plster moet zijn problemen zelf oplossen Italiaanse communisten «onthouden zich van stem Vieuw bestand n Libanon Delegatie Oeganda overlegt in Kenia id: Spaans besluit tot amnestie gepubliceerd „katholieken en protestanten zitten weer samen aan tafel ln KNt' Krantenkoning Lord Thomson overleden Doodvonnissen in Soedan voltrokken Iran ontkent wapenleveranties aan Rhodesië Benguelalijn wordt ondanks dreiging weer open gesteld Giscard zet doodvonnis om in levenslang HNDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 RTE^ _ME (UPI, DPA, Reuter) De Italiaanse communistische PTTirtij heeft gisteren bevestigd, dat zij bij een vertrouwensvotum werKjor de nieuwe regering van Giulio Andreotti zich van stemming gse >jien onthouden, lectri blijkt uit een vraaggesprek van 1 tijdschrift Panorama met Gior- Napolitano, lid van het secretari- adslid van de partij. „Onze onthouding B. enjngegeven door een bepaald poli- aandrjj feit dat deze regering een apdrai breuk met de traditionele uitsluiting van communisten betekent, die de christen-democraten zo lang zij kon den hebben volgehouden", aldus Na politano. Door onthouding van stemming deel onal appar de datP it bed chede: an di trd E1JIROET (AFP, AP, DPA, UPI, Reuter) Generaal-majoor uitzic^ssan Ghoneim, commandant van de Arabische vredesmacht iet g Libanon, heeft gisteren bekend gemaakt dat alle strijdende ftijen in dat land hun handtekening gezet hebben onder een n w. euwe overeenkomst voor een staakt het vuren in Libanon. Het gendstand dat het 54ste is sinds het begin van de Libanese rd Eiqrgeroorlog moet vanochtend om zes uur van kracht worden. ;ge al reorgj bekendmaking viel samen met *1'; ïchten uit Damascus dat het jrleg tussen Syrië en de Palestijn lege v Bevrijdingsbeweging (PLO) tot 3 di akkoord over de oprichting van '5^® H gemeenschappelijk Syrisch- te p<ieStijns-Libanees comité heeft ge- ld inl, dat op het bestand moet toe zijn er drie van dergelijke ontmoe tingen geweest, onder auspiciën van Qif gES de Verenigde Naties in de gren- splaats Rosh Hanikra. „aanvaarden de communisten een voudig de medeverantwoordelijk heid voor het ontstaan van deze re gering". Volgens de nieuwe Italiaanse rege ring zal Italië in de komende maan den de broekriem nauwer moeten aanhalen, als het de huidige econo mische crisis wil overwinnen. Centraal in de regeringsverklaring van premier Andreotti stonden ver reikende bezuinigingsmaatregelen. Voordat Andreotti zijn regeringsver klaring in het parlement uitsprak, werd het programma gisteren in een kabinetsvergadering goedgekeurd. Over het regeringsprogramma zal in de senaat uiterlijk zaterdag en in het Huis van Afgevaardigden op 11 of 12 augustus worden gestemd. Voor het begin van de kabinetsver gadering werden de 47 nieuwe staatssecretarissen beëdigd. An dreotti deed een beroep op hen, door zuinigheid bij de aanstelling van me dewerkers een goed voorbeeld te ge ven. Overigens rechtvaardigde hij het aantal van 47 met de opmerking dat een verdere beperking een goed functioneren van de regering niet meer zou hebben gewaarborgd. De Keniase minister van buitenlandse zaken Waijaki (links) begroet zijn Oegandese collega van nijverheid en handel, Saboeni, op het vliegveld van Nairobi. daji. Volgens Farouk Kaddoemi, ;!>fd van de politieke afdeling van pLO zal dit comité „zeer ^rschijnlijk" vandaag voor het bijeenkomen. Volgens goedin- w1chte kringen in de Syrische ld jfdstad was de bemiddelaar van 'Arabische Liga in Libanon, Has- nj gabn el Kholi bij het laatste van de Syrisch-Palestijnse g Ta%rhandelingen aanwezig. De zit- rf> van de Libanese ministerraad, door president Soelieman Fran- a i was uitgeschreven is gisteren (t doorgegaan. Slechts de Libane- linister van binnenlandse zaken, jnille Chamoun en de minister i sociale zaken, Ghassan Toeeni, amen op de bijeenkomst Jagen. J omier Karami had eerder al laten ten, dat het niet aan de president e heefe om de agenda voor een zitting esteem de ministerraad vast te stellen. :rnsti( Libanese regering is sinds 22 lart niet meer bijeengeweest. 6 h de evacuatie gisteren van 243 ge en heiden uit het belegerde Palestijnse ijnlijhnp Tal al'Zaatar, heeft het Interna- 1 hijiale Rodê Kruis de evacuatie van !S hftronden opgeschort tot de veiligheid de konvooien is gewaarborgd. De ussenttegenwoordiger van het Rode ook eiiis, Michkle Mercier, zei dat de autq moo een arts door een kogel was ge- den <ffen en dat het schieten op het mp gisteren was hervat net toen de vrachtauto wegreed. Mercier na ë(ak de hoop uit, dat de evacuatieo- ifatie morgen zou kunnen worden ad tri^31- luieaëlische regeringskringen hebben 2teren bekend gemaakt, dat Israë- militairen geheim overleg heb- te nü gevoerd met Libanese troepen i guerrilla activiteit vanuit zuid- lanon te voorkomen. Tot nu toe Volgens het Israëlische dagblad Ha'aretz had het Libanese Arabische Leger, dat nauwe banden met de PLO heeft, om het overleg gevraagd. Volgens berichten van de Israëlische radio en televisie zouden de Libane se onderhandelaars Israël verzekerd hebben, dat zij niet zullen toestaan, dat Palestijnse guerrillastrijders weer vanuit Libanon acties tegen Israël gaan ondernemen. De Israëlische pers wist ook te mel den dat de Libanese officieren zelfs een uitnodiging hebben aangeno men in de Israëlische stad Nahariya te dineren. Yediot Acharanot tenslotte meldde dat de Libanesen de wens te kennen hadden gegeven regelmatig dergelijke ontmoetingen te houden. Huurlingen Israël heeft gisteren twee schepen aangehouden. Een Libanees vaar tuig, dat op weg was van Egypte naar Libanon en Israëlische territori ale wateren was binnengevaren werd doorzocht. Toen er geen wapens aan boord gevonden werden mocht het schip z'n reis voortzetten. Later hiel den twee Israëlische kannoneerbo- ten uit Cyprus, dat op weg was naar de Libanese haven Sidon aan. Nadat twee Libanese communisten van boord werden gehaald, mocht ook dit schip doorreizen. In een vraaggesprek met het Britse dagblad Daily Express maakte John Best, een ronselaar bekend, dat er ongeveer twintig Britse huurlingen strijden. Best maakte verder bekend dat er onlangs twee Britten in Liba non gesneuveld zijn. De betrokken vrijwilligers verdienen ongeveer zes tienhonderd gulden per week. Zij zouden via de Cypriotische stad Lar- naca naar Libanon gekomen zijn. De nieuwe Italiaanse regering wil de slachtoffers van het door giftig gas besmet gebied rond Seveso via een speciale wet hulp bieden. In de wet is financiële hulp voorzien voor de eco nomie van het getroffen gebied en voor maatregelen die de streek giftvrij moeten maken. De nieuwe wet werd door het nieuwe Italiaanse kabinet besproken. De tails ervan zijn nog niet bekendge maakt. De christendemocratische minderheidsregering van premier Andreotti heeft zich nog niet uitge sproken over de vraag of zwangere vrouwen uit het besmette gebied de mogelijkheid moet worden geboden zich te laten aborteren, omdat zij volgens de geleerden een kans lopen misvormde kinderen ter wereld te brengen. Premier Andreotti heeft een technisch-wetenschappelijke com missie belast met een onderzoek naar de giframp in het gebied rond Seveso. Deze commissie gaat onderzoeken hoe het gif, dat nog steeds als een fijn poeder in de atmosfeer aanwezig is, kan worden geneutraliseerd en ook hoe de bevolking afdoende kan worden beschermd tegen verdere kwalijke effecten. In samenhang met de ramp in Noord-Italië heeft het Westduitse concern Bayer in Leverkusen zijn produktie van trichloorfenol voorlo pig stopgezet. Bij de produktie van die chemische grondstof is in Seveso door oververhitting het zwaar giftige dioxine ontstaan. Bayer deelde mee dat de in Leverku sen toegepaste produktiemethode naar menselijke maatstaven veilig wordt geacht. Het bedrijf wil echter eerst precies weten wat er bij de fabriek Icmesa is misgegaan, alvo rens te besluiten of de produktie in Leverkusen kan worden hervat. NAIROBI (Reuter, AP) Een delegatie uit Oeganda is gisteren in de Keniase hoofdstad Nairobi aangekomen om te praten over verbetering van de betrekkingen. President Amin van Oeganda heeft herhaaldelijk gedreigd Kenia binnen te vallen omdat dat land betrokken zou zijn geweest bij de Israëlische bevrijdingsactie op het vliegveld van Entebbe. Ook zou Kenia de doorvoer van goederen, vooral brandstof, naar Oeganda tegenhouden. Kenia ontkent beide beschuldigin gen en heeft een lijst van 7 punten voorgelegd om de betrekkingen met Oeganda te normaliseren. Kenia eist o.a. dat Oeganda zijn troepen van de grens terugtrekt, aanspraken op Ke- nia's grondgebied opgeeft, ophoudt met het doden van Kenianen en de schulden betaalt die het aan Kenia heeft (het zou gaan om een bedrag van 1,2 miljard gulden). Kampala ontkent dat het nog schulden heeft aan Nairobi. De uit vijftien leden bestaande Oe gandese afvaardiging staat onder lei ding van de minister van nijverheid en energie, kolonel Saboeni en was minder zwaar dan werd verwacht. De Keniase minister van buiten landse zaken Moenjoea Waijaki had aangenomen dat hij zijn Oegandese ambtgenoot kolonel Joema Oris op het vliegveld van Nairobi zou kun nen begroeten. Het eerste teken van een voorzichti ge toenadering kwam dit weekeinde toen de secretaris-generaal van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE), William Eteki Mboemoea in beide landen gesprekken voerde. Hij zal het overleg tussen Kenia en Oe ganda als waarnemer bijwonen. Nieuwe onlusten Intussen melden Keniase kranten opnieuw onlusten in Oeganda. Mili tairen zouden vijf studenten hebben doodgeschoten tijdens incidenten bij de Makerere-universiteit in Kampala. Dinsdag zouden daar bo vendien honderden studenten, mo gelijk wel 700, zijn gearresteerd, en er zouden tientallen gewonden zijn. Volgens de Daily Nation ontstond het conflict toen de zoon van presi dent Amin zijn vader opbelde met de klacht dat zijn medestudenten hem links lieten liggen en hem en zijn lijfwacht bedreigden. Daarop kwam het leger de jongen ontzetten. Studenten vluchtten in paniek weg voor het leger, dat daarop het vuur opende en vijf studenten doodschoot en vele tientallen ver wondde. Uit bronnen in Oeganda is bevestigd dat er geschoten is in de buurt van de universiteit en dat er „moeilijk heden" waren. MADRID (AFP. AP. UPI, Reuter). Het amnestiedecreet dat eind vo rige week in Spanje werd aangekon digd, is gisteren in de staatscourant gepubliceerd. Volgens regerings kringen in Madrid zullen ongeveer 500 van de naar schatting 635 poli tieke gevangenen van het besluit kunnen profiteren. Het geldt voor mensen die, al dan niet bij ver-stek, zijn veroordeeld voor feiten van politieke aard. On der hen vallen ook dienstweigeraars en deserteurs. Buiten de amnestie vallen degenen die zijn veroordeeld omdat zij „het leven van anderen in gevaar hebben gebracht of daaraan schade hebben toegebracht". Militairen die schuldig zijn bevon den aan rebellie of pruiing, zullen wel van de maatregel profiteren. Volgens het stuk dat zeven agina's beslaat, is de amnestie bedoeld om de verzoening tussen de Spanjaar den die door de burgeroorlog van 1936 tot 1939 waren verdeeld, te „voltooien" en Spanje verder te brengen op de weg naar „een volle dig normaal democratisch bestel"'. Krachtens de amnestie zullen te vens ontslagen uit de rijksdienst die om politieke redenen zijn gegeven, ongedaan worden gemaakt. Zo krijgt de socialistische leider Enri que Tierno Galvan zijn post van hoogleraar terug, die hij in 1965 had verloren. Voorts zullen naar men ve- wacht in ballingschap levende poli tici, zoals de secretaris-generaal van de communistische partij, Santiago Carillo, toestemming krijgen om naar hun land terug te keren. ior Bert van Panhuis 3rd vg t raad, ie rouen snel als de „Ierse kwestie" onlangs met de moord op Christopher Ewart-Biggs, de Britse - dit tibaSsadeur in Dublin, weer in de belangstelling kwam te staan is ze opnieuw naar de jj- ®v!itergrond van het wereldgebeuren verdwenen. Dit ondanks het feit dat de Britse minister voor zaken> Merlyn Rees de situatie in de provincie de ernstigste sinds 1972 noemt. te ge, nripnhQP(1 nniitioVo loven \r> van de afgelopen maanden anders te hebben leren waarderen. 'I te kc01"stil sinds Rees in maart de dat d Ieden tellende constitutionele eizigéventie naar huis stuurde omdat en he verschillende partijen het niet otere Is waren geworden over een vorm eewir niachtsdeling tussen protestan- oopafi en katbolieken. De oorzaak van u falen moet voor het overgrote t argW worden gezocht bij de drie Unio- hetfisehe groeperingen, protestanten w*e alleen een meerderheidsbe Yan hun eigen geloofsgenoten ijn 3 fvaardbaar is. !s volgt sindsdien een politiek 'erder1 ..Ulsterisatie". Dit betekent on- f naa meer dat, terwijl de provincie aal stltstreeks bestuui"d blijft door re w j^ng en parlement in Londen, poli- 3eterijen maatschappelijke groeperin- in Noord-Ierland op eigen gele- heid moeten blijven zoeken naar bestuursvorm, die ook voor Lon- aanvaardbaar is. Rees houdt ver van het informele politieke euren en heeft de afgelopen rpft anden alleen overleg toegestaan Vvl 1 de ander een kabinetsfunctie be- :dde voor Ulster in 1972 onder 1 Ütstreeks Brits bestuur kwam te ■rdeeldheid ds enkele maanden wordt in ter weer gesproken tussen katho- en protestantse politici. De ka- lieke stem wordt verwoord door van de gematigde Sociaal- locratische arbeiderspartij en namens de protestanten ïn leden van de Officiële Unionis- (OUP) aan de tafel. Beide groe- zijn het over vrijwel niets eens .,ar algemeen wordt het al als be- ledigend ervaren dat er een ge- k' ^'ek is. Van zowel de kant van de P als van de Unionisten heeft laten blijken de ander in de loop gen kring te verduren gekregen. Tij dens de jongste herdenking van de Slag aan de Boyne. waarbij Willem III 286 jaar geleden de katholieke koning Jacobus II versloeg, werd Smyth naar z'n hoofd geslingerd dan hij een verrader is. Het protestants-katholieke gesprek heeft inmiddels tot grote verdeeld heid binnen het protestantse Unio nistische kamp geleid. De besprekin gen met de SDLP waren door de Officiële Unionisten geheim gevoerd t, en op een zeker ogenblik vond OUP- r OlltlGKOrpS leider Harry West het verstandig de andere partijen in de coalitie in te lichten over de stand van zaken. Die andere partijen zijn de Democra tische Unionisten (DUP) van domi nee Ian Paisley en de Verenigde Uni onistische beweging (UUUM) van Ernest Baird. Deze leiders zijn voorstanders van de harde lijn en hebben dan ook furieus gereageerd op het geheime gesprek. Zowel Paisley als Baird hingen de zaak meteen aan de grote klok en dwongen West ertoe zijn achterban te gaan peilen. Het gesprek tussen SDLP en UOP was een riskante zaak want nog maar een half jaar geleden werd de eens oppermachtige leider van de protestantse Vanguardpartij William Craig politiek uitgerangeerd omdat hij het bestond een pleidooi te houden voor een noodkabinet van katholieken en protestanten. Het liep echter goed af: de aanhang van de Officiële Unionisten, de grootste van de drie partijen in de coalitie, toonde zijn instemming. Op een bijeenkomst vorige maand van de Unionisten moesten Paisley en Baird op het partijpolitieke vlak voor het eerst bakzeil halen. Minder zeker van zijn zaak is Martin Smyth. Presbyteriaans predikant en vooral belangrijk in zijn functie van leider van de Oranjeorde, de zogenoemde vrijmetselarij van protestants Ulster Smyth heeft sinds de besprekingen werden „onthuld" veel kritiek in ei- De Ulsterisatie houdt ook in dat de Britse troepen in de provincie momenteel ongeveer 15.000 man sterk langzaam maar zeker wor den teruggetrokken. Alle tegenspre- kingen van Rees ten spijt vrezen grote groepen Noordieren dat het verdwijnen van de soldaten een eerst stap is in het vertrek van Groot- Brittannië uit Ulster. Londen ziet geen kansen meer en laat Ulster aan de Ulsternaren, die elkaar daarna op grote schaal gaan uitmoorden, zo is de redenering van deze groepen. Vooralsnog wijst niets er echter op dat ze gelijk geen krijgen. Tegenover het verdwijnen van de militairen staat de versterking van het politiekorps, de RUC. Voor de veiligheid, voorzover daarvan kan worden gesproken, wordt de politie weer de eerst aangewezen instantie en het leger blijft op de achtergrond als snel in te roepen hulp. De Britse autoriteiten rekruteren op grote schaal nieuwe politiemannen. De be doeling is dat met name betrekkelijk veel katholieken worden opgenomen in de RUC omdat het korps in het verleden nogal eens als eenzijdig protestants is bestempeld en daar door voor de katholieken in Ulster meer gold als een verlengstuk van de protestantse para-militaire organisa ties. Er moet heel wat worden gedaan aan het politiekorps. De RUC telt op het ogenblik 5000 leden en de normale personeelssterkte bedraagt 6500. Naast deze noodzakelijke aanvulling zullen groepen specialisten worden gevormd die als moordbrigades en recherche-teams aan het werk moe ten. De Britse autoriteiten zullen voorlopig ook gebruik blijven maken van para-militairen, zoals die zijn ondergebracht in het Ulster verdedi gingsregiment UDR. Deze para's zul len met name worden ingezet in de grensgebieden met de Ierse repu bliek. Gewone burgers Met de veiligheid blijft het in Noord- Ierland voorlopig treurig gesteld. Sinds het begin van dit jaar zijn er 200 mensen om het leven gekomen gemiddeld één per dag. Waren voor gaande jaren vooral militairen en politiemannen het doelwit nu ver plaatst het slagveld zich naar de huizen, de cafés, de auto's of gewoon de straat. Van het aantal doden was zeker driekwart gewoon burger, te gen wiens religieuze of mogelijk poli tieke overtuiging bezwaren beston den. Vaak ook was wraak het motief Meermalen is het voorgekomen dat ouders in hun woningen voor de ogen van hun kinderen zijn neerge schoten en de moordenaars verdwe nen even snel en geruisloos als ze kwamen. De autoriteiten zijn er zich van bewust dat het bijzonder moei lijk is dit soort sectarische moordpartijen te voorkomen. Deze taferelen, die sterk gaan lijken op een burgeroorlog, zijn koren op de molen van de provisionele vleugel van de IRA, het Ierse Republikeinse leger. De naar één Verenigd Ierland strevende provisionelen hebben nog steeds een wapenstilstand met de Britten. Het is echter de vraag of dit nog lang zal duren zeker nu de moord op ambassadeur Ewart-Biggs zo goed als zeker op rekening van deze IRA-vleugel komt. In de Ierse republiek begint de druk op de IRA steeds groter te worden, onder meer door een verscherping van de wetgeving tegen het terroris me, waarbij men zich sindskort niet meer op politieke motieven kan be roepen. Met de verhoging van de strafmaat zijn de IRA-leden in ieder geval formeel slechter af dan onder de Britse strafwetgeving. Ook in het noorden keert het tij zich tegen de IRA. Dat blijkt uit de uit wijzing uit Ulster van Rory O'Brady, de leider van de politieke IRA- vleugel Sinn Fein. O'Brady onder houdt ook contacten met de militai re geledingen van de IRA Kon deze IRA-leider tot eind vorige maand vrij rond lopen in Noord-Ierland na de moord in Dublin werd hij meteen aangehouden en uitgewezen. De ver wachting is dan ook dat de Britse houding tegenover de IRA de ko mende tijd aanzienlijk zal ver scherpen. LONDEN (Reuter, UPI) Lord Thomson of Fleet, de in Canada geboren Britse krantenmagnaat, is op 82-jarige leeftijd in een zieken huis in Londen overleden. Lord Thomson bouwde in zijn le ven een imperium op dat in 1972 ongeveer tweehonderd kranten en weekbladen in tien landen omvat te. Hij werd op 5 juni 1894 in Toron to gebboren en ging in het begin van de jaren dertig in zaken als verkoper van radiotoestellen. Met een tweedehandszender zette hij in de kleedkamer van een thea ter in het noorden van Ontario een eigen radiostation op. Dat stimu leerde de verkoop van radio's en legde de grondslag voor het fortuin dat hij uiteindelijk zou verza melen. De eerste stap in de krantenwereld zette lord Thomson in 1935. Hij nam toen een plaatselijk weekblad over dat in financiële moeilijkhe den verkeerde. Tien jaar later was hij eigenaar van een reeks kleine kranten door geheel Canada en drie radiozenders. Hij was al miljonair toen hij in 1953 naar Schotland verhuisde, waar hij zijn taktick van het opkopen van financieel zwakke krantenbedrij- ven voortzette tot zijn positie zo sterk was geworden dat hij zes jaar later de Kemsley-groep kon over nemen, de grootste uitgeverij van kranten in Engeland. Thomson werd tot baron verheven en hij koos de titel van Lord Thom son of Fleet. In 1964 werd hij lid van het Britse hogerhuis. De kran tenkoning is directeur geweest van het Britse persbureau Reuter, waarvan hij later commissaris werd. Via het Thomson-concern was hij o.m. eigenaar van de Times, Sun day Times, Scotsman en een reeks Britse provinciale bladen. Protestantse Noord-Ieren marcheerden enkele weken geleden weer door de steden tijdens de Oranjemarscn, ter herdenking van de slag aan de Boyne. KHARTOEM (Reuter) Gister morgen vroeg zijn in Soedan 81 mensen geëxecuteerd voor hun aan deel in de mislukte staatsgreep te gen president Noemeiri vorige maand. In de vonnissen van de twee rechtbanken werd gezegd dat zij in het buitenland militaire training hadden gekregen voordat zij op 2 juli tot actie overgingen. Sommige van de samenzweerders zouden een tijdlang in Libië en Ethiopië hebben doorgebracht. TEHERAN (UPI, Reuter) Een woordvoerder van het Iraanse minis terie van buitenlandse zaken heeft gisteren categorisch een bericht te gengesproken van het weekblad Newsweek, dat een vliegtuig van de Iraanse luchtmacht een voorraad wapens naar Rhodesië zou hebben gebracht. Het gevolg van dit bericht was dat de Organisatie van Afrikaanse Een heid (OAE) tegen Iran heeft gekeerd „zonder enig onderzoek naar de waarheid van het bericht", aldus het persbureau Pars. De Iraanse keizerlijke regering zal haar anti-koloniale en anti- rassenpolitiek voorzetten, maar „wanneer de OAE haar politiek te gen Iran voorzet, hoe kan zij dan verwachten door de keizerlijke Iraanse regering als een authentieke organisatie te worden beschouwd?", aldus Pars. LOESAKA (AFP. Reuter) De Ben- guela spoorlijn, die Zambia en Zaïre met de Atlantische Oceaankust van Angola verbindt, wordt 9 augustus heropend. Dit ondanks regelmatige aanvallen die 's nachts worden uitge voerd door de bevrijdings-beweging Unita, die kennelijk de strijd inzuid- Angola nog steeds niet heeft opgege ven. Daarbij zouden onder dekking van de duisternis hele stukken van de lijn worden opgebroken. Overdag herstellen wegwerkers, met een ge wapend escorte van soldaten van de MPLA-regering en Cubanen de schade. De Benguela-lijn, van levensbelang voor de Zaïrese en Zambiaanse koperuitvoer, werd tijdens de Ango lese burgeroorlog regelmatig door sabotage daden getroffen. Deze week zijn uit Angola zes hon derd Cubanen naar huis terugge keerd, in het kader van de geleidelij ke terugtrekking, zo is meegedeeld. PARIJS (UPI, Reuter) President Valery Giscard d'Estaing van Frank rijk heeft gisteren een doodvonnis tegen de Algerijn, Moussa Benzhara, omgezet in een levenslange gevange nisstraf. De 44-jarige Benzhara, die heeft gediend in het Franse leger, was tot de guillotine veroordeeld we gens moord op de 88-jarige Margue rite Jerome, in april 1974, toen zij hem in haar appartement in Dijon op diefstal betrapte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7