Niet meer geld voor kunst, wel een andere verdeling DCLLy Radio- en televisieprogramma's Dure groente Minister Van Doorn in kunstnota: Harm Dost: hulp van de Nederlandse regering niet nodig Dronken man gewond door schot politie NOS wenst geen bemiddeling in conflict met KNVB Even puzzelen TV-beelden uit India ontvangen door Delftse TH VAN APNHEM T VRIJDAG 30 JUU 1976 BINNENLAND/RADIO-TV TROUW/KWARTET^" In het Journaal werd gisteren ruime aandacht besteed aan de sterk gestegen prijzen van groente. Een FNV-bestuurder zei dat plotseling veel leden naar de kantoren van de vakbond komen om hun gal te spuwen over de duurte Dan ontmoet ik in de winkels uitsluitend ongeorganiseerden Ik heb mij er namelijk al vaak over verbaasd dat bij toonbank en kassa vrijwel nooit over prijzen wordt gesproken. Een andere verbazing geldt de oorzaak van al die verhogingen. De duurte alleen is het niet, zegt de één. een ander laat doorschemeren dat de export op dit ogenblik lekker winstgevend is. Maar het fijne van de zaak word je in die televisiegesprekjes nooit gewaar Zouden vrouwelijke journalisten niet met meer raffinement het naadje van de kous te weten kunnen komen? Bijvoorbeeld met betrekking tot de prijs van vleeswaren. Er gaan door de droogte veel meer runderen dan normaal naar het abattoir; wie het aan zijn beurs merkt, mag zijn vinger opsteken. De educatieve films van de Encyclopaedia Brittanica zijn van goede kwaliteit en volgens mij niet uitsluitend gericht op kinderen. Wanneer de EO het Nederlandse commentaar niet laat uitspreken alsof er een sprookje wordt verteld, dus wat minder kinderlijk, zullen de programma's veel ouderen boeien. De Franse televisieproduktie Verandering van klimaat, woensdag door de NOS op het scherm gebracht, mag een tegenstrijdige film worden genoemd. Kennelijk hebben de makers beoogt, een beeld te geven van de moderne emancipatie, als gevolg waarvan een vrouw tegenwoordig anders wil leven. Maar. de scenarioschrijvers Trill at en Krierzijn voor mijn gevoel niet veel verder gekomen dan een nogal goedkoop verhaal. Dat aan een mentaliteitsverandering van de vrouw, Nicole een geestelijk proces vooraf moet zijn gegaan, wordt niet aannemelijk gemaakt Je weet als toeschouwer niet beter of zij bestuurt een prima gezinnetje en opeens is zij gefrustreerd doende om zichzelf buiten het familieverband te bewijzen. Nicole offerter onvoorstelbaar veel voor op. De bedoelingen van de film worden evenwel niet goed duidelijk. Het heeft er de schijn van dat de filmmakers emancipatie en egocentrisch handelen met elkaar hebben verward. ►Het is van groot belang, zoveel mogelijk kijkers aan het denken te zetten over de verzorging van geestelijk gehandicapten en dit te leren zien als een gezamenlijke verantwoordelijkheid. De VPRO heeft daaraan bijgedragen door de vertoning van de Italiaanse documentaire Matti da Slegare. Uit de ontroerende en soms onthutsende confrontatie met KARELTJE KNETTER IMÏ1I zwakzinnigen en psychiatrische patiënten moet worden afgeleid dat in Italië nog haast middeleeuwse toestanden bestaan. Omdat de filmbeelden zo levensecht en zo eerlijk op je afkomen, bestaat echter het gevaar dat in Nederland dezelfde achterlijke situaties worden verondersteld. Wij bergen onze zwakzinnigen niet op in gesloten inrichtingen, waar zij als beesten worden vastgebonden. De meesten van hen leven temidden van hun familie of in open huizen, waar ze eveneens contacten hebben met de normale maatschappij. Ook veel van onze psychiatrische ziekenhuizen hebben ingrijpende veranderingen ondergaan TON HYDRA Van een verslaggever DEN HAAG Op korte termijn zullen de overheidsfinanciën geen groei te zien geven die weldadige perspectieven opent voor het terrein van de kunst. Er wordt voor de toekomst rekening gehouden met stabilisering van wat thans beschikbaar is. Er zullen wel verschuivingen in organisatie en structuur nodig zijn. en er zullen aanzienlijke wijzigingen worden aangebracht in de loop van de geldstromen. Dat zijn enkele van de belangrijkste punten uit de nota „Kunst en kunstbeleid'' die minister Van Doorn van CRM donderdag aan de Tweede Kamer heeft toegestuurd. v Een wettelijke regeling van de kunstfinanciering zoals bij het on derwijs, komt er niet; zulks tegen de wens van de gesubsidieerde kunstwereld in. Minister Van Doorn wil wel meer invloed op de begrotin gen van provincies en gemeenten. Naar zijn mening moet het kunstbe leid in de totale overheidsplanning worden betrokken ..op een manier die evenwaardig is aan de benade ring van andere sectoren van het welzijnsbeleid Beter inzicht In de huidige situatie kan men nau welijks een goed beeld krijgen van de loop en de omvang van de geldmiddelen, aldus de minister. Daarom wil hij een nieuwe bestuur lijke organisatie waarin niet alleen het kunstbeleid een duidelijk** plaats krijgt, maar waar op den duur ook een beter inzicht in de financiële structuur en de omvang van de over heidszorg voor de kunsten ontstaat. Het bevorderen van de mogelijkhe den voor de bevolking om aan cultu rele waarden deel te nemen is ook de bedoeling van deze regering, die ook de minder en niet bevoorrechte men sen in de samenleving daarbij wil betrekken. De ontwikkeling van het kunstbe leid Is volgens de minister niet los te zien van het overige regeringsbeleid Er zijn raakvlakken met het onder- SPECIAAL The Big Clock is een thriller uit 1948 met Charles Laughton als de moordenaar die uitermate sluw de sporen naar een on schuldige leidt. Tegenspelers rijn: Ray Milland. Maureen O' Sullivan. George Macready, Rita Johnson en Frank Orth. Ned 1./19.45 In een show van de Osmond familie treden als gasten op: en tertainer Jimmy Walker, goo chelaar Carl Ballantinc, komiek Paul Lynde en ranger Andy Williams, die de Osmonds heeft ontdekt. Ned. 2/21.1S Aan Help een klant (22.45) gaat Televizier Magazine voor af. Daarin gaat het over minis ter Van Agt en zijn beslissing en oud-minister Abba Eban over de gevolgen van de burger oorlog in Libanon voor Israël. Ned. 2/22.95 Muziek-op-Vier is gewijd aan de jonge Amerikaanse compo nist Ingram Marshall. Hij liet zich o.m. inspireren door het geluid van de gambuh, een Bali nese fluit. In dit programma is gamelanmuziek van het eiland Bali te horenHilv. 4/15.00 Rechtstreeks uit de Londen- se Albert Hall komt een prome nadeconcert van het BBC Sym- fone Orkest. Uitgevoerd wor den: Haydns Symfonie nr. 95. het tweede pianoconcert van Liszt (solist Roger Woodward I. twee orgeletudes van Ligeti door Timothy Bond en het Con cert voor orkest van Bartók. Hilv. 2/19.30 Olympische Spelen: samen vatting o.m. worstelen, kruis- boogschieten. schermen, volley bal, boksen, judo en voetbal. Ned. 1/17.30—18.50 Reportages atletiek, recht streeks volleybal, vijfkamp, dressuur, hockey en kanova ren.Ned. 1/21.IS Olympische Spelen. Duitsl. 2/10.05 Duitsl. 2/17.10 DUITSL. 2/19.30 Minister Van Doorn wijs en met de massa-media, en ook met de bestuurlijke indeling van het land. met het streven naar democra tisering en met het „bekende streven van de regering op alle mogelijke terreinen tot evenwichtiger verhou dingen te komen". Drie hoofdpunten waarop het kunstbeleid zich volgens de minister Van een verslaggever ARNHEM De Arnhemmer Harm Dost. die in een Duitse gevangenis een straf van drie jaar en negen maanden uitzit, heeft aan het Ne derlandse consulaat in Düsseldorf geschreven dat hij de hulp van de Nederlandse regering niet meer no dig heeft. Op vragen in de Kamer hebben de ministers Van Agt en Van der Stoel geantwoord dat zij eventueel pas in actie zullen komen als het revisie proces (een soort hoger beroep) ach ter de rug is Dost. die door de Kleef- se rechtbank werd veroordeeld, ver dacht van verkoop van drugs aan jonge Duitsers, schreef dat het nog wel twee jaar duurt voordat dat revi sieproces plaatsvindt: „Daar ik na tweederde, misschien zelfs de helft van de straftijd vrijkom, betekent dat dat ik de hulp van de Neder landse regering niet meer nodig heb." Hij is niet van plan de revisieaanvra- ge in te trekken, waardoor verdere rechtsmiddelen uitgeput en het von nis onherroepelijk zou zijn. „Dan zitten we met een stuk jurispruden tie waar zeker 50.000 Nederlanders potentieel het slachtoffer van zijn. Van een verslaggever VOORBURG De 27-jarige pompbediende C. M van E. is ge wond door een kogel uit een politie pistool. Hij is met een buikwond in een ziekenhuis opgenomen. Buren van Van E hadden de politie gevraagd de man tot bedaren te brengen omdat hij. agressief door drank, in zijn woning veel herrie maakte. De politie werd door hem met een regen van flessen en messen ontvangen. Zijn vriendin was inmid dels het huis al uitgevlucht. Toen een politieman een waarschuwings schot loste In een poging hem tot bedaren te brengen, haalde Van E. nog meer messen en flessen en gooi de die van de eerste verdieping naar de politiemannen. Eén van hen liep daardoor zo veel gevaar dat een col lega zich genoodzaakt zag op Van E. te schieten. moet richten: het bewaren en over dragen van het natuurlijke en cultu rele erfgoed; het scheppen van bete re mogelijkheden voor deelname van iedereen aan de sociale en culturele voorzieningen door onder meer de collectieve voorzieningen meer af te stemmen op de belangen en de ver langens van de mensen; hét extra aanmoedigen van vernieuwingspo gingen in de cultuur die kunnen bij dragen aan een leefbaardere maat schappij. Voorwaarden In de „algemene beschouwingen" van de nota stelt de minister dat de regering geen schepper van kunst kan en wil zijn. Maar de overheid is wel „niet meer. maar beslist ook niet minder dan schepper van voorwaar den om kunst mogelijk te maken en vooral om kunst te doen opnemen in bredere culturele processen". De ontwikkeling van de kunst ge schiedt in vrijheid, aldus de minis ter. „maar het bestaan, het functio neren van kunst, hoeft in onze sa menleving nog niet vrijblijvend te zijn". Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De NOS heeft in een commentaar op het conflict met de KNVB inzake de voetbalflitsen op de radio (zondags) laten weten geen behoefte te hebben aan bemiddeling door minister Van Doom van CRM. Eerder deze week had mr. Jacques Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal, gezegd een beroep op minister Van Doorn te willen doen om in het conflict te bemid delen. ..Wij zijn overtuigd van de juistheid van onze beslissing." aldus een woordvoerder van de NOS. die van plan is vanaf 22 augustus het begin van de voetbalcompetitie geen samenvattingen van competi tiewedstrijden meer uit te zenden in Studio Sport, nu de KNVB blijft bij haar weigering niet langer gratis mee te werken aan reportageflitsen op de radio. Minister Van Doorn heeft van zijn kant laten weten bereid te zijn tot bemiddelen, als een verzoek daartoe door beide partijen wordt onder steund Die bemiddeling zou dan na 16 augustus plaats moeten vinden, daar de heer Van Doorn tot die da tum met vakantie is. 181. Precies om drie uur diezelfde middag liep Linke Lowietje de trap pen op van een zeer groot en zeer indrukwekkend kantoorgebouw. Een fraai besnorde portier vertelde hem, dat hij op de zevende étage moest zijn. en daar vond hij een groot kantoor van de import- en exportzaak Bill Cool Company. Nu kende Linke Lowietje niet veel Engels, maar hij begreep wel dat Bill Cool dezelfde was als Kille Bill. Hij liep dus precies op tijd het kantoor binnen en ja hoor. daar stond Kille Bill. Zoals altijd zag déze supermisdadiger er keurig verzorgd uit. Koel en hard. wreed en scherp, om bijna bang van te wor den dus. „Dag meneer Bill," groette Linke Lowietje onderdanig. „Ga daar zitten en luister," zei Kille Bill kil. „Ik ga de sportcomputer nu ste len. Doch ik zal het heel wat handi ger aanpakken dan al die stommeri ken van de geheime dienst van Dol- larmenië en Barroesja. Om te begin nen heb ik me al die tijd rustig gehouden sinds ik uit de gevangenis kwam.' en daar was ik wel wis-en- drie nog geheel en al buiten mijn schuld ingeraakt óók! Maar goed. die fout zal ik geen tweede keer maken. Ik heb alles nu perfect \P bereid. Daar voor je op tafel driehonderd duizend gulden 6aat goudstukken en bankbiljetten. Jo snel i maals gezegd, het geld is zo vatyn aan de giftand van een ratelslang.Lmjn jn het rommeltje even na, en berg; -^eni goed op. Maak vervolgens da[ wegkomt, en voer mijn opdracf1 V^00 uit." ..Graag meneer Bill,"lei hom linke Lowietje. Hij stortte |r zijn geestdriftig op het rinkelende |agd ét en na een poosje kon hij zegj Afrik; „Het is precies driehonderd duiz,,^„ gulden, meneer Bill. Trom,c Van onze Haagse redactie DELFT De Technische Ho geschool in Delft ontvangt sinds eni ge dagen televisiebeelden uit India. India experimenteert op het ogenblik namelijk met een onder- wijs-televisieprogramma, dat via een Amerikaanse satelliet in heel India met eenvoudige televisietoe stellen te ontvangen is. Hoewel de zender bijna helemaal op India gericht is. is het de TH toch gelukt om beelden op te vangen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een viermeter precisie-antenne, die op het dak van het gebouw voor elektrotechniek van de TH staat. -230- Die avond overnachten ze in Ype- ren, ze nemen er niet elk een afzon derlijke kamer, ze delen er een. Het is alsof hun lichamen het weten, nog voordat de zielen het vermoeden, dat ze weer thuis zijn in eikaars armen. Maar het contact is anders. Het schijnt wel of ze beiden. Sam zo goed als Dolly, afscheid hebben ge nomen van de jonkheid van hun liefde, dat paradijzige onbezorgd zijn, de zalige vanzelfsprekendhe den. dat altijd-maar-stromende; het is voorbij, afgedreven als een houtspaan op de stroom van een rivier. Ze weten nu. dat er een ver borgen leven bestaat, het persoonlij ke: in zijn schachten woont de smart die altijd eenzaam is. Zij beseffen het van elkaar, zij ontzien het in zichzelf en in de ander. Zij zijn enke ling, nochtans bevredigd in eikaars dichtebijheid. Vierde Hoofdstuk DRIE GENERATIES Met een handige draaiom van het stuurwiel rijdt Clemens van Broeckhuyzen het hek in van het huis aan de Oude Scheveningse weg, waarin Dolly en Sam nu al haast acht jaar wonen. Krom achter het stuur zittend in de logge, leren autojas, ziet hij er nog zwaarlijviger uit. dan hij als is. al schijnt de ton ronde bulk wat weggewerkt achter het stuur. Zijn gezicht is paffig dik door Henriette L.T. de Beaufort met grote vetzakken onder de ogen, die het gelaat als in twee helften verdelen. Clemens ziet er oud en moe uit voor zijn éénenveertig jaren en een stuk ouder dan Jaap, zijn oudste broer, die naast hem zit. De ze is al drieënvijftig, maar de Broeckhuyzense schraalheid heeft hij behouden. Als hij uit de open cabriolet stapt, zou en jong mens het niet soepeler doen. Dolly heeft de auto horen oprijden, ee staat aan de voordeur met op 't 'gezicht die zekere glans, als ze gas ten tegemoet gaat. „Blijf je lunchen Clemens, dat zou dol gezellig zijn". „Nee, ik heb geen tijd. vanmiddag heb ik een bridgedrive in Utrecht, al om half drie, dus saluut, ik moet spurten om er nog bijtijds te zijn." Zonder de motor af te zetten, wil hij doorrijden. Dolly glimlacht fijntjes. Clemens, de enige Van Broeckhuy zen zonder een werkkring, is tegelijk ook de enige van de vier broers, die nooit tijd heeft. Hij houdt de tijd onledig met de vlugge ver plaatsbaarheid van zijn auto. Zijn zuster laat zich evenwel zo maar niet afschepen, ze springt op de tree plank van de Chevrolet: „Maar Clemens, je moet toch ergens lunchen, waar wil je koffiedrinken? Als wij nu heel gauw aan tafel gaan?" „Onderweg, ik denk in Bode graven." „Erg ongezellig hoor, goeie reis dan en gelukkige kaarten." Ze springt van de treeplank van de al rijdende auto, Clemens is niet te temperen in zijn haast. Dolly en Jaap lopen door de biblio theek en de serre naar de tuin toe. Het is vandaag zoel. een vroege juni- warmte, die loom maakt. De grote tuin ziet er zomers uit. „Wat ontzettend gezellig dat je komt lunchen Jaapje, ik benzo blij, dat je getelefoneerd hebt. Thea is niet in de stad?" Dolly haakt vertrouwelijk in Jaaps arm. „Nee, Thea is niet meer te bewegen om te reizen, ze zegt dat de winkels )r de v in Assen en Zwolle goed genoegfent j- ze wordt te hokvast. Evchen' me met alle geweld voor de lti houden, maar ik verdeel irden' gunsten eerlijk, deze keer ben jijarschij de beurt.yntuur „Als je 't wilt. kan ik je vanmidi. Hoi met onze nieuwe Ford ook ergtker i: naar toe brengen. Je hebt het iftnomis voor t zeggen." Jdico „Allerplezierigst toch om autd dende familieleden te hebben, dit overal naar toe brengen." 17 „Jaap. weet je, dat je een hcxrsc st curieus mensenkind wordt, als niet leert chaufferen?" t best „Dat zegt Theaatje ook. maar ik iiem mezelf in deze nog niet kunnen o^er te 1 winnen, thuis heb ik de chauff^et er Thea en de jongens, onder\[nomjs taxi's. Onder genoeglijke en lichte k|„ lopen ze door de tuin. Voor stadstuin is er heel wat groen!' bloemen, er staan ook hoge struiJl en enkele grote bomen, waaront^ een ceder van de Libanon pronkstuk, midden op het grasvd „De legende vertelt, dat julli indi tijd dit huis genomen hebt. omtfQK jullie allebei zoveel houdt van d« ceder." zegt Jaap, terwijl hij met lil geoefende ogen van de buitenm aandachtig naar de hoge en brailfl, boom kijkt, die door teerheid silhouet het karakter van een plqn behoudt. tiartie (wordt vervolr Dns f IT Hi |)nsvei r maa mJt bec RADIO VANDAAG TV VANDAAG IB" V£ 1 bed HILVERSUM I (298 m on FM Kanalen). KRO 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Zomer '76. (7 30 Nieuws. 7 41 Echo. 8 24 Overweging). 8.30 Nieuws. 8 36 Gym nastiek voor huisvrouwen. NOS. 8.45 Spie gel van Belgie Muziek en nieuws van onze certs 1976 - BBC Symphony Orchestra met solisten klassieke en moderne muziek. In de pauze: r 20.20-20.40 a. Nieuws, b. NOS- Cultuur (I) kunst cultuur-kort. 21 45 NOS- cultuur (II). 22.30 Gamma van Alpha en Bèta nieuws uit de wereld van wetenschap NEDERLAND I NOS Olympische Spelen in Montreal: reportages van gisteren en hoogtepunten uit vorige programma's NEDERLAND II 18.45 NOS Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal zuiderburen KRO 9.15 (S) Zomer'76(10 30 «en technologie. 23.00 (S) Met het oog op 18.55 A NOS Journaal Van buiten naar binnen woorden invullen die betekenen: 1. rad. 2. lusthof. 3. hemellichaam. 4 kleveri ge stof. 5 bij elkaar behorende voor werpen. 6. welige was. 7 wild zwijn. 8. zeer brandbaar koord, 9 ladder. 10. honingbij. 11. vogelverblijf. 12. tennisterm, 13 alge, 14. godin van de tweedracht. 15 voorlichting. 16. trots Bij juiste oplossing vormen de be ginletters van 1 tot en met 16 een plaats in Friesland. Elk woord be staat uit vier letters. Oplossing van vorige puzzel. Hor. 2. ikoon. 7 reder. 8 regen. 9 reeds. 10. nel. 12. ene. 13. eik. 15. alert. 17 romer. 19. ge. 20 om. 21 Edens. 24. steen. 26. ros. 27 tel. 29 rit. 30 puree. 32. molen. 33 Demer. 34 etter. Vert. 1. repel. 2. Ier. 3. kreet, 4 order. 5 nes. 6 menie. 10. nader. 11. leges. 13 emmer. 14. krent. 16. ren. 18. oot. 22 donor. 23 stunt. 24. slede. 25 eigen. 28 er, 30. pee. 31. eer Nieuws). 12.00 (S) Grammofoonmuziek (12 26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12 41 Echo). 13 00 (S) In de tuin van. Gesprek. 14 00 (S) Zomer *76(15.30 Nieuws) 16 00(S> Muzikaal spreekuur met Jacques van Kol- lenburg 17 00 (S) Vakantietips voor kinde ren. 17 30 Nieuws 17.32 (S) Echo magazine. 1830 Nieuws. 1841 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 18.44 (S) Zomerstereo 19.30 (S) Edwin, platen en swingen. 20.00 (S) In .intwoord op uw schrijven verzoekpla- tenprogramma. 22 00 Reisoogsf toeristisch magazine 2 25 Overweging. 22.30 Nieuws 22 40 (S) Met het volle versland. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM Kanalen). NCRV: 7 00 Nieuws. 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Dcum Laudamus: gewijde mu ziek 7 54 Spoorzoeken. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu. 8 25 Rozegeur en prikkeldraad: het leven van alledag NOS: 9 00 Papoea Nieuw Guinea: gesprekken met Neder landse ontwikkelingswerkers. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voorlichting beroepskeuze 10 00 Wat heeft dat kind? pedagogische rubriek 10.15 De taal in je hand: praten over het leven in de taal. 10.30 Eurolight. 11 00 Nieuws. 11.03 Meer over minder de stem van de sprekende minderheid. 12.30 Tocrismo: Amerika als vakantieland. Over heidsvoorlichting: 12.49 Uitzending voor de landbouw. NOS 13 00 Nieuws NCRV: 13.11 (S) Hier en nu NOS: 13 30 Vonken onder de as Nederlandse volksverhalen en volksge bruiken. 13.45 Onder de Groene Linde: oude liedjes en balladen 14 00 Aspecten van de kamermuziek 15 00 Zoeklicht op Neder land Regionale zaken nader bekeken 16 00 Nieuws) 16 30 Kijk op buitenland VPRO: 17 00 Welingelichte Kringen: rechtstreeks debatprogramma 17.45 Uitzending van Symbiose 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Embargo. NOS 19.30 (S) Eu ropees Concertpodium Promenade Con- /norgen. met om 23.05 Actualiteitenover- zicht Radio - TV en om 23.52 Even ontspan nen voor het slapen gaan. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM Kanalen). NOS: 7 02 Olympisch journaal. EO: 7.02 <S) Gospelsound: muz.iek. speciaal voor jonge mensen. 8 03 (S) Tijdsein: muziek en infor matie voor onderweg. (8 03. 8 30 en 8.45 Actualiteiten). 9 03 (S) De muzikale fruit mand verzoekplatenprogramma van en voor zieken. 10 03 (S) Te Elfder Ure: non stop muziekprogramma. TROS 11.03 (S) Dne draait op verzoek. 12.03 (S) De Hugo van Gelderenshow met de Nederlandstalige top-10 en Kwiswtjs NCRVt 13.30 (S) Pop contact. de Nationale tip-30. NOS: 15.03 (S) Hitmeesters: Nationale hitparade met de top-30. 7 03 (S) Olympische Spelen reporta ges cn overzichten, afgewisseld met popu laire grammofoonmuziek (18 03-18 10 De vacaturebank; 22 55 Mededelingen). AVRO: 5 02-7.00 (Si Continu de nacht door. HILVERSUM IV (FM Kanalen). NOS: 7.00 Nieuws 7 02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9 02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise- klassieke vocalg muziek en ope rette-verzoeken. 12 00 (Sri. Een muzika*.- tengeslacht uit de Nederlandse Barok De Loeillels (IX). 2 Sopraan en orgel: moderne muziek EO: 1300 (S) Klankspiegel con- certgebeuren uit heden en verleden. 4.00 Nieuws. 14 02 (S) Tsjechische volksmuziek. VPRO 15.00-7 00 (S) Muziek-op-vier: jonge componisten in Amerika. STAD RADIO AMSTERDAM 1248 m) Hz 17 00-19 00 Muziek en actualiteiten, met om 7 30 Uit in Amsterdam. 18.10 Alleen in Amsterdam; 18 30 Amstprdamse sportagen da: 18 55 Amsterdamse Vacaturebank. 19.20 A De wondere wereld onder water 19.45 De grote klok (The big doek), thriller 21.35 A Journaal 23.00 A Journaal L bed nlonei Ugen tibten jt is g miste •rwac' Iken 19.05 AVRO AVRO s Toppop presenteert nationale hitparade ulagll ndspr het 20.00 A NOS Journaal (tto 1( 20.25 A AVRO De onzichtbare man, tv-sene 21.15 A Donny en Marie, showprogramma le- Vc

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4