Feyenoord imponeert
niet tegen Robin Hood
Nürburgring levensgevaarlijk
Zuid-Afrika wel op
Spelen gehandicapten
Burgwal
weg
bij KNVB
Joegoslavië trekt zich terug
Josko Gluic
naar Ajax
MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976
SPORT
TROUW/KWARTET 9
Atletiek
10.14 200 METER: 1. Don Quarrie (Jam) 20.23 2.
Millard Hampton (VST) 20,29 3. Dwayne Evans
(VST) 20.43 400 METER: 1 Alberto Juantorena
(Cub) 44,26 2. Fred Newhouse (VST) 44,40 3.
Herman Frazler (VST) 44,95 800 METER:
Alberto Juantorena (Cubl 1.43,50 (WR en OR) 2.
Ivo van Damme (Bel 1.43.86 3. Rick Wolhuter
(VST) 1.44.12: Evert Hoving (1.48,99) in de series
uitgeschakeld 1500 METER: 1. John Walker
(NZL) 3 39.17 2. Ivo van Damme (Bel) 3.39,27 3.
Paul-Heinz Wellmann (WDI) 3.39,33: Evert Ho
ving (3.45.00) in de series uitgeschakeld 5000
METER 1. Lasse Vlren (Fin) 13.24,76 2. Dick
Quax (NZl) 13.25,16 3. Klaus-Peter Hildenbrand
(WDll 13.25.38 10.000 METER: 1. Lasse Viren
(Fin) 27.40.38 2. Carlos Lopez (Por) 27.45.17 3.
Brendan Foster (GBr) 27.54.92 10. Jos Hermens
28.25,04 MARATHON: 1. Waldemar Cierpinski
1 (DDR) 2.09.55,0 2. Frank Shorter (VST) 2.10.45,8
3. Karei Lismont (Bel) 2.11.12.6 25. Jos Hermens
2.19.48.2 110 METER HORDEN: 1. Guy Drut
tFRa) 13.30 (ev. OR) 2. Ale Tandro Casanas
(Cub) 13,33 3. Willie Davenport (VST) 13,38 400
METER HORDEN: 1. Edwin Moses (VST) 47,64
(WR en OR) 2, Michael Shine (VST) 48,69 3.
Jevgeni Gavrilenko (Sov) 49,45 3000 METER
STEEPLE CHASE: 1. Anders Gftrderud (Zwe)
8.08,2 ("WR) 2. Bronlsla Mellnovskl (Pol'8 09,11 3.
Frank Baumgartl (DDR) 8.10,36 TIENKAMP: 1
Bruce Jenner (VST) 8618 punten (WR en OR) 2.
Guido Kratschmcr (Wdl) 8411 pnt. 3. Nikolai
Avllov (Sov) 8369 pnt. Eltjo Schutter opgegeven
na eerste dag. HOOGSPRINGEN: Jacek Vszola
(Pol) 2,25 meter (OR) 2 Greg Joy (Can) 2,23
meter 3. Dwight Stones V(ST) 2.21 meter VER
SPRINGEN 1. Arnle Robinson (VST) 8,35 meter
2. Randy Williams (VST) 8,11 meter 3. Frank
Wartenberg (Odl) 8-i meter POLSSTOKHOOG
l. Tadensz Sluarski (Pol) 5,50 meter 2. Antti
Kalllomaeki (Fin) 5,50 meter 3. David Roberts
(VST) 5,50 meter HINKSTAPSPRONG: 1. Vik
tor Sanejev (Sov) 17,29 meter 2 James Butts
(VST) 17,18 meter 3. Joao de Oliveirq (Bra) 16,90
KOOELSTOTEN: 1 Udo Beyer (DDR) 21,05 2.
Jevgeni Mlronov (8ov) 21,03 3. Aleksandcr Ba-
risjnikov (Sov) 21,00 meter DISCUSWERPEN, l
Mac Wilklns (VST) 67,50 meter 2. Wolfgang
Schmidt (DDR) 66.22 meter 3. John Powell
(VST) 65,70 meter SPEERWERPEN. 1-. Miklós
Nemeth (Hon) 94,58 meter 2. Hanno Slitonen
(Fin) 87,92 meter 3. Gheorghe Megelea (Roe)
87.16 meter KOGELSLINGEREN: 1. Joeri Se-
ditsj (Sov) 77,52 meter (OR) 2. AlexeJ Spiridonov
(Sov) 76.08 meter 3. Anatoli Bondatsjek (Sov)
75.48 meter 4.x 100 METER: Verenigde Staten
(Glance, Jones, Hampton. Riddick) 38,33 2.
DDR jKokot, PFeifer. Kurrat. Thiemel 38,66 3.
Sovjet-Unle (Akslnin. Kolesjnlkov, Silov. Bor-
zov) 38,78 4 X 400 METER: 1. Verenigde Stalen
(Frazier, Brown, Newhouse. Parks) 2 58,65 2
Polen (Podlas, Werner. Jaremski. Pietreyk)
3.01,43 3. West-Duitsland (Hofmeister. Krieg,
Schmid. Hermann) 3.01,98 20 KILOMETER
SNELWANDELEN: 1. Daniel Bautista (Mex)
1.24.40.49 2. Hans Reimann (DDR) 1.25.13.7 3
Peter Frenkel (DDR) 1.25.29.3
D'AMES
100 METER: 1. Annegret Richter (Wdl) 11.08 2.
Renate Stecher (DDR) 11,13 3. Inge Helten(Wdl)
11.17 200 METER 1 Baerbel Eckert (DDR)
22137 (OR) 2. Annegret Richter, (Wdl) 22,39 3.
Renate Stecher (DDR) 22,47. 400., METER 1
Irene Szewinska (Pol) 49,29,(WR, ER EN OR) 2.
Christina Brehmer (DDR) 50.51 3. Ellen Streidt
(DDR) 50,55 800 METER lJTatjana Kazankina
(Sov) 1.54,94 (VfR'-en QR) 2. Nikollna Chterewa
(Bui) 1.55.4? 4.fElfi,.Zinn (DDR) 1.55,60 1500
METER: l..Tatjana Kazankina (Sov) 4.05.48 2.
Gunhlld'iitoff meister (DDR) 4.06,02 3. Ulrike
Plapez5'nskl ,<ODR) 4.06.09 100 METER HOR
DE»!: 1. Johanna Schalier (DDR) 12,77 2. Tatja-
na,-Anis5jimova (Sov) 12,78 3. Natalja Labedeva
(Sov)-4?,80 HOOGSPRINGEN: 1. Rosemarie
Aoltermann (DDR) 1,93 (OR) 2. Sara Simeoni
.Itai 1,91 meter 3. Jordanka Glagojcva (Bui) 1,91
meter 11. Ria Ahlers 1,85 meter VERSPRIN
GEN: l. Angela Volgt (DDR) 6.72 meter 2. Kathy
Macmillan (VST) 6,66 meter 3. Lidija Alfejeva
Sov) 6,60 Ciska Jansen (6,12 meter) uitgescha
keld in kwalificatie KOGELSTOTEN: 1 Ivanka
ChristQva (Bull 21,16 meter (OR) 2. Nadesja
Tsjitsjova (Sov) 20.96 meter 3. Helena Fibingero-
va (Tsj) 20,67 meter DISCUSWERPEN: 1 Eve
lyn Schiaak (DDR) 69.00 meter (OR) 2. Maria
Vergove (Bui) 67,30 meter 3. Gabriele Hinzmann
(DDR) 66.84 SPEERWERPEN: 1. Ruth Fuchs
(DDR) 65,94 meter 2. Marion Becker (Wdl) 64,70
meter 3. Kathy Schmidt (VST) 63,96 meter
VIJFKAMP: 1. Stegrun Slegl (DDR) 4745 pun-
ten 2. Christine Laser (DDR) 4745 pnt. 3.
Burglinde Pollak (DLR) 4740 pnt. 4 X100 ME
TER: 1 DDR (Delsnei, Stecher. Bodendorf. Ec
kert) 42.55 (OR) 2. West-Dultsland (Possekel.
Heiten, Richter, Kroruger) 42,59 3. Sovjet-Unie
(Prorotsjenko, Maslakiva, Besfamiljana. Anisi-
mova) 43,09 4 X 400 METER: 1. DDR (Maletzki,
Kohde, Streidt. Brehner) 3.19,23 (WR. ER en
OR) 2 Verenigde Stiten (Sapenter, Ingram,
Jiles. Bryant) 3.22,81 3 Sovjet-Unie (Klimo-
votskaja. Aksenova. Sokolova. Iljina) 3 24.24
Zwemmen
HEREN
100 meier vrije slag: 1 Jim Montgomery (VSt)
49,99 <wt en or) 2. Jack Babashoff (VSt) 50,81 3.
Peter Nocke (Wdl) 51,31
200 meter vrije slag: I Bruce FurniSS (VStl
1.50,29 (wr en or) 2. John Naber (VSt) 1.50,50 3.
Jim Montgomery (VSt) 150.58 Reno van der
Kuil (1.55.59 nr) en AndrO in '1 Veld (1.57.60) in
de series uitgeschakeld
400 meter vrije slag: 1 Brian Goodell (VStl
3.51,93 (wr en or) 2. Tim Raskatov (Sov) 3.55.76
(or) Henk Elderman (4.02,16) en René van der
Kuil (4.03,14) in de series uitgeschakeld)
1500 meter vrije slag: 1. Brian Goodell iVst)
15.02,40 (wr en or) 2 Bob Hackett- (VSt) 15.03,21
3. Steve Holland (Ausl 15.04,66 Henk Elzerman
15.51 .T)8nr) in de series uitzeschakeld (nr op de
800 meter 8 24.95)
100 meter rugslag: 1 John Naber (VSt) 55.49 (wr
en or) 2. Peter Rocca (VSt) 56,34 3. Roland
Matthes (DDR) 57,22
20ft meter rugslag: 1. John Naber (VSt) 1.59,19
(wr en or) 2, Peter Rocca (VSt) 2.00,55 3. Dan
Harrigan (VSt) 2 01,35 Karim Abdul Ressang
(2.11,25) In de series uitgeschakeld)
100 meter schoolslag: 1. John Hencken 'VSO
1.03.11 (wren or) 2. David Wilkie(GBr) 1.03.43 3
Arvidas Joezaitis (Sov) 1.04,23
200 meter schoolslag: I. David Wllkle iGBr)
2.15,11 (wr en on 2. John Hencken (VSt) 2.17,26
3. Rick Collela (VSt) 2,19.20
100 meter vlinderslag: I. Matt Vogel (VStl 54,35,
2. Joe Bottom (VStl 54.50 3. Gary Hall (VSt)
54,65 Kees Vervoorn (57.84 nr) in de serifs
uitgeschakeld
200 meter vlinderslag: 1 Mike Bruner (VSt)
1.59.23 (wr en or) 2. Steve Gregg (VSt) 1.59,54 3.
Bill Forrester (VSt) 1.59,96 Ronald Woutering
(2.07,31) in de series uitgeschakeld
400 meter wisselslag: 1 Rod Strachan (VSt)
4.23,68 (wr ere or) 2. Tim McKee (VSt) 4.24,62 3.
Andrej Smirnov (Sov) 4.26,90 Ronald Woute-
ring (4.46,76) in do series uitgeschakeld
4 tuit meter wisselslag: 1 Verenigde Staten
(Naber. Hencken, Vpgel, Montgomery) 3.42,22
twr en or) 2. Canada (Pickell, Smith. Evans,
MacDonnld) 3.46,94 3. West-Duitsland (Stein-
bach. Kusch, Kraus, Nocke) 3 47.29
4 x 200 meter vrije slag: 1 Verenigde Staten
(Bruner, Furniss, Naber, Montgomery) 7.23,22
(wr en or) 2. Sovjet-Unie Craskatov, Bogdanov.
Kopliakov, Krilov) 7.27,97 (er) 3. Groot
Brilanniü (McClatehey. Dunne. Downle.
Brinkley) 7 32.11 6 Nederland (Ressang. Van
der Kuil. In "t Veld. Elzerman) 7 42,56
Schoonspringen: 1- Phil BoggS (VStl 619.05 pun-
ten 2. Franco Cagnotto (Ita) 570.48 punten 3
Aleksander Kosenkov (Sov) 567.24 punten
Torenspringcn: 1 Klaus Dibiasi (Ita) 600.51 pun-
ten 2. Greg Louganis (VSt) 576.99 punten 3
Vladimir Alejnik (Sov) 548 61 punten
DAMES
100 meter vrije slag: 1. Kornelia Ender (DDRi
55,65 (wr en ori 2. Petra Prtemer iDDR) 56,49 3
Enith Brigitha (Ned) 56,65 Berber Kamstru
(60,68) in de scries uitgeschakeld. Ineke Ran
(58,50) in de halve finale uitgeschakeld.
200 meter vrije slag: 1. Kornelia Ender 1DDR1
1.59,26 <wr en or) 2. Shirley Babashoff (VSt)
2.01,22 3. Enith Brigitha (Ncdl 2 01,40 4. Anne-
lies Maas (202.56) Ineke Ran (2:05.011 in de
series uitgeschakeld
400 meter vrije slag: 1 Petra Thümer (DDR.
4 09.89 (wr en or) 2. Shirley Babashoff (VSt)
4.10.46 3. Shannon Smith (Cam 4.14.60 7. Anne-
lies Maas (4.17.44) Linda Faber (4.36,98) in de
series uitgeschakeld
800 meter vrije slag: 1 Petra .Thlimer (DDR 1
8.37.14 (wr en or) 2. Shirley Babashoff (VSt)
8.37.14 (wr en or( 2. Shirley BabashofI (VSt)
8.37,59 3. Wendy Weinberg (VSt) 8.42,60 Anne-
lies Maas (8 57,38) in de series uitgeschakeld
100 meter rtigslagt 1 Ulrike Richter (DDR)
1.01.83 (or) 2. Brlglt Trelber (DDR) 1.03,41 3
Nancy Garapick (Cnr.) 1.03,71 8 Diane Edelijn
11 05,53) Enith Brigitha teruggetrokken voor de
finale
200 meter rugslag: 1. Ulrike Richter (DDR)
2.13.43 (or) 2. Birgil. Treiber (DDR) 2 14. 97 3.
Nancy Garapick (Can) 2.15.60 (Diane Edelijn
(2.22,77) in de series uitgeschakeld
100 meter schoolslag: 1 Hannelore Anke .DDRi
1.11.16 2 Ljoebov Roessanova (Sov) 1.13,04 3
Marina .Kosjevaja tSovj 113,30 Maritzko van
der Linden (1 16.76) uitgeschakeld in de series
Wijda Mazereeuw il 14,86) uitgeschakeld in de
halve finales
200 meter schoolslag: 1 Marina Kosjevaja I Sov 1
2.33.35 (wr en ori 2. Marina Oersjinla (Soy)
2.36.08 3. Ljoebov Roessanova (Sov) 2 36.22 Wij
da Mazereeuw (2.39,59) uitgeschakeld In de
100 meter vlinderslag: 1 Kornelia Ender .DDR)
1.00,13 (wr en or) 2 Andrea Pollack <DDRi
1.00,98 3. Wendy Baglioll (VSt) 1.01.17 Ineke
Ran (1.05.63) En Jbsc Damen H OG,09) in de
series uitgeschakeld
200 meter vlinderslag: 1 Andrea Pollack (DDR)
2.11.41 lor) 2. Ulrike Tauber (DDR) 2.12,50 3
Rosemarie Gabriel (DDR) 2.12.86 Jose Damen
(2.21,73) in de series uitgeschakeld
400 muter wisselslag: I Ulrike Tauber (DDRi
4.42,77 (wr en or) 2. Cheryl Gibson (Can) 4.48,10
3. Becky Smith (Cam 4.50,48
4 x 100 meter wisselslag: 1. DDR (Richter, Anke,
Pollack, Ender) 4 07,95 (wr en or) 2 Verenigde
Staten (Jezck. Siering, Wright, Babashoff)
4 14,55 3. Canada (Hogg, Corslglia, Sloan, Jar-
din) 4.15,22 5 Nederland (Diane Edelijn, Wijda
Mazereeuw. Jose Damen, Enith Brigitha)
4.19.93
4 x 100 meter vrije slag: 1 Verenigde Stalen
(Peyton. Bogliolo. Sterkel. Babashoff) 3 44.82
(wr en or) 2 DDR (Ender. Prlemer. Pollack.
Hempel) 3.45,50 (er) 3. Canada (Amundrud,
Clark, Smith, Jardin) 3.48,81 4. Nederland (Ine
ke Ran, Linda Faber, Annelies Maas, Enith
Brigitha) 3.51,67 (nrl
Schoonspringen: I. Jennifer Chandler (VSti
506.19 punten 2. Chrlsla Koehler(DDR) 469.41
punten 3. Cynthia Melngvale (VSt) 406.83
Torenspringcn: l. Elena Tajtsjekovskaja (Sov)
406.59 punten 2. Ulrika Knape iZwcj 402.60
punten 3. Deborah Wilson (VSt) 401.07
vierde in de kleine finale (6.53,55).
Aeht:
I DDR (Baumgarth Dohn. Klatt. Luck. Wendis-
ch, Kostulsik. Karnatz. Prudohl, Danlelovskl)
5.58,29. 2. Groot-Brittannié (Lester. Yallop,
Crooks. Matheson, Maxwell, Clark. Smallbonc,
Robertson. Sweeney) 6.00,82. 3. Nleuw-Zeeland
(Sutherland, Coker, Dlhnan, Wilson. Earl. Rod
ger. Mclean. Hurt, Dickie) 6.03,51
Skiff:
1. Christine Scheiblich (DDR) 4.05.56. 2 Joan
Lind (VST) 4.06,21, 3. Elena Antonova (Sow)
4 10.24. 5 Ingrid Munneke (Ned) 4 18,71
Dubbel twee:
1. Bulgarije (Svetla Otzetova, Stanka Georguie-
va) 3 34,36. 2. DDR (Sabine John. Petra Boesler)
3.47.86. 3. Sowjet-Unle (Leonora Kamlnsketjte,
Genovate Ramosjkenai 3.49.93, Nederland (Rie:
Andrea Vissers, Hellie Klaassei eerste in de
kleine finale (4.03.37)
Twee zonder vtuurvrouw:
1. Bulgarije (Stojanka Oroetsjeva, Sika Kelbe-
tsjeva) 4.01,22, 2. DDR lAngellka Noack. Sabine
Dahne) 4.01,64, 3. West-Duitsland lEdith
Eekbauer, Thea Elnoeder) 4.02,35.
Vier met stuurvrouw:
1 DDR (Metze, Schwede, Lohs. Kurth. Jess)
3.45,08, 2. Bulgarije (Gocrova. Vasseva. Jordano-
va, Modeva, Georguieva) 3.48,42. 3. Sowjet-Unie
(Sewostjanova, Kroklna, Misjenina. Pasoka.
Koelova) 3.49,38.
Dubbel vier:
1. DDR (Lau, Borchmann. Poley, Zobelt, Wei-
gelt) 3.29.99, 2. Sowjet-Unle (Kondrasjina, Brin-
nina, Aleksandrova, Ermolaeva. Sjemsjeva)
3.32,49, 3. Roemenië (Tudoran, Mlcsa, Afrasilo-
aia. Lazer, Olurca) 3.32,76
Aeht:
1 DDR (Goretzlk, Knetach, Richter. Ahrenholz.
Kallles. Ebert, Lehmann. Muller) 3.33,32, 2. Sow
jet-Unie (Talalajeva. Rasjkina. Kozenkova, Ta-
rakanova, Rozgon. Goezcnno, Zoevko, Kolkova)
3.36.17. 3 Verenigde Staten (Zuch, Defrantz.
Graves, Greig, Warner, MaCcarthy, Braune, Ric-
ketson) 3.38,68, Nederland (Karin Abma, Joke
Dierdorp, Maria Kusters, Licsbeth Pascal. Mar
leen van Ry, Annette Schortlnghuis. Loes
Schutte. Barbara de Jong, Evelien Koogje)
tweede in de kleine finale
punten 2. Nelll Kim <Sov) 78.675 punten 3.
Ljoedmllla Toeritsjeva (Sov) 78.625 punten 22
Ans Smulders 75.100 punten 25. Jeanettc van
Ravenstljn 74.700 punten 36. Monique Bolle-
boom 73 350 punten
PLOEGEN: 1. Sovjet-Unie 390 000 punten 2.
Roemenië 387 150 punten 3. DDR 385 100 pun
ten 11. Nederland (Ans Smulders, Jeanctte van
Ravenstijn. Joke Kos. Ans Dekker, Monique
Bolleboom, Carin Braami 368 000 punten.
Zeilen
Flying Dutchman:
1 Jörg en Eckhart Diesch (Wdl) 34 7 punten 2
Rodney Pattlson. Julian Brooke-Houghton
(Gbr) 51 7 punten 3 Reinaldo Conrad. Peter
Ficker (Bra) 52.1 punten. 14. Erik en Sjoerd
Vollebregt (Ned) 97 7 punten
Tornado:
1 Reg White. John OsbomeiGbri 18 0 punten 2
David McFaull. Michael Rothwell (VSTi 36.0
punten. 3 Jörg Spengler. Jorg Schmall tWdl'
37.7 punten
Soling:
1 Poul Jensen. Vald Bandolowsik. Erik Hansen
(Den) 46,7 punten 2. John Kplius, Walter Glas
gow, Richard Höpfner (VST) 47.4 punten. 3.
Dieter Below. Michael Zachrles, Olaf Engel-
hardt (DDR) 47.4 punten. 5. Geert Bakker. Ha-
raid de Vlaming, Plet de Keljzer (Ned) 58 0
punten.
Finjollen:
l. Jochen Schumann (DDRi 354 punten. 2.
Apdrej Balasjov (Sow) 39.7 punten 3. John
Bcrtrand (Aus) 46 4 punten.
470-klassr:
1Frank Höbner. Harro Bode (WDI) 42.4 punten.
2. Antonio Gorostegui. Pedro Millet (Sps) 49.7
punten. 3. Ian Brown, Ian Ruff (Aus) 57.0 pun
ten. 13. Joop en Robert van Werkhoven (Ned)
101.7 punten.
Tempest:
1. John Albrechtson. Ingvar Hansson (Zwe) 14.0
punten. 2. Valentin Mankin, Vladislav Aklmcn-
ko (Sow) 30.4 punten, Dennis Connor. Conn
Findlay (VST) 32.7 punten. 8. Ben Staartjes. Ab
Ekels (Ned) 78 7 - (Gi)
Tuncsik (Hon), Eun Kyoeng Chang (ZdK)
WELTERGEWICHT (tol 70 kg): 1. Vladimir Nev-
sorov (Bov) 2 Koji Kuramoto (Jpn) 3 Tsjang
Soen Lee (ZdK). Patrick Vial (Fra)
MIDDENGEWICHT (tol 80 kg): 1 Isanu Sonoda
(Jpn) 2 Valeri Dvojnikov (Sov) 3 Slevko Obadov
(Joe). Yoeng Shoe! Park (ZdK)
HALF ZWAARGEWICHT (lot 03 kg) I KtZUhlro
Nino Mya (Jpn) 2 Ramaz Sjftrtiladse (Sov) 3
David Starbrook (Gbr). JOrg Rothllsbergcr
(Zwi)
ZWAARGEWICHT (tot hoven 93 kg): 1 Serge)
Novikov (Sov) 2 Guenler Neureuther (Wdl) 3
Allan Coage (VSt). Sumlo Endo (Jpnl
ALLE CATEGORIES (geen gewichtslimiet):!
Haruki Uemura (Jpn) 2 Keith Remfry (Gbr) 3
Tajota Tsjosjlajvlli (Sov), Jeaki Tsjo (ZdKi
Gewichtheffen
Kano
VLIEGGEWICHT (tot 52 kg): i. Aleksander Vo-
ronin (Sov) 242 kg (Ol record) 2. Gyorgi Koszegi
(Hop) 237.5 kg 3 Mohammed Nassiri (Iran) 235
kg
BANTAMGEWICHT (tot 56 kg): 1 Nourair Nou-
nkyan (Bull 262,5 kg (Wer. en Ol. recordi 2.
Grzegorz Cziura (Pol) 252 kg 3. Kenkitsji Ando
(Jpn) 250 kg
VEDERGEWICHT (tol SO kg): I. Nlkolij Ko-
Irtjnlkov (Sov) 285 kg (Ol.record) 2. Georgi Todo-
rov (Bul) 280 kg 3. Karumaia ilarai (Jpn) 275 kg
LICHTGEWICHT (tot 67,5 kg) I. Zbigniew
Kacimarek (Pol) 307,5 kg 2. PJotr Korol (Sov) 305
kg 3. Daniel Senel (Fra) 300 kg
MIDDENGEWICHT (tot 75 kg) 1. Jordan Mit-
kov (Bul) 335 kg (Ol. record) 2. Wartan Mllitoajan
(Sov) 330 kg 3. Peter Weniel (DDR) 327.5 kg
ZWAAR MIDDENGEWICHT (tot 82,5 kg). I.
Valerie Tajari (Sov) 3S5 kg (Ol.record) 2. Blagoj
Blagojev (Bul) 3S2.5 kg 3. Trendafil Stojlsjev
(Bul) 3S0 kg
HALFZWAARGEWICHT (tot 90 kg): I. David
Rigert (Sov) 382,5 kg (Ol.record) 2, Lee Jamc*
(VSt) 302,5 kg 3 Atanas Schopov (Bul) 360 kg
ZWAARGEWICHT (tot 110 kg):I. Valentin
Chrlstov (Bul) 400 kg (Ol.record) 2. Jocri Saittev
(Sov) 385 kg 3. Krastic Smerdjev (Bul) 385 kg
6UPERZWAARGEWICHT (boven 110 kg) 1.
Vassili Aleksejev (Sov) 440 kg (Ol.record) 2. C.erd
Bonk (DDR) 405 kg 3. Helmut Losch (DDR) 405
Turnen
Roeien
Heren
Skiff:
1 Perti Karnpinen iFin) 7.29,03, 2 Peter Kolbe
(Wdl) 7.31.67. 3. Joachim Dreifkc (DDR) 7.38,03.
Dubbel twee:
1 Noorwegen iFrank en Alf Hansen) 7.13.20. 2.
Groot-Brittannië (Chris Bailliau en Michael
Hart) 7.15,26. 3. DDR (Ulrich Schmidt. Jürgen
Bertow) 7.17.45.
Twee zonder stuurman:
1. DDR (Jöerg en Bernd Landvoigt) 7 23.31. 2.
Verenigde Staten (Colvin Coffey. Michael
Stains) 7.26.73, 3. West-Duitsland (Peter Roye.
Thomas Strause) 7.30,03, Nederland (Jan van
der Horst, Willem Boegschoten) vierde in de
kleine finale (7.31,40).
Twee met stuurman:
1. DDR (Jftrllng. Frledrich. Spohr) 7.58,99. 2.
Sowjet-Unie (Bekterev, Sjoerkalov. Lorentsoni
8.01,82, 3. Tsjechoslowakije (Oldrich en Pavei
Svojanovski. verbr) 8.03,28
Dubbel vier:
1. DDR (Guldenpfennig. Reiche. Bussert.
Wolfgramm) 6.18,65. 2. Sowjet-Unie (Doelejev.
Jakimov, Lazdeniks. Boetkoes) 6 19,89. 3. Tsje-
cho-SJowakije (Heiebrand. Vosjoka, Pccha. La-
cina) 6.21,77.
Vier zonder stuurman:
1 DDR (Brietzke, Decker. Semmler, Mager)
6.37.42. 2. Noorwegen (Nafstad, Bergodd. Tveter.
Andreassen) 6.41,22. 3. Sowjet-Unie (Ameman.
Koetsnetsov, Dolinin. Gasan-Dazalslov) 6 42,53.
Vier met stuurman:
1 Sowjet-Unle (Esjinov. Ivanov. Koetsnetsov.
Klepikov, Loekianov) 6.40,22, 2. DDR (Schulz,
Kunze, Diessner. Waltër en Ulrlch Thomas)
6.42.70. 3. West-Duitsland (Fiber. Kubail. Fric-
ke, Niehusen, Wenzel) 6.46,96. Nederland (Laga:
Klem. Kroes. Baltus, Van Woudenberg, Ruijs)
HEREN VRIJE OEFENING: 1, Nikolaj Andria-
nov (Sov) 19,425 punten 2. Vladimir Martsjenko
(Sov) 19 425 punten 3. Peter Kormann (Vst)
19,300 punten
PAARD VOLTIGE: il Zoltan Magyar (Hom
19.700 punten 2. Eizo Kenmotsu (Jpn) 19,575
punten 3. Mikael Nikolaj (Sov) en Nikolaj
Andrianov (Sov) 19.525 punten
RINGEN: 1 Nikolai Andrianov (Sov) 19 650
punten 2. Aleksander Ditiantin (Sov) 19.550
punten 3. Dan Grecu (Roe) 19.500 punten
BRUG: I Swao Kalo (Jpn) 19 675 punten 2.
Nikolaj Andrinov (Sov) 19.500 punten 3. Mitsuo
Tsukaahara (Jpnl 19.475 punten
REK: 1. Mitsuo Tsukahara iJpni 19 675 punien
2. Eizo Kenmotsu (Jpn) 19.500 punten 3 Eber
hard Gieger (WDll en Hcnrl Boerio (Frai 19 475
punten 1
PAARDSPRONG: 1 Nikolaj Andrianov iSov)
>9.450 punten 2. Mitsuo Tsukahara (Jpnl 19.375
punten 3. Hiroshi Kajizama (Jpn) 19.275 punten
TWAALFKAMP INDIVIDUEEL: 1. Nikolaj
Andrianov (Sov) 116.650 punten 2. Sawao Kalo
(Jpni 115.650 punten 3 Mitsuo Tshukahara
(Jpn) 115.575 punten
PLOEGEN: 1 Japan 576 85 punten 2 Sovjet
Unie 576.43 punten 3. DDR 564.65 punten
DAMES
VRIJE OEFENING: 1 Nelli Kim (Sov) 19850
punten 2. Ljoedmilla Toeritsjeva (Sov) 19 825
punten 3. Nadla Comaneci (Roei 19.750 punten
F.VENWICHTSBALK: l Nadia Comaneci (Roei
19.950 punten 2. Olga Korboet (Sov) 19.725
punten 3. Tcodora Ungureanu (Roei 19700
punten
BRUG ONGELIJK: l Nadia Comaneci (Roei
20000 punten 2. Theodora Ungureanu (Roei
19 800 punten 3. Martha Egervari (Hon) 19 775
PAARDSPRONG: I. Nelli Kim (Sov) 19 800 pun
ten 2. Ljoedmilla Toeritsjeva (Sov) 19.650 pun
ten 3. Carola Dombeck (DDR) 19.650 punten
ACHTKAMP: 1 Nadla Comaneci (Roe) 79 275
HEREN
K 1 (500 meter):l. Vasile Dlba (Roei 1.48.41. 2
Zoltan Sztanlty (Hon) 1.46,95, 3. Rudiger Helm
(DDR) 1.48,30.
K 1 (1000 meier):]. Rüdlger Helm (DDR) 3.48,20.
2. Geza Csapo (Hon) 3.48,95, 3. Vasile Dlba (Roe)
3.49,65.
K 2 (500 meter):! DDR (Mattem. Olbricht)
1.35,87, 2. Sowjet-Unie (Nagrornl, Romanovski)
1 36,81, 3. Roemië (Serghei, Malihln) 1.37.41. Ne
derland (Arend Bloem, Lo Jacobs) uitgescha
keld in de halve finales (1 43.63).
K 2 (1000 meier):!. Sowjet-Unle (Nagorni. Roma
novski) 3.29,01. 2. DDR (Mattern. Olbricht)
3.29,33, 3. Hongarije (Bako, Szabol 3.30,36. Ne
derland (Arend Bloem, Lo Jncobsl uitgescha
keld in de herkansingen <3 39.05).
K 4 (1000 meter):!. Bow jet Unie (Sjoeraj. Dektia
rev, Filatov, Morozov) 3.08,69. 2 Spanje (Celor-
rio. Diaz-FIor. Menendez. Mlslone) 3 08.95. 3
DDR (Blschor. Duvlgneau. Helm. Lehnert)
3.11.35.
C I (500 meier):
1. Aleksander Rogov iSov) 1.59,23, 2. John Wood
(Can) 1.59,58, 3. Matija Ljubek (Joe) 1.59,60.
C 1 (1000 meier):
1Matlja Ljubek (Joe) 4 09.512. Vasslfl Joersjen-
ko (Sow) 4.12.57. 3 Tamasz Wichmann (Hon)
4 14.11.
C 2 (500 meier): 1 Sowjet Unie (Potrenko. Vino
gradov) 1.45,81. 2. Polen (Opara. Gronowlcz)
1.47.77, 3 Hongarije (Budai. Frel) 1.48.35.
C 2 (looo meier): l Sowjet Unie (Petrenko
Vinogradov) 3.52,76, 2. Roemenië (Danielov, Si-
minov) 3.54,28,3. Hongarije (Budai. Frei) 3.55.66
DAMES
K I (500 meter): 1. Carola Zirzow (DDRi 2.01,05.
2. Tatjana Korsjoenova (Sow) 2.03,07. 3 Klara
Rajnal (Hon) 2 05.01.
K 2 (500 meter): 1. Sowjet-Unie (Oopova. Kreft)
1.51.15, 2. Hongarije (Pfeffer. Rajnai) 1 51,69. 3
DDR (Koster. Zirzow) 1.51.8). - (Gi)
Worstelen
Judo
ROTTERDAM— Feyenoord heeftin
zijn eerste oefenwedstrijd in het sta
dion nog weinig kunnen overtuigen.
De Rotterdammers wonnen dan wel
iswaar met 3-1 van de veelvoudige
Surinaamse kampioen Robin Hood,
veel indruk maakte het spel van Fey-
enoordf 'dat het nog altijd zonder
Ramljak moet stellen niet. De
slechts 13 duizend toeschouwers,
waaronder 7000 voormalige rijksgen
oten, zagen Roblh^Hood na een af
grijselijke fout van feijsbergen door
Arnold Zebeda de leidihg nemen. De
speels acterende Suninamers moes
ten echter al snel de gelijkmaker
toestaan toen Nico Jansen zijn hoofd
drukte onder een voorzet van Van
Deinsen die Kristensen overigens
nog niet kon doen vergeten. Kort
voor rust werd er door toedoen van
Willy Kreuz die samen met Theo de
Jong en Wim Jansen het middenrif
vormde 2-1. Trainer Boskov verving
fri de tweede helft Van De Korput,
Everse en de weinig op de voorgrond
tredende Verheijen door Van Daele,
Vos en Vreijsen. Laatstgenoemde
schoot een kwartier voor het einde
de Rotterdammers naar 3-1. Willem
van Hanegem woonde verscholen
onder het publiek de wedstrijd bij.
De Kromme die sinds kort op zijn
boerderij in Leerdam woont, denkt
er niet over in te gaan op het
contract dat Feyenoord hem heeft
aangeboden. Volgens directeur Brox
ziet de toekomst er voor Van Hane
gem somber uit. omdat zich nog
geen enkele club voor hem heeft
aangediend.
ROTTERDAM Sparta graast in
Engeland de velden af omdat Jan
van der Veen een twee-jarig contract
bij de Belgische club FC Antwerpen
heeft getekend. Om nog een midden
velder te strikken heropent Sparta
de komende dagen de besprekingen
met de Deen Arne Skipper, die naar
zijn land is teruggekeerd. De Deen
ging aanvankelijk niet akkoord met
het hem aangeboden contract, maar
heeft nu laten weten dat hij bereid is
Wat water in de wijn te doen.
VENLO —Opvallend is de 3-2 over
winning die de nieuwe ere-divisie
club WV op Fortuna Düsseldorf be-
haalde.De ruststand was 1-1. In de
21-ste minuut nam Fortuna via Al-
lofs de leiding. Drie minuten later
trok De Klerk voor WV de stand
alweer gelijk. Toch was het weer
Fortuna dat in de 59-ste minuut de
lgiding nam en ditmaal was het Hic-
kersberger die de maker was. Doel
punten van de Joegoslaven Kurci-
nac en Jovanovic brachten VW de
•uiteindelijke overwinning.
GROESBEEK—NEC won met 6-1
van Germania. De ruststand was 4-0.
Voor NEC scoorden Veeken (2). Cor-
jielis, Hoogedoorn. Gerritse en Pe-
ZEIST Het bondsbestuur
van de KNVB en zijn secreta
ris-penningmeester. de heer
Burgwal, hebben na een
bondsvergadering in Zeist be
kendgemaakt, dat zij tot over
eenstemming zijn gekomen
omtrent de voorwaarden waar
op de heer Burgwal met ingang
van 1 september aanstaande
zijn dienstverband op eervolle
wijze zal beëindigen. De rede
nen van dit besluit zijn gelegen
in de geleidelijk gegroeide ver
schillen van inzicht tussen het
bondsbestuur en de heer
Burgwal omtrent het gevoerde
en nog te voeren beleid. Dit
heeft de KNVB in een commu
niqué bekendgemaakt.
AMSTERDAM, Josko Gluic, de Joe
goslavische spitsspeler van Go
Ahead Eagles, heeft een tweejarige
verbintenis met Ajax afgesloten. Al
leen een negatieve uitslag van de
medische keuring door dokter Ro-
link, morgen, kan de komst van de
Joegoslavier naar de Amsterdamse
club nog in de weg staan.
Eric Swinkals
KONINGSBOSCH Eric Swinkels.
zilveren medaillewinnaar in Montre
al op het onderdeel skeet van het
kleiduivenschieten, is in Konings
bosch bij Roermond Nederlands
kampioen trap geworden.
BELGRADO/TORONTO (AN
P/AP) De Joegoslavische or
ganisatie voor sport en recrea
tie voor gehandicapten heeft
gisteren bekend gemaakt dat
Joegoslavië zich terugtrekt
voor de Olympische Spelen
voor gehandicapten die mor
gen in het Canadese Toronto
beginnen. Joegoslavië maakt
dit gebaar uit protest tegen de
deelname van Zuid-Afrika in
Toronto. De Joegoslavische
bond heeft ook een protesttele
gram gezonden aan de ISOD,
de organisatie voor sport voor
gehandicapten.
Nederland doet wel mee in Toronto.
Van Schiphol vertrokken zaterdag
de Nederlandse deelnemers voor de
Spelen die van 3 tot en met 11 au
gustus zullen duren.
De Nederlandse ploeg telt 68 deelne
mers, die op vijf onderdelen zullen
uitkomen: zwemmen, atletiek,
rolstoel basketbal, tafeltennis en
handboogschietèn.
Chef de mission van de Nederlan
ders, de heer Wlm Ruth, voorzitter
van de Nederlandse Invali-
densportbond (NIS), verklaarde voor
het vertrek op Schiphol: ,.We reke
nen op twaalf gouden, vijftien zilve
ren en vijftien bronzen medailles".
Vier jaar geleden behaalde de Neder
landse ploeg bij de Olympische Spe
len in Heidelberg 39 medailles. Bo
vendien verwacht de heer Ruth dat
zeker drie of vier wereldrecords door
de Nederlandse deelnemers verbe
terd zullen worden.
RUUD GEELS scoort voor Ajax in het duel tegen Stoke City. De
Amsterdammers wonnen met 2-1.
ters, Jansen maakte voor Germania
het tegendoelpunt.
ALKMAAR HSV Hamburg uit
Duitsland moest het onderspit del
ven tegen AZ '67. De Westduitsers
verloren met 3-0.8000 waren er getui
gen van hoe Hovenkamp, Van Mar
wijk en Van Rijnsoever voor AZ
scoorden. Scheidsrechter was Pijper.
AMSTERDAM Ajax heeft zich
enigszins hersteld van de zwakke
opening van het seizoen tegen Robin
Hood. Tegen Stoke City ging het in
de eerste helft nog niet geweldig De
Ajacieden nog zonder de gebles
seerde Hulshof moesten terug in
de verdeging en maakten enige grote
fouten. Alleen Krol, die een uitste
kende wedstrijd speelde, en doelman
Schrijvers haalden een voldoende
Van Dord, Suurbier en Dusbaba wa
ren zeer matig. Vooral van Oord kon
zijn draai niet vinden als voorstop
per. In de 31e minuut resulteerde dat
in de eerste treffer. Uit een corner die
erg goed door Hudson werd geno
men, kon de opgekomen Dodd met
een harde schuiver scoren (0-1). Ajax
kwam hierna terug, mede omdat
Stoke minder fel ging spelen. In de
36e minuut konden de Amsterdam
mers na een fraaie combinatie tus
sen Erkens, Schoenaker en Geels,
die afrondde, gelijk maken (1-1). De
Engelse achterhoede ging knoeien
en Dodd was er schuldig aan dat
Zuidema na een combinatie van
Geels en Erkens gemakkelijk de
stand op 2-1 kon brengen. Het was
eigenlijk te veel voor Ajax. dat de
mindere was. In de tweede helft
bracht de wisseling van Lerby voor
Schoenaker meer vaart in de
Amsterdamse aanval. Met Arnesen
op de plaats van Ling ging het nog
beter. Meijer verving Zuidema. maar
al deze wissels leverden geen doel
punten meer op Lerby, Arnesen en
Geels misten enkele kansen.
NÜRBURGRING Tijdens
de Grote Prijs van- West-
Duitsland heeft zich gisteren
weer eens een ernstig ongeluk
voorgedaan. De Oostenrijkse
wereldkampioen Niki Lauda
vloog in de derde ronde met
zijn wagen van de baan.
Volgens ooggetuigen verloor Lauda
een wiel, waarna de wagen in de
vangrail terecht kwam, teruggescho
ten werd op de baan en vervolgens
na een botsing met de wagen van de
Amerikaan Brett Lunger in brand
vloog. Lauda werd door collegacou
reurs uit de wagen gehaald en met
een helikopter onmiddellijk naar een
ziekenhuis in Adenau gebracht,
Daar was zijn toestand gisteravond
zorgwekkend. Lauda heeft een sche-
delbasisfractuur. een ingedrukte
borstkas en ernstige brandwonden
in het gezicht.
Juist Niki Lauda was de coureur die
het circuit op de Nürburgring het
meeste vreesde. Met zijn 22 kilome
ter lengte, waaronder vele bochten,
is dit circuit niet alleen een der lang
ste ter wereld, maar tevens het
meest gevaarlijk. Recentelijk werd
de „Ring" echter voor veel Duitse
marken verbeterd en ook beter be
veiligd, waar tegenover moest staan
dat de Grote Prijs van West-
Duitsland de komende drie jaren in
ieder geval op het circuit in de Eifel
moest worden verreden. De felle pro
testen van Lauda ten spijt wilde zijn
werkgever dat de Oostenrijker ook
op de Nürburgring zou starten.
De overwinning ging naar James
Hunt en brengt deze niet alleen dich
ter in de buurt van Lauda. maar bij
winst in de Grote Prijs van Oosten
rijk. het komende weekeinde, zal de
Brit de ranglijst in de strijd om het
wereldkampioenschap zelfs aan
voeren.
Na het ongeval van Lauda, toen de
Westduitser Jochen Mass het veld
aanvoerde, werd opnieuw gestart in
de volgorde waarin de strijd ge
staakt was. James Hunt verliet al
snel zijn tweede positie en nam de
kop, gevolgd door de Zuidafrikaan
Jody Scheckter. De veertien ronden,
die na de tweede start in plaats van
de voorgenomen twintig moesten
worden gereden, verliepen voor de
250 000 toeschouwers eentonig. Hunt
bleef moeiteloos het veld aanvoeren.
Scheckter volgde en daarachter
spitste de strijd zich toe tussen de
Zweed Gunnar Nilsson en de
Westduitse favoriet Jochen Mass. Ja
mes Hunt eindigde als eerste met
bijna een halve minuut voorsprong
op Jody Scheckter en bijna een mi
nuut op de Westduitser Jochen
Mass
jb>.
Vrije stijl: Papiergewieht (lol 48 kg): 1 Hassan
Isajcw (Bul), 2. Roman Dlmltriev (Sov), 3. Aklra
Kudo (Jpn). Vfieggrwirht (lol 52 kg): 1. Vuji
Takada (Jpni. 2 Aleksandcr Ivanov(Sov), 3. Jeo
Hae Soep (ZdK). Bantamgewieht (lot 57 kg): 1
Vladimir Joemln (Sov), 2. Hans-Dlcter Brue-
chert (DDR), 3. Masao Aral (Jpnl Vedergewicht
(lol 62 kg): 1 Yong Joeng Mo (ZdK). 2 Zevegin
OJdov (Mong), 3. Gene Davis (Vst) Lichtgewicht
dol 68 kg): 1 Pavel Pinegin (Sov), 2 Lloyd
Kaeser (Sov). 3 Yasaburo Sugawara (Jpn) Wel-
tergewichl (74 kg): 1. IJichlro Date (Jpnl, 2
Mansur Bazegar (Iran). 3. Stanley Dzledzic
(Vst), Middengewicht (lol 82 kg): 1 John Peter
son (Vst). 2. Viktor Nowosjllov (Sov). 3. Adolf
Seger (WDI). Halfjwaargewirht (lol »0 kg): 1
Lcwan Tcdljasjvcll (Sov). 2. Ben Petersen iVst).
3 Steliea Morkow (Roe). Zwaargewicht (lol 100
kg): 1. Ivan Jarigln (Sov), 2. Russell Hellickson
iVst). 3. Dimo Kostov (Bul) Superrwaargeuirht
(boven loo kg): 1 Soslan Andiev (Sov). 2 Jozsef
Balla (Hon), 3. Ladislav Simon (Roe).
Grieks-Romeins. Papiergewieht (lol 48 kg):
AlekseJ Tsjoemankov (Sov), 2. Gheoxghe Berce
anu (Roei, 3. Stefan Anghelov (Bul). Vliegge-
wichi (tol 52 kg): 1 Vltali Konstantlnov (Sov), 2
Nlcu Oinga (Roe), 3. Kolehlro Hlrayama (Jpni
Bantamgewieht (lot 57 kg): 1. Perttl Ukkola
(Fin), 2. Ivan Frelc (Joe). 3. Farbal Moestavin
ISOV). Vedergewicht (tot 62 kg): 1 Kazlmicrz
Lipien (Pol). 2. Nelson Davidijan (Sov), 3. Laszlo
Reczi (Hong). Lichtgewicht (lot 68 kg): 1 Soeran
Nalbandljan (Sovi. 2 Stefan Rusu (Roei, 3
Helmut Wehling (DDR). Weltergewicht (tol 74
kg): 1 Anatoli Bikov (Sov). 2. Viteszlav Macha
(Tsj), 3. Karl-Heinz Helblng (WDI). Middenge-
wichl (lol 82 kg): 1 Momior Petrovic (Joe), 2
Vladimir Tsjebosarov (Sov). 3, Ivan Kolev(Bul)
tlalfzwaargewicht (lol M kg): 1. Valeri Re-
santzov (Sov), 2. Stoyan Nlkolov (Buil, 3. Czes-
law Kwlelinskl (Pol). Zwaargewicht (tol 100 kg):
1 Nikolaj Balbosjln (Sov). 2. Kamen Goranov
(Bul), 3. Andrej Sknylewskl (Pol). Soperewaae-
gewiebt (boven 160 kg): 1. Aleksander Kollslnsk)
(Sov). 2. Aleksander Tomov (Bul). 3. Roman
Codreanu (Roe).
Boksen
Papiergfwicht (tol 48 kg): I. Jorge Hernandex
(Cub), 2 Bvong Oek Li (N-Kor). 3. Payad Peolta-
rat (Thai) en Orlando Maldonado (Pot). 5
Vlieggcwlcht (tot 51 kg): 1 Leo Randolph (Vst) 3
Ramon Duvalon (Cub). 3. DavtdTorosiJanfSov). g
Leszek Blazynski (Pol).
Bantamgewichl (tol 54 kg): 1. Yong Jo Oor
(N-Kor). 2. Charles Modney (Vat). 3. Pat Cowdell
(O-Br), Viktor Rlbakov <8ov).
Vedergewicht (tol S7 kg): 1 Angel Henera (CubJ.
2. Richard Nowakowskl (DDR). 3. Juan Paradea
(Mex). Leszek Kosedowski (Pol)
Lichtgewicht (tot 60 kg): 1 Howard Davis (VstJ
Slmion Kutov (Roe), 3 Ace Rusevski (Joe),
Vaslll Solomln (Sqv).
Lichtwellergewicht (tot 63,S kg): 1 Ray Leonard
(Vst). 2. Andres Aidama (Cub>. 3. Kazimier
Szczerba (Pol). Vladimir Kolev (Bul)
Weltergewicht (tol 67 kg)- 1. Jochen Bachfeld
(DDR). 2 Pedro GamarTo(Ven) 3 Victor Zllber
man (Roe), Rclnhard Skrlrek (WDL)
Zwaarwellergewichl (tol 71 kg): 1 Jerty Ryblekl
(Pol). 2 Tadlja Kacar (El), 3 Rolando Garbed Cv
(Cub), Victor Savtsjanko (Sov)
Middrngrwichl (tot 75 kg): 1 Machael SpinkS
(V'st). 2 Roefat RLskle" (Sov), 3. Luis Martinaj.
(Cub). Alec Nastaco (Roe).
Halfzwaargewicht (lot 81 kg). I. Leon Splnks.
Vst). 2. Sixto Soria (Cub), 3. Janusz Gortat (Polkc
Costlca Dafinolu (Roe)
Zwaargewicht (boven 81 kr> 1 TeofUo Steven
son (Cub). 2. Mlroea 8imon (Roe), 3 Clarence'
Hill (Berm I. John Tate (Vat).
Schieten
Vrij pistool
1. Uwe Potteck (DDRi 573 punten. 2. Harald
Vollmar (DDR) 567, 3. Rudolf Dolllnger <Ooa>
562
Klein kaliber geweer (liggend, 50 meteri 1
Karl-Helnz Smieszek (WDI) 599 punten (evenaV
ring wr) 2. Ulrlch Lïnd (WDI) 597, 3. Gennadi-*
Loesjikov (Sov) 595, 64 ex aequo Willy Killen
581
Kleiduivenschieten
Trap: 1. Donald Haldeman (V8U 190 punten, 2.
Armando Silvio Marques 'Por) 189. 3- Ubaldcde'
Baidi (Ita) 189.
Skeet: 1 Josef Panacek (Tsj) 198 punten, (bar
rage 24(25), 2. Eric Swinljels (Ned) 198 (barrage
24'24), 3 Wleslaw Oawllkowski (Pol) 196
Klein kaliber geweer 13 houdingen i: 1. Lanny
Bassham (VSti 1162 punten. 2 Margaret Mur-
doek fVat) 1162. 3. Werner Selbold (WDI) 1160
Snelvuurpistool: 1. Norbcrt Klaar (DDR) 597,
punten. 2 Jurgen Wlefel (DDR) 596. 3. Roberto
Ferraris (Ital 595 (na barrage).
Bewegend hert: 1. Aleksander Gazov (Sov) 597
punten (wr en or), 2 Aleksander Kedljarov
(Sovi 576. 3, Jeray Oreszklewlcz (Poll 571.
Wielrennen
Sprinl (1000 meter): 1 Anton Tkac (Tsj) 2 Danidf
Moreion (Fra) 3 Hans JOrgen Oenschke (DDKy
Sjaak Pieters In herkansingen van de kwartfin
ales uitgeschakeld
Tijdrit (looo meter): l Klaus JOrgen OrOnke
(DDR) 1,05.927 minuut 2 Michel Vflrten iBqlL
I 07,51 3 Niels Fredborg (Zwei 1.07,61
Individuele achtervolging (4000 meier) 1 Gregor
Braun tWdl) 4.47,61 minuut 2 Herman Ponsteen
(Ned) 4.49,72 3 Thomas Huschke (DDR) 4.52.71
Ploegrnarhlervolginf (4000 mrtrr) 1 West-
Duitsland (Braun. Lutz, Schumacher. Vonhof)
4 21,06 minuut 2 Sovjet Unie (O«okin, Perov,
Petrakov, Sokllov) 4.2715 3 Oroot Brittannlë
iBanbury. Bennet. Croker. Hallam' 4.22.41 Ne-
derland (Herm Ponsteen, Oer Möhlmann, Ger J
Slot, Peter Nleuwenhula) in kwartfinales uitge-
schakeld.
Wegwedstrijd individueel I Bernt Johansson*
(Zwe) 4.46.52,0 2 Guiseppe Martinelll (Ital op 31
seconden 3 Mieczysl Nowlckl (Pol) z.t. 25. Arle
Hasslnk op 2.09 minuut 40. Leo van Vliet z.l. 50.
Ad Tak op 13.27, minuut Frits fichür opge
geven
Ploegentijdrit 100 km 1 Sovjet Unie (Sjoekanov.
Sjapligin. Kamlnski, Plkoes) 2.08,53 2 Polen
(Mytlnk, Nowlckl. Szozda, Szurkowskl) 2.09,13 3
Boogschieten
Heren: 1. Darrel Pace (VSt) 2571 punten lol.re
cord). 2 Hiroshi Michlnagn (Jpn) 2502 punten. 3
Glancarlo Ferrari (Ita) 2495 punten
Dames 1 Wann Ryon (VSt) 2499 punten tol re
cord). 2. Valentlna Kovpan (Sovi2460punten, 3
Zibinov Roestamova (Sov) 2407 punten
Voetbal
1 DDR. 2. Polen. 3 Sovjet-Unie
Hockey
Van de Nederlandse ploeg zijn 52
deelnemers aan rolstoelen gebon
den. veertien missen een arm of een
been, en twee zijn visueel gehandi
capt. De begeleidersequipe telt 28
personen, onder wie tw>ee artsen, zes
verpleegsters en een fysio
therapeute.
De deelnemers zijn voor de Spelen
geselecteerd door de 65 plaatselijke
afdelingen van de Nederlandse Inva-
lidensportbond. De kosten voor de
Nederlandse deelneming bedragen
volgens de heer Ruth 325.000 gulden,
waarvan 86.000 gulden is betaald
door de Nationale Sporttotalisator.
Het resterende bedrag is bijeenge
bracht door acties.
Het uitkomen in de diverse onderde
len wordt bepaald door de mate van
de handicap. Zo kent het onderdeel
zwemmen zes klassen, waarin de
deelnemers naar de aard van hun
handicap op kunnen uitkomen. Bij
onderdelen als rolstoel-basketbal
hebben de leden van de ploeg een
aantal punten gekregen, gebaseerd
op de mate van hun handicap. Het
totaal aantal punten van de twee
tegenover elkaar uitkomende ploe
gen moet in overeenstemming zijn.
De deelnemers aan de vijfde ólympi-
ade voor gehandicapten verblijven
in de universiteitsgebouwen van To
ronto en York.
Ongeveer 1700 deelnemers uit 53 lan
den nemen aan deze Olympische
Spelen deel. De in grijs-blauwe uni
formen gestoken Nederlandse deel
nemers zullen tijdens de wedstrijden
door Nederlandse supporters wor
den gesteund. Een uur na het vertrek
van de Olympische ploeg vertrok
1. Nleuw-Zeeland 2. Australië 3 Pakistan
Volleybal
HEREN 1 Polen 2. Sovjet-Unie 3 Cuba
DAMES: 1 Japan 2. Sovjet-Unie 3. Zuld-Korea
Basketbal
HEREN: 1. Verenigde Staten 2. Joegoslavië 3
SovJeVUnle
DAMES: 1. SovJeUUnle 2 Verenigde Staten 3 t
Bulgarije
Handbal
Schermen
Heren
Floret: Individueel. 1. FtbiO Del Zotto (Ita) 4—1.,
2. Aleksander Romnakov tSovi 4—1, 3. Bernard»'
Talvard (Fra) 3-2 Ploe«en 1 West-Dultsland. 3
Italië. 3 Frankrijk
Degen
Individueel. 1 Aleksander Pusch (Wdl) S—2!
(2—0), 2. Jürgen Henn (Wdl) 3—2(1—1), 3. Gvtaö
Kulcsar (Hon) 3—2 (0—2).
Ploegen: 1 Zweden. 2. West-Dultsland. 3. Zwit
serland.
Sabel
Individueel. 1Viktor Provopoeskov(Sov) 5-0.2
Vladimir Nasjllmov (Sov) 4—1, 3. Viktor Sldjak,
(Sov) 3-2.
1. Sovjet Unie. 2. Italië 3 Roemenië
Floret
Individueel. 1 Ildiko Schwarzenberger 'Honl
4—1. 2. Consolata Maria Collino (Ital 4—1. 3
Elena Belova (Sov) 3—2
Ploegen
l Sovjet Unie. 2. Frankrijk 3 Hongarije
Waterpolo
1 Hongarije 2 Italië 3 Nederland
Moderne vijfkamp
Inidvlrtueei 1 Janusz Peclak - (Pol) 5520 pun
ten 2. Pavel Lednev ISov) 5465 punten 3 Jan
Bartoe (Tsj) 5466 punten
PLOEGEN l. Groot-Brittannlë 15.559 punten
2 Tsjechoslowakije 15 451 punten 3. Hongarije
15.395 punten.
Paardensport
DRESSUUR INDIVIDUEEL
1 Christine StQckolberger (Zwn, Oranat. 1486'
punten 2 Harry Bolt (WDI), Woycek. 1435
punten 3 Dr Reiner Kllmke (WDI). Mehmed
1395 punten
LANDEN
l West-Dultsland 5155 punien 2 Zwitserland
4684 punten 3 Verenigde Staten 4647 punten 7
Nederland (Jo Rutten. Banjo. Loucky van:
Olphen Alaric .Marjolljn Oreeve, Lucky Bo. i
438q punten
SPRINOEN. INDIVIDUEEL
1 Alwln Sehockemoehle (WDll, Warwick. 0
strafpunten 2 Michel Valllancourt (Cam
Branch Country. 16 strafpunten na barrage 3
Francis Mathy 'Bell, Gal Luron. 20 strafpunten
na barrage 13 Henk Noren. Jagermeeater, 26
strafpunten Anton Ebben (Jumbo Design) en
Rob Eras tlwan F) uitgeschakeld In eerste
manche
MILITARY
1 Coffin (VSt). Ballu-Cor, 1)4,99 strafpunten 2
Plump (Vst). Better and Beller. 125.85 straf pun
ten 3. 8chultz (WDI), Madrigal 129.45 straf
punten
LANDEN
1 Verenigde Staten 441,00 strafpunten 2 West
Duitsland 584,60 strafpunten 3 Australië 599.54
strafpunten
Landen goud Zilver brons totaat-
Sovjct Unie 47 43 35 12V
DDR 40 25 25 90
Verenigde Staten 34 35 25 94
West-Dultsland 10 11 17 38'
•'«Pan y 6 10 Of»!
Polen e 6 11 25-
Bulgarije 7 8 9 24'
Cuba 6 4 3 13.'
Roemenie 4 9 14 27
Hongarije 4 5 12 21*
Finland 4 2 0 6.
Zweden 4 1 0 V
Groot-Brittannië 3 5 5 13*
Italië 2 7 4 13