Oud-Heerdenaren uit hele wereld naar jubileumfeest ill dichtbij Commentaar ^ooneisen (1) Viering achthonderdjarig bestaan onder een nieuwe vlag looneisen (2) „Illegale Chinezen boeten worden langepakt" r Actie uit 1176 wordt nog éénmaal gelezen hoedt u voor de waakvissen anti-rookblad iets nieuws bokspringen schoonmaak rovers weer Zomer zeer bestendig weerrapporten Strandweer [NSDAG 11 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 onder enthousiasme heeft de Fe- ratie Nederlandse Vakbeweging i ten weten, dat zij looneisen zal dien. indien de prijzen hoger dan voorspellingen van de regering 8,25 procent over het gehele jaar zullen uitkomen. De FNV hoopt iliswaar dat de prijzen binnen gelijke grenzen blijven, maar ■neer dat niet lukt zal er onver- Idellijk compensatie voor de ge- lai-8en Pr'Jzen worden gevraagd. 3ip iruet gebrek aan enthousiasme bij de Hkbe weging om nu al te dreigen •t extra looneisen is heel begrijpe- I® l. Ook de FNV heeft zich bereid ng joojnd in het belang van inflatie- strijding en werkgelegenheid mee werken aan een loonmatiging. Ee >t feit dat er toch een loonmaatre- e® I nodig was om het verschil in gangspunten te overbruggen, iet aan die principiële bereidheid :ts af. t vakbeweging staat nu voor het ibleem dat door het stellen van [nvullende looneisen en het hero- Jnen van het toch al zo moeizaam ■lopende loonoverleg het mati- jsbeleid geheel in het water [eigt te vallen. In dat geval had de zich zelfs de poging om de i te overtuigen van het belang bi werkgelegenheid en collectieve rzieningen kunnen besparen, de voortwoekerende inflatie a dan de werknemer waarschijn- meer schade hebben berok- dan het ongemak van een mmatiging. e inzet van de hele operatie was het doorbreken van de mpzalige loon- en prijsspiraal. fanneer dat onder de druk van de rente prijsstijgingen gevolgd door leuwe looneisen enz. niet lukt dan 11976 als anti-inflatie jaar defini- ef verloren. /'et gebrek aan geestdrift bij de deratie om nu met nieuwe loonei- n te komen mag niet worden tgelegd als onwil om straks de kat e bel aan te binden. Het vak- Dndskader is na drie achtereenvol- nde looningrepen duidelijk geïrri- e erd en de vriendschap met het )e( ibinet-Den Uyl is niet hecht ge- di leg om het uitbreken van een fors je riaal conflict in het najaar te kun- er voorkomen. e s fooriwoekerende inflatie, verhar- aelyjng van de standpunten, ruzie tus- •n het kabinet en de vakbeweging sociale onrust vormen, als het jeBaar even fout gaat, het weinig ïn.fewekkende decor van het najaars- gs Iverleg. Het is daarom van het 'L wootste belang dat de oproep van V-voorzitter Wim Kok om de ijzen binnen redelijke grenzen te it^uden. serieus wordt genomen, n regering, ondernemers en han- ilaren mag een uiterste inspanning irden verlangd om de prijzen in hand te houden. Een belangrijk Ipmiddel bij de prijsbeheersing is igetwijfeld het uitstel van de -verhoging per 1 oktober. ilgens Kok is er in het overleg in Stichting van de Arbeid van de aj;Jjde van het kabinet gezegd dat :t de BTW-verhogin£,geen reke- is gehouden in de begroting atlcor 1976. Dit zou betekenen dat ld *t kabinet de vrijkomende midde niet strikt nodig heeft. Indien k deze opmerking goed heeft Ihoord. kan het kabinet zich onder huidige omstandigheden een "W-verhoging van twee procent t veroorloven. an onze parlementsredactie EN HAAG Het is de hoogste tijd m de illegaal in ons land verblij dde Chinezen aan te pakken An- ,aJtrs dreigt het probleem van de sZi froïnehandel de Nederlandse over- viid boven het hoofd te groeien, lunt lleen een radicaal ingrijpen kan de ak nu nog oplosser* Dit schrijft imrrussaris J. van Straten, het >oId verdovende middellen van de ntrale recherche- formatiedienst, in het tijdschrift »r de politie. Heen al in Amsterdam wordt het intal Chinezen geschat op 10.000, aarvan er slechts plus minus 1500 geschreven staan. Met de Chinese V plonievorming groeit ook de aktivi- it van de Chinese geheime ge- rotschappen. de triades. s »eze triades, waarvan er in Neder- nd twee zijn. houden zich vooral iet de heroïnehandel bezig, maar Jk met gokken, terreur en geld- ten tegen woekerrente Al enige j iren wordt in Amsterdam tussen de >'ee daar voorkomende triaden een rijd op leven en dood gevoerd. 5a eelal worden Chinese restaurants, v-finkels en zelfs reisbureaus als dek- iantel gebruikt bij deze criminele tiviteiten door Jac. Lelsz HEERDE De Heerdenaren, die destijds uitgevlogen zijn. hebben deze begenadigde plek tussen Veluwe en IJssel niet vergeten. Op donderdag 2 sep tember komen vierhonderd van hen er weer samen. Uit diverse Westeuropese landen, uit Amerika en Zuid-Afrika en vooral natuurlijk uit Neder land zelf. Dit in het kader van de viering van het achthonderd jarig bestaan van Heerde. De reünie staat bijna aan het einde van een uitgebreid feestprogramma, waarvoor enkele weken zijn uitge trokken Het begint op zaterdag 21 augustus met een plechtig samen zijn in de twaalfde eeuwse. kleine hervormde kerk te Vorchten. die hard aan restauratie toe is. Een his torische omgeving, waar men ook ver in het verleden teruggaat, name lijk tot 1176, toen de Utrechtse bisschop Godefridus van Rhenen en kele plaatsen in het gebied tussen wat nu Apeldoorn en Zwolle heet, waaronder Heerde. afscheidde van de parochie Epe. In die tijd waren kerkelijke en wereldlijke overheid nog één: later is het tot-een ontkop peling gekomen. Kerkelijke en wereldlijke overheid zullen ditmaal vertegenwoordigd zijn door de inmiddels weliswaar non-actieve kardinaal Alfrink en de raden van de diverse protestantse kerken, alsmede door de Gelderse commissaris der Koningin Geertse- ma en de plaatselijke overheid. Waarschijnlijk zal kardinaal Alfrink nog éénmaal de acte oftewel het charter voorlezen, krachtens welk stuk in 1176 de afscheiding van Heer de enz. plaats vond. Grenzen In deze bijeenkomst wordt ook een herdenkingsboek gepresenteerd „Heerde. historisch gezien" dat door de Heerder Historische Vereni ging wordt uitgegeven. Een van de auteurs is mevrouw G. A. Kamer- lingh Onnes-baronesse Van Dedem. Zij woont op het charmante kasteel tje Vosbergen, dat nauw met de ge schiedenis van Heerde is verweven. Het kasteeltje is al sinds ongeveer 1700 in handen van Van Dedems. De kunstschilder J. Kloek heeft het kas teeltje destijds met de zegen van Monumentenzorg gerestaureerd. Mevrouw Kamerlingh Onnes schrijft speciaal over de gebouwen in de ju bilerende gemeente, nog bestaand of intussen verdwenen. In het boek ko men de maatschappelijke ontwikke lingen van Heerde en het Heerder dialect aan de orde. Een andere au teur is de heer J. A. de Wit. directeur afdeling MAVO van de Christelijke Scholengemeenschap. Hij wijst erop dat de indeling van de Noordoost- Veluwe in 1976. wat de gemeenten Epe. Heerde en Hattem betreft (Hat- tem werd 800 jaar geleden onder een andere naam ook „zelfstandig"), na genoeg samenvalt met de grenzen, die Godefridus van Rhenen „in te genwoordigheid van vele heren van goede naam en faam vastgesteld heeft". Vier kleuren Heerde gaat het achthonderd jarig bestaan vieren onder een nieuwe vlag. die tot in hoogste instantie goedgekeurd is. De kleuren van het gemeentewapen zitten er in. Rood. geel. blauw en wit zijn gegroepeerd, bijna als een schilderij van Mon driaan. De heer T. H. Albronda. be heerder van de Nederlandse Mid- denstandsbank ter plaatse, nauw bij de organisatie betrokken, toonde ons een indrukwekkend feestpro gramma met zo'n veertig nummers. We noemen er enkele van: een ten toonstelling „Heerde vroeger en nu", een allegorische optocht, een ont vangst door B. en W. voor de hele bevolking, een ballonvaart, een die- renkeuring. een estafetteloop van Wezel naar Heerde. ..ongeveer de route van de oude hessenwegen Duitsland-Nederland". een kunstmarkt en de reeds genoemde reünie van oud-inwoners van Heer de. Als een kleurrijk preludium op dit alles kan de fuchsia-expositie ge zien worden, die van 17 tot en met 21 augustus gehouden wordt op kasteel Vosbergen en waaraan zo'n 25 kwe kers uit Nederland deelnemen. Feest wordt er niet alleen in Heerde zelf gevierd, maar ook in de drie tot deze gemeente behorende dorpen. Wa penveld, Veessen. en Vorchten. Boeren en fraters De gemeente Heerde. welvarend, mooi en gewüd, zodat onder de onge veer 17.000 Inwoners nogal wat foren sen zijn. was in het grijze verleden puur agrarisch. Men sprak toen van kleikonten, zandhazen en broek- mannechies De kleikonten zaten te gen de IJssel aan en waren rijke boeren. De zandhazen daarentegen waren keuters aan de Veluwerand. Daartussenin bevonden zich de broekmannechies. ook landbouwers, die problemen hadden met de afwa tering. Wie daar nog wat aan deden, dat waren de bewoners van het Fra terhuis van de Broeders des Geme- Boven: Kasteel Vosbergen te Heerde. zoals het er in 1730 uitzag. Onder: agrarisch Heerde in vervlogen tijden: aardappelen rooien met schop en greep. nen Levens. Zij werkten op de lande rijen, die hun. nadat er aanvankelijk van armoede sprake was. waren ge schonken. Als ze dót niet deden, dan schreven ze er op heel kundige wijze boeken over. Het waren bijzonder fraaie handschriften, waarvan er nog een aantal in musea wordt bewaard. En bij dit alles baden en mediteer den ze veel. Ten bate van eigen en anderer zeileheil. Papier Papiermolens heeft de gemeente DE Heerde ook veel gehad. Vorige eeuw werd de aanzet tot industrialisering gegeven. Gezegd wordt dat hier. wat Nederland betreft, de eerste machi nale Dapierfabricaee plaatsvond. Een grote papierfabriek verschaft aan veel mensen werk. En verder komen uit Heerde zeep. beschuit, koek en rozen. Sommige van die papiermolens, die helaas verdwenen zijn, werden later wasserijen, zoals dat elders op de Veluwe ook het geval was. Eén van die wasserijen is in handen geweest van een man. die in heel Neder'and bekendheid heeft geno ten als dichtcr-zanger: Jan van Riemsdijk. Hij was eigenlijk een Rotterdamse jongen, maar omdat zijn vader daar niet tegen de lucht kon. was de familie naar de Veluwe verhuisd. Jan van Riemsdijk maakte zich de streektaal snel eigen. Als hij een nieuw liedje had gemaakt riep hij de meisjes van de wasserij bijeen en zong het hen vóór. Een heel andere man. die vermaard heid genoot en wiens naam ook met Heerde is verbonden, was C. H D Buys Ballot, meteoroloog, stichter van het KNMI. Hij wordt ook in internationaal verband beschouwd als een belangrijke grondlegger van de meteorologische waarneming. De Wet van Buys Ballot luidt: wanneer een waarnemer de hoogste barome terstand de rug toekeert, komt de wind van links (achter) op het noordelijk halfrond en van rechts(achter) op het zuidelijk halfrond. Buys Ballot bezat in Heer de een zomerhuis met een koepel, waaruit hij belangrijke waarneming en deed Disputabele figuren Een derde man. wiens naam we niet voorbij kunnen als het over Heerde gaat. is de staatsman H. W Daen- dels. Vurig patriot, fel bestrijder van Prins Willem V. die hem „een lastig heerschap" vond. zoals mevrouw A H. Wertheim-Gijse Weenink in „Ge schiedenis van Gelderland 1492- 1795" opmerkt. Naderhand zou hij als gouverneur-generaal in Indië geld noch mensenlevens hebben gespaard bij de uitvoering van mili taire werken, maar anderzijds zou hij door het opruimen van verouderde instellingen de weg voor het komen de nieuwe hebben gebaand Na afge zet te zijn, nam hij als divisie- generaal deel aan de tocht van Napo leon naar Rusland. Daarvan terugge keerd. bood hij Koning Willem I zijn diensten aan, die hem eerst niet zo erg vertrouwde maar hem tenslotte toch tot gouverneur van de Neder landse bezittingen op de kust van Guinea benoemde. Dat ligt allemaal erg ver van Heerde. maar toch is er een relatie. Daendels meende dat hij de Bataafse Republiek uitstekende diensten had bewezen en op grond daarvan claimde hij een beloning in de vorm van een landgoed: niet meer en niet minder dan Het Loo. Hij werd echter afgescheept met de Dellen, een uitgestrekt heidegebied nabij Heerde. Daar heeft hij ondanks zijn rumoerig leven prachtige bossen van weten te maken. En daar is Heerde hem, welk een disputabele figuur Daendels ook was. toch altijd nog dankbaar voor. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER onder redoctie van loes smït &E& 2? «r De man die zijn kostbare collectie gouden munten op de juwe- liersbeurs in New York beeft uitgestald, zal er geen slapeloze nachten door hebben. Hoewel er geen zwaarbewapende bewakers bij zijn kostbaarheden staan en er geen alarmbel overgaat als er onverhoopt iemand aan de munten durft te komen, maakt hij zich geen zorgen. Óp zijn bezit wordt ondanks het ontbreken van de gebruikelijke bewa kingssystemen beter gepast dan op welke andere manier ook. Hij heeft de munten in een aquarium tentoongesteld, waarin behalve het goud ook nog vissen zwemmen: de beruchte piranha's. En omdat de meeste mensen wel weten, dat deze roofvissen uiterst korte metten maken met levend, bewegend vlees ook mensenvlees zal menige gehaaide dief zich wel minstens twee keer bedenken voordat hij zijn hand in het aquarium steekt, mét het risico de hand die de munten grijpt met buit en al te moeten achterlaten. Als er voldoende belangstelling voor bestaat, krijgen de Westduit- se niet-rokers en degenen die er graag mee zouden ophouden, een eigen blad: de „Nichtraucherzei- tung". Die krant, die er uit moet gaan zien als een gezellig ogend boulevardblad, zal met ingang van volgende maand twee of drie keer per jaar verschijnen en wordt uitgegeven door een maat schappij met de fraaie maan „Si- cherheit ïm Leben". De oplage moet groot worden: tweehonder dduizend tot driehonderdduizend exemplaren, die behalve voor par ticuliere anti-rokers bestemd zijn voor scholen, ziekenhuizen, verze keringsmaatschappijen. over heidsdiensten en diverse organi saties op sociaal en sociaal- medisch terrein. Op al die groe- J)en heeft de uitgeverij het oog aten vallen. Zij hebben intussen al een proefexemplaar gehad en het wachten is nu op hun reactie De Zuidafrikaanse hartspecialist dr. Barnard transplanteert niet alleen mensenharten, hij schrijft ook. Hij schijnt zelfs een eerste complete roman klaar te hebben en daarover werd hij geïnter viewd. Dr Barnard moet in dat vraaggesprek gezegd hebben: „Ik hou er van iets te scheppen, en om de paar jaar wil ik met iets nieuws komen een boek. of een nieuwe operatie". Het tijdschrift De Bejaarden, dat deze opmerkelijke opmerking no teerde. las in een medisch vakblad ook over een proef met 350 mensen van 3 tot 20 jaar. wie foto's van hun welbekende fami lieleden werden voorgelegd, maar dan op z'n kop. Resultaat kinde ren tot 14 jaar herkennen hun familie direct ook in omgekeerde toestand, maar naarmate ze ou der zijn. hebben ze daar steeds meer moeite mee. Boven de twin tig schijnt het helemaal «iet veel soeps meer te zijn. En over soep gesproken: een Amerikaanse specialist vindt, dat patiënten die veel moeten drin ken omdat ze door diarree of over geven veel vocht hebben verloren, het beste soep kunnen nemen. Dat is volgens hem las alweer iemand van De Bejaarden de meest ideale vloeistof in zo'n ge val. omdat soep plantaardig en dierlijk weefsel bevat dat in prin cipe hetzelfde is als wat in de lichaamsvloeistof van de mens voorkomt. De patiënten, die vol gens de soepmethode op de been worden gebracht, zouden zelf ver baasd staan van de resultaten Goed dat het afgelopen dagen niet zo warm was. anders hadden de Apeldoomse broers Jan (32) en Freddy (18) Klopman het vast niet tot hun nieuwe wereldrecord gebracht. De broers legden 22 ki lometer al haasje-over springend af en moeten naar hun vaste over tuiging daarmee het wereldrecord bokspringen hebben gevestigd. Ze sprongen door een stuk Apel doorn en vandaar verder naar Ugchelen en Hoenderloo. waar ze hijgend aankwamen. De heren Klopman kunnen nu een poosje uitblazen totdat er wellicht riva len opduiken die het record zullen proberen te slaan. Leden van Scouting Limburg (de Limburgse padvinders dus) heb- ben bijna éénentwintig kilometer beken in het zuiden van hun pro vincie schoongemaakt. „De Lim burger" weet te vertellen wat de schoonmakers er allemaal uitvis ten: Zestien bedden mét matras sen; éénentwintig kinderwagens of stukken daarvan, twintig stof zuigers; eën complete w c was bakken; sexboekjes. kranten, wasmachines; corsetten en ander ondergoed; een zak met dieren- darmen; zeven dode ratten; twin tig kippen zonder kop (De Lim burger meldt ten overvloede dat het hier om „dode kippen zonder kop" ging); eieren; fietsen en bromfietsen, vrachtwagenwielen; en verder kleinspul. zoals meters en meters hout. botten, sinaasap pels en dergelijke De beken zijn weer schoon, zolang niemand tenminste nieuwe ladin gen afvalhout, matrassen, onder goed. ontkopte kippen, sexboek jes en kinderwagens in de plomp gooit. Rovers zijn er altijd in alle soor ten en maten geweest. Tegen woordig zijn berovingen op straat nogal „in", maar ook winkeliers weten van berovingen mee te pra ten. De officier van justitie bij de Maastrichtse rechtbank vatte al die soorten rovers kort en krach tig samen tijdens de behandeling van een zaak tegen vier Lim burgse jongelui die ettelijke win keliers hadden bestolen „Na de struikrovers en de zeerovers heb ben we hier nu de winkelrovers." sprak hij. door hans de jong Van onze weerkundige mede werker Terwijl Belle, de Tweede tro pische cycloon van dit sei zoen in het Westen, de atmos feer aan de oostkust van de Verenigde Staten met windvlagen van eerst tot 160 en later 120-140 km/u danig in beroering heeft gebracht (een catastrofe bleef gelukkig uit) is West-Europa een toon beeld van serene rust. Een zeer stabiel hogedrukgebied van de Azoren via de Britse eilanden tot noord- Scandinavië (karakteristiek voor droge en warme zomers) handhaaft zich onvermin derd. Door het ontbreken van hoge wolken is vanaf de grond niet te zien. wat zich eventueel boven in de lucht, een uiterst belangrijk gebied voor de weersvoorspelling op aarde, afspeelt en daarom be kijken wij de uitkomsten van een weerballon-opstijging boven De Bilt van gistermid dag (Ook de molenaar in het midden des lands zou er wat van kunnen opsteken, omdat hij bij het ontbreken van cir rus zwaar onthand zal zijn.) Het blijkt dat de atmosfeer tot op grote hoogte buitenge woon rustig is. Tot ver boven de tien kilometer is er slechts een zeer slappe luchtbewe ging uit noordoost van hoog uit acht tot negen km per uur. Pas boven 15.000 16.000 meter is de wind west zuidwest. maar ook al erg zwak: 6-7 km/u. En dan te bedenken dat er soms or kaanwinden van over de 200 km/u waaien. Eén en ander kan niet anders betekenen, dan dat het droge, zonnige en warme zomerweer in de rest van deze week verder voort duurt. Het ligt immers voor de hand. dat bij het ontbre ken van ..transportwinden" in de hoge atmosfeer er on mogelijk andere weertypen van elders kunnen worden aangevoerd De atmosfeer boven Nederland is gisteren ten opzichte van maandag iets kouder geworden, het meest op drieduizend meter namelijk 17» graad Celsius, maar tegelijk ook droger Zo nam de dauwpunts-depressie op 1500 meter boven De Bilt toe van 2 8 gr C op maandag tot bijna 5 graden op dinsdag. Zodoende kreeg het onweer weinig kansen. Onweren deed het wel fors in zuidoost-Frankrijk en plaat selijk in noord-Italië in de greep van een lagedrukge bied (1015 mb» boven het noordelijk deel van de Mid dellandse Zee met uitloper tot de DDR. In deze syste men zit weinig of geen bewe ging. Wel dringt iets onsta bielere lucht langzaam van uit oost tot zuidoost via het continent in de richting van de Oostzee op. maar meer dan een enkele verspreide bui komt daar niet tot stand. Om volledig te zijn ook nog even de vermelding, dat zich midden op de oceaan een nieuwe depressie gaat ont wikkelen. die iets dichterbij zal komen dan de voorgaan de. vermoedelijk in l\etzeege bied ten westen van Schot land In zuidwest-Engeland wordt er pas later in de week een verspreide bui van ver wacht. Uit de neerslagaftappingen van gisteravond bleek, dat weinig verandering f1 vooral Zuid-Frankrijk plaat selijk nogal wat regen kreeg: Bordeaux 16 mm. Nice 24 mm. Lyon 7 mm bij een maxi mum-temperatuur van slechts 19 graden. Toch was het er altijd nog drie graden warmer dan in Moskou bij bedekte lucht en noordelijke wind. In Rusland zitten ze weer eens echt in de kilte, nu wij zomerse temperaturen hebben in West-Europa, zoals 25 graden in Manchester. 26 in Londen. 28 in Reims Onze medewerker Dekkers die zijn vakantie in Rusland doorbracht, meldt nog dat de meteorologen van de hoofd stad van de republiek Ka zachstan. Alma-Ata. stofor- kanen „gewogen" hebben die af en toe in de halfwoes- tijnen woeden. De storm die 116 uur lang in het gebied Kostjagm ten noordoosten van de Kaspische Zee woed de. bleek „de zwaarste" te zijn. Alleen al over een strook van honderd meter, waar waarnemingen werden ver richt, werden door de wind ruim honderduizend ton zand en stof gejaagd De ge leerden zochten drie jaar naar de haarden van de sotrmen en hebben nu gebie den bepaald, waar twintig tot dertig keer per jaar zandstor men ontstaan. De eerste kaart van gevaarlijke zandstormen is al samenge steld. Het blijft droog en zonnig strandweer met een luchttemperatuur van 20—21 graden Celsius op de Wadde neilanden en 22—25 graden aan onze westkust, de hoogste in Zeeuws Vlaanderen Zeewater 19—20 graden dichtbij het strand Weerrapporten van gisteravond 19 uur Amsterdam onbewolkt 25 0 De Bilt half bew 26 0 Doelen lirhtbew. 26 0 1 Eeldc on bew 0 Eindhoven licht bew 21 0 l Den Helder on bew 23 0 Luchth Rtd onbew 25 0 Twente rw,Mr bew 26 0 Vl.ssingen onbew 25 0 Zd Limburg onbew 26 0 Aberdeen -.waar bew 20 0 Athene onbew 29 0 Barcelona licht bew 28 0 1 Berlijn onbew 26 0 Bordeaux onbew 25 16 Frankfort half bew 26 0 Geneve regenbui 18 10 Helsinki half bew 24 0 Innsbruck jwaar bew. 18 1 Kopenhagen licht bew. 23 0 Lissabon onbew 27 0 Locarno regenbui 22 31 Londen zwaar bew 26 0 Luxemburg zwaar bew. onbew 25 0 Madnd 31 0 Malaga onbew 28 0 MaJlorcn half bew. 32 0 Munchen onweer 21 29 Nice half bew. 26 24 Oslo zwaar bew. 28 0 Parijs licht bew 28 1 Rome onbew JD 0 Spil- half bew 28 0 i Stockholm onbew 25 0 Wenen .-waar bew 25 0 Zurich zwdar bew 17 1 Casablanca 1 onbew 30 0 Hoog wafer 12 aug VBssingen 1 2M5- JO. Ila r»nrvhet«lui*en 3 28-154». Kollcrd am 5>3I-I7 28. Sr hrwmngro 4 23-1*4», IJmuidi >7-17.23. Den llrlder 9 2H-ZI.24. Harl.fi g. n 11.14^3.4». Delf (ijl 1.24-13.:

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5