Rabobank Knappe voorstelling van spel van Yeats vormings- werk(st)er een Direktrice of Direkteur Management opleiding voor non-profit organisaties Han van Koert (63)overleden Wim Kan moet vijf weken rust houden Advies van kunstenaars over nota Van Doorn psychiatrisch ziekenhuis vogelenzang" MAATSCHAPPELIJK WERK(ST)ER jeugdwerkadviseur "de Schutse" PSYCHIATRISCHE INRICHTING 'GROOT BRONSWIJK" aktiviteitenleid(st)er De cursus Matl.iuomenl voor non-profit oruani va lies is bedoeld voor hei hoger- en middenkader en maakt duidelijk, waaroni hel geven van leiding aan dienstverlenende en non-profit organisaties zoals /lekenhüf/en. -scholengemeenschappen. ver enigingen. charitatieve instellingen, verpleegte huizen. kruisorganisaties, religieu/e instellingen, sekretariatcn van instellingen en organisaties in de overheidssfeer een professionele aangelegenheid is geworden. Aan de hand van eases worden de diverse pro bleemstellingen en technieken, die liggen op hel gebied van communicatie, management en orga nisatie aan de praktijk getoetst. Duurvandecursus: I jaar l moerige documentatie ligt bij ons klaar Opleidingen jfH Bcdrijfttrainingen >r Sociale Wetenschappen. .weg I. Den Haag. fel. (070) 2h 40 XI Natuurlijk wilt u goed op vakantie,ook in de Belangrijk dus. dat alles wat met uw vakantie te maken heeft tevoren goed geregeld is. Dat is een voorwaarde om straks heerlijk onbezorgd te kunnen genieten! Vliegen of per trein, per bus of eigen auto? Zoveel mensen, zoveel wensen nietwaar? En iedereen heeft zijn eigen voorkeur, zowel voor wat betreft vervoermiddel als vakantiebestemming. Daarom biedt de Rabobank 'n grote keuze uit het vakantie-aanbod van een aantal met zorg gekozen reisorganisaties. De Rabobank uw veelzijdige vakantie -adviseur Bij de Rabobank kunt u verder voor alle belangrijke vakantiezaken terecht 15 dagen Mallorca mei Fil Vliegreizen, 3-kamerappartement p.p. vanaf f326- 10-daagse treinreis van Arke Reizen naar Söll-Oostenrijk p.p. vanaf f345,- Gezellig Kopenhagen, elk weekend (Scandinavian Arctic Sunway) p p. «anal f297,- 4-daagse „minivlugjes" naar Benidorm, Mallorca, Costa del Sol (Fit Vliegreizen). 07Q p.p. vanaf T c. O," Dat wil zeggen niet alleen voor buitenlands geld, reisver zekeringen, Euro-ën reischeques, maar ook voor het ANWB- en Wegenwachtlidmaatschap, en de ANWB Internationale Reis- en Kredietbrief. geld en goede raad De Rabobank verkoopt de reizen van: Arke Reizen Ebatours Fit Vliegreizen Van Fraassen Franse Toeristen Service G.T.W. Reizen Hotelplan Internationale Reisorganisatie Rederij Ketel Long Range Travel Nederland se Spoorwegen Renta- home Scandinavian Arctic Sunway Snel Reizen Stoomvaart Maatschappij Zeeland Tor Line Vrij Uil auto- vakantiereizen Vraag het reisprogramma van uw keus DEN HAAG De Haagse compo nist-organist Han van Koert is vrij dagmorgen op 63-jarige leeftijd overleden. Hij was organist-dirigent aan de Theresiakerk Westeinde te Den Haag en tot voor kort ook aan de Antonius Abt-kerk in Schevenin- gen. Aan het dagblad De Tijd was hij als muziekrecensent verbonden. Hij schreef o.m. orgelmuziek, ballet muziek en musicals. Verkeersplein bij Gorinchem weer open Van een verslaggever DEN HAAG Minister Westerterp zal op 15 september een nieuw kla verblad openen bij Gorinchem, dat op de kruising van de rijkswegen Rotterdam-Twente en Breda- Lexmond-Utrecht-Flevopolders het oude verkeersplein, dat jarenlang een knelpunt vormde voor het door gaande verkeer. TROUW/KWARTET 10 ROTTERDAM Wim Kan zal voorlopig op doktersadvies vijf we ken rust moeten houden en dienten gevolge niet kunnen optreden. Daarna zal hij zijn werkzaamheden tenminste voor de helft moeten ver minderen. Dat betekent dat de voorstellingen van zijn jubileumprogramma in Groningen op 30 september en op 1 en 2 oktober geen doorgang kunnen vinden. De serie voorstellingen in het Rotterdamse Luxortheater die op 7 oktober begint, zal beperkt moeten blijven tot twee per week. op donderdag en vrijdag. ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1976 ■ui AMSTERDAM „Welke status en welk gewicht heeft een beleidsnota van een minister die op het punt staat te vertrekken?" Dat vraagt de Federatie van Kunstenaarsverenigingen zich o.m. af in kanttekeningen bij de nota Kunst en Kunstbeleid van CRM- minister Van Doorn. Niettemin heeft de federatie kennelijk vertrouwen dat er bindende afspraken uit deze nota voortkomen die garanties voor de toekomstige kunstpraktijk in houden. Daarom heeft de federatie een openbaar pre-advies uitgebracht dat onderwerp van gesprek zal wor den in de verschillende (16) aangeslo ten kunstenaarsverenigingen. In het pre-advies wordt o.a. geëist de instelling van een interdepartemen taal werkende staatssecretaris voor het kunstbeleid, grotere overheidsin vesteringen in het kunstbeleid, de mocratisering van de volledige kunstpraktijk en wettelijke regelin gen die de continuïteit van kunstvoorzieningen kunnen be schermen. De federatie wil haar tien punten omvattend preadvies uitdrukkelijk als „een eerste voorlopig oqrdeel" kenschetsen. Zij wijst erop dat de nota Van Doorn een stuk is waarom in 1964 door de kunstenaarswereld is gevraagd, dat in 1969 door de toen malige minister is toegezegd, waar van in 1973 de eerste vingeroefenin gen verschenen (Discussienota Kunstbeleid) en dat thans ook door de verantwoordelijke minister wordt aangeboden als „geen eindpunt". De federatie verwacht in oktober haar definitieve standpuntbepaling tegenover de nota bekend te kunnen maken. De Stichting Sociaal Cultureel Werk te Haulerwijk en omgeving steil zich ten doel aktiviteiten te ontplooien die een positieve Uitwerking op dë Haulerwijkster samenleving hebben. Om deze doelstelling te kunnen realiseren zoekt zij, zo mogelijk per 1-10-1976, de hulp van een Sociaal Cultureel Werker/ster Hij/zij moet o.a. in staat zijn: Het beleid verder mee helpen ontwikkelen. De vrijwillige medewerkers te stimuleren en toerusten voor hun werk. De werkgrbepen begeleiden Inhoudelijke aktiviteiten vormgeven. De dorpsgerichte functie verder inhoud te geven. Omdat het hier een eemanspost betreft denken wij aan iemand met een voltooide opleiding en enige ervaring De werkkracht krijgt ondersteuning van het Begeleidings Orgaan Friesland Regelmatig vindt in het rayon Zuid Oost Friesland overleg plaats Sollicitaties binnen 14 dagen richten aan de secretares se: Durkje van Veen ver! Scheidingsweg 1 Bakkeveen (post Norg). Inlichtingen bij de voorzitter Jan Sierts tel. 05161-278. Wij zoeken op korte termijn een om ons team van vormingswerk (st)ers aan te vullen Tot zijn/haar taken behoort opzetten en begeleiden van groepsaktiviteiten met patien ten: koördineren en begeleiden van veranderingsprocessen in één der paviljoenen: binnen een multidisciplinair team mede vorm geven aan visie-ontwikkeling op de spe cifieke aspekten van pavil joenen; meedenken over doelstellingen en strategieën van het vor mingswerk binnen de psychia trie Voor deze funktie vragen wij iemand met een afgeronde ago gische opleiding en enige er varing binnen een psychiatrische inrichting. Salaris van bruto 1.996.- tot maximum 2.550.- per maand, eksklusief 7.8% vakantietoeslag. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd vormingswerk, de heer C. Cor- nelissen. tel. (02502) 77 41. toe stel 2241 Sollicitaties kunnen worden ge richt aan de adjunkt-direkteur personeelszaken. Rijksstraatweg 11 3. Bennebroek te bennebroek (n.h.) UITGAANDE VAN DE VERENIGING TOT CHRIS TELIJKE VERZORGING VAN GEESTES- EN ZENUWZIEKEN STICHTING MEDISCH KINDERTEHUIS KINABU Soesterberg Op KINABU worden kinderen met lichamelijke en psycho sociale moeilijkheden tijdelijk behandeld. Wij zoeken kontakt met belangstellenden voor de lunktie van voor de ouderbegeleiding Gevraagd wordt: sociale academie ruime ervaring bereidheid in multi-disciplinair teamverband te werken Voor inlichtingen kunt u bellen naar de maatschappelijk werkster, die u kunt bereiken via 033-19547 Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de Directie van KINABU, Amersfoortsestraat 119-121, Soesterberg. CHRISTELIJK JONGERENVERBOND (Y.M.C.A.) Per 1 okt. a s is er in onze organisatie plaats voor een (m. of vr.) in Groningen en Drenthe, standplaats Beilen. Het C.J.V. is een oekumenische jeugd- en jongerenorganisatie. De plaatselijke groepen, overwegend tussen 8 en 22 jaar, worden geleid en bestuurd door vrijwilligers en hanteren veelzijdige programma's rondom ontspanning, vorming en dienstverlening. Van de funktionaris verwachten wij een goede motivatie t.a.v. christelijk jeugdwerk belangstelling voor het werken met vrijwilligers vaardigheden op het gebied van training en begeleiding teamgeest opleiding op het nivo van Sociale Akademie kultureel werk Met name in Drenthe wordt nauw samengewerkt met het Gereformeerde jeugdwerk en vormen de gezamenlijke funktionarissen een team Salaris: volgens C R M.-normen, naar leeftijd, opleiding en ervaring. Voor inlichtingen en sollicitaties (tot 10 dagen na verschijning van deze advertentie) kan men terecht bij Christelijk Jongeren Verbond, de heer A Kik, Postbus 115, Driebergen, tel. 03438-6341 door André Rutten ROTTERDAM In het Piccolotheater is op 4. 8 en 9 september nog een voorstelling te zien van „The Heme's Egg": Het ei van de reiger), dat de schrijver zelf. de Ierse dichter William Butler Yeats (1865-1939) karakteriseerde als „het vreemdste, dwaaste stuk dat ik ooit geschreven heb". Dit laatste citaat staat in het pro gramma, en niet voor niets. Het is de sleutel op de voorstelling, die vier spelers van Franz Marijnens „Came ra Obscura" er onder regie van een hunner, Thomas Kopache, van ge maakt hebben. Zij is, met slechts vier spelers, met weinig, simpele ui terlijkheden. zeer eenvoudig, lijkt se rieus gestileerd, maar trekt juist dat in het dwaze en heeft toch een ernsti ge ondergrond. Neem bijvoorbeeld dit. Tamelijk in het begin zijn er twee vervaarlijke mannen met gestileerde maskers die met gestileerd-vervaarlijke wapens in vertraagde bewegingen een gewel dig gevecht voeren. Later treffen zij elkaar opnieuw, eigenlijk niet zo krijgshaftig meer, en hun teksten laten hen enkele malen zeggen, dat zij nieuwe wapens moeten kiezen. En zij nemen, terwijl zij er nog altijd tamelijk martiaal uitzien, als wapens gewone ouderwetse rieten mat tenkloppers. Inderdaad dwaas en vreemd. De twee mannen. Conga! van Connacht en Aedh van Tapa geheten, stammen uit een oud-Ierse sage, waarin zij, na vijftig jaar strijd, vrede sluiten, en ter viering daarvan een ongewone lekkernij willen eten: de heilige eie ren van de god de Grote Reiger. Congal ontfutselt die aan de prieste res van die god-vogel (niet zo maar, want eerst komt hij met een gewoon kippe-ei thuis) en dat brengt een vloek over hem, luidende dat hij door een dwaas gedood zal worden. Hoewel er een echte gek met een vleespen en een pannedeksel gewa pend tegen hem optreedt, doodt hij toch zichzelf: hij was de dwaas door zich tegen een buitenmenselij ke macht te verzetten. De voorstelling herleidt alles tot de meest tekenende bewegingen be geleid door tekst die soms ko misch zijn, soms ook in alle eenvoud serieus gestileerd, samen met de sug gestie van dramatisch achtergron den. die je als toeschouwer even meeneemt: er gebeurt meer dan je direct ziet en hoort Een knappe, intensieve voorstelling. Hervormde Stichting Bejaardenzorg Huis te Coevorden vraagt wegens pensionering van de huidige direktrice m.i.v. 1 maart 1977 leeftijd 35-45 jaar. Gegadigden dienen meelevend Hervormd te zijn en moeten beschikken over goede contaktuele en organisatorische eigenschappen. Zij moeten in staat zijn leiding te geven aan 32 personeelsleden. Het centrum bevat 102 bedden en is zeer fraai gelegen aan de rand van het Van Heutzpark. De salariëring vindt plaats volgens de CAO bejaardentehuizen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de voorzitter van de stichting de Heer J. v.d. Hof, telefoon 05240-2486. Sollicitaties kunnen worden ingediend binnen een week na het verschijnen van dit blad bij de Heer E. Kingma, Comm. Cramerlaan 22, Coevorden. De strijder Conga! overmees tert de knecht van de priesteres in ,,The Hernes Egg" (Het ei van de reiger) van W. B. Yeats zoekt kontakt.met gegadigden voor de funktie van, voor een groep langdurig opgenomen bewoners, die tot op heden zeer eenvoudige werkzaamheden verricht op het gebied van industriële arb'eid. In het kader van nieuwe ontwikkelingen en ver anderende inzichten op dit terrein streven wij (speciaal voor deze groep) naar hej kreëren van meer op de behoefte van deze bewoners af gestemde aktiviteiten om mogelijkerwijze achter gebleven vaardigheden tot ontwikkeling te brengen. De opzet hierbij zal zijn dit vanuit team verband te realiseren. Opleidingseisen: Mikojel, arbeids/ergotherapie, akte N XX of M.B.O. A.T. (M A T.) met ervaring in soortgelijk werk. Wie in deze funktie een uitdaging ziet kan zich voor nadere inlichtingen wenden tot de heer J. de Wal. koördinator aktiverende therapieën en vorming telefoon (05964) 2 31. Sollicitaties worden graag tegemoet gezien door het hoofd personeelszaken, postbus 1, Wagenborgen. De omgeving van Wagenborgen (gelegen tussen Delfzijl en Winschoten) biedt ruime huisvestings mogelijkheden. Het wonen daarbuiten is overigens niet bezwaarlijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10