Weinreb maakte zich schuldig aan oplichtingen aan bedrog Diaconessenhuis voorburg Kleurcombinaties in wintermode Bijenkorf Conclusie Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie Hoofdkantoor van Postbank in Amsterdam ïchtpaar wil as atran overleden kind n huis hebben VANDAAG REDAKTEUR verpleegkundigen operatie-kamer- verpleegkundige TROUW/KWARTET PS 12/RH 13 diAMSTERDAM Het coördineren en het combineren van aide mode die de Bijenkorf dit seizoen brengt, ook wat kleur en materiaal betreft, is haast nog belangrijker dan de kleren jzelf. nvel r 27 Als basisgegevens springen daarui: de T-jurk. de tuniek, de blazer en de broek. Met behulp van het ongelooflijke assortiment rustige, kleurige en klassieke ac cessoires kan ieder de nieuwe mo de op eigen wijze interpreteren. Als leidraad daarbij geeft de Bij enkorf de hoofdthema's aan, waardoor het makkelijker is het geheel wat uit elkaar te houden. De Schotse ruit komt opnieuw terug. Daaronder valt de kilt. lang of kort, de plooirok en de plissé- rok. Verschillende ruiten combi neren mag: een ruiten flanellen bloes kan gedragen worden onder een jacquard trui of hes in de zelfde kleurstelling, dit alles weer samen met een kilt. De folklore bestaat uit twee de- kuen: de felgekleurde vrolijke folklore die is geïnspireerd op Af ghanistan, Perzië en Peru. Daar naast de natuurlijk getinte folklo re in écru, beige, bruin en grijs. Bij folklore horen de pofbroek onder tuniek of jurk, de poncho en de tabbard (een mouwloos hes aan de zijkanten gesloten met banden). De klassieken zijn er weer op- eld v) nieuw. Mooie materialen zoals ca- ie mei. flannel, tweed en angora. De klassieke blazer begint een nieuw van leven, gedragen op een broek of op een rok en zelfs op een overall, o Ook hier weer geven de juiste accessoires de goede (nieuwe) De toon aan. manieren te knopen, en wat men kan doen met kousen, sokken en beenwarmers. De T-lijn is hét gegeven voor de mat meeste gebreide tunieken, jurken en jassen, waarin ieder zijn genre kan vinden. Op de nouveauté af deling en de kousenafdeling zijn binnenkort demonstraties te zien waar iedereen kan leren hoe een of twee sjaals op een twintigtal NGB Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het Rijk sinstituut voor oorlogsdocu mentatie is na een diepgaand onderzoek tot de conclusie ge komen dat Friedrich Weinreb zich gedurende de Tweede We reldoorlog aan oplichting en bedrof heeft schuldig gemaakt. Die conclusie is neergelegd in een 1700 pagina's tellend rapport dat in oktober zal worden aangeboden aan de minister van justitie, die in 1970 opdracht gaf een onderzoek naar het oorlogsverleden van Weinreb in te stellen. Evenals drie jaar geleden het tussen tijds rapport, is nu ook een gedeelte van het eindrapport uitgelekt. Be richtte in 1973 het Haarlems Dagblad dat in het voorlopige rap port Weinreb als ..een gevaarlijke bedrieger" werd afgeschilderd, afge lopen zaterdag meldde dezelfde krant dat ook in het definitieve rap port Weinreb van bedrog wordt beticht. Volgens het Haarlems Dagblad wordt in het eindrapport geconclu deerd dat Weinreb vele honderden mensen die hij op zijn lijsten had geplaatst, heeft bedrogen, en slechts een klein deel van deze lijstdeelne- mers effectieve hulp bij het onder duiken heeft geboden. Vervelend Drs. A. H. Paape. adjunct-directeur van het Rijksinstituut voor oor logsdocumentatie, noemt de jongste publikatie van het Haarlems Dagblad, „uitermate vervelend", maar de inhoud van het gepubliceer de „in grote lijnen juist". Volgens de heer Paape heeft het Haarlems Dagblad inzage gehad in de concept tekst van de vele tientallen hoofd stukken die het eindrapport behelst. Dit concept dateert van het jaar 1974 Sindsdien, aldus de heer Paa pe. is aan de tekst geschaafd, maar is de voor Weinreb negatieve grondtoon daarvan niet gewijzigd. Het onderzoek naar het verleden van Weinreb is uitgevoerd door de heer A. J. van der Leeuw en mr. G Giltay Veth. De opdracht tot het onderzoek werd gegeven na de publikatie van de memoires van Weinreb. onder de titel „Collaboratie en verzet 1940- 1945" In een naschrift bij die memoires, geschreven door Renate Rubinstein en Aad Nuis, heette het dat Neder land „een monsterlijk onrecht" aan Weinreb had begaan, door hem na de oorlog tot zes jaar gevangenisstraf te veroordelen. Weinreb, die al in 1948 op vrije voeten kwam. woont al ja renlang op een geheim adres in Zwit serland Nadat de conclusies van het tussen tijds rapport waren uitgelekt, be schuldigde hij de onderzoekers van laster, waarbij hij onder meer op merkte: „Dit lijkt op een georgani seerde progrom". DEN HAAG De op te richten postbank waarin de huidige gelddiensten van de PTT, Rijkspostspaarbank en postcheque- en girodienst zullen worden geïnte greerd. krijgt zijn hoofdkantoor in Amsterdam. De nieuwe dienst van de persoonlijke leningen zal in Leeu warden worden gevestigd. De be staande vestigingen van RPS en PCGD in Amsterdam. Arnhem, Den Haag en Leeuwarden zullen worden opgezet als regionale kantoren. Dit heeft het ministerie van finan ciën meegedeeld. 'an een verslaggever Ie in 4RNHEM Het Nijmeegs echtpaar duirlchram heeft er gisteren met klem "d|ij de geschillenkamer van het Gel- A>uYerse provinciebestuur voor gepleit, het de as van zijn in januari 'erleden kind thuis mag bijzetten het huisaltaar. wet op de lijkbezorging en het irematiebesluit. verbieden dat na- iilestaanden over de as van overle den familieleden beschikken. De as- bussen moeten sinds 1956 worden >ijgezet op een begraafplaats of in ien kerk. Ook kan de as worden ferstrooid. >e heer en mevrouw Schram, eiden boeddhist, beschouwen de as an hun zoontje, dat enkele dagen a de geboorte is overleden, als een ;likwie. De gemeente Nijmegen wil een verklaring afgeven, waarbij het uisaltaar kan worden beschouwd ls een kerk. Het crematorium in rnhem weigerde dan ook de asbus f te geven. Ook bij de officier van Jstitie is tevergeefs om bemidde- /ng gevraagd. 'e geschillenkamer van de provin- ie buigt zich nu over de zaak en zal p zijn vroegst volgende week laandag uitspraak doen. Vorsten Vandaag, het snelgroeiend maandblad voor actuele en historische informatie over de monarchieën Wegens uitbreiding van onze activiteiten is er op de redaktie plaats voor een Zomer Keuning Tijdschriften b.v. te Utrecht is gespecioliseerd in tijdschriften (o.o. Ouders van Nu, Mensen von Nu, Vorsten Vandoog) (2e klas) Wij zoeken een an of vrouw, die zichzelf herkent in het volgende profiel: ruime journalistieke ervaring gespecialiseerd of tenminste sterk geïnteresseerd in roy alty en/of historie van de dynastieën exacte, maar toch soepele schrijftrant behoorlijke kennis van de moderne talen integer, goede contactuele eigenschappen ambieert een veelzijdige taak met het accent op bureau- redaktie en verslaggeving wil door enthousiaste en creatieve inbreng meewerken aan de verdere uitbouw van dit blad Geboden wordt: SALARIËRING OP BASIS VAN DE CAO voor tijdschrif tenjournalisten goede sekundaire arbeidsvoorwaarden promotiemogelijkheid Gegadigden voor deze voornamelijk zelfstandige funktie binnen een klem redaktieteam worden uitgenodigd hun uitvoerige schriftelijke sollicitatie te richten aan het hoofd -cmeelszaken van Zomer Keuning Tijdschriften b v Tolsteegsingel 1. Utrecht. Belangstellenden kunnen vooral inlichtingen inwinnen bij de hoofdredaktrice. mevrouw M. J. Spiering (030-517824) is een onderdeel van Kluwer Uitgevers-Drukkers Wij bieden aan enkele de gelegenheid zich tot te specialiseren. De kosten van deze opleiding, die 1 oktober 1976 begint, zijn volledig voor rekening van het ziekenhuis; na het behalen van het diploma vindt aanstelling in de rang van verpleeg kundige A plaats. Informaties worden gaarne verstrekt door het hoofd van de operatie afdeling, Zr. J. C. A. Sevenster, telefoon 070-906700, toestel 241. Sollicitaties richten aan de afdeling Personeelszaken, Fonteynenburghlaan 5 te Voorburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13