DCLLy Radio- en televisieprogramma's Veel van sfeer van Graham Greene in televisieserie het weer I Van onze weerkundige medewerker Juli-warmte extreem weerrapporten Standweer Disciplinaire straf voor hoofdagent LM G«> VROUW 1 5 WSStösr s'""" Televisieshow Shirley MacLaine Even puzzelen >--«35sr „Verbiedt handel in dode uilen en roofvogels" VAN ARNHEM STADION FEYENOORD FEYENOORD - LIVERPOOL MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET 4 De Graham-Greene-serie, waarmee de KRO taterdagavond een begin heeft gemaakt, krijgt een speciale aantekening in de geschiedenis van de televisie. Twintig Jaar lang heeft namelijk de prominente Britse schrijver geweigerd zijn verhalen te laten verfilmen. HIJ wantrouwt het medium. Greene ziet daarin niet alleen een concurrent van boek en theater, maar meent ook dat een televisiebewerking een aantasting van het originele manuscript tot gevolg heeft Daarover kan men eindeloos discussieren. De indrukken, die bij het lezen van een roman of het zien van een toneelstuk zijn opgedaan, blijken zelden overeen te stemmen met de interpretatie van filmer of televisiemaker. Het bandprodukt hoeft daarom niet lager te worden aangeslagen. Een goede bewerking is tevens een herschepping, die een eigen bestaan gaat leiden. Onder de tuin, de aflevering die wij zaterdag te zien kregen, doet vermoeden dat de serie zeer veel van de sfeer van Graham Greene zal weerspiegelen. Ook in het tv-spel was er die bijzondere aandacht voor het detail en voor het effect „tussen de regels". Werkelijkheid en verbeelding vloeiden soms verrassend knap in elkaar over. In de fantasiewereld excelleerde Peter Marshall als de Jonge, dromende William en Arthur Lowe die puntgaaf een schimmige Javitt gestalte gaf. Ondanks zijn vele steriotiepe seriewerk, onder andere als de kapitein van De Schutters, slaagde Lowe erin een daarvan totaal afwijkend type te creeëren. In Brandpunt werd van bevoegde zijde verklaard dat flatbewoners in Tlel geen schadelijke gevolgen zullen ondervinden van de door menselijk falen uit de fabriek Verdugt ontsnapte gaswolk. Het is te hopen, maar griezelig blijft het wel, vooral wanneer dagen lang meningen zijn geuit die niet blijken te kloppen met de werkelijkheid. Gebleken is voorts, dat mensen die woningbouwvergunningen afgeven, zich door onafhankelijke chemici moeten laten voorlichten over de mogelijke scheikundige werking van spul in fabrieken in de buurt waarvan men huizen wil optrekken. De burgemeester vindt dat niet van fouten maken mag worden gesproken, maar met de kennis die men nu heeft gekregen zou stellig nog geen kippenren mogen worden gebouwd. De Brandpunt-redactie vervolgde de uitslag van steekproeven onder artsen. Volgens 66 procent van de geneesheren heeft de economische situatie invloed op het aantal patiënten en/of de aard van de KARELTJE KNETTER klachten. Daaruit valt af te leiden dat de toestand zeer ongustig is. Er zou dus meer dienen te worden gedaan ter verbetering; 71 procent echter meent dat het kabinet Den Uyl al teveel invloed heeft. Volgende conclusie zou kunnen zijn, dat de doktoren de gezondmakers van onze economie ergens anders vermoeden dan in het Catshuis. Wel vinden de artsen dat de regering meer zou moeten doen aan de prijsvoorschriften. Arie Groenevelt van de Industriebond NW zei het directer; er had allang een prijsstop moeten zijn. Hij noemde het schijnheilig, wel de lonen aan banden te leggen maar toe te staan dat nlet-loontrekkers grote winsten maken ten koste van mensen die door de prijsstijgingen het eerst en het meest in de knel raken.Ton Hydra Juli 1976 is de warmste maand in zijn soort geweest in de laatste honderdacht Jaar. De Bilt berekende een etmaalgemiddelde van 19.3 graden Celslus (normaal 17), destijds in 1868 van 19.8 gra den Celsius. Daarvóó ..r, tot 1706 teruggaande, zijn er nog wel zes warmere Juli's aan wijsbaar, ondermeer 1859, 1852 en topscorer juli 1783 (20.6 gr.C Van alle juli maanden die er de laatste bijna 250 Jaar zijn geweest, was slechts één procent nog warmer dan de nu pas voor bije en (dus) negenennegen tig procent kouder. Het aantal zomerse dagen in De Bilt was veertien tegen zes normaaL Gorredijk telde zestien zomerse dagen, waar van twee precies van 25 gra den Celsius rond. De eerste twintig julidagen in De Bilt waren te warm, de daarop volgende elf dagen koeler dan normaal. Afgaande op Friese waarnemingen is juli als warmteproducent in het noordoosten minder uitzon derlijk geweest. Deze eeuw waren daar tenminste vier ju li's warmer, waaronder die van 1947 en 1941. Sedert het begin van de Friese waarne mingen in 1838 waren acht Juli's warmer. Ten Post in Groningen zag Juli 1969 daar zelfs warmer. De zon scheen in Ten Post gedurende 273 juli-uren en dat was wél bijzonder, name lijk voor het eerst sedert 1906 (toen nog iets hoger, name lijk 276). Nu al gaf de zon er. dus zonder augustus, reeds 577 zon-uren, terwijl 573 er normaal is voor de hele zo mer, dus tot 1 september Dr. M.A.J. Visser, wonende tussen Oosterhout en Don gen maakte een voorlopige balans van de zomer op. Op 20 juli werd in De Bilt een warmtegetal van 140 bereikt. In 1947 was op die datum het warmtegetal nog maar 95. Er werden toen evenwel van 20 Juli af in die maand nog tweënveertig winstpunten geboekt, zodat het getal eind Juli tot 137 was toegenomen. Conclusie: de eerste helft van de zomer 1976 is even warm geweest als dezelfde periode van zomer 1947. In augustus en september ging de zomer van 1947 echter stug door met een winst van respectie velijk 65 en 20. zodat het eindcijfer tenslotte op 223 uitkwam. Er was destijds geen sprake van het ..omflap- pen" van een zuidelijke circu latie in een noordelijke, zoals deze zomer vanaf 20 juli, St. Margriet. Dr. Vrisser wijst er verder nog op dat de zuid-noord en de noord-zuid stromingen zeer verwant, maar ook zeer verschillend zijn. Zeer warm ligt vlak naast zeer koel. De landelijke neerslag is ge middeld in Juli 35 millimeter geweest, de helft van nor maal. Sinds 1 februari werd Nederland met slechts 160 millimeter water besproeid, ook de helft van normaal, maar geen record, aangezien de overeenkomstige periode van 1921 nog droger uitviel, namelijk met 144. Dr. Visser beschrijft de effecten van de droogte op de landbouw in zijn Brabantse milieu als volgt: „Veel roodbruine, ver droogde percelen grasland, maar de mals staat er goed voor. Al het graan is eraf en de hardvruchten zijn voor tachtig procent verdroogd. Het vee is grotendeels in de stallen: een erg moelijke tijd voor de boeren". Terug naar de actualiteit: een naar noord-Denemarken koersende depressie van 995 millibar voert in de middel bare en hogere niveaus war mere lucht aan. Daardoor is de buiigheid sterk afgeno men en is er alleen maai' „sta biele" regen te verwachten van weinig betekenis. Dit gaat vooraf aan een weerstoe- stand met iets hogere tempe raturen, maximaal boven 20 graden Celsius tijdens zonni ge perioden. De hoogste tem peratuur was zaterdagmid dag in Roosendaal slechts vijftien graden geweest. Matig, later iets verbeterend strandweer met geen regen van veel betekenis. Een zwakke tot matige wind uit zuidwest tot west. Tempera- tuur-maxima 18 tot 20 gra den. Verdere vooruitzichten, iets zachter, vooral in het zuidwesten. Weerrapporten van gisteravond zeven uur. maximumtemperaturen van gisteren en neerslag van zeven tot negenUen uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtd. Twente Vllsslngen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux 183. „Zo zo.zei burgemeester van Muizenis ongelovig. „Zit het le ger hier achter? En kijken die niet op een centje? Als dat waar is, moes ten ze maar eens aan mij denken! Als er dan tóch met duizendjes wordt gegooid! Burgemeesters van kleine dorpen verdienen namelijk niet al te veel, als je begrijpt wat ik daarmee wil zeggen.„Dat be grijp ik donders goed", lachte Linke Lowietje grimmig. „Daarom zal ik maar meteen met de bekende deur in huis vallen. Jij krijgt wat mee, van Muizenis! Steek in je zak man! Bij het leger kan het er makkelijk af! Met een achteloos gebaar smeet Linke Lowietje een massa geld op het bureau van de burge meester en deze haastte zich dit slijk der aarde in zijn portefeuille op te bergen. „Daar ken je wel héél wat voor doen, burgemeester", ver volgde Linke Lowietje. „Maar wees een beetje voorzichtig met het uitge ven, hé!" Ja ja. het geld was vals, maar dat zei die linkerd er niet bij.Burgemeester van Muizenis begreep het dan ook niet zo best en lachte: „Ik bén altijd heel voorzich tig met uitgeven, meneertje! Ik doe nóóit domme dingen met geld!" „Dan zal ik je nou effe uitleggen waar het allemaal om g&ót.ver volgde Linke Lowietje en hij liet zijn stem dalen tot een laag gefluister. „Het leger heb Rijkhuyzen uitgeko zen voor een grote taptoe! Ook kom men d'r hier tien dagen lang grote legerfeesten en wapendemonstra ties! Dat brengt hier duizenden mensen naar toe, van Muizenis. En nou jij die centen heb geaccepteerd, kan je je burgermeesterlijke toes temming niet meer weigeren! Dat 'snap je zeker wel!". regenbul 18 0 1 half bewolkt 19 0 licht bew 18 04 half bewolkt 11 0 5 onbewolkt 19 0 zwaar bew II 1 half bewolkt 18 0 half bewolkt 18 1 licht bew 18 0 regenbul 19 3 regenbul 1» 0.3 onbewolkt 29 0 onbewolkt 27 0 half bewolkt 19 03 onbewolkt 24 0 licht bew IK 1 half bewolkt 19 0 licht bew 21 04 zwaar bew 17 3 half bewolkt 17 1 half bewolkt 18 0 licht bew licht bew. 27 0 zwaar bew 22 0 half bewolkt 17 04 onbewolkt 29 0 licht bew 28 0 half bewolkt 28 5 zwaar bew 18 2 licht bew. 26 licht bew 21 0 licht bew 22 0 half bewolkt 27 0 onweer 25 11 licht bew 20 0 zwaar bew 19 0 zwaar bew 18 (1 4 zwaar bew 26 0 onbewolkt 29 0 half bewolkt 0 PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Frankfort Oenève Helsinki Innsbrueck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mailorca Muenchen Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zuerlch Casa Blanca Las Palm as New York Hoog water 2 augustus. Vllsslngen 6.53- -19.27. Harlngvlletsluizen 7.1119.38. Rotterdam 9.11— 21.25. 8chevenlngen 7.53—20.25. IJmulden 8.42—21.14. Den Helder 0 22—12.24. Harllngen 2.46—14.41. Delfzijl 4.58-17.14. FERDINAND Van een verslaggever ROTTERDAM De korpsleiding van de Rotterdamse politie heeft be sloten de hoofdagent, die begin dit jaar een Amerikaanse zeeman be wusteloos heeft geslagen, discipli nair te straffen. De korpsleiding doet dit op advies van de officier van Justitie in Rotterdam, na een onder zoek van de rijksrecherche. ADVERTENTIE a«scWMS o*Uun P'«**nU#<rofV Van onze radio en tv redactie De TROS zendt maandagavond een televisieshow rond Shirley MacLaine uit, die gebaseerd is op de thea tershow „If they could see me now" waarmee de nu al weer 42-jarlge Amerikaanse actrice het afgelopen jaar een wereldtoernee maakte. Veel zang en dans, maar ook snedige poli tieke statements van een vrouw, die inmiddels al drie boeken het licht heeft doen zien, waarvan de laatste („You can get there from here") on langs in een Nederlandse vertaling verscheen. (Maandagavond 21.35 uur, Nederland 2). VVV- r to P" ti »n clP 9 SPECIAAL In een Zweedse documentai re worden beelden van de ge schiedenis van het luchtschip toegelicht door mensen die erbij betrokken waren. Ned. 1/19.05 Colby Chester en James G. Richardson spelen in The Ran gers de mannen die toexicht moeten uitoefenen in een groot Amerikaans natuurreservaat. Ned. 2/20.25 Aktua gaat in op de droogte problemen (vooral voor de vee teelt), brengt een reportage over bloeddoping. een Interview met de gewezen secretaris- penningmeester van de KNVB, Henk Burgwal, over diens aftre den en een reportage over de onderbetaling van reisleidsters bij verscheidene reisorganisa tiesNed. 2/22.25 In een kritisch programma van prof. Hofstatter wordt een test die prof. Werthmann maak te van drie vrouwen vergeleken met de levensschetsen die een psycholoog, een grafoloog en een astroloog samenstelden aonder de dames te hebben ont moetDuitsl. 1/21.45 Voor de NCR V-microfoon heef» drs Henk Glimmerveen een gesprek met parapsycho loog prof. dr W. H. C. Ten- haesffHilv. 2/09.00 In het EO-programma speelt Johan van Meurs op het orgel van de Der Aakerk te Gronin gen werk van Walther en Buxtr- hudeHilv. 120.00 Na Litcrama (21.35) volgt het luisterspel De aanslag op het paard van de Braziliaan Joao Candia Bertoza. Een daad met politieke motieven, die de rechtbank voor een probleem plaatstHilv. 2/22.15 Vogelbescherming: ZEIST „Een algeheel verbod op de handel in geprepareerde roofvogels en uilen moet in overweging worden genomen, om daarmee een halt toe te roepen aan het toenemende ver langen naar het bezit van deze pre paraten als statussymbolen". Dit schrijft de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels aan het ministerie van CRM. De vereniging is ernstig verontrust over de sterke toeneming van het prepareren van roofvogels en uilen. Mede namens de Nederlandse sectie van de Internationale Raad voor Vo gelbescherming (ICBP). de Natinale Werkgroep Roofvogels en Uilen en de Werkgroep Vogelsterfte spreekt de vereniging de vrees uit dat in Nederland en elders in Europa roof vogels en uilen speciaal voor dit doel worden gedood. De besturen van ge noemde organisaties menen dat het prepareren van beschermde vogels in ons land moet worden beperkt. In afwachting van een wijziging van de Vogelwet 1936 zou aldus de vogel bescherming het afgeven van pre pareervergunningen zelfs voor enige tijd geheel dienen te worden ge staakt. In veel gevallen, aldus de brief, is de doodsoorzaak of de herkomst van op te zetten roofvogels en uilen twijfel achtig. Ook heeft de vereniging ge constateerd dat er bij de afgifte van vergunningen door de politie lancu- nes bestaan Uit een aantal tests is gebleken dat op politiebureaus de vervoersbewijzen in veel gevallen erg gemakkelijk en zonder controle op het aangeboden materiaal worden afgeven. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 262 „Dat doen we Sam, dat is 'n goed idee." Ijverig loopt ze naar de keu ken om instructies te geven, de ge dekte tafel moet op 't grasveld on der de cederboom gezet worden. „Jullie moet over de loopstenen lopen, niet op het jonge gras." be dingt Dolly als ze terugkomt en de zwagers over het gazon ziet tran- telen. „Dat beloven we," zegt Sam speels, terwijl hij de twee vingers van de rechterhand in eedhouding ophoudt. Dolly en de gedienstige dragen de gedekte eettafel naar buiten tot on der de ceder. Komen Van Broeckhuyzens bij elkaar, dan buigt het gesprek al gauw naar Beukenloo toe, de laatste berichten wisselen ze uit. Oom Roeleman is de laatste tijd erg achteruit gegaan, men vreest een soort geestverzwakking door een toenemende arterio-sclerose. Jaap vindt bovendien, dat Willem Hendrik verre van goed is, Balt heeft hem ook in vertrouwen meege deeld. dat zijn vader niet meer de oude is, hij durft zich niet goed te bukken, hij is gauw duizelig, wande len doet hij haast niet meer, hij schijnt ook slecht te slapen. Dolly vraagt wat de dokter er dan van vindt, maar Balt heeft aan Joop gezegd, dat meneer op zijn tach- door I lenriette L T. de Beaufort tigste jaar zich net zo min zal laten onderzoeken, als ln vroeger dagen. Jaap Is wel langs de dokter gereden, maar deze heeft de schouders opge haald, hij weet ook niet veel anders, dan wat het dorp weet, hoogstens vermoedt hij, dat 't met Willem Hendriks bloeddruk niet helemaal in orde is. Jaap stelt Dolly voor om hun vader er toe aan te zetten zich toch eens te laten onderzoeken. „Ik zal zien. dat ik er gauw heen reis, dat beloof ik Je. Wat ben ik blij, dat je me dit alles zegt." Dolly informeert naar Jaaps kin deren. Thea en hun vader maken zich geen illusies, dat Willem Har- men of Wigbolt ook nog maar een zwakke carrière zullen maken, bei den zijn ze op de middelbare school al vroeg gestrand, nu is het grote punt, dat ze een bezigheid vinden, die de naam van baantje nog kan dragen. „Hadden ze maar Broeckhuyzense hersens, bij voorbeeld die van hun tante Dolly, dan zou ik tevreden zijn," zegt Jaap zonder de geringste nijd en vriendelijk naar zijn zuster kijkend. „Dat loopt niet zo'n vaart, ik heb nooit examens gedaan of iets in die richting gepresteerd," wendt ze fluks af. Maar Sam vindt het 'n gelegenheid om Jaap iets te vertel len over 't werk van zijn vrouw. „Dat je daarin plezier hebt," zegt Jaap goedig en wat naïef. „Taal vind ik nou wel het moeilijkste wat er bestaat, ik heb nog nooit een fat soenlijke zin kunnen schrijven, daarom schrijf ik zo min mogelijk brieven, briefkaarten vind ik een van de nuttigste uitvingen uit de vorige eeuw." „Omdat het juiste woord en de juiste zin een beetje zoek zijn, boei en ze me juist," antwoordt Dolly licht en luchtig. Jaap vertelt, dat zijn oudste zoon Willem Harmen, die enkele jaren op een secretarie heeft gewerkt zonder een gemeente-examen te kunnen doen, nu iets van de wereld wil zien, hij heeft zich buiten het weten van zijn ouders als leerlingpurser bij de Mij Nederland verhuurd. „Dat is 'n uniek geval, baron van Broeckhuyzen, leerlingpurser, pour- quoi pas," zegt Sam met het hoofd achterover. „Ik hoop, dat ik hem bij een overtocht eens ontmoet." „Opvoeden is niet eenvoudig, vooral niet als de kinderen mensen zijn geworden en nog altijd kinder- lijk blijven," zucht Jaap met onver mengde openhartigheid. Het treft Dolly, dat hij de bevindingen van zijn gezin discreet maar^J-och op recht en met volle naam-noemt, ter wijl Clemens en vooral Evchen aller lei toestanden verzwijgen, verbloe men of een werklijkheid vernissen. Jaap vertelt nog, dat Clemens' zoons Siegi en Heini op de Bronckhorst gelogeerd hebben en dat ze pijnlijk maar openhartig klaagden over hun ouderlijk huis. (wordt vervolgd) RADIO VANDAAG TV VANDAAG Vul horizontaal in: 1. toiletartikel, 2. levendig, 3. Jong schaap. 4 bereide dierenhuid, 5. bijenhouder, 6. reukhoutboom, 7. ul- truster van chepen, 8. behoeftig. 9. gifslangetje, 10 sprookjesfiguur Bij juiste oplossing vormen de begin letters een andere naam voor schoonschrijver. Oplossing van vorige puzzel: I. wiel, 2. eden. 3. ster, 4. teer, 5. stel, 6 tier, 7. ever, 8. lont, 9. leer, 10. leme, II. nest, 12. game. 13. wier, 14. Erts. 15. raad, 16. fier. WESTSTELLINGWERF ADVERTENTIE. woensdag o s. 8 wvr (kampioen van Engeland) Entree-prijzen: 18,- 16,50 13,50 f 8,50 4,50 Donatiekaart geldig HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt-soos) lichte en populair klassieke muziek. (7.30 Nieuws. 7 41 Aktua 8.30 Nieuws. 8.36- 8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw RVU: 11 40 Wegwijs in de hulpverlening. VPRO: 12.00 Piet Ponskaart presenteert, program ma over het kantoorleven. (12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws.) 13.30 (S) Muziek, de wereld van muziek en geluid op zijn kop of andersom. 15.00 Per manent wave. programma voor de vrouw. 15.30 Nieuws 15.33 (S) Waikiki. EO 16.15 IS) Licht en uitzicht, gewijde muziek. 17.00 (S) Eigen wijs. voor de kleuters. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17.20 Mens en sa menleving. 17.30 Nieuws. 17.32 Klankbord. 10.00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muziek. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) Daar waar de molens staan, muzikale rondreis. 19.00 (S) Ronduit, muzikaal, infor matief programma 19 40 (S) Bijbels perspectief. 20.00 (S) Orgelbespeling. 20.25 (S) De grote opdracht. 20.35 (S) Wij stellen u voor! gevarieerd programma. 21.45 (S) Avondoverdenking. NOS: 22 00 Voor blin den en slechtzienden 22.15 (S) Jack Jones, lichte muziek, 22.25 Bond zonder Naam. 22.30 Nieuws. NCRV: 22.40 (S) Hier en nu. VERONICA 22.50 (S) 3600 seconden mu ziek en informatie. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum Laudamus gewijde mu ziek 7.54 Het levende Woord. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8.23 Muziek in uw straatje 9 00 In gesprek met. 9 35 Waterstanden. 9.40 Plein muziek: 10.00 Gesprek. 11.00 Nieuws. 11 02 De Kilima Hawanans Show 11.30 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan: een lunchprogramma. 13 00 Nieuws. 13.11 Hier en nu Aansluitend Kunst- en vliegwerk: informatie over aktucle tentoonstellingen. 13 30 Voordracht. 13.50 Ze zeiden, je deugt nergens voor een dokumentaire over de Ideologie van de negritude In de Afrikaanse poezir NOS 14 50 Lichte grammofoonmu- ziek 15 00 Kijk op buitenland. NCRV 15.30 In 't zilver programma voor ouderen <16.00 Nieuws.) 17.00 (S) Populaire klassieken. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 (S) Hier en nu. 18.30(S)Militaire kapel. 19.00 (S) Muziek in uw straatje. 19.50 (S) Met uw instemming: het lied van de week. 20,00 Nieuws 20.05 (S) Radio Filharmonisch Or kest. klassieke en moderne muziek. 21.20 (S) Amsterdam Sinfonietta met orgelsolist: klassieke muziek. 21.35 (S) Literama: kro niek over boeken, schrijvers en toneel. 22.15 (S) De aanslag op het paard van de Brazili aan Joao Candio Bertozo, hoorspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Aktualiteitenoverzicht Radio TV; om 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) Ieder heel uur nieuws. KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. AVRO: 9.03 (S) De negen uur-show: Pep op drie. 10.03 (S) Arbeidsvi taminen: verzoekplaten programma. 11.03 Radiojournaal. 11.06 (S) Postbus 700: ver- zoekplatenprogramma. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Joost mag niet eten. 14.03 Radio journaal. 14.06 (S) Pop-Kontakt I. 15.03 (S) Pop-Kontakt II: de Hitvisser. 16.03 (S) De Hitmeester, met o.a de Telefoon-top-5. 17,03 Radiojournaal NOS: 18.03 De vacature bank. 18.10 (S) NOS-maal AVRO: 19.02 Let's twist again. 20.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Blues, Ballads &t Beat. 22.55 Mededelin gen. 23 02 (S) Candlelight-show. (0.02 Radio journaalTROS: 1.02-7.00 (S) De Nachtwacht HILVERSUM IV (FM-kanalen) VARA: 7 00 Nieuws 7 02 (S) Groot en klein: kamer- en orkestmuziek 9.00 Nieuws. 9.02 Kinderen een kwartje* programma over school en thuis. 9 27 De relatie van Christendom en Jodendom; gesprek. 10.00 (S) Feest der her kenning. 1200 (S) Tussen de middag- Zweedse komponistcn 13 00 (S) Maak eens nader kennis met de sopraan Rita Streich. 14 00 Nieuws. 14 02 Kees Verwey, schilder te Haarlem: zijn leven en werk. 14 32 Moederland Vaderland (I). klankbeeld. 15.00 (S) Het Willem Breuker Kollektief on tour. 16 00-17.00 (S) Zo klonk het vroeger klassieke pianomuziek. STAD/RADIO AMSTERDAM (240 in mid dengolf) 17.00-19.00 Muziek en aktualiteiten. met om 17.30 Uit in Amsterdam; 18.30 Amsterdamse jongeren en om 18.55 Amsterdamse vakaturebank. NEDERLAND I 18.55 Journaal 20.45 Filter Furore Show Gallagher and Lyte 21.10 Paardensport anders, reportage 21.35 Journaal 22.40 De Zweedse zangroep Choralema; gospelsongs 22.50-22.55 NOS: Journaal 18.55 h Journaal 19.05 TROS: Okavango, natuurfilm 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: De Rangers, Amerikaanse tv-film uit 1974 21.35 Shirley Maclaine, showprogramma Simpklns „Of ik wil blij ven eten? Ik hoopte dat je dat zou vragen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4