'oorlichten voor tbc meer jpeft weinig zin „Mijn hart volgend zou ik aftreden" Relaties Oost-West zijn iets verzacht sar Amsterdam betaalt ton ïveel bij aankoop van insion gastarbeiders :^>pport Wereldgezondheidsorganisatie ""disiizenhandelaars in actie "teisleidsters riegp1nderbetaald Man gestikt in een stukje vlees Meisje stikt bijna in lange vinger Volledige tekst van brief van minister Van Agt Politie vindt 240 kilo hasjiesj Unie BLHP ziet kansen bij Vredestein Staatssecretaris Kooijmans een jaar na „Helsinki": Contacten nog te weinig versoepeld Koffie wellicht weer duurder Groot aantal vissen door vergif gedood //KWAFpAG 31 JULI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 wen onzer verslaggevers as' wooijcht Het is niet meer zinvol om nieuwe tuberculosegevallen op te sporen door de hele "wel?' jong periodiek voor het röntgenapparaat te zetten. Ongeveer zes van de zeven besmettelijke '"uw i!pten worden namelijk op andere manieren gevonden, aldus een technisch rapport van de ien, datldgezondheidsorganisatie WHO. De tbc-deskundigen van de organisatie grondden hun uw'vadusie op de resultaten van dertig jaar bevolkingsonderzoek in de lidstaten. ■erlijken jt: „arnet i ier eteeL b langrijker ook zijn de altijd aanwezi- ge diagnosestations van de consulta tiebureaus die over het hele land goed verspreid en paraat zijn". Het bevolkingsonderzoek is niet zin loos geweest, vindt de heer Smul ders. Het heeft bijgedragen om de omvang van het tbc-probleem in de verschillende landen zichtbaar te maken. Het heeft bijgedragen tot de kennis van de tuberkelbacil en van we vaalyan de helft van alle nieuwe wfcallen ontwikkelt zich binnen „roonjar na de laatste doorlichting, kon hiqhtig procent binnen drie jaar. wij|jeesheer-directeur van de Bre- dat de rjGD. de heer A. J. M. Smul- n het lijtraagt in Medisch Contact aan- le volgel voor dit rapport. „Belangrij- ;enlijk een bevolkingsonderzoek üngingödrie jaar, zijn dagelijks aanwe- alles bj,rtsen en gezondheisdiensten, mogen verleren aan tbc te bij duidelijke klachten. Be en d<H van n toch en en. ma^ der hem maatst n" weinfl ien zich i olymj ■siek ei heldi dit zij waarop een onzer verslaggevers terugkt>TERDAM De gemeente Amsterdam heeft te veel be- bij de aankoop van een pand voor de huisvesting van •pt een (enlandse werknemers. Een groot huis aan de Nicolaas Wit- >d die iade. dat half oktober vorig jaar voor 350.000 gulden door de keringsgroep Delta Lloyd aan huizenhandelaars was ver- t, kwam enkele weken later voor een ton meer in handen ni en m nog i walifiki j weinigde gemeente. jankoop maakte deel uit van de ^'jerving van een aantal panden, p omdat tot sluiting van pensions was be- Het pand Witsenkade biedt ruimte aan dertig Marokkanen vaaer j^aat oncjer beheer van de Stich- Huisvesting Migranten. jevens van het kadaster blijkt, iet huis op 16 oktober van het jaar door de Amsterdamse Be ings Associatie (dochter van Ita Lloyd) verkocht werd aan de Van Gellekom, handelaars in irend goed. Koopsom 350.000. dezelfde dag en ten overstaan 'dezelfde notaris ging nummer 27 le Witsenkade voor 450.000 over •igendom van een andere hande- F&S Properties. de'eer op diezelfde dag, 16 oktober. y de Spaarbank voor de Stad Zee sterdam op het pand een hypo- )klening van 409.000. Een hoog rag, want op oude huizen be- lermnA&t de eerste hypotheek door ns niet meer dan 50 a 60 procent de koopsom. Wat ook de bewee- flenen van de bank geweest mo- 1 zijn: de hoge hypotheek ver- eformfgdS de verkoopwaarde en F&S zag dan ook kans het telijkéid dat oorspronkelijk deir en een ton had gekost voor 450.000 de gi de gemeente kwijt te raken. De itier \*P vond plaats op 5 december, stondar al sinds 5 november had de ran lpeente de feitelijke beschikking stkapfr het huis. neritaj datum ligt zo kort na de 16e tober dat ingewijden zich afvra- 11 of ten tijde van de al niet be- v.^d was dat de gemeente naar pan- Moh gjg ^at op jje witsenkade zocht. vraag 00^ r en daar de schan icteur SdTbltichting beweert: cele dj kom tl eisleiders en en hi in een onzer verslaggevers MSTERDAM De rond driedui- nd reisleiders en -leidsters in ons ien hhd hebben vorig jaar gemiddeld studetgenduizend gulden te weinig ver- ikantend en zouden samen een kleine re sttrtig miljoen achterstallig loon ispeclnnen vorderen bij hun werkge- tveldjirs. Dat is de mening van de Stich- Cancfeg Europees Toerisme, een twee geleden door studenten in de E. jchten opgerichte belangenorgani- genisitie voor reisleiders. 7 en n<e stichting heeft dit bekendge- omm|aakt naar aanleiding van een ci- le procedure, die zij bij de kan- hter wil aanspannen voor een irtig jarige hostess van de Zuideu- ipa Stichting, die over 1972. 1973 1974 nog een ton tegoed denkt te ibben. olKens de stichting zou zij in Tur in ifie' Spanje en Griekenland slechts v >0 tot 700 gulden per maand heb- in nen verdiend. Zij vindt, dat ten jtinste het minimumloon van 1470 Tulden bruto had moeten worden pre( etaald. de ar C de Zuideuropa Stichting, waar vas j an de procedure nog niets bekend Ise g ontkent men.dat de reisleiders en loet| eidsters onderbetaald zouden wor- ,n ov en. Toegegeven wordt, dat het ba- 0jet<isloon onder het minimum ligt. pro laar daarbovenop komt dan nog ben ens een vergoeding per dag en com- j tissies voor verkochte excursies. nc^0 lovendien hebben zij gratis kost en En ïwoning. „Als je dat alles bij elkaar Kj-o,. ptelt," aldus directeur Hoogen- orp oorn. kom je al gauw op een gemid- i- t) eld bruto inkomen van vijftienhon derd tot drieduizend gulden." gemeente wel zorgvuldig genoeg is geweest bij de aankoop van dit pension. Historie Het huis is samen met drie andere panden aan de Witsenkade al eens eerder in het nieuws geweest. De drie andere huizen waren destijds eigen dom van de heer J. A. Boerop, die er een pension voor buitenlandse arbei ders in exploiteerde. Boerop kwam slechts ten dele door eigen toe doen in financiële moeilijkheden en raakte zijn bezit eind januari 1972 kwijt aan de Delta Lloyd die hem een jaar eerder een grote lening had gegeven. Hij verwijt de Delta Lloyd en de advocaat mr. G. F. Scheltema, die als een soort verbindingsfiguur tussen hem en de verzekeringsgroep optrad, nog steeds onjuist gehandeld te hebben. Een bijzonderheid is dat het pand nummer 27, dat nu in handen van de gemeente is gekomen, eigenlijk niet tot de boedel Boerop behoorde. Het was eigendom van zijn vrouw met wie hij niet in gemeenschap van goe deren getrouwd is. Bij de lening van Delta Lloyd aan Boerop werd haar echter gevraagd met het pand borg te staan. Toen Boerop in gebreke bleef, raakte ook zijn vrouw haar bezit kwijt. het verloop van de ziekte. Het heeft duidelijk aangetoond dat er in elke bevolking bepaalde risicogroepen zijn, waarbinnen nieuwe gevallen bij voorkeur ontstaan. Daardoor wordt het mogelijk om van ongeselecteerd bevolkingsonder zoek over te stappen op geselecteerd onderzoek van beperkte risicogroe pen. Die kunnen dan ook om de zes twaalf maanden onderzocht worden, zodat nieuwe gevallen worden ge vonden vóórdat ze besmettelijk wor den. In Noorwegen wordt al op deze manier gewerkt. Het WHO-rapport wijst ook de ge dachte af dat het ongeselecteerde röntgenonderzoek zou moeten blij ven om longkanker op te sporen. Er wordt maar een klein aantal gezwel len op die manier gevonden. En zo'n ontdekking komt niet zo vroeg dat daardoor de genezingskansen beter zouden zijn. De heer Smulders is zich ervan be wust dat de conclusies van de WHO bij sommige Nederlandse tbc- bestrijders hard zullen aankomen. „De tbc-bestrijding was in ons land een der meest geslaagde voorbeel den van ziektebestrijding,-en moet dat in de laatste fase blijven. Maar zulk een gezaghebbende uitspraak kan niet verzwegen blijven, en moet in de Nederlandse verhoudingen zijn vertaling vinden". Van een verslaggever DORDRECHT De 29-jarige Dordtenaar T. de Jong is gestikt nadat hij zich in een stukje biefstuk had verslikt. Het slachtoffer at bij zijn aanstaande schoonouders in Zwijndrecht, en kreeg het daarbij zo te kwaad met een hapje vlees dat een arts te hulp werd geroepen. De dokter opende de luchtpijp van de heer De Jong, maar dat bleek niet te helpen. Met spoed werd hij naar een ziekenhuis gebracht, maar bij aan komst bleek hij te zijn overleden. Van een verslaggever SITTARD Een éénjarig meisje uit Sittard is gisteren bijna gestikt bij het eten van een lange vinger. In het koekje bleek een tandwieltje te zit ten ter grootte van een halve centi meter. Het meisje kwam door het voorwerp in ademnood. Haar moe der kon nog op tijd ingrijpen. Zij heeft het tandwieltje direct opge stuurd naar de fabrikant van de lan ge vingers. Vermoed wordt dat bij het mengen van het deeg een tandwieltje van de machine is losge- trild. De volledige tekst van de brief waarin minister Van Agt gisteren zijn beslissing om als minister aan te blijven meedeelde luidt als volgt: Aan de heer Voorzitter van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, Binnenhof la. 's-Gravenhage. In mijn brief van 22 juni jl. heb ik een uiteenzetting gegeven van het geen er in de maanden mei en juni met de abortuskliniek „Bloemen- hove" te Heemstede is gebeurd. De ze brief eindigde met de medede ling dat het nog een vraag voor mij was of ik onder deze omstandighe den (dadelijke inbeslagneming van de apparatuur van de kliniek bleek, hoewel wettelijk veroorloofd en fei telijk beproefd, niet te verwezenlij ken) nog minister van Justitie mocht blijven. Die vraag heeft mij enige weken in deze periode von den overigens ook de besprekingen in de ministerraad over de rijksbe groting 1977 plaats bezig ge houden. Er zijn immers gewichtige redenen om af te treden. Het openbaar mi nisterie, staatsorgaan dat onder mijn verantwoordelijkheid functio neert. is in de uitoefening van wet telijke bevoegdheden jegens „Bloe- menhove" gedwarsboomd door sa menscholingen van personen die zich daarbij belanghebbend achtten en zich weldra geschraagd wisten door een motie van de Twee de Kamer die zich tegen zodanig justitieel optreden uitsprak. Het heeft geen zin dat het openbaar ministerie het destijds verijdelde optreden, gericht op zo spoedig mo gelijke sluiting van de kliniek door inbeslagneming van de appara tuur, zou herhalen. Want dat zou, naar inmiddels is gebleken, een po litiek conflict opleveren, zo hevig dat ik mijn post zou moeten verla ten, en vervolgens zo moet ik aannemen zou een opvolger van andere signatuur de inbeslagne ming aanstonds weer laten ophef fen. Het verzet tegen de uitoefe ning. door of op last van justitiële ambtsdragers, van wettelijke be voegdheden heeft dus baat ge bracht en daarmee kan geen minis ter van Justitie, van welke politie ke gezindheid dan ook, vrede hebben. Het gevolg hiervan is dat de abor tuskliniek in kwestie voorshands in bedrijf blijft. Vele tientallen malen per week vinden daar handelingen plaats die beantwoorden aan de delictsomschrijving van een misdrijf en dus een ernstig straf baar feit opleveren, behalve in de gevallen waarin het bestaan van een rechtvaardigingsgrond aanne melijk zou worden gemaakt. Ook dat moet elke minister van Justitie, van ongeacht welke le vensbeschouwing, een doorn in het oog zijn. Mij is het zelfs een horreur. Mijn hart volgend zou ik dan ook aftreden. Zorgvuldige overweging van de voor- en nadelen daarvan voert me niettemin tot een andere conclusie. Weliswaar zou aftreden de waarde hebben van een alom gehoord pro test tegen kwalijke ontwikkelingen die zich in ons land manifesteren, maar het zou anderzijds door een deel van hen die streven naar een volledige vrijheid voor abortus pro- vocatus als een victorie worden ervaren. Geen resultaat Met aftreden zou ik geen enkel tastbaar resultaat behalen. De na gestreefde sluiting van de kliniek zou er niet door worden bereikt. Daarentegen zou het gevolg ervan zelfs kunnen zijn dat op last van mijn opvolger een einde wordt ge maakt aan de justitiële activiteiten die nu met betrekking tot de kli niek worden ondernomen (strafver volgingen tegen leden van het be stuur, de directeur en de medisch coördinator). Bovendien zou ik door heen te gaan als minister nu aanwezige moge lijkheden prijs geven invloed uit te oefenen op de ontwikkeling van de wetgeving inzake abortus provo- catus. De minister van Justitie, (was getekend): Van Agt De rijkspolitie van Helden (Limburg) heeft bij een routinecontrole een partij van 240 kilo hasjiesj in een Volkswagenbusje gevonden. De inzittenden van het busje zijn gearresteerd. UTRECHT Volgens de Unie BLHP kan de vestiging van Vrede stein in Loosduinen blijven draaien en zouden binnen de hele onderne ming „slechts" 250 werknemers be hoeven af te vloeien. Volgens de huidige plannen moeten 800 tot 1000 man weg en gaat Loosduinen dicht. De Unie BLHP heeft haar visie in een beleidsplan ter tafel gelegd bij het ministerie van economische za ken. Volgens de heer J.A.M.W. de Jong van de Unie heeft het ministe rie positief op de plannen gerea geerd. Hij heeft de plannen inge diend mede namens de Industrie bond CNV en de Vereniging van Hoger Personeel bij Vredestein. Volgens De Jong zijn er weliswaar structurele zwakheden maar die zijn per vestiging op te lossen. Op die manier zouden alle vestigingen van Vredestein kunnen blijven voortbe staan, ook Loosduinen. DEN HAAG, de vestigingsplaats van de bedreigde fabriek in Loosdui nen maakt zich grote zorgen over de industriële werkgelegenheid in de „ambtenarenstad". Behalve voor Vredestein, is de gemeente Den Haag verontrust over de herstructu reringsplannen van het computer bedrijf Philips Data Systems, waar 700 a 800 Haagse werknemers hun baan dreigen te verliezen. B en W van Den Haag hebben na twee nog niet gehonoreerde verzoeken om aan minister Lubbers (economische zaken) om te praten over Vrede stein, gisteren om een gesprek over Philips gevraagd. door Aldert Schipper verl van DEN HAAG Het is morgen precies een jaar geleden dat in de Finse hoofdstad Helsinki de politieke leiders van 35 Europese landen plus de Verenigde Staten en Canada elkaar beloofden werk te gaan maken van de door alle landen zo fel begeerde ontspanning in Europa. De Oosteuropese landen, onder aanvoering van de Sowjet-Unie hadden eerst jarenlang aangedrongen op een veilig heidsconferentie en tenslotte werd er twee jaar onderhandeld in Genève, waarna er een protocol ontstond van circa 13.000 woorden, waarin ieder zowat zijn gading vindt. Aanvankelijk ging het de Oosteuropeanen voornamelijk om economische, wetenschappelijke en politieke samenwerking. West-Europa was wel zover te krijgen, dat het met het oosten over ontspanning zou gaan praten, maar het stelde daarbij de eis dat er ook een overeenstemming zou komen over versoepeling op menselijk gebied. - De Nederlandse staatssecre taris dr. P. H. Kooijmans van Buitenlandse Zaken zegt hierover: „Als je in Europa een nieuwe vloer wil leggen voor de toekomstige ontwik keling, is het een eerste ver eiste dat ook de gewone men sen het merken." 'De staatssecretaris vindt de con ferentie bepaald „geen flop", maar hij vindt dat er ook nog geen sprake is van een nieuw aangebroken tijdperk in de Europese verhoudingen. „Vo rig jaar vond ik „Helsinki" een eerste stap op een lange weg en dat vind ik nu nog steeds," zegt de heer Kooij mans. Nu na een jaar meent de heer Kooijmans dat de relaties tussen Oost en West iets verzacht zijn. „Er zijn de laatste tijd heel wat bezoe ken over en weer geweest. En ik merk dat als gevolg van de veiligheidsconferentie pro blemen tussen Oost en West, die in het verleden niet be sproken konden of mochten worden nu wel aan de orde komen. De Oosteuropese ver tegenwoordigers maken daarbij van hun hart geen moordkuil. De opinies komen over en weer wat duidelijker naar buiten. Dat is een posi tief punt." Zijn cr al winstpunten op het gebied van militaire ontspan ning aan te wijzen? We moeten niet vergeten dat Helsinki niet een verdrag is. Bovendien wordt er in de slo- tacte van de veiligheidscon ferentie niets concreets over ontwapening gezegd. Daar voor hebben we de bespre kingen in Wenen. Tot mijn teleurstelling moet ik zeggen dat er weinig schot zit in deze ontwapeningsbesprekingen. De NAVO heeft in Wenen de kernwapens in het gesprek betrokken. De Russen zijn met een tegenvoorstel geko men. Maar er zijn geen concrete vorderingen te noemen. En hoe gaat het met de be faamde voornemens op het ge bied van de versoepeling van menselijke contacten? In de slotacte is al niet al te veel ruimte gegeven aan deze kant van de ontspanning, die wij essentieel vinden. Nu, na een jaar moet ik zeggen dat ook de uitwerking te wensen overlaat. Ik zou bij voorbeeld graag willen dat de Oosteu- ropse landen wat meer soe pelheid zouden tonen op het gebied van de gezinshereni ging en meer ruimte zouden geven voor huwelijken tus sen mensen uit het Oosten en het Westen. Op dit terrein is er echter nog weinig'resul taat. Er is bij de Oosteurope anen nog steeds de angst dat wij hiermee hun systeem wil len ondermijnen. Dat is ech ter ons doel niet. We willen alleen de ideologische ver starring doorbreken. Hoewel de slotacte van de vei ligheidsconferentie daar wel in voorzag, kun je in Rusland nog steeds bijna niet aan wes terse kranten komen. Ja. er worden wel meer wes terse kranten afgenomen, maar het is niet duidelijk wat er met die kranten gebeurt, wanneer ze eenmaal in de Oosteuropese landen zijn. Het is wel raar, dat er aan de verspreiding van deze kran ten iets ontbreekt in landen waar de handel in handen van de overheid is. Van Rus sische zijde is daartegenover wel eens gezegd dat er in de Sowjet-Unie meer vertaalde Nederlandse schrijvers te koop zijn, dan Russische schrijvers in Nederland. 'staatssecretaris Kooij mans: eerste stap op een lange weg Maar dat heeft uiteraard te maken met het feit dat de uitgeverijen hier niet in staatshanden zijn. Wel zou men kunnen denken over een Russisch-talig periodiek dat wij hier zouden maken voor verspreiding in de Sowjet- Unie. omdat onze kranten er door bijna niemand gelezen kunnen worden. Zou Nederland de culturele uitwisseling niet eens wat bo ven het niveau van dans- en zanggroepen kunnen uit tillen? Er is onvoldoende belangstel ling voor uitwisseling. Het contingent studenten dat in aanmerking komt wordt bij voorbeeld zelden volge- maakt. In Oost-Europa bestaat over Helsinki meer geestdrift dan hier. Hoe komt dat? Er is inderdaad een verschil in benadering. Een land als de Sowjet-Unie is nogal ver zot op eclatante voorstellen. Kijk maar eens naar de elk jaar terugkerende ontwape ningsvoorstellen. die de Sow jet-Unie in de Verenigde Na ties doet. Het Westen is in dat opzicht wat pragmatischer, misschien. Hier kijkt men meer naar concrete resulta ten. Nederland is ook niet zo enthousiast voor het schep pen van een permanent or gaan om de gevolgen van Helsinki te begeleiden. We hebben al een speciaal or gaan van de Verenigde Na ties voor Europa voor econo mische vraagstukken en bo vendien merken wij dat in de Derde Wereld vrees bestaat dat wij in Europa ccn eigen gesloten groep worden, waar de arme landen niet meer aan te pas komen. Kun je nu zeggen dat door Helsinki de Brczjnjew- doctrine is opgeheven; dat de Sowjet-Unie afziet van ingrij pen in andere socialistische landen? In ieder geval kan aan de slotacte geen enkele rechtvaardiging voor zulk in grijpen worden ontleend Maar vergeet niet: Officieel heeft deze Brezjnjew doctrine nooit bestaan. En ik denk ook niet dat de Russen met plezier in Tsjechoslowa- kije hebben ingegrepen, maar er zich met het oog op hun veiligheid toe gedwon gen voelden. Voor de Russen is het uiterst moeilijk zoiets als een Brezjnjew-doctrine goed te praten. Maar dat be tekent niet dat men hem nooit meer zal toepassen, als men een bepaalde situatie als onduldbaar ervaart. Kan Helsinki een grondslag worden voor een naar elkaar toegroeien van Oost en West? Op het gebied van de ideolo gie is er geen samengaan mo gelijk. Er heerst nu eenmaal in Oost en West een verschil lende kijk op de mens en zijn functioneren in de samenle ving. Wel is het mogelijk dat binnen het communisme een ontwikkeling komt naar meer vrijheid voor het indivi du. die wij zouden begroeten. In Oosteuropese landen blijkt daar echter nog niets van. Er is hoogstens sprake van een zekere ontwikkeling bij de communisten in West- Europa. Welke initiatieven denkt Ne derland te nemen om de ont spanning na Helsinki te bevor deren? Eigen initiatieven zijn voor lopig niet te verwachten. Vol gend jaar juli komt er een vervolgconferentie in Belgra do. waar we kunnen bezien hoever we gevorderd zijn. Wij werken aan de voorbereiding van Belgrado in het kader van de Europese ge meenschap en binnen de NA VO. Maar eigenlijk is het nog te vroeg om concrete stappen te verwachten. Zulk soort ontwikkelingen hebben hun tijd nodig. Welke rol kunnen kerken spe len bij de ontspanning? De kerkelijke rol is zeer be langrijk voor de verbetering van de menselijke verhoudin gen. De kerken kunnen door de uitwisseling van ideeën en toekomstvisies zeer veel doen om de mensen tot el kaar te brengen. En het in zicht ingang te doen vinden dat we samen op één conti nent wonen. Van onze redactie economie AMSTERDAM De kans is groot dat de koffie binnenkort opnieuw een kwartje duurder zal worden. Dit zou het gevolg zijn van het feit dat koffievoorraden die nu worden aan gesproken voor hoge prijzen zijn in gekocht. De koffieoogst in Brazilië had in juli 1975 te lijden van vorstschade. De koffie is dit jaar al tweemaal duurder geworden, het laatst op 31 maart. Toen was de stijging twintig cent per half pond. De berichten over duurdere koffie zijn des te opvallender omdat het Konsumenten Kontakt deze week aandrong op een prijsverlaging. Men baseerde zich daarbij op een prijsdaling van detig procent op de Londense koffiemarkt. Naar verluid zou het bestuur van de Unie van koffiebranders het minis terie van economische zaken echter al toestemming hebben gevraagd voor een prijsverhoging. ven een verslaggever URMOND Naar schatting zeker een miljoen kleine vissen en minstens honderdduizend reeds vol wassen voorns zijn door nog onbe kende ooizaak vergiftigd. Ze werden gisteren in de Maas nabij het Lim burgse Urmond dood aangetroffen. Hengelaars spreken van de grootste vissterfte sinds 1971. Deskundigen van rijkswaterstaat in Limburg hebben verklaard dat de massale vissterfte in Urmond niet te wijten is aan het door DSM geloosde afvalwater in de Ur. een zijriviertje van de Maas. Volgens rijkswa terstaat is de recente droogte- en hitteperiode hier debet aan. Toen zochten vele vissen een veilig heen komen in de grindgaten langs de Maas. De regen van de afgelopen dagen deed de vissen weer naar de rivier terugkeren, maar in het belang van de scheepvaart moest de sluis van Borgharen gesloten worden. Het gevolg was dat daardoor het water in de Maas al te snel zakte. Dit, en het doorgaan van de lozing van het af valwater, heeft de vissen geen goed gedaan. Westduitse ambassadeur Dr. Her- bert Dreher, plaatsvervangend hoofd van de juridische afdeling van het ministerie van buitenlandse za ken in Bonn, is benoemd tot ambas sadeur van de Bondsrepubliek in Den Haag. Hij volgt dr. A. M. Ober- mayer op. die na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 29 juli naar West-Duitsland is terugge keerd. Franse ambassadeur Luc de la Barre de Nanteuil is benoemd tot Frans ambassadeur in Nederland, aldus blijkt uit een mededeling in de Franse staatscourant. Hij volgt de graaf Jacques Senard op, die on langs tot ambassadeur in Cairo is benoemd. Rita ,,Geef je nu toe dat ik wel tegen mijn verlies kan?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 3