I Protesten tegen jacht op waterwild en op zeehonden B Radio- en televisieprogramma's DCLLy l VAN ARNHEM Klassieke zender heeft constante luisterkring •d' Verzoeken aan Nederlandse en Deense ministers Kijkje op Mars Even puzzelen WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1976 RADIO-TV/BINNENLAND TROUW/KWARTE •NS KARELTJE KNETTER Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/GRONINGEN Organisaties van vogelbeschermers uit Nederland hebben er bij minister Van der Stee op aangedrongen de jacht op waterwild te sluiten nu het botulisme zoveel slachtoffers maakt Tegen de jacht op zeehonden voor de Deense kust is geprotesteerd door de werkgroep zeehond van de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee Denemarken is het enige land dat nog geen wettelijke bepalingen kent, aldus Hans Wouters, die namens de Werkgroep zeehond een brief aan de Deense minister van landbouw heeft ondertekend. Op 1 september wordt in Denemarken de jacht op de zee hond weer geopend. Volgens Wouters komt het meerma len voor dat zieke zeehonden in Ne derland weer in goede conditie wor den gebracht (dank zij de zorg in zeehondencrèches) en dat ze dan korte tijd later worden neergeknald in het Deense waddengebied. In de brief aan de Deense minister spreekt de Waddenvereniging haar zorg uit over het voortbestaan van de gewone zeehond langs de interna tionale waddenkust. De zeehondenstand is in Nederland sinds 1950 teruggelopen van 2700 tot ongeveer vierhonderd; ook langs de Duitse waddenkust is een sterke te ruggang geconstateerd. Oorzaken daarvan zijn onder meer recreatie, militaire oefeningen, jacht en water verontreiniging. Een oplossing is al leen mogelijk op internationaal ni veau. aldus de brief. Er wordt op gewezen dat de Jacht in Nederland al in 1962 wettelijk is beëindigd en dat in de deelstaten Nedersaksen en Sleeswijk-Holstein de Jacht sinds 1973 daadwerkelijk is gestopt. In het Deense waddenge bied worden jaarlijks echter nog on geveer tachtig zeehonden afgescho ten en langs de rest van de Duitse kust sneuvelen jaarlijks zelfs onge veer 250 van deze dieren. In de brief wordt dit onaan vaardbaar genoemd; tevens wordt gepleit voor het in internationaal overleg tot stand brengen van een beheersplan voor de zeehon denstand. Dit dient ingepast te wor den in een te verwezenlijken beheer splan voor het hele internationale Waddengebied. Vogels In een telegram aan minister Van der Stee hebben de stichting Kri tisch Faunabeheer, de Vereniging Vogelbescherming 's Gravenhage en omstreken, de Nederlandse Vereni ging tot bescherming van dieren en de stichting Het Vogeljaar met klem aangedrongen op sluiting van de jacht op waterwild. Volgens de vogelbeschermers zal de epidemie van botulisme reeds tien duizenden slachtoffers onder de wa tervogels gemaakt hebben en er zul len nog veel slachtoffers volgen. Een eerder verzoek tot sluiting van de plezierjacht is door de minister afge wezen met het argument dat jagers juist gezonde vogels kunnen redden door deze uit besmette gebieden te verdrijven. Afgezien van het feit dat er minder bloedige methoden zijn om vogels te verjagen dan de jachtsport is deze volgens de vogelbeschermers ook niet doeltreffend. Jagers zouden dan in alle waterrijke gebieden dag en nacht (eenden zijn nachtdieren) het geweer moeten hanteren. Boven dien, aldus de vogelbeschermers, stellen jagers zelf altijd dat hun jachtbedrijf niet verstorend werkt. Vogelbeschermers (onder andere in de Biesbosch) hebben er al op gewe zen dat jagers niet de minste bereid heid vertonen om zieke vogels op te sporen en kadavers te ruimen. De zwaar geteisterde eenden, zwanen, ganzen en steltlopers, dienen nu zo veel mogelijk ontzien te worden. Op 24 juli is de jacht op de wilde eenden geopend en 18 augustus dreigt de jacht op talingen, slobeen den. snippen en meerkoeten te wor den geopend. 197. Het viel Linke Lowietje en Ben nie de Klapper niet eens mee om toegang te krijgen tot dat sjieke en dure Ambassador Hotel. Er stond namelijk een indrukwekkende por tier op wacht, die zijn moeilijke vak zéér goed verstond. „We hebbe een afspraak in zwiete 163..., zei Lowie tje. Onderzoekend en misprijzend keek de portier de spreker aan. ..Komt me zéér onwaarschijnlijk en hoogst ongeloofwaardig voor." antwoordde hij. „En waarom dan wel informeerde Lowietje vals. „Kijk in de spiegel en je zult het antwoord weten, "zei de portier raad selachtig. „Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. wie is de grootste huf- ter van het hele land", grinnikte Bennie de Klapper. „De portier van het hotel", vulde Lowietje vals aan. „En as diezelfde portier me nou effe duidelijk zou wille make, waar om asdat wij geen kennisse zouwe kenne hebbe in zwiete 163. dan zou hij mijn daarmee voor eeuwig an zich verplichte." Ik raadde U al aan in de spiegel te kijken", herhaal de de portier. „U schijnt er echter PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN Duiventillenplan Ik ben zelf een hartstochtelijk dui- venliefhebber. Daarom is het artikel over het nationaal duiventillenplan (Trouw van 14 augustus) uit mijn hart gegrepen. De mest van duiven is uitermate geschikt voor het bemes ten van het land. En in deze tijd van milieubewustwording is dit ook het overdenken waard. In de nieuw bouwwijken in steden en dorpen wordt onze hobby maar al te vaak aan banden gelegd. Bijzonder waar deer ik het vurig pleidooi van Willem Ballengooyen voor een verruiming van deze banden. Men ziet zo vaak de negatieve kant van de postduif, maar haast nooit de positieve, en die is oneindig groot. Praat maar eens met een duivenmelker in uw omge ving Andijk P. Kaal „Christenen" In de berichtgeving over Libanon in krant, radio en t.v. wordt onophou delijk gesproken van en geschreven over „christenen". In werkelijkheid zijn dit echter wrede duivels die mee dogenloos weerloze mensen op vol strekt zinloze wijze afslachten. Het heeft met christendom niets te ma ken en is in flagrante strijd met de leer van Christus. Waarom laten wij ons deze aandui ding dan altijd maar aanleunen? Waarom protesteren de kerken niet? Ten eerste tegen wat hier gebeurde en nog gebeurt ten tweede tegen de voortdurende aanduiding dat dit door „christenen" gebeurt. Hier wordt aanhoudend niet 'alleen de naam van de werkelijke christenen maar van Christus zelf door het slijk gehaald. Christenen zijn mensen die om Christus wil bidden om wer ken voor hopen op een wereld waar vrede en gerechtigheid woont die naar Christu's bevel desnoods liever onrecht lijden dan onrecht doen. Kan men het niet eenvoudig verbieden om hier nog langer van „christenen" te spreken? Dit is al veel te lang doorgegaan en heeft m i. de zaak van het christendom enorme schade toegebracht. Hilversum A. Kuijper Drugs Regelmatig bericht Trouw ons van verschrikkelijke toestanden als ge volg van druggebruik, bijz. in de Kruiskadebuurt (Rotterdam). Kortgeleden gaf de Ge» zondheidsraad een somber rapport UIT Speciaal Onderwerpen in Kenmerk zijn: het toenemend geweld in Zuid-Afrika, de godsdienstvrij heid en (waarschijnlijk) een ei gen reportage uit Mozambique, waar het Rhodesische optreden al honderden mensenlevens koatte. Ned. 2/19.39 De film Het is goed om te leven, is gebaseerd op de biogra fie van de verlamd geraakte Amerikaanse honkbalspeler Rov Campanella. Ned. I/I9.S0 Voor de EO treden The Impe rials op. Deze gospelzangers vormden voorheen de ach- tergrondgroep voor Elvis Pres ley en Andy Williams. Ned. 2/21.29 De AVRO presenteert een show van Paul Simon, die sa men met Arthur Garfunkel de hoogste piatcnomzet bereikte. Ned. 1/21.S9 De Süddeutscher Rundfunk maakte een openhartig inter view met een gedetineerde die bekend staat als Mooie Sigi". Duitsl. 1/21.45 In de schaduw van de mees ters kan men luisteren naar mu ziek van Jan Baptist Vanhal. Hilv. 4/13.00 Coen Flink speelt de rol van detective-schrijver Mark Sinclair in het luisterspel Moord op een dode van David Ellis. Hilv. 1/22.54 Koos Postema presenteert Met het oeg op morgen. Hilv. 2/23 90 VAN LEZERS uit over druggebruik en de aanpak daarvan. Verschillende recente we tenschappelijke publikaties reppen van de grote gevaren van soft en hard drugs. Voordat de wijzigingen in de opiumwet door de beide ka mers aangenomen werden hebben wij als organisatie, en wij niet al leen. gewaarschuwd. Handtekenin genacties. een manifest, onderte kend door vele prominente figuren, petities aan de beide Kamers: bijna geen enkele krant heeft het willen publiceren. Misschien is men bang voor conservatief aangezien te wor den. Echter; wie wind zaait, zal storm oogsten. Dezelfde overheid, die het druggebruik min of meer aanmoedigt, is echter uitermate schriel en passief om jongeren te helpen als ze door dubieuze drug voorlichting In grote moeilijkheden komen. Men mag minstens verwach ten dat ze christelijke hulpverle ningscentra subsidieert. Tot dusver re zijn ze aangewezen op giften van bewogen christenen. Hardenbcrg A. Verker, voorlichter Christelijke Drugs Bestrijding AMRO-Amsterdam Over de vraag of de Amrobank al dan niet politiek werkzaam is kan men tot het einde toe filosoferen. Het feit dat de Amrobank zo goed zijn armen kan uitslaan onder omstandigheden, waaronder een be volkingsgroepen) geen zeg genschap heeft, is veelzeggend. In Zuid-Afrika is dat de kleurling, in Amsterdam laat de gemeenteraad geen Invloed van de burger toe. De gewone Amsterdammer heeft geen invloed op het gebeuren in de ge meente. Zo mocht de Amsterdam mer toezien, hoe dit aparte gemeen tebestuur de Nleuwmarkt platsloeg, de Oude RAI sloopte en vervolgens de Amro de vrije hand liet in de afbraak van he Rembrandtsplein. Opvallend is het grote aantal hui zen, dat de Amro mocht afbreken, teneinde een eigen bankhuis In mo derne stijl te betrekken (Haarlem merplein en Leidsestraat). Is het vreemd, dat de conclusie ge rechtvaardigd is, dat de Amro regi mes niet steunt, maar er wel gretig gebruik van maakt? Amstelveen K. van de Ende Buigen of barsten In Trouw van 13 augustus stond een artikel over de heer Hans Croon, de nieuwe oefenmeester van NEC. die als moraal heeft: „prestatie leveren naar het maximale prestatie vermogen". In dit idee staat hij niet alleen. Overal heerst een geest van er Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet. Postbus 859. Amsterdam. BIJ publlkatle wordt de naam van de schrijver vermeld. uit halen wat.er in zit. Dat leidt tot buigen of barsten. En als het barsten wordt, is niemand verantwoordelijk. De arts mag lappen! Als technicus heeft men te maken met het begrip veiligheid. Zo wordt de veiligheid van een brug grofweg op twee manieren gegarandeerd. Al lereerst zet men er een belas tingcombinatie op die zo groot is dat die waarschijnlijk in werkelijkheid nooit zal optreden. Vervolgens laat men bij de berekening een lagere spanning toe (namelijk 2/3) van wat het materiaal maximaal (in dit geval staal) kan verdragen. Berekeningen in de techniek, waaruit blijkt dat niet voldoende op veiligheid gelet wordt, worden dan ook afgekeurd. Mocht er, door menselijk falen een fout gemaakt worden van enige om vang dat staat een land op zijn kop en zoek men de verantwoordelijke personen (bijv. de brug in Wenen). Desondanks staan wij toe dat men sen geen kapitaalgoederen, zoals bruggen!) een maximale prestatie moeten leven met alle gevolgen van dien: maagzweren, hartinfarcten, versleten ruggen enz. Wanneer worden de mensen die ei sen dat hun ondergeschikten „pres tatie leveren naar hun maximale prestatie-vermogen" nu eens tot ver antwoording geroepen? Waarmee maar gezegd wil zijn dat de uit spraak van heer Croon in wezen le vensgevaarlijk is. Borne ir. B. H. Kraaijenbrink PvdA-programma In het commentaar op het PvdA programma (Trouw van 13 augus tus) zijn er twee zaken die me opval len. Allereerst doet het verwijt dat het programma is „een mengeling van regelzucht en prekerigheid" wat vreemd aan voor een krant die dweept met het CDA waarin men sen als Kruisinga en Van Agt dik wijls niet schromen prekerig te zijn. Voorts wordt gesteld dat het pro gramma „blijft zeuren over kapita lisme en klassenstrijd". Inderdaad: de PvdA blijft zeuren omdat het kapitalisme er nog steeds is; een systeem waarin enkelen het lot van velen bepalen met alle nare gevol gen van dien. Daarom streeft de PvdA naar meer greep op het econo misch leven via overheid en zelfbe stuur in de bedrijven. En dat het woord klassenstrijd valt, bevreemdt ook niet. als Je leest hoe onwrikbaar de werkgevers zich tegenover de vakbeweging opstellen in zaken als vermogensaanwasde- ling en ondernemingsraad. Amsterdam Arie Broekhuis HILVERSUM - De NOS zal vanavond in een extra tv- uitzending het laatste fotoma teriaal tonen dat de Marslan- der Viking I naar de aarde heeft geseind. In het program ma van Chriet Titulaer zal ook informatie worden gegeven over de stand van zaken in het wetenschappelijk onderzoek van de Marsbodem, waarbij de vraag aan de orde komt of le ven op deze planeet mogelijk is. Het programma wordt uit gezonden op Nederland I van 23.15 tot 23.30 uur. rEIMD6UJK KAM 0MZ6 PLANT" IM RUSr VERDER. 6R0F.IEA) ThëT we zijn veRGtreN er EEN DEUR IMTE WnÜi'.f' moeilijk van te overtuigen te dat lieden van UW slag beslist kennissen hebben in de duurste uws te van ons gerenommeerde hot „Ik raad je aan om toch bijzo snel te gaan vrage of de bewo" van die zwiete ons ontvange ken, P' Lowietje dreigend. „Ik ben namin bijzonder driftig uitgevalle, beg t je. En as ik driftig ben. dan wil - hand nog wel ereis uitschiete...V Onthutst begaf de portier zich de genoemde „zwiete" en hij zich verbijsterd af: „Is het zo ver; ons sjieke hotel gekomen...?...' NOU JA! NU KUNNÊN 1 WE TÖCH IN ONie KAS J FERDINAND Fe: n di Onze tv-recensent Ton Hydra is met vakantie. 277 „Niet voor die eigenschap alleen, maar voor de moeilijkheden van de overgangsjaren in 't algemeen.het is een levendig en gevoelig kind, zo een hypergevoelig karakter. ze is al 'n jaar lang onder de leiding van een psychiater en het doet haar enorm goed, vind je niet Clemens? Die Dr. Bortma is eminent, hij heeft 'n enorme praktijk, we moeten in de wachtkamer altijd uren wachten." Clemens maakt een klein knorge- luid, waaruit ja noch nee is op te maken, hij rookt met grote halen. „Wat zal ik nu met 't horloge van Jans doen? Ze moet het wel dadelijk terughebben." Clemens staat op. neemt het van de tafel en laat het in zijn vestzak glijden. „Laat dat maar aan mij over. Dolly, ik zal zeggen, dat ik het nest van de ekster gevonden heb en de dingen er stuk voor stuk uithaalde." „Dat Is een uitstekende oplossing Clemens, daar doe je niemand mee te kort." beaamt zijn vrouw, terwijl ze de wolbal weer opneemt en voort gaat de knot af te winden. Er is een stilte. Dolly weet niet goed, wat ze nog zeggen zal. Ze voelt zich woordarm en zo machteloos. Cle mens drukt zijn opgerookte sigare- peuk in de asbak, hij haalt een nieu we sigaar uitzijn leren zakportefeuil- le en knipt er met zijn zakschaartje de punt af. Zijn bewegingen zijn traag, de ogen houdt hij neergesla gen terwijl hij langzaam praat. „En dan Dolly. nog iets. Evchen en ik zouden het prettig vin den, dat begrijp je wel. wij hebben die dingen meer bij de hand gehad, JIJ hebt geen kinderen, dus je be grijpt het misschien niet zo hele- doer Henritlle LT.de Beaufort - t -j "I*"». J maal. maar we hebben graag, dat je er verder niet over praat.ik bedoel, dat je er met niemand over zult kletsen. Nu pas slaat hij zijn ogen op, twee onzekere, rooddoorlo- pen ogen, die Dolly kent, jarenlang kent. „Nee Clemens, ik kan er immers niet over praten." „En waarom niet? Ben je daar zo zeker van?" Ze wacht even. Het is stil in de kamer, ze hoort het tikken van de klok, 't afwindtoestel, waar de knot wol opgespannen is, piept bij elke omwenteling, buiten dropt een dun ne regen op de blaren. „Daar ben ik wel zeker van Clemens, voel je 't niet? Margaretha is toch jouw dochter, daarom kan ik het nietnee je hoeft helemaal geen angst te hebben.Peinzend, licht verdroomd is haar stem. Langzaam staat ze op. neemt de halsketting en het armbandhorloge mee en loopt naar de deur van de jachtkamer. Vijfde Hoofdstuk TERWIJL HITLER IN WENEN RE SIDEERT EN PRAAG BEZET 1 Het jaar 1932 buigt ten einde. De feestelijke intimiteit van de kerstda gen is al in zicht, als Sams zuster, Roosje, en haar man de familie Israël mededeelt, dat ze van plan zijn in het begin van het volgend jaar voor goed naar Amerika over te huizen. Oude Sam en Ulilief komen over dit besluit in rep en roer. Hun schoon zoon is 'n uitnemend kunsthistori cus. hij heeft een goede betrekking met nog promotie in het verschiet, pensioen in vooruitzicht, hij ver voegt over een welversneden pen, zijn artikelen verschijnen geregeld, wil hij nu dit stevig verankerd be staan plotseling aan kant zetten? Oude Sam en Ulilief krijgen veel verfrissende gezelligheid van deze dochter en haar gezin, moet dit kort af eindigen? Roosje zegt aan wie 't weten wU, dat de grond in Europa en zelfs die van Nederland hun te warm is. Breek er dan ccn jaar uit. ga voor studieverlof, en ik zal je reis en ver blijf betalen, biedt de oude Sam zijn kinderen aan. Het gulle aanbod wij zen ze weifelloos van de hand, nee ze willen niet in de Nieuwe Wereld rei zen, ze willen er zich vestigen. De familie argumenteert op zijn hardst, zien ze de loop van de dingen niet veel te zwartgallig? Zal in Duits land de onrust nu heus de overhand krijgen? Wie zegt, dat de nationaal- socialistische partij het op alle ande re partijen zal winnen? Zijn haar wilde programmapunten niet kin derziekten, die met de.loop van de tijd uitgeziekt zijn? En dan, verge et reng ze niet, dat Nederland bij lange niet Duitsland is, hier is een ratio le volksziel, onverwoestbaar gezc 'e D en vol redelijk verstand, hysteris< uitwassen van antisemitisme - over-nationalisme kunnen op Ne< landse bodem nimmer gedijen, moeten ze toch toegeven? v „Hoe kom je aan dit inzicht?" hel Dolly haar schoonzuster onder vi ogen gevraagd. „Het is misschien meer instinct d£ inzicht, ik kan je alleen zeggen, d ,EN ik bang ben voor die Hitier en zi fllt boek Mein Kampf". „Het vorig jaar heeft hij toch e [^g fiasco bij de verkiezingen als pre dent gehad, hij kreeg toch maar eijjt ip vi „Dat kan wel. maar zijn lijn en 51ffei van zijn partij zijn stijgende poor heb Mein Kampf twee keer gelezen!en s lis a „Je bent niet wijs wie leest z( linxi boek". lit js „Dat is 't juist, jullie kennen 't n| leze daarom kan ik ook niet met jul 10012 discussiëren, jullie begrijpt ook ni iroge dat het boze een macht is". word „Dus je bent bang?" Roosje haalt de schouders op. ïbi „Als je 'tzo noemen wilt, ik heb zei angst om wat komen gaatals tijd ons gelijk geeft, dan hebben vtiï'ï nu een wijs inzicht gehad misschien dat we daarginds voor ju lie de weg kunnen bereiden yof' never can tell" (je kunt nooit wetei (wórdt vervolgd dinii wat loen 'kjdoe lij Vet Van een verslaggever HILVERSUM De luisterdichtheid van de klassieke zender Hilversum vier blijft vrijwel constant. In het eerste kwartaal van dit jaar werd een gemiddelde luisterdichtheid van 0,8 procent gemeten. In het tweede kwartaal was dat cijfer 0,9. Het blijkt dat deze zender in de morgenuren iets meer wordt beluisterd dan in de middaguren. En gedurende de twee uren gesproken woord daalt de belangstelling duidelijk, zo blijkt uit een rapport van de afdeling luister- en kijkonderzoek van de NOS. Horizontaal. 1. Alberta (afk.) 4. on derricht. 7 bloedhuis. 8. tijding. 9. soepel. 11. bij. 12 reeks. 14. spil van een wiel, 15. muzieknoot. 16. voeg woord. 17. plaats in Limburg. 19. knaagdier. 21. wijzer van een kom pas 23. vette vloeistof. 24. telwoord. 25, vruchtenat, 26. hoepel. Verticaal. 1. vaarwel. 2. deel van het oog, 3. treurig, 4. bergplaats, 5. tijd perk. 6. muzikale hulde. 7. stormvo gel, 10. kleur, 13. heldendicht van Homerus, 17. punt. 18. akelige. 20. op de wijze van. 22. deel van de mond. Oplossing van vorige puzzel 1. remise, 2. Import. 3. ironie. 4. sok kel. 5. kotter. 6. retina. 7. lesbak. 8. ransel. 9. regina. RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM kanalen) - TROS: 7.00 Nieuws. 7 02 (S) Ontbijt-soos. lichte en populair-klassieke muziek. (7.30 Nieuws.) 7.41 Aktua 1.8.30 Nieuws. 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10 00 (S) Van heinde en verre. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Met Rita Corita de markt op. streekpro- gramma. 1145 (S> Cale-chantant. liedjes en muziek „uit den goeden ouden tijd". 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12 41 Aktua II. 13.00 (S) Een mondje Frans. 13.30 (S) Sport na sport, sportprogramma voor jongens en meisjes. 14.00 (S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wens-programma. 15.00 (S) Close up. muzikaal programma. 15.30 Nieuws. 16.30 (S) Geachte jubilaris, herdenkings feest. Overheidsvoorlichting: 17.20 Tekst en uitleg. TROS 17.30 Nieuws. 17 32 Aktua- magazine 18.30 Nieuws. 18.41 De blauwe zaden, science-fiction serie. 19.00 Mu- ziektnplick. van zeven lot tien. met om: 19.00 (S) Jazz sir 20.00 Eight o'clock special, het swingtijdperk. 21 00 (S) Kruis en mol. 22.00 (S) Bluestime. 22.30 Nieuws. 22 40 Ak- tua III. 22 54 Moord op een dode. hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) - VARA: 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 In de Roode Cirkel: nieuwspro gramma. 8.00 Nieuws 8 11 In de Roode Cirkel (vervolg). 935 Waterstanden. 9.40 Lichte grammofoonmuïiek. 10 00 Radio weekblad. 1100 Nieuws. 11.03 Even ..bij" draaien nieuwe lichte grammofoonplaten. 12 00 Ootmarsum - Centraal: gesprekken. 13 00 Nieuws- 13.1! Actualiteiten 13 25 Een middagje Stoomradio goede jeugdherinne ringen. 16.00 Nieuws 16.03 Drie kaartjes voor Zondagavond, hoorspel. 16.40 Lichte grammofoonmuziek 17.00 (S) Promenade orkest. RVU 17.35 Wat weten wij van Vrou we Justitia? VARA 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws 18 11 Dingen van dedag 18 25 (S) Tussen start en finish- sport en muziek 19 30 (S) Licht orkest 20 00 Nieuws. 20.05(S> Italiaans operaconcert. 22-10 Gesprek. 22.40 (S) Muziek van deze eeuw. NOS: 23 00 (S) Met het oog op morgen, met om 23 05 Aclun- liteitenovenicht radio-tv; 23.20 Den Haag vandaag: 23 52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III <445 m en FM-kanalen) - KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met de KRO-Kies-Schijf. 14.03 (S) PopcOn- taet: le Theo Stokkink-show 16.03 (S) Hit- meesters: De Vincent van Engelen-show. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10(S)NOS- maal. VERONICA 19.03 (S) Veronica op 3: Goud van Out NOS 20.03 (S) Draaita- felprogramma. 21.02 (S) Nordring Festival 1976. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) NOS- Jazz. 0.02 (S) Take it easy. 1.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De achter nacht. HILVERSUM IV <FM-kanaten) - NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 7.30 (S) Preludium: klassieke kamermuziek 9 00 Nieuws. 9.02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet. 12.00 (S) Pianowerken uit de romantiek. 12.30 <S) Zangersportret. 13 00 <S> In de schaduw van de meesters. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Hier en nu. 15.00 (S) Mu ziek voor Diaghilev. 15.50 (S) In kleine bezet ting. 16.30-17.00 (S) Muziek van eigen tijd. 10.45 3e trekking van de Staatsloten) 18.55 NOS: Journaal 19.05 Van gewest tot gewest, regionaal programma 21.35 NOS: Journaal 21.50 AVRO: Paul Simon speciaal 22.40 NOS: Panoramlek 23.10 NOS: Journaal NEDERLAND II 19.05 IKON: Jouw wereld, mijn wereld 19.30 IKON/KRO/RKK: Kenmerk, inlormi over kerk en samenleving 20.00 NOS: Journaal 20.25 SOCUTERA 20.30 EO: The Waltons. tv-serie 21-20 Muziek motief special, live optreden 21.55 Do hand van de Meester (2). filmportn loor 22.15 Jungle Piloot, documentaire 22.40 Tenslotte 22.45 NOS: Journaal Van ÉRE li B - pe I iZeelï Simpkins TV VANDAAG 1SJ0 A VARA: Papermoon. jeugdserie 15.55 Taarten, de redding, kinderfilm 16.08 Langs weiden, meren en rivieren. Poolse documentaire 16.28 Kiaartie Tip en Balthasar. kinderprogramma 16.32 Chimpansee kmderen. lundeditm 16.58 De bkn van Ome Willem 18.15 TELEAC: presentatie van het jaarprogramma 76/77

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4