Joost Reuten koos Kenmerk „omdat het is zoals het is YN5 - -ff i DCLLy VAN ARNHEM J u To1 n Bi Radio- en televisieprogramma's Knoflook „Belangrijk dat gezicht van kerken op bijzondere manier verschijnt" Relatie kerk en samenleving van veel belang Gemeenten bezorgd over politietekort Even puzzelen 8 m u 7 [i B l)^!1 WOENSDAG 28 JULI 1976 TROUW KWARTET Niet alleen de boer lust niet wat hij niet kent Ook drie van de vier moeders in het spelletje van Gerard van den Berg bleken onbekend te willen blijven met de smaakverrijkende eigenschappen die knoflook aan een gerecht kan geven Zij vinden het vies spul dat stinkt Zij hebben dus nooit echte ..bami" geproefd, want dan zouden zij er anders over denken. Overigens had het spelletje ..Zo moeder, zo zoon" aan attractiviteit gewonnen door verversen" van het panel. Dit zou vaker moeten gebeuren U kunt het een afwijking van mij vinden, maar ik mag graag kijken naar toneelstukken en films die spelen in „rooms milieu". Ze kijken daarin zo anders tegen de dingen aan dan wij. Neem nou een film als ..De paraplu van de Heilige Petrus". Protestanten zouden zoiets eenvoudig niet kunnen produceren. Wij missen daarvoor de rekkeligheid"; onder ons worden religiositeit en het alledaagse op een heel andere manier met elkaar verweven. De vergelijking is daarom zo interessant In een maandag in Aktua uitgezonden gesprek met Bob Kroon toonde Alexander Hay. de nieuwe president van het Internationale Rode Kruis, zich zeer teleurgesteld over de geringe financiële steun die geboden wordt om het leed in Libanon te verzachten. Vooral Frankrijk en andere nauw met dit gebied betrokken landen blijven in gebreke Rode Kruismedewerkers met langjarige oorlogservaring hebben Genève gemeld nooit eerder zoveel wreedheden te hebben gezien. Er gebeuren in Libanon barbaarse dingen, zei Hay. Een Aktua-reportage wekte bijna de indruk dat de Nederlandse waterwegen overvol raken door zich per boot verplaatsende recreanten Het aantal pleziervaartuigen is van 69400 in 1967 gestegen tot 125.000 in dit jaar Voorlopig hebben boten meer de ruimte dan aut* s. brommers-en fietsers En dan zwijgen we maar over de langte van het gebaande pad waarop de voetganger zich in de natuur veilig mag wanen De Tros terecht opnamen van een recordprestatie waarvoor geen Olympische medaillës bestaan Het nationale rekenwonder Klein trok de 73ste machtswortel uit een getal van 510 cijfers. Hij klaarde het hem door universitaire wiskundigen voorgelegde sommetje in een paar minuten Zomaar uit het hoofd. Ik ben. met pen en papier, langer bezig wanneer uitgerekend moet worden hoeveel geld ik aan boodschappen heb uitgegeven. Klein bezorgt me een rekenkundig minderwaardigheidscomplex, maar het is uitermate boeiend zijn reacties te volgen als hij zijn mysterieuze mechanism? in werking heeft gezet Shows van louter liedjes kunnen meestal niet zo lang mijn aandacht gevangen houden Dat dit tot het eind wel hel geval was piet Music of the Movies heeft mij dan ook verbaasd. De belangstelling kan niet gestimuleerd zijn door Gene Kelley als presentator, want veel artiesten verstaan die-kunst beter Pure nostalgie isévenmin de oorzaak. Tal van oude filmliedjes heb ik namelijk in de oorspronkelijke uitvoering nooit gehoord. Blijft dus over de wijze waarop de aan deze show meewerkende artiesten hun nummer brachten. Het beheersen van hun vak en de persoonlijkheid die zij tijdens het optreden uitstralen hebben mij het meest geboeid Dich Hayes noteerde ik op de eerste plaats. Dan Ann Miller, die met een verbluffende lichaamsbeheersing en charme een wervelende tap-dance uitvoerde alsof zij amper 20 is in plaats van voorbij de 50 TON HYDRA KARELTJE KNETTER ïj 179. Het ziet er nu werkelijk naar uit. dat alle geheime agenten en alle andere aasgieren, die op Yokito's sportcomputer loerden, definitief het land uit waren. Kid Sucker en William D. Buckshooter waren im mers- aan boord van kapitein Ziltpruymer's trotse galjoen! En de Barroesjaanse schavuiten waren im mers de grenzen over gestoven! Maar eh toont het plaatje niet een héél ander beeld? Natuurlijk, want daar zwemmen ze weer. die heren uit Dollarmenië. Het galjoen ging ze veel te langzaam. Daarom waren ze kwiek van boord gespron- gèn, de zilte baren weer in. Met forse slag doorkliefden ze de golven, en als ze met deze snelheid voortzwom- men.'dan zouden ze zonder twijfel zéér snel de kust van Dollarmenië bereiken. „Hardstikke stapel en knotsdaas!" zei kapitein Ulbo Ziltpruymer. ...Net wat .je zegt. kappie," antwoordde matroos Ger- rit-Jan Upkema. ,,Zc moeten snel naar huis, zeeën ze. Nou. die bennen vast niet getrouwd, want anders hadden ze zo'n haast niet Duidelijk blijkt dus wel. dat de sportcomputer tot zéér vreemde dingen in staat was. Dat dacht ten minste Eelco Eelkema ook. Het leek nu immers allemaal wel weer heer lijk rustig in Rijkhuyzen. maar dp slimme koddebeier had daar zo zijn eigen gedachten over. En toen hei avond werd. besloot hij een kijkje te gaan nemen in „Het Wapen van Rijkhuyzen", alwaar smidje Verho len ook dikwijls een verversing tot zich nam. „As ik het niet dacht!" zei Eelco. „Daar zit die ouwe smid weer achter een glaasje van het een of ander. Ken ik je eev'n spreek'n. Ver hool'n?" „Natuurlijk. Eelco." antwoordde de smid. „Kom erbij, kerel Bedachtzaam nam de veldwachter een slok van zijn glas „Ik vertrouw hetzaakieniet.."zei hij toen peinzend WOE PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN door Riet Diemer HILVERSUM ..Blijft Kenmerk wat het was? Die vraag wordt me wel eens gesteld en dan is het antwoord: Ik heb Kenmerk juist gekozen omdat het is zoals het is. Al zal een eindredacteur onwillekeurig zijn eigen stempel opzijn rubriek drukken Datzal zo het geval zijn geweest met voorgangers als Henk Suèr en Henk Barnard .loost Reuten. Kenmerk's kersverse eindredac teur heelt er zoeven een tamelijk gedegen verklaring van gege ven. waarom hij een functie bij Kenmerk ambieerde, terwijl hij het bij de KRO-televisie toch ook ..erg fijn had" Rcutén was daar coördinator van het omroeppastoraat, godsdienstige programma's t-n „Hegl de mens" Een paar duidelijke en eigen-stijl programma's van de KRO Sinds 1 mei is hij opvolger van Henk Bar nard. die er als eindredacteur vier jaar op heeft, zitien Kenmerk 'vana vond weer te zien om half acht op Nederland Hi is van IKON en RKK KRO samen en nu was het de beurt van RKK KRO een eindredac teur te leveren Dat gebeurde in de persoon van Reu ten. die graag duidelijk maakt waar om Kenmerk hem zo aansprak ..Dc vrijheid om te kunnen programme ren is groter clan bij de andere om roepen Zend ie iets uit. dan hoef je niet bang te zijn dat mensen bedan ken voor hun lidmaatschap En dit is het enige programma waarin alle kerken samenwerken oecume niseh Niet minder belangrijk vindt hij het dat het gezicht van dc kerken op een heel bijzondere manier verschijnt Mensen, die buitenkerkelijk zijn ge worden zeggen gelukkig dat de kerk zich met deze onderwerpen be zighoudt Kenmerk s ondertitel is wekelijks informatierubriek over kerk en sa menleving „De relatie tussen die twee is van belang. zegt Joost Reu ten „Wie trouw kijkt ziet dat we proberen te zoeken naar onderwer pen die relaties tussen kerk en sa menleving zichtbaar maken, in het bijzonder de vitale krachten binnen de kerken Het zijn onderwerpen die kenmerken" zijn voor mensen die zich door de bijbelse boodschap aan gesproken voelen Reuten onderscheidt enerzijds on derwerpen die hoopvol en anime rend zijn en die een hopvol perspec tief uitdragen Anderzijds zijn er on derwerpen. kritisch ten aanzien van dp kerk en maatschappelijke vraagstukken, waar gelijkwaardige behandeling van mensen in het ge Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Vereniging van Nederlandse Gemeenten <VNG) heeft in een brief aan de ministers van binnenlandse zaken en justitie haar bezorgdheid uitgesproken over de grote tekorten aan manschappen bij de politiekorpsen. Bij de gemeentepolitie bedraagt het tekort ongeveer 1400 mensen, wat bijna een verdubbeling is ten op zichte van 1973 Bij de rijkspolitie is dat cijfer 2400. een verdubbeling ten opzichte van 1971 Vooral op het platteland doen de tekorten van zich spreken dertig procent te wei nig politiemensen is daar bepaald geen uitzondering, aldus de vereni ging De laatste tijd is er bij de gemeente politiekorpsen een kentering ten goede te zien. aldus een woordvoer der van de vereniging. Daar worden de tekorten op het ogenblik iets ingelopen Dit komt vooral doordat nu veel meer wordt gedaan aan de werving van nieuwe politiemensen. DEN HAAG - Het bedrag van de 9 12 procent 15-jarige staatslening 1976 is vastgesteld op 350 miljoen gulden. De inschrijvingen van ban ken en commissionairs in effecten overtreffen dit bedrag Vandaar dat hierop 80.6 procent zal worden toege wezen Dit heeft het ministerie van financiën meegedeeld ding komt Gedacht wordt aan Slachtoffers van de samenleving of van openlijk optreden van regerings zijde - zoals in Zuid-Afrikj, Zuid Amerika en Argentinië - of onder drukten, zoals in bepaalde Neder landse situaties ^anneer mensen in de knel zitten Turken Zo hadden we onlangs een uitzen ding over S.vrisrh orthodoxe christe nen uil Turkije die. hoewel Turkije godsdienstvrijheid kent moesten vluchten uil hun dorpen omdat ze slachtoffer werden van de onder drukking van de moslems. Je moet proberen voormensen van de kerken infbrmatie te geven waar ze iets mee kunnen doen. zodat ze aan het den ken kunnen worden feezet En men sen 'die niet graag bij rle kerken betrokken zijn moetje een hoopvolle omwikkeling in de kerken laten zien Zo is hel onderwerp van w oensdag 4 augustus bedoeld, wanneer het gaat over coöperatieve bedrijven en de verdeling van de macht. .Een ideale werkgemeenschap, waarin mensen elkaar gelijkwaardig erkennen cn behandelen Een ideaal alternatief voor de discussie over de ondeme mingsraden. die na het zomerreces wordt voortgezet Reuten vindt niet dat Kenmerk (p kritisch opereert „Ik denk dat je de -kerk kritisch mag begeleiden in een rubriek als deze De kerk heeft pre tenties en vanuit evangelie mag je extra kritisch zijn kritischer nog dan ten aanzien van andere insti'u ten zoals bedrijf, legeren onderwijs Kenmerk heeft niets te maken met leden van een bepaalde omroep, maar wel met reacties van kijkers waarvoor na elke uitzending steeds vier man tot negen uur 's avonds de telefoon bemannen Zo kwamen na SPECIAAL Na Jouw Wereld over Jane in een klein Australisch dorp volgt Kenmerk. Ned. 2 19 05 Changement de saison is een verfilming van eigentijdse pro blemen in een gezin, waarvan de moeder gaat bijverdienen om de studie van de zoon te kunnen betalen Ned 1 19.50 De VPRO vertoont een Itali aanse documentaire over an tieke en moderne behandeling van patiënten in psychia trische ziekenhuizen en de ge volgen daarvan. Ned. 2 20 30 George van Renesse be spreekt de Symfonische Etüden opus 13 van Robert Schumann en de interpretatie van de Hongaarse pianist Geza Anda Zijn vertoking kan men aansluitend beluisteren Anda overleed 13 juni van dit jaar. Hilv. 4 15 00 Van Anton Quintana's luis terspel Topcoureur wordt het slotdeel uitgezonden Hilv 2 16 03 De VARA-rubriek Muziek van deze eeuw bestaat uit com positie van Charles Ives en John Cage Hilv 2 2130 Joost Reuten een uitzending over vluchtelingen beleid verscheidene toezeggingen binnen van mensen die zeiden: als u een Argentijn of Turk weet. dan kan die bij mij komen Ook een kamerlid reageerde in positieve zin Een ande re opmerking was echter: ik ben ei genlijk lid van de VVD. maar de vluchtelingenbeperking van deze re gering vind ik uitstekend meemaakte, ledereen herinnert zich dat de kerken vanuit onze ge meenschap bezig waren mei proble men van de samenlevingen dat ze" kritisch stonden ten aanzien van de problemen in de samenleving. Het aardige is dat de allereerste uitzen ding van Kenmerk over het opbouw werk in Buikslotenneer ging Niet alleen Reuten legt er veel nadruk op dat dc eindredacteur niet iemand is die de zaken alleen beslist. Hel is een kwes tie van echt teamwerk. Tot dat laatste heeft voorganger Barnard veel bijgedragen Ieders inbreng wordt gewaardeerd Het redactieteam van Kenmerk be staat op het ogenblik uit Barend de Ronde, afkojnstig van IKOR-radio. Jan Kuiper, tot-voor kort correspon dent in -Bonn, Ferry. Frarissen, tot vopr kort bij KRO's radio actualitei ten rubriek. Echo en eindredacteur Reuten. De laatste' vindt het van belang dat er bij de programmama kers iets inzit van evangelische idea len en inspiratie, en dat ze tegelijk intelligent nret het materiaal om gaan Met de dichtregel „D'r komt. niet uit de kruik dan wat er in zit" volstaat hij. WE KUNNEN NI67" IN E6(\J 0007 VAREN? IAJMRum U- A.AA&T ZQ 5AJ&L GROEIT. HE0 JIJ!ET5 B6DACH7, POiii HAAIONZE VRIENDEN MAAR, DAN KUNNEN li 7IEN, WAT ER ON TE BOOT CE WORDEN IS FERDINAND Beschuldiging Vaak beschuldigen kijkers ons er van dat we te links zijn. Na uilzen ding van de radicaie verklaring van hel vaticaan over 'ontwapening en het interview met Alfrink werd hij een marxist genoemd, die de Russen in huis haalt. Komen we óp voor Chileense vluchtelingen, dan wordt dat wel eens uitgelegd alsof we opko men voor communisten en zo ont staan vaak helë'Vrëemde beelden Voelt Joost Reuten. IndtH'tijd opge -leid-tol priester en.een van de eerste leden van de kritische kerkbeweging Septuagint, zich nu terechtgekomen op een wereldlijker vlak?, „Nee. ik heb me daar altijd wel op bewogen. Ik heb altijd de relatie gevoeld dal de kerk zich in dc samenleving moe! bewegen Zijn achtergrond getuigt daar ook van Zo was hij zes jaar directeur van de opbouwstichting Amsterdam- Noord waarna zes jaar priesterschap volgden eveneens in Amsterdam- Noord. in de nieuwe wijk Buiksloter meer. die hij vanaf de eerste huizen 258 - Sam en Dolly wandelen door het Waterioose bos en de groene landau- wen. Alles ziet er vredig en welva rend uit en niets doet. meer denken aan de strijdende Europese lcger^, die Bonaparte hier voor het laatst tegenover zich zag staan. Het is een welvarende streek, de mensen wer ken en leven er ongéstoord. „De mensheid, maar ook de bodem schijnt een oorlog te kunnen verge ten." merkt Sam op. „Misschien is 't gelukkig dat het zo is. zo vernieuwen de. dingen zich. geloof je niet?" „Ja en nee. er zit ook een gevaar in." Na Waterloo gaan ze naar Yperen, de geteisterde plaats uit de jaren 1914-1-9-18.- de plek waar de strijden de legers vochten, de armzalige plaats die onder stromen jong ver goten bloed van de ene in de andere hand ging. Ze rijden het stadje bin nen. door de witte poort, waarop aan de binnenzijde, in alfabetische volg orde, de tienduizenden namen van gesneuvelde en vermiste Engelse soldaten gebeiteld zijn; te, veel na: men dan dat iemand ze nog leest, zwijgend lopen ze de poprt uit. „Het getal yan die namen is zo -groot, dat het haast zijn macht over ons klein gevoel verlorenheeft." Sam zegt het voor zich uit. Wat, zijn we dan eigenlijk mensjes met kleine gevoelens." Dolly zegt 't zp zacht, dat Sam het maar net even verstaat. Ze zitten in een esta- minet op de grote markt, het kale pleip tégenover stadhuis en kathe draal. Deze gebouwen zijn maar ge deeltelijk, .herbouwd. de beschie- tingswonden nog gapend te zien. ook hét: herbouwde gedeelte is in zekere zin nog gekwetst, de nieuwe steen is hard bij rauw af. ze mist het patina in honderdvoudige tinten, die stenen zacht en teder voor de ogen doet zijn. Ze kouten wat met-de eigenaar van het restaurant, er zijn geen andere gasten en hij komt bij hun tafeltje staan om wat te palaveren. „Ja ja. als monsieur et madame wat water bij de koffie willen hebben, dat gaat best. ik kook het. want het koele water, dat is niet meer proper te krijgen.dat mooie water van Yperen. dat is nog altijd vol bederf van de oorlog, ziektes, lijkontbin- ding, alles zit er nog in. 't zal zeker nog wat jaren nemen, voordat dat alles verdwenen is." Sam vraagt of de grond dan al weer goed is om het land te bewerken. De eigenaar knikt zo tussen ja en nee in. „Wat,zal ik zeggen monsieur, land gaat gauwer, de ploeg gaat er wel weer door. er zijn-overal weer jonge boomkes ge plant. maar de ploeger vindt nog wel eens 'n souvenir uit de boze jaren. een menselijk, heupbeen, een rib- benstuk, dat ligt maarzo in het zand door Henriette L.T. de Beaufort en zijn historie zal het nooit vertel len. ik, die hier geweest b.en in de jaren tussen '14 en '18, 'k heb de mensen over dit plein zien vluchten, vluchten zeg ik. de ouden van dagen en zieken in een kruiwagen en de matras op de rug gebonden. en van ginds kwam het gebeuk van het grote kanpn. van de dikke Bertha. „En bent U nu na al die beroerde ervaringen tegen de oorlog, tegen het geweld?vraagt Sam hem zon der omhaal. De eigenaar kijkt wat spottend q sceptisch: „Wat. zal ik zeggen monsieur, of i. het ben of ik ben het niet, naar mi] zullen ze niet luisteren. En veel betekenend wijst de duim van de rechterhand over zijn schouders achterwaarts. Maar achter zijn rug is een lege eetzaal met alleen een tikkende klok aan de muur; Sam en Dolly vragen dan ook beiden: „Wie zullen niet luisteren?" „Ja. ja monsieur et madame, de gro te hanzen, die de macht hebben. monsieur et madame hebben maar te lezen van .de nieuwe minister president in Italië, alle kleine kinde en zijn er soldaten. en als ze zo beginnen, zullen die kleintjes van vandaag morgen het geweer gaan gebruiken. denken monsieur et madame soms. dat de wereld nog eens vredelievend zal worden? Ik schud er mijn hoofd over. ik heb zo mijn gedachten en ik denk er veel over. want een Ypernaar kent de oorlog en zijn ellende. misschien dat de2ë of gene mens eens tot be zinning zal komen en de oorlog gaat verafschuwen, dat kan.ik geerne ge lovem,maar voor het overige za' het wel altijd zo blijven, dat de klei ne visjes door de grote vissen opge geten worden. waar dé NIJD te paard zit, gaat dc deugd te voet, zeggen ze wel eens. waar of niet? (wordt vervolgdi i jg I en 1 2 3 4 s 6 |7 2 o.' 3 9 5 6 11 RADIO VANDAAG 1 1 ongedwongen 2 2 woning van een vorst 3 3 met olie bestrijken 4 4 water in Limburg 5 5 metaalsoort 6 6 spil van een wiel 7 7 naar verhouding 8 12 naamloze vennootschap af k 9 11 bijwoord 10 10 pit 11 9 oranjerode kleurstof 12 8 schikgodinnen Oplossing van vorige puzzel Horizontaal 1 kakofonie. 2. olie-emier, 3. kol- leep-RK. 4. Ommen-nare. 5. Saar-os- oer. 6. pit-era-mee. 7. arak-are-pl. 8 la-ander-ra, 9 mars-eigen Verticaal 1 kokospalm. 2. alom-air Aa. 3. kil- mat-aar. 4 oele-rek-ns. 5. fee-nor- adé. 6 omen-sar-ei. 7 nipa-om-erg, 8. Ier-reep-re. 9. erker-elan HILVERSUM I (298 m en FM-kanalenl TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt-soos: lichte - en populair klassieke muziek (7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.36- 8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw». 10,00 'Si Van heinde en verre. 10.30-Nieuws 10.33 (S> Met Rita Corita ..de markt" op- streekprogramma 11.45 <S) Café-chantant liedjes en muziek ..uit den goeden ouden tijd" 12 26 Mededelingen voor land en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12 41 'Si Aktua 13 00 (S) Een mondje Frans muziek en informa tie uit Frankrijk. 13.30 iS) Sport na sport sportprogramma voor jongeren 14.00 (S> Specialiteiten a la carte muzikaal wenspro gramma. 1500 IS) Close-up mu/iekpro gramma (15 30 Nieuwsi 16 3(1 (S) Geach'e jubilaris: herdenkingsfeest. OVER HEIDSVOORLICHTING 17 20 Tekst en uitleg. Uitzending van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen TROS 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Aktua-magazine. 18.30 Nieuws 1841 De Blauwe Zaden, science- fiction-serie. 19 00 (Si Muziektriptiek van zeven tot tien I9.0p «Si Jazz-sir 20 00 Eight o clock special muzikale ontdekkingsreis door de gouden jaren yan het swingtijd- perk 21 00 (Si Kruis en moh 22.00 (Si Alles moet weg algehele balansopruiming van teksten, liedjes, ideeen. verhaaltjes en ande re verzinsels 22.30 Nieuws. 22 40 Aktua 23,00 (S) Coulissen: rechtstreeks woensdag avond.magazine over kunst. 23 55-24 00 Nieuw's HILVERSUM II 1402 m en FM Kanalen) VARA 7 00 Nieuws. 7 11 Ochlendgymnav tiek 7 20 In dij Roode Cirkel nieuwspro gramma (8.00 Nieuws) 9 35 Waterstanden 9 40 Lichte grammofoonmuziek. 10 00 Radi oweekblad 1100 Nieuws 1103 Even ,bij' draaien, nieuwe lichte grammofoonplaten 12,00 Gastvrij gesprek 13 00 Nieuws 13 11 Dingen van de dag 13.25 Een middagje Stoomradio 16 00 Nieuws 16.03 Topcou reur. hoorspel 16 40 Lichte giammofoon muziek 17 OC Licht orkest met zangsohsten R V.U 17.35 Gastarbeiders, laslarbei ders",,"> VARA 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag 18.25 (S) Engelse operette. 19.30 (S) Brassband Maga zine. 20.00 Nieuws. 20 15 <S) Radio philhar- monisch Orkest met solist: klassieke mu ziek. 21.30 (S) Muziek van deze eeuw. NOS. 23.00 (Si Met het oog op morgen, met om 23.05 Aknia-liteitenoverzicht radio TV en om 23.52 Even ontspannen voor. het slapen gaan. 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalenl NOS 7.02 Olympisch journaal KRO 7 20 (S> Drie op je boterham. 9.03 (Si Pcp-op- .drie. 12.03 (S) Drie tussen de middag: om de KRO-kiesschijf 14 03 ïS) Popkontaki de Theo Stokkink-show met een special over The Eagles 16 03 (S) Hitmeeslers' De Vin cent van Engelen-show. NOS: 17.03 (S) Olympische Spelen: reportages en over zicht. afgewisseld met populaire grammo foonmuziek M8 03-18 10 De Vakatliren- bank 22 55 Mededelingen.) 5.02 - 7.O0 (S) De achternacht. HILVERSUM IV (FM-kanalenl NCRV 7 00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7 08 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 7.30 (S) Preludium klassieke muziek en amuse mentsmuziek 9 00 Nieuws 9 02 iS> Onge hoord licht klassieke muziek 10 00 SOr kestpalet. 12 00 'Si Pianowerken uit de Ro mantiek, 12.30 iS) Zangersportret. 13.00 (Si In de schaduw van de meesters 14 00 Nieuws 14.02 (S) In de schaduw van de meesters 'vervolgiT 14.39 (S) Klassiek kwin let voor piano en blaasinstrumenten 15.00 (S) Vertolkers beluisterd. 16 00(S) Pianore cital: klassieke muziek 16.30 - 17 00 Muziek van eigen tijd (S). 17.00 VPRO Laurel én Hatdy 17.30 NOS Olympische Spelen in Montreal reportages van gisteren en hoogtepun ten van vorige programma s 18.45 Verkeers(p)licht verkeersinformatie 18.55 Journaal 19.05 Van gewesi tot gewest en internationaal agrarisch nieuws 19.50 Verandering van kl 21.15 Journaal ai. Franse tv-tiim 21.30 - 01.10 Reportages Olym pische Spelen in Montreal 23.00 Journaal Simpkins TV VANDAAG NEDERLAND 1 15.30 TROS Kelen zonder einde natuurfilm 16.00 Veel plezier uit ren |e rot 18.35 Suske en Wiske en de regen boogprinses ..Dat stilleven kunnen we ei genlijk wel missen" C,~7 111 ets T - /Vb i «j WILUX)ÓH6V' XrtCr'L^- NEOERLAND II 18.45 NOS Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Jouw wereld. mi|n w'ereld gezins programma 19.30 IKON-KRO-RKK: Kenmerk: informatie over kerk en samenleving 20.00 NOS Journaal 20.25 SOCUTERA: Stichting Medic Alert 20.30 VPRO: Mam da slegare (bevrijd de ge kken), documentaire over krankzinnigen- zorg 22.50 - 22.55 NOS Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4