geprogrammeerde sege van Evert Geen voetbalflitsen op radio en televisie Basketbalteam niet naar Montreal Wapenstilstand voor de bergen NOC voor rechter Redelijke damesfinale op Wimbledon OUR IN CIJFERS IS MORGEN Onderhandelingen tussen KNVB en NOS zonder resultaat Kort geding Mieke van Wissen-Sterk Evert Hoving moet wachten tot dinsdag Ondanks nederlaag geen afgang Jacques Esclassan wint verrassend de laatste etappe voor rustdag Doping ,,Te veel clubs in Limburg" I KWAFlERDAG 3 JULI 1976 TROUW/KWARTET 19 j daONDEN Zonder het net al te vaak van dichtbij te zien, heeft Chris Evert gisteren haar tweede natiscftimbiedon-titel veroverd. Geheel zoals de plaatsingscommissie dat al weken van tevoren had aarder^stgelegd, won zij op het bloedhete centrecourt van de Australische Evonne Cawley-Goolagong: 3, 4-6,8-6. Drie sets die het in de afgelopen dagen fors geschonden prestige van het damestennis agiszins oppoetste. ronne Cawley voelde er niets voor ■♦IWh zo snel te laten afvoeren als jaar. Toen werd zij in veertig Inuten afgedroogd door Billy Jean dsthe-lng (6-0, 6-1). Dat gebeurde nu al- pn maar door de veelvuldig gehan- handdoek. Want in twee uur hj 3 minuten vielen er heel wat .^/jieetdruppeltjes. Bij Chris Evert dstne-as dat minder het geval. Jimmy, als ze in haar familie wordt ge- >emd, lijkt van een aantal mense- ke eigenschappen ontdaan. Zo kil )mt deze „ijsberg" over. >ch, zo vertelde ze later, had dit iel haar bijna het gehele jaar bezig houden. Veel angst had ze daar èt van overgehouden. Want haar lelvuldige aanwezigheid op de ach- rlijn is gebruikelijk en geen vrees e heer,or de tegenstandster. De laatste 'ee ontmoetingen tussen de finalsi- L. i's waren in overwinningen voor t. Tel./0nne Cawley geëindigd. Voorzo- ir de 24-jarige Australische daar at zelfvertrouwen aan over had ge- "Denmden' was dat in de eerste set snel irdwenen. Cawley, die tegen de 21- rige Evert, wel naar het net kwam, (schikte niet over een goede volley, tl dat was uitgerekend het wapen aarmee Evert moest worden be reden. ovendien misten haar groundstro- es vaak lengte en werd ze naar chteren gedrongen, lij 3—2 brak Evert door de opslag an haar tegenstandster en daarna (as de eerste set snel beslist met >-3. De opslag van de dames was /jouwens toch niet het sterkste lunt. In totaal waren er dertien />-7=70orbraken in een wedstrijd, die af V /h toe toch verveelde door de lange lagenwisselingen op de baseline, •at was ook in de tweede set het val. Evonne Cawley wenste min- :r risico's te nemen, en bleef meer jhterin. Zij brak door de opslag jan Evert en kwam opN42. Toch perd het weer 4—4. Na een voor- rong van 54 volgde een span- nde game. Daarin liet de gevaar- ijke en vaak toegepaste dubbelhan- iige backhandcross Evert even in ie steek en het was 64. )e 14.000 toeschouwers wachtte lerhalve een beslissende set. Caw- ey handhaafde haar succesvolle techniek en bleef vaker achterin. Zij fold even het beste van het spel en ciallseawam met 2—0 voor. Maar tot haar Upn eigenlijk ieders) verbazing ver varfheen Evert toen plotseling drie leer achter elkaar aan het net. En terdani 3193t, HILVERSUM Er is na een langdurige vergadering tus sen delegaties van de NOS en de KNVB geen overeenstem ming bereikt over het uitzen den van de gebruikelijke radi- oflitsen van voetbalwedstrij den in het zondagse NOS- programma „Langs de Lijn". Aangezien de onderhandelin gen werden gevoerd op basis van een totaalcontract voor radio en televisie, werd vastgesteld dat er na 9 augus tus, als het lopende contract wordt beëindigd, geen contract meer zal bestaan tussen KNVB en NOS. De on derhandelingen zijn hiermee afgesloten. Dit delen KNVB en NOS gezamenlijk mee in een communiqué. De KNVB, aldus de mededeling, heeft de NOS voorgesteld in de toekomst gescheiden overeen komsten voor radio en televisie te sluiten. De NOS heeft dat niet aan vaard. Daarom werden de onder handelingen op basis van een to taalcontract gevoerd. Wat de tele visie betreft kwam men nog over een, dat de NOS voor het seizoen 1976/'77 850.000 zou betalen. Van de aantekening dat de NOS voor het seizoen 1977/'78 niet meer dan 950.000 wil betalen, nam de KNVB kennis. Contractueel werd er echter niets vastgelegd, omdat de besprekingen afstuitten op de radio-overeenkomst. De KNVB wil dat met ingang van het nieuwe voetbalseizoen op 22 augustus tot aan het einde van de wedstrijden geen radioflitsen meer worden uit gezonden. De NOS zou moeten volstaan met vermelding van gege vens, die door de score- servicedienst van de KNVB worden uitgegeven. Hiermee nam de NOS geen genoegen. Ze deelde de KNVB mee. zich over de gevolgen van een en ander inzake de verslaggeving van wedstrijden in de competitie betaald voetbal op radio en televi sie te zullen beraden. Van NOS-zijde wordt op deze me dedeling het volgende commentaar gegeven. De NOS heeft in de nu afgesloten onderhandelingen met de KNVB het beleid van de laatste jaren voortgezet. De NOS over weegt hierbij, dat haar standpunt inzake „vrije nieuwsgaring" en „recht op informatie" nationaal en internationaal voor hantering van deze begrippen van betekenis kan zijn. Ook meent de NOS- dat de relatie tussen twee grote publieke organisaties als de NOS en de KNVB niet langer kan worden voortgezet in een klimaat van onze kerheden en openbare strubbelin gen. Volgens de NOk wordt dit kli maat veroorzaakt door het wille keurige beleid van de KNVB, dat zich onttrekt aan gemaakte afspra ken door de FIFA en de UEFA, waarbij de KNVB is aangesloten en de Europese Radio Unie, waarbij de NOS is aangesloten. De NOS acht zich in haar opvatting ge steund door het onlangs versche nen rapport „Omroep en Voetbal", geschreven door Nederlandse hoogleraren en de directeur van het juridisch bureau van de Europese Radio Unie. Maatregelen van de KNVB om informatie die door alle belangrijke internationale sportor ganisaties wordt erkend en in alle contracten wordt opgenomen te verhinderen, noemt dit rapport „ju ridisch niet te verantwoorden" en „maatschappelijk gezien uitermate ongewenst". Gevolg van het afspringen van de onderhandelingen is, dat bij het begin van het komende seizoen zowel op radio als televisie geen verslagen zullen worden gegeven van het voetbalgebeuren, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat, dat alles wat met het betaalde voetbal te maken heeft zal worden geweerd. Een dergelijke isolering van het voetbal kan voor deze zichzelf zo graag bedrijfstak noe mende sport desastreus zijn. Enke le jaren geleden in Frankrijk ge beurde hetzelfde met als gevolg, dat het rugby er de meest pu- bliektrekkende sport werd. Voor de betaalde voetbalclubs, die hierdoor minder vrije publiciteit gratis reclame) voor hun wedstrijden krij gen. is er ook nog het aspect van de waardevermindering van de rond het speelveld aangebrachte recla me. Mét het derven van ruim 8 ton aan inkomsten én een ten opzichte van de overheid onmogelijk waar te maken stelling van 'belangrijke assieve recreatie' waardoor de aan spraken op overheidsgelden zo graag worden gesteund, is de KNVB zo goed als zeker de grote verliezer geworden. Na het echec van Joegoslavië (EK) en de andere recentelijke vertoningen van wan beleid een trieste balans voor de grootste sportbond van Nederland. Nog wel. Evonne Cawley-Goolagong feliciteert Chris Evert (links). daar scoorde ze. De schrik was Evonne Cawley blijkbaar om het hart geslagen bij die offensieve da den. Bij 44 volgde er van haar een alles of niets game. Het werd niets. Een dubbele fout en een mislukte stopvolley zorgden voor 4—5. Evert later: „Dat was het beslissende mo ment van de wedstrijd. Ook al ver loor ik daarna mijn service op nul, ik zag dat het aan de overkant mis was." En dat was goed gezien. Ook al kwam Evonne Cawley nog met 6—5 voor, haar drives waren niet diep genoeg. Bij 7—6 was één wedstrijd- punt genoeg. Een fraaie lob waar Evonne Cawley met eens meer op liep, bracht de beslissing. Evert, nauwelijks geëmotioneerd, dacht al weer aan volgend jaar. „Als de All-England Club niets aan het prijzengeld doet, ben ik er volgend jaar niet bij" zei ze strijdbaar. De schatrijke Evert incasseerde voor haar overwinning 17.700 dollar, bij na 50.000 gulden. Betty Stöve heeft in de halve finales van het gemengddubbelspel met haar partner Frew McMillan verlo ren van Tony Roche (Aus) en Fran- coise Durr (Fra). De setstanden wa ren 6-3 en 6-3. Ichtste etappe: 1 Esclassan (Fra, De Muer) 5.54.11 2. Maertens sel-Driessens) z.t. 3. Gavazzl (Ita-Fontana) z.t. Paolini (Ita-Chiappano) z t. 5. Lasa (Spa- Ihiappanoi z.t. 6. Mintkiewicz (Fra-Guimard) It. 7. Hezard (Fra-Caput) z.t.8. Borgognoni (Ita- ribiori) z.t. 9 De Witte (Belg-Cribiori) z.t. 10. der Slagmolen (Bel-Cribiori) z.t. 11 Berga- rllmaoV0 (Ita-Fontana) zt. 12. Mathis (Fra- z.t. 13. Talbourdet (Fra-Caput) I. 14. Le Gullloux (Fra-Caput) z.t. 15. Danguil- lume (Fra-De Muer) z.t. 16. Martinez (Fra- |nglade) z t 17 Martinez Heredia (Spa-Velez) nt ,t. 18. Mesiet (Fra-guimard) z.t. 19. Riccomi al u Ita-Chiappano) z.t. 20. Kuiper (Ned-Post) z.t. proetf Knetemann (Ned-Post) z.t. 38. Zoetemelk Jed-Caput) z.t. 64. Pronk (Ned-Post) z.t. 66. :ianen (Ned-Caput) z.t. 79. Schuiten (Ned- -. .nglade) 5.54.37 90. Raas (Ned-Post) 5,59.07 92. eiKen [arstens (Ned-Post) z.t. 94. Jan van Katwijk lÉd-Post) 6.02.34 95. Piet van Katwijk (Ned- 'ost) z.t. 111. Tabak (Ned-Driessens) z.t. 113. an Den Hoek (Ned-Post) z.t. UNTENKLASSEMENT: 1. Maertens 131 pun- m. 2. Esclassan 78.3. Qavazzi 77.4. Kuiper 42, 5. aolini 40. 6. Gualazzini 38. 7. Mintkiewicz 37,8. eleplne 31, 9. Battaglin 29. 10. Lasa 27. Italiaan Aldo Parecchini (Cribiori) is uitge- DEN HAAG (ANP) Vijfkampster Mieke van Wissen-Sterk, die woensdag door het Nederlands Olympisch Comité (NOC) werd afgewezen voor deelne ming aan de Olympische Spelen in Montreal, heeft besloten een kort geding aan te spannen tegen het NOC, omdat zij vindt dat haar op verschillende gronden onrecht is aangedaan. Het kort geding dient maandag om 14.30 uur voor de rechtbank in Den Haag. DEN HAAG (ANP) De wijze waar op Evert Hoving donderdagavond in Oslo bij internationale wedstrijden de 1500 meter won, heeft het Neder- landsch Olympisch Comité (NOC) nog niet kunnen overtuigen. Het NOC stelde woensdagavond, toen de atletickselectic voor Montreal be kend werd gemaakt, dat Hoving nog een tijd op de 800 meter van onder 1.47.0 zou moeten lopen. Donderdagavond noteerde Hoving in een solo op de 1500 meter een tijd van 3.39.2. Die tijd is voor het NOC nog geen reden geweest om hem het ticket voor Montreal te gunnen. „Wij hebben onmiddellijk na het bekend worden van de tijd van Ho ving contact opgenomen met het NOC. Men wilde daar echter vast houden aan de zesde juli. Dan zal de beslissing vallen", aldus KNAU- voorzitter Frans Jutte. Hoving loopt maandagavond in Stockholm. De atleet uit de Noord Oostpolder wil gaarne starten in de zeer sterk bezette 1500 meter. Tot nu toe is hij nog niet toegelaten omdat de wedstrijd „vol" is. Wanneer een van de deelnemers het laat afweten, mag Hoving starten. Anders zal de Nederlander moeten uitkomen in de veel minder sterk bezette 800 meter. In dat geval zal Jan Struyk voor Hoving als gangmaker fungeren. In Stockholm komen maandag nog andere Olympische kandidaten aan de start. Discuswerpster Ria Stal man, die zondag nog in Dortmund een wedstrijd heeft, gooit een dag later in de Zweedse hoofdstad. Mie ke van Doorn en Ruud Wielart, die voor het hoogspringen door het NOC nog niet definitief zijn afgewe zen vechten in Stockholm eveneens voor hun laatste kans. HAMILTON De Nederlandse basketbalploeg is in Hamilton overgeleverd geweest aan de genade van de Joegoslavische coach Mirko Novosel. Hij begeerde voor zijn ploeg, in de eerste wedstrijd van de finaleronde van het voor-Olympisch basketbaltoernooi tegen Nederland, geen monsteroverwinning. Novosel wilde wel winst maar wenste tegelijkertijd niet het uiterste te vragen van zijn topspelers. Het kon, de score werd 102-78 na een ruststand van 55-38. Opvallend is de overeenkomst met het resultaat van de vorige ontmoe ting tussen beide landen, in 1975 te Split verloor Nederland met 76-102 in de wedstrijden om het Europees kampioenschap. Het verschil is te verwaarlozen. Op een dergelijke sco re is twee punten namelijk geen winst. Gezien het beeld van de strijd kan ook bezwaarlijk worden gesteld, dat het Nederlandse basketbal kwa litatief zelfs maar een streepje dich ter gekomen is bij dat van de Joegos lavische top. Het gat van twintig punten lag er al na twaalf minuten en vanaf dat moment heeft één ploeg duidelijk stoom afgeblazen, die van Joegoslavië. Coach Novosel heeft zelfs in het laatste kwartier afgezien van gebruik van spelers van zijn basisploeg. Zoran Slavnic, de onna volgbare spelmaker, Kresimir Cosic, twee meter en twaalf centimeter op timaal geschoold basketbaltalent en Dragan Kicanovic, de spatzuivere schutter, werden teruggetrokken uit de aanval op de Nederlandse stellin gen. De bankspelers van Joegosla vië, jonger dan de Nederlanders, mochten het karwei afmaken. Het gebeurde iets minder elegant dan in de eerste periode, zeker zo doelmatig echter. De twintig punten bleven vrijwel ongeschonden op het bord staan. Desondanks kan niet worden ge sproken van een afgang van de Ne derlanders. Integendeel. Het gege ven was bekend. Joegoslavië zal zich zeker plaatsen uit dit voor- Olympische toernooi, Nederland was als een kansloze ploeg de eindronde binnengestapt. Er ligt een klasse ver schil in kwaliteit tussen beide ploe gen, de Joegoslaven zijn simpelweg sterker en langer, bovendien zijn ze technisch en tactisch veel beter ge schoold. Die zekerheden zijn alleen maar bevestigd. Er was echter één ding dat van de ploeg van Bill Sheridan mocht wor den gevraagd. Dat was een onbe perkte inzet. Aan die voorwaarde heeft het team volledig voldaan. In al hun ijver hebben de spelers fouten gemaakt, maar in weerwil van de tekortkomingen, die zo duidelijk ble ken in dit duel met een veel sterkere ploeg, heeft Nederland tot de laatste seconde met overgave gespeeld. Dat is weinig minder dan een prestatie, want de veel professionelere Joegos laven konden alles gewoonweg iets beter. Kwam Akerboom, als beste Nederlandse sehutter, tot een per centage van 57, Dalipagic kwam uit op 67. Nederland schoot in zijn totaal 47 procent raak. Joegoslavië 61. Ne derland had twintig rebounds min der dan de Joegoslaven, die ook nog twee keer zoveel ballen stalen dan de Nederlanders. Op ieder punt was een kwaliteitsver schil. Dekker, Ombre en Sikking LGEMEEN KLASSEMENT 1 Maertens (Bel- _jriessens) 40.51.46: 2. Pollentier (Bel-Drlessens) p 2.04; 3 Kuiper (Ned-Post) op 3.16:4. Danguil- e (Fra-De Muer) op 3.23; 5. Poulidor (Fra- •bput) op 3.31; 6. Pronk (Ned-Post) op 3.32; 7. De Jltto (Bel-Cribiori) op 3.45; 8. Bellini (Ita- Tribiori) op 3.48; 9. Baronchelli (Ita-Chiappano) 3.51; 10. Van Impe (Bcl-Guimardi OP 3.54; 11. ncvenet (Fra-De Muer) op 3.55; 12. Zoetemelk fed-Caput; 13. Bertoglio (Ita-Fontana) op 4.05; 1 Lopez-Carril (Spa-Velez) op 4.08; 15. Knete- lann (Ned-Post) op 4.25; 16. Ocana (Spa-Saura) p 4.31; 17. Battaglin (Ita-Fontana; op 4.49: 18. elisie; 19. Galdos (Spa- Velcz) op 4.54. 20. erret (Fra-Van Vaerenberg) op 4.55; 30. Schui- :n (Ned-Anglade) op 6.15; 38. Vianen (Ned- aput) op 7.28; 70 Piet van Katwijk (Ned-Post) p 18.56; 95 Karstens (Ned-Post) op 31.38; 97. an Den Hoek (Ned-Post) op 33.40; 99. Raas Jed-Post) op 34.07. 102. Jan van Katwijk (Ned- bst) op 36.26, 113. Tabak (Ned-Driessens) op f.36. DIVONNE LES BAINS De vedetten in de Ronde van Frank rijk hebben zich ook in de laatste etappe voor de rustdag en de eerste echte bergetappe erg rustig gehouden. Alle kanshebbers spaarden de krachten. Ook Peter Posts paradepaardje Hennie Kuiper. De wereldkampioen heeft in de 220 kilometer lange etappe tussen Beaulieu-Valentigney en Divonne Les Bains zijn trui van de bergkoning niet verdedigd. Hij raakte hem dan ook kwijt aan de Italiaan Giancarlo Bellini. Kuiper zei daarover aan de eind streep: „Het was een aardigheidje. Ik wilde graag zo'n gekke trui hebben. Ik heb hem een dag gedragen, daar na hoefde het voor mij niet meer. Als ik echt voor die trui zou rijden, kan ik het algemeen klassement wel ver geten. Voor de bergprijs ben ik niet naar deze ronde gekomen." De 121 overgebleven renners reden op hun dooie akkertje naar Divonne Les Bains, waar de Fransman Jacques Esclassan de Belgische gele truidra ger zeer verrassend in de eindsprint versloeg. In Divonne kunnen ze van daag genieten van de eerste rustdag. Op de taaie ronderenners na hebben de meesten het nodig na acht etap pes plus een proloog in erbarmelijke hitte. Overigens bracht de achtste etappe voor het eerst een beetje verkoeling. Boven de Cote du Marechet hadden zich zowaar een aantal donkere wol ken samengepakt. Maar er viel niet veel regen. Slechts een buitje van tien minuten. Na dit bergje van de vierde categorie werd het weer druk kend warm. Het verbaasde dan ook niemand dat een peloton van zo'n 75 renners de Hippodrome van Divonne Les Bains binnenstormde. Op de sprinters na spande niemand zich in. De meesten waren blij dat ze van een rustdag konden genieten. Vandaar alom vrolijke gezichten. Be halve bij de renners van de ploeg Peter Post, die achterop waren ge raakt en vooral niet bij Roy Schui ten. De Zandvoorter keek in Divon ne Les Bains somber voor zich uit. DIVONNE-LES-BAINS. De me dische controle na afloop van de derde etappe van de Ronde van Frankrijk heeft aangetoond, dat de Spanjaard Jesus Manzaneque in die etappe, waarin hij als vierde eindig de, gebruik heeft gemaakt van niet toegestane stimulerende middelen. Manzaneque krijgt nu volgens de reglementen een boete van 1000 Zwitserse franken (ongeveer 1000 gulden). Hij kreeg een voorwaarde lijke schorsing van een maand. In het algemeen klassement van de Ronde van Frankrijk wordt de Spanjaard tien minuten achteruit gezet. Hij komt in de uitslag van de derde etappe op de laatste plaats. Alle andere controles tot en met de vijfde etappe zijn negatief uitge vallen. „Ik heb altijd pech. Vandaag kreeg ik weer halverwege een berg een lek ke band. Voor ik van Ferdinand Bracke een ander wiel had gekregen De Fransman Esclassan, finisht als eerste in Divonne Les Bains. Links in deze sprint de verslagen gele-truidrager Freddy Maertens. had ik al weer grote achterstand en moest ik me weer forceren om bij het peloton te komen. Ik verspeel mijn krachten liever in een poging om de etappe te winnen. Het zit me ook niet mee". Pech had ook de ploeg van Peter Post. Driekwart van de ploeg eindig de achter het eerste peloton. De ge broeders Piet en Jan van Katwijk werden tijdens de beklimmingen eenvoudig gelost en haalden de fi nish in een grote groep achterblij vers, waarvan ook Aad van den Hoek deel uitmaakte. Van den Hoek kon de besten langer volgen, maar for ceerde zich daarbij en viel ver terug. Gerrie Knetemann kreeg twee keer een lekke band, maar hij kon nog daarna zullen we veel wijzer worden in de bergen". Elke avond in de Ronde van Frank rijk vraagt Jan Raas aan de soig- neurs Ruud Bakker en Heinz Pol derman om een slaappil en twee oorproppen. De Nederlandse kampi oen, die als Tour-debutant nog steeds niet in goede doen is. kan 's nachts niet slapen zonder slaapmid delen. Raas uit het Zeeuwse 's Gra venpolder heeft altijd al moeite om in een vreemd bed te slapen Hij is aan eigen bed gebonden. Dit was ook de reden dat hij zo verschrikke lijk opzag tegen de overstap naar de beroepsrenners. Raas in Divonne- les-Bains: „Het aanbod om prof te worden was te mooi om er niet op in te gaan. Ik wist welke moeilijkheden ik zou ondervinden. Ik doe mijn best, maar ik heb er de groote moei te mee". Jan Raas was nog nooit zo lang in het buitenland. „Als ama teur heb ik altijd aanbiedingen om etappe-wedstrijden in het buiten land te rijden afgeslagen. Ik had daar geen trek in, omdat ik moeilijk van huis afkon." De Zeeuw weet dan ook niet wat een berg is. Met uitzondering van een halve Mont Ventoux in Parijs-Nice heeft hij er nooit een beklommen. Morgen staan de Luitel en de Alpe d'Huez van de eerste categorie op het programma. Raas: „Ik weet het en ik moet zeggen dat ik er letterlijk als een berg tegenop zie. Maar ik zal mijn best doen. Ik zal aan de kop van het peloton aan de beklimmin gen beginnen en dan laat ik me langzaam afzakken. Ik ga omhoog in mijn eigen tempo. Doe ik dat niet, dan ben ik over drie dagen thuis." Hoewel hij geen opzienbarende uitslagen boekte, is Jan Raas toch niet ontevreden over zijn prestaties in de eerste week van de Ronde van Frankrijk. Slechts in Caen (derde) en Bornem (zesde) streed hij in de voorste linies. Raas: „Ik weet dat de mensen van mij. omdat ik vlak voor de Tour Nederlands kampioen werd, wat meer verwacht hadden in de eerste week, maar ik voelde me, op een paar dagen na. nooit helemaal lekker. Ik sliep slecht en dat breekt je toch op. Maar vergeet ook niet dat ik. ondanks die kampioenstrui knecht ben voor Hennie Kuiper. Ik moet voor hem werken. Mijn uitsla gen zijn niet belangrijk. Hennie moet de Ronde winnen, dat staat voorop. Misschien kan ik. als ik de bergen goed ben doorgekomen, in •een vlakke rit nog een keer mijn eigen kansen rijden." werkten precies even hard als de Joegoslavische guards Slavnic, Ki canovic en in de slotfase Georgij- evski. De Nederlanders gaven ge woon de pass, die zij moesten geven. De tegenstanders lieten keer op keer de bal gaan in een niet te voorspellen richting, maar wel altijd precies naar die plek waar een ploeggenoot stond of opdook. De dodelijke zekerheid met monni kenwerk bezig te zijn heeft de Neder landse ploeg niet kapot kunnen krij gen. En dat was het grote verschil met de wedstrijden tegen Spanje en Mexico. Als Nederland in dit toer nooi al is gegroeid en eigenlijk hoeft daaraan niet te worden getwij feld dan ligt die winst in de menta liteit van de ploeg. Op dat gegeven, gevoegd bij de mogelijkheid dat in de toekomst op uitgebreidere schaal gebruik zal worden gemaakt van harder geschoolde Nederlanders (spelers met een Amerikaanse oplei ding) kan worden doorgebouwd, mits Bill Sheridan de gelegenheid krijgt het werk dat hij met redelijk succes tot nu toe heeft volbracht, na Hamilton te kunnen voltooien. Ook stak een stuk onverzettelijk heid in de ploeg dat bij eerder verlo ren wedstrijden ontbrak. De lange Akerboom nam de productie over, toen Woudstra geen gebruik kon ma ken van zijn vinnigheid door het lengteverschil met zijn tegenstan ders. Dekker en Ombre scoorden sa men hoger dan in welke van de voor gaande wedstrijden, toen de for wards aan banden werden gelegd. Het aantal slechte passes bedroeg tegen deze supertegenstander slechts elf. Stuk voor stuk feiten die een zekere groei onderstrepen. Het zou onredelijk zijn nu al te verlangen dat het groeiproces is voltooid. Te gen de sterkste ploeg uit dit toernooi is echter wel een deel van de grotere rijpheid merkbaar geworden. En dat is op dit moment het hoogst bereik bare. Ni dcrland: Dekker 8, Ombre 11, Slderls 2. Van Vliet 6. Akerboom 18, Woudstra 11. Van Hellte- ren 4. Pluim 14. Kip 4. Jorgosloviè: Georgljevski 8, Kicanovic 18. Jelo- vac 2, Zizlc 10, Jerkov 10, Knego 1, Slavnic 8, Coslc 8. Solman 3, Varujic 6, Dalipagic 18, Deii- baslc 10. MAASTRICHT Naar aanleiding van het voornemen van de gemeen te Maastricht om aan MVV een roya le financiële steun te verlenen heeft het Limburgse Tweede-Kamerlid M. Konings aangekondigd een actie te zullen gaan voeren om in Zuid- Limburg één prof-voetbalclub op te richten. Hij vindt drie clubs in het betaalde voetbal (MVV Maastricht, FSC Sittard en Roda JC Kerkrade) te veel van het goede. Te meer daar het aantal clubs mogelijk nog met één wordt uitgebreid (Limburgia Brunssum), ook al heeft de KNVB het verzoek daartoe afgewezen. Zoveel clubs voor een betrekkelijk kleine regio betekenen volgens de heer Konings een verspilling van gemeenschapsgelden, Geen van de genoemde clubs, zo zegt hij, kan aan de voorwaarden die aan een prof voetbalclub gesteld moeten worden goed voetbal en behoorlijk mana gement voldoen. Met één prof club zouden publiek en overheid ge baat zijn. aldus de heer Konings. Het publiek zou goed voetbal te zien krijgen en de overheid zou de toe te kennen subsidies op een meer ver antwoorde wijze dan nu besteden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 19