DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Mars-projecten Duizend politieke gevangenen naar eiland Boeroe Mensen redden zich uit brandend huis Nieuwe kleine Citroën Dienstverleners willen nog steeds met Meijer praten het weer Vrij warm weerrapporten Even puzzelen Strandweer MAANDAG 26 JULI 1976 BINNENLAND /RADIO-TV TROUW KWAF IDAG In het zondag door de NOS uitgezonden Viking-programma, vertelden Amerikaanse ruimtevaartdeskundigen aanChriet Titulaer ingenomen te zijn met de grote belangstelling in ons land voor de Mars-projecten. Het heeft de specialisten in Pasadena echter verbaasd, dat zoveel Nederlanders bij het uitvoeren van nieuwe plannen, de voorkeur zouden geven aan het verkennen van de planeet Satumus en een nader onderzoek van de maan. Amerikanen hebben al genoeg van onze „nachtverlichting'' en ook Satumus ligt in de VS buiten de publieke interesse. Maar de Nederlandse belangstellenden krijgen hun zin. want het is de bedoeling, reeds volgend jaar twee Mariners naar de planeet met de grote ring te sturen. Als ik het goed heb begrepen, zal het evenwel tot 1981 duren vooraleer Satumus in ons fotografisch blikveld komt. Gerard van den Berg had in zijn programma Schatten van mensen een geboren vertelster Nu had mevrouw Nijenhuis uit Edam een boeiend verhaal met die oorlogsherinneringen aan haar vader die in een droom nauwkeurig had gezien hoe zijn dochter, ontsnapt aan het bombardement van Rotterdam, op huis zou aankomen Tijdens haar verhaal heb ik moeten denken aan mensen die wel onvoorwaardelijk de dromen van Jozef en Daniël geloven, maar die in dromen van thans levende mensen een soort occultisme zien en ze zonder meer bedrog noemen. In datzelfde NCRV-programma was te constateren welk een vreemd ding de menselijke geest kan zijn. Mijnheer Velleman uit Amsterdam legde in de studio op een platenspeler de Engelse grammofoonplaat die vijf jaar lang door Radio Oranje was gebruikt toen hij hem in bezit kreeg. Ik kan tientallen versies van het Wilhelmus horen zonder„aangedaan"te raken, maar toen lk de klanken hoorde die we in de oorlog stiekem hebben beluisterd, was er weer het gekke gevoel dat „kippevel" heet. Echt kijkgenot was zaterdag vooral in de middaguren te beleven. De KRO zond de sprookjesmusical Hans Christian Andersen uit, waarin Danny Kaye 24 jaar geleden de titelrol vertolkte. Het avondprogramma bood weinig om over naar huis te schrijven, laat staan om er voor thuis te blijven. Toch hebben veel mensen dit laatste wel gedaan, want een mij plotseling door de huisdieren opgedrongen wandeling wees uit dat veel „blauwe ogen" afgestemd stonden op de herhaling van Alias Smith and Jones. In Brandpunt werd bekendgemaakt hoe Nederlandse huisartsen denken over abortus U kunt daarover elders in de krant meer lezen. Zeer KARELTJE KNETTER opmerkelijk vond ik. dat 33 procent van de ondervraagden toegaf de inhoud van de wetsvborstellen niet te kennen Dit zou erop kunnen wijzen, dat medici zich meer richten op het eigen normbesef en de in hun groep gangbare ethiek. Het nare van al die vluchtige onderzoekjes is, dat op interessante aspecten buiten de eigenlijke vragen, niet wordt ingegaan. De „Brandpunt"-presentator scheen verbaasd te zijn over het hoge percentage VVD'ers onder de dokters (41 procent). Waarom dan niet een poging gewaagd om dit te verklaren? Zo moeilijk kan dat Biet zijn, lijkt mij. TON HYDRA AMSTERDAM Amnesty Interna tional. de organisatie die zich inzet voor het lot van politieke gevange nen overal ter wereld, veroordeelt de transportaties van meer dan 1000 Indonesische politieke gevangenen naar het Molukse eiland Boeroe Volgens Amnesty is het aantal poli tieke gevangenen op Boeroe met de ze nieuwe transportaties, die dit jaar plaatsvonden, toegenomen tot ruim 11.000. De organisatie tekent daarbij aan dat de meeste op Boeroe aanwe zige gevangenen daar tussen 1969 en 1971 gekomen zijn en al ruim tien jaar worden vastgehouden zonder proces en in een aantal gevallen ook zonder enige aanklacht. Er zijn men sen bij die als kinderen van gevange nen zijn meegekomen en nog steeds gedwongen zijn te blijven. De gevangenen doen zwaar werk op het land om in hun eigen levenson derhoud te voorzien. Medische voor zieningen zijn er nauwelijks Op Boe roe heersen veel infectieziektes. Be zoek door familieleden wordt door de grote afstanden (Boeroe ligt ruim 2000 kilometer van Jakarta) vrijwel onmogelijk gemaakt, aldus Amnesty International. Amnesty dringt voor de zoveelste keer aan op vrijlating van alle poli tieke gevangenen en laat verder we ten dat internationale pressie nood zakelijk is om de Indonesische auto riteiten ervan te weerhouden nog meer politieke gevangenen naar Boeroe te sturen. Van een verslaggever HEERLEN In de nacht van zater dag op zondag is in Heerlen in de buurtschap Welten een woning vol ledig uitgebrand. De vier kinderen en de moeder die in het huis sliepen, konden zich veilig stellen. Een der tien-jarig meisje raakte gewond, toen zij uit een raam op de eerste verdieping naar beneden sprong De brand ontstond waarschijnlijk in een asbak, die niet zorgvuldig was geleegd. Een voorbijganger ontdek te rond half drie de brand, die was ontstaan in de woonkamer. Het meisje kon als enige het huis niet via de trap verlaten. Huis en inboedel gingen volledig verloren. De schade wordt geraamd op ongeveer een ton. De woning was verzekerd. ARNHEM De vereniging tot be houd van natuurmonumenten in Ne derland is er na jarenlange onder handelingen in geslaagd het Otterlo- se bos aan te kopen van mevrouw A. Morgan baronesse van Haersolte in Australië. Het bos is ruim 104 hecta re groot en ligt in de gemeente Ede SPECIAAL Olympische Spelen: Samen- valling o.m. schermen, ge wichtheffen, zeilen, boksen en paardesport. Rechtstreeks: wielrennen, atle tiek Ned. I 17.30-20.00 Reportages: atletiek Ned. 1 21.50-24.00 Olympische Spelen; Duitsl. 2 10.05 Duitsl. 2 I 18.00 Duitsl. 2 19.30-21.00 Duitsl. 2 23.40 De film Als een schaduw in de straten gaat over het aanpas singsproces van een man die op erewoord uit de gevangenis is ontslagen. Ned. 1 I 20.00 Aktua TV geeft achtergrond informatie. Ned. 2 21.45 Gene Kelly presenteert een uitvoering van beroemde filmmelodieën waarvoor tussen 1935 en 1972 Oscars werden toe gekend. Ned. 2 22.30 Tot Muziek van Formaat be hoort Beethovens Appassiona to", uitgevoerd door Swatoslaf Richter Hilv. 4 15.00 Joke Hagelen en Hans Kar- senbarg dragen fragmenten voor uit de door dr. J. J. Buskes samengestelde bundel Gedich ten die mij vergezellen. Hilv. 2 22.15 De NCRV besluit met het luisterspel De aarde bestaat van Peter van Gestel. Hilv. 2 22.25 Dit najaar komt in Frankrijk (en begin 1977 in Nederland) een kleine, economische wagen van Citroën op de markt, het model LN. De carrosserie is een aangepaste Peugeot 104 Coupé. Dat lijkt in tegenspraak met het akkoord tussen Citroën en de Peugeotgroep, dat behoud van het eigen merkbeeld regelt. In dit geval moest Citroën echter binnen een recordtijd van twee jaar een auto voor serieproduktie klaar hebben. Men koos daartoe bij wijze van uitzondering voor een combinatie van bestaande elementen van Citroën en Peugeot. De nieuwe LN is driedeurs, heeft een 2 cilinder luchtgekoelde motor van 602 cc, kan maximaal 120 km per uur halen en zou 1 op 14 a 1 op 17 rijden. Over de prijs is nog niets bekend. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De landelijke organi satie voor maatschappelijke dienstverlening Joint was en is nog steeds bereid mee te denken over de wegen die moeten en kunnen worden gevonden om de drie miljoen gulden, die staatssecretaris Meijer van CRM over zijn begroting heen is, op te vangen. Aanvankelijk weigerde deze organi satie verder mee te praten, omdat van te voren geen overleg met haar is gepleegd over de afgekondigde vaca ture- en persobeelsstop voor het al gemeen maatschappelijk werk. Dit betekent dat ongeveer honderd wer kers niet zouden kunnen worden aangetrokken. In een commentaar op deze maatregel van de staatsse cretaris heeft Joint laten weten als nog bereid te zijn tot een gesprek. Zij wijst er overigens op, dat de hulpvragers de dupe worden van de ze maatregel. „Het algemeen maat schappelijk werk kan geen van zijn cliënten laten zitten", aldus Joint. Van onze weerkundige medewerker Tijdens het weekend is het weer in het binnenland flink onstabiel ge weest. Op verscheidene plaatsen kwam het tot buien met onweer. Een maximum ten westen van Ier land (sterk genoeg met 1034 milli bar) bleek niet genoeg doorzettings vermogen op te kunnen brengen zich over de Noordzee en in Scandi navië waar te maken en daarmee de luchtstromingen naar zijn hand te zetten, ook in de hogere niveau's. Het bleef bij aftasten en een enkel vooruitgestoken smal „vingertje" van hogere druk boven de Noordzee Hieruit putten koude depressies in de hogere niveau's uit het gebied Groenland-IJsland moed om zich naar de Noordzee en de lage landen te laten afzakken. Een eerste sys teem had vorige week woensdag al zo'n schitterend succes geboekt: denk maar aan de 55 mm van Dwin- geloo en de 26 mm van Luxemburg, de 20 tot 50 mm in een etmaal onder meer in Zuid-Duitsland en Oosten rijk en wellicht heeft ook de zware onweersregen van zaterdag in Polen er nog mee in verband gestaan. Wro claw in Zuidwest-Polen, ten noorden van de Sudeten kreeg 76 mm. Torun ten noordwesten van Warschau 88 mm in een etmaal tijd. Een volgende koude put passeerde Nederland zaterdag met vrij veel buien en donderklappen In de och tend had Roosendaal al bijna zeven mm ontvangen in zeven minuten tijd. In de namiddag werd vanuit het hl bi-w Wit u-hl bi-w 'JU K illlf bi-wnlkl 2! li Horizontaal 1 aantrekkelijkheid. 8. foei. 9 Myth figuur, 10 afnemend getij, 12 soort bijl, 13. vochtig, 15. plechtige gelofte, 17. deel van een boom, 19. meisjesnaam, 21. insekt. 23 vlek, 24 landbouwwerktuig. 25. lofspraak, 26. pers voornaamw. 27. toespraak. 29. twijg. 31 vlaktemaat. 32. oude inhoudsmaat. 34. eind. 35. fris. 37 familii .id, 39. pers.voor- naamw. 41. plaats in Drente. 43. scheik.element, 44. leiden. Verticaal 1. water in N.Br. 2 deel van een boom. 3 overschot, 4 schei k.element. 5 kronkel. 6 baan voor balspel. 7. water in Friesland. 8. sik kelvormig werphout, 11. duurzaam. 12 vaarwel. 14 mak, 16. top in de Berner Alpen, 18 geurigheid, 20 tel woord. 22. buitenhaven. 23. tennis- term. 28 scheepsvloer, 30. water in Utrecht. 32. grondsoort. 33. ongaar ne, 36 Europeaan, 38. grondsoort. 40 editie (afk 42 laatst genoemde (afk.), 43. meisjesnaam. Oplossing van vorige puzzel 1 keer reek 2 ante-Etna3 mier-riem 4 egel lege 5. lens-snel 6. iers-sier 7 adel- Leda KAMELIA Drentse Gieten meer dan 20 mm gerapporteeerd. Ook zondag viel daar weer zoveen. zodat er dit wee kend maar even 40 mm lis is geko men. In Marken daalde de tempera tuur zaterdag op tien cm hoogte bo ven de grond tot acht graden en de temperatuur op tien centimeter in de grond bleef op negentien graden staan. In Amersfoort viel vrij onver wachts in de nacht van zaterdag op zondag 20 mm, de grootste etmaal- hoeveelheid daar sinds december 1974. Ook gisteren overdag trokken grote wolkengevaarten over ons land soms begeleid door onweer en in de na middag leek het alsof zo'n complex over het oosten van ons land (Overij- sel en Gelderland) stationair was ge worden. In werkelijkheid zakte het met een lage druk gebied boven het Rijnland in zuidoostelijke richting weg. Noord-Nederland had gister middag een prachtig zomerweertype met matige temperatuur tot circa 22 graden. De rest van het land zou ditzelfde weer vandaag krijgen, vooral nu een hoge druk uitloper van het Ierse maximum zich over de Noordzee ver sterkt. Daardoor zullen volgende sto ringen vermoedelijk slechts in ver zwakte mate op het weer in Neder land ingrijpen en blijft het in hoofd zaak bij een enkele bui. De middag- temperatuur kan in de eerste helft van de week wat hoger worden van 20 tot 23 graden in het binnenland en dat is toch wel het aangenaamst denkbare niveau voor allerlei vakan tiedoeleinden, niet in de laatste plaats wandelen. Het was gisteren in Oostenrijk toch een sof dag met dertien tot vijftien graden maximaal en tien tot veer tien mm regen. Veel zomerser was het in Finland met kwikstanden tot 25 gr Ook zuid-west Schotland (23) en Londen (25gr) deden flink mee. Hoogwater 27 juli, Vlissingen I 58 14.20, Ha- nngvlletsluizen 2-04 14.31, Rotterdam 4 02 16 14. Schevemngen 3 06 15 32. IJmulden 3.39 - 16.05. Den Helder 8 02 - 20 40. Harllngen 10 12 22.57, Delfzijl 12.11 jnnilii'uri Vandaag tijdelijk wat meer bewol king mogelijk, overigens droog met zonnige perioden. Een zwakke tot matige wind uit noordwestelijke richtingen. temperatuurmaxima tussen 19 en 21 graden, zeewater 22 graden. Verdere vooruitzichten: aangename temperatuur. 177. Jan-Gerrit Upkema geraakte helemaal in paniek. „Het waren smokkelaars steunde hij. „Ze staken hun gesmokkel ook niet on der stoelen of banken! Ze droegen de smokkelwaar zelfs open en bloot op hun kop! Kleine televisie antennes waren het! Heel kleine! O, waarom trok ik mijn pistool toch niet? Waarom dwong ik ze niet met geweld om halt te houden? En die kleine antennes dat was vreemd spul. Héél vreemd! Wie weet waren het militaire geheimen Even kwam Jan-Gerrit Upkema weer tot zichzelf, en met bloedend hart constateerde hij, dat de aan zijn zorgen toevertrouwde grensboom versplinterd tussen de palen lag, waarop ze zo kort geleden nog onbe schadigd had liggen rusten1. „Dat kost het rijk weer zeven gulden en drie en veertig cent„"steunde Jan-Gerrit. Het feit, dat er militaire geheimen werden gesmokkeld maakte minder indruk op Jan- Gerrit Upkema's eenvoudige ziel dan de versplintering van een rijksgrensboomplank. Militaire ge heimen kon je namelijk niet over zien. doch een grensbooij kostte bijna acht gulden! r een keihard en tastbaar feit mee een douanebeambte reJ diende te houden. Dus zet\ Gerrit er de sokken in trachtte hij de vluchtelingen h na te rennen. Doch Jan-Ger] al te laat. Over de brug Greulravijn mocht hij niet Doch er was al niemand n zien. Slechts enkele stof# toonden nog aan, dat hier j>' enkele hardlopers waren IJ) komenk PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 256 De lente is in volle kracht, ze slaat in kleur en vlam uit in bomen, planten en bloemen. De mimosa bloeit, dui zend maal duizend donzige zacht heid, gele zuchten tegen de hellin gen, de cactussen zijn manshoog, de olijven zilverig, de magnoliabloemen in-wit, dat toch geen wit is, als be kers zo gaaf van vorm. Overal en rondom de eerste minlijke zomer weelde. Graag dolen ze door de afge legen dorpen en gehuchten, waar de oude behuizingen in elkaar zijn ge schoven, soms hangen ze als vogel nesten tegen de hellingen of ze zijn gegroeid hoog tegen de rivieroever, de balcons en kleine galerijen zijn vol van voorjaarsbloemen, een-en-al zomerse kleurigheid. Zijn ze moe van het lopen, dan rusten ze uit onder schaduwachtige logogia's of ge welfde arcaden. Soms op een verla ten marktpleintje van een of ander vergeten gehucht, een geruchtloos marktplein, waar een afwaarts mur melend beekje altijd te horen is. Om de kastanjeboom is een bank ge bouwd en een paar ouden van dagen zitten er te turen en te soezen Sam probeert in wat gebroken Italiaans met ze te praten, liefst babbelt hij met hen over de opmars naar Rome onder Benito Mussolini, dan flikke ren de ogen van de oude mannen op en ze gaan recht zitten. „Ik heb toch niet op met dezwarthemden", merkt Sam dan voorzichtig op. „Waarom niet?" „Zwart is een boze kleur", zegt hij fijntjes. Op de trotse vreugde van de door Henriette L.T. de Beaufort II I.ropoi<lt rnimrwntj *.V. oude mannen wil hij geen domper zetten. Hij en Dolly praten er anders over, Sam meent, dat, als het de zwarthemden zal lukken om de macht van de vakverenigingen ge heel uit te schakelen, Italië onder een gewelddadige dictatuur zal komen. Op de zondagochtenden en de feestdagen wandelen ze al dikwijls vroeg naar een kerk in Florence of in de omtrek, om er de feestmis te horen. „Dolly luister hoe dat volk hier zingt, het is een aangrijpend schreeuwend zingen uit ziel en lichaam, hoor je het? Ik vind het lelijk en toch is het vol majesteitmisschien omdat het gezond is, ik begin nu pas te begrijpen, dat een credo en een glo ria ook volksliederen zijn waar De lievelingstocht is en blijfter wa; le. Hoeveel maal klimmen ze j Qarj kronkelweg op, die naar het afkor leidt. Gedeeltelijk gaat de wst ja, sen tuinmuren, waarover -lng js lichtpaarse trossen van de na hangen, in de avond zitten vet^e tegalen orgelend te kwinkel^aan het lage bloemhout. Ze lopeipremi het klooster, waar de oude ruime met de geleerden van zijn,ajren nische academie de problem^eperj de antieke wereld met de chris in evenwicht trachtte te btabine lalle i Heel boven op de heuvel, op qwegen Mino da Fiesole, onder de sqzijn van oude olmen, souperen ze(i. Vol( kleine herbergtafel, die buifvorde dekt staat, ze drinken er de ztelleen de landwijn of de riantrode quik v; iniet n Beide wijnen zijn goed, rnondeI krijgt van allebei toch zwaref kan zucht Dolly. Bij Sam is het hij is een romaanse natuur «Het j maakt hem verig en vrolijk. In le bestelt Dolly altijd veel ex|nf Ju; kerklonten aan de kellnerinjntiagt meestal, zelfs laat op de avomfcezoek op het plein nog kleine wagejncies magere ezels en muilezels ervije's rr klagelijk balken, pas als ze dimeest zak met hooi voorgebonden l(ren op houdt 't balken op. Meestaltjes ti voerman lang in de herberg bizend zijn dier roepen en vragekstie i brengt Dolly het grauwtjbgels handvol suikerklonten. politie fis tra ti Rectificatie In ons artikel over sterven en eutha nasie van zaterdag j.l. is door een technische fout de Leidse hoogle raar prof. J H. van den Berg een mening over euthanasie toegeschre ven. die de zijne niet is. maar die van de andere in het artikel geciteerde arts. dokter J. Michels. Voor alle duidelijkheid nog even de mening van prof Van den Berg over deze zaak: hij vindt dat wanneer iemand eenmaal een levenstesta ment getekend heeft, dit altijd geëerbiedigd en zo mogelijk ingewil ligd moet worden. Dokter Michels daarentegen is van mening dat 98 procent van de mensen die zo'n for mulier opgesteld heeft, op het kritie ke moment toch terugkrabbelt en liever wil blijven leven. RADIO VANDAAG HILVERSUM I. (298 m en FM-kanalen). TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt-soos. lichte- en populair klassieke muziek. (7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nieuws 8.36- 8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw) 10.00 (S) Kaboutertijd, kinderprogramma. 10.30 Nieuws, 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw RVU 11.40 Hoe „werkt de Ge meenteraad VPRO: 12 00 Piet Ponskaart presenteert. 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw 12.30 Nieuws 1241 Piet Ponskaart presenteert, vervolg. 13.30 (S) Muziek. De wereld van muziek en geluid op zijn kop of andersom. 15.00 Permanent Wa ve, programma voor de vrouw. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Waikiki. EO 16.15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muziek. 17.00 (S) Eigen wijs. kleuterprogramma OVER HEIDSVOORLICHTING 17.20 Nederland en de Derde Wereld. Uitzending van de voorlichtingsdienst ontwikkelingssamen werking. EO 17 30 Nieuws. 17.32 (S) Klankbord. 18.00 (S) Wij hebben een woord voor de wereld gewijde muziek. 18.30 Nieuws. 18.41 (S) De Trekvogels koorzang. 19.00 (S) Ronduit, muzikaal informatief jon gerenprogramma. 19.40 (S) Bijbels perspec tief 20.00 (S) Orgelbespeling. 20 15 (S) Ach ter de horizon van het zomergebeuren Ge varieerd zomeravondprogramma. 21 45 (S) Avondoverdenking. NOS: 22.00 Voor blin den en slechtzienden. 22.15 (S) Lichte or kestmuziek. 22.25 Bond zonder Naam 22.30 Nieuws NCRV 22 40 (S) Hier en nu VER. ONICA 22.55 (S) 3600 seconden muziek en informatie 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m FM-kanalen». NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek 7.54 Het levende Woord. 8.00 Nieuws. 8 11 Hier en Nu 8 25 Muziek In uw straatje. 9.00 In gesprek met. 9 35 Waterstanden 9 40 Plein muziek. 10.00 Nederlandse soldaten in Seedorf, documentaire. 11.00 Nieuws, 11.03 De Kilima Hawauans Show. met aanslui tend Kunst en vliegwerk. 13.30 Debet, een verhaal. 13.50 Het cabaret in Tsjechoslowij- ke lussen 1930 en 1960. klankbeeld NOS 14,50 Jazzmuziek (gr 15 00 Kijk op buiten land NCRV 15 30 In 't zilver programma voorouderen 16 00 Nieuws). 17.00 Populai re klassieken (S). 17.55 Mededelingen 18 00 Nieuws 18 11 (S) Hier en Nu. 18.30 (S) Bandstand 19 00 (S) Muziek in uw straatje 19 50 (S) Met uw instemming lied van de week. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Radio Filhar monisch Orkest: klassieke en moderne mu ziek. 21.05 (S) Orgel en klavecimbel: klassie ke muziek 21.35 (S) Literama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel 22.15 (S) Poe- rama: poézieprogramma 22.25 (S) De aarde bestaat, hoorspel. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actualiteite- noverzichl Radio-TV en om 23.52 Even ont spannen voor het slapen gaan. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM lil (445 m en FM-kanalen). NOS: 7.02 Olympisch journaal. KRO (S) Drie op je boterham, AVRO: 9 03 (S) Pop- op-dne: dc Negen-uur-show. 10.03 (S) Pep- op-drie- arbeidsvitaminen verzoekpla- tenprogramma. 11.03 Radiojournaal. 11.06 (S) Drie draait op verzoek Postbus 700: verzoekplatenprogramma. 12.03 (S) Drie tussen de middag Joost mag niet eten. 14.03 Radiojournaal. 14.06 (S) Pop Kontakt. 16.03 (S) De Hitmeester met o.a. het Nederlands elftal en de Telefoon-Top-5. NOS. 17.03 (S) Olympische Spelen: reportages en over zicht, afgewisseld met populaire grammo- foonmuziek <18.03-18.10 De vakaturebank. 22.55 Mededelingen) 5.02-7.00 (S) De maan dagnachten van juli. HILVERSUM IV (FM-kanalen). VARA 7.00 Nieuws 7 02 (S) Groot en klein kamer en orkestmuziek 9.00 Nieuws. 9.02 Kinde ren een kwartje"1 programma over school en thuis. 9.27 (S) Is humanisme een veilige haven9: gesprek. 10.00 (S) Feest der herken ning: klassieke en moderne muziek. 12.05 (S) Tussen de middag operettefragmenten. 13.00 (S) Maak eens nader kennis mei kamermuziek. 14 00 Nieuws. 14.02 KeesVcr- wey, schilder le Haarlem: zijn leven en werk 14.32 Linkse en rechtse dictaturen (IV). klankbeeld 15.00-17.00 (S) Muziek van formaat. Ipark JSS 21.15 De zomer in het hoofd toeristische tips 21.35 NOS: Journaal 21.S0 Olympische Spelen in Montreal 23.00 Journaal NEDERLAND II 16.45 NOS: Ti-Ta-Tovenaar 16.55 Journaal 19.05 TROS: Run. Joe. run, jeugdserie 19.30 Ooctor Who. jeugdserie 20.00 NOS: Journaal 20.25 TROS: Jongens van de grote weg. 21.45 Aktua tv 23.20 Symbiose 23.24 NOS: Journaal Nationaal en internationaals TV VANDAAG NEDERLAND I 17.30 NOS: Olympische Spelen in Montreal reportages van gisteren en hoogtepunten uil vorige' programma s Om 18 00 directe reportages atletiek en wielrennen 18.S5 NOS: Journaal ,,Ach, vrouw, paar schrapjes meer of minder zie jc toch niet op zo'n antieke stoel?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4