wolfheze üw thuis? -gijzelaar betaalt jete alleen als "k schade vergoedt stoffeerder verzorgingsflat Beeckestein Deventer Trouw Oud-burgemeester van Amsterdam overleden Vader en zoon forse zwendel verdacht van Westerterp praat met partijen in streekvervoer ba4MILIEBERICHTEN \J_/ H. Huberts. Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 - 241 hAG 21 AUGUSTUS 1976 TROUW/KV/ARTET 13 en verslaggever fJ/DEN HAAG Een zesenveertigjarige ex-gijzelaar van nkaping te Wijster heeft geweigerd een verkeersboete van p gulden te betalen. Hij vindt dat hij eerst de schadever- moet hebben voor de materiële schade die hij bij de ondervond. met de politie diende hij en 4 een claim in van vierhon- itwintig gulden voor een overjas. J kreeg enkele dagen geleden at hij dit bedrag ook inder- 1 krijgen. Maar omdat hij al [vergeefs wachtte, verklaarde gisteren voor het kantonge- I Assen nog eens. pas te beta- j de schadevergoeding bin- vfcft.< Daarvoor heeft het rijk - acht weken de tijd, want "5e tijd zal de acceptgiro voor, XH bij de man aankomen. 1 afels heeft het VVD-Kamerlid zf de minister van Justitie gevraagd of het waar is zjjichadeclaims van voormalige s. irs nog steeds niet zijn afge- erzel. De heer Koning wijst er de 30,^ op dat in het Kamerdebat ersttfgijzelingsdrama's in de Fran- assade. de Schevenlngse ge vangenis en in Wijster toezeggingen op dit punt zijn gedaan. Volgens het Kamerlid zal de minister alles in het werk moeten stellen om de beslissin gen tot vergoeding te bespoedigen.' zodat verder ongenoegen bij de slachtoffers voorkomen wordt. Voor 30.000 aan goederen gestolen Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Na forcering van een toegangsdeur van een kantoor ruimte aan de Amsterdamse Java- straat is woensdagnacht voor 30.000 gulden aan goederen gestolen. De inbrekers zijn er vandoor gegaan met electrische klokken, drie schil derijen, zilveren sigaretten- en siga ren dozen, alsmede een Zaanse klok. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De oud- burgemeester van Amsterdam Fei- ke de Boer is afgelopen zondag op 84-jarige leeftijd overleden. Hij werd in Amsterdam benoemd, kort na de bevrijding; na driehonderd dagen trad hij echter af. Feike de Boer. die inmiddels in alle stilte is gecremeerd, werd op 17 ja nuari 1892 in het Friese Goëngarijp geboren. Na zijn HBS-tijd werd hij marine-officier, maar trad in 1919 in dienst bij de Stoom vaartmaatschappij Nederland. In 1936 werd hij bij deze rederij tot directeur benoemd. Na een korte gevangenschap in Sint Michielsges tel tijdens de bezetting kreeg hij eind 1944 van de regering- Gerbrandy het verzoek direct na de bevrijding als burgemeester van de hoofdstad te willen optreden. De Boer deed het met tegenzin en voor korte tijd. Na zijn aftreden reisde hij naar het voormalige Nederlands-Indië. Me dio 1946 kreeg hij het regeringsver- zoek als commissaris-generaal voor Indonesië te willen optreden met prof. ir. W. Schermerhorn en M. van Poll. Na de mislukking van het ak koord van Linggadjati in maart 1947 keerde hij naar Nederland terug en werd directeur van de NDSM. Na zijn pensionering was De Boer nog lange tijd voorzitter van de Ver- Oud-burgemeester F. de Boer eniging van Bedrijven in Amster dam-Noord. Hij was commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ook bezat hij de gouden medaille van Amsterdam en nog tal van buitenlandse onderscheidingen.1 Tot op hoge leeftijd genoot hij be langstelling: tijdens de receptie voor zijn tachtigste verjaardag stonden vele Amsterdammers voor hem in de rij. Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Een in Enschede wo nende Westduitser en zijn in het Westduitse Gronau wonende vader worden ervan verdacht betrokken te zijn bij een grootscheepse zwendel- affaire. Volgens de recherche in En schede maken zij deel uit van een bende die Westduitse en Neder landse bedrijven voor vele miljoe nen heeft opgelicht. Het onderzoek naar de zwendel wordt door de recherche in Ensche de in samenwerking met de Westduitse politie verricht. In En schede hebben twee van de Westduitse bedrijven die door de bende benadeeld zijn. aangifte ge daan. De door deze bedrijven. AEG in Münster en Imperial in Hemmin gen. geleverde goederen waren be steld door een bedrijf in Enschede. Dutch Technosales. dat ze weer had doorverkocht aan een bedrijf van de in Enschede wonende Duitser, de 30-jarige L. H. W., en zijn vader, de 53-jarige A. E. W. Na de aangifte bleken ook goederen van andere be drijven deze weg te zijn gegaan. Het ging daarbij om radio's, pla tenspelers, koelkasten, wasmachi nes en dergelijke. De niet betaalde goederen vertegenwoordigen een waarde van ongeveer zes miljoen gulden. Volgens de politie in En schede werden de bedrijven van va der en zoon W. door hun toedoen failliet verklaard, waarna de leve ranciers naar hun geld konden fluiten. Vader en zoon W„ die nog op vrije voeten zijn, ontkennen zich aan zwendel te hebben schuldig ge maakt. Zij zeggen juist zelf slachtof fers van oplichting te zijn geworden. De mannen zullen te zijner tijd in Bielefeld in West-Duitsland terecht moeten staan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Westerterp gaat volgende week woensdag pra ten met de CAO-partners in het streekvervoer. Hij heeft de ver- voersfederatie NKV/NKV en de ver- voersbond CNV gisteren laten weten dat hij voor volgend jaar niet meer dan 2.3 miljoen gulden beschikbaar heeft voor verbetering van de ar beidsvoorwaarden van personeel bij het streekvervoer, zoals door de ver- voersbonden was geëist. Die bonden willen zo snel mogelijk komen tot een gelijkstelling van de arbeidsvoorwaarden in het streek vervoer met de betere voorwaarden bij het stadsvervoer De bonden hadden al tevoren bekend gemaakt dat indien dat gesprek ongunstig zou vei lopen, er acties zullen wor den ondernomen. bbei^ -7 nn VOOI dienpen van maandag tot en met vrijdag terfonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven slifk?en °P nummer 020-913456. zondagavond is dit alleen mogelijk van tijde0-20.00 uur rdeiv— Gerd van Smeden en Herma Hollenbeek Brouwer mede namens hun ouders, kennis van hun nen om in het huwelijk te treden op vrijdag 27 is 1976 om 14.15 uur in het gemeentehuis te welijk zal ingezegend worden door de weleer- heer ds. K. P. van der Wel. om 15.00 uur. in de •meerde kerk aan de Zuidersingel te Assen. iheid tot gelukwensen van 17.00 uur-18.30 uur in Overcingel" (tegenover het station te Assen). istig adres te Leek. 't Zuiden 149 .gen. Van Schendelstraat 76 H. W. Mesdagstraat 29a Parkstraat 18 ons een toevlucht en sterkte, irste bevonden een hulp in benauwdheid Psalm 46:2 I. 2 september 1976 vieren wij met onze ouders en liders Adriaan Windig en Luchina Windig-Hogewind •jarig huwelijksfeest voor ons gespaard zijn gebleven stemt ons tot ankbaarheid. Hun kinderen en kleinkinderen fdam, augustus 1976 (rstraat 4 •e ouders Renze de Vries en rada Everdina de Vries-Westerveld P V. op 27 augustus a s. te gedenken dat ze 40 jaar h getrouwd zijn. pen we met hen blij en feestelijk te vieren Hun dankbare kinderen er, kleinkinderen pork, augustus 1976 jkde 23a ie in hotel „Meursinge" te Westerbork op zaterdag Ustus van 15.30-17.00 uur. Ps 103 2 (ptember a s. hopen wij met onze ouders, groot- en Dotouders D. Catsburg H. Catsburg-Van der Plas g te herdenken dat ze 60 jaar geleden 'n het jk traden. Hun dankbare kinderen behuwd-, klein- én achterkleinkinderen, peg 168, Rotterdam. nhcid tot feliciteren op 1 september in restaurant alk", Jan Bijloosstraat 25-27 van 20.00-21.30 uur. Soli Deo gloria 6 augustus 1976 zijn onze geliefde ouders en hders, P. L. van Campen M. van Campen-van den Berg 50 jaar getrouwd |aar voor de vele zegeningen in bun huwelijk Igen, hopen zij hun gouden bruiloft samen met inderen en kleinkinderen te vieren. Voorburg: M. van Essen-van Campen A. M. van Essen Martie Paula De Meern. W. van Campen E. M. van Campen-v d Kroft [Jdenhout: G. Groeneweg-van Campen J Groeneweg Jaap Marieke Met dankbaarheid en uit blijdschap mogen wij aan u doorgeven dat onze ouders en grootouders Joh. J. Griffioen L. B. Griffioen-Hoogenboezem op 2 september 1976 hopente gedenken dat zij op die dag 40 jaar met elkaar getrouwd zijn. Kinderen en kleinkinderen Op donderdag 2 september a s. houden wij van 10.30- 22.00 uur Open Huis in Huize „De Kikker" Bottenstein- weg 2 in Vleuten Op 23 juü 1976 herdachten onze ouders en grootouders Huibert den Duik en Maria den Dulk-Pronk hun 50-jarige echtvereniging. Wij hopen dat zij nog lang in ons midden mogen blijven. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Scheveningen. augustus 1976 Van Boetzelaerlaan 174 Receptie op 28 augustus a.s. van 16.30-18.00 uur in paviljoen Westbroekpark, Kapelweg 35. Scheveningen. Onze ouders en grootouders M. Fernhout G. Fernhout-Mosterd hopen op D.V. 3 september 1976 het feit te herdenken, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Om dit voor hen tot een feest te maken stellen wij U graag in de gelegenheid hen te komen feliciteren op 3 september 1976 van 17.00 tot 18.00 uur in Hotel-Café- Restaurant „De Heerdt". Kerkplein 1 te Putten. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Ermelo, augustus 1976 Oude Telgterweg 142 EEN DANKBAAR BERICHT 28 augustus 1976 zijn onze ouders en grootouders G. Kruijff en L. C. F. Kruijff-Kramer veertig jaar gelukkig getrouwd Wil Kruijff. Lies Jansen Amsterdam. Mart en Lidy Kruijff-Moeyes. Jeroen. Michiel Bergen aan Zee. Atie en Dick Brüggemann-Kruijff, Lois, Tirza Hoogblokland Kees en Gré Kruijff-van Urk Delft. Loekie en Henk Gils-Kruijff, Niels. Maro Den Helder. Lidy en Bert van den Berg-Kruijff Den Haag. Den Helder. Soembastraat 27. Mede namens onze kinderen en kleinkinderen willen wij u allen hartelijk dank zeggen voor de overweldigende belangstelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest onder vonden. H. Delhaas M. E. Delhaas-Torenvlied H. Eversstraat 280. R/dam 30-14. Heden is overleden onze Medewerker, de Heer S. Blinksma gewoond hebbende Donkerslootstraat 47b. Rot terdam. Ruim 45 jaar heeft hij zijn krachten aan onze zaak gegeven en hebben wij prettig met hem mogen samenwerken. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Rotterdam. 19 augustus 1976 Fa H. Nauman In Jezus ontslapen werd nog onverwachts weg gehaald onze lieve zorgzame moeder en oma Johanna Adriana ter Wijlen-de Rechte in.de ouderdom van 81 jaar Sneek J. H. ter Wijlen J. A. ter Wijlen-Van Hannga Leiden: E. H van der Berg-ter Wijlen D. H. van der Berg Middelburg: N. de Rechte Leiden. 18 augustus 1976 Wilhelminalaan 8. Met grote ontsteltenis en droefheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze leraar en collega, de heer W. Bakker. docent Bouwkunde. Zijn willen en zijn vermogen om in zijn arbeid van zijn levensbeschouwing te getuigen zal ons waar lijk ten voorbeeld strekken. Het bestuur, personeel en leerlingen van de Chr. M.T.S. te Hoogeveen. Op 92-jarige leeftijd heeft de Here Zijn kind. onze lieve moeder en oma thuisgehaald. Wij zijn dankbaar dat we haar zo lang bij ons mochten hebben. Catharina Sophia Ketel sinds 1954 weduwe van H. J. Bakker. Psalm 121 4 o.b. Steenwijk: H. Schilstra-Bakker Sj. Schilstra Duiven: C. D. Schutten-Bakker G. Schutten Henk en Ria Ediek - Karin Dordrecht: B. C. van de Rest-Bakker W. van de Rest Nina - Joop - Wim Emmeloord, 19 augustus 1976. Correspondentie-adres: Sj. Schilstra, Woldpromenade 25, Steenwijk. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 24 augustus om 13.30 uur in de Geref. Kerk, Onna- straat te Steenwijk. waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats. Condoleantiebezoek in de aula van gebouw „De Laatste Eer". Kornputsingel 40 te Steenwijk, maandag 23 augustus van 19 00-19.30 uur, of na de begrafenis in genoemde aula. Geen bloemen Geen bezoek aan huis God is een toevlucht voorde zijnen" Psalm 46:1 (oude berijming) Drachten, 20 augustus 1976 Deze nacht werd het aardse leven beëindigd van onze lieve vader en Grootvader Keimpe Kuipers op de leeftijd van 80 jaar Sedert 24 oktober 1954 weduwnaar van Pietertje van der Meer Barendrecht: T Jansen-Kuipers M D. Jansen Drachten: G. J. Abels-Kuipers B J Abels Ede. G. A. de Bruyne A C. de Bruyne-Kotterer Zandvoort: P. A. Jansen-Kuipers P. Jansen en kleinkinderen de Zwaden 5 Correspondentie-adres: Eikesingel 58 Gelegenheid tot condoleren dinsdag 24 augustus van 19.00-19.30 uur in de aula van het Uitvaartcen trum „Slingehof", Zuiderhogeweg 78 te Drachten. Woensdag 25 augustus zal om 13.30 uur in de Zuiderkerk. Burg. Wuiteweg 73. een-rouwdienst worden gehouden waarna de teraardebestelling plaatsvindt op de Zuiderbegraafplaats. WYERSN.V. Oproeping lol hijwoning van de liuitcngi-Moni' Algemene Vergade ring van Aandeelhouders Ic houden op X september 1976 te 10.00 uur in het Soneslu hotel te Amsterdam. De vergadering wordt gehouden omdat in de op 19 augustus 1976 gehouden Algemene Vergadering san Aandeelhouders het vereiste quorum niet .unwezig w-as. Te behandelen onderwerp STATUTENWIJZIGING liet ontwerp der voorgcstelde wij/iging in de statuten, alsmede de agenda van de vergadering zijn voor aandeelhoudershouders van certificaten van aandelen en obli- gaiichoudcrs te verkrijgen ten kantore van de vennootschap N./ Voorburgwal 7 te Amsterdam of worden op aanvraag gratis toege zonden. Deponeren van aandelen of certi ficaten van aandelen tot het bij wonen van de vergadering kan aan het adres van de vennootschap geschieden lol en mei donderdag 2 september 1976. Mol deponeren staal gelijk tijdige inzending van een depotbcwijs met verklaring van blokkkenng door een bank of door een lid van de Vereniging voor de ITlccten- handcl. DE RAAD VAN BESTUUR Amsterdam. 20 augustus 1976. Op onze stoffeerderij is plaats voor een Wij denken aan een jongeman die in het bezit is van het diploma woning stofferen. Enige jaren ervaring in deze branche strekt tot aanbeveling. Hij dient bereid te zijn om zich binnen "Wolfheze" verder te bekwamen onder leiding van de 1e stoffeerder. Een christelijke levensovertuiging vinden wij belangrijk. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de heer J. Huiberts, toestel 232. Schriftelijke sollicitaties richten aan de afdeling Personeelszaken, t.a.v. de heer lL_ /"6"S Psych. Ziekenhuis „Vereniging lot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken TD 18 „SCHRIFT en GETUIGENIS" Zondag 22 Augustus 1976 5 uur Oosterkerk. Maliebaan, Utrecht Ds. J. v.d. Haagen te Poortu- gaai Heilig Avondmaal en Nabe trachting WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. tel. 023- 32 04 31Haarlem (bi| de Ridderstraat) Voor de vele bewijzen van medeleven gedurende de ziekte en na het overlijden van onze lieve zorgzame Moeder, Oma. Zuster. Schoonzuster en Tante Elisabeth Wattel-Boon betuigen wij onze oprechte dank Fam. Wattel, Fam. Boon Gapinge, aug. '76. Nog diep bedroefd over het heengaan van onze lieve man, vader en grootvader Gerrit Visee danken we al degenen die ons hun medeleven hebben betoond tijdens zijn ziekte en na zijn sterven, hartelijk. Al heeft het ons verdriet niet weggenomen, het heeft ons wel erg goedgedaan. Uit aller naam J. H. Visee-Hoogendam Haren (Gn.). augustus 1976, Westerse Drift 50. Het is ons niet mogelijk allen die hebben meegeleefd bij het overlijden van onze lieve Jacobien Ganzevoort persoonlijk te bedanken. Wij hebben ervaren hoe velen met ons van haar hebben gehouden. Het meeleven, de steun van het gebed voor ons van zovelen, de laatste bloemengroeten en het bij ons zijn toen wij haar begroe ven, is voor ons van grote betekenis geweest. Daarvoor onze oprechte dank. Familie Van Ree Kleine Sparrenlaan 7 Bennebroek Familie Ganzevoort Buizerdhof 4 Ermelo CAROLUS CLUSIUS COLLEGE Veerallee 17 - Zwolle Na meer dan 25 jaar als lerares Nederlands werkzaam te zijn geweest aan het Carolus Clusius College (het vroegere Christelijk Lyceum) te Zwolle verlaat Mejuf frouw Drs. J. Schepel onze schoolgemeenschap. Voor ouders, oud-leerlingen en collega's is er gelegenheid om van haar afscheid te nemen in de aula van het schoolgebouw Veerallee 17 van 16.00 - 17.30 uur op vrijdag 17 september 1976. Oud-leerlingen, die bij dit afscheid aanwezig willen zijn of op een andere wijze van hun belangstelling blijk willen geven, worden verzocht zo spoedig mogefijk hun naam en adres op te geven aan de administratie van de school, p/a Veerallee 17. A.C. Versloot, rector. Verhuisd: MENSENDIECK OPLEIDINGSINSTITUUT oud adres' Joh Verhulststraat 56 nieuw adres: Van Hallstraat 52, Amsterdam west. tel. voorlopig oude nr. 72 63 87 j iwiKwarjMuwwitaJ staat wellicht in Deventer. Tenminste als u nog steeds gesteld bent op zelfstandig wonen, maar óók op een excellente verzorging. Savoir vivre: u vindt het in de Beeckestein-verzorgingsflaL U wordt er tot in de puntjes verzorgd, maar uw privacy gaat ons boven alles.De flats, die uiterst luxe van uitvoering zijn. zijn gesitueerd in een prachtige rustieke omgeving en met de bus bent u in 5 minuten in de gezellige Deventer-kem. Aanwezig zijn een fijnproevende kok. een pedicure, winkel, kapperszaak, logeerkamers, twee conversatie zalen met een goedgevulde leestafel en ruimte voor een spelletje biljart ot bridge. Komt u eens een dagje sfeer proeven, met wat bewoners praten (maar pas op: u bent zo in een van hun clubjes opgenomen) de modelllat bekijken en een maaltijd meegenieten. Kunt u met eigen ogen zien dat het goede leven nog bestaat... Modelflat: Deventer, Laan van Borgele 40. tel. 05700-152 88. Open: ma. t/m za. 13.30-16 30 uur. Koopsommen; vanaf f 128.000,- v.o n. Servicekosten v a. f 615.- p.m. geen makelaarskosten 65% hypotheek tegen 9% aanw. Huurprijzen: vanaf 11565.- p.m. incl. servicekosten

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13