t OEILIJK OM PLOEG TE MOTIVEREN 1 ijdperk van sprintster enate Stecher ten einde Holland spreekt een woordje mee Geen excuses van Ria Ahlers rian Maarten Sikking had voorgevoel van nederlaag w Russische hegemonie bij handbal t- en West-Duitsland verdelen medailles bij de dames Boksers van Cuba succesvol Nu belangrijker zaken dan atletiek lontreal 1976 Schoonspringtitel weer voor Dibiasi Japanse judoka's sterk Medaille zonder nog te varen WART|3° jul' 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 EAL Doelman Sikking had er ver- jk een voorgevoel van 3e goalie uit Breukelen, [ünchen met het natio- ckeyteam vierde werd iar één angst. „Als we let weer buiten de me- 'allen. Dat zou een ont- afknapper zijn voor ns die de vorige Spelen iben meegemaakt", zei toen het zeker was dat nd wederom de halve had bereikt. Geen won- it het verlies tegen üeeland (12 door een it van Ineson in de der- nging) juist voor de er- Schaerweyde-doelman aankwam. Ie Kiwi's wild van vreugde ierden dat zij voor de eerste de Olympische historie de d waren binnengestapt liep Sikking strak voor zich uitstarend Linea Recta naar de spe- lersbank zonder de tegenstanders te feliciteren. De 28-jarige Sikking was te veel met zichzelf bezig, om aan zoiets als gelukwensen te kunnen denken. Nog behoeft Sikking de hoop op een Olympische plak niet op te geven. Vandaag is de strijd om het brons tegen Pakistan, dat Australië in een keiharde wedstrijd niet van de finale kon afhouden.. „Het zal heel moeilijk worden om de jongens na deze tegenslag weer te motiveren", zei aanvoerder André Bolhuis, die een van zijn minder goede wedstrij- ,den achter de rug had. „Ik hoop dat we er mentaal overheen komen. Er zal veel aan gedaan moeten worden, dat staat vast". Vriend en vijand waren het er over eens dat maar een ploeg de finale plaats verdiende: Nieuw-Zeeland. Toch was er een fout van aanvoerder André Bolhuis nodig om die over winning ook binnen te krijgen. ..Ja, het was stom van mij'', gaf Bolhuis later toe. „Ik dacht dat ik de bal nog wel binnen kon houden. Maar dit is slechts een klein onderdeel van het geheel. Het was gewoon onze slechtste wedstrijd van het toernooi. We hebben het initiatief uit handen gegeven. Niet zo zeer als team maar meer individueel gezien. De Nieuw- zeelanders hebben dat goed uitge buit". Bolhuis had nog iets .anders opgemerkt. „Ik heb al eerder gezegd dat we niet op ons best zijn als het erg warm is. Dat is in Nederland al een paar keer gebeurd. Dit was voor het eerst dat de hitte duidelijk voel baar was. En prompt komt er een totale loomheid over de ploeg. Daar komt nog bij dat we ineens in een favorietenrol waren gedrongen. Voor het toernooi waren we de underdog. Dat hebben we veel liever. Een com binatie van factoren ligt aan deze nederlaag ten grondslag. Maar één ding is zeker. Die kerels waren beter dan wij. Eerlijk is eerlijk". Wim van Heumen kon weinig anders dan dit beamen. „De Nieuw- Zeelanders hebben geweldig goed gespeeld. Zij hanteerden voortdu rend een hoog tempo en daar waren wij niet tegenop gewassen. Bij ons liepen de combinaties helemaal niet. In zo'n wedstrijd willen de strafcor- ners nog wel eens de beslissing bren gen. We hebben er twee gehad. Tot nu toe was het rendement vrijwel vijftig procent. Nu kwam het er niet uit". Van Heumen geloofde niet dat zijn spelers, die zondag voor het laatste tegen Canada hadden ge speeld (en dan nog met vijf inval lers), conditie te kort waren geko men. „Daar was geen sprake van. Belangrijk was wel dat Bolhuis zijn dag niet had. Daardoor moest in het centrum veel te veel worden opge vangen. De teleurstelling is bij de spelers dubbel hard aangekomen omdat iedereen er op had gerekend in de finale te komen. Toch was er van onderschatting geen sprake". Voor de eerste keer in de geschiede nis van de Olympische Spelen zal de finale van het hockeytoernooi nu dus gaan tussen de twee vertegen woordigers van Oeeanie, Australië en Nieuw-Zeeland. Dit houdt tevens in dat India en Pakistan voor het eerst sinds 1920 buiten de eindstrijd zijn gebleven. Zowel Australië (in poule Ai als Nieuw-Zeeland (poule B) had zich pas na een beslissingswed strijd voor de halve finales weten te plaatsen. De nummers één van beide groepen. Nederland en Pakistan, moeten nu gaan uitvechten wie brons als troostprijs krijgt. Het duel tussen Australië en Pakis tan. bijgewoond door ongeveer 12.000 toeschouwers onder wie vele in Montreal wonende Pakistani, stond op een veel hoger niveau dan de wedstrijd Nederland-Nieuw- Zeeland. Pakistan leek opeen duide lijke overwinning af te gaan toen Aktar Rasooi al na 45 seconden van de Maleisische scheidsrechter Vijiy- anathan een strafbal mocht nemen wegens een overtreding van de Aus tralische doelman Robert Proctor. De Pakistaanse nummer vijf maakte geen fout (1-0). Het was een keiharde wedstrijd. Van beide zijden toonde men geen enkele consideratie met de tegenstander en het kwam dan ook herhaaldelijk voor dat een speler krimpend van de pijn op hetjcunstgras lag. De Austra liër Riley moest al na twee minuten voor een ernstig „vergrijp" voor straf enkele minuten achter het eigen doel gaan staan. Daar had hij kennelijk snode plannen gesmeed. Drie minu ten voor rust zorgde hij na een fraaie actie van Browning voor de gelijk maker. In de tweede helft bleef het vinnige karakter behouden. Australië stelde tegenover het technische surplus van de Aziaten een onwaarschijnlij ke hoeveelheid inzet. Dit wapen zou de ondergang worden van Pakistan. Met nog toen minuten te spelen schoot Irvine onhoudbaar raak uit een strafcorner (2-1). De Pakistani kwamen ondanks stormachtige aanmoedigingen van hun landgeno ten op de tribunes de deceptie niet meer te boven. Met gebogen hoofden verdwenen zij naar de kleedkamers. De schande van München 1972, toen Pakistan de finale van West- Duitsland verloor en bij de ceremo nie protocolaire weigerde de zilveren medaille te accepteren, kan niet wor den gevolgd door het succes van Montreal 1976. MONTREAL De Sowjet-Unie heeft zowel bij de dames als de he ren het goud gewonnen in de handbalsport. Waarmee de hegemo nie ondubbelzinnig is bewezen. De heren hadden de meeste moeite om de handbaltitel van Joegoslavië over te nemen. In de finale legen Roemenië moest haast letterlijk ge knokt worden voor de winst, die uiteindelijk kwam met de cijfers 19—15. De dames versloegen in de finale Oost-Duitsland met 14—11. Dramatisch hoogtepunt tij dens de laatste meters van de finale 3000 meter stee plechase. De Oostduitser Frank Baumgartl (in don ker shirt met nummer 384) achtervolgt de aan de lei ding liggende Zweed An ders Gaerderud en is op jacht naar het goud. Op de laatste horde struikelt hij echter. De achter hem lo pende Pool Bronislav Mali- novski profiteert ervan en springt over hem heen naar het zilver. MONTREAL In het bokstoernooi is Cuba het meest succesvol. Van de 44 te verdelen medailles veroverde Cuba er in de voorronden en kwartfinales acht. Vandaag worden de halve finales gehouden en zater dag de finales. Alle halve finalisten zijn zeker van een plak, want de verliezers in de halve finales krijgen beiden brons. Cuba wordt overigens op de voet gevolgd door de Verenig de Staten met zeven medailles. De overwinning van de Russische heren-ploeg mag toch wel verras send heten. Het herenteam was tot deze spelen op wereld- en Olym pische kampioenschappen nooit verder gekomen dan een vierde plaats bij de WK van '72. In München. waar handbal voor hel eerst op het programma stond, werd de Sowjet-ploeg vijfde na een over winning op West-Duitsland. In Montreal bereikte de ploeg de top. Op Joegoslavië, dat teleurstellend vijfde werd, na werden alle te genstanders met gebruik van veel lichaamskracht zonder mededo gen onderuit gehaald. Ten aanschouwen van 16.000 toeschouwers heeft de Sowjet-Unie het in de finale tegen Roemenië he lemaal niet gemakkelijk gehad. De toeschouwers waren allemaal op de hand van Roemenië. De Sowjets hielden echter het hoofd koel en behaalden hun verdiende over winning op basis van hard en rustig verdedigen. Al vrij snel werd een voorsprong van twee punten geno men en dat was eigenlijk voldoende. De Sowjet-Unie liet Roemenië geen moment langszij komen en speelde een gewonnen wedstrijd .j 'REAL De Olympische sprinttitels bij de dames zijn verdeeld tussen West- en Oost-Duitsland. Na de overwin- an de Westduitse Annegret Richter op de 100 meter ging »ud voor de dubbele afstand naar Oost-Duitsland. Het echter niet in handen van Renate Stecher, de dubbele campioene van München. Het rijk van de 26-jarige loopster uit sptitz, die de nederlagen die haar zijn toege- I nog steeds op de vingers van twee handen kan tellen is hde. Zij is voorbijgestreefd door meer gestroomlijnde .afters. voor Raelene Boyle op een bittere teleurstelling uitgelopen. De Austra'- lische. in München nog tweemaal tweede achter Renate Stecher, werd in de halve eindstrijd na twee valse starts gediskwalificeerd. flies van de 200 meter zal Stecher lichter zijn gevallen j nederlaag op de halve af- }Ju stond zij immers als derde ^ndgenote Barbel Eckert. De "je Eckert. in 1973 drievoudig es jeugdkampioene op de 100 iiorden. 200 meter en 4 x 100 verdedigde de voorsprong die de start nam. op voortreffelij- :e. Renate Stecher. die in de tige buitenbaan met alle con- en achter zich vertrokken jed het enige wat zij in die I kon doen zo hard mogelijk &n. De lichtvoetiger Barbel en 100 meter kampioene An- [Richter kon zij op het laatste iet opvangen. Richter bleef tweehonderdste seconde van en een tweede gouden me- ferwiijderd. De oogst aan wereldrecords bleef op de vijfde atletiekdag overigens be perkt tot één. Maar het was er wel een. dat tot stand kwam na een bijzonder boeiende en in de slotfase dramatische finale van de 3000 me ter steeple chase. Na de series was het duidelijk dat het eremetaal ver deeld zou worden tussen vier deelne mers: de Zweedse wereldrecordhou der Anders Gaerderud. de Pool Mali nowski. de Fin Kantanen en de Oostduitse Europese jeugdkampi oen van 1973. Frank Baumgartl. Het zal wel altijd een vraag blijven of Gaerderud het goud gekregen zou flympisch sprinttoernooi is hebben wanneer Baumgartl op de I laatste horde niet met zijn voet ach- m m! ter de hindernis was blijven hangen. Gaerderud was bij het ingaan van de laatste ronde uit de groep van vier favorieten naar voren gesprint. Hij nann 11 kreeg Malinowski. de Europese kam pioen van Rome. en Baumgartl mee. 'ACC In de laatste „sloot" leek het gevecht J beslist. De Zweed ging als eerste het |f ma laatste rechte stuk in. Maar hij kon Baumgartl toch niet definitief af schudden. De val van Baumgartl speelde de Zweed het goud in han ig**» J den. Malinowski profiteerde ook. „Ook al was Baumgartl niet gevallen dan was het goud toch voor mij geweest", aldus de stuurse Zweed die het oriëntatielopen in de vrije na tuur veel leuker vindt dan de steeple chase. „Baumgartl was veel vermoei der dan ik". De 21-jarige Oostduitser wilde aan zijn val geen woorden vuil maken. „Het is gebeurd. In München viel de latere winnaar Keino ook, maar hij had het geluk dat het niet op de laatste 80 meter gebeurde." Later, toen hij bij de persconferentie wat ontdooid was. gaf Gaerderud toe toch wel erg blij te zijn met zijn nieuwe wereldrecord van 8.08.02, waarmee hij bijna twee seconden sneller was dan vorig jaar in Stockholm. Daarna volgde weinig bescheiden: „In 1980 staat dit record MONTREAL Na drie mislukte sprongen over 1,87 meter drukte Ria Ahlers haar luchtbed leeg. vouwde het keurig op en ging een appeltje eten. De finale van het hoogspringen was voor haar afgelopen. In tegestelling tot zes andere hoogspringsters voor wie de 1,87 meter eveneens een onoverkomenlijke hindernis was gebleken, kwam de Drentse lachend door de tunnel. „Ik ga nu naar het hoogspringen kijken. Ik heb geen excuses. Het ging gewoon slecht." iDgramma ■Sic f P00i 110 meter horden heren tienkamp DOOi discuswerpen heren tienkamp pOOi 4x100 meter estafette dames series hoogspringen heren kwalificatie DOOi kogelstoten dames kwalificatie jNSi 4x100 meter estafette heren series 200) polsstokhoog heren tienkamp p00» 4x100 meter estafette heren halve 500) hink-stap-sprong heren finale p30i speerwerpen heren tienkamp f40» 4x400 meter estafette dames series 1.500 meter heren halve finales ii 4x100 meter estafette dames halve lOOi 4x400 meter estafette heren series »30) 1 500 meter dames finale Ï50» 5.000 meter heren finale B20) 1.500 meter heren tienkamp nog." Malinowski bleef met zijn 8.09.11 ook nog binnen het oude we reldrecord. Frank Baumgartl maak te in de twee wedstrijden van Montreal de sprong van 8.21.8 naar 8.10.36. Sportadviseur van het bureau van de president is de functie die de winnaar van de 110 meter horden Guy Drut in het openbare leven be kleedt. Misschien heeft hij ooit wel eens eigenhandig de hoogte van de horden opgemeten, maar veel meer kan het niet zijn geweest. Drut reist sinds de Olympische Spelen van München. waar hij tweede werd ach ter de inmiddels prof geworden Ame rikaan Rod Milburn, hordelopend de wereld rond. Hij kon rekenen op steun van het Franse gouvernement toen enkele betweters zo onvriende lijk waren om zijn amateurschap in twijfel te trekken, alleen maar om dat de schrale atleet op een foto in de dagbladen naast een fraai gelijnd automobiel poseerde. Wie denkt bij zo iets aan commerciële motieven? Drut mocht alles doen wat hij wilde op één voorwaarde: in Montreal de Amerikanen te snel af zijn. Aan de 40-jarige hegemonie van de Verenig de Staten op de 110 meter horden moest maar eens een einde komen. Drut behoefde zelfs niet bij al die andere atleten te verblijven. Hij kreeg een keurige tweepersoonska mer in een hotel voor zichzelf en zijn vriendin Als hij maar won. Het ge beurde. Guy Drut zegevierde op het korte hordennummer voor de jonge Cubaan Alejandro Casanes en de winnaar van 1968 de 33-jarige Willy Davenport. Even afrekenen zei men in het Franse kamp en Drut betaalde alle goede gaven, waarmee de staat hem overlaadde met rente terug. Hij startte zijn monoloog met de opmer king dat. zoals iedereen weet, de Franse eet- en drinkgewoonten een bezoek aan dat land buitengewoon aantrekkelijk maken. De le venskunst, die de Fransman uit straalt, heeft vanzelfsprekend ook zijn aantrekkelijkheden. Maar de buitenstaander moet zich daarin niet vergissen. In Frankrijk wordt uit dit korte leven het maximum gehaald wat erin zit. Kijk maar eens naar Guy Drut. Eigenlijk altijd ge blesseerd. Pijn aan het linkerbeen. Maar opgeven.nooit. Zo sprak Drut het woord van degene wiens brood hij eet. Een politieke overtuiging heeft hij ook. Toevallig komt die overeen met die van de partij die in Frankrijk aan het be wind is. „Er zijn mensen die zeggen dat het gevaarlijk is je politieke me ning uit te dragen in een land waar de president van de republiek geko zen is met slechts 51 procent van de stemmen. Maar dat risico neem ik., aldus Drut. „Ik heb het geweten. Bij sportwedstrijden in eigen land werd ik soms uitgefloten. Iets wat ik niet kan begrijpen, omdat ik zelf alle politieke kwesties van me af zet, zodra ik de stadionpoort binnenga." MONTREAL Klaus Dibiasi heeft Olympische geschiedenis geschre ven door voor de derde achtereen volgende keer de titel schoonsprin- gen voor zich op te eisen. De 28- jarigc Italiaan was in Montreal met tien puntgave sprongen veruit de beste, hoewel het daar aanvankelijk niet naar uit zag. In de series name lijk had de 16-jarige Amerikaan Greg Louganis meer punten ge scoord, maar toen het er echt op aankwam was Dibiasi niet te ver slaan. De Italiaan is een ware kam pioen. Niet alleen veroverde hij in Mexico, München en Montreal drie gouden medailles op rij, maar in Tokio begon hij zijn fabuleuze Olympische loopbaan met de zilve ren medaille. De nuchtere atlete uit Emmen was bepaald niet onder de indruk. „Zo gaat het nu eenmaal. Je mist drie maal en je ligt eruit." Ria Ahlers heeft in een belangrijke wedstrijd wel eens overtuigender gesprongen dan zij nu in het Olympisch stadion van Montreal deed. Hoewel zij moei teloos over 1,75 meter en 1,78 meter ging, haperde het ritme op 1,81. „Ik deed gewoon stom, omdat ik waarschijnlijk te weinig gecon centreerd was. De 1,81 meter levert mij nooit problemen op." Toch had zij zich na die mislukking niet ze nuwachtig gemaakt. „Dat doe ik nooit. Het heeft geen zin, want je schiet er niets mee op. Je moet. altijd zeker van je zelf zijn." In de tweede poging om 1,81 meter slaagde Ria Ahlers wel en zij leek toen de lat opnieuw drie centimeter hoger was gegaan weer volledig in goede doen. Ze nam die hoogte namelijk opnieuw in de eerste poging. Het geluk was daarbij overigens wel aan haar zijde, want na de passage bleef de lat tril lend liggen. Dat is het voordeel van de flopspringsters. die de lat bij het aanraken meestal op de steunpun ten drukken. De 1,87 meter bleek niet alleen voor Ria Ahlers het grote struikelblok. Na twee uur competitie verdween ze plotseling van het veld: „Ik moest nodig naar het toilet. Voordat ik weg mocht heb ik de juryleden wel moe ten overtuigen dat ik het echt niet meer kon ophouden." In totaal sneu velden op 1.87 meter zeven van de achttien deelneemsters, die toen nog in de strijd waren. Met haar 1,84 meter eindigde Ria Ahlers op de gedeelde twaalfde plaats „Nu denk ik niet meer aan hoogspringen, maar aan belangrijker zaken." zei ze bij het verlaten van de arena. Vier jaar geleden in München kwam zij als achttienjarige op de zeventiende plaats met 1,79 meter. De belangrij- res&> M 500 meter k-1 heren halve finale i3) D30i 500 meter c-1 heren halve finale i3i |00i 500 meter k-1 dames halve finale (3i (30) 500 meter k-2 heren halve finale <3i 500 meter c-2 heren halve finale )3) È30i 500 meter k-2 dames halve finale (3) 500 meter k-2 dames halve finale (3) ÉOOi 500 meter k-1 heren finale |630i 500 meter c-I heren finale fJOOi 500 meter k-1 dames finale |730i 500 meter k-2 heren finale 3) 500 meter c-2 heren finale 830» 500 meter k-2 dames finale oor ren en ds om de 7e plaats om de 5e plaats 1500» om de 3e plaats NedeMand- 700i finale: Nieuw Zeeland-Australié 300) 3e/4e plaats dames 500) finale dames 930) 3e 4e plaats heren 1130) finale heren. 400) lichtgewicht voorronde 000) lichtgewicht herkansing en finale lENSrORT ■400) dressuur individueel door Ruud Verdonck Ons hockeyteam (uw en mijn jon gens dus) heeft het niet gehaaid. Australië en Nieuw-Zeeland, twee landen waar wij enkele weken gele den nog onze stick niet voor omdraaiden, gaan spelen om de gou den en zilveren medailles cn plak ken. Voor ons blijft als alles mee zit, het brons over. Ons waterpoloteam (uw en mijn zwemmers) haalde het ook al niet. Ja. een bronzen medaille, maar ge loofde heel Nederland onder leiding van Dick van Rijn (daar gaat die ellendige Italiaan ineens voor me staan, ik zie niets, get away, get away") en de parlementaire dui zendpoot Henk Lichtenveldt („gaat u toch zitten, prego, prego") niet in iets veel mooiers? Onze fietsende man uit Nijverdal (uw en mijn Herman) kwam er ook ai niet. Zilver. Maar hoe veel waren lang tevoren er niet van overtuigd dat er niets meer kapot kon met hem. Onze Eric Swinkels (uw en mijn kleiduif) kreeg ook zilver, terwijl hij zo fantastisch dicht bij een gouden plak was. En uw en mijn Edith (onze bronzen Brigitha) kwam dan wel twee keer op het ereplatform. maar het had drie keer kunnen zijn. als ze die Amerikaanse zwemploeg maar had den gediskwalificeerd wegens die valse wissel. Maar dat wilden ze natuurlijk niet meer want die meis jes hadden al uitgebreid staan te juichen, zoenen cn huilen. En na tuurlijk ook omdat de DDK eindelijk verslagen was. Tijd voor droefenis dus. Hoewel. In Nederland ligt dat toch even anders. Toen het Nederlands elftal in de finale van het wereldkampioenschap voetbal verloren had, werden ze een dag later ingehaald alsof ze wel had den gewonnen. Heel Nederland liep uit voor onze jongens, de premier danste de horlepiep cn de koningin deed een ferme greep in de zak met ridderorden. Nu is het bijna weer hetzelfde. Wat. maar tweede? Een ongelooflijke tweede plaats heet zoiets. Nederland is immers, om met Peter Knegjcns te spreken, niet meer dan een vlicge- poep op deze aarde. En derde wor den is ook nog steeds een fantas tische prestatie. Begin volgende week is het dus tijd om massaal naar Schiphol te gaan om onze ploeg te huldigen. Bram Leeuwenhoek wordt in ieder geval op de schouders via het Leidscplein het Malieveld en de Coolsingel naar z'n tweede huis gedragen. Zo hoort dat. Want uw beste verliezers zitten toe vallig op dat stukje grond achter de dijken. Behalve Hermens natuur lijk. die met z'n tiende plaats nog begon met een stuk vuilspuiterij te gen de winnaar. Maar ja. in dat wereldje kunnen die jongens ei kaars bloed wel drinken. Nee. thuis maken we van een teleurstelling een triomf, dat lukt ze nergens anders zo goed. H-O-L-L-A-N-D spreekt een woordje mee. O wee. kcr zaken waar Ria Ahlers nu aan gaat denken zijn de voorbereidingen van haar huwelijk, dat op 9 septem ber wordt gesloten. Het hoogspringen kreeg bijna een zelfde ontknoping als twee jaar gele den bij de Europese kampioenschap pen in Rome. Evenasl toen won Ro- semarie Ackermann, die bij die gele genheid het wereldrecord op 1,95 me ter moest brengen om zich de Tsje chische Karbanova dit maal op 1.84 meter uitgeschakeld en de Italiaanse Sarah Simeoni van het lijf te houden. Simeoni, derde in Rome. was ook dit maal bij de laatste drie. al kreeg zij nu het zilver omgehan gen. Het brons was voor Jordanka Blagojeva, de zilveren medaillewin nares van München. Ackermann. Si meoni en Blagojeva waren de drie pringsters die na 1,91 meter zeker waren van het eremetaal. De verde ling ervan vond twee centimeter ho ger plaats. Rosemarie Ackermann was de enige die op 1,93 meter in de tweede poging, met een perfecte straddle-sprong slaagde. Daarna deed de Oostduitse nog een vergeef se poging haar wereldrecord van 1.96 meter (Dresden, 8/5/76) één centime ter hoger te brengen. MONTREAL Japanners worden toch nog maar sporadisch verslagen in hun nationale sport, het judo. Dat bleek weer eens tijdens de Olym pische judowedstrijden in het mid dengewicht. Het heeft er geen mo ment naar uitgezien dat de veder lichte en supersnelle Isamu Sonoda het goud in deze klasse niet zou winnen. Valery Dvoinikov. zeker zo sterk, maar minder snel. maakte we liswaar in de voor- en de tussenron- de op weg naar de finale een grootse indruk, maar in de finale tegen de Japanner was hij toch kansloos. Hij liet zich weliswaar niet vloeren, maar liep tijdens de finale zoveel achterstand op dat er over de zege van de Japanner Sonoda geen enke le twijfel kon bestaan. KINGSTON - De laatste Olym pische medailles bij het zeilen zijn verdeeld. Alleen de Tornado-zeilers kwamen nog in actie. Zondag was hun wedstrijd afgelast en daarom was besloten deze in te halen op de dag. waarop de sluitingsceremonie in Kingston plaatsvond. De Britten Reg White en John Osborne waren ai zeker van het goud en verschenen daarom niet meer aan de start. Het zilver ging naar de Amerikanen Da ve McFaull en Mike Rothwell, die aan hun vierde plaats 'in de laatste race voldoende hadden om de Westduitsers Spengler en Schmafl, tweede achter de Australiërs Brian Lewis en Warren Rock. van de twee de plaats in het eindklassement te verdringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13