„Zelfs een rouwadvertentie I Vandaag Jubilerende P. U. Huistra (weet alles over dominees): ÏS VOOT mij nog geen bewijs" Onze adressen: Aziatische gezinnen naar Nicaragua Koreaanse kerken verwerpen verwijt van communisme Voortbestaan r.k. jeugdraad niet zeker Hoge Raad in VS: subsidie bijzonder onderwijs is wettig Spaanse zending: tijd van vervolging is nu voorbij Paus schrijft lange brief aan Amerika VOORBIJGANG* Kamper hogeschoo,, gaat de boer op u Conferenties p WOENSDAG 30 JUNI 1976 TROUW/KWARTQVC Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Als wij infor meren. of het gerucht Juist is. dat hij binnenkort jubileert, zegt hij: vierdubbel, veertig jaar geleden begon ik op 1 juli in de journalistiek, dertig jaar werk ik er onafgebroken in en twintig jaar fulltime. En dan ben ik dezer dagen ook nog dertig jaar getrouwd. Zijn naam: P. U. Huistra. Zijn spe cialisatie: personalia van pre dikanten. Al mogen wij het aantal Nederlan ders niet onderschatten, die lief hebberen op het terrein van alles- weten-over-dominees. toch lijdt het geen twijfel, of de 63-jarige heer Huistra spant de kroon. Hij is. voorzover bekend, ook de enige die er al zijn tijd aan geeft en het beroepsmatig aanpakt. Hoeveel dominees zouden er zijn in ons land? Hij heeft geen flauw ver moeden. heeft ze nooit geteld. Wij schatten tussen de vijf- en de zes duizend. Vanuit de kosterswoning bij de Haagse Duinzichtkerk (zijn vrouw is daar kosteres) bestrijkt Hulstra per telefoon en brief heel domineesland en als zodanig is hij een vraagbaak voor het dagblad wezen. maar ook voor de kerken zelf. waarvan graag en veel gebruik wordt gemaakt. acte godsdienstonderwijs in de her vormde kerk. Door zijn gymnasiu mervaring had hij daarbij veel vrije tijd en zo begon hij berichten naar bladen te sturen Het eerste ging over de oprichting van een vrou wenvereniging in Scharnegoutum. Eerst voor het Hervormd Zon dagsblad. het orgaan van de Friese rechtzinninge predikantenverenin- ging. en voor Land en Volk. het weekblad van de CHU in Friesland. Daar kwamen al gauw de Leeuwar der Courant, het Nieuwsblad voor Friesland en andere Friese bladen bij. voor wie Huistra naar toogda- gen. zendingsmiddagen, intredes van dominees en andere kerkelijke activiteiten ging. Lintjesregen Niet geschikt Boerenzoon uit Scharnegoutum. bezocht het gymnasium in Sneek. maar de overgang van klas vijf naar zes bleek een niet te overwin nen barrière. ..Achteraf zeg je. wij waren daar ook helemaal niet ge schikt voor Als boerenzoon had je het al moeilijk genoeg op een gym nasium. en daarbij je kende geen Nederlands, dat spraken wij thuis nooit." Huistra ging toen studeren voor de Omdat het hem opviel, dat zijn lijfkrant. het christelijk- historische dagblad De Nederlan der. zo weinig Fries nieuws had. ging hij ook daarheen berichten sturen. Hij kreeg een aanstelling als correspondent en in 1939 werd hij op proef benoemd op de redac tie in Den Haag voor verslaggeve- rij en correctiewerk. Helaas, dat werd geen blijvertje. Precies een halfjaar werkte hij er. van 1 maart tot 1 september. Zijn meeste plezier had hij van de wijze lessen van de redacteur kerk en onderwijs. de lutherse oud predikant ds. C. A. Stellweg. Zijn grootste verdriet, dat hij in de laatste nacht in zijn eentje belast werd met de correctie van de complete lijst van de lintjesregen. Ambtenaar Huistra bleef in Den Haag. Hij werd ambtenaar bij de akkerbouw- centrale. Daarnaast bouwde hij weer een correspondentschap op voor diverse kranten, zoals het Handelsblad en het Vaderland, maar in de oorlogstijd had hij er geen aardigheid meer in en stopte hij. Toch, het bloed kroop waar het niet gaan kon. In december 1946 was dr. H. J. Honders te Wassenaar 25 jaar predikant. Huistra interviewde hem voor een paar kranten en zo begon het weer te lopen, nu vooral toegespitst op jubilea van predi kanten: de Nederlander. Friesch Dagblad. Nieuwsblad van het Noorden en vele anderen. In 1948 werd hij ook medewerker van Trouw, niet van Het Kwartet, want hij had de Haagse Courant en Het Vaderland al en die zagen Het Kwartet als concurrent. Het was de toenmalige secretaris van de bond van predikanten, ds. H. C. J. van Deelen. die hem toen de raad gaf. een archief van predikan ten op te bouwen. Het bleef vrije- tijdswerk, maar in 1956. bij een reorganisatie van het ministerie van landbouw, vloeide hij af met zo'n gunstige regeling, dat hij van zijn hobby zijn dagelijks werk kon maken. ..Van toen af ben ik mij vooral gaan toeleggen op afscheid en intrede. De jubilea zijn eruit gegaan. De kranten hebben daar geen belang stelling meer voor en de dominees stellen het ook niet meer op prijs, om zoals vroeger bij elk jubileum in de krant te komen." Heel simpel Huistra's methode is heel simpel. Elke dominee of kandidaat, van wie in de krant staat dat hij een beroep heeft aangenomen, krijgt van hem een persoonlijke brief met vragen over zijn levensloop, oplei ding. nevenfuncties, publikaties en dergelijke, met postzegel voor antwoord („Ze hebben me wel eens gezegd: doe het toch per stenci, maar dat vind ik zo goedkoop en onpersoonlijk.") De meesten sturen prompt hun antwoord in. Voor de anderen gooit Huistra er nog wat telefoontjes tegenaan en het resul taat is. dat 98 procent van de predi kanten meewerkt. Zo komen ook in deze krant elke vrijdag de aankondigingen van „af scheid en intrede" tot stand en de heer Huistra bouwde voor zichzelf zijn enorme verzameling predikan- tenpersonalia op. Daar put hij weer uit bij de vele honderden overlij densberichten van predikanten, die hij al heeft doorgegeven. „Op het ogenblik is de stand voor dit jaar 47. Vorig jaar stierf de 48e op 1 augus tus. dat scheelt een op anderhalve maand." stelt hij zakelijk vast. Voorzichtig Huistra accepteert nooit zomaar een mededeling van overlijden. Voordat hij het aan zijn kranten doorgeeft, moet hij altijd eerst de bevestiging hebben. Het is hem één maal overkomen, jaren geleden dat een krant hem belde om de perso nalia van de lutherse dominee J. C. Hamel, die zou zijn overleden. Het bleek een naamsverwisseling te zijn en ds. Hamel leeft nog steeds. „Onverschillig wie het mij vertelt, je kunt nooit voorzichtig genoeg zijn. Zelfs een rouwadvertentie in de krant is voor mij nog geen be wijs. Daarom bel ik altijd een naas te collega, of kinderen of familie. Je kunt gemakkelijk je naam verspe len." Zo hindert het hem nog altijd, dat hij eenmaal in zijn veertigjari ge loopbaan een jubileum van een dominee meldde, die al overleden bleek te zijn. Hij heeft een tijd gehad, dat bij tachtig kranten be diende. Nu door al die fuSies is dat wel minder geworden, maar hij schat het er nog wel een kleine zestig. Daarbij is hij ook nauw be trokken bij de voorbereiding van de nieuwe uitgave van Van Alphen. het enige complete Nederlandse predikantenboek. eind dit jaar uitkomt. Oogappel Praten met de heer Huistra bete-, kent vooral verhalen horen over zijn gymnasiumtijd, toen hij nog op voet van gelijkheid verkeerde met later bekende predikanten als Glashouwer. Jörg of Karres. Zelf is hij tot die staat van eer niet geko men En het is zo gelopen, dat hij ook zijn acte godsdienstonderwijs nooit benut heeft, en zelfs niet één maal heeft gepreekt. „Ik ben steeds een andere kant uitgegaan, dan ik gedacht had." Maar hij koestert zijn personalia- archief als zijn oogappel. „Hier zit ten zoveel vertrouwelijke gegevens in. Dit mag nooit in verkeerde han den vallen. Denk eens aan de bezet tingstijd. Een krant heeft er on langs belangstelling voor getoond, maar al zouden ze er nog zoveel voor bieden, dat mag ik niet doen. De enigen, die voor mij in aanmer king komen, eventueel te zijner tijd. zijn de hervormde kerk of de bond van predikanten." UIT- Kort*, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris HoofdredaeUe Trouw/ Kwartet. Postbus 859. Amsterdam. Bij publlkatle wordt de naam van -de schrijver vermeld. VAN LEZERS Openbaar vervoer (4) ..De Spoorwegen spreken" was rond 1950 een graag beluisterde radioru briek. Op enthousiaste wijze werden de verbeteringen van de diensten en de dienstverlening van de Nederlandse Spoorwegen bekendgemaakt. Maar ook de (half (jaarlijkse dienstregelin gen van de grote busmaatschappij en gaven toen en tot voor kort dui delijk blijk welke verbeteringen werden doorgevoerd. Deze lijn nieuw, die frequenter uitgevoerd, die versneld enz Pittig Opgemaakt want dan haalde het ook de plaatse lijke en regionale pers. Nu is het 1976 en ieder heeft de mond vol over openbaar vervoer. En nu? De nieuwe dienstregeling van de NZH begint met twee fraaie vol zinnen. die in feite de teruggang in de dienstverlening moeten camou fleren, De dienstregeling is op een aantal punten getoetst aan het belang dat met de instandhouding van de ver voersvoorziening is gediend. De rijtijden van enkele lijnen zijn meer in overeenstemming met de praktijk gebracht Vertaald in duidelijk Nederland minder ritten en trager uitgevoerd. Keerpunt 1972 is voor wat het open baar vervoer betreft ook al doodge lopen in Terminus 1976 Leiderdorp M. VADER CHU Het probleem van mij is het CHU- zijn of-blijven. Als ik de heer Krui- "singa hoor. dan ben ik nergens, daar kom ik niet mee klaar, dan vraag je je af. kun je dan wel CHU'er blijven. Ik voel veel voor CDA. maar dan wel een CDA met sociaal medeleven. Als CHU'er vraag ik mij wel af: is er bij onze voormannen wel genoeg so ciale bewogenheid of zijn er alleen maar principes Gaan we er een machtskwestie van maken, dan is arbeidsmacht net zo fout als kapi taalmacht. Beide keren raken er mensen in verdrukking. En dit is als christen nergens goed te keuren. Als een arbeider ouderling is in de kerk. dan moet het zo kunnen, dat hij op huisbezoek kan gaan bijzijn werkge ver. maar andersom is het net zo. Is de baas ouderling in de kerk. dan moet die ook op huisbezoek kunnen gaan bij zijn arbeider. Christus heeft ons voorgehouden: houdt zoveel in u is vrede met alle mensen. Oostwolde T. de Vries Regen Regen-gebrek! God zei tot Israël, en in hen tot als Zijn kinderenIn dien gij naar Mijn inzettingen wan delt en Mijn geboden nauwkeurig in acht neemt, dan zal ik u ter rechter tijd uw regens geven, zodat het land zijn opbrengst geeft, en het geboom te des velds zijn vrucht draagt Er is onder de mensen groot gebrek aan aanbidding en dank en zich afhankelijk weten van God; Jezus functie als Middelaar tussen God en •Mensen, wordt steeds minder naar zijn waarde geschat, daardoor kan de H. Geest niet werken en leren en onderhouden al wat Jezus ons gebo den heeft. Waarom zou God dan. zegenen, als wij alles verontreinigen, geestelijk en in de natuur? Wij wil-, len wel geven, maar offeren gaat moeilijk, wij behoren onszelf toe, miet God, en dat is verkeerd. Rotterdam J. G. Labots-Klaver AMSTERDAM Postbus 859, Wibautstraat 131 Tel 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/DORDRECHT: Postbus 940, Westblaak 9. Rotterdam Tel. 010-115588 DEN HAAG/LEIDEN Postbus 101. Parkstraat 22. Den Haag Tel. 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN Postbus 3. Melkmarkt 56. Zwolle Tel. 05200-17030 Oosterschelde (4) Met stomme verbazing las ik de brief van de heer Graaskamp inzake de Oosterschelde Terwijl jarenlang het geld het eerste woord heeft ge had en al het andere daaraan onder geschikt was. is men overal tot de heilzame ontdekking gekomen dat daarmede de wereld zeer slecht ge diend is. In zeer vele gevallen wor den beslissingen genomen na gron dig onderzoek betreffende milieu (lees. natuur). In de kwestie Oos terschelde weet iedereen de gevol gen. de onherstelbare verliezen die zullen voortkomen uit volledige af sluiting van deze zee-arm hoe zou anders de regering zulke hoge be dragen* kunnen uittrekken om juist deze rivier open te houden behal ve de heer Graaskamp. De Nederlandse Her vormde Kerk en de AMRO-bank Drs. Sjollema heeft er in Trouw van 29 juni op gewezen dat de Neder landse hervormde kerk een rekening heeft bij de AMRO bank. Ondanks de herhaalde oproep van de We reldraad van kerken aan zijn leden- kerken deze bank te boycotten. Toen deze oproep destijds ook bij de hervormde kerk binnenkwam heeft het moderamen van de generale sy node besloten om deze oproep sa men met de andere kerken in Neder land te behandelen. De Nederlandse raad van kerken is daarop in ge sprek getreden met de AMRO-bank. Dit gesprek duurt nog voort. Het zou van vreemd oecumenisch ge drag getuigen als de hervormde kerk haar rekening zou opzeggen bij de AMRO-bank voordat deze ge sprekken zijn afgesloten, gerappor teerd en geévalueerd. Bovendien heeft het moderamen van de genera le synode er destijds op gewezen dat de Wereldraad niet. maar de her vormde kerk wel honderden leden heeft die bij AMRO werken. Het opzeggen van de kerkelijke reke ning zou deze mensen impliciet de vraag stellen of men als lid van de Nederlandse hervormde kerk wel bij deze bank kan blijven werken Dat is een vraagstuk dat om zorgvuldige behandeling vraagt. Aan de Raad van kerken is gevraagd om de ge sprekken met de AMRO te bespoe digen. De synode van de Neder landse hervormde kerk zal zich dan over de resultaten van die bespre kingen kunnen uitspreken. Den Haag dr. A. H. v.d. Heuvel secretaris-generaal van de Nederlandse hervormde kerk Workshop '76. Creatieve zomer week. 26 - 31 juli op De Drieburg te Driebergen (tel. 03438-3193). MANAGUA Tweeduizend gezin nen. die uit Laos of Cambodja naar Thailand zijn gevlucht, krijgen de kans in Nicaragua een nieuw be staan op te bouwen. Het initiatief hiervoor is gekomen van de protes tantse hulporganisatie „Voedsel voor hongerigen". Nicaragua stelt grond beschikbaar. De hulporganisatie neemt de kosten op zich voor de hervestiging van maximaal vijfhonderd gezinnen. Voor de anderen rekent de organisa tie op hulp van de Verenigde Naties en enkele landen. De hulpverlening per gezin gaat 32.000 gulden kosten voor overtocht per boot. huisvesting en aanschaf van landbouw werktuigen. De toestand in de Thaise vluchtelin genkampen is triest. De kampen zijn overbevolkt. Er is gebrek aan sani tair en veel te weinig voedsel. Naar schatting verblijven tachtigduizend tot honderdduizend vluchtelingen in de Thaise kampen. Seoel (UPI) De Zuidkoreaanse politie heeft meer dan tien christelij ke predikanten en voorgangers ge arresteerd en ruim een maand vastgehouden onder verdenking van communistische activiteiten. De Zuidkoreaanse raad van kerken heeft hierover zijn „verbazing en verontwaardiging" uitgesproken. De predikanten en voorgangers zijn allen betrokken bij speciaal evange lisatiewerk onder de armen in de hoofdstad Seoel, iets dat niets te maken heeft met communisme, al dus de raad van kerken. De raad van kerken brengt deze arrestaties in verband met de recen te verschijning van een boekje „Ko- reaans christelijk geloof en commu nisme". In dit boekje wordt beweerd dat sommige Zuidkoreaanse chris tenen gemene zaak maken met het communisme. De raad van kerken herhaalt, dat het Koreaanse christe lijke geloof fundamenteel anti communistisch is en vraagt de auto riteiten. een onderzoek in te stellen naar de duistere uitgever van dit boekje, het „Koreaans instituut voor religieuze zaken". UTRECHT Het ziet ernaar uit, dat het op 1 januari 1977 afgelopen is met de katholieke jeugdraad voor Nederland (KJR). Op 7 juli heeft het bestuur van de KJR een gesprek met staatssecretaris Meijer van CRM over een eventuele voortzet ting van de raad. De KJR vreest, dat. gezien de bezuinigingen, het volgend jaar geen subsidie meer be schikbaar is. Daarom heeft alge meen secretaris Wilbert Willems een noodkreet het land ingestuurd, naar alle organisaties en mensen, die de afgelopen jaren met de KJR in con tact hebben gestaan. Hy hoopt op veel adhesiebetuigingen, die volgen de week aan Staatssecretaris Meyer kunnen bewyzen, hoe het werk van de KJR gewaardeerd wordt. In 1972 koos de katholieke jeugdraad voor een nieuwe opzet: „een centrum voor jeugdwelzijn en jongerenpasto raat". In de praktyk betekent dit, dat de vier medewerkers van de KJR erop uittrekken om overal in WASHINGTON Met vijf tegen vier stemmen heeft het Amerikaans hooggerechtshof staatssteun aan kerkelijke onderwijsinstellingen overeenkomstig de wet verklaard. De uitspraak viel gunstig uit voor een aangevochten beslissing van de staat Maryland, aan particuliere ho gescholen en universiteiten over heidsgeld toe te kennen. Daartegen kwamen twee organisaties van be lastingbetalers in Verzet. Volgens de federale beslissing mag het geld niet worden verstrekt aan instellingen, die hoofdzakelijk theo logisch onderwijs geven. De subsidie van Maryland was niet alleen be doeld voor met een kerk verbonden instellingen, maar voor alle in aan merking komende particuliere oplei dingen. Een van de Marylandse be palingen is. dat het lesprogram niet „sectarisch", te veel afwijkend, op de eigen groep gericht mag zijn. het land te werken voor kaders van jongerenwerk. De KJR richt zich bewust niet op de jongerengroepen zelf. maar op de kaders, waarvoor trainingen en wee kends worden gehouden. Volgens Willems hebben de vier medewer kers hun handen meer dan vol. De KJR heeft nog niet besloten, wat er gebeurt als de subsidie van CRM inderdaad niet komt. Mogelijkheden zijn samenwerking met hervormde of gereformeerde jeugdraden of met het landelijk centrum voor maat schappelijke dienstverlening in Den Bosch. Van een onzer verslaggevers SLIEDRECHT Met de dood van Franco is een einde gekomen aan de moeilijke tijd voor de protestanten in Spanje. De houding van koning Juan Carlos is moedgevend. Dit zegt de stichting Spaanse evangelische zending (SEZ), de organisatie die indertijd door prof. G. Wisse ge sticht werd tot steun aan de Spaan se protestanten. In 1975 verleende de SEZ voor ruim een ton steun. Het meeste geld ging naar een zendings- post in Madrid. Verder werden ver schillende scholen, het protestantse ziekenhuis in Barcelona en de stich ting voor juridische bijstand (van ds. Gardona) gesubsidieerd. Ruim zesduizend gulden werd besteed aan de uitgave van de kinderbijbel van Vreugdenhil in het Spaans. Deze kinderbijbel wordt ook gebruikt in het werk. dat op gang komt onder Spaanse (en Portugese) gastarbei ders in Nederland. Mystiek en bevinding. Zomercon- ferentie van de studentenvereniging CSFR. 5 - 10 juli in de Van Lo- densteinscholengemeenschap te Amersfoort, m.m.v. o.a. prof. dr. G. Quispel. drs. A. de Reuver, prof. dr. H. R. Rookmaaker. prof. dr. S. van der Linde. drs. M. D. Geuze en ds. A. Moerkerken. Inl. tel. 070-88228. Den Haag G.H.de Man Apartheid 4 In Trouw van 24 Juni kon men lezen onder .welke erbarmelijke omstan digheden onze buitenlandse gastar beiders in ons land moeten leven. Is het niet diep treurig dat in ons land waar men het altijd heeft over de apartheid en zo goed weet hoe het in Zuid-Afrika moet. zo iets nog voor komt0 Zegt de bijbel niet „Doe eerst de balk uit uw eigen oog en zie dan naar de splinter die in uw broeders oog is". Laten de Bantoes maar niet naar Nederland komen want dan konden ze wel eens van de vork in de greep lopen Stedum J. W. Schutte ROME Nadrukkelijk wijst paus Paulus in een uitvoerige brief aan de Amerikaanse bisschoppen, van wege tweehonderd jaar V S.. op de rechten van minderheden, armen, gehandicapten, ongeneeslijk zie ken en allen die leven aan de rand van de samenleving en geen stem hebben. „Vooral het kostbare recht op leven moet opnieuw worden be krachtigd." aldus de paus, die zich solidair verklaarde met alle Ameri kanen „van goede wil" die de geva ren van abortus en euthanasie be strijden. welke 'volgens de paus vooral de VS bedreigen. Met vreugde stelt de paus een reële vooruitgang vast bij de bestrijding van verschillende soorten discrimi- tatie ..vooral rassendiscriminatie Tegelijkertijd vertrouwen we dat deze ernstige inspanningen door gaan en worden geïntensiveerd." aldus de paus. Ook uit de paus zijn grote waarde ring voor de zorg van de bisschop pen om de sociale leer van de kerk in praktijk te brengen op terreinen als voedselhulp en huisvesting, on derwijs. gezondheidszorg, dienst aan migranten, het bevorderen van vrede en ontwikkelingswerk. Bijzonder onderstreept de paus de inspanning van de bisschoppen om de katholieken te behouden tegen het materialisme en de pure genot zucht. „die alle terreinen van de samenleving bedreigen." „Wat een lichtbaken zou Amerika zijn voor de wereld." zo verzucht de paus. als alle Amerikanen van goede wil zich zouden stellen achter de gezonde morele beginsels van de stichters van de VS". Met klem herhaalde hij zijn oproep tegen misbruik van alcohol en drugs. Vooral vroeg hij het bestrij den van de onwaardige praktijken van degenen die daarmee de ver wording van de jeugd bevorderen. Voorts gaat de brief in op de heilig heid van leven, het belang van ka tholieke scholen, van katechese, van een missionaire geest, van ge bed en seminaries, waar het Latijn niet verwaarloosd mag worden. Ook zet de paus nog enkele puntjes op de i Zo herinnert hij eraan dat de heilige communie niet zomaar door leken mag worden uitgereikt en dat de persoonlijke biecht door allen in ere moet worden gehouden. Van de 212 miljoen Amerikanen Paus Paulus zijn er 49 miljoen katholiek, 73 mil joen protestant en 6 miljoen jood. ch^- HOED Op zondagmorgen ligt de doi straat al vroeg in de hitte van di uitzonderlijke zomer. Vanach| mijn schrijftafel kan ik als 't w een moot van de weg waamemj Mensen zijn op die manier snel v bij. Net als Sjef zojuist. Ik moest even realiseren waarom ik hem keer zo uitdrukkelijk opmerkte is namelijk de meest regelmatkn figuur van ons dorp. Hij is diep inf tachtig en heeft zo zijn vaste woontes. waardoor hij op de klokkja ons huisje voorbijgaat, hetzij nr de kerk. hetzij naar Den Bels. oi plaatselijke uitspanning handboogschietbaan en gelegen op de houten vogel hoog op de pi te schieten. Die hem van dichterlet kennen weten te vertellen dat dagelijks nog zo'n slordige twii kilometer door bos en beemd w: delt. Maar waarom zag ik hem va^ morgen? Ik weet het ineens: Sj had een hoed op. De onnavolgbaip bescheiden en tegelijk van eigJL I welbewuste vrijheid getuigende p waarvan de bol onmerkbaar in Bij klep overging, was er niet. DaanpH moest ik eerst even kijken of l$e Sjef wel was. Wie had hem die ni^er we modieuze zomerhoed met her: achterrandje rechtop en de vottr; rand naar beneden, wie had hem «fcia aangepraat? Of was die vraag njiai terzake omdat Sjef zich eenvouier nooit iets liet aanpraten? Ik hiéec het op 't laatste. Sjef had, diep injjtri 'tachtig, nog één keer het roer om| gooid en liep daar „bij de tijd" d< de warme dorpsstraat. Ik keek h(, even na en eerlijk gezegd benijdt ik hem een beetje. J.0 NED. HERV. KERK .Aangenomen naar Monster: A. Ml£ wijk te Ouderkerk a.d. IJssel: Lop2£ A. v. d. Meer, kand. te Utrecht, ifo bedankte voor Driessum, Eethen Drommelen. Bedankt voor de benoeming tot gej] telijk verzorger van het acad. zieki huis te Groningen: W. Oosterwaq Zevenhuizen (Gr.i. GEREF. KERKEN Beroepen te Rhenen: J. van Dre' te Marknesse; te Oudehori Mildam. J. Cziria te Oude en Nieul Wetering. Va ,r«Al CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Maarssen: H. Brandsma. voorheen zendingspr/ wonende te Amersfoort; te WoerdPn en Rotterdam-O.-Capelle a.d. IJssür H. H. Klomp, kand. te Ede: te Nieugi] Vennep: A. Bijkerk te Aalten; Ee Veenwouden: A. G. v. d. HeijdfL kand. te Putten. vr Aangenomen naar Goes: J. Verhal te Meppel. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te H.I. Ambacht: J Groot te Rijssen; te Lethbridl (Can.), Paterson en Terneuzen: van Straalen. kand. te Gravenzande. KAMPEN Voor het tweede jaP gaat de theologische hogeschoÉ- van de gereformeerde kerken in h J komend winterseizoen in het laiL post-academiale studiedagen br31 leggen. In het afgelopen jaar werden m succes twee post-academiale bijee el komsten belegd in Dordrecht vo predikanten van de classes B rendrecht. Dordrecht en Gel rinchem Naast opniew DordreclP^ zullen deze bijeenkomsten in h^a cursusjaar 1976/1977 ook plaatsvi den in Middelburg voor predikant^1!' in Zeeland en zo mogelijk in Leefe' warden. nc toi ue Zinvol zinloos? 31 juli-6 augure tus op de Hezenberg. pastorafel centrum bij Hattem: bijbelstudil81 gesprek, creativiteit, sport. sp^° Opg. en inf. tel. 05206-1648. (17-#el jarigen). Weet wat je te wachten staat. G organiseerd door het internationaal christelijk studiecentrum. 5 - 13 a£c gustus te Baambrugge. BedoeL voor aankomende studenten. Vai0( uit de bijbel als onfeilbaar Woo{ai van God gesprekken over ne^ marxisme, mystiek, drugs, sexual^ teit enz. Inf. en aanm. tel. 0294L 1827. je Samen leven en geloven in lS^el Internationale jongerenontrnohe tingsdagen. 8 - 12 juli in Bolswaï (14-20 jarigen), georganiseerd dotje; de plaatselijke hervorm4m jeugdraad: ontspanning, toerisn|ai en bezinning. Inf. tel. 05157-3370 fen 2614 of 3215. Ua Jeugdconferentie wereldbond vf? bijbelgenootschappen. 17 - 31 juli Het Grote Bos In Doorn. Westeurf0 pese jongeren bezinnen zich op zi(n' volle verspreiding van de bijbff® Hoofdtaal Engels. Inl. tel. 02N' 243798. ,ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 2