Opnieuw Cup voor Anderlecht ederation Cup erug naar VS RoxyDual heeft een uiterst laag 'teer: en nicotinegehalte Bovendien is het een uitstekende filtersigaret Probeer dan maar eens een zinnig aigumentte bedenken om niet over te stappen op RoxyDual. Wereldtitel goed voor 80.000 gulden Mike Boit imponeert weer op de 800 meter Voor een héél klein bedragje kunt u zondag weer een héle grote prijs winnen in Lotto en Toto. loof drol van Rob Rensenbrink tegen Bayern München ing en Casals verslaan Australië Den Hertog en Gevers completeren ploeg Veel Sport Suurbier valt af voor Oranje Atleten nog in vorm afgelast door droogte Dopinggeval nummer tien Coureur verongelukt Mexicaanse bokser overleden na k.o. Gesprek tussen Fischer en Karpov K RH SPORT TROUW/KWARTET PS 9 RH 11 .95 in een onzer verslaggevers RUSSEL Anderlecht ;eft er opnieuw een beker j. Na de winst van de Bel- sche beker, de Europa Cup de zege in het Amsterdam 1-toernooi en nog wat prokkelwerk door Europa in de Brusselse club zich nds gisteravond ook de win- lar van de Super Cup noe- en als opvolger van Dyna- o Kiev. iyern München. houder van de iropa Cup voor landskampioe- n. werd in het Brusselse Astrid- rk met 4-1 verslagen en die score aakte het eerdere verlies van 2-1 München meer dan goed. ;n opvallende rol speelde in de erwinning van Anderlecht Rob •nsenbrink. Bij alle vier de tref- •s was hij betrokken. Twee scoor de hij er zelf, de andere twee bereid de hij voor. Het veel bewegende en goed spe lende Anderlecht met McKenzie, de van Leeds overgenomen spits (Rensenbrink en Ressel complete ren de buitenlandse voorhoede) nam in de eerste helft al na twintig minuten spelen de leiding. Robbie Rensenbrink kopte de Brusselse formatie naar 1-0. Hij deed dat na een „in de loop" door Erwin Van- dendaele genomen vrijetrap. Doel man Sepp Maier van Bayern rea geerde rijkelijk laat. Het was trou wens ook een blunder van dezelfde Sepp Maier. die aan de tweede tref fer van Anderlecht voorafging. Een draaiende voorzet van Ren senbrink kreeg Bayems doelman niet onder contröle en Francois van der Eist kon daarna vrij gemakke lijk de bal inschieten: 2-0. Bayern München kwam ln de eerste 45 minuten nauwelijks aan kansen toe. Gerd Müller, de man die Bayern in de eerste wedstrijd op de valreep de 2-1 overwinning bezorgde (Haan had Anderlecht in München een 0-1 voorsprong be zorgd) was een eenzame spits en Hoeness en KApellman. beide an dere aanvallers hielden zich slechts met middenveldwerk bezig. Defensief had de houder van de Europa Cup I het niet gemakkelijk. Met name Schwarzenbeck tegen Rob Rensenbrink. Slechts ten koste van veel overtredingen bleef hij enigszins staanden. Hij koste Schwarzenbeck wel het geel van de Oostnrijkse arbiter Schiller. Bij Anderlecht speelde overigens Frank Vercauteren een kanppe wedstrijd. De Brusselse pseler zal desondanks geen deel uit maken van de Belgische ploeg, die zondag in Reykjavik tegen IJsland aan treedt in de voorronde van het we reldkampioenschap. Met clubge noot Hugo Broos, Rene Vanderey- ken (Club Brugge), Robert Dalving (Lokeren). Jan Ceulemans (Uerse) en Jean Trappeniers (Antwerp is hij uit bij de groep van 22 wegge vallen. In de tweede helft kwam Ander lecht na een kwartier spelen op 3-0. Een splijtende pass van Ren senbrink bereikte Arte Haan. die Maier vervolgens kansloos liet. Een doelpunt, dat grote woede wekte bij Gerd Müller. Hij weigerde om dat de bal uit zou zijn geweest middenuit te nemen om vervolgens richting Schiller te schieten en te missen. Het was enkele minuten later ook Gerd Müller die „re vanche" nam. Na een voorzet van Kapellman passeerde hij doelman Jan de Ruiter. Bayem leek even terug te komen. Anderlecht hield echter stand en besliste acht minu ten voor het einde de strijd. Na een pass van Haan liep Rob Ren senbrink zijn bewaker Schwarzen beck los en scoorde beheerst 4-1. De nieuwe Cup voor Anderlecht was binnen. ADVERTENTIE 95 [ILADELPHIA (ANP) De tennisploeg van de Verenigde Staten (dames) heeft in Philadelphia or het eerst sinds 1969 de Federation Cup voor landenploegen veroverd. De Verenigde Staten sloegen in de finale Australië met 2-1. Billie Jean King en Rosie Casals, die voor het laatst in 57 de Amerikaanse ploeg voor deze Federation Cup vormden en toen in de finale Australië ook al •sloegen, wonnen het beslissende dubbelspel tegen Evonne Cawley-Goolagong en Kerry Reid ;t 7-5, 6-3. Amerikaanse ploeg, die tijdens toernooi Chris Evert door een ;sure zag wegvallen, kwam op een terstand van 0-1 doordat Kerry d met 1-6, 6-3, 7-5 van Rosie Ca- won. Billie Jean King bracht irna de balans weer in evenwicht ir een overwinning van 7-6, 6-4 op >nne Cawley, waarna King en Ca rnet hun overwinning in het dub- spel de Federation Cup weer in ïerikaanse handen brachten. De rwinning leverde de Amerikaan dames naast de beker ook nog 000 dollar (ruim 100.000 gulden) 5UTH ORANGE Ilie Nastase ;ft in de finale van het 60.000 lartoernooi van South Orange an- maal aangetoond nog altijd één de beste spelers ter wereld te In een sterk gespeelde eind- jd versloeg hij de Amerikaan Ro- Tanner met 6-4, 6-2 en ont- nde zich na afloop over de eerste js van 10.000 dollar en de zilveren aal van het toernooi, die 4.000 lar waard is. Nastase revancheer- zich op deze wijze voor zijn vorige reden tegen Tanner: in Palm ings, toen hij bij een achterstand i 3-6 en 1-3 van de baan stapte. Antonoplis, de zeventienjarige ïerikaanse, die in de halve finales Renee Richards (de hij, zij of het _i het Amerikaanse tennis) ver eg, kon in de eindstrijd niet op en Marise Kruger. De Zuidafri- inse, die de grootste prijs uit haar rière in handen kreeg, toen zij de )0 dollar accepteerde, had slechts minuten nodig voor de 6-3, 6-2 (rwinning op Antonoplis. OFTITEL ESTNUT HILL Björn Borg en rold Solomon staan tegenover el- ir in de finale van de met 125.000 lar gedoteerde Amerikaanse prof- npioenschappen van Chestnut De Zweedse Wimbledonkampi- die het toernooi bij de twee ige gelegenheden op zijn naam icht, versloeg de Amerikaan Ed- Dibbs met 7-6, 6-2, 6-1. Solomon n voor de derde achtereenvolgen- maal van de Mexicaan Raul Ra- "ez. In een twee uur en 37 minuten gend duel zegevierde de 24-jarige lomon met 4-6,6-2,7-5. In de finale i het dubbelspel komen de Aus- liërs Ray Ruffels en Allan Stone 6-4 tegen Alexander en Estep) tegen de niet geplaatste Ameri- mse combinatie Mike Cahill en in Whitlinger. Dit tweetal ver eg de als vierde geplaatste Stan lith en Charles Pasarell met 7-6, Billie Jean King (links) en Rosemary (Rosie) Casals na de overwinning in de finale van het toernooi om de Federation Cup met de beker. NEW YORK SETS UNIONDALE De ploeg van de New York Sets is in Uniondale (bij New York) kampioen geworden van het World Team Tennis. De sets wonnen de derde wedstrijd uit een „best-of-five" tegen de Golden Ga- ters, waarin Betty Stöve en Tom Okker spelen. De twee voorafgaande wedstrijden in Oakland (Cal) waren met 31-23 en 29-21 door New York gewonnen. In Uniondale werd het ditmaal 31-13. Betty Stöve verloor in het gemengd dubbelspel met Frew Mc Millan van Billie Jean King en Phil Dent (6-7). Tom Okker leed een nederlaag van 1-6 tegen Fred Mayer. Oavis cup NAIROBI Kenia zal niet mee doen in het tennistoernooi om de Daviscup in 1977. Als reden voor de terugtrekking gaf de Keniase ten- nisbond de toelating tot het toer nooi van Rhodesië en Zuid-Afrika op. In de eerste ronde zou Kenia tegen Turkije spelen. Marokko heeft bij de Internationale Lawn tennis Federatie geprotes teerd tegen een beslissing van het Davis Cup-comité dat de wedstrijd tegen Algerije op neutraal terrein (Nice) gespeeld moet worden. Dit verklaarde Mohamed m'Jid, voorzit ter van de Marokkaanse tennis- bond, in Casablanca. Algerije had verzocht om de wedstrijd niet in Marokko te laten spelen, omdat de spelers daar niet veilig zouden zijn als gevolg van de politieke spanning tussen Algerije en Marokko. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. MAASTRICHT De sportcommissie van de KNWU heeft het elftal renners, dat zondag in Ostuni zal uitlomen ln het we reldkampioenschap op de weg voor profs, gecompleteerd door de aanwijzing van Fedor den Hertog en André Gevers. Van het tweetal heeft Den Hertog tot zaterdag de leiderstrui in de Proftour gedragen. Gevers won vrijdag de etappe naar Budel met voorsprong ZEIST Vijf PSV-ers maken deel uit van de groep van zestien spelers van bondscoach-ad interim Jan Zwartkruis voor de wedstrijd tegen IJsland. Deze eerste ontmoeting van Oranje voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal wordt woensdag 8 september in Reykjavik gespeeld (aanvang: 18.30 uur plaatselijke tijd, 19.30 uur Nederlandse tijd). De groep van zestien wordt ge vormd door: Jan van Beveren, Re ne van de Kerkhoff, Willy van de Kerkhof, Willy van der Kuylen, Adri van Kraay (allen PSV), Jan Ruiter, Rob Rensenbrink. Arie Haan (allen Anderlecht), Wim Jan sen. Theo de Jong. Wim Rijsbergen (allen Feyenoord). Ruud Geels. Ruud Krol (beiden Ajax), Kees Kist (AZ'67), Jan Peters (NEC) en Wim Meutstege (Sparta). Van de selectie van 22 spelers die Zwartkruis drie dagen geleden sa menstelde zijn derhalve afgevallen :Jan Boskamp (RWD Molenbeek), Piet Schrijvers, Wim Suurbier, Re ne Notten (allen Ajax). Frans Thijs- sen (FC Twente) en Martin Vreijsen (feyenoord). Suriname PARAMARIBO - Het voetba lelftal van Suriname heeft de twee de wedstrijd tegen Guyana, in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, met 3—0 gewonnen. Nadat Surina me de eerste wedstrijd in George town met 0—2 had verloren, komt de ploeg van Suriname nu uit ln de tweede ronde van groep drie van de Noord- en Middenamerikaanse zo ne tegen de winnaar van Barbados- Trinidad. Australië SYDNEY Het Australische voet balelftal vertrekt op 18 oktober voor een trip naar Europa, waarbij onder meer Nederland zal worden aangedaan. In totaal speelt het Australisch elftal 18 wedstrijden in zeven landen: Indonesië, Hong Kong, Korea, Israël. Nederland, West Duitsland en Engeland. Bij de KNVB is nog niet bekend tegen wie het Australische team in Neder land zal aantreden. In elk geval is het geen vertegenwoordigend elftal. In de selectie van negentien spe lers, die de reis meemaken, bevin den zich negen man, die deel uit maakten van het Australisch elftal, dat twee jaar geleden deelnam aan het wereldkampioenschap voetbal in West-Duitsland. De selectie be staat uit: Doel: Todd C Larke en Alan Maher; achter: Doug Utjese- novic, George Harris. Harry Willi ams, Jim Tansey, Peter Wilson (aanvoerder), Richie Bell en Col Nennett; midden: Dave Harding, Agenor Muniz, Jimmy Rooney, Garry Byrne, Gary Marocchl; voor: Atti Abonyi, Murray Barnes, John Kosmina, John Nyskohous en Pe ter Otterton. Reeds eerder waren geselecteerd: Zoetemelk. Kuiper, Knetemann. Karstens. Pronk. Raas. Schipper. Smit en Priem. Aad van den Hoek en Piet van Katwijk werden aangewe zen als reserves. Zij zullen slechts naar Italië reizen, indien één of meer van de elf geselecteerden niet zullen kunnen starten. Van de Nederlanders, die zich in de proftour konden kwalificeren, zijn Fedor den Hertog en andré Gevers het meest op de voorgrond getreden. Den Hertog, de winnaar van Goes, bewees vooral in het Zuidlimburgse heuvelland dat zijn conditie goed is en dat hij wat misschien nog be langrijker is eindelijk als een prof gaat fietsen, denken en doen. André Gevers smakte zijn visitekaartje bij keuzeman Eddy Beugels in de bus op vrijdagmiddag in de sterke solo op weg naar Budel. „Het was mijn laatste mogelijk heid", verklaarde de vorige we reldkampioen bij de amateurs. „Ik heb op twee paarden gewed, maar bij de achtervolging kwam ik niet verder dan een aanwijzing als reser ve. Toen lag mijn enige kans nog hier en al heb ik vrijdag echt niet alleen gereden om in de ploeg voor het wereldkampioenschap te komen, het telde wel degelijk mee voor mij".. Fedor den Hertog was blij met zijn tweede selectie voor een wereldkam pioenschap op de weg bij de profs. „Het is het eerste kampioenschap, waarvoor ik mijn aanwijzing ver diend heb door mijn prestaties als prof", constateerde hij met voldoe ning. „Ik heb nu bewezen dat ik anders kan rijden dan ik vroeger heb gedaan. Deze ronde was voor mij een gelegenheid te bewijzen dat ik een echte prof word. Mijn instelling is veranderd. Over een week of negen word ik vader. Ik heb het misschien een beetje laat geleerd, maar ik weet nu dat je als prof in de eerste plaats voor je geld moet fietsen en niet alleen voor de eer. De Ronde van Nederland is een goede training voor mij geweest. De rit op zaterdag naar Limburg misschien wel de beste, die ik ooit heb gehad." Eddy Beugels, de leider van het elftal, vertelde dat er bij een eventu ele wereldtitel 80.000 gulden onder de renners zal zijn te verdelen. De eventuele kampioen draagt 30.000 gulden bij voor de anderen, uit een door sponsors gevulde pot komt 50.000 gulden. „Maar", voegde Beu gels er onmiddellijk aan toe. „die halve ton is er alleen in geval van een wereldkampioen. Als er gepresteerd wordt, kan er worden betaald, an ders niet". Voor de wedstrijd van zondag in Ostuni zal er met de renners die zich alle elf akkoord hebben verklaard met de plannen van Beugels, nog gesproken worden over ploegentac- tiek en over de aanwijzing van één of twee kopmannen. De tactiek zal me de afhangen van wat de grootste concurrenten doen. Beugels gaat er van uit, dat de twee favoriete ploe gen, Italië en België, tegengestelde belangen hebben. „De Italianen zul len er een open koers van willen maken, de Belgen zullen vrijwel ze ker proberen Maertens in zo gunstig mogelijke positie naar de streep te brengen. Wij zullen ons daarbij moe ten aanpassen tijdens de strijd en ik ben blij dat er een zo ervaren man als Gerben Karstens bij is. Hij zal zon dag de wegkapitein zijn van een ploeg, die volgens mij loyaal is". DEN HAAG(ANP) Bijna een maand na afloop van de Olympische Spelen in Montreal blijkt een groot aantal atleten nog in een uitsteken de vorm te verkeren. Bij internatio nale wedstrijden in Rieti imponeer de Mike Boit, die overigens in Montreal niet deelnam door de Afri kaanse boycot, opnieuw. De Keni- aan, die tien dagen geleden het we reldrecord op de 800 meter tot op zevenhonderdste seconde benader de, liep opnieuw een uitstekende 800 meter. In een solorace kwam Boit weer onder de 1 minuut en 45 secon den: 1.44.96. De Joegoslaaf Savic ein digde in 1.45.84 als tweede. Mare Belger (VS) werd derde in 1.46 28. Filbert Bayo (Tan) de wereldre cordhouder op de 1500 meter ver scheen in Rieti eveneens aan de start. Hij werd op de 800 meter vijfde ln 1.48.95 Olympische kampioen discuswer pen, Mac Wilkins. verloor van zijn Amerikaanse landgenoot John Po well: 66,90- 65.58 meter. Een goede prestatie leverde Nenad Stekicsoc bij het verspringen: 7,99 m. Bij het hoogspringen eindigden Dwight Sto nes en Tom Woods (beiden VS) gelijk op 2,24 m. Bij internationale wedstrijden in Linz (Oost.) won Olympisch kampi oene Ruth Fuchs (Odl) met 63,64m voor Marion Becker (WD1.), die tot 60.18 m kwam. De Westduitse Eva Wilms stootte met de kogel 20.65 m, een nieuw nationaal record. Bij de heren bereikte de Amerikaanse ex- wereldrecordhouder Al Feuerbach een afstand van 20,19. meter. In Jerevan (Sov) zorgde Tatjana Sto- rozhova voor een nieuw Russisch re cord op de 400 meter horden voor dames met 56.8 seconden. Bij de Westduitse jeugdkampi oenschappen in Ludwigshafen wer den enkele goede prestaties gele verd. Brigtte Holzapfel sprong 1,87 meter hoog en de 18-jarige Klaus Tafelmeier wierp 82.12 meter de seni or-speer. Bij Tsjechische kampi oenschappen in Praag bracht Maria Mracnova het nationale record hoogspringen voor dames op 1,92 meter. In Parijs liep Guy Drut de 110 meter horden in 13,54 seconden. De Olympische kampioen van Montreal boekte daarmee zijn achtste over winning na de Olympische Spelen. Na Montreal verloor Drut maar één maal. DEN HAAG (ANP) De Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bono heeft besloten om, in verband met de toestand van de velden, het pro gramma van 5 en 12 september, met uitzondering van de wedstrijden in hoofd- en eerste klassen (dames en heren), te verschuiven naar respec tievelijk 26 september en 17 okto ber. Op deze data waren oorspron kelijk bekerwedstrijden vastges teld. Deze komen echter voorlopig te vervallen. Ook een zeer groot aantal voetbala mateurs zal het komende weekeinde nog niet spelen, omdat de velden te droog zijn. Dit geldt ln de volgende afdelingen: Drente, Friesland, Gro ningen, Twente, Limburg, Noord- Brabant. Nijmegen, Zeeland en Zwolle. Ook voor de KNVB district Zuid II zal niet gespeeld worden behalve door de hoofdklassers. De betreffende velden zijn tot half sep tember afgekeurd. LAUSANNE Het aanta. sportmensen, dat vanwege do- pinggebruik bij de Olympische Spe len in Montreal is gediskwalificeerd is op tien gekomen. In Lausanne werd de naam van nog een ge- wichtheffer door het IOC bekend gemaakt, die eerder door een mis verstand was vergeten. Het gaat om de Amerikaan Philip Grippaldi, vierde ln het halfzwaargewicht. Ook hij heeft verboden middelen ge bruikt. WATKIN8 GLEN (UPI) - Mark Freed (29) is om het leven gekomen tijdens autoraces op het circuit van Watkins Glen. De Amerikaanse cou reur overleed op weg naar het zie kenhuis aan hoofd- en borstverwon dingen. MEXICO De Mexicaanse bokser Miguel Angel Gomar is in het zie kenhuis van Mexico City overleden aan de gevolgen van een gevecht dat hij vrijdagavond in Acapulco had geleverd. Gomar was een vederge wicht en bokste pas twee Jaar. Het laatste Jaar kwam hij in de ring als professional. Nog geen tien partijen had de Jonge Mexicaan zijn leef tijd is niet bekend gemaakt ge wonnen. toen hij vrijdag aantrad tegen zijn landgenoot Clro Cayeta- no. Na de knock-out kwam Gomar niet meer overeind. HIJ werd onmid dellijk vervoerd naar een ziekenhuis in Mexico City. gespecialiseerd in shock-toestanden. Ondanks een schedellichting stierf Gomar zonder bij bewustzijn te zijn geweest. MADRID (AP) De wereldkampi oen schaken, de Rus Anatoly Kar pov en de voormalige wereldkampi oen, de Amerikaan Bobby Fischer, hebben elkaar in het zuiden van Spanje privé ontmoet om te praten over de voorwaarden van een wed strijd, maar zijn het kennelijk niet eens kunnen worden, zo meldt het Spaanse persbureau Alfil. (ADVERTENTIE) OKSEN De 26-Jarlge Australiër Lou urst mocht even de gevangenis verlaten n te boksen. De middengewicht, die werd egeleid door een bewaker, werd in de twee- t ronde door Norman knock-out geslagen, aar verdiende toch ruim honderd gulden, irect na het gevecht moest Hurst, die een raf van 16 jaar uitzit voor zijn een gewa- ende roofoverval, terug naar zijn cel. IOCKEY Zowel bij de dames als bij de eren heeft Rloemendaal een internationaal ockey-toernool In Bllthoven gewonnen. AARDENSPORT De Engelse jockey )es Cullen is bijna verdronnen tijdens een ice in Windsor Op het moment dat hij met led Knight de leiding had, rende het paard oor de omheining cn belandde in een rivier, e 1.45 meter lange Cullen „Ik dacht dat et gebeurd was Ik kon niet zwemmen en g drie a vier minuten onder water, tot mand mij eruit hielp OETBAL PECZwolle heeft een nieuwe lanager. Met ingang van 1 september is enk van Olnkel in deze functie benoemd, an Olnkel. die 31 jaar oud Is. is afkomstig It Laren. HIJ was werkzaam als asslstentbe- rljfsleider bij een bouwonderneming ln msterdam. PEC Zwolle en Henk van Oln- el hebben een eenjarige verbintenis afge- oten. De Zwolse eerste divisieclub heeft ïvens voor een Jaar de Jamalcaanse lnter- atlonal Altle Mckenzie aanzich verbonden. Ickenzie is 25 Jaar oud en speelde bij de kyhawks uit Los Angelos. Hij Is pltsspeler. uti an f

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11