,We hebben zelf gezien dat er geknoeid werd' dichtbij nmentaar Boze voorzitter woningbouwvereniging Heerhugowaard: r^^zamenlijke ipak kikI- :Ian lag zestien agen dood thuis 'VCv- - J slager ziet er geen been in reisattributen bezweken tong het weer IJslands offensiefje weerrapporten Strandweer KWAF!RPAG 29 JULI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 inge droge zomer, voorafge- loor een weinig vochtig voor zal naar alle waarschijnlijk- het toerisme en dergelijke windeieren leggen. Voor het ite deel van de landbouwen- vol king zal 1976 echter een S&ieel rampjaar worden. Dit s te meer, omdat de inko- t^in deze sector van onze econo- gelet ook op de zeer intensieve want jngdurige werktijden, toch al op he jaren) aan de krappe kant a verve jkhuyzi daar ht zinnige de langdurige droogte krijgt leimzirialleen het inkomen van de dus jatn een geduchte knauw, het d? nu al wel vast, dat bij een we nog ^ee' ^et bedrijfsvermo- LinK)n,oe'aat^aar za' worden aan- .Ik zall. ?r Bil tetje.dus alle reden tot grote be lheid en pessimisme in één van iiudste bedrijfstakken die ons kent. Wie deze feiten op zich (nwerken zal bewondering heb- .nu men kan constateren dat de jouworganisaties niet bij de ■HADCyslinkende (hooi- en stro-) pak- T0E/\baan neerzitten, maar overeaan M„V(Sfcties. verscheidene plaatsen in ons Izijn de akkerbouwers opgeroe- mi de stoppelvelden (zodra de -~*-n -jioogst voorbij is) alsnog met pedergewassen als gras, knol- luzerne in te zaaien. jninister van landbouw heeft, na jarussel het groene licht te heb- gekregen, snel op de acties ^ïaakt en met name maatrege- kenomen om de oproep van de foouworganisaties te ondersteu- Zo zullen de akkerbouwbedrij- *door toegezegde overheidsga- ies minder financiële risico's lo- ingev.al ook de oogst van deze gewassen" zou komen te mis- fen. op de transportkosten extra gewassen in de herfst het land te verdelen, kunnen AfZ hede toe bijdragen dat de vee- J^fl/yclerprijzen iets minder scherp vww.-yjden opgedreven. 1 verdienstelijk initiatief is ook. tal aal de Rijksdienst voor de IJssel- !1t3rP°l<1erS ten behoeve van Gel- at ze se en °verÜsse,se boeren een n maaeduizend hectare koolzaadstop- beschikbaar stelt voor het in- fcn van snelgroeiend gras, dat te r tijd tegen kostprijs onder de louders zal worden verdeeld. zijn slechts enkele voorbeelden naar gehoopt mag worden, br nog meer zullen worden lolgd. lly ml agrarische bevolking heeft er endeijht op keer iemaÈSChikt kerk ïun den stadhouder Willem II in 1650 et is tens diens raid tegen Amsterdam bet Muiderslot terechtkwam, id hij het slot verlaten op de Instbode na, die slotvoogd Gerard had achtergelaten om op de geweel te passen, terug gendi stelde haar aan zijn offi- 'obi oiren voor met de woorden: ,,Zie één g(r de vrouw die de Zeven Provin- ieid isn regeert"; een uitspraak die nog- wat verwondering wekte, maar f Willem II als volgt kon toelich- ervolj,p)e Zeven Provinciën worden door Holland. Holland >rdt geregeerd door Amsterdam, insterdam wordt geregeerd door Bickers. De Bickers worden ge- 'feeerd door Gerard Bicker. Gerard "sche pker wordt geregeerd door zijn duw en mevrouw Bicker wordt regeerd door haar meid zie hier js de vrouw die de Zeven Provin- tn regeert". fe tijd dat vrouwen zo machtig voord£ren 'n 'andspolitiek is terug. voor (inister Van Agt heeft laten weten jt hij deze week zal laten weten of f al dan niet aftreedt als be- jndsman op justitie en dat hij er et niemand over zal praten dan et zijn vrouw. consequenties van een eventueel [reden van Van Agt het is jkend zouden wel eens heel ©Piloot kunnen zijn en kunnen leiden een kabinetscrisis. Vandaar de fanning, die de weinige nog in Den «ag aanwezige politici en journa- T ten voelen. Zij houden de adem in mevrouw Van Agt heeft be- door Haro Hielkema HEERHUGOWAARD „Wij moeten de belangen beharti gen van de bewoners en van de volkshuisvesting in het alge meen. Wij hebben een ver antwoordelijkheid te dragen ook ten opzichte van de over heid, omdat we met over heidsmiddelen werken." Een grimmige voorzitter van de wo ningbouwvereniging Heerhu- gowaards Belang, J. W. Louw rink, staat pal voor de bewo ners van de 168 woningen in Bomenwijk en de Schilders wijk van de Noordhollandse ge meente. Bewoners van huizen, die amper drie a vier jaar oud zijn en nu al zoveel gebreken vertonen dat ze komende win ter eigenlijk niet voldoende be woonbaar zijn. Heerhugowaard is weer het middel punt van een „bouwschandaal". Weer, want enkele jaren geleden al vlogen de spaanders in het rond, toen 79 woningen langs de spoor baan Heerhugowaard-Hoorn kort na - de oplevering ondeugdelijk bleken Een rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gaf de architect de schuld, maar achtte vooral ook de directeur Openbare Werken van Heerhugowaard, de heer L. P. M. Meegdes en het aannemings bedrijf P. G. Scholten uit Zijdewind verantwoordelijk voor het optreden van de gebreken. Nü gaat het om huizen, die tussen september 1971 en september 1973 zijn opgeleverd. De gebreken blijken legio: buitendeuren zijn kromgetrok ken. betimmeringen van voorgevels blijken los te trekken, vocht en schimmel zijn schering en inslag met name in de meterkasten er is in tal van huizen stankoverlast en lekkage en gasleidingen blijken bij zonder slecht. Een lange rij. die het hoofd technische dienst van de wo ningbouwvereniging, P. de Wit, op somt. Hij stelt dat het er voor de bewoners somber gaat uitzien, als zij onder de huidige omstandigheden de winter tegemoet moeten. Omdat de woningbouwvereniging en de bewoners al tijden lang wachten totdat er iets aan de gebreken wordt* gedaan en ze vooralsnog ook geen nadere actie verwachten van de ge meente, besloot Heerhugowaards Belang op eigen risico de grootste ellende aan te pakken. Uit eigen middelen wordt ongeveer 650.000 gulden uitgetrokken om de bewoon baarheid nog vóór de winter te her stellen. „Een eerste fase." noemt voorzitter Louwrink het. „Als je 340 gulden per maand betaalt, heb je toch recht op een ongestoord woon genot. Als we blijven wachten totdat de gemeente in actie komt, kan er inmiddels wel een huis in de lucht gegaan zijn. Maar dan worden wij wél verantwoordelijk gesteld.." Op z'n kop ORDRECHT De 42-jarige al- enwonende A. Kooistra is dood in jn woning gevonden. Hij lag onder e keukentrap. Vermoedelijk heeft daar zestien dagen gelegen. Men imt aan dat hij overleden is na tn val van de trap. De Berkenlaan in Heerhugowaard; alle woningen in deze nieuw bouwwijk vertonen ernstige gebreken. Voorzitter Louwrink duidt nog verder aan: „Als bestuur zijn we de bouw opgegaan en hebben daar zelf gezien dat er geknoeid werd. Ik heb gezien dat verbrande kozijnen toch weer verwerkt werden. Verankerin gen waren niet meer dan een plank met twee spijkers. De gasafvoer ging door leidingen die zo door het dak staken, zonder asbest. Wat een hele balk had moeten zijn, waren twee balken met wat kit ertussen, Alle klachten hebben wij op een zeker moment nog eens verzameld; we zijn toen tot de conclusie gekomen dat we niet langer konden wachten." bouwen ze ergens anders muren van turf: maar wat een ander doet, zal ons een zorg zijn. Wij willen goede woningen tegen de laagst mogelijke prijs, die vijftig jaar meegaan met een minimum aan onderhoud. Een aannemer mag best aan de bouw verdienen, maar hij moet niet probe ren enorme winsten te maken: de bewoners worden de dupe en'dat zijn onze leden. Voor hen hebben wij verantwoording te dragen. Daarbij moeten we dicht unnen varen op Openbare Werken: het is gebleken dat dat niet zo is. Trouwens, de be jaardenwoningen op het Gerard Douplantsoen tien tot waalf jaar oud hebben inmiddels al weer nieu we daken gekregen en ook de gaslei dingen moesten vernieuwd worden." Onderzoek Een tweede Heerhugowaardse bouw- affaire zal ongetwijfeld nog lang voortslepen, temeer omdat staatsse cretaris Schaefer (volkshuisvesting) inmiddels een onderzoek heeft laten instellen. Hij was benaderd door be woners van de huizen en stuurde zijn rechercheurs naar „De Waard", waar ze op het kantoor van de wo ningbouwvereniging in dossiers do ken en ook op het gemeentehuis opheldering wensten. Toen burge meester mr. A. F. Mollemanzijn me dewerking onthield, omdat naar zijn oordeel de wethouder van Openbare Werken bezig was een oplossing uit te werken, reageerde de staatssecre taris met een boze brief waarin de burgemeester gemaand werd alsnog mee te werken: „Het gaat hier om woningen, die met rijksgeld ge bouwd zijn," aldus Schaefer. Twee pikante details in de affaire werden gisteren door het Noordhol lands Dagblad onthuld en zullen al leen maar extra voeding geven aan het wantrouwen bij de bewoners en de woningbouwvereniging de firma Scholten (bouwer van de 79 wonin gen) mag nu de nieuwe bungalow neerzetten van de directeur Openba re Werken, de heer Meegdes (die ver klaarde dat hem tot vorige week van klachten niets bekend was), en de uitbreiding van de huisvesting van de dienst Openbare Werken is aan de firma Hollander gegund, het bedrijf dat bij de 168 woningen waar het nu om gaat, in een kwade reuk is ge plaatst. De voorzitter van de wo ningbouwvereniging. de heer Louw rink; „Wij gaan door met onze taak en we ondervinden daarbij erg veel steun en sympathie van de bewo ners." DE- Voorzichtig VAN EEN LEZER Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boe kenbom Vooropgesteld moet worden dat de verhoudingen in Heerhugowaard in het laatste decennium enorm op hun kop gezet zijn als gevolg van de wildgroei, die het voormalige tuin dersdorp van 7500 inwoners in korte tijd deed uitstulpen naar een foren sengemeenschap van zo'n 26.000 in gezetenen. Een aantal dat trouwens lager ligt dan de 45.000 die met getal len smijtende planologen nog maar kort geleden rondstrooiden als haal baar cijfer in 1980. Heerhugowaard heeft de groeistui pen slecht verwerkt, hetgeen onder meer zichtbaar werd in de af- en aantredende wethouders, die niet bepaald vooreen samenhangend be leid zorgden. De woningbouwvereni ging, een aantal jaren geleden niet meer dan „huurinner" en „klachten bureau", heeft veel meer een eigen gezicht gekregen en werkt sinds een paar jaar met een professionele ad ministrateur en een technische man. Voorzitter Louwrink: „We hebben aan hen twee voortreffelijke krach ten. Administrateur A. Buiter heeft de zaken uitstekend voor elkaar en de heer De Wit is uiterst deskundig en houdt bij de bouw van nieuwe woningen alles in het oog. Maar toen die 168 woningen werden gebouwd, gebeurde alles door de gemeente. Totdat De Wit kwam, gingen we vol ledig af op de dienst Openbare Werken." Aanmerkingen De dienst Openbare Werken was van de 168 woningen architect en boven dien toezichthouder op de bouwacti viteiten van het aannemingsbedrijf Hollander uit Hippolytushoef (Wie- ringen). P. de Wit: „Ik werk nu zo'n drie jaar bij de woningbouwvereni ging. Het begin van de bouw heb ik dus niet meegemaakt, maar ik heb wel gezien dat er vanaf de eerste woning door technische mensen aan merkingen zijn gemaakt. Voor de buitendeuren blijken binnendeuren te zijn gebruikt, op gasleidingen zat geen spat menie en ga zo maar door. Ik geloof sterk dat de aannemer misbruik gemaakt heeft van het ver trouwen dat Openbare Werken in het bedrijf stelde. Je kunt ook zeg gen dat er onvoldoende toezicht is geweest." Wethouder N. Sprenkeling (Openba re Werken), die pas sinds maart van dit jaar op de collegestoel zit, vindt van wel: „De oplossing van de hele kwestie wordt bemoeilijkt, nu de wo ningbouwvereniging zelf met her stelwerk is begonnen. Ik had echter beloofd deze maand met voorstellen te komen. Overigens wist ik van de zaak, die toch al een aantal jaren speelt, niets af, totdat ik wethouder werd." „Ik vind trouwens dat de wo ningbouwvereniging voorzichtig moet zijn met. het opsommen van klachten. De bouw van de woningen is tegenwoordig zo licht en moet voor zo weinig geld gebeuren. Alleen al die deuren, ik kan me niet voor stellen dat er andere in de huizen gezet zijn dan volgens het bestek. Maar er zijn tienduizenden deuren in Nederland, die krom trekken. Dat is nu eenmaal zo in de bouw. Zo'n voorbeeld mag geen onderdeel zijn van het zogenaamde „schandaal", waarvan gesproken wordt. Ik zit zelf in het vak u hoort dus nu de timmerman. Ik heb een rapport op gesteld. dat ik aan het college van b. en w. aangeboden heb. Het bevat mijn persoonlijke visie op technische aangelegenheden." De heer Louwrink reageert fel op de uitspraken van de wethouder: „Ook de vorige wethouder zou met een oplossing komen, maar die hebben we ook nooit gekregen. Wat die deu ren betreft, wij hebben niets te ma ken met het feit dat er 100.000 deu ren kromtrekken. Voor mijn part Het Kamerlid Smit-Kroes stelt vragen onder redactie van ioes smit Er zit toch geen sambal in het eten? vroeg hij scherp. Weer een nieuwe, voortreffelijke swiftie, die bedacht is door de elfjarige Stephan Beffers uit Bus- sum. Hij heeft er nog een paar gevonden: Ik ga maar niet meer zwemmen, zei hij droog. Ik kon niet langer onder water blijven, zei hij opge lucht. Ik houd toch niet van parachutespringen. zei hij opvliegend. Stephan is niet de enige die de afgelopen weken swifties instuur de. Ook uit Amsterdam. Den Bosch en Den Haag bereikten ons soms lange lijsten, niet allemaal voor honderd procent sioifties. wel allemaal leuk bedacht. Me vrouw Draisma uit Den Bosch die, net als echtgenoot en doch ter. tot de inzenders van het eerste uur hoorde, heeft er ook nu weer een paar Deze bijvoor beeld: Mijn huwelijk is kapot, snikte de man gebroken. Dat schilderij is fantastisch, riep de kunstenaar vol verve. En tóch wil ik dat hondje, riep het meisje kattig. Ik krijg genoeg van al die opera ties! riep dr Cooley hartgrondig. Heel korte, maar krachtige be dacht ze ook: Te ver! zei pa kort af. Te heet. zei hij koeltjes. 't Regent, zei hij droog. Zoveel „nabranders" zoals hij ze noemt stuurde de heer De Jong uit Den Haag ons (hij was ook de ..aanstichter" van de swif ties) dat we er een beperkte keus uit moeten maken. De rest komt dan misschien later nog wel eens aan bod: Ik hou niet van afgeronde bedra gen. zei de boekhouder onbenul lig. Mijn lichaam is niet zo belangrijk meer, zei de hoogbe jaarde zielig. Ik kan u echt niet volgen, zei de voorganger. Ik vond het maar een zwakke preek, zei de ouderling allesbehalve ge sterkt. Hier wonen geen norma le mensen, zei de dorpsgek ver dwaasd. Mij om het even wat voor vis het is. zei Ans-joviaal. Mijn benen willen zo slecht mee. zei hij onderdanig. Wat brengt die bus ons door prachtige stre ken! riep hij in vervoering. Dit zijn uw plaatsen, zei de ouvreuse gereserveerd. Spoelt u maar. zei de tandarts droogweg. Een aardige swiftie van mevrouw Vink in Amsterdam: Dat was een Wie anno 1976 met vakantie gaat, past er wel voor teveel mee te nemen. Reizen mag dan nog zo comfortabel zijn. een te zware koffer geeft alleen maar last. Wat moet dat dan in het begin van de eeuw, toen groepsreizen nèt in de mode kwamen voor nog altijd een bevoorrechte klasse, een gedoe geweest zijn om per Jan Plezier en zwartberoete stoomtrein op reis te gaan. Er waren toen heel wat „verplichte zaken" die de plezier- reiziger beslist bij zich moest heb ben. Nieuwe Revu tekent uit de annalen van de nu zeventig jaar oude Nederlandse Reisvereniging (NRV) de volgende attributen op: „Binnenzak in vest (met knoop), boorden, fronts, overhemden, manchetten, haarspelden, knoo- penhaak, rijgveters, boordknoo- pen, sportpet, paraplu, parasol, reiszak, reisdeken, avondmantel, foulard (zijden sjaaltje), stofsluier. Men late kleinoodiën zooveel mogelijk thuis." Als een handige tip in die beginjaren van het groepsvakantiewezen gold dit: „Een extra groote onderzak, die zoveel mogelijk het valies ver vangt. Een bijzonder praktisch idee werd daarbij tevens aangege ven, nl. om enkele kleinigheden, die niet veel ruimte innemen, plat tegen de binnenzijde van de rok te naaien." hartige reprimande, zei ae be strafte flauwtjes. En een soort ..swiftie-plus" We hebben ons verslapen, zei ze opgewonden, we vergaten de wekker op te winden. Ook de heer De Jong bedacht een paar andere woordgrapjes: Hij klaart alweer op. die mist. zei de optimist, en het wolkendek is ook bijna verdwenen, ontdekte hij verhelderend. Wij houden van tweedrachtzaaiers, zeiden de tweelingenmoeders eendrachtig. De produktieve mevrouw Drais ma ten slotte stuurde nog „een soort grapjes die wij vroeger maakten", in de hoop dat er le zers zijn die zich soortgelijke woordspelingen herinneren: Een duiker die in de wolken is. Een slager die er geen been in ziet. Een muzikant die van toe ten noch blazen weet. Een kel ner die een bord voor z'n kop heeft. Een doodgraver die over lijken gaat. Een koster die de klok heeft horen luiden. Een parachutist die een gat in de lucht sprijigt Niet alleen een zeeschildpad vond het maar een vreemde vertoning, toen Mark en Mary Macurda zich in het zee-aquarium van Orlando in de Amerikaanse staat Florida lieten zakken om onder water te trouwen. Nog maar nauwelijks hadden Mark, Mary en haar zusje zich voorzichtig tussen vissen en andere waterdieren geposteerd, of de schildpad begon al aan Mary's trouwjurk te knabbelen. Maar lang voordat het dier aan boeketten en snorkels toe was, was de plechtig heid al afgelopen. Het bruidspaar wilde met alle geweld zo trouwen, in de hoop dat ze nooit vergeten hoe mooi het begon en dat hun huwelijk niet zal verwateren. In de Engelse Whipsnade- dierentuin hadden de zich er al op verheugd dat ze er misschien een kleine puntlipneushoorn bij zou den krijgen. De vijftienjarige stier en het vijfjarige neushoornvrou- tje koesterden zo'n warme gene genheid voor elkaar, dat ze tot paring overgingen. Maar toen ge beurde het: het mannetje kreeg een hartverlamming en het vrouwtje bezweek onder het ge wicht van de stier. Het dier woog twee ton en het vrouwtje brak dan ook haar wervelkolom. Al te haastig wilde een Franse huisvrouw het elektrische appa raat waarmee ze slagroom ge klopt had, nog even schoon lik ken. Ze raakte daarbij de startknop, waarop de klopper be gon te draaien, mét haar tong die goed klem gedraaid werd. De vrouw kon alleen nog wat hulpkreten slaken; haar tong zat muurvast en ze moest met slag roomklopper en al naar het zie kenhuis. Na haar bevrijding bleek de tong zo opgezwollen, dat ze voorlopig niet veel slagroom meer zal kunnen eten als ze dat ooit nog wil. Van onze weerkundige medewerker opklaringen De uitwerking van een stormdepressie (989 millibar) op koers van Noorwegen naar Finland is in Scandinavië vrij groot geweest. Kajaani in midden-Finland kreeg giste ren overdag 24 mm regen met onweer, ostersund in mid den-Zweden 22 mm en een maximumtemperatuur van slechts 9 graden, Lulea, meer naar het noorden, tapte zelfs 40 mm water in twaalf uur af. In onze omgeving bleef de uitwerking veel geringer: er viel voornamelijk in het noordoosten een enkel licht buitje. De noordwestenwind wakkerde daar aan tot 6 a 7 beaufort. Uit het IJslandse volgt nu tamelijk snel een randstoring die daar gisteren overdag drie tot zes mm re gen bracht en gisteravond de barometer twee k drie milli bar in drie uur deed zakken. Deze zal proberen op de Noordzee wat meer klaar te maken. De kans daarop is groter in verband met een iets zuidelijker tot zuidooste- lijker baan. (Meestal zo met randstoringen). Momenteel stuurt het nog wat verder uitdiepende mi nimum een warmtefront met regen op pad-. Wanneer het onze omgeving bereikt, zal het vermoedelijk al wel zijn ingehaald door een koufront, vandaar ook.de buien tijdens en na de passage ervan ge noemd in de KNMI- termijnverwachting voor vrijdag en zaterdag. Dat het weer de komende dagen niet nog verder de koelere kant opgaat ondanks de noord westelijke wind is te danken aan het 19 tot 20 graden Cel sius warme Noordzeewater. De maximumtemperatuur op de Shetlands en de Fahröer was gisteren dertien graden Celsius, de luchtdruk daalde op laatstgenoemde ei landengroep gisteravond twee millibar in drie uur. In Oostenrijk was het gisteren eindelijk eens beter met zelfs Klagenfurt nagenoeg droog en in het algemeen maxi mumtemperaturen van 20 tot 25 graden. Het is deze (voor)zomer enke le keren voorgekomen dat in de landen rondom ons regen van betekenis viel terwijl het in Nederland droog bleef. Iets dergelijks kwam ook voor in 1921, een zeer droog jaar en recordarm aan onweersda- gen: in Nederland slechts 64 tegen normaal 107. Hier en kele citaten uit het on- weersverslag van het KNMI. 26 mei 1921: dag van het uit gebreidste onweer van het jaar. De neerslaghoeveelhe den in Duitsland zijn aan zienlijk hoger dan de onze Op 27 mei leveren regen- en hagelslagen bij onze ooster buren soms meer dan 100 mm: een voortzetting van de Nederlandse buien. 26 juni: zware neerslag en on weer in zuid-Engeland, maar niet bij ons. 26 tot 28 juli: depressies over het noordwesten en westen van Europa en later een mini mum over het zuiden van En geland en de Noordzee ver breken de droogte in Neder land niet. Oorzaak: de boven lucht blijft droog. 1 tot 31 augustus: aantal war me dagen abnormaal hoog, desondanks weinig uitge breid onweer. Ook nu weer moet er verband zijn geweest met de zeer geringe relatieve vochtigheid, op 3 a 5000 me ter hoogte zelfs enkele keren 30 en 28 procent. September 1921; zeer droog maar de elfde passeert een zeer diepe secundaire depres sie ten zuiden van Ierland langs naar het Kanaal. Langs haar baan komen hevige stormen en zware onweders voor over grote uitge strektheden met 50 tot 70 mm regen op verschillende plaatsen, echter voorna melijk op de Britse eilanden en veel minder bij ons. Ook oktober 1921 blijft droog met de 20ste zeer lokaal 30 mm over een deel van het eiland Wight en dus niet bij ons. Opmerkelijk in 1921 was van 13 tot 17 mei een „magnetische" Pinkster- storm. wellicht de sterkste van de voorafgaande 40 jaar Zoals al weleerder meege deeld viel het zonnevlekken minimum dest.ijds twee jaar later namelijk in 1923. zoals dat ook in 1913 juist twee jaar na de extreme droogte van 1911 voorkwam Vandaag vooral aanvankelijk hetzelfde weer als gisteren met hoogstens een lapje voor de zon. Later meer bewol king. het eerst in het Wad dengebied. mogelijk daar ge volgd door enige regen Mati ge of krachtige wind uit noordwest tot west. gematig de temperatuur, lucht- en zeewater 19 tot 20 graden. Vrij veel branding Verdere vooruitzichten enigszins ver anderlijk en dezelfde of iets lagere temperatuur Amsterdam zwaar bew 20 0.2" De Bilt geheel bew 21 o Deelen zwaar bew 20 Eelde zwaar bew 1» 0 Eindhoven regenbui 23 0 Den Helder zwaar bew 10 1 Luchth Rtd zwaar bew 20 o- Twente regenbui 21 0,4 Vlisslngen zwaar bew 21 0.1 Zd Limburg hall bewolkt 22 0 Aberdeen onbewolkt 18 0 Athene onbewolkt 29 0 Barcelona licht bew 28 0 Berlijn zwaar bew 22 0.4 Bordeaux zwaar bew 29 0 Brussel zwaar bew 22 0 Frankfort hall bewolkt 24 0 Geneve licht bew 25 0 Helsinki zwaar bew. 18 21 Innsbrueck onbewokl 20 0 Kopenhagen onbewolkt 21 0 Lissabon half bewolkt 29 0 Locarno half bewolkt 30 0 Londen half bewolkt 22 0 Luxemburg licht bew 23 0 Madrid licht bew 36 0 Malaga onbewolkt 29 0 Mallorca zwaar bew 30 0 MUnchen licht bew 20 0 Nice onbewolkt 25 0 Oslo licht bew 23 0 Parijs licht bew 28 0 Rome zwaar bew 26 0 Split regenbui 23 2 Stockholm regenbui 20 0.1 Wenen half bewolkt 25 0.1 Zürich licht bew 23 0 Casa Blunca onbewolkt 26 0 Istanbocl onbewokt 29 0 Las Palmus licht bew 25 0 Tel Aviv licht bew 29 0 Tunis 20 0 •1

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5