Wetsontwerp tegen de misleidende reclame gaat niet ver genoeg Boete voor medewerken Mi Amigo Hagenaar zat jaar onschuldig in cel iyny Bevolking groeit veel minder snel dan verwacht werd r LIRKfl -i Geweld in de speeltuin Benoeming coördinator iaan VU gaat niet door 5 Alle grote Kamer-fracties, behalve de VVD: CDA dringt aan op strafsancties Journalist zou betrokken zijn bij massaproces in Bangladesj ^Doelstelling niet ondertekend Tariefverhoging moet streekvervoer uit het slop halen Massale inenting tegen de „Spaanse griep" blijft uit CNV protesteert tegen uitwijzing van Marokkanen Vliegers heffen boycot Canat^ op Overval door ander bekend Den Uyl: debat over Kindertal zou dalen tot anderhalf per de Oosterschelde was gezin geen schijndiscussie Rijksdienst: ,Geen gevaar Dij zwemmen n randmeren" Organisatoren van piratenzender voor rechter KUYPJÏ Dode bij botsing Bestuurder CNV overleden ARTgi/OENSDAG 30 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 imem Iten onze sociaal-economische redactie nel vol HAAG Het hele regeringskamp in de Tweede Kamer vindt dat het wetsontwerp van de hem fegering tegen misleidende reclame lang niet ver genoeg gaat. Van de grote partijen is alleen de kte SVVD tevreden met het voorstel van de ministers Van Agt (justitie), Lubbers (economische zaken) in van Doorn (CRM). iep in t>e ministers willen misleidende re- e kloK jame maken een onrechtmatige zij n;laad Een consument of een concur - or^erend bedrijf met schade als gevolg annran misleidende reclame, kan dan civiel proces aanspannen tegen p le reclamemakers of producent van w f1 iet &ewraakte artikel. De rechter daf :an de reclamemaker of producent ^winBan veroordelen tot stopzetting van na w%e misleidende reclame, tot rectifi- em vs ;atie en zejjs schadevergoeding. n^i^Teleurstelling ]i in Jij de drie CDA-fracties (KVP. ARP. Daar<CHU) bestaat „een gevoel van ernsti- i of l^e teleurstelling" over de „slechts lie n:%eringe verbetering" die de minis- •net Iters hebben voorgesteld. Zij vinden vottrafsancties tegen misleidende re- hem tlame „broodnodig". De rechter kan aag nfcan ook. zonder een klacht van bur- zelf op grond van de strafwet de Ik htyeclamemaker of producdnt een ep in traf opleggen. ;r om jd" d<plinister Van Agt is hiertegen. Hij ?ek h^indt dat in het algemeen het aantal daden in de samenleving niet moet worden uitgebreid, maar ?o mogelijk moet worden ingekrom- jen. Bovendien vreest hij overbelas- ,ing van het justitiële apparaat. Dit aatste argument maakt geen in- Iruk op de CDA-fracties. Zij wijzen ;rop dat in België. Engeland en Wfrankrijk wél strafsancties tegen ^^Bnisleidende reclame bestaan. Wel iden de CDA-fracties dat het aan- al strafbare feiten liever niet moet orden uitgebreid. Maar ze vragen '—Zich af of dit punt de doorslag mag ;even. Van het huidige wetsvoorstel erwachten de CDA-fracties „geen ;arantie dat misleidende reclame op ote schaal voorkomen wordt." Zij ijzen vooral op het nadeel van mis- leidende reclame voor concurreren de bedrijven. Meer voorlichting De PvdA-fractie heeft „enige te leurstelling" over het wetsvoorstel. De PvdA vindt dat het belang van de consument onvoldoende aan dacht krijgt. De PvdA is echter te gen een strafsanctie. Zij zoekt de oplossing in meer voorlichting en rechtshulp voor consumenten en hun organisaties. Het aanspannen van een proces is duur en ingewik keld. Individuele burgers en organi saties zullen gemakkelijk en tegen geringe kosten toegang moeten heb ben tot de rechter om op te treden tegen misleidende reclame, zo vindt de PvdA. D'66 is ook niet helemaal voldaan met het wetsvoorstel, en vraagt de ministers met name om dieper in te gaan op de vraag of geen verder gaande regulering van de totale re clame geboden is. De argumenten tegen een strafsanctie vindt de D"66- fractie „nauwelijks overtuigend". De PPR is verheugd met het wetsvoorstel, maar meent ook dat nu verder gegaan moet worden met regulering van de reclame. Van een verslaggever Mi Lo; then DEN HAAG In Den Haag wordt de mogelijkheid niet uitgesloten dat drs Peter Ciisters. een Nederlandse journalist die 8 december in Bangla desj werd gearresteerd, een rol zal spelen in een proces tegen een veer tigtal personen, waarschijnlijk allen Bengali. Nederland blijft „onverminderde druk" uitoefenen op de Bengaalse autoriteiten, om eindelijk mee te de len wat Custers ten laste wordt ge legd. Nog steeds is niet duidelijk waarom hij door de veilig heidsdienst is gearresteerd. Even min is bekend of hij bij een eventu eel massa-proces als verdachte of als getuige zal worden betrokken. Dre' Nieul Van onze onderwijsredactie ^pr^MSTERDAM De benoeming van de heer B. J. Gerritsen tot aan de medische faculteit van de Vrije iJssUniversiteit gaat definitief niet door. Het bestuur van de vereni- Nieuging, waarvan de Vrije Universiteit uitgaat is bij zijn besluit ï^jgebleven de heer Gerritsen niet te benoemen, omdat deze niet de eiJ Vrijheid heeft de VU-doelstelling te ondertekenen. De Nederlandse zaakgelastigde in Dacca, mr P. R. Brouwer, doet al geruime tijd al het mogelijke om enige klaarheid te krijgen. Peter Custers trad op als correspon dent van „de Volkskrant" en schreef ook in het weekblad „De Groene" Volgens „De Groene" werd Custers drie dagen voor zijn arrestatie bij de veiligheidsdienst ontboden die hem te verstaan gaf dat hij het land voor 15 december moest verlaten. Cus ters trof al voorbereidingen voor zijn vertrek toen hij werd gearresteerd. Van een verslaggever DEN HAAG De gezamenlijke pro vinciebesturen vinden dat het tekort bij het streekvervoer moet worden overbrugd door aanpassing van de tarieven. De besturen verzetten zich daarmee tegen de'plannen van mi- nsiter Westerterp van verkeer en wa terstaat die het tekort wil dekken door aanpassing van het voorzienin genniveau aan de actuele vraag. Een op verantwoorde wijze terugbrengen van het voorzieningenniveau kan niet leiden tot het door de minister beoogde financiële resultaat, menen de provinciebesturen. Van een verslaggever UTRECHT De Nederlandse bevol king zal niet massaal worden ingeënt tegen de ..Spaanse griep", de soort influenza die in 1918 een wereldom vattende epidemie veroorzaakte en dit jaar in Amerika weer plaatselijk even opdook. Dat heeft het ministe rie van volksgezondheid besloten overeenkomstig een advies van de Gezondheidsraad. Wel zal een voorraad vaccin worden opgebouwd die direct kan worden gebruikt wanneer een epidemie op komst lijkt. Philips Duphar zal in opdracht van het Rijksinstituut voor de volksgezondheid dit jaar nog voldoende vaccin voor 1.25 miljoen inentingen aanmaken en daarna nog eens net zo veel. Het materiaal is drie jaar houdbaar. Men wil de voorraad permanent op dit peil houden. Vol gens deskundigen zou een grote epi demie nog zes tot tien jaar kunnen uitblijven. Van een verslaggever UTRECHT - Het Christelijk Natio naal Vakverbond heeft staatssecre taris Zeevalking van Justitie drin gend verzocht de 180 Marokkanen, die in Amsterdamse. Utrechtse en Haagse kerken een hongerstaking hielden uit protest tegen het regula- risatiebeleid ten opzichte van bui tenlandse werknemers, alsnog toe stemming te geven in Nederland te blijven. In een brief aan de staatssecretaris zegt het CNV met teleurstelling ken nis te hebben genomen van diens besluit om het verblijf van deze Ma rokkanen in Nederland niet te lega liseren. „Dit zal waarschijnlijk bete kenen. dat ze worden uitgewezen zodra de politie hen weet te vinden, aldus het CNV. Wanneer de 180 ech ter Marokkaans gebied betreden zal voor hen de kans groot zijn. dat ze. kennismaken met de justitie van Marokko met als waarschijnlijk ge volg dat ze in de gevangenis terecht komen", zo schrijft het CNV de heer Zeevalking. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Amsterdamse poli- tiekrachten van de Mobiele Eenheid hebben gisteren met harde hand opge treden tegen een aantal bewoners van de Vondelpark-Concertgebouwbuurt, die wilden verhinderen dat er een begin werd gemaakt met de sloop van het speelterrein in de Banstraat. Vlak na het voorval kreeg men echter het bericht van B en W dat de afbraak (voorlopig) moest worden stopgezet. De bedoeling is dat op de plaats van het speelterrein een kantoorgebouw van vier lagen wordt gebouwd. De gemeente had verklaard, dat de bouw al 1 juni zou beginnen. De bewoners denken echter dat het terrein voor een bepaalde tijd braak zal blijven liggen. Voorlopig is het speeltuintje. hoewel iets beschadigd, nog in gebruik. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De verkeersvlie gers hebben de boycot van Canada opgeheven en vliegen sinds gisteren weer normaal op Canadese bestem mingen. In totaal heeft het luchtver keer negen dagen stilgelegen. Tot opheffing besloot de internatio nale pilotenorganisatie Ifalpa nadat een akkoord was bereikt tussen de Engelstalige Canadese vliegers, het Engelstalig personeel van de ver keersleiding en de regering, waarbij het gebruik van zowel Frans als En gels door de verkersleiding in de provincie Quebec in principe werd aanvaard. Enig voorbehoud is. dat eerst drie rechters een rapport uitbrengen over de gevolgen van die tweetalig heid voor de veiligheid. In de prak- -Xjk betekent dit. dat er voorlopig Joor- de verkeersleiders nog alleen Sngels wordt gesproken. Van een verslaggever DEN HAAG De 21-jarige Bela I. S. Toth. een Nederlander die in Den Haag woont, heeft bijna een jaar lang in de gevangenis gezeten voor een overval die hij blijkt niet gepleegd te hebben De overval, waarbij 4700 gulden buitgemaakt werd. werd vorig jaar 20 juni gepleegd op een win kel met een postagentschap in de dr. Schaepmanstraat in Den Haag. Zaterdag heeft de Haagse politie de achttienjarige buffetbe- diende J. E. O. uit Den Haag aangehouden en die heeft nu be kend dat hij de overval gepleegd heeft. Toth is gistermorgen in vrijheid gesteld. Voor de overval was hij door het gerechtshof veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Zijn advocaat, mr. G. J. Kooy zal nu een revisie- en een schadeloosstel- 'ingsprocedure beginnen Het zijn vooral de verklaringen van de getuigen geweest die ertoe hebben geleid dat Toth verdacht van de overval in de gevangenis belandde. De dader was het post agentschap binnengegaan en had een 21-jarige lokettiste een briefje getoond waarop stond dat hij vijf duizend gulden eiste. Ook stond op het briefje dat zij anders een gaatje in haar buik kon krijgen De lokettiste dacht dat het een grapje was. maar de dader trok echter zijn overhemd omhoog zo dat de lokettiste de kolf zag van wat later een alarmpistool bleek te zijn. De dader kreeg 4700 gul den en maakte zich met een bromfiets uit de voeten. De loket tiste gaf later het signalement door aan de politie die een com- positietofo samenstelde. De poli tie toonde haar vervolgens een serie foto's, waaronder ook een foto van Toth was. Zij wees Toth aan als dè dader. Ook na confrontatie met Toth bleef de lokettiste bij haar verklaring Een andere getuige, een 67-jarige man die beweerde achter de dader in het postagentschap te hebben ge staan. zei Toth te herkennen aan zijn gelaatsuitdrukking. Voor de rechtbank zei deze man echter dat hij Toth niet in het gezicht had gekeken. Een derde getuige zei dat Toth om acht uur s och tends bij het postagentschap een krant had gestolen. Nu pas blijkt dat Toth niet op de dag van de overval een krant gestolen had. maar een week eerder. „Bewijs genoeg" Dit waren voor de Haagse re cherche genoeg bewijzen om Toth op 14 juli 1974 aan te houden. Als alibi voerde Toth aan dat hij bij zijn broer in Rijswijk had gesla pen. maar zijn broer kon dit niet met zekerheid bevestigen Op 1 oktober veroordeelde de rechtbank hem tot twee jaar ge vangenisstraf. overeenkomstig de eis. In hoger beroep eiste de advo caat-generaal bij het gerechtshof vier jaar; het gerechtshof veroor deelde hem tot drie jaar met af trek. Advocaat-generaal mr. P. A. H. Bos had het briefje van de dader nog eens laten onderzoe ken. De conclusie van het gerech telijk laboratorium luidde dat Toth het briefje hoogstwaarschijnlijk had ge schreven. Nieuw onderzoek Naar aanleiding van geruchten in de gevangenis als zou niet Toth maar J. E O. uit Den Haag de overval hebben gepleegd, begon op verzoek van de advocaat van Toth. op 20 mei de Haagse re cherche een nieuw onderzoek. Uit dit onderzoek kwam in eerste in stantie niets concreets: pas na een onderzoek in de kennissen kring van Toth kreeg de politie de tip dat O. een auto zou hebben gekocht van de opbrengst van de overval. O. werd gevraagd naar het hoofd bureau van politie te komen waar hij gehoord werd. Toen de re cherche hem opnieuw wilde horen bleek hij te zijn verdwenen. Afge lopen zaterdag werd hij opgepakt in Rijswijk (Z.H.). Al spoedig be kende hij de overval te hebben gepleegd Volgens advocaat mr. Kooy was het wettig bewijs nooit geleverd. Hij zei dat het zeer ge vaarlijk is alleen op getuigenver klaringen af te gaan. 'erhi Wanneer een functionaris de Doelstelling niet kan ondertekenen, kan het verenigingsbestuur hiervoor dispensatie verlenen. Deze regeling istaat sinds 1973. Het is voor de irste keer. dat het bestuur van de een dergelijke dispensatie niet ■erleent. Dit voorjaar heeft de me- 100 fan een verslaggever LELYSTAD De kwaliteit van het n mfater in de randmeren van het IJs- >ijeefelmeer is niet 20 slecht dat het t voiwemmen er ontraden moet worden. s Bpit heeft de rijksdienst voor de IJs- Gfelmeerpolders meegedeeld in ver- roet berichten over gevaarlijk n h^at€r in deze randmeren. De enige itsvi?.laats waar het wèl gevaarlijk kan ante'i0 is volgens de rijksdienst waar Leefet Keteldiep in het Ketelmeer uit- nondt. Daar heeft de rijksdiensteen concentratie van bacteriën gemeten lie ruimschoots de in Europees ver- ïand gehanteerde norm over- ichrijdt. dienst is verantwoordelijk voor tQj-apet waterkwaliteits beheer in de tudilandroeren vanaf Nijkerk tot Rogge- spjjiot. alsmede voor het Zwarte Meer. (17-jet Ketelmeer en het IJsselmeer ten ïoorden van de dijk Lelystad Enk- Q1UIZen dische faculteit reeds fel in een open brief geprotesteerd tegen het besluit van het verenigingsbestuur. Dit be stuur heeft zich daarna beraden of er aanleiding was op het besluit terug te komen. Het zag hiervoor geen reden. Te grote pretentie De heer Gerritsen is belijdend lid van de Nederlandse Hervormde Kerk. Toen hij bij zijn benoeming tot abactis van de medische faculteit de doelstelling moest ondertekenen, maakte hij reeds bezwaar. Hij vond de pretentie van wat werd gevraagd en gesteld te groot. Het komt er in de doelstelling in het kort op neer. dat de arbeid aan de VU gericht moet zijn op het dienen van God en zijn wereld. Deze geladenheid, aldus de opvatting van de heer Gerritsen, kan men niet steeds aan zijn arbeid ge ven. Bij vorige benoemingen aan de Vrije Universiteit heeft de heer Ger ritsen geen moeilijkheden ondervon den van de kant van het bestuur. Het zou volgens het verenigingsbestuur nu gaan om een belangrijke functie. Het „belang" van de functie zou vooral hierin zijn gelegen, dat hij in de nieuwe functie met studenten omgaat. ADVERTENTIE) Het verhaal dat G.K.van het Reve nooit schreef. Hoe hij een overval voorbereidde,en als enige ontkwam. Vrij Nederland brengt de/e week een unieke literaire onthulling: twee bijfiguren uit 'De Avonden' vertellen over G.K. van het Reve: hoe rij gedrieën in 1144. verkleed als SD-ers hamstervoorraden in be slag nemen in overvallen die Ge rard ontwerpt. Een onthullend por tret van De .Schrijver, het Rode Mi lieu van Amsterdam en de magisch-conspiratieve sfeer. 'Der Onkel aus Berlin ist dal' Het span nendste moment uil het leven van G.K.. dal hij verdrong en nooit be schreef. Acnnrl. de KGB-affairc. en hoe Elsevier omspringt met geheime dossiers. Het verschoningsrecht als rcdmiddel.//;;/emVu< geriater dr. .1. Schreuder. over bejaarden, art sen en ziekenhuizen. (Een me vrouw die te oud was om te worden opgenomcn)./Opnieu w in de actua liteit: 'Mogen wij nog anti-Duits zijn?*/Spon Jos llermens en het afnemen van zijn strijdbaar heid. /Prof. Nagel ;n Angola: waar nemer bij het huurlingen-pro ces. LOSSE NUMMERS f2,25 VRIJ NEDERLAND HBFJMI - Van onze parlementsredactie DEN HAAG Premier Den Uyl heeft gisteren fel de opvatting be streden. als zou het debat over de afsluiting van de Oosterschelde in de Tweede Kamer, een schijndiscus sie zijn geweest. Het VVD-eerste ka merlid Zoutendijk had namelijk be weerd dat het voor het parlement onmogelijk wordt om allerlei technische gegevens te controleren Volgens Zoutendijk wordt het be leid steeds meer bepaald door technocraten, bureaucraten en door pressiegroepen en steeds minder door regering en parlement. „Rege ring en parlement kunnen weinig meer doen. zij kunnen niet op tegen het apparaat, dat eén zelfstandig leven is gaan leiden en zij worden een speelbal van bepaalde belan gen". aldus de liberale senator Premier Den Uyl bestreed deze op vatting. Hij vond juist dat de studie over de afsluiting van de Oos terschelde zeer open en doorzichtig was geweest en dat er een zeer uitge breide discussie over was geweest. Dit heeft geresulteerd in een besluit vorming. „waarvoor een volwassen democratie zich niet hoeft te gene ren". aldus de minister-president Deze discussie ontwikkelde zich gis teren in de senaat tijdens de behan deling van een wetsontwerp tot in stelling van de wetenschappelijke raad voor het regeringsbeleid. Een dergelijke raad werkt al enige jaren in een voorlopige vorm. De Eerste Kamer ging met algemene stemmen akkoord met het definitief maken daarvan. Van een verslaggever DEN HAAG In het jaar tweeduizend zal Nederland tussen de 14,3 en 15,2 miljoen inwoners tellen, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek in een nieuwe bevolkingsprognose berekend. Volgens een berekening uit 1973 zou ons land in het genoemde jaar 15,4 tot zestien miljoen inwoners tellen. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de nieuwe berekeningen gemaakt omdat de geboortedaling de afgelopen jaren sneller is verlo pen dan aanvankelijk was gedacht. Was voorzien dat de ge zinsvruchtbaarheid zó zou dalen, dat een gezin gemiddeld bijna twee kin deren zou tellen, nu moet rekening worden gehouden met gemiddeld anderhalf kind per gezin. Het CBS merkt daarbij op. dat het mogelijk is. dat het lage vruchtbaarheidspeil een tijdelijk verschijnsel is. Volgens het CBS zal de veroudering van de bevolking in de toekomst doorgaan. Tussen nu en het jaar tweeduizend zal het aantal mensen ouder dan 65 jaar toenmen met een half miljoen. Het aandeel van de bejaarden in de bevolking stijgt dan van elf procent nu tot dertien a veer tien procent in 2000. Het percentage jongeren beneden de twintig jaar daalt in dezelfde periode van 34 tot 22 a 27 procent Het aantal kinderen van vier tot twaalf jaar. die basisonderwijs gaan volgen, zal verminderen van 2.2 mil joen (zestien procent) tot 1.5 a 1.9 miljoen (tien a vijftien procent) Bij de berekeningen heeft het CBS de buitenlandse migratie buiten be schouwing gelaten. Voor de eerstko mende tien jaar heeft het CBS bere kend. dat het vestigingsoverschot ten hoogste 180.000 personen kan bedragen en dat er minimaal sprake kan zijn van een vertrekoverschot van 50.000 personen veertien dagen worden Van een verslaggever Vool 0294 a$ionsters van het oppervlaktewater Vai deze gebieden genomen en onder zocht op de aanwezigheid van coli- ^acteriën (dit zijn onschadelijke irmbacteriën). Het aantal van deze icteriën per millimeter water is in :n algemeen aanvaarde norm voor le beoordeling van de kwaliteit van Inliet zwemwater. De meest recente tmoheetresultaten waren bevredigend, swai dojlen op 28 juni uitgevoerd biologisch )rro4nderzoek in de randmeren hèeft irisnlangetoond. dat de jeukverschijnse- 370 fen een van de gesignaleerde dachten niet het gevolg zijn van d vJe aanwezigheid van platwormlar- fen 'n de randmeren. Klachten zijn opgetreden na het zwemmen in p 2iinkele poldervaarten. Zwemmen in djpjeze wateren wordt dan ook door de godsdienst voor de IJsselmeerpol- |ers ontraden. AMSTERDAM. Tegen de tuinarbeiders L. M. T. (34) uit 's Gravenzande en K. v. D. (33) uit Hoek van Holland, die volgens de officier van jusititie bij de Amsterdamse kantonrechter als organisatoren van de piratenzender Mi Amigo in Nederland mogen worden beschouwd is gisteren twaalf weken hechtenis voorwaardelijk en een boete van 15.000 gulden geëst. Volgens de officier, mr. J. H. C. Pieters, hebben zij er zeer geruime tijd behoorlijk aan verdiend. De strafbare mede werking heeft bestaan uit de bevoorrading met leeftocht, de aanvoer van mensen en de financiering. Het was de tweede keer dat er bij de Amsterdamse kan tonrechter een zaak diende over verboden medewerking van Nederlanders aan de Mi Amigo, die buiten de Engelse territorial», wateren n» tie Thamesmonding ligt. Het gaat om overtreding van een nieuw artikel van de tele graaf- en telefoonwet. dat van kracht werd op 1 septem ber 1974, nadat het Neder landse parlement het verdrag van Straatsburg tegen de pi ratenzenders had bekrach tigd. L. T. erkende dat hij in no vember en december had meegewerkt aan het uitbren gen val. co.. u.iitCl o». itn poging tot versleping van het toen gestrande zendschip naar een andere plaats. Ook had hij geholpen bij repara tie van de zendapparatuur Dit laatste deed ook K. van D. die verder herstelwerk aan het radio-zendschip had ver richt. Officier mr Pieters, landelijk belast met de coör dinatie van het opsporings beleid voor piratenzenders vond dat er harde eisen ge steld moeten worden Zender In 's Gravenhage had de PTT-opsporingsdienst, aldus mr. Pieters. een zender gelo kaliseerd. waarmee de ver binding met het zendschip werd onderhouden. In over leg met de PTT was besloten deze zender een tijd door te laten gaan om zo informatie te verzamelen. Begin oktober vorig jaar was een der diesel motoren van het zendschip stuk gegaan. Dat was volgens de officier het moment om toe te slaan. Toen het bevoor radingsschip „Maria Lovisa terugkeerde, waren beide verdachten aan boord Ze zijn bij het geheel betrokken geweest, maar gingen ge woon door. aldus de officier De zaak gaat nog steeds door. vervolgde hij. maar veel min der gemakkelijk nu. via Bou- logne-Sur-Mer in Frankrijk. De internationale samenwer king is zo. dat ook daaraan een eind zal komen, aldus mr Pieters. De raadsman van de twee verdachten, mr. E. J. Dom- mering. vond dat de bepaling van de Nederlandse tele graaf- en telefoonwet in strijd is met het verdrag van Straatsburg. Het Neder landse recht moet getoetst worden aan het geschreven volkenrecht. De Nederlandse bepaling is volgens de advo caat in strijd met het volken recht en er dient volgens hem ontslag van rechtsvervolging te volgen. Voorts concludeer de hij. dat de Nederlandse strafwet in deze zaak niet van toepassing is. omdat de nati onaliteit van het zendschip. de daders en het gebied waar de feiten zijn gepleegd niet bekend zijn. Zijn cliënten noemde mr Dommeritig hulpdaders die moeten opdraaien voor degenen die de officier niet kan bereiken Matroos De officier eiste tegen de 28- jarige matroos J. van de V. uit Hoek van Holland, die een klein jaar aan boord van de „Mi Amigo" was geweest, nog drie weken hechtenis voor waardelijk meteen boete van duizend gulden De kanton rechter. mr. J. A van Waar den. zal op dinsdag 13 juli schriftelijk uitspraak doen. Export Jonge Jenever BREDA De 72-jarige J Verus uit Hoorn is omgekomen toen hi) met Zijn personenauto het kruispunt Drie Hoefijzers in Zevenbergschen- hoek overstak. Zijn auto werd daar door een vrachtwagencombinatie gegrepen Een naast hem zittende vrouw werd lichtgewond. ROTl'KKürtM Op 56-jarige leef tijd is in Rotterdam de heer Jan Mulder overleden. Hij was dis trictsbestuurder van de Industrie bond CNV. De her Mulder trad in 1952 in dienst bij de toenmalige Christelijke Metaalbewerkersbond. Hij werkte eerst als districtsbestuur der in Hengelo en Hoogeveen. waar- i na hij werd overgeplaatst naar het district Rotterdam van het CNV Het laatste half jaar was de heer Mulder op medisch advies als bestuurder in algemene dienst be last met werkzaamheden op het ge bied van de sociale verzekeringen en pensioenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 3