iOt van mevrouw Bloch niet opgehelderd Breznjew deed één stap terug om jr straks twee vooruit te doen 'owell vergeleken met Amin Marokko aar naar nog dit stembus t Palestijnen in het noorden van Libanon omsingeld Spaanse koning wil geleidelijke verandering Ontwikkelingslanden geprikkeld in Noord-Zuid-gesprek 1 rneraal Goer maakte details Israëlische actie bekend n Viking landt nog later op Mars )6/loskou wil na Berlijn een wereldconferentie Nieuw Arabisch front gevormd tegen Israël ERDAG 10 JULI 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 pNDEN (Reuter, UPI) Leden het Britse Lagerhuis hebben fcn collega Enoch Powell vergele ien met Hitler, Stalin en Amin. pjdens de behandeling in het La- prhuis van een wet tegen de ras- Jndiscriminatie bepleitte Enoch (well de terugzending van de ge leurde bevolking van Groot- Jittannië naar het land van her- (mst. conservatieve afgevaardigde vid Lane verklaarde dat Enoch iwell door te pleiten voor ge- rongen repatriëring de taal van itler en Stalin sprak. „Of van Idi nin" voegde mevrouw Short, af vaardigde van Labour daaraan stermiddag werd het wets- Enoch Powell n rs v{ zoai prol m ontwerp door het Lagerhuis aan vaard. De wet verplicht verenigin gen van meer dan 25 leden niet- blanken toe te laten. Verder ver biedt de wet opmerkingen in het openbaar die tot rassenhaat aan zetten. Invoering van de wet zal waarschijnlijk op veel tegenstand stuiten. De conservatieve afgevaar digde William Whitelaw verklaarde dat de wet het provocateurs in staat zou stellen zich in verenigin gen binnen te dringen. De wijzigingsvoorstellen die hij in diende werden echter door de meerderheid van het Lagerhuis verworpen. De debatten hebben in totaal 21 uur geduurd. De voorstan ders van de wet prezen het voorstel als een belangrijk stuk sociale wet geving. an d(fW YORK, KAMPALA. TEL Adri IV (AFP, AP, UPI, Reuter) zijn [De Britse Hoge Commissaris weth Oeganda, James Hennessy ami ift gisteren een onderhoud ten ïad met president Idi Amin ;r het lot van de 74-jarige vrouw Dora Bloch die in het kenhuis in Kampala lag n de Israëli's hun spectacu- ;e reddingsactie op het vlieg- d van Entebbe uitvoerden, er echter opheldering over verblijf van mevrouw e" P Dch gegeven is is niet bekend (idat noch Hennessy noch het tse ministerie van buiten- dse zaken iets over het on- aardfithoud met Amin wilden be- een nd maken, r he Volgens de Amerikaanse radio- en televisiemaatschappij CBS heeft het Oegandese leger mevrouw Bloch vermoord. CBS verklaarde van di plomatieke zijde te hebben verno men. dat mevrouw Bloch zondag door Oegandese soldaten werd ont voerd uit het ziekenhuis in Oeganda waarin ze werd verpleegd. Een Britse diplomaat die de dame zondagmor gen had bezocht, keerde 's middags terug en kreeg toen te horen dat niemand van de naam Dora Bloch als patiënt in het ziekenhuis was opgenomen. Volgens de New York Times is me vrouw Bloch door verstikking om het leven gekomen toen zij met ge- v. eld uit haar ziekenhuisbed werd gehaald. Men zou haar een prop in de mond hebben gestopt om te voorko men, dat ze om hulp zou roepen. In een telefoongesprek met de Israë- ASABLANCA (AFP) Koning Hassan van Marokko heeft in fesablanca aangekondigd dat binnenkort parlementsverkiezin- teïi gehouden zullen worden in Marokko. „De voorbereidingen pot plaatselijke en voor algemene verkiezingen zullen beginnen We Ramadan (de vastenmaand eind september) opdat het Element in april 1977 bijeen kan komen'' aldus Hassan. ;an deelde mee dat een commis- gevormd zal worden die toezicht udt op het .verloop van de verkie- igen. Deze commissie zal bestaan leiders van alle politieke partijen ie ernstig blijk hebben gegeven verni 1 hun goede wil tijdens de gebeur- lissen die wij onlangs hebben orgemaaktHassan meent dat Won K Marokkaanse volk rijp genoeg is i)r verkiezingen „het volk van de dezej oene Mars (naar de Spaanse Saha- heeft ruimschoots verdiénd zijn ;n eigen zaken te regelenMa- :ko organiseerde een grote invasie i Marokkaanse burgers in de aanse Sahara om kracht bij te ten aan zijn aanspraken op dit )ied. verkiezingen hadden oorspronke lijk in 1975 gehouden moeten wor den, maar zijn toen voor onbepaalde tijd uitgesteld evenals bij verschei dene vorige gelegenheden. Het laatste parlement van Marokko werd in 1971 ontbonden na een mis lukte militaire staatsgreep tegen het bewind van koning Hassan. De oppo sitiepartijen hebben steeds mede werking met de regering bij verkie zingen geweigerd, omdat ze weinig vertrouwen hadden in de gang van zaken onder Koning Hassan. Boven dien verlangen ze wijziging van een aantal grondwetsartikelen, met na me van het artikel dat bepaalt dat tweederde van de parlementsleden wordt gekozen, en eenderde be noemd. De oppositie wil dat alle par lementariërs rechtstreeks worden gekozen. lische krant Yediot Ahranot ver klaarde Amin gisteren dat mevrouw Bloch „niet meer in Oeganda is maar in Israël moet zijn". Zeker is, dat Israël het lot van me vrouw Bloch in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties ter sprake zal brengen. Gisteren is de raad bij een gekomen om de Israëlische actie op het vliegveld van Entebbe te be spreken. Ondertussen heeft generaal Morde- ehai Gur, stafchef van het Israë lische leger, gezegd dat niet zeven maar tien kapers bij de kaping van het Franse vliegtuig betrokken zijn geweest en dat er drie bij de Israë lische actie zijn ontsnapt. Goer deel de verder mee, dat Kenia pas op het allerlaatste moment op de hoogte was gesteld van de plannen voor de Israëlische actie in Oeganda. „Als Kenia ons geweigerd zou hebben op het vliegveld van Nairobi brandstof in te nemen, zouden we ons daar schietend een weg hebben gebaand", aldus generaal Goer. Het plan voor de bevrijding van de gijzelaars was al twee dagen na de kaping van het Franse vliegtuig be raamd. maar pas vrijdagavond, vijf dagen na de kaping, door de Israë lische regering goedgekeurd. Vol gens Goer waren vier Israëlische vliegtuigen bij de operatie op het vliegveld van Entebbe betrokken. Hij voegde er echter aan toe dat zonder de Israëlische veilig heidsdienst de „hele operatie zeer moeilijk, zo niet onmogelijk was ge weest." Inmiddels blijken de geruchten als zou de Oegandese president Idi Amin ernstig ziek zijn niet onge grond afgaande op de verklaring die de Israëlische psychiater Marcel As- seal gisteren heeft gedaan. Hij zei dat het zonder meer vaststaat dat Amin lijdt aan een verregaande vorm van syfilis waarvoor hij hem al in 1969 en 1971 heeft behandeld toen hij adviseur van de Oegandese ge zondheidsdienst was. i.De syfilis heeft behalve hersenbe schadiging ook andere mentale en fysieke ziektes veroorzaakt", aldus Assael. ..Hij lijdt verder ook nog aan een ziekte in het beenderengestel waardoor zijn coördinatievermogen is aangetast. Kortom. Amin is ern stig ziek". De vroegere ruimtevaarder John Glenn, momenteel lid van de Amerikaanse Senaat, wordt door de democratische presidentskandidaat Jimmy Carter ontvangen. John Glenn wordt als een van de mogelijke kandidaten voor het vice-presidentschap beschouwd. MADRID (UPI, Reuter) De koning van Spanje, Juan Carlos heeft zijn nieuwe regering gisteren meegedeeld, dat zij de politie ke en sociale structuren van het land zal moeten veranderen zonder af te rekenen met de wezenlijke waarden van het land. De koning deed deze mededeling ter wijl hij de kabinetsvergadering voor zat van de twee dagen oude regering van premier Suarez. De koning wees erop dat de regering te weten moet komen wat het Spaanse volk wil. Er moeten wegen komen om de aspira ties van het volk tot uitdrukking te laten komen in orde en vrijheid De koning drong er bij de regering op aan al diegenen te raadplegen die- eerlijk geïnteresseerd zijn in de za ken van dit land. Betogingen De vergadering van het kabinet vond plaats terwijl alom in Spanje de protesten opklonken. Er werd op verschillende plaatsen gedemon streerd voor politieke vrijheid en amnestie. De grootste bijeen komsten vonden plaats in Bilbao, een Baskische stad van meer dan een half miljoen inwoners. Hier wa ren naar schatting 150.000 mensen op de been. Velen zwaaiden met de vuist en zongen „Een verenigd volk zal nooit worden verslagen". Ook in Madrid en Barcelona werd gedemon streerd. De staking van de Spaanse PTT heeft zich gisteren uitgebreid. Naar schatting zouden 15.000 werknemers staken. In januari staakte het PTT- personeel in Madrid maar dit werd door de regering Arias toen onder de krijgstucht geplaatst. Deze maatre gel werd pas op 8 maart ingetrokken. De nieuwe minister van binnen landse zaken Rodolfo Martin Villa heeft echter al enige malen gezegd dat hij er de voorkeur aan geeft met de stakers opnieuw tot onderhande lingen te komen PASADENA. Californië (UPI) De vluchtleiders van de Viking 1 heb ben de landing op Mars opnieuw moeten uitstellen. Het landingsge bied van de tweede keuze, dat er op de overgeseinde foto's uitzag als de vlakke bodem van wat ooit een meer moet zijn geweest, blijkt bij nader inzien tweemaal zo ruw als het ge middelde oppervlak van de rode planeet. Enkele dagen geleden nog, sprak men in Pasadena van 98 procent kans dat het gebied echt vlak was De gegevens die de overblijvende twee procent kans op brokken tot werkelijkheid verhieven, kwamen ironisch genoeg niet van de rond Mars cirkelende en druk fotografe rende Viking. Het waren de resulta ten van een radarpeiling met de 300 meter brede schotelantenne van Arecibo op Puerto Rico and bes jeke Victor Zorza oon dire e daa as nnei pla v is .iebuj" ;n n eeifn pen ïen. kal sprai Sam ei lOSZ gaap' erk leiders zijn al bezig met het tref- van voorbereidingen voor een t ireldwijde communistische confe- ïtie, waarvan ze kennelijk geloven t ze die beter naar hun hand kun- l voo n zetten dan de Europese confe- itie. eteri i koi irfct inkt van de op de conferentie van Europese communistische nog maar net droog of het Kremlin maakte zich al op voor gevolgd moet worden. De Mongoolse partij zegt dat zij het eens is met andere ..broederpartijen" die ook zo'n conferentie willen en maakt daarmee duidelijk dat de oproep in feite van Moskou komt. Daar de ont hulling van de oproep nauwelijks twee weken voor de conferentie in Berlijn kwam (en toen was men het over de inhoud van de verklaringen van deze Europese top al eens), maakten de Mongolen eveneens dui delijk dat de twee conferenties nauw verband met elkaar hebben. Concessies Het Mongoolse geheugensteuntje maakt de verklaring waarom het Kremlin bereid was tot zoveel con cessies tegenover de Europese par tijen een stuk gemakkelijker. Als de ware bedoeling van Moskou een we reldconferentie was. en als de Euro pese conferentie daarvoor een eerste vereiste was. dan waren de conces sies. die de rest. van de wereld opvat te als nederlagen voor het Kremlin, niet meer dan tactische terugtrek kingen Met Lenins leerstellingen in het achterhoofd deed Breznjew één stap terug om twee stappen vooruit te doen Het Kremlin wil een we reldconferentie omdat het die ge makkelijker kan manipuleren ten einde eigen doelen te bereiken: on der meer de overeenstemming over wordt te vaak vergeten dat de opese conferentie door het ijfcemlin alleen bedoeld was als een ap op weg naar een ontmoeting op ereldniveau. Het doel van het ■I remlin is op grote schaal ontkend, lfs door de communistische partij die tot over hun oren in de bittere blbatten zaten over de Europese inferentie. Maar de Sowjet-Unie left dat doel nooit uit het oog verlo- Moskou is natuurlijk wel zo wijs iweest er de laatste tijd niet te veel te praten, maar de ware bedoe- i igen van het Kremlin krijgen we te a >ren vanuit het andere eind van de ireld. namelijk Buiten-Mongolië. meest onderdanige bondgenoot in de Sowjet-Unie. e Mongoolse communistische par is van mening dat er een nieuwe ereldconferentie gehouden dient te den om nou juist datgene op te veren dat door Moskou op de Euro- ose top ontkend werd. namelijk een -ollectieve analyse" van de interna- onale situatie en een „gezamenlij- strategie" die door aïle partijen partijen opgestelde verklaring de volgende ronde in de strijd. een „collectieve analyse" en een ge zamenlijke strategie", zoals de Mon golen die zo aardig voor Moskou ge vraagd hebben. Zelfs als sommige belangrijke com munistische partijen, zoals die van Italië en Japan hier tegen blijven, dan kan het Kremlin ervan verze kerd zijn dat een overweldigende meerderheid van de partijen aan zijn kant staat. Er bestaan een heleboel relatief klei ne partijen, meestal buiten Europa, die onder de duim van het Kremlin blijven zitten. Zij zouden zeker tege moet komen aan de vraag van het Kremlin om een internationale con ferentie, zoals ze dat de laatste keer in 1969 ook hebben gedaan. En zo doende zouden die partijen die Mos kou wensen te tarten in een duidelijk geïsoleerde positie geraken. Op de conferentie van 1969 gebruik te het Kremlin zijn rekenkundige meerderheid om de tegensputteren de partijen in een hoek te zetten Moskou stelde toen een gezamenlij ke verklaring op. waarmee "de dissi dente partijen zich maar hadden te verenigen, tenzij ze het risico wilden lopen de communistische beweging te splijten en zelf voor verraders te worden aangezien. Het enige waar toe ze ten slotte in staat waren was het optekenen van hun bezwaren tegen de bepaalde specifieke punten Zwarte schapen Het Kremlin probeerde deze zelfde tactiek bij de voorbereiding van de Berlijnse conferentie. Maar de meer belangrijke Europese partijen eis ten dat alle beslissingen met alge mene instemming genomen moes ten worden Dit gaf elke dissidente partij het recht van veto voordat de documenten opgesteld werden. De dissidenten wensten niet in een po sitie gemanoeuvreerd te worden waarin ze als zwarte schapen die het niet met de meerderheid eens wa ren. getekend konden worden. Zij waren in staat, invloed uit te oefenen op de voorbereidingen van de Berlijnse top. maar dat zal bij een wereldconferentie een stuk moeily- ker gaan. De Franse en italiaanse partijen kunnen aanvoeren dat hun stem zwaarder weegt dan bij voorbeeld die van Buiten-Mongolië en El Sal vador. dat ook al om een wereldcon ferentie heeft gevraagd. Of ze kun nen eenvoudig zeggen, zoals ze dat ook deden tijdens de voorbereiding van de Berlijnse top. dat ze geen conferentie zullen bijwonen waar de kaarten al tegen hen geschud zijn. Zoals het er nu bijstaat, lijkt een wereldconferentie, zo spoedig na de top in Berlijn, oppervlakkig gezien hoogst onwaarschijnlijk Maar het Kremlin werkt traag, methodisch, en ontwikkelt zijn campagne stap voor stap. zoals andere communis tische partijen maar al te goed we ten Het rekent op veranderingen in de internationale situatie en han delt snel om deze uit te buiten wan neer ze plaatsvinden. Tegenstander De meest vastbesloten tegenstander van Moskou bij de voorbereidingen van de ontmoeting in Berlijn was maarschalk Tito. Joegoslavië zon der Tito zou wel eens een minder groot obstakel kunnen zijn. En het zelfde is mogelijk bij de Franse en Italiaanse partijen als het deze niet zou lukken politieke vooruitgang te boeken in eigen land. Wat we op de Berlijnse conferentie meegemaakt hebben is het eind van de eerste fase van het oorspronkelij ke plan van het Kremlin om de wereldwijde communistische top te houden en verder zagen we het be gin van fase twee. Het is niet zoals een oppervlakkige beschouwing zou kunnen suggereren, een beslissende nederlaag voor het Kremlin Na de invasie in Tsjechoslowakije van 1968 waardoor het Kremlin zich de haat van zoveel buitenlandse partij en op de hals haalde, werden de plannen van Moskou voor een werel dontmoeting bijna unaniem onbe reikbaar geahct. evenzeer als dat vandaag de dag het geval is. Toch werd hët jaar daarop een wereldcon ferentie gehouden. Het kan weer ge beuren en het Kremlin is ervan over tuigd dat het op deze manier de internationale communistische be weging weer beter zal kunnen be heersen. Van onze speciale verslaggever PARIJS De 19 ontwikkelingslanden in het Noord-Zuid gesprek in Parijs beginnen geprikkeld te raken. Op de drie-daagse bijeenkomst van topambtenaren verlangen zij dat de vier werkcommissies (over grondstoffen, energie, ontwikke lingshulp en financiën) nauw om schreven opdrachten krijgen. De ontwikkelingslanden gaan niet akkoord met vage richtlijnen maar willen duidelijk vaststellen waarnaar de commissies moeten toewerken. „De probleemstelling hebben we gehad, nu moeten we komen tot de probleemoplos sing". aldus een afgevaardigde van één van de ontwikkelingslan den. De geïndustrialiseerde lan den daarentegen willen zich zo weinig mogelijk vastleggen en vinden dat de commissies zelf maar moeten uitmaken welke problemen rijp zijn voor een op lossing. Een strakke agenda zou in het uitgesloten maar voor de ontwikkelingslanden gunstigste geval het streven naar een ge meenschappelijk grondstoffen- fonds (dat de ontwikkelingslan den van hogere en evenwichtiger uitvoerinkomsten moet vereeke- ren), een algehele schuldenrege ling en een vastleggen van de rijke landen op 0,7 procent ont wikkelingshulp kunnen bevatten. December Dit verloop van deze conferentie ronde lijkt opvallend veel op de ministersconferentie van afgelo pen december. Toen waren de af gevaardigden eerst tevreden dat overeenstemming was bereikt om behalve over energie ook over bij voorbeeld grondstoffen en ont wikkelingshulp te praten Ver schil van mening had eerder het begin van de Noord-Zuid dialoog maanden vertraagd. Afgelopen donderdag toonden de afgevaar digden zich ingenomen met de analyse en het onderzoek dat de vier commissies sinds december hebben verricht. Maar beide ke ren kwam daarna de domper om dat de ontwikkelingslanden ver langen dat de commissies vast omlijnde opdrachten en een strakke agenda krijgen inplaats van vage richtlijnen. Een strakke agenda lijkt eens te meer drin gend omdat de vier commissies tot dit jaar december elk nog maar drie maal één week bijeen komen. Dat is veel te weinig, is hier het algemene gevoel. De 19 ontwikkelingslanden op de Parijse conferentie hebben giste ren gedreigd met een eenzijdige verklaring te komen waarin staat op welke punten de rijke landen weigeren hen tegemoet te treden De rijke landen toonden zich daarvoor bevreesd omdat hen nog steeds veel gelegen is aan een goede voortgang van het overleg, vooral ook omdat hier over ener gie wordt gepraat.- Energie De dreiging van hogere olieprij zen en een schortende aanvoer mag dan verdwenen zijn. de rijke landen zijn nog wel steeds tuk op een energieorgaan. Zij stellen dat er internatibnale lichamen zijn voor bijvoorbeeld voedsel, indus trie. geldzaken, grondstoffen en menen dat dit er nu zeker moet komen voor energie. Zo'n orgaan zou zich dan bezig moeten hou den met de energiebehoefte op langere termijn en de mogelijkhe den om daarin te voorzien. De Amerikanen zeggen dat dit ook in het belang is van de olielanden omdat hun voorraden over enkele tientallen jaren zullen zijn uitge put. De Europese Gemeenschap is warm voorstander van zo'n or gaan omdat de Gemeenschap nu zeker nog sterk afhankelijk is van de invoer van energie Vanwege het belang dat de rijke landen hechten aan zo'n energie orgaan proberen zij een eenzijdi ge uiting van ontevredenheid van de ontwikkelingslanden te voor komen De rijke landen vragen zich daarom af in hoeverre zij de derde wereld tegemoet zouden moeten komen. Het ziet er echter niet naar uit dat de 9 rijke landen om die reden zouden willen ak koord gaan met een strakke agen da voor de vier commissies. Zeer tot ongenoegen van de ont wikkelingslanden die steeds meer de overtuiging krijgen dat de wes terse wereld hen aan het lijntje probeert te houden. De zesde en zevende speciale zittingen van de Verenigde Naties (over grondstof fen en over een nieuwe econo mische orde) en de Unctad (de VN-conferentie over handel en ontwikkeling) in Nairobi hebben weinig of niets opgeleverd en ook de toekomst van dit Parijse over leg is weinig hoopvol. „Wij heb ben ons steeds afgevraagd wat de werkelijke bereidheid van de rij ke landen is ons tegemoet te ko men. maar zo langzamerhand we ten we het antwoord wel", zo zei gisteravond een afgevaardigde van één der ontwikkelingslanden. Eenheid Deze landen werken hier in een opvallende eenheid en dat terwijl in Nairobi steeds verschillen aan het daglicht kwamen, en ook in rijke landen steeds vaker wordt gezegd dat van „de derde wereld" als geheel geen sprake meer is. De eenheid in Parijs is overigens niet zo verrassend, omdat hier maar 19 ontwikkelingslanden aanwezig zijn en nauwelijks over inhoude lijke zaken onderhandeld wordt. De ontwikkelingslanden vergade ren bovendien urenlang onderling zonder dat ook maar iets uit lekt en kernen dan met me terslange verlanglijstjes; ieder heeft zijn zegje dan kunnen doen Maar zelfs met het belangrijkste deel hiervan hebben de rijke lan den grote moeite. Ook deze groep werkt redelijk eensgezind wat voor de Europese Gemeenschap wel noodzaak is omdat deze maar één stoel bezet bij het Noord-Zuid gesprek. Wat niet wil zeggen dat er geen ver schillen van mening zijn Zo wil Frankrijk op het punt van de schulden alleen praten over die ontwikkelingslanden die in acute betalings-moeilijkheden zitten en op de rand van het faillissement staan, terwijl bijvoorbeeld Neder land ook wil praten over de pro blemen van derde wereld landen die door tekort aan geld hun ont wikkelingsbeleid in gevaar zien komen Nederland heeft nog meer moeite dan bij voorgaande confe renties om een eigen gezicht te tonen omdat het de EG- vertegenwoordiging voorzit. BEIROET (AP, UPI. Reuter) De falangistische radio in Libanon heeft gisteren gemeld, dat de „Libanese strijdkrachten" de weg van Sjekka naar Tripoli, tien kilometer ten zuiden van deze laatste stad bij Enfe hebben afgesneden en daarmee de ..Palestijnen en anderen" hebben omsingeld. „De enige vluchtweg die de agressors rest is de zee", aldus de radio. Terwijl de rechtse christenen giste ren hun troepen bij het Palestijnse kamp Tal al Zaater verdubbelden en de tot nu toe hevigste aanval tegen het kamp lanceerden, kwamen er gisteren ook berichten van Syrische troepen bewegingen in de richting van Tripoli Alhoewel het doel van de Syrische troepenbewegingen niet bekend was. waren westerse waarne mers van mening dat de Syriërs de Palestijnen en linkse Libanezen tot Tripoli wilden terugdringen om ze daar te omsingelen Eerder had het radiostation „De Stem van Palesti na" melding gemaakt van een „of fensief van de isolationistische strijdkrachten gesteund door Sy rische tanks met raketwerpers'' te gen het dorp Fih bij Enfe. In te genstelling tot alle berichten van Sy rische deelname aan de strijd in Li banon aan de kant van de rechtse christenen verklaarde een Syrische woordvoerder gisteren opnieuw, dat Syrië voor geen van de beide partij en in het land gekozen had In een bericht van Radio Amsjit. dat gisteren in Amman is opgevangen, is gezegd dat in het gebied van Koera de laatste dorpen „die bezet waren door de Palestijnen en de communis ten zijn bevrijd". Bij de strijd zouden tussen de vijf- en zeshonderd men sen gesneuveld zijn Radio Amsjit maakte voorts melding van intensie- 've bombardementen door de Pales tijnen op Hadet. Ain Rammaneh en Hazmieh bij de luchthaven van Bei roet.. terwijl ook ten oosten van de stad wordt gevochten Beide zijden beschuldigen elkaar van massale slachting van onschul dige burgers. De christenen zeggen bij de ontzetting van Sjekka toestan den te hebben aangetroffen „die de misdaden van de nazi's overtreffen Mensen werden in hun huizen ver moord. anderen op straat en nog anderen in hun auto's verbrand". De plaats Amioen is ook in handen van de christenen gevallen Dit is toegegeven door imam Raad, leider van de voornaamste linkse partij daar. BAGDAD (Reuter) Irak heeft be sloten een „nieuw Arabisch front" tegen Israël op te zetten, bestaand uit Irak. Libië. Algerije en de Pales lijnen. Dit heeft het Iraakse persbu reau gisteren bekendgemaakt Het idee van een soortgelijk front, maar met inbegrip van Syrië, is vori ge maand opeen mislukking uitgelo pen Irak en Syrië hebben elkaar van dat fiasco de schuld gegeven

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7