oeweit schort grondwet op TT^JIJT Geldzorgen bepalen sfeer in New York steden in verval TV-debatten Ford Amerikanen in Arabische top over Libanon in de maak iAcht jaar voor leden |>ppositie Zuid-Korea Protest tegen schoolbussen en Carter bedreigd gedood Sociale voorzieningen abrupt afgebroken mir stuurt kabinet naar huis Nieuw-Zeeland overweegt noodtoestand „Recht om te sterven" in Californië leneran Luchtmacht VS verliest twee kisten 39 doden li' ANDAG 30 AUGUSTUS BUITENLAND TROUW/KWARTET 5 OEWEIT (AFP, UPI) De Emir van Koeweit, Sabah el Salim el Sabah, heeft gisteren de ondwet buiten werking gesteld, het parlement wegens „onbekwaamheid" naar huis gestuurd en ontslag van het kabinet aanvaard. Volgens de emir heeft de democratie zijn land op dood »r gebracht. ;lijk met het buiten werking stel- 'van de 14 jaar oude grondwet van eweit heeft de emir een commis- in het leven geroepen om een ital artikelen in de grondwet te zien. De bevoegdheden van de 50 jen tellende nationale vergadering et parlement) werden overgehe- f oéd naar het staatshoofd en de rege- <fig. Na de aanvaarding van hetont- to&g van de regering heeft de emir de e ktmier. kroonprins sjeik Jaber el warned, verzocht een nieuwe rege- ,jg samen te stellen. ik <r havjrder is er in een decreet aange- tor jongen op amendering van de wet njor de pers en andere publicaties, lazit decreet geeft het kabinet vol- of fecht elke publikatie te verbieden dot strijdig wordt bevonden met het notitionale belang of die met finan- taafcie steun van andere landen tot ind is gekomen. sjeik Jaber el Achmed if in de brief waarin hij het ontslag - zijn kabinet indiende als reden ..het gebrek aan samenwerking ;en de uitvoerende en wetgeven- organen in Koeweit". Droefheid emir verklaarde in een radiotoe- iraak: ..Mijn hart is vervuld met oefheid over de verslechterende in ons geliefd land. T\t zijn onverwachte dingen ge- maar wij allen zijn ver- «ïtwoordelijk voor de pijnlijke situ- L.-?.tie waarin we ons bevinden". De ^"Viir zei dat hij geduld had geoe- ™^nd. hopende dat de omstandighe- len zouden verbeteren. „Zij zijn daarentegen slechter geworden tot we op een dood spoor waren ge raakt". ..Dat dode spoor bereikten we in naam van de grondwet, die was uitgevaardigd om de eenheid en stabiliteit van het land te bewaren. Deze zijn echter aan het wankelen gebracht", aldus de emir. Hij be schuldigde de volksvertegenwoordi ging ervan te hebben geprobeerd „het volk af te breken, te verdelen en in verwarring te brengen". Emir Sabah verklaarde dat de voor gestelde grondwetswijzigingen bin nen maximaal vier jaar onderwor pen zullen worden aan een volksraadpleging of aan het oordeel van de nieuwe nationale vergade ring. Hij zei de besluiten te hebben uitgevaardigd „opdat wij onze de mocratie niet voor altijd zullen ver liezen". De laatste parlementsverkiezingen in Koeweit werden in januari 1975 gehouden. Het Koeweitse parle ment was het laatst overgebleven representatieve orgaan in de groep staten rond de Perzische Golf. Bah rein ontbond een jaar geleden zijn parlement en gaf voor die stap de zelfde reden op als nu in Koeweit. Palestij nen ^MEOEL (Reuter, UPI) In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel J^ijn oppositieleider Kim Dae Joeng, de vroegere president van v AlJuid-Korea Yoeri Po Soen en twee kerkelijke leiders tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens overtreding van het verbod lot het voeren van activiteiten tegen de regering. ltjeiestien andere politieke dissidenten motregen gevangenisstraffen variërend twee tot vijf jaar. De 78-jarige tiscfoen, die niet in arrest is. ondanks fijn veroordeling, liet weten dat hij n beroep zou gaan „om te bewijzen ;arriat de beslissing van de rechtbank •n, t>ut is." uati is tiet proces tegen de verdachten, on- 11, wtr wie vijf katholieke geestelijken in. A vier protestantse dominees, was 3 mei begonnen. Zij werden gear- teerd in verband met een mani- ;t dat zij tijdens een oecumenische nst in een kathedraal in Seoel dden voorgelezen en verspreid. In manifest werd opgeroepen tot irstel van de democratische rech- in Zuid-Korea en het aftreden president Park Tsjoeng-Hee. Ze «grijjjn veroordeeld op overtreding van infcn presidentieel decreet van 13 mei te jprig jaar waarin vrijwel alle opposi- )ed e tegen de regering verboden werd. ekoi aar (He verdachten ontkenden schuld alrfi verklaarden in het geheel niet de htpdoeling te hebben gehad aan te vrotftten tot een volksoproer. De be- 't jaagden toonden weinig emotie bij n*t voorlezen van het vonnis. De s Saf-jarige Kim zwaaide naar de pu- en olieke tribune waar zich onder ande- te ttn kardinaal Kim Soe-Hwan be- ond. de geestelijke vader van de volj£ar schatting een miljoen katholie- ;n in Zuid-Korea. voor de helft uit buitenlanders, en dan weer vooral Palestijnen. be staat. Deze bezetten de meeste lei dinggevende posten in de over heidssector. bij de gezondheidszorg en in het onderwijs. Waarnemers menen dat dit ook de eigenlijke reden is voor de genomen maatregelen in Koeweit. Vermoedt wordt dat de emir iets heeft willen doen tegen de groeiende invloed van de Palestijnen die links georiën teerd zijn. Men herinnert eraan dat de regering van Koeweit vorig jaar een plaatselijke cel van een Ara bische communistische organisatie oprolde, een bewegihg die ook ver takkingen in Libanon en Syrië zou hebben. In dit verband wordt ook de waarschuwing gezien van het Egyp tische blad Al Achbar. dat Koeweit de kans loopt een tweede Libanon te worden. In een hoofdartikel werd de pers in Koeweit gewaarschuwd voor een „ernstige toekomst, waarin het land het slachtoffer van samenzwer ingen zou kunnen worden." „Alle aanwijzingen duiden erop dat de volgende ronde van sabotage in Koeweit zal plaatsvinden", aldus Al Achbar. SACRAMENTO (AP. l'PI) De Senaat van de Amerikaanse staat Californië heeft een wetsontwerp aangenomen waarin „het recht om te sterven" is vastgelegd. De wet bepaalt dat artsen apparatuur, waar mee het leven kunstmatig kan wor den verlengd, mogen weghalen bij patiënten die daarvoor van te voren toestemming hebben gegeven. Wel moet dan vast staan dat de ziekte ongeneeslijk is en dat met kunstmiddelen het leven alleen maar te verlengen en niet te redden is. Dit moet door twee artsen zijn vastgesteld. Het wetsontwerp heeft in de Californische Senaat een emo tioneel debat uitgelokt. Eén van de felste verdedigers was senator Peter Behr. die kort geleden een broer aan een ongeneeslijke ziekte verloor. „De grootste verschrikking is niet de dood, maar dat is als men naar het voorportaal van de hel wordt ver- laatst door kunstmatige levensver enging," aldus Behr. Zijn broer had zoveel pijn gehad dat morfine niet meer hielp. „Ik had graag gewild dat mijn broer nog een wilsverklaring had kunnen ondertekenen. Dan zou ik trots geweest zijn om de stekker uit het stopcontact te trekken." zei de senator. Het wetsontwerp spreekt van een „richtlijn aan artsen" die een pa tiënt kan tekenen ten overstaan van twee getuigen. Daarin kan hij of zij de arts verzoeken het leven niet on nodig te rekken. De wet moet nu nog naar het Califor nische Huis van Afgevaardigden. Als het Huis nklcnnrrt gaat en gouver neur Brown heeft geen bezwaren dan zal Californië de eerste Ameri kaanse staat zijn waar „het recht om te sterven" wettelijk is geregeld. Verwacht wordt dat er ook in het Huis van Afgevaardigden veel weerstand zal zijn. Eén afgevaardig de gaf zaterdag als commentaar: „Alleen God weel of het zijn plan of bedoeling is het leven te laten voort duren. Deze wet plaatst ons in dc positie van God." De discussie over het kunstmatig verlengen van leven is in de VS vorig jaar aangewakkerd door het geval van Karen Ann Quinlan in New Jersey. Dit meisje lag dertien maan den buiten kennis aan een ademha lingsapparaat. Na twee processen kregen ouders en artsen toestem ming om het apparaat stil te zetten. Dc voorspelling was dat het meisje kort daarna zou sterven, maar zij is al enkele maanden in leven gebleven zonder apparaat. Koeweit, dat een van de rijkste olie producerende landen is. was de af gelopen jaren in snel tempo begon nen met het opbouwen van een wel vaartsstaat, Het kampte daarbij echter met een groot gebrek aan geschoold personeel. Dat tekort werd opgevbld met deskundigen uit andere" Arabische landen en dan met- name Palestijnen. Het gevolg daarvan is dat de bevolking bijna Ongeveer duizend mensen hebben dit weekeinde in de Amerikaanse stad Louisville (Kentucky) geprotesteerd tegen ..busing". Dat is het systeem waarbij met schoolbussen wordt geprobeerd een betere verdeling van zwarte en blanke kinderen over de verschillende scholen te krijgen. Vorig jaar werd er voor het eerst een massaal busing-programma in Louisville ingevoerd en dat leidde tot dagenlange ernstige ongeregeldheden. WELLINGTON De regering van Nieuw-Zeeland overweegt maatre gelen. mogelijk de noodtoestand, in verband met een staking van ha venarbeiders in Wellington. De sta king is uitgeroepen uit protest tegen het bezoek van een door kernenergie voortgestuwde Amerikaans oor logsschip. De bonden hebben ge waarschuwd dat de actie zal voort duren tot het schip is vertrokken. De toorn van de havenarbeiders en hun vakbonden betreft de kruiser Truxtun. die vrijdag in Wellington arriveerde voor een bezoek van zes dagen. De autoriteiten hadden de komst van de Truxtun geheim ge houden uit vrees voor protestacties. Sinds twaalf jaar was er geen schip met kernenergie-aandrijving meer in Nieuw-Zeeland geweest. Gisteren maakte de Nieuwzeelandse politie bekend dat leden van een actiegroep de zendmast van de Amerikaanse verbindingsdienst bij Wellington hadden vernield. De mast diende voor de radioverbin ding met een Amerikaanse basis in het Zuidpoolgebied. WASHINGTON (Reuter, AP) Twee kansloze Amerikaanse presidentskandidaten hebben gedreigd met processen om even tuele televisie-debatten tussen president Gerald Ford en Jimmy Carter te verhinderen. Beide mannen, Lester Maddox en Eugene McCarthy, willen zelf ook voor de televisie als er debatten tussen de twee presidentskandidaten Carter en Ford worden uitge zonden. Maddox en McCarthy beroepen zich daarbij op de Amerikaanse wet. die bepaalt dat de commerciële televi sie-maatschappijen alle politieke partijen evenveel zendtijd moeten gunnen. Maddox. net als Carter een oud-gouverneur van de staat Geor gia. is sinds vorige week de officiële presidentskandidaat van de Ameri kaanse Onafhankelijke Partij. Deze ultra-rechtse groepering hield vorige week haar conventie in Chicago. Het programma van de Onafhankelijke Partij keert zich fel tegen legalise ring van abortus, de vrouwe emancipatie, homofilie en het ge bruiken van schoolbussen om rasse nintegratie te bereiken In 1968 had de partij de bekende gouverneur George Wallace uit Ala bama als presidentskandidaat. Deze behaalde toen een meerderheid in enkele zuidelijke staten. Maddox maakte in de jaren zestig naam door zijn racistische uitspraken en hande lingen. Jarenlang had hij in zijn res taurant in de stad Atlanta een bord voor het raam met het opschrift: „Iedere dag gebraden kip. maar niet voor nikkers". Eurgene McCarthy, die zichzelf als onafhankelijke kandidaat voor het presidentschap heeft gesteld, is ja renlang Senator geweest voor de staat Minnesota. In de campagne van 1968 deed hij een gooi naar de kandidatuur van de Democratische partij Als fel tegenstander van de oorlog in Vietnam kreeg hij in de voorverkiezingen verrassend veel steun, vooral van jonge Democraten. CAIRO, BEIROET (Reuter, UPI, AP) De secretaris-generaal van, de Arabische Liga. Machmoed Riad, heeft gisteren de ministers van buitenlandse zaken van de Arabische landen officieel uitgenodigd woensdag in Cairo bij elkaar te komen om datum en plaats vast te stellen voor een Arabische top conferentie over het conflict in Libanon. TEHERAN (UPI. DPA) In de Iraanse hoofdstad Teheran zijn za terdag drie Amerikanen neergescho ten. De daders van de aanslag zijn vermoedelijk mensen die zich verzet ten tegen het bewind van de sjah van Iran. De gedode Amerikanen werkten voor een Californisch be drijf aan een geheim militair project. Het drietal werd gedood op weg naar het werk op een vliegveld bij Tehe ran. De chauffeur van de auto. waar mee zij werden vervoerd, is door de overvallers ongedeerd gelaten. De sjah heeft zijn leedwezen over de overval uitgesproken. De moorden hebben diepe indruk gemaakt op de Amerikaanse gemeenschap in Tehe ran. Velen van hen werken ook aan militaire projecten. De Verenigde Staten en Iran hebben de afgelopen jaren voor miljarden aan wapen transacties afgesloten. In mei 1975 werden twee Amerikaanse kolonels vermoord in Iran Een organisatie die zichzelf de „Iraanse Volksstrij ders" noemde verklaarde zichzelf destijds verantwoordelijk voor die aanslag. Deze groep is uit het nieuws verdwenen en zou opgevolgd zijn door de „Islamitische Marxistische Guerrilleros". Riad zei in Cairo dat „de situatie in Libanon ernstig verslechtert" en dat een topconferentie „noodzakelijk is willen wij een einde maken aan deze crisis". De top was oorspronkelijk voorge steld door Koeweit en elf landen hebben zich er al mee verenigd. Maar twee belangrijke Arabische landen. Egypte en Saoedi-Arabië zijn altijd voorstander geweest van een be perkte top. één waaraan slechts de direct bij de problemen in Libanon betrokken landen zouden meedoen. In tegenstelling tot Riad zei gisteren de bemiddelaar van de Liga, Hassan Sabry El Kholi, dat de situatie in Libanon aan het verbeteren is en dat alle partijen nu op zoek zijn naar vrede. Kholi zei dit bij zijn aankomst in Damascus, waar hij gisteren met de Syrische leiders voor de zoveelste maal over Libanon zou onderhande len. „Alle strijdende partijen zien de toekomst hoopvol tegemoet", aldus Kholi. Hij baseerde deze hoop op het feit dat er niet meer in het wilde weg geschoten werd in Libanon en op het naderende tijdstip waarop de ge kozen Libanese president Elias Sar- kis eindelijk de taak van de nog steeds zittende president Soeleiman Franjieh zal overnemen. Sarkis gaat morgen ook naar Damascus om met het Syrische staatshoofd Hafez As sad te praten. Syrië, dat ongeveer zestig procent van het Libanese ge bied beheerst, speelt bij de verwe zenlijking van de vredespogingen van de Arabische Liga een sleutelrol. Damascus heeft zich officieel echter nog niet uitgelaten over een standpunt ten opzichte van de laatste pogingen van de Liga. Moeilijkheden Ook deze poging van de Liga ver loopt met moeilijkheden, een ont moeting van Kholi met linkse Liba- nezen en de Palestijnse bevrijdings beweging PLO ging zaterdag niet door. Deze ontmoeting werd alge meen beschouwd als beslissend voor de vredesinitiatieven van de Liga. Weliswaar heeft gisteren een hoge Palestijnse leider laten weten dat de PLO akkoord gaat met het plan van de Liga om tot een wapenstilstand te komen in Libanon, maar hij bleef vasthouden dat het plan de te rugtrekking moet behelzen van alle Syrische en christelijke troepen. Dan zou de PLO zich terug trekken uit de christelijke bergdorpen, aldus Aboe Iyyad, na Jassir Arafat de be langrijkste man binnen de PLO. De christelijke leiders hebben een wederzijdse terugtrekking gewei gerd, zoals die in het plan van de Liga was voorzien. Tijdens het weekeinde ging de strijd in Libanon onverminderd voort. In 24 uur vielen volgens de christelijke kant minstens 160 doden en 220 ge wonden. voornamelijk in de zaken wijk en het havengebied van Beiroet. NEW YORK (UPI, A-) De Ameri kaanse Luchtmacht verloor zaterdag binnen enkele uren twee grote transportvliegtuigen van hetzelfde type en afkomstig van dezelfde ba sis. In totaal kwamen bij deze twee vliegrampen 39 mensen om het leven. De toestellen waren van het type C-141 Starlifter" een Lockheed- toestel) en kwamen van een basis in de staat New Yersey. De eerste ramp voltrok zich bij de Britse luchtmachtbasis Mildenhall. 130 ki lometer ten noorden van Lonen. Even voordat het toestel zou gaan landen vatte het plotseling vlam. Al le achttien inzittenden kwamen om in het brandende vliegtuig. De tweede ..Starlifter" stortte neer in Groenland Het ongeval gebeurde tijdens een mislukte landing op de basis Soendre Stromfjord. Volgens ooggetuigen raakte de staart van het toestel de grond het eerst, waarna er een ontploffing volgde. Van de 27 inzittenden (Amerikanen. Groenlan- ders en Denen) werden zes levend uit de wrakstukken gehaald Er is nog niets bekend over de oor zaak. De Amerikaanse luchtmacht autoriteiten menen dat sabotage uit gesloten kan worden. Gisteren arri veerden in Engeleand en Groenland Amerikaanse deskundigen om de wrakken te onderzoeken. New York heeft zijn zelfvertrouwen deze zomer aardig opgevijzeld. Het begon op On afhankelijkheidsdag (4 juli) met de show van oude zeilschepen op de Hudson-rivier. De mooi opgetuigde, statig over het vlakke wa ter glijdende schepen bleken een wonder baarlijk effect te hebben op de honderddui zenden opéén gepakte toeschouwers langs Als je zo langs de grauwe, deerlijk verwaarloosde woonkazernes aan de oostkant van Manhatten wan- had je er niet zoveel erg in. maar de jubileumstemming bleek hog dagenlang aan te houden New- s-T Yorkers van allerlei slag kregen ivond aan avond gelegenheid om voor de televisie te vertellen hoe üjn het wel was geweest, dat het ten echt iets had gedaan en dat ze iu weer trots waren op hun stad. j£en week later ontving New York de conventie van de Democra tische partij en weer liet de stad Zich van zijn beste kant zien. Er -J-rieed zich geen noemenswaardig in cident voor. De demonstranten en p prostitué's rondom de conventie- hal bezorgden de politie geen last en het aantal berovingen viel ook reuze mee. „New York viel Demo- V^craten mee" en „Democraten tevre- t^jden over New York" luidden nu de -trotse krantenkoppen. Het kwam deze. door het bijwonen van vele school- en dorpsfeesten toch geharde verslaggever, ietwat overdreven voor. Maar er waren genoeg woordvoerders die hem wel aan een verklaring konden helpen. Hun redeneringen kwamen er alle maal op neer dat New York. na de ellende van de laatste tijd. drin gend een opkikkertje nodig had. Iedereen heeft er wel eens behoefte aan de werkelijkheid even te ont vluchten, nietwaar. Die werkelijkheid is voor New York dat het onder dreigt te gaan aan een chronische ontvolking en een acute financiële crisis. Terwijl de stad langzaam het meer welvarend deel van de bevolking verliest moet het ook nog eens een schuldenlast van miljarden dollars weg zien te werken. Jarenlang kon New York zijn voorzieningen op peil houden de kant. Opgetogen meldden de plaatselijke pers en televisie de volgende dag dat de stemming in New York in geen jaren zo feestelijk en zo eensgezind was geweest. „Eindelijk vonden de New Yorkers elkaar," berichtte één van de kranten over de volle breedte van de voorpagina. door steeds maar meer geld te le nen. Vorig jaar ging het ineens niet meer. De geldschieters hielden de beurs gesloten en New York was praktisch onbestuurbaar gewor den. Sindsdien verkeert het stadsbestuur in een voortdurende crisis. Alles is voorlopig onderge schikt gemaakt aan een politiek van rigoreuze bezuinigingen. Crisissfeer Die crisissfeer overheerst momen teel bij de meeste sociale diensten ..Het is al wat beter dan vorig jaar. Toen verwachtten we de klappen iedere dag. nu leven we al weer van week tot week." doet Peter Barrett wat cynisch. Hij is hoofdd voorlich ting van de overkoepelende dienst voor sociale zaken „Hier op het hoofdkantoor zijn nog geen ontsla gen gevallen, maar vacatures wor den niet opgevuld en in anderhalf jaar heeft niemand een salarisver hoging gehad. En dan heb je de onzekerheid over de toekomst. Ie dereen werkt hier onder spanning." vertelt Barrett. Zijn dienst is ook verantwoordelijk voor de uitkeringen aan mensen, die van de bijstand moeten leven. Dat zijn er in New York ruim een miljoen. Dat is vergeleken met tien jaar geleden meer dan een verdub beling. terwijl de totale bevolking in diezelfde periode kleiner werd. Van de uitgekeerde bedragen moet de gemeente 25 procent voor eigen rekening nemen. De rest komt van de staat New York (ook 25 procent) en de federale overheid Barrett zou het redelijk vinden als de fede rale regering die 25 procent van de stad erbij zou nemen. „Wij betalen hier de problemen van anderen New York was altijd een opvan gcentrum voor mensen die elders geen werk konden vinden Van de mensen die hier bijstand krijgen is 75 procent niet in New York gebo ren." legt hij uit. Het verwijt dat New York wat al te gemakkelijk is omgesprongen met de bijstandsuitkeringen wijst hij van de hand: „Het is in principe een open systeem. Iedereen die aan de richtlijnen voldoet heeft recht op een uitkering. Daar houden wij ons aan. Tachtig procent van onze klanten zijn vrouwen en kinderen. Verder zijn er veel verslaafden, al coholisten. bijprodukten van onze moderne samenleving Barrett wil best praten over de sociale hervor mingen die nodig zouden zijn om het aantal bijstandtrekkers terug te dringen. „Maar eerst moeten we de begroting in evenwicht zien te krijgen. Er staan ons nog heel wat pijnlijke momenten te wachten." Op het hoofdbureau van politie is de stemming al niet veel beter. In ruim een jaar tijd is de politie macht van 'New York terugge bracht van ruim 30.500 naar ruim 26.000 man. Of dat enig effect op de misdaadcijfers zal hebben moet nog blijken. Andere nadelige gevol gen zijn al wel zichtbaar De politie van New York is. op Kojak na. niet erg populair. Daarom wordt al een aantal jaren geprobeerd de kloof tussen de politie en de burgerij te verkleinen Er wordt meer aan dacht besteed aan de sociale kant van het politiewerk. Nieuwe agen ten worden onderwezen over de leefgewoonten van de be langrijkste etnische groepen in New York. In iedere wijk is er één agent speciaal belast met het ver beteren van de betrekkingen met de bevolking Dit hele beleid staat nu op losse schroeven. Van het plan om meer zwarten en meer Spaans sprekenden aan te nemen komt nu niets terecht want voorlopig kan er niemand worden aangenomen. Het aantal vrouwen bij de politie is vanwege de bezuinigingen met bij na zestig procent verminderd. De regel dat slachtoffers van verkrach tingen (ongeveer 4000 per jaar in New Yorki door een vrouwelijke politiefunctionaris moet worden gehoord zal wel worden herzien Nieuw begin Zo heeft de bezuinigingspolitiek dus soms onvermoede gevolgen. Het netto-resultaat is ook niet al tijd goed te zien. Wat te denken bijvoorbeeld van al die vrouwen die hun werk moesten opzeggen omdat de opvangcentra voor hun kinde ren werden gesloten. De meesten zijn nu aangewezen op bijstand. Hoe lang zal New York zo nog door kunnen gaan? Een moeilijke vraag vindt iedereen. Bob Goldman, topadviseur voor stadsproblemen bij de Ford Foundation „Op een gegeven moment zal de regering toch moeten ingrijpen. De grootste stad van het land kun Je zomaar niet ten onder laten gaan. Voorlo pig zal Washington echter niets doen en moet New York het zelf maar zien te redden. Het is waar dat er in New York niet altijd even doelmatig is gewerkt. Maar het hoofdprobleem is dat de stad goede voorzieningen heeft getroffen in een betere tijd. Het waren voorzieningen voor klei ne groepen, niet voor de massa's die er nu gebruik van maken. On der die waterval van nieuwe gebrui kers is de zaak bezweken. We gaan nu door de pijnlijkste periode, waarin alles moet worden terugge bracht. Maar er is een punt waar je niet verder kunt bezuinigen Misschien dat we daar dan op nieuw kunnen beginnen met een stadsbestuur zonder financiële zor gen. probeert Goldman enigszins te troosten (Dit is het tweede artikel van een serie: het eerste stond in de krant van 28 aug.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5