AMATEURS WILLEN OPHELDERING PSV: nieuwe wegen om succes door te trekken Groningen bouwt voet-bal-subsidie af Problemen rond reserveplaatsen Bijzondere bondsvergadering op 25 september Zorgen rond Ralf Edström blijven Rijvers kwellen Remise voor Timman Schandaal opgelost v.a. 4 september Trouw Uitslagenservice Zaterdagvoetbal 010-115700 Schaakploeg naar Olympiade ,,Er dient een einde te komen aan historisch gegroeide uitzondering" Sowjet-Unie tennist niet tegen Chili Amsterdam zonder Tjeerd Koopman tegen Go Ahead WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 (ADVERTENTIE) Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB staat onder druk. Niet alleen is er in eigen kring de alweer verbroken relatie met de FBO, de federatie van be taald voetbalorganisaties, van buitenaf is er ernstige kritiek gekomen van de samenwerken de voetbalamateurs uit het za terdag-, zondag- en afdelings voetbal. Een gezamenlijke actie heeft er toe geleid, dat zaterdag 25 september een bijzondere bondsvergadering wordt belegd, waarop bondsbestuur en sectiebestuur betaald voetbal opening van zaken aan de amateurs dienen te geven over een aantal ge beurtenissen, waardoor de grote Ko ninklijke Nederlandsche Voetbal Bond de afgelopen weken en maan den traditiegetrouw haast weer in opspraak is gekomen. Met name de acties van de sectiebe stuurders uit het betaalde voetbal met mr. Jacques Hogewoning aan het hoofd in zaken als het ontslag van ex-bondscoach George Knobel, het ontslag van en de naar verluid toegezegde gouden handdruk van zo'n miljoen gulden aan secretaris penningmeester Henk Burgwal en de weer vol stof doen oplaaiende onderhandelingen tussen KNVB en NOS over de radio- en televisieflit- sen hebben de ontstemming van de amateurs opgewekt. Tijdens een gezamenlijk amateurbe- raad in het Zeister sportcentrum van de KNVB, bijna anderhalve week geleden alweer, kregen de vertegen woordigers van het zaterdag-, zon dag- en amateurvoetbal naar hun mening te weinig of anders nietszeg gende toelichting op de eerder ge noemde punten. Ondanks een afra dend advies van bondsvoorzitter Meuleman besloten de amateurs daarop toch de nu vastgestelde bij zondere bondsvergadering te eisen. De daarvoor noodzakelijke dertig handtekeningen waren snel verza meld. Amsterdammer Herman Feringa, voorzitter van de LBA, de Landelijke Bond van Amateurverenigingen, over deze stap: „We willen gewoon de informatie krijgen waarop wij recht hebben. Als blijkt, dat deze informa tie niet gegeven behoeft te worden op een bijeenkomst van de vertegen woordigers van het amateurvoetbal, maar dat deze informatie wel kan worden verstrekt tijdens een al dan niet buitengewone bondsraad, dan zal dat daarop dienen te gebeuren. De mensen, die de beslissingen in deze affaires hebben genomen moe ten nu maar eens met de billen bloot". Achtergrond van de onvrede van de amateurs is natuurlijk de als maar slechter wordende immage, die de voetbalbond naar buiten uit krijgt. Het sectiebestuur betaald voetbal is daarvoor verantwoorde lijk. Feringa: „Het lijkt wel alsof de KNVB slechts dat kleine groepje van het betaalde voetbal is. Het tegen deel is waar. De KNVB bestaat met zo'n 900.000 leden voor het overgrote gedeelte uit de amateurs. Het is ook het geld van deze amateurs, waar mee wordt gewerkt. Mogen wij dan weten waar het geld van een eventu ele afkoopsom voor Henk Burgwal vandaan komt. hoe groot die ook is." Feringa ziet als oorzaak van de nu gerezen problemen de in het recente verleden doorgevoerde zelfstandig heid binnen de KNVB. „Wellicht zal hier iets aan moeten worden gesleu teld. zal er een wat andere opzet moeten worden gemaakt, waarbij wellicht het bondsbestuur meer be voegdheden moet krijgen." Tijdens de komende bijzondere bondsvergadering zal het als een blok optredende amateurvoetbal nog niet direct een frontale aanval op de sectiebestuurders van het be taalde voetbal inzetten. Eerst wordt gewacht of de roep om algehele en volledige informatie over het gebeur de wordt gehonoreerd. Vervolgens zal het van de informatie en de te nemen maatregel in dé toekomst om de KNVB minder negatief naar bui ten te laten uitkomen afhangen of er verdere stappen worden genomen. Zaterdag 25 september wordt in ie der geval meer bekend. door Theo Reitsma EINDHOVEN Bij een onderling trainingspartijtje van PSV boorde Willy van der Kuylen maandag plagend in de rug van Ralf Edström. „Dat doen ze zondags ook", voegde hij er aan toe. Bij trainer Kees Rijvers lokte het gebeuren een pijlsnelle reactie uit. „Maar doe het dan ook zelf eens een keertje op zondag, Willy". De technische baas van de landskampioen trok met die opmer king de lijn door die hij zaterdag na de wedstrijd tegen Sparta publieke lijk al had aangegeven. De strijder tegen het voetbalkwaad onthulde een onverwachte instelling. Deze kwam er op neer dat Rijvers intimi daties van de tegenpartij best met intimidaties van de eigen kant be antwoord wilde zien. Althans, wan neer de scheidsrechter daartoe ruim te gaf. Rijvers: „Daar zeg ik overigens niets nieuws mee, want ik vertel het mijn voetballers al een jaar of tien. Maar, ik zeg er wel bij, als het niet anders kan. Kijk hoe staan we ervoor. De scheidsrechters zeggen, die van PSV zijn te lief. ze maken altijd drukte, dan moeten ze zelf maar eens van zich afbijten. Maar. doen we dat. dan is het ook weer niet goed." Wanneer Rijvers druk in de weer is met dergelijke opvattingen dan be tekent dat in de regel een gordijn waarachter problemen schuil gaan. Het lijkt ook nu het geval want twee voudig landskampioen PSV heeft zorgen. Het verspelen van twee pun ten, één tegen Eindhoven, één tegen Den Haag. kwam ongelukkig aan. Vandaag wacht alweer Ajax, welis waar een voormalige grootmacht, maar toch Ajax. PSV hikt tegen de wedstrijd in het Olympisch Stadion aan omdat de selectie deuken ver toont. Langzaam worden de plooien glad gestreken. Maar topper Ralf Edström blijft een zorgenkindje. De por in de rug, vriendschappelijk door de als lieverdje bij uitstek be kend staande Willy van der Kuylen, viel in een periode waarin Edström zich opmerkelijk geestdriftig op de training bewoog. Maar Edström is nog niet fit. Integendeel: de maan denlang slepende pijnlijke gevoelens zijn niet weg. Edström: „Als ik iets fel doe. dan heb ik pijn". Rijvers: „Je ziet aan alles dat het nog niet in orde is. Het speelt nu ook mentaal een enorme rol". De problemen van de Zweed zijn terug te brengen tot een lichte vorm van ischias. Althans in die richting gaan de medische conclusies, die be vestigd lijken door foto's. PSV voel de zich in de afgelopen dagen ook niet geschokt toen Edström een ei gen „medicijnman" liet overkomen. Kindenös, de betrokken Zweed, be handelde zijn landgenoot enkele da gen en liet bovendien een hoeveel heid gegevens achter, die het leergie rige Eindhovense voetbalwereldje gretig opnam. KindenSs, die ook de Zweedse ijshockeyploeg en de voor malige Europese kampioen tafelten nis Johansson tot zijn dankbare gas ten rekent, maakte Edström duide lijk dat hij spieren heeft die funkties hebben en dat die oefeningen wense lijk maken. Het lijkt zo vanzelfspre kend, maar in voetbalkringen is het begrip voor dergelijke opvattingen lang niet wijd en zijd verspreid. REYKJAVIK De afgebroken par tij uit de vijfde ronde van het inter nationale schaaktoernooi in Reykja vik tussen de Nederlander Jan Tim man en de Rus Antosjin is in remise geëindigd. De partij werd gisteren uitgespeeld. Timman deelt de twee de plaats met de IJslander Jo hansson. de Argentijn Najdorf en de Rus Toekmakov. Allen hebben 3 punt De IJslander Olaffsson leidt met vier punten. Rijvers: „Voetballers komen het liefst op een training om een bal te pakken en willen dan alleen maar schieten, op de goal knallen. Dik wijls worden conditionele oefenin gen als overdreven gezien. Bij ons gebeurt het al vrij goed, maar door de komst van die man is er een aantal spelers bij ons weer eens extra overtuigd. En ja. als ze er zelf in geloven, dan gebeurt het goed. Ik heb er geen moeite mee. wanneer er iemand komt die ze dat kan duide lijk maken". Het is overigens niet zo dat Kinde nas. een manuele fysiotherapeut, via zijn kortstondige bezoek aan Eindhoven Edström in puike condi tie heeft achtergelaten. De lange, vaardige voetballer blijft sukkelen met zijn problemen. Zodanig, dat Rijvers twijfelt over het nut van het opstellen van Edström. „Zo langza merhand neig ik ertoe om hem aan gepaste rust te geven. Dat wil zeg gen, niet spelen, maar wel behande len en hem datgene laten doen wat op een training mogelijk is. Hij moet in ieder geval ook weer kracht heb ben om voluit te spelen". De zorgen rond Edström kwellen PSV. In Eindhoven leeft toch al het vermoeden dat er nieuwe wegen moeten worden gezocht om het suc ces door te trekken. In het licht daarvan speelde de gedachte om Willem van Hanegem aan te trekken voor een rol in de spits. Rijvers: „Dat verhaal is afgesloten. We blijven geïnteresseerd in een spits, ja wie is dat niet. In Nederland beantwoordt eigenlijk alleen een Geels aan mijn bedoelingen". Rijvers' en PSV's zoe ken benadrukt dat Deacy en nu ook MEXICO CITY (UPI) De wereldboksraad <WBC) heeft een van de grootste schanda len uit de geschiedenis opge lost. De Koreaan Yum raakte zijn pas veroverde wereldtitel in het bantamgewicht kwijt. De Panamees Rigoberto Rias- co werd in ere als beste ban- tambokser hersteld. Yum kreeg echter wel het recht om de winnaar van een nieuw titelgevecht tussen Ria- sco en de Japanner Kobayashi. dat op 6 september gehouden wordt, uit te dagen. Hij krijgt dan een beurs van 50 om 50. Het schandaal kwam op 31 juli in de wereld. Yum en Riasco boksten in Korea om de we reldtitel. Het was een spannen de partij en na afloop riep scheidsrechter Larry Rozadilla uit de Verenigde Staten, nadat jurystemmen niet eensluidend waren, Riasco tot winnaar uit. De hal en arena veranderden hierna tot een enorme heksen ketel. Temidden van het ru moer klom de arbiter enkele minuten na zijn eerste beslis sing terug in de ring en riep luidkeels uit dat hij zich ver gist had en verklaarde Yum tot winnaar. Bij zijn terugkeer in de Ver enigde Staten verklaarde scheidsrechter Larry Rozadilla dat hij onder dwang had ge handeld. „Als ik Yum niet on middellijk tot winnaar had uit geroepen. zouden bepaalde lie den mij en Riasco doodgescho ten hebben. Ik durfde niet te weigeren." De WBC heeft de zaak uit en te na onderzocht en bovenstaande beslissingen genomen. PSV's zorgenkind Ralf Edström in actie tijdens een training van de Eindhovenaren. Zijn meespelen vanavond tegen Ajax is nog altijd onzeker. Posthuma niet volledig beantwoor den aan de wensen, al komt die dui delijke uitspraak niet uit de Eindho vense monden. Rijvers: „Wij zoeken omdat we geconfronteerd worden met ploegen, die ervan uitgaan, dat wij alles mogen doen als zij ln het eigen gebied maar met zeer veel mankracht op de been blijven. Naar mijn gevoel betekent dat dat je te rug moet vallen op het Engelse sys teem. Edström. plus iemand die van zich af bijt. dat is natuurlijk de op lossing. Met die lopertjes van ons in de buurt zou ik daar wel heil in Zien". Op dit moment heeft PSV zijn lo pertjes, maar zijn de zorgen rond Edström groot en ontbreekt de spe ler die van zich af bijt. Tegen die achtergrond plaatst Rijvers zijn op merkingen. waarin het begrip intimi datie een rol gaat spelen. Hij verwijst naar zijn eigen profverleden: „In Frankrijk heb ik een hoop geleerd. Ik zeg het hier wel eens: als ze van achteren schoppen, laat ze dan tegen je zool trappen. Het is een kwestie van op een andere manier de bal behandelen. Mooier zou natuurlijk nog zijn dat de scheidsrechters je beschermen, maar als dat niet zo is dan bescherm je Je zelf. Cruijff heeft dat per slot van rekening ook ge leerd". 1e en 2e klasse de snelle gemakkelijke supportofoon, vanaf zes uur zaterdagavond AMSTERDAM (ANP) Rond de reserveplaatsen van de Neder landse schaakploeg, die in oktober aan de Olympiade in Haifa zal deelnemen, zijn problemen ontstaan. In een eerder stadium werden naar de nationale ranglijst van de plaatsingscommissie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond en het advies van bondscoach Bouwmeester, aan de spelers Jan Timman, Genna Sosonko. Jan-Hein Donner en Hans Ree een plaats in de ploeg toebedeeld. Voor de beide reserveplaatsen kwamen in eerste instantie Hans Böhm en Kick Langeweg in aanmer king. die beiden echter bedankten. Gert Ligterink en Frans Kuijpers, die tijdens de laatste Olympiade in Nice een voortreffelijke indruk maakte, kregen daarna de reserve plaatsen toegewezen. Het zestal zal zich. te zamen met Böhm. Langeweg en Rob Hartoch, van 27 september tot 8 oktober on der leiding van de in Nederland wo nende Russische grootmeester Vik tor Kortsnoj in een trainingskamp op de Olympiade voorbereiden. De plaats van Kuijpers komt eventueel nog in het geding, aangezien hij zich niet in een trainingskamp wil voor bereiden. Rob Hartoch. die zich tij dens de persbijeenkomst van de KNSB in Amsterdam danig opwond over de keuze van Kuijpers. zal in dat geval de vervanger worden. Volgens de secretaris-generaal van de FIDE, Ineke Bakker, zullen rond de 45 herenploegen en twintig dame- sploegen aan de Olympiade in Haifa deelnemen. Tot op heden hebben zich echter nog geen Oosteuropese landen aangemeld, maar uit officiële bron heeft de FIDE nog niets verno men over de zogenaamde „alterna tieve Olympiade" in Lybië. Op de persbijeenkomst in Amster dam werd ook bekendgemaakt dat van 26 november tot 16 december in Roosendaal een interzonaal dames- toernooi zal worden gehouden. Na dit toernooi, waaraan voor Neder land Cathy van de Mije en Corrie Vreeken deelnemen, plaatsen de beste drie speelsters zich voor de kandidatenmatches. Gelijktijdig wordt in Tiflis ook een interzonaal toernooi voor dames gehouden, zo dat tenslotte zes speelsters uit de interzonale toernooien én de Rus sinnen Aleksandrija en Levitina in de kandidatenwedstrijden uitko men. waaruit de uitdaagster van we reldkampioene Nona Gaprindasjvili voortkomt. De veertien deel neemsters aan het interzonale toer nooi in Roosendaal zijn: C Oliveira (Bra), T Lemachko (Bul), I de Caro (Col), dr J. Hartston iGB), Z Veröczi (Hon), A Koesjnir (Sov), M Gramig- nani (Ita). M Lazarevic (Joe), A van der Mije en C Vreeken (beiden Ned), E Amilovskaja en L Belavenetsj (beiden Sov), T Fomina en R Orton (beiden VS). Voor de prijswinnaars is een totaal-bedrag van 14.000 be schikbaar. Van 21 december tot 5 januari wordt in Groningen het jaarlijkse toernooi om het Europees jeugdkampi oenschap gehouden, dat dit jaar echter tevens als wereldkampi oenschap zal gelden. Naar verwach- GRONINGEN Met overgrote meerderheid van stemmen heeft de Groninger gemeenteraad een nieu we subsidieregeling voor de FC Groningen vastgesteld. De Gro ningse semiprofclub kan in het pas begonnen seizoen rekenen op mini maal 231.000.—, in het seizoen 1977/1978 op minimaal 200.000— en in het seizoen 1978/1979 op ten minste 175.000.—. Uitgangspunt voor de subsidie is een bedrag per'betalende toeschou wer (resp. 2.—. 1,75 en 1,50). Wat er na deze drie jaar gaat gebeu ren is nog niet duidelijk. Tegen die tijd komt de subsidiëring opnieuw aan de orde. De nu vastgestelde subsidierege ling houdt dus gedurende drie jaar een systematische vermindering in. De meerderheid van de Groninger raad stelt zich op het standpunt dat de bijdrage aan de (serni-)- beroepssport beperkt dient te blij ven tot het in gebruik geven van goede accommodaties. FC Gronin gen wordt echter als een „histo risch gegroeide uitzondering" be schouwd. Het college van B. en W. is echter wel van mening dat aan die historisch gegroeide situatie een einde dient te komen. Vandaar het voorstel voor een geleidelijke afbouw. B. en W. wezen er ook op dat ge meente Groningen in het verleden een belangrijke bijdrage heeft gele verd aan de schuldenlast van FC Groningen. De gemeente wil nu niet meer dan een bijdrage geven voor de instandhouding van Jiet betaalde voetbal in Groningen. Op „sluitende garanties" behoeft de FC Groningen niet meer te rekenen. De fracties van GPV en PPR meen den op verschillende gronden dat de subsidie sneller moet worden afgebouwd. Volgens een door hen ingediende motie zou FC Gronin gen over twee jaar geen subsidie meer mogen ontvangen. De motie werd verworpen. Alleen GPV en PPR (4 stemmen) bleken ervoor. De subsidie aan FC Groningen over het afgelopen seizoen werd vastgesteld op 238.500.—. Tijdens het debat uitte de Gronin ger wethouder van sportzaken, de heer T Wits (CPN), felle kritiek op het bemiddelingsbureau voor voet ballers ..Inter Football". De heer Wits verklaarde dat wanneer FC Groningen zich met dit bureau zou inlaten „de gemeente zich ernstig zou moeten beraden". Volgens de heer Wits doet dit bureau aan spe culatie in voetballers .en pleegt het op een onwettige wijze arbeidsbe middeling. Vroeger George Best VENLO De competitiewedstrijd in de eredivisie tussen FC VVV en AZ'67, die vandaag in het Venlose stadion „De Koel" wordt gespeeld is een kwartier vervroegd. De aan vang is nu gesteld op kwart voor zes (17.45 uur). WK 1978 BUENOS AIRES Tot nieuwe or ganisator van het wereldkampi oenschap voetbal, in 1978 in Argen tinië te houden, is benoemd gene raal b.d. Antonio Merlo. Zijn voor ganger. generaal b.d. Omar Actis, is enkele weken geleden door linkse terroristen in Buenos Aires ver moord. De Argentijnse militaire overheid heeft 26 dagen geleden een organi satiecommissie samengesteld ofschoon er al één bestond die tij dens de vorige regering-Peron door de Argentijnse voetbalbond was opgericht. De internationale voetbalbond, de FIFA. erkent de nieuwe „militaire" commissie niet. De regering van Argentinië heeft hierop doen weten dat haar commissie de enige wetti ge is. LONDEN De Engelse tweede di visieclub Fulhamzal het de komen de drie weken moeten doen zonder George Best. De registratie van het „enfant terrible" van het Britse voetbal moet nog worden goedge keurd door de Football League. Dat zal niet eerder gebeuren dan tijdens een vergadering op 19 sep tember ln Londen, zódat de vroege re sterspeler van manchester Uni ted, die vorig Jaar in de Verenigde Staten voor de Los Angeles Aztecs speelde, voorlopig nog werkloos moet toezien. Fulham kan overigens wel beschik ken over Rodney Marsh, die vorig seizoen ook de VS speelde (Tampa Bay Rowdies). Zijn registratie werd deze week goedgekeurd. Cuba HAVANA Het voetbalteam van Cuba heeft zich in Havana ge plaatst voor de tweede voorronde van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal, door de tweede ontmoeting tegen Ja maica met 2—0 te winnen. De eerste wedstrijd in Kingston was door Cuba al met 3—1 gewonnen, zodat de Cubanen zich hebben ge plaatst voor de tweede ronde van de Noord- en Middenamerikaanse zone (groep 3). Sponsors LONDEN Don Revie, manager van het Engels voetbalelftal, meent dat sponsors op steeds grotere schaal financiële bijdragen zullen moeten gaan geven om het Engelse voetbal veilig te stellen. Revie sprak tijdens een lunch in Londen waar een voetbaljaarboek van een sigarettenfirma ten doop werd ge houden. Revie: „Veel clubs in de eerste divi sie. om nog maar te zwijgen van die in de lagere divisies, betalen niet zoals zou moeten. Het kost onge veer 28.000 pond (bijna 130.000 gul den) per veertien dagen voor een club om de salarissen en premies voor de spelers te kunnen betalen en het loon van de rest van de staf. Volgens mij moeten wij goed geld aannemen, als dat de voetbalsport niet ln diskrediet brengt." Afgelopen seizoen wees de Engelse voetbalbond een aanbod af van een bookmakersfirma om de strijd om de Britse titel te sponsoren. ting zullen ongeveer zestig spelers onder de twintig jaar naar Gronin gen komen. Na dertien ronden vol gens het Zwitserse systeem verwerft de winnaar de titel we reldjeugdkampioen en de titel inter nationaal meester van de FIDE, ter wijl de beste Europese speler tot Europees jeugdkampioen wordt uit geroepen. Op de bijeenkomst in Amsterdam, kwam nog eens duidelijk naar voren hoeveel aandacht de KNSB aan de jeugd besteed. Nadat in 1972 het leerboek „Jeugdschaak". bestemd voor de jeugd van 9 tot 14 jaar was verschenen, is er nu voor een nog jongere categorie (van 5 tot 9 Jaar) ook een boek over het schaakspel uitgekomen: „Schaken voor kinde ren". In het voorwoord zegt prof. dr. Euwe onder andere het een „speels plaatjesboek te vinden, met de be doeling kinderen van 5 tot 9 jaar spelplezier te verschaffen". Naast de ze twee leerboeken besteedt de KNSB ook door jeugdkampi oenschappen (tot 13, 16 en 20 jaar), alsmede door het stimuleren van het schaken op de scholen veel aandacht aan het wekken van interesse voor en het bevorderen van de kwaliteit van het schaken onder de jeugd. De heer Ooms, jeugdleider van de KNSB, besloot zijn uiteenzetting over het jeugdwerk met de introduc tie van de status „aspirant" binnen de KNSB. waardoor jongeren tot zes tien jaar nu lid kunnen worden van de schaakbond. MOSKOU De tennisfederatie van de Sowjet-Unie heeft in Moskou be kendgemaakt. dat de Sowjet-Unie zijn wedstrijd ln de halve finales van het toernooi om de Davisbeker tegen Chili niet zal spelen. In een verkla ring, vrijgegeven door het Russische persbureau Tass, zegt de federatie dat in Chili „bloedige terreur heerst" en dat „op een grove manier met de mensenrechten wordt gespot". „De tennisfederatie van de Sowjet- Unie spreekt haar verontwaardiging uit over de verschrikkelijke misda den, die door de militaire regering van Chili worden begaan en protes teert uit naam van de Russische sportmensen tegen het geweld en de willekeur van het fascistische regime in Chili", zo verklaarden de Russen zich nader. Volgens het wedstrijdschema zou de ontmoeting ln Moskou plaatsvinden. Eerder deze maand won de Sowjet- Unie in Tiflis van Hongarije, waarna de president van de Chileense ten nisfederatie verklaarde dat Chili zich had voorgenomen wel in Mos kou tegen de Sowjet-Unie te zullen spelen. Italië en Australië komen in de andere halve finale van het oer- nooi om de Davisbeker tegen elkaar uit. De Sowjet-Unie verbrak in 1973. na de machtsovername in Chili door de militairen, alle diplomatieke betrek kingen met het Zuidamerikaanse land. Een Jaar later werd de Sowjet- Unie gediskwalificeerd tijdens de voorronden van het wereldkampi oenschappen voetbal, nadat de Rus sen weigerden de tweede wedstrijd tegen Chili te spelen. ZEIST Tjeerd Koopman (FC Amsterdam) zal vanavond niet mee kunnen spelen ln de uitwedstrijd van Amsterdam tegen Go Ahead Eagles. Koopman kreeg afgelopen zondag tegen Telstar een gele kaart en werd door de tuchtcommissie van de KNVB voorlopig geschorst. Nico- lay Budlsic, de verdediger van het Bredase NAC. zal vanavond ln de ontmoeting van NAC tegen Haarlem niet van de partij zijn Budisic kreeg een schorsing van twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 200 gulden. De Joegoslaaf hoeft ech ter nog maar één duel aan de kant te zitten, omdat hij zondag al een wed strijd voorlopig was geschorst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11