Jacht wetenschappelijk en moreel onverantwoord' dichtbij "om merit aarHugh Gallacher, voorzitter Kritisch Faunabeheer: ïantage "^Failliet de NIEUW OLYMPISCH RECORD NIEUWE OLYMPISCHE GEDACHTE: „WD ZULLEN DOORGAAN.' wie 't beste klimt mag zitten liedjespotje hete beter bloemendief poef te \goed letterlijk bijenplaag het weer Meer zonneschijn weerrapporten Strandweer TET JENSDAG 4 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Koninklijke Nederlandse Voet- Ibond (KNVB) en de Neder- idse Omroep Stichting (NOS) le al geruime tijd in onmin over it name het rechtstreeks uitzen- vart flitsen van voetbalwedstrij- n in het radioprogramma «Langs Lijn" op Hilversum III. conflict is inmiddels zó hoog _AVANjgelopen dat het er naar uitziet. It radio én televisie in het komen- Jij seizoen geen aandacht meer zul- besteden aan de meest verbreide an zof°rt 'n Nederland, tot de NOS haar todlijk heeft binnengehaald. De NOS hacft een aanbod van minister Van VerhUorn van CRM om te bemiddelen ïgevej,eWezen, zoals de KNVB in ndd"e betaald voetbal spelende ?lde ipbs. d'e een gesloten front vormen deze strijd voorlopig ook geen keskzeil wenst te halen. Stui >m zil het duel NOS-KNVB is nu in de jmeente Velsen een derde betrok- *ne te voorschijn gekomen. De aatselijke afdeling van de PvdA '"ft het gemeentebestuur gevraagd subsidie aan de ere-divisieclub ^«-elstar in te trekken, tot de KNVB NOS weer toestemming geeft om (rslagen van voetbalwedstrijden ichtstreeks via de radio uit te zen- in. De PvdA-afdeling meent na- elijk dat de KNVB in deze zaak pq^sociaal" handelt oewel ook wij weinig begrip op innen brengen voor het standpunt de KNVB (het is hatte-vinger- k om te menen dat er meer ibliek komt als de radio geen uitzendingen verzorgt; et recht op vrije nieuwsgaring mrdt ontkend en de KNVB mis- -ent de taak van-de radio) gaat het ich te ver om het conflict tot een __plossing te willen brengen zoals de '-"j/dA in Velsen zich dat voorstelt. - at lijkt op chantage en kan alleen jaar zorgen voor een verharding de standpunten. Het zou beter jjn indien de Velsense PvdA zou achten via Telstar- èn KNVB- .^^estuurder Zwikstra of andere kana- te zoeken naar een bemiddelen- rol. mee tlust tenten paar maanden geleden leek het vertlsof de Zuidafrikaanse eerste mi- 11 r(^ster John Vorster met zijn ont- alle5»anningspolitiek redelijk op koers vat. Weliswaar werd hij door een Toot aantal Afrikaanse landen ver- uisd vanwege de Zuidafrikaanse rol opj Angola, maar aan de andere kant termerden zijn betrekkingen met Zam- staHa en ook Zaïre steeds hechter. „Ma heeft lang geaarzeld welke ant het zou kiezen in de Angolese Drlog, terwijl Zuid-Afrika en Zaïre het|ch beide tegen de bevrijdingsbe- rlsrFging MPLA keerden. Door de elkaijd in Angola werden deze twee dwtnden ook economisch steeds af hankelijker van Zuid-Afrika. ffuvfcns'otte probeerden Vorster en de president Kenneth Ka- koftnda gezamenlijk te komen tot een t Wiblossing van het conflict in Rho- zijnesië. I e rq 'b ^ean die zeer omzichtige toenade- ng is abrupt een einde gekomen 3or de bijeenkomst van de Veilig heidsraad, op verzoek van Zambia. aar de Zuidafrikaanse actie tegen Zambiaans dorp werd gegispt, de verklaring worden Zambia en hdere Zuidafrikaanse buurlanden In de Veiligheidsraad aanbevolen p vrijheidsstrijd in Namibië (Zuid- pst-Afrika), te steunen. Namibië "brdt tegen de wens van de Veren de Naties in nog steeds door Zuid- jfrika bestuurd. Verder wordt ver jaard dat bevrijding van Namibië id. I Rhodesië noodzakelijk is voor it bereiken van vrede en rechtvaar- gheid in zuidelijk Afrika. en ongewoon felle verklaring die et veertien tegen nul stemmen erd aangenomen. Alleen de Ver gers jigde Staten onthielden zich, maar it latere verklaringen van VN- pbassadcur William Scranton jeek wel dat de Verenigde Staten et ongelukkig waren met de ver- va" iaring. En maandag heeft de Ame- kaanse minister van buitenlandse iken Henry Kissinger de Zuidafri- aangeraden de „waarschu- inessienalen" ter harte te nemen. 'C't rede van Kissinger wekte na zijn Idevoering in Loesaka opnieuw de idruk dat Washington in Afrika -tn keus heeft gemaakt. ?3 1 deze ontwikkelingen wijzen erop •^it Zuid-Afrika steeds meer alleen >mt te staan en dat het ontspan- ingsbeleid van Vorster bijna failliet De Zuidafrikaanse premier heeft portdurend gevraagd hem de tijd te innen en de schijn hoog gehouden er verrassende ontwikkelingen H verwachten waren. Hij zal nu wel tel snel met verregaande verander- jgen moeten komen, willen de Inflicten in zuidelijk Afrika zich jet met de dag verder verdiepen. door Huib Goudriaan LEIDEN De in februari opgerichte Stichting Krjtiscn Faunabeheer heeft de „plezierjagers" nu openlijk de oorlog verklaard. Werden de jagers eind vorige week beschuldigd van het jagen op wilde zwijnen met dumdumkogels (binnen het oorlogsrecht als „wreed" verboden) en opgeroepen deze „barbaarse" jacht te beëindigen, gisteren verzocht de stichting de jacht op het waterwild te verbieden. De stichting en nog drie andere organisaties waaronder de dierenbescherming dringen er bij minister Van der Stee van landbouw op aan geen verdere aanslagen op de watervogels toe te laten, nadat het botulisme al een slachting heeft aangericht. natuurbeheer zonder jachtgeweer postbus 76 's-graveland stichting kritisch faunabeheer Het jachtseizoen staat voor de deur. Op 18 augustus begint de jacht op slobeend, watersnip, taling en meer koet. op 1 september op patrijs, grauwe gans, kolgans en rietgans. op 15 oktober op fazant, houtsnip en haas, terwijl de jacht op de wilde eend op 24 juli iis begonnen. Het wild zwijn mag sinds zondag 1 augustus worden geschoten, maar een ver zachtende omstandigheid is volgens Kritisch Faunabeheer dat dit sei zoen niet mag worden gejaagd op dieren ouder dan een jaar. De in Leiden wonende voorzitter van de stichting. Hugh Gallacher (29 jaar. van Schotse afkomst) oordeelt wei nig zachtzinnig: „Die maatregel moest worden getroffen, omdat de leeftijdsopbouw van het wilde- zwijnen-bestand is ontwricht door de onbeperkte jacht van de laatste jaren." Belangen „Argus", het blad van de stichting, omschrijft als doel van Kritisch Fau nabeheer, „het bevorderen van een wetenschappelijk en moreel ver antwoord faunabeheer". Vinden de oprichters van de stichting dat het Nederlandse wild niet „wetenschap pelijk en moreel verantwoord" wordt behandeld door organisaties als het Faunabeheer van het ministerie van landbouw en de Koninklijke Neder landse Jagersvereniging? Hugh Gallacher: „Een groot aantal Nederlanders heeft bezwaar tegen de plezierjacht, maar de bestaande na tuurbeschermingsorganisaties doen er te weinig tegen. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vo gels krijgt steeds meer leden die ja gen en in de Nederlandse Jager het orgaan van de Koninklijke Ne derlandse Jagersvereniging wordt opgeroepen om lid van de vogelbe scherming te worden. De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten laat jagen op sommige terreinen toe en zwijgt over de inkomsten die daaruit voortvloeien. Ook de dienst Faunabeheer van het ministerie van landbouw, die moet toezien op nale ving van de jachtwet, heeft te veel bindingen met de jagers. Tot 1975 werden bijvoorbeeld alle mededelin gen van Faunabeheer gepubliceerd in de Nederlandse Jager, waaraan op initiatief van de huidige directeur een einde is gekomen. De voorgan gers van de huidige directeur waren ook allen zelf jager. Faunabeheer houdt zich naar onze mening meer bezig met jachtuitoefening dan met werkelijk beheer van de fauna. Een wetenschappelijk en moreel ver antwoord beheer ontbreekt dus, om dat de belangen van de jagers voor opstaan." Moreel Kunt u het uitgangspunt van de stich ting dus die „wetenschappelijk en moreel verantwoorde jacht" toe lichten? Met andere woorden: wat wordt daarmee bedoeld? „Kritisch Faunabeheer bepleit een wetenschappelijk zowel als moreel verantwoorde jacht. Met alleen maar wetenschappelijke argumenten zijn wij niet tevreden. Er zijn jagers biologen, die zeggen dat een bepaal de soort wel wat kan hebben en daar dan de conclusie aan verbinden dat er onbeperkt op kan worden ge jaagd. Maar ze zien dan over het hoofd dat ze hiermee hebben beslist dat ze de individuele dieren leed mogen berokkenen, en dat is een (im)morele beslissing. In dat geval zou je ook musse- en spreeuwenes ten mogen uithalen. Wetenschappe lijk gezien is ons bezwaar tegen de huidige plezierjacht dat er te weinig onderzoek is en wordt verricht naar de gevolgen voor de populaties, voor de burgerlijke stand, van de verschil lende soorten waarop wordt gejaagd. De wijze waarop de laatste jaren op het wild zwijn is gejaagd is hiervan een voorbeeld. Er mag nu niet meer op exemplaren ouder dan een jaar worden gejaagd, omdat de leeftijds opbouw van de populatie is ont wricht. We kennen de gevolgen van deze ontwrichting, van dit tekort aan oudere exemplaren niet. Nu be staat wellicht het gevaar dat bij een plotselinge ramp de populatie niet soepel genoeg is om zo'n klap te boven te komep." Misleidend De jagers hanteren toch als motief voor de jacht dat ze nuttig werk ver- jagen terwille van prestige, snobisme of zakenrelaties richten door regelend op te treden, zieke en zwakkeexemplarcn te doden en de rol vervullen van de vroegere natuurlijke vijanden (bijvoorbeeld roofvogels), waardoor een natuurlijk evenwicht wordt gehandhaafd en er geen teveel van een bepaalde soort komt? „In de publiciteit doen de jagers het inderdaad erg goed met dit in onze ogen misleidende argument. Vooral bij leken komen ze met hun groene hoedjes over als natuurliefhebbers. Het klinkt ook erg aannemelijk dat ze de rol van de natuur overnemen. Weliswaar is er een aantal jagers dat van oudsher met de grond waarop wordt gejaagd verbonden is en dat deskundig is, maar er zijn er ook die van toeten noch blazen weten. Deze jagers nemen terwille van prestige, snobisme pf de mogelijkheid zaken relaties te ontmoeten deel aan jachtpartijen, soms als drijver om dat ze geen geweer kunnen vasthouden. Het argument dat ze de natuur moe ten helpen bij het reguleren van het wild, klinkt goed maar klopt niet. Laten de jagers eerlijk toegeven dat ze voor hun plezier jagen. Waarom worden dan bijvoorbeeld fazanten uitgezet (het kweken van fazanten is een miijoenenzaak), terwijl de ja gers zelf een groot aandeel hebben gehad in het uitroeien van de kraai- achtigen (zoals de raaf), die de na tuurlijke vijanden waren van de fa zant? De fazant is trouwens geen natuurlijke bewoner van West- Europa. En waarom moeten de roodborstjes niet worden geregu leerd die doen het kennelijk zelf en de wilde eenden wel?" Kievitseieren De stichting heeft zich in haar nog korte bestaan ook bezig gehouden met het rapen van kievitseieren. Er is een enquête gehouden onder de leden van alle vogelwachten en vo gelverenigingen in Nederland en daaruit blijkt, volgens Hugh Galla cher. dat vrijwel alle organisaties het rapen van kievitseieren beëin digd willen zien. Gallacher: „De ra- pers verdedigen hun sport met het argument dat van het eerste legsel meestal niets terechtkomt en dat het daarom best kan worden ge raapt. Het is nogal vreemd te menen dat de natuur zich met dit eerste legsel zou vergissen, want in de na tuur gebeurt niets dat ondoelmatig Heeft de mens in dit geval niet de functie van de natuurlijke vijand overgenomen? „De kievit heeft in de gedaante van de kraai en de aanslag die op deze vogel in Zuid-Europa wordt ge pleegd voldoende natuurlijke vij anden. De kievit is thans nog niet bedreigd, maar er behoeft niet veel te gebeuren een ander weertype, andere landbouwmethoden en het is afgelopen." Heeft de stichting nog andere pijlen op haar boog? „De sportvisserij staat ook op ons lijstje. We richten ons nu op de ple zierjacht, omdat we daar de deskun digen voor hebben, maar de conse quentie van onze houding tegenover de plezierjacht is dat we ook de sportvisserij zullen moeten aanpak ken. De vis wordt vaak wreed be handeld. We mogen blij zijn dat vis sen niet kunnen huilen, dat zou wei eens een enorm kabaal kunnen zijn." Dan zou er ook nog nauwelijks gevist worden. „Misschien, ik hoor weieens een aan geschoten haas schreeuwen, en dat is ook niet zo prettig om aan te horen." Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een bockenbon. VAN EEN LEZER- onder redoctie van loessmit Miljoenen Italianen kiezen elk jaar weer de maand augustus uit om met vakantie te gaan. Naar schatting vijfendertig procent van de bevolking en dat percentage komt neer op niet minder don negentieneneenhalf miljoen mensen is deze maand een paar weken vrij. Een groot deel van hen pakt de trein om naar het strand of de bergen te gaan. maar als ze dat allemaal tegelijk willen, krijg je toestanden zoals hier op het centraal station van Rome: wie klimmen kan krijgt een zetje van medereizigers om via het raampje gauw een paar zitplaatsen te kunnen bemachtigen. En wie wat ouder of niet meer zo lenig is, moet dus maar zien hoe hij of zij zich in de overvolle treinen redt. Zou het niet veel aangenamer zijn de nodige tijd door te brengen op een potje waar muziek uit komt. dan in een vieze luier? Waarschijnlijk dacht de Londen- se taxichauffeur Shaw niet alleen aan het plezier voor zijn baby, maar was hij ook zo ongeveer ziek van vuile luiers spoelen toen deze gedachte hem door het hoofd speelde. Hij ging wat experimen teren en het resultaat viel ook nog bijzonder praktisch uit: de kleine luierwerker zal al gauw op regel matig potgebruik overstappen, als hij er achter komt dat er een muziekje uit het potje opstijgt zodra hij er zijn dagelijkse be hoefte in heeft gedeponeerd. De potjes zijn intussen al in de han del gebracht, althans in Enge land. Waarschijnlijk met een Duitse hand, en in een periode van een groot gebrek aan o's geschreven, is de gebruiksaanwijzing op een diepvries-kalkoenrollade, die het reclameweekblad Adformatie overhandigd kreeg. Volgens die aanwijzing moet de rollade als volgt worden bereid: „Veer het braden zeut en kruiden naar ei gen smaak teeveegen. Rellade en- tdeeien. dan in 100 gram dam pend hete beter bruin dichtscheeien, half kepje water teeveegen en ep een laag pitje met deksel ep pan zachtjes in ca. 45 min. gaar braden, na het bra den braadnet verwijderen." En als de beter maar heet geneeg is. meet het lukken. Voor het stelen van bloemen is in Moskou een veertigjarige man tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. De man stal verse bloemen van begraafplaatsen, die hij weer verkocht om er wodka voor te kunnen aanschaffen. Hoe lang de bloemendief zich al met het leeg halen van grafzerken bezighield, is niet bekend gemaakt. In een dienstgebouw van het park Apenheul. het reservaatje bij Apeldoorn waar groepen wolapen in een zo groot mogelijke vrijheid leven, staat een flinke doos met een „kunstmoeder": een warme kruik met een wollen trui er om heen. Deze kunstmoeder „zorgt" vooi^ het slingeraapje Poef, dat dezer dagen in de Apenheul gebo ren is. Poef is bepaald geen minne baby. Normaal weegt zo'n aapje bij de geboort gemiddeld driehon derd gram. en Poef was met zijn meer dan zeshonderd gram dan ook een uitzonderlijke zware ba by, die met behulp van de kei zersnee ter wereld gebracht moest worden. Blijkbaar had de moeder er toen meer dan genoeg van. want ze weigerde haar kind te accepteren. Vandaar dat Poef voorlopig in het dienstgebouw woont en met de fles wordt groot gebracht. Dat een jonge Franse vader uit Creil (in de buurt van Parijs) in de cel zit in plaats van thuis bij moe der. is te wijten aan het feit dat hij het advies van de huisdokter al te letterlijk opvatte. De dokter had voor de voeding van de eerste baby van het echtpaar onbe werkte zuivel voorgeschreven. Daarop was de vader bij het krie ken van de dag op pad gegaan om ongevraagd bij een boer vijf koei en te melken. Met veertig liter puur natuur plus driehonderd ka kelverse eitjes, ook van een boer derij, werd hij betrapt. De Belg Jaak Verbist is kennelijk een voortreffelijk toneelspeler In een nieuwe Vlaamse speelfilm moest hij in Brussels straten on wel worden. De Winschoter Cou rant weet hóe goed Verbist zijn rol speelde: zó goed dat voorbijgan gers, in de veronderstelling dat het allemaal echt was. een zieken auto belden die de acteur tegen wil en dank naar een ziekenhuis bracht. Zelfs daar had hij de grootste moeite de dienstdoende artsen op Eerste Hulp er van te overtuigen dat hij allesbehalve onwel was De bijensoort, die vanuit Afrika in een aantal Zuidamerikaanse landen is ingevoerd, blijkt daar zo'n grote agressiviteit aan de dag te leggen, dat er al mensen zijn overleden aan de steken die de bijen hun toedienden. De dieren vallen mens en dier in grote zwer men aan. Het tijdschrift Artis weet. dat in het Argentijnse San ta Fé een imker en zijn vrouw toch heel goed op de hoogte van de gedragingen van bijen zo hevig werden gestoken, dat ze naar een ziekenhuis moesten, waar de vrouw overleed. Op een grote luchthaven drong een zwerm een Argentijns vliegtuig binnen, waarna twee gestoken passagiers naar een ziekenhuis gebracht moesten worden. En op een drukke verkeersweg konden de auto's twintig minuten lang niet doorrijden doordat er een zwerm Afrikaanse bijen op en tus sen de wagens was neergestreken. Twee automobilisten konden he lemaal niet verder en moesten met gevaarlijke bijesteken naar een ziekenhuis Van onze weerkundige mede werker Gisteren was het weer alles behalve mooi. Vooral in het noorden kwamen heel wat gietbuien voor: Eelde 5 mm. Harlingen 14 mm, evenals in Maagdenburg. Hamburg tap te 15. Berlijn 21 mm in twaalf uur af en 's morgens had Hel sinki 30 mm opgegeven! De neerslag was in onze omge ving gekoppeld aan het kou front van een depressie bo ven zuid-Zweden. Eenmaal voorbij ging het van het noorden uit opklaren in koele, maar iets drogere ma ritieme lucht van zee) en de kans is groot, dat wij van daag een veel fleuriger weer type zullen hebben dan gis teren. Een brede uitloper van het Atlantische hogedrukgebied, die gisterenmiddag met het 1.020 millibar isobar tot de noordwestkust van Noorwe gen reikte, zwaait onze kant uit. Dat geeft vooral voor het midden en zuiden van Neder land uitzicht op wat warmer augustus-weer met zon. Wie weet, gaat het kwik binnen kort weer de kant van 22 tot 25 graden op, zoals gisteren in Oostenrijk gebeurde. Tot dicht bij Parijs werd het ook 25 graden, in zuidwest- Frankrijk 30. Londen kwam tot 23 graden en Akureyri in het uiterste noorden van IJs land bracht het zowaar ook tot 21 graden, waarschijnlijk door een föhn. Een Arnhemsè zeiler, die mij gistermorgen vanuit Grouw opbelde met de vraag, of het weer zo slecht bleef, als het daar gistermorgen was, heb ik misschien wel van een vlucht naar Duitsland kun nen afhouden door hem de opklaringen van vandaag in uitzicht te stellen. Maar op wat langere termijn wees ik hem toch nog wel op een paar zorgjes die bleven in verband met de krachtige noord- noordwestelijke hoogtestro mingen tussen IJsland en de Noordzee. Daar kan in de tweede helft van de week nog best weer eens een storing mee komen afzakken ln de richting van Scandinavië, wellicht ook de depressie bij zuid-Groenland die momen teel weliswaar eerst naar het noordoosten trekt, maar la ter zijn baan vermoedelijk zal wijzigen in zuidoostelijke richting. Nog geen algemene besten digheid dus, met name niet voor noord-Duitsland en ons noordoosten. De lichte tot matige regen ervan had gisteravond wesUIJsland be reikt en de barometers daal den daar flink. Nu is het aan de andere kant zo, dat op het noordelijk deel van de oce aan een sterk in kracht toege nomen westelijke circulatie (200 km/u in de hogere ni veaus) een verwarming tot stand brengt, die op den duur ook in west-Europa een stabi liserende uitwerking kan hebben. En nu nog wat obligate maandcijfers. Medewerker P. A. Kentie in Roosendaal, be zitter van een uitgebreid, ten dele zelf registrerend instru mentarium. berekende over juli een gemiddelde dagelijk se maximumtemperatuur van 25.5 graden C (normaal 22.4) tegenover De Bilt 24.9 (21.9), Gorredijk 24.5 (21.3) en Marken 22.9. Het etmaalge middelde van Roosendaal was 20.4 graden. De Bilt 19.3, Marken 19.5 (vooral door de hoge nachtelijke minima daar), Gorredijk 18.4 en Ten Post in Groningen 17.9 gra den. Dit laatste station had een even warme juli als in 1969. Het aantal zomerse da gen was in Roosendaal 15 met 10 tropische (Doe- tinchem eveneens zoveel). De Bilt kwam tot 14 en 16. Stiens 8 en 10 en Ten Post 8 en 3. De wind kwam zowel in het noorden als in het zuiden van het land het vaakst uit rich tingen tussen noordwest en noordoost, in Stiens was dit voor noordwest 18 procent van de waarnemingen, voor noord 23 procent en voor noordoost 27 procent. De resterende gegevens van De Bilt zijn: gemiddelde da gelijkse minimum temperatuur 13.1 graden (12.2). Van de 31 dagen in juli waren er 21 aan de warme kant. Aantal zonneschijn- uren in De Bilt 252 tegen nor maal 199 en het regende er gedurende 18 uur tegen 37 normaal. Onweer kwam op 10 dagen ergens ln Nederland voor tegen 17 normaal. Vandaag meer zonneschijn dan gisteren, in het uiterste noorden eerst nog een buitje mogelijk. Een zwakke of ma tige wind uit richtingen tus sen noord en west. Luchttem peratuur 20. maar aan het Zeeuwse strand wellicht 21 tot 22 graden Celslus. Amsterdam regenbui 18 De Bilt regenbui 18 Den Helder onoewolkt 19 Luchth. Rld zwaar bew 20 Twente regenbui 18 Vhssingen geheel bew. 19 Zd -Limburg regenbui 19 Aberdeen zwaar bew 18 Athene onbewolkt 30 Barcelona onbewolkt Berlijn zwaar bew 9 Bordeaux onbewolkt 31 Brussel zwaar bew 19 Frankfort zwaar bew 22 Genèvc onbewolkt 28 Helsinki licht bew 19 Innsbruck zwaar bew. 25 Kopenhagen licht bew. 20 Lissabon onbewolkt 34 Locarno licht bew 26 Londen licht bew 23 Luxemburg zwaar bew 21 Madrid onbewolkt 34 Malaga onbewolkt 28 Mallorca onbewolkt 28 München zwaar bew 22 Nice onbewolkt 25 Oslo zwaar bew. 17 Parijs half bew 25 Rome onbewolkt 28 Spilt onbewolkt 26 Stockholm regenbul 18 Wenen zwaar bew. 21 ZUrlch zwaar bew. 23 Casa Blanca zwaar bew. 27 Istanboel zwaar bew 23 Las Pa lm as onbewolkt 28 New York zwaar bew Hoorwatrr 5 au(- - Vltsslngen 8 26—22 OS. Ha- rlngvlleUlulzen 9.34—22 07. Rotterdam 11.28— Schcvenlngen 10.23—23.03. iJmulden 11.08—23 47, Den Helder 2 04—14,43. Harlingen 4.23—17.06. DeUzlJI 7 06-19 38..

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5