„Oervolk" liet steentijd herleven in Flevoland VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Theaterkunst Geslaagd experiment van 72-jarige biologieleraar Even puzzelen 5 N 1 12 18 21 26 ixijy TROUW/KWARTET» LAN( MAANDAG 9 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND/RADIO-TV „De dag van generaal Suffolk", een BBC-spel van William Trevor, waarmee de VARA zaterdagavond een beste beurt maakte, was ook de dag van de voornaamste spelers. Een op zichzelf goed verhaal kreeg een bijzondere allure door de wijze waarop Allstair Sim. Annette Crosbie en Dandy Nichols hun creaties opbouwden. Tekstbehandeling, mimiek, de beweging in de scène en de innerlijke expressie van die drie figuren vormden met elkaar een nergens inzakkende demonstratie van grote theaterkunst. Het waren vaak ogenschijnlijk onbelangrijke details, die later karaktertrekken bleken te accentueren. De nu 72-jarige Alistair Sim bezat een arsenaal aan middelen om de op zijn vervagende roem terende generaal uit te beelden. Indrukwekkend typeerde hij het afglijden naar een trieste oude dag. waarinde generaal zich niet meer kon verzetten tegen een hem tegen de borst stuitende verhouding met zijn werkster. Deze als een spin haar prooi inkapselende vrouw werd door Dandy Nichols zo realistisch neergezet, dat zij met haar geslepenheid en burgerlijkheid zowel lachlust als weerzin opwekte. Annette Crosbie was heel gaaf de kortstondige tussenfiguur. Zeer subtiel wist zij de kwetsbaarheid van het onderwijzeresje Elsie Lommer voelbaar te maken. Tegenover dit theatergeweld verbleekten de twee afleveringen in de Graham Greene-serie. Mannetjesmakerij stond hierin tegenover karakteruitbeelding in het spel van Trevor. Gaat men er een prestigekwestie van maken dan zullen de standpunten, zoals altijd, verharden. De vraag is echter, of er dan iets wordt opgelost. Natuurlijk behoort het opsporen van verdwenen personen tot de taak van de politie. Maar er is een In ..Brandpunt" werd veel aandacht besteed aan de Stichting Vermiste Kinderen, waarvan de werkwijze in toenemende mate wordt bekritiseerd. Hoofdinspecteur Kalma van de Rotterdamse Réden en kinderpolitie had er geen goed woord voor over. Ook namens het Jongeren Advies Centrum (JAC) werden bezwaren naar voren gebracht. Men zegt daar dat weggelopen kinderen niet alleen een probleem met hun ouders hebben, maar er ook nog problemen bij krijgen door de manier waarop zij door leden van de stichting worden „achtervolgd". Opmerkelijk in deze uitzending was. dat vrouwelijke politiefunctionarissen een milder oordeel over de stichting hadden en zelfs positieve kanten zagen. personeelstekort. Medewerking va.i de burgerij wordt in veel gevallen op prijs gesteld en kan zelfs tot burgerplicht worden gerekend. Een vorm van samenwerking zou een mogelijkheid moeten zijn. De politie KARELTJE KNETTER heeft het dan mijns inziens beter in de hand om verkeerd amateurisme tegen te gaan. De Engelse speelfilm „Ver van de woelige wereld" naar het beroemde boek van Thomas Hardy, zal veel kijkers zondagavond hebben gepakt. Alweer die magnifieke aandacht voor de achtergronden en de aankleding, waarmee de Victoriaanse sfeer voor een belangrijk deel moest worden opgeroepen. Een realistisch décor waartegen de spelers hun karakteristieke rolfiguren levende werkelijkheid konden laten worden Zij kregen in de trefzekere regie van John Schlesinger alle kansen om de aandacht op zich te vestigen. TON HYDRA „Wa .wat bracht de opper- luitenant van Hopscheuten er met gro te moeite uit. „Ki kille Bill Man, als die eenmaal ergens mee be gint, dan gebeuren de vreeselijkste dingen!" „Laat Kille Bill maar uut- kiek'n voor Eelco Eelma," antwoordde de veldwachter zelfverzekerd. „Hij mag zich veur mien part alles ver- beeld'n hoor. Maar als-ie ook maar eev'n onder het bereik van mie stevige tengels komt, dan hê'k hem gelijk veur de eerste acht jaar te pakk' Vandaar zodoende. Laat hem maar uutkiek'n, die snaak!" Vebluft hing Johannes B. van Hopscheuten de telefoon op en hij moest even diep over alles naden ken. Kille Bill dus Kille Bill, die er op een of andere vreemde wijze in geslaagd was uit de gevangenis te ont komen, nadat hij dr Yokito had laten roven door Platvink-Jantje en Franse Sjarl. En volgens Eelco Eelkema zou Kille Bill, niemand minder dan Kille Bill, weer boze dingen van plan zijn „Daar moet toch ingegrepen worden." meende Van Hopscheuten. „Dat zal die eenvoudige knul in Rijk- huyzen nooit alléén kunnen versie ren." En toen hij eenmaal tot deze slotsom gekomen was. besloot hij on middellijk over te gaan tot de oefei van een speciaal commando. De beste mannen der politie werden gezocht en onder de persoonlijke ding van de opperluitenant Hopscheuten zelf trokken ze voor fening uit. Dat geschiedde in L stadspark van Gravendrecht, dochfesid daar placht zich geregeld een persojets op te houden, die gezegend was een bijzonder fijne neus voor nieuws. „Ze zijn aan het oefenen v< dat gedoe in Rijkhuyzen denk grinnikte Sipko Stunt. En snel nott de hij alles in zijn boekje om er $n g( mooi verhaal van te maken [n p jblil- resid ik 6 got P pte PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Van een verslaggever Fevoland „Wij zijn niet toege komen aan de hogeschool van de steentijd maar na bijna drie jaar voorbereiding en weken afzondering in Zuidelijk Flevo land zijn we er aardig in ge slaagd de levensomstandighe den in ons land van vijfduizend jaar geleden na te bootsen." Terwijl hij dit zegt, kijkt Horreus de Haas (72) in het rond: zijn neoli- thische nederzetting bestaat uit zes ruime, van riet, wilgen en aange smeerde klei opgetrokken woonhut- ten. Het lijkt op een Afrikaanse kraal. Op de achtergrond staan en kele voorraadhutten, een schuilhut tegen de regen en een waterput. Aan de andere kant de kleigroeve, een zelfgemaakte bijenkorf en ge heel aan de rand van de nederzetting het kleine landbouwerf en de „veestapel", te weten een „oerbok" met angstaanjagende hoorns en vier geiten. Schapevachten Ondanks de stevige omheining is de uit Drenthe afkomstige oerbok de afgelopen weken twee keer losgebro ken. vertelt oud biologieleraar De Haas onder het voorstellen van de overige dertien, in schapevachten en geitevellen gehuide leden van zijn neolithlsche arbeidsgemeenschap." Het oervolkje bestaat uit acht man nen en zes vrouwen. Hun leeftijden variëren van 2 tot 72 jaar. De „steen- tijdbewoners" zijn familieleden, vrienden en oud-leerlingen van De Haas. die les gaf op een gymnasium in Zwolle. De „neolithische arbeidsge meenschap" is voor hem de verwe zenlijking van een van jongs af aan gekoesterde wens „om ooit in de oertijd te kunnen leven." Drie jaar geleden werd die wens werkelijk heid. De leden van wat nu heet „neo- litische arbeidsgemeenschap" von den elkaar in een experiment om gedurende enkele weken ergens in Nederland het neolithicum (laatste periode van de steentijd) na te boot sen, dat wil zeggen te leven volgens de ..wetten" van een tijd, waarin bijvoorbeeld de hunebedden in Drenthe werden opgericht. Het „oer volkje" van De Haas vond een ge schikte plek in de nog Jonge en on herbergzaam uitziende polder Zuide lijk Flevoland. Met medewerking van de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders betrok het een kavel van tien hectare, bezaaid met vooral wilgen, riet en brandnetels. SPECIAAL Na opnamen van do Ameri kaanse country-rock-formatic The Outlaws (19.30) volgt de Franse tv-film Maigret en het meisje voor dag en nacht. Ned. 1/20.00 De VARA maakte in samen werking met het Franse dagblad Le Monde een docu mentaire over Hongarije „20 jaar na Boedapest". Ncd. 1/21.SO Aktua geeft achtergrondin formatie Ned. 2/21.55 De YVD*R zendt de Britse en Noorse inzendingen naar Montreux uit. Duitsl. 1/21.00 In het Duitse magazine Kon takte wordt gediscussieerd over „Kerk en homoseksualiteit". Duitsl. 2/20.15 NCRV-radio brengt een do cumentaire over toenemend al coholisme onder huisvrouwen en militairen ilv. 2/10.00 De EO maakte een reportage van de zaterdag gehouden Zoek- licht-toogdag. Hilv. 1/18.00 Een collage van teksten uit het boek Prediker wordt voorge dragen door Henk van Ulsen. Hilv. 2?1.35 Een van de vrouwelijke deelneemsters bezig met het malen van graan met behulp van stenen. Kan de moderne mens nog leven zoals zijn voorvaders in de steen tijd? Met die vraag, toog de neoli thische arbeidsgemeenschap aan het werk. Elk weekeinde waren Hor reus de Haas en zijn vrienden te vinden op hun afgelegen polderka vel. Na anderhalf jaar was zijn oer volk in staat zelf vuur te maken. De bouw van de zoveel mogelijk origi nele steentijdhutten was toen al in een vergevorderd stadium, terwijl ook de landbouw niet was vergeten. „We moesten tenslotte in ons eigen onderhoud kunnen voorzien", weet Horreus de Haas, kauwend op een stuk gekruide tarwekoek en starend in een potje pruttelende tuinbonen op de centrale vuurplaats in het kamp. Het experiment is achter de rug. De leden van de arbeidsgemeenschap verlieten het afgelopen weekeinde hun nederzetting op een wijze, waar op vermoedelijk ook de echte steen- tijdbewoners hun woonplaatsen in de steek lieten op zoek naar betere verblijfsoorden. De laatste drie weken van zijn expe riment vertoefde het oervolkje van De Haas dag en nacht in de Flevo- polder. Uit angst voor mislukking van het experiment werden nieuwsgierigen zoveel mogelijk op afstand gehouden. De kavel in Zui delijk Flevoland is trouwens moei lijk te bereiken. De weinige wel wel kome bezoekers moesten hun auto's aan het einde van een landweggetje parkeren. Aan de rand van het na bijgelegen wilgenbos verschijnt dan plotseling een jongeman met ge bruind gezicht en met een geitevel om zijn middel. Hij loopt op een soort sloffen van konijnehuid. De jongen leidt zijn gasten enige tijd over een pad langs het kanaal. Wij passeren een bordje „verboden toegang" en horen plotseling water borrelen. Onze begeleider in het dagelijks leven student biologie wijst op een tuinslang. „Dat is onze drinkwatervoorziening", zegt hij en leest de teleurstelling van de gezich ten van zijn bezoekers: de drinkwa tervoorziening blijkt een doodgewo ne waterleiding van de polderdienst. Als we na enkele honderden meters kronkelig pad terecht zijn gekomen bij de nederzetting, legt Horreus de Haas uit, dat de drinkwatervoorzie ning door de polderdienst „een van de weinige concessies was. die zijn arbeidsgemeenschap aan de moder ne wereld heeft moeten doen". Het water uit de put bleek zout, zodat 2 s 6 7 10 9 '5 19 20 22 73 75 ken, werken met biezen en wilgen tenen, spinnen en weven, landbouw op beperkte schaal, het werken met benen en stenen gereedschap. Spel Ofschoon de naar zijn mening „on vermijdelijke" teleurstellingen, te genslagen en ruzies binnen de groep er ook waren, noemt hij zijn steen- tijdexperiment geslaagd: „Ondanks alles is het ons gelukt zelf de ontdek kingen van de mensheid te doen. Misschien is ons experiment de kiem voor iets van wetenschappelij ke waarde". Helemaal zeker lijkt De Haas niet en benadrukt nogmaals: ons experiment begon drie jaar gele den als spel en is altijd spel geble ven. Een serieus spel, dat wel; en voor de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolder voldoende aanleiding een en ander op film vast te leggen. FERDINAND |S rm XLip <r het oervolkje prompt werd getroffen door buikloop. Het nabijgelegen ka naal bevatte te veel zware metalen, aldus De Haas. Het kanaal bleek in de afgelopen weken wel goed als reservoir van grote zoetwatermosselen. Het „steentijdmenu" blijkt verder te be staan uit zelf gezaaide en geoogste tarwe, brandnetels, melde (een soort postelein), tuinbonen en honing. De geiten zorgen voor melk. Vlees heeft de melithische gemeenschap niet gegeten, hoewel het volgens Horreus de Haas in de omgeving vol zit met konijnen, fazanten en zelfs herten. Rust en vrede De bewoners van het dorp onder wie twee geadopteerde Koreaanse weeskinderen zien er goed uit. Bruin over het gehele lichaam, maar wel een tikje smoezelig, terwijl de huid is bedekt met kleine, onschuldi ge schaaf- en snijwondjes. De groep had afgesproken slechts in het uiterste geval een beroep te doen op de buitenwereld. Flinke brandwon den door kokende tuinbonen op de benen van een mannelijke bewoner en de 7-jarige Anouk, waren uitein delijk" geen aanleiding een dokter te roepen, „al hebben we wel in twijfel gestaan", zegt nestor De Haas. Dok tershulp bleek achteraf niet nodig. De brandwonden waren vrijwel ge nezen. Horreus de Haas is een tevreden man op het moment, dat wij hem ontmoetten. De laatste week van zijn experiment was ingegaan. Om zich heen ziet De Haas een vrouw tarwekorrels fijnwrijven met een steen, bouwt een echtpaar verder aan zijn hut, zit een groepje te roeren in de potten op het vuur en werkt een man vlijtig aan een soort met huiden bespannen kano. De Haas zelf is bezig met behulp van een steenbijl en vuur een forse wilg om te hakken. Een dunne rookpluim geeft de plaats aan van zijn werkter rein. Kortom: niets dan rust en vre de. Of toch niet? Het oervolk wordt de laatste dagen geplaagd door mo- den geweld: een sproeivliegtuig. Het toestel cirkelt steeds laag over het wilgenbos na een rondje sproeien boven de aangrenzende rietvelden. Geen wonder dat Horreus de Haas zegt. ons volkje beseft heel goed. dat zijn leven in de polder absoluut geen zuivere imitatie is van het neolithi cum. Hoogstens enkele aspecten hebben de werkelijkheid van toen benaderd: vuurmaken, pottenbak- 268 Hij keek haar angstig aan en meteen overwon hij de innerlijke aarzeling: „Nee Dol, niet vrouwen, als jij er een bent, nu ken je jezelf niet en misschien mij ook niet. Dacht je heus. dat ik weer een jaar lang ga ijsberen, voordat we 'n wandeling langs het strand van Scheveningen maken?" Het gebeurt wel eens, dat Dolly over hun huwelijksliefde peinst. In een kinderarm samenzijn is de echtelij ke samenleving één lange samen spraak. er is tijd en wijle om over veel te mediteren, 't Treft haar, dat ze onveranderd van eikaars grote en kleine dingen blijven houden, de kleinste materiële zorgen voor Sam zijn haar lief, het in- en uitpakken van zijn koffer, het kaften en orde nen van zijn muziek. Moet hij een nieuw pak hebben, dan is het een serieuze affaire. Ze bekijkt staal voor staal bij het raamlicht, ze spreekt met de kleermaker af, dat hij de afgekeurde stalen achter zal houden, daarna mag Sam uit een selectie van de overgehouden stalen vrij kiezen. „Een halve, dus een democratische vrijheid?" zei hij eens monter, ter wijl hij niet meer dan drie tot zes stalen voorgelegd kreeg. „Kleuren vallen onder de rubriek huishouden." verweerde Dolly met een stoeiende en speelse blik af, ze door Henriette LT. de Beaufort weet dat Sam voor elke vrolijkheid te vinden is, dan laat hij zich gewil lig om de tuin leiden. Zijn gedachten over oorlog en vrede, alles wat daarmee samenhangt, be spreekt hij niet alleen ampel met zijn vrouw, maar hij zoekt haar me ning en weerleggingen. In al deze jaren dacht ze zijn gedachten na en las ze met hem mee, haar in de jeugd onverbruikte geest is onvermoeid. „Komt dat, doordat je in je jeugd nooit examens hebt gedaan?" heeft hij haar eens gevraagd, maar Dolly, het petekind van tante Christine, heeft hem voorzichtig geantwoord, dat ze nooit slaapmiddelen neemt, dan kèn een geest fris blijven. Ze is in haar conclusies over de proble men van oorlog en vrede scherpzin nig, ze bezit alleen een Broeckhuy- zense sluwheid voor elke absoluut heid. Tegen Sam verdedigt ze dik werf het betrekkelijke en het zwe vende evenwicht. „Ja Sammetje, dat is alles goed en wel, wat je zegt, ik geloof ook. dat het in die richting gezocht moet worden, maar je moet geen theoreti cus alleen zijn. Elke theorie is een sikkepit ongerijmd, iets is nooit iets helemaal, denk je daar wel aan? Het hoogste recht is tegelijk het hoogste onrecht, dat is een Latijns adagium, dat alleen de dwepers niet be grijpen „Kun je voorbeelden geven?" „Geweld kan verwoestend zijn, maar toch is het niet helemaal te missen, in alles zit iets geweld, in het hele leven geef je maar eens re kenschap, we kunnen toch niet al tijd toegeven? Als ik een bloem pluk, oefen ik dan ook niet een klein geweid uit? Is het snoeien van de vruchtbomen, van de bloemstruiken in het voorjaar, het wegknippen van levende en al uitlopende takken, niet een geweld tegen de planten de boom? Denk eens aan de chirurgie, noem je dat dan soms geen ge welddadige handeling, 't doorsnij den, 't afzagen, 't amputeren? Maar 't zijn toch handelingen die met overleg genezing kunnen bren gen je moet in het voorjaar r me de rozen snoeien, als je die he lijke takken vol groene blaadjesl knapt, omdat het de roos goeddcf ee: dan zul je anders over het gew|6®n gaan denken." „Je wilt me vast praten, als ik nPez* haren of mijn nagels knip, dan nof*- c je dat ook 'n klein geweld?" Us c ïera „Natuurlijk, maar een klein gew# Sei in dienst van een gedachte «tnogTi kunnen ook niet zonder bezit, Moerd om wil ik niet zeggen, dat het vet'at veren van oorlogsbuit goed te pfnek ten is. maar op de vredescongressl is 't besef van bezit bij jullie nP'ge kantig, niet hoekig genoeg, het gefhoi telijke leven kent immers ook Ft A zitzelfs het leven van de zintpus gen is bezit, alles is bezitdoorprks zintuigen krijgen we klank, reukpod2 kleur in eigendom nee, ik ?n 1 niet, dat ik 't probleem van 't geween kan oplossen, ik kan niet één püjde bleem oplossen maar je moet^ alleen goed aan denken, ddat igg nooit zonder geweld en nooit zod bezit kunnen leven, niet één m( en niet één volk jta nkai it c irks „Tot op zekere hoogte heb misschien gelijk Dolmaar al! de lijn van jouw gedacht doortrek, dan land ik bij de oorloud buit en het ruw geweld." Jjte] I te (wordt vervolg b jregi itho de aarc rkl; Horizontaal: 1 mislukking, 4. ieder, 7. bamboestaketsel, 8. hemelli chaam, 9 bloem. 11. mannetjes hond, 12. inhoudsmaat. 14. muziek noot. 15 plaats in Gelderland, 16. rund. 17 stap. 19. bloeiwijze. 21. bouwval. 23. bekwaam, 24. bloem, 25. deel van de hals, 26. loot. Verticaal: 1 zaak. 2. geneesheer, 3. toethoorn. 4. vervelend wezen. 5. wa tering. 6. vrucht, 7. specerij. 10. ui- truster van schepen. 13 verborgen schans. 17. eetlust. 18. Ierland, 20. jongensnaam. 22. knik. Oplossing van vorige puzzel: 1. kans, 2. adat, 3 nare. 4 stelsel. 5. Sara, 6 eren, 7, lanital. 8. tiro. 9. Ares, 10. löss. RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m cn FM-kanalen) TROS 7.00 Nieuws 7.02 (S) Ontbijt-soos: lichte en populair-klassieke muziek (7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. 8.30 Nieuws. 8 36 Gym nastiek voor de huisvrouw.) 10.00 (S) Ka- bouterujd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw. R V U. 11.40 Wegwijs in de hulpverlening (2). VPRO: 12.00 Piet Ponskaart Presenteert: een showprogramma over het kantoorleven. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Piet Ponskaart Presen teert (vervolg). 13.30 (S) Muziek. 15.00 Per manent Wave. programma voor de vrouw. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Waikiki. EO: 16.15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muziek met een thema. 17.00 (S) Eigen wijs, kleuterpro gramma OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Tekst en uitleg, rubriek van het minis terie van O en W, EO: 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Klankbord. 18.00 (S) Waar loopt deze wereldcrisis op uit?: reportage Zoeklicht- Toogdag. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Licht en semble. 19.00 (S) Ronduit: muzikaal en in formatief programma voor jongeren. 19.40 (S) Bijbels perspectief: Bijbelstudie. 20.00 (S) Kerkorgelconcert. 20.15 (S) Achter de horizon van het zomergebeuren, gevarieerd programma 21.45 (S) Avondoverdenking. NOS 22.00 Voor blinden en slechtzienden. 22 15 (S) Oscar Peterson BOND ZONDER NAAM: 22.25 Causerie. NOS 22.30 Nieuws. NCRV: 22.40 (S) Hier en Nu. VERONICA: 22.55 3600 seconden muziek en informatie. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). NCRV 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek 7.54 Het levende Woord. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8.25 Muziek in uw straatje. 9.00 In gesprek met. 9 35 Waterstanden. 9.40 Plein muziek. 10.00 Aan de drank: docu mentaire over alcoholisme onder vrouwen en in het leger 11.00 Nieuws. 11.03 De Kili- ma Hawauans Show. 11.30 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan: lunchprogram- ma. 13.00 Nieuws. 13.11 Hier en nu. Aanslui tend: Kunst- en vliegwerk: informatie over aktuele tentoonstellingen. 13 30 Voordracht. 13 49 De blanken zijn nog altijd de blanken: een documentaire over een Afrikaanse ro manschrijver NOS 14 50 Lichte grammo- foonmuziek. 15.00 Kijk op buitenland. NCRV: 15.30 In 't zilver: een programma voor ouderen. (16.00 Nieuws.) 17.00 (S) Po pulaire klassieken (gr.) 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Hier en nu (S). 18.30 (S) Bandstand (gr.). 19.00 (S) Muziek in uw straatje 19 50 (S) Met uw instemming: het lied van de week. 20.00 Nieuws. 20.05 Popu lair-klassieke muziek (gr.) 21.15 (S) Klassie ke muziek (gr.). 21.35 (S) Literama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Aktualiteitenoverzicht Radio-TV en om 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en Fm-kanalen) KRO: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Drie op je boter ham. AVRO: 9 03 (S) De Negen-uur-show: Pep op drie. 10.03 (S M) Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. 11.03 Radiojournaal. 11.06 (S) Postbus 700: Drie draait op verzoek 12.03 (S) Drie tussen de middag: Joost mag niet eten. 14.03 Radio journaal. 14.05 (S) Pop-kontakt I. 15.03 (S) Pop-Kontakt II met de Hit-Visser. 16.03 (S) De Hitmeester, met o.a. de Telefoon-Top-5 (17.03-17.06 Radiojournaal.) NOS: 18.03 De vakaturebank 18.10 (S) NOS-maal. AVRO: 19.00 Let's twist again. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) De negen-uur-jazz-show. 22.02 Ra diojournaal. 22.05 (S) Blues, ballads beat. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) Candle- lightshow <0.02-0.05 Radiojournaal) VA RA- 1.02 (S) Willem van Beusekom 3.02 (S) Help! Voor de werkers in de verzorgende en de verplegende beroepen. 4.02 (S) De rode dageraad (voor nachtwerkers). 5.02-7.00 (S) Truck - een programma voor vrachtwa genchauffeurs. HILVERSUM IV (Fm-kanalen) VARA: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein: kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 Kinderen een kwartje uw programma over school en thuis. 9.27 Wonen, verschil tussen huis en thuis. 10 00 (S) Feest der herkenning. 12.00 (S) Ricciotti in Frankrijk: een reportage over een straatensemble. 12.30 (S) Maak eens nader kennis met zomerse muziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Keuren en kiezen: een programma over ons koop- en leefgedrag. 14.30 Moederland - Vaderland: over mensen uit vroegere koloniën. 15.00-17.00 (S) Muziek van formaat. TV VANDAAG 18.45 NOS: Toeristische tips 18.55 Journaal 19.05 VARA: Papermoon, tv-serie 19.30 Pinkpop'76 Commissaris Maigret, politieserie NEDERLAND II 18.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 TROS: Run, Joe. run: jeugdserie 19.30 Doctor Who. tv-serie 20.00 NOS: Journaal ÏSCl ken fiek lig Ifst liek in d n o 20.00 21.35 NOS: Journaal 21.50 VARA: 20 Jaar na Boedapest. documentaire over het dagelijks leven in Hongarije 22.40 Uitzending van SYMBIOSE 22.44 Journaal ipi 20.25 TROS: Jongens van de grote weg, tv-sene 21.15 Wie gaat er mee i amusementsprogramma 21.55 Aktua TV eti oc 22.40 Socutera: 3300 Mil|oen - film van dtjj^j Stichting Nederlandse Vrijwilligers ,p0j ner 22.50 NOS: Journaal ;ma Simpkins

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4