pelen geen zaak meer voor een stad Geen feest voor Kuiper WCT: eigen weg )C gaat in Montreal voorbij aan de eigen verantwoordelijkheid 351 'OUR IN IJFERS kymouLMim v pORGEN Spelen in gevaar Valpartij in gewonnen positie /AND A AG Aanklacht tegen bouwers Ligterink derde in schaakstri jd Hassink leidt j in Canada Niet in Grand Prix-klassement ILTF ERDAG 10 JULI 1976 SPORT I MUUW/rvWAM I t I 1 nde^or Ruud Verdonck voor 32ig- leelt ;hia- )NTREAL In 1975 kwam lord Killanin, de voorzitter van het Internationaal Olympisch mité, tweemaal naar Montreal. Hij bekeek er de bouwvorderingen, sprak met de COJO rganisatie Comité van de Olympische Spelen 1976)-officials en sprak bij zijn afscheid in het enbaar steeds het volste vertrouwen uit in Montreal. iar het IOC kon gaandeweg 1975 toch ook niet langer verhullen dat de Canadezen zich zwaar in nesten hadden gewerkt. Er werd langzaamaan openlijk getwijfeld aan de openingsdatum. Er >rd gefluisterd over alternatieve plaatsen (Mexico, Teheran, München). 1 t IOC zette tenslotte een diploma- jj offensief in. Er werd langdurig rgaderd met de Canadezen. De nnen mochten desnoods gewij- I worden. Toen duidelijk werd zelfs de alternatieven geen uit- boden omdat de voorberei- igstijd te kort was geworden, wei de het IOC nog steeds om open- over een kwalijke mislukking te eken. Canada kreeg geen dag stel. Men wilde alleen met de or- lisatoren berekenen wat er aange- kon worden om nog iets te 1de n. arover sprak men in Canada ook. 1 geraamde verlies passeerde in '5 al de 600 miljoen. De financiële jert Gerry Snyder was toen al de achtergrond verdwenen. En ivember van dat jaar verdween indelijk ook Drapeau als stuwen- -/ inde eiappc: 1 Regis Ovion (Fra. De 188 kilometer in 4 uur 57 minuten en 23 iden (gemiddelde: 37.931 kilometer per 2. Willy Teirlinck (Bel. Guimard). 3. Wladi- Panizza (Ita. Chiappano). 4. Mariano Mar- (Fra. Anglade), 5. André Chalmel (Fra. irdi, 6. Raymond Pouiidor(Fra.Caput).7. Kuiper (Ned. Post) allen z.t.. 8 Freddy ;ns (Bel. Driessens) op 7 sec9. Gerben __.jns (Ned, Post), 10. José Luis Viejo (Spa. lurai, 11. Regis Delepine (Fra, Caput). 12. ino Gavazzi (Ita. Fontanai. 13. Alessio An- (Ita, Fontana), 14. Herman van derSlag- (Bel, Cribioril, 15. Robert Mintkiewicz Guimard). 16. Michel le Denmal (Fra. ladei17. Ronald de Witte (Bel. Cribioril, 18. ittista Baronchelli (Ita. Chiappano). 19. Pollentier (Bel. Driessens). 20. Lucien Impe (Bel, Guimard). 33. Zoetemelk (Ned. II, 41. Knetemann (Ned. Post), 66. Pronk Post) allen z.t. als Maertens. 73. Vianen iNtiCaputi 4.57.54. 86 Van den Hoek (Ned. PostiL58.1189. Raas (Ned. Post)z.t.. 91Tabak SU Dnessensi 5.08.12. 98. en laatste Bellet IU Van Vaerenberghi 5.34.41. Igtmccn klassement: 1. Raymond Delisle (Fra. Muen 72.24,53. 2. Lucien van Impe (Bel. uimard) op 2 41. 3. Joop Zoetemelk (Ned, iput) op 2.47. 4. Raymond Poulidor (Fra. iput) op 4.10,5. Francisco Galdos (Spa. Velez) 4.45, 6 Bernard Thevenet Fra. De Muer) op 3. 7. Fausto Bertoglio (Ita. Fontana) op 5.58. Michel Pollentier (Bel. Driessens) op 6.11. 9 innie Kuiper (Ned. Post) op 7.10, 10. Jose irtins (Por. Velez» op 7.45. 11. Lopez-Carrill pa. Velez) op 7.59. 12 Baronchelli (Ita. Chiap- jnoi op 8.11. 13. Bellini (Ita. Cribioril op 9.00. Maertens iBel. Driessens) op 9.01, 15. Ricco- ilta. Chiappano) op 9.18, 16. Pesarrodona j, Velez) op 9.46. 18. Panizza (Ita. Chiappa- op 9 46. 18. Mesiet (Fra. Guimardi op 13.15, jV) Wutin (Fra, Guimard) op 13.37. 20 Ocana iSpi, Suarai op 13.38. F B flunk op 24.29, 47 Knetemann op 40 53. 68. li op 1.03.24. 85. Karstens op 1.20.18, 93. Raas op 1.32,45. 95. Van den Hoek op 1.41,04,96. Tabak op 1.46.01. 98. en laatste Cigana (Fra) op Algemeen bergklassemcnt: 1. Bellini 89 punten, naa Van Impe 85, 3 Zoetemelk 64. 4. Kuiper 54. 5. laldos en Conati 44. igplocgcnklasscmcnt: I. Guimard 14.52.16. 2. aput 14.52.23. 3. Chiappano. 4. De Muer, 5 ost (Kuiper. Karstens, Knetemann) allen z.t. •VVter 7.5! 1 SU de kracht achter Montreals plannen. Hij werd door de regering van Que bec opzij geschoven. Minister Victor Goldbloom werd aangesteld als ver- antwoordelijk man voor de bouw. De Spelen moesten op 17 juli 1976 be ginnen. Alleen rigoreuze maatrege len konden nog helpen. Goldbloom trof een chaos aan. op alle gebied. Zo erg was het zelfs, dat de politie werd ingeschakeld om eens te onderzoeken waar bepaalde miljoenen waren gebleven. Want duidelijk was wel. dat er op z'n minst onoordeelkundig met geld was om gesprongen. Goldbloom sloeg aan het rekenen, liet nieuwe schema's opstellen en stelde nieuwe mensen aan. De ver snelde bouw van met name het sta dioncomplex, vergde in feite conti- nu-werk. Er werden schema's opgesteld vol gens welke ook in de winter alle dagen, inclusief zon- en feestdagen werden benut. 17 juli bleek een haal bare datum. Maar dan wel met een aangepast stadion, geen toren, een aantal tijdelijke plaatsen voor de toeschouwers, een volstrekt andere opzet van het perscentrum. Kosten besparende maatregelen, maar met het overwerk dat verricht en betaald diende te worden, toch weer goed voor een extra verliespost. De laatste berekeningen spreken over een verlies van vrijwel 1100 miljoen dollar. Wat dat betreft zit er wel degelijk ;ets van waarheid in de woorden van Jean Drapeau. dat inflatie en stij gende kosten in de bouw, de Spelen aan het 'verschil' hebben geholpen Maar wat te denken bijvoorbeeld van architect Taillibert. Er bleek nimmer een contract opgesteld te zijn met de Parijzenaar. Voorjaar 1976 kwam zijn rekening binnen: 40 miljoen dollar. Een rekening die aangevochten wordt. Men had vol gens de eerste plannen immers voor dat bedrag het Olympisch Dorp kunnen bouwen. Wat dat Dorp betreft. Het consorti um dat de bouw op zich had geno men moest uitgekocht worden. Na de Spelen worden de appartemen ten van de twee futuristische drie hoeken door de regering verkocht en niet door het consortium verhuurd. Volgens de oorspronkelijke plannen waren alle rechten voor het dorp voor een tiental jaren aan het con sortium afgestaan. 14c RIT 139 km ST.-GAUDENS <5> Arreaur* *9 MEN TE PLA DADET PEYRES0UR0CPLA DA0CT IRCRTE^PORTIUOII) m MONTREAL (AP) Het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC) heeft er gisteren op ge zinspeeld dat de zomerspelen mogelijk worden afgelast als er geen oplossing komt voor de. moeilijkheden tussen de Olym pische afvaardiging uit Taiwan en de Canadese regering. In een verklaring die na afloop van een bijeenkomst van het drievoudige lOC-comité werd uitgegeven wordt gezegd dat men zal proberen een bespre king met de Canadese regering op touw te zetten. ..In een po ging ervoor te zorgen dat dit niet resulteert in een situatie waarin het IOC geen ander alternatief heeft dan de Spelen van de Olympiade af te gelasten heeft de drievoudige commissie haar steun uitgesproken voor een on middellijke hervatting van de besprekingen met de Canadese autoriteiten en met vertegen woordigers van het nationale olympisch comité van de Repu bliek China", aldus de verkla ring. Het Olympische team uit Tai wan, dat gisteren aanvankelijk gestrand is op het vliegveld van Detroit, waar men uit Los An geles en Dallas was samenge komen. De atleten en hun begeleiders waren van plan liet toestel naar Montreal te nemen dat om 10.45 uur plaatselijke tijd zou aanko men. maar zoals verwacht de den zich moeilijkheden voor met hun visa. Zij worden alleen als vertegenwoordigers van Tai wan toegelaten. Bovendien mo gen ze hun vlag niet hijsen noch hun volkslied laten horen. Beeld van het aan bijna 10.000 bezoekers plaatsbiedende Olympische zwembad van Montreal. Op de voorgrond het 50-meter bassin, op de achtergrond de speciale springkuil met de 10 meter-toren. De overheid berekende inmiddels zelf hoe de klappen opgevangen kunnen worden. Drapeau houdt vol dat zelfs nu zelffinanciering van de Spelen nog mogelijk is. Als de loterij maar lang genoeg door gaat komt er voldoende geld. De provincie Que bec gokt niet meer op dat paard. Extra belastingen op tabak moeten jaarlijks 90 miljoen dollar opleveren om zo het verlies langzaam weg te werken. Maar de provincie Quebec blijft vol houden dat de Olympische Spelen een project zijn van de stad Mont real. Die stad komt er. in totaal gezien, nog redelijk van af. nu men 200 miljoen dollar van het verlies dient op te brengen. En de Spelen gaan nog door ook. Maar van zelffin anciering is geen sprake meer. Niet alleen door inflatie en extra ar beidskosten. maar vooral door een aan alle kanten falend beleid is die droom van Drapeau een mythe ge worden Opmerkelijk blijft het bij alles wel. dat het IOC zo opmerkelijk goed buiten schot is gebleven. Alleen in 1975 was er even sprake van paniek. Maar ook toen bleef het Internatio naal Olympisch Comité alle ver antwoordelijkheid terugverwijzen naar Montreal. Daarbij geheel voor bijgaand aan de eigen verantwoor delijkheid. die op z'n minst tot ge volg had mogen hebben, dat men in 1973 wat harder was gaan optreden. Nu. in 1976. houdt het IOC zich nog steeds buiten schot. Lord Killanin blijft erbij dat men alle vertrouwen had en heeft in Montreal. Ook al zit men daar nu met de brokken Wel, zo wil zelfs Killanin toegeven, heeft men iets geleerd van deze lij densweg. Namelijk dat het in deze tijd vrijwel ondoenlijk is om de Olympische Spelen nog langer te gunnen aan een stad alleen. Killanin sprak leve de vooruitgang zelfs over Spelen die dooreen combinatie van landen georganiseerd zouden kunnen worden. Spelen die daar door minder zouden gaan kosten. Spelen die binnen het bereik zouden gaan komen van minder ontwikkel de landen. Maar hoe makkelijk kon het IOC dat. In 1980 organiseert eindelijk Moskou de Spelen. Niet met een halfslachtig plan van zelffinancie ring. maar met alle steun van de overheid. Voor 1984 hebben zich in middels al weer steden aangemeld. Steden in rijke landen voorname lijk. of althans landen waar de prio riteiten wat anders gelegd zijn door de machthebbers. Combinaties van landen hebben zich nog niet gemeld. De voorgeschiedenis van Montreal 1976 is een aanklacht tegen de mo derne Olympische Spelen. Een stad is geruïneerd, een land zal zich in vele bochten moeten wringen om de balans weer in evenwicht te brengen. Tijdens de Olympische Spelen zal daar weinig van te merken zijn. Ca nada heeft zich neergelegd bij het onvermijdelijke. Het feest kan een aanvang nemen. Dinsdag: Politiek en Spelen J_:meen plocgenklassement: 1. De Muer .7.55,36. 2. Velez 217.58.48. 3. Caput 217.59.57. Suara 218.04,59. 5. Chiappano 218.09.31, 10. ost 218.52.00. I[emccn puntenklassement: 1. Maertens 158 unten, 2. Gavazzi 82,3. Esclassan 81.4. Kuiper "l. 5. Panizza 55. 8. Zoetemelk 43. 9. Karstens Nederlandse renners Kuiper. Karstens, ronk en Van den Hoek hebben 25 francs boete tkregen omdat zij te laat hun handtekening het vertrek hadden geplaatst. Knetemann reeg 50 francs boete, omdat het voor hem eds de tweede maal was dat hij te laat was rkomen. SAINT GAUDENS In Dene kamp, in de provincie Over ijssel, was het gisteren groot feest. Vader en moeder Kuiper hadden alle kinderen, kleinkin deren overige familieleden en kennissen om zich heen verza meld om te vieren dat ze 40 jaar geleden waren getrouwd. Op het feest ontbrak één persoon: zoon Hennie. De wereldkampi oen wielrennen was afwezig, omdat hij de Ronde van Frank rijk moest rijden. In het verre zuiden van Frankrijk kon Hennie Kuiper het feest in De nekamp niet vergeten. „Al ben ik dan niet bij ze", zei hij al dagen geleden, „ik wil mijn ouders toch graag een cadeau geven. De etappe winnen op hun feestdag. Dat zou het mooiste zijn". Kuipertje had weer eens een voorne men. Hij had een nieuw doel om voor te vechten en als hij zich eenmaal iets heeft voorgenomen. Bij de start van-de dertiende etappe, op de dag van het grote feest in Denekamp. was Hennie Kuiper erg geïinspireerd en voor 100 procent geconcentreerd. „Vandaag win ik de etappe en zo gebeurt het", nam hij zich heilig voor. Een kleine vijf uur later stormde op een brede aankomst in Saint Gau- dens na een saaie rit over twee cols. maar met een hele lange uitloop, een kopgroep van zeven renners naar de eindstreep. Natuurlijk was Hennie Kuiper erbij. Met een machtige de marrage had hij het peloton verla ten, slechts enkelen konden hem vol gen. In de eindsprint had Kuiper nog Kans om te winnen ook. De we reldkampioen perste het laatste beetje kracht uit zijn geblokte li chaam en ineens tuimelde hij met fiets en al ondersteboven door de lucht. Kuipers feest was plotseling een drama. Na het peloton strompelde Hennie Kuiper over de eindstreep. Zijn re genboogtrui was aan alle kanten ge scheurd. Zijn rug vertoonde een open vleeswond, armen en benen wa ren door de val opengereten en on middellijk opgezwollen. Aan alle kanten sijpelde bloed. Hennie voelde de pijn niet. Alleen de enorme te- Met een van pijn vertrokken gezicht wordt Hennie Kuiper wegge leid. Een valpartij, kort voor de finish, maakte een einde aan zijn uitzichten op de tweede etappezege. leurstelling. Op de eindstreep barstte hij in tranen uit. In de ambu lancewagen. waar zijn wonden direct werden verzorgd, verborg Hennie Kuiper zijn gezicht in zijn handen. Pas na een kwartier was de we reldkampioen enigszins in staat om te spreken. „Ik lag in gewonnen posi tie". zei hij. „En ineens kreeg ik een zwieper. Je weet dat als je wielrenner bent. dat je af en toe ten val komt. maar dat het juist vandaag moest gebeuren. Verschrikkelijk. Thuis is het feest en ik vlieg hier het publiek in. Wat een ramp, wat een ramp. Ik was er van overtuigd dat ik ging winnen en nu ben ik bont en blauw. Morgen is de zwaarste bergetappe, moet ik daar nu ook nog met zo'n pijn in mijn lijf aan beginnen?" Langzaam maar zeker knapte Hen nie Kuiper gisteren in Saint Gau- dens een beetje op. Maar hij bleef de hele avond intens verdrietig. Jose de Cauwer. zijn Belgische vriend en ploegmakker. moest de hele avond proberen zijn kopman op te beuren. De Cauwer: „Hennie heeft dagen lang over deze dag gesproken. Hij wilde zijn ouders de bloemen van de etappezege schenken. Dit is een vre selijke klap voor Hennie". Vandaag tijdens de veertiende etap pe van de Ronde van Frankrijk zal pas blijken hoe groot de gevolgen van Kuipers valpartij in Saint Gau- dens zijn. Dokter Geert Simons uit Breda, die drie dagen de ronde volgt, constateerde gisteravond geen breuken of een hersenschud ding. De schaafwonden aan heup en rug kunnen Kuiper echter toch in moeilijkheden brengen. Zeker als te gen het einde van de etappe de zwaarste cols beklommen moeten worden. Iedereen verwacht beslis sende aanvallen in de rit met aan komst in Saint Lary Soulan. Kuiper had graag meegespeeld in de finale, de vraag is nu groot of dat onder deze omstandigheden mogelijk is. Na het incident tijdens de sprint wilde Kuiper niet zeggen wie hem de zwieper had gegeven, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor. Kuiper sprak over een overtreding, maar werd die wel gemaakt? Bij het ingaan van de laatste honderd me ter was de situatie zo. Ovion had de eerste positie bereikt. Teirlinck reed daarachter. De Belg was er van over tuigd dat hij het gat kon dichten en de etappe winnen. Kuiper dook met vliegende vaart in het kleine gaatje tussen Teirlinck en Ovion. De elle bogen van Kuiper en Teirlinck raak ten elkaar Teirlinck kneep daar door in de remmen. Kuiper kwam ten val „Als Kuiper dat niet had gedaan, had ik de etappe gewon nen". zei Teirlinck. „Maar doordat hij in dat gaatje dook raakten we elkaar. Er gebeurde niets met opzet". Televisiebeelden in slow-motion van de eindsprint brachten later het ge lijk van Teirlinck Op de beelden bleek dat Kuiper in zijn drang om te winnen iets te veel risico had genomen. MONTREAL Zeven mensen, die betrokken waren bij de bouw van het Olympisch dorp in Montreal, zijn beschuldigd van het verduisteren van 265.000 Canadese dollars (720.000 gulden) De ontvreemdingen en de plannen tot ontvreemding van de gelden en materialen vonden plaats tussen 1 april 1974 en 25 november 1975. Kos tenopgaven van de architecten en de firma's die betrokken waren bij de werkzaamheden rond het Olympisch dorp werden vervalst. De beschuldi gingen kwamen voort uit een lang durig politie-onderzoek, waarbij in de kantoren van Terrasses Zarolega Inc. het betrokken bouwbedrijf afgelopen november een inval werd gedaan. Joseph Zappia, één van de directeu ren van het bouwbedrijf in kwestie, vertelde aan het persbureau Reuter, dat hij. drie van zijn mededirecteu ren en drie andere mensen van zijn bedrijf een oproep hadden gekregen om op 5 augustus voor de rechtbank te verschijnen om zich voor de be schuldigingen te verantwoorden. Voor Zappia waren de beschuldigin gen een complete verrassing: „Hier weet ik niets van". AMSTERDAM Na de vierde ronde" van het IBM-schaaktoernooi in Amsterdam gaan twee outsiders aan de leiding. Het zijn de Spanjaard Farago en de Brit Miles. Beiden kwa men gisteren in hun vierde partij tot; de volle winst. Farago versloeg de'. IJslander Sigurjonsson en Miles won van de Joegoslaaf Kurajica. Beiden hebben uit 4 partijen nu 3 punten, een half punt meer dan de eveneens; verrassend op de derde plaats staarü de Ligterink, die gisteren remis<£ speelde met de Rus Gipslis CroolnifcslerRrocp: Vierde ronde KortSjnoj (Sovi-Sox (Hom afg Donner (Nedi-Velimirovic (Joe) 1—0. Szabo iHom-Ivkov (Joe> '/aLigte rink (Ncdi-Oipslis (Sov) Böhm (Ned)-", Olafsson (IJsl) 1—0. Miles iGn-KuraJIcn tJoeC 1—0. Ree iNedi-Langeweg iNedi 1—0. Farago., iSpai-SlgurJonsson iIJsl) 1—0 Farago jonsson, Donner Kurajica. Olafsson. Szabor Böhm. Ivkov. Gipslis 2. 14 Velimirovtc l'r», 15; Sax 1 1 afg.l, 16 Langeweg 0. Mee«.lergrocp: Vierde ronde: Woodhoms (AusK Westerveld (Ned) '/i—1Suwuh (Indoni-7 Harloch (Nedi '/j— Van Baarle (Nedl-Van WIJgerdcn Ned i afg Ciocaltea Roei-Tatal Ita». Eising iWDli-GaprindasjvlIl (Sov) afg.»» Prlbyl (Tsj)-Matera (VSt) '<W/t Algebrokrn partijen: I» Matera opnieuw afg Eising 1—0. Sinnd: 1 Tatai 31':. 2>3. Harloch. Pribyl 3, 4 5 Van Wijgerden. Van Baarle 2 1 afg i. 6-8 Eising. Matera. Oaprindasjvlli 1'-: i - 1 afg i. 9 Ciocaltea 1 1 afg). 10. Westerveld 1. 1F12. Suwuh. Woodhams I's. MANILLA De drie koplopers in het interzonale schaaktoernooi in Manilla hebben hun posities dankzij remises geconsolideerd. De Tsjech Hort deelde na 19 zetten het punt met; Boris Spasski. terwijl Lew Poloega- jevski met zwart in 24 zetten tegen de Argentijn Panno tot eenzelfde resultaat kwam. Henrique Mecking speelde in 21 zetten remise met de Hongaar Zoltan Ribli. die daardoor zijn laatste kans op een plaats bij de eerste drie verspeelde. Met nog één ronde te slelen en diverse afgebro ken partijen lijken Hort, Mecking en Poloegajevski een plaats in de kan didatenmatches nauwelijks meer te kunnen ontgaan. Alleen de Rus Tsjesjkovski met twee afgebro ken partijen en de Joegoslaaf Ljubojevic met drie afgebroken partijen kunnen één van de drie koplopers nog in gevaar brengen. Mand 1 Mecking 12 1 afg 2 Hort ll'/j 2 alg I, 3 Poloegajevski 11"j(- 1 alg.i, 4. Rlbll 11, 5. Tsjesjkovski 10 I- 2 afg.). 6 Panno 10. 7, Kavalek 9''? 1 afg i. 8 Balasjov 9 - 2i. 9<10. Gheorghiu. Spasski 9 i- 1 afg I. II Ljubojevic 8' v - 3 afg.l. 12 13. Uhlmann. Mariotti 8'/.-1 2 afg.). 14 Browne 7 2 afg.l, 15 Qulnteros7(- I. afg.l. 10 Torre 6'i - 1 afg.l. 17 Blytasps5' 3<+ 2 afg 18 Harandi 4'(-- 1 afg.). 19. Tan 4 'u i- 2 afg.l. 20 Pachman 4 i- 1 afg) Politiek asiel De atleten, die tijdens de Olym pische Spelen in Montreal politiek asiel willen aanvragen, zullen door de hostesses en de gidsen worden opgevangen alvorens te worden doorgestuurd naar de veilig heidsdienst. In München (1972) vroe gen 119 sporters politiek asiel aan. In Montreal verwacht men hetzelfde aantal. Idi Amin De chef d'equipee van de Oegandese atleten die deelnemen aan de Olym pische Spelen, generaal Francis Ny- angwesco, heeft hier gezegd dat de president van zijn land. de veldmaarschalk Idi Amin. de Spelen zal bijwonen. „De president, die eens onze amateur bokskampioen in het zwaargewicht is geweest, is een groot, sportliefhebber. Wanneer hij precies komt is mij nog niet bekendaldus de generaal. ATLETIEK De laatste (lag van de Itali aanse kampioenschappen heeft alleen bij het hoogspringen redelijke resultaten opge leverd. BIJ de heren werd Lorenzo Bianchi winnaar met een sprong van 2.22 meter, terwijl bij de dames Sara Skmeoni een hoog te van 1,90 meter overbrugde De be- langrljkste uitslagen van de laatste dag zijn verder Heren: 110 meter horden: Giuseppe Buttarl 13.7 sec 400 meter Alfonso dl Gul- da 46.2; discus Armando de Vlncentis 61 40 meter. Dames 200 meter: Rtta Bottlgllon 23.5 sec. TENNIS De Italiaan Corrado Barrazutti heelt zich geplaatst voor de kwartfinales van het Internationale tennistoernooi van Baastad iZw.e» De als eerste geplaatste Bar razutti won met 6—2.6—0 van de Zweed Ove Bengtsson De Amenkaan Peter Flemming schakelde met 6—1, 1—6, 6—4 de als achtste geplaatste Australiër Dick Crealy uit ZEILEN Door een overwinning In de vierde wedstrijd van het wereldkampi- oenschap In de Laser-klasse voor Junioren heeft de Noor Hans Rongelf de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Deen Frederiksen De Nederlander Mark Nedeman handhaafde zich op de vierde plaats TENNIS Bij het toernooi om de Europese kampioenschappen voor junioren hebben twee Nederlandse combinaties zich ge plaatst voor de halve finales. BIJ de Jongens van 15-16 jaar versloegen Van Boeckel en Riethoven de Westduitsers Konlgen Neuner met 6—1, 6—4 Bij de meisjes van 17-18 Jaar wonnen Pakker en Merker zonder te spelen van het Zweedse duo LlndqvlsbMansson. ATLETIEK De Oostduitser Wolfgang Schmidt heeft met 65.38 meter het discus werpen gewonnen tijdens nationale wed strijden in Oost-Berlijn Bij de dames won Sabine Engel hetzelfde onderdeel met 63.42 meter LA JOLIETTE Arie Hassink is de nieuwe leider in de Grote Prijs van Quebec. In de tweede rit. 161 kilo meter van Trois Rivières naar La Joliette werd hij opnieuw tweede cn daarmee eerste in het algemeen klassement. Hassink plukte met twee tweede plaatsen, (alleen de Ita liaan Dino Porrini bleef hem voor) twintig seconden tijdvergoeding. Daardoor staat hij vijftien seconden voor op de Pool Matusiak en twintig op de Tsjech Vondracek, de enige twee renners uit het veld van tach tig, die net als Hassink zowel in de eerste als in de tweede etappe in de eerste groep eindigden LONDEN (ANP) De tennistoernooien van „World Championship Tennis" (WCT) zullen in 1977 geen onderdeel vormen van het Grand Prix-circuit van de Internationale lawn Tennis Federatie (ILTF) De organisatoren van WCT en de leidende personen van de ILTF hebben hierover geen akkoord kunnen bereiken. WCT organiseert van januari tot en met mei jaarlijks over de gehele wereld toernooien, waarbij door contractuele verplichtingen de beste spelers ter wereld in actie komen. Het Grand Prix-circuit omvat in de rest van het jaar alle grote internationale toernooien, waaronder die op Roland Garros (Frankrijk). Wimbledon (Engeland) en Forest Hills (Verenigde Staten). De toernooien van WCT zullen nu niet tellen voor het Grand Prix- klassement. een soort officieus-wereldkampioenschap. Dat betekent ook dat het Grand Prix-circuit pas na afloop van de WCT-reeks over de beste spelers ter wereld zal kunnen beschikken en dat is eind mei Mike Davis, directeur van de organisatie van WCT. zegt dat WCT de beperkingen, die de ILTF aan de WCT-toernooien op wil leggen, voor WCT niet acceptabel zijn en de interesse in dc WCT-toernooien negatief zou beinvloeden. Davis zegt ook dat de diverse WCT-toernooien de 22 beste spelers ter wereld laten zien. die tussen januari en mei twee en een half miljoen dollar onder elkaar verdelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 17