Afrika zal mogen verdedigen 1e en 2e klasse de snelle gemakkelijke supportofoon vanaf zes uur zaterdagavond

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 21