Üoeizaam herstel Nederlands basketbalteam glansrol voor Hennie Kuiper Kwartfinales dames povere vertoning rwr Sportieve wraak van Sullivans Zeven turnsters voor Montreal essures en te veel overtredingen maken Bulgaren kansloos Mecking loopt uit in Manilla Nieuw wereldrecord op 1500 meter erde etappe levert eerste Nederlandse ritzege op rts"- Nederland met 37 verslagen Jour in cijfers Wimbledon-comité gaat voorbij aan emancipatie andaag J Vorige week zondag vielen zo'n 25.000 Lotto-spelers in de prijzen. uw slag slaan. Baanploeg op dreef in Milaan Bill Jankunis nieuw hoogspringtalent TET "DAG 29 JUNI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 9 Bas li otterda ura. Bi 40 Casque am. Celt en. Con na. Dani pi nk 25 ieer 27 27 pass n Rotti .•n Roti cisend r Archai Stordo 1 nr Wate sabl: v.. Irene "JpILTON Nederland is weer terug in de race voor een plaats e finalegroep van het voor-Olympisch toernooi van Hamil- Zondag werd Bulgarije verslagen met 76-63 na een ruststand 37-38. Het herstel van een drietal teleurstellende wedstrijden overigens pas duidelijk zichtbaar in de tweede helft van de noeting met Bulgarije, dat vijf weken geleden Nederland in nog met 81-70 versloeg. nal - 5 de je. Johi 70 zo s pass Altum um 27 a Smits Villano rmoesz Nassbi Bro pass eerste twintig minuten speelde irland zwak. Die aanwijsbare te- kregen de Bulgaren in de helft. Voor beide partijen het een logisch uitvloeisel van fschuwelijke hitte in de hal. De nometer liep op tot 32 graden en jeeft invloed op de sportman die 'linnensport moet bedrijven in duel waarin veel op het spel Het gegeven immers was el, de winnaar behield zijn kan- de verliezer zou feitelijk de zetting van het verblijf in Ha- in als een vakantie kunnen be uwen. rust leek het erop dat Neder- die vakantiegedachte helemaal ko onplezierig vond. Er werd bij ;n met onvoorstelbare lauwheid gespeeld. Er werd soms bijzonder onnauwkeurig geschoten en gemak kelijke kansen werden gemist. Niet temin bleef het voor Nederland lang een minimale, maar gunstige, marge tot vijf minuten voor rust. Een paar slechte passes van Woudstra, ge voegd bij een korte periode van apa thie bij Akerboom, gaven de Bulga ren de kans terug te komen. Kristov, de zekerste schutter, tilde zijn ploeg vlak voor rust boven Nederland uit: 38-37. In de tweede periode hebben de Nederlanders echter laten zien dat men naar Hamilton was gekomen om te basketballen en om. indien mogelijk, dat te doen tot de laatste dag van het toernooi. Tot en met de finale groep dus. Terwijl de inzet van de Bulgaren verschrompelde tot een te verwaarlozen hoeveelheid, groeide de overgave bij Nederland. Desondanks werd het van Neder landse zijde ook geen flonkerend duel, want zelfs de veel gretiger ploeg voelde de slopende werking van de afschuwelijke hitte in de zaal. Het tempo bleef laag, maar lag een stuk hoger dan dat van de Bul garen, die bewust of onbewust hun krachten veel slechter hadden ver deeld. De sleutelfiguur in de slag tegen de vermoeidheid was Jimmy Woudstra. De hoogblonde Amerikaanse Neder lander onworstelde zich aan de greep van Roumen Peitsev. die drommels goed wist dat Woudstra in Sofia 22 punten had gemaakt tegen zijn team. Woudstra en de anderen hadden bovendien het voordeel dat de wat traag reageren de Bulgaren een lange reeks van persoonlijke fouten .maakten. Het werden er 29. tegen *18 van Neder land. Bramzov de produktiefste Bul gaar in de eerste drie wedstrijden met vijftig punten en een schotper centage van ruim boven de zestig. Petrov en Arabed Jiski werden hal verwege de tweede helft met vijf fouten geëlimineerd. Peitsev Enpet- kov beëindigden het duel met vier fouten. Die bestrafte overtredingen waren een afschuwelijke last voor het Bulgaarse team. dat stuk voor stuk zijn lange mannen zag verdwij nen. Bulgarije miste overigens ook lengte door een ernstige enkelbles sure van Golomejev, die net als de minder ernstig aan zijn enkel ver wonde Harrewijn naast de spe- lersbank zat. Alleen Georghi Kristov kon zich handhaven onder de steeds groeien de Nederlandse druk. Deze vaste keus in Europese teams van een jaar of vijf geleden, bleef op zijn ervaring overeind. Ook hij slaagde er echter niet in de machine draaiende te hou den. Tegenover zijn veertien punten uit de eerste helft stonden er slechts zes na rust. Een verdienste voor de Nederlandse verdediging, waarin Ombre de zware taak had deze scherpschutter, die vrijwel de volle dige veertig minuten binnen de lij nen bleef, te beteugelen. De doorbraak van de ploeg van coach Sheridan kwam in het begin van de tweede helft. Nadat de mini male achterstand van één punt was weggewerkt, stond er in de vierde minuut weer een voordelige score op het bord, 47-45. Drie minuten later bedroeg het gat en vooral Woud stra was daarvoor verantwoordelijk tien punten. Het was overigens niet alleen de verdienste van Jim Woudstra. Kees Akerboom had de indolentie van de eerste helft van zich afgeschud en in de verdediging kregen de Bulgaren geen spat ruimte meer. Meer dan vijf volle minuten werden zij van scoren afgehouden en dat besliste het duel. Nederland, dat in Sofia op alle mo gelijke manieren van winst was af gehouden. wilde vurig een revanche en behield steunend en stomend in de broeikas, met kleine schomme lingen, zijn voorsprong van tien punten. Zelfs het voorgoed verdwij nen van Jim Woudstra, vijf minuten voor het einde, had geen invloed meer op het resultaat. Het door hem ontstoken vuur bleef branden. De ploeg namelijk had aan de moei lijkste opgave voldaan. Spelend on der de druk dat de nederlaag een einde aan alle kansen zou maken, werden de gevaarlijkste Bulgaarse spelers geremd in hun scoringsdrift. Bramzov kwam niet verder dan zes punten, terwijl zijn gemiddelde bij de vorige wedstrijden op zeventien lag. Tsjarkov strandde op tien en Peitsev oogstte er slechts veertien. Dat de ervaren rot Kristov profiteer de van de extra aandacht die de anderen kregen, was vooral in de eerste helft een hinderlijk bij verschijnsel. Ook dat werd in de tweede periode gecompenseerd door een Nederlands team dat beheerst de opdracht volgde rustig te blijven. Dat drukte weliswaar het tempo maar het had tot gevolg dat het balverlies in geen verhouding stond tot de hoge totalen van de vorige ontmoetingen. Dat houdt een compliment in voor de intelligentie van de ploeg en bewondering daar voor is op zijn plaats. Nederland heeft zich met overtuiging en inzicht teruggevochten te midden van de ploegen die nog een kans op een plaats in de finale groep hebben. Dat was na Mexico en Spanje eigen lijk nauwelijks nog te verwachten. MANILLA De Braziliaan Henri que Mecking heeft na de twaalfde ronde van het Interzonale schaak toernooi in Manilla zijn voorsprong vergroot. Mecking won van de Ame rikaanse grootmeester Browne. De Tsjech Hort viel van de tweede plaats terug naar de derde door een verliespartij tegen Tsjesjkovsky iSov). Stand I Mecking 91)2 Poloegajevskl 8. 3 Hort 7 l 2 1) 4. Tsjesjkovski 71* l 5. Kavalek en Rtbtt 7. 7. Uhlmann en Ljubojevlc 6 1.2 - l), Panno en Qulnteros C i 1)11 Balasjov, Browne en Spasski 6. Gheorghiu 5 1/2 3). 15 Harandl 4, 16. Biyiasas 3 1/2 (V n 17 Marlottl 3 2). 18. Pachman 3. 19 Ton* 2 f 2». 20 Tan 1.5 t* 2). MOSKOU Tatjana Kazankina is de 'eerste vrouw ter wereld, die de 1500 meter binnen de vier minuten heeft gelopen. Tijdens wedstrijden in Moskou legde de Russin deze af stand af in 3 minuten en 56 secon den. Daarmee bleef zij meer dan vijf seconden onder het oude wereldre cord. dat sinds 9 september 1972 op naam stond van haar landgenote Ljoedmilla Bragina met een tijd van 4.01.4. Ook Raisa Katjoekova, die als tweede eindigde, kwam nog ander halve seconde onder het oude record 3.59,8). De onttroonde Bragina werd derde in 4.02,6. 17«P INEM De Nederlandse wereldkampioen Hennie Kuiper isi ft gisteren de vierde etappe van de Tour de France gewonnen r in de eindsprint de Zwitser Eric Loder te verslaan. De Belg aio ddy Maertens blijft nog steeds de gele trui dragen. In ïische hitte werd een afstand gereden van 258 km van het nse Le Touquet naar het Belgische Bornem. Niet een Bel- :he renner wist zich echter bij de beste zeven te klasseren, ïrtens werd achtste, 14 seconden achter Kuiper. ploeg dat we dan in de kaart van Maertens speelden, maar in Caen toen Jan Raas ontsnapte waren we met te weinig renners vooraan. Nu waren we er met zijn allen en zie hoe geweldig die tactiek uitpakte". Hennie Kuiper beaamde dit volmon dig. De wereldkampioen wachtte zelf rustig op zijn kans. Ongeveer 25 kilo meter voor het einde van de moor dende etappe door Noord-Frankrijk en Vlaanderen probeerde hij het voor de eerste keer Kuiper:, „Dat was een kattesprongetje, alleen om even de reacties te testen. Ik had nagedacht en eerder op de dag ge zien hoe de Italiaan,Fraccaro in een keiharde demarrage 400 meter voor sprong pakte. Ik herinnerde me op dat moment opeens dat die Fraccaro de achttiende etappe van de Ronde van Italië had gewonnen. Ik bedacht dat als ik zelf weg zou springen ik ook in een keer een groot gat moest slaan". 'Zeventien kilometer voor het einde, vlak voor de spoorwegovergang, was het zover. Een kopgroepje van zes renners was juist ingelopen. Kuiper reed in tiende positie in het peloton en jakkerde er uit alle macht van door. De Zwitser Eric Loder, sinds 5 juni professional als knecht van Freddy Maertens, was de enige die hem kon volgen, maar hij deed, ui teraard, geen kopwerk. Kuiper nam in zijn vlucht 400 meter voorsprong. Dat ging met zulk geweld dat gele trui-drager Freddy Maertens per soonlijk op jacht naar de we reldkampioen ging. Een nederlaag in eigen land tegen een Nederlander zou pijn doen. De Belg. die zo'n fan tastische tijdrit in Le Touquet had gereden, joeg kilometers lang achter Kuiper aan. De voorsprong werd echter niet klei ner. doordat de ploegmakkers van Kuiper uitstekend werk deden. Bij het ingaan van de laatste vijf kilome- de grijns van de overwinnaar om ïoajmond en tranen van geluk in zijn reed Hennie Kuiper in het Bel- Bo nem na zijn succesvolle in de vierde en langste etappe de Ronde van Frankrijk recht- ?ks in de armen van zijn vrouw ten zijn anderhalf jaar oude zoon- Patrick. Het gezin van de we- 44jcampioen werd na enkele dagen zorgen overspoeld door een golf geluk. Hennie Kuiper was gist- vier jaar getrouwd. Hij was het eten, maar hij gaf onbewust zijn iw het mooiste cadeau dat onder jegeven omstandigheden moge- ^was. Een etappezege in de Ronde Frankrijk. Hij bleef ondanks alle aik nuchter onder het succes. Ui- - jk tenminste, innerlijk was Hen- aikuiper in Bornem misschien wel 6 ;elukkigste mens ter wereld. *2de Cauwer, de Belgische knecht 3 .slapie" die Kuiper door dik en steunt: ,,Ik kreeg gisteravond telefoontje van mijn vrouw van- 7 België. Ze had contact gehad met rropw van Hennie en die vertelde, Hennie's zoontje Patrick weer :maal gezond was en dat ze alle- naar de aankomst in Bornem ïden komen. Ik heb dit Hennie in 3 Touquet verteld en hij leefde he- 7 aal op. Je hoort hem er niet over, ir ik weet dat hij enorm heeft J en tobben over de ziekte van zijn 2 itje. Het kind had 39 graden 2e de Cauwer voegde aan zijn re- i nog toe, dat de gehele Post ifeg op weg naar Bornem geweldig gereden. De Cauwer: „Toen we jgië binnengingen werd er keihard :den. Er waren voortdurend de- io Tages en bij elke ontsnapping 2\ er een renner van ons mee. Het 4uitstekend. Ik had gezegd dat met zijn allen vooraan moesten 0 en en de koers controleren. Daar- zeiden enkele renners van de DEN HAAG De namen van de zeven turnsters die deel uit maken van de Nederlandse Olympische ploeg voor Montreal, zijn bekend ge maakt. De gekozen turnsters zijn: Ans Smulders (PSV), Ans Dekker (Klimop), Joke Kos (Klimop). Jeanette van Ra- vensteijn (PSV), Carla Braan (St. Mauritius), Monique Bolle- boom (Pro Patria) en Gerrie van Zoeren (Excelsior Nij- kerk). Na overleg tussen chef d'equipe Ank Winckel en trainster Eva Bartha is Karin Stubbe van Excelsior Nijkerk afgevallen. De keuze is ge maakt aan de hand van de resultaten tijdens onderlinge wedstrijden 10 juni op Papen dal en de wedstrijd Engeland- Nederland van vorig weekein de. Karin Stubbe zal niet naar het internationaal jeugdkamp van Montreal gaan. zoals eerst in de bedoeling lag. Zij is met haar vijftien jaar te jong voor dit evenement. Wel komt zij eind augustus in de Franse plaats Antibes uit in internati onale wedstrijden. Van onze honkbalmedewerker HAARLEM In de zevende wedstrijd van de negende Haarlem se honkbalweek behaalde Zuid-Korea gisteren de hoogste zege, die tot nog toe in de annalen van dit evenement vermeld stond. De Koreanen versloegen de Amerikaanse militairen van de luchtmacht (USAFE) met 15-0. Door een 7—3 overwinning van de Sullivans op het Nederlandse team revancheerde Bob Sullivan zich ten op zichte van de organisatie van de Haarlemse honkbalweek. Vond Gé Voogd het team van multimiljonair Bob Sullivan te zwak voor „zijn" Haarlemse honkbalweek, Bob toonde dat zijn te laat uitgenodigde team twee klassen beter is dan het huidige Oranje. Hennie Kuiper steekt triomferend zijn handen omhoog bij zijn overwinning van de 4e etappe. Achter Kuiper Eric Loder, die als tweede finiste. ters bedroeg de achterstand van het peloton 35 seconden. Kuiper: „Ik be gon toen even te twijfelen. Die Loder irriteerde me toch wel en ik had in deze rit niets aan een tweede plaats. Die paar seconden voorsprong tellen ook niet als er straks in de bergen met minuten gesmeten wordt. Ik be sloot in de laatste kilometers voor de etappezege te rijden. Me niet te veel te forceren, zodat ik nog een beetje kracht voor de eindsprint over had.- Ik was echter totaal niet bang meer, toen ik het parcours in Bornem her kende. Vorig jaar, een maand nadat ik wereldkampioen werd, won ik op hetzelfde parcours een kermiskoers. Ik wist dus wat er komen ging en wat ik moest doen. Na de laatste bocht demarreerde ik opnieuw en toen was Loder geklopt. Ik ben geen sprinter, maar ik denk dat Loder veel krach ten heeft verspeeld in zijn pogingen om mij te volgen". Ernie Myers, pinchhitter-coach van het Nederlandse team zag zijn derde honkman, Harm Horeman, maar liefst vier fouten maken waarna hij Horeman verving. Frank Lewis, een van de vijf rijksgenoten, sloeg een homerun in de tweede innings. Harry van de Berg met een honkslag op de honken, scoorde door slim honklo- pen het fweede punt in de vijfde innings. In de zevende innings werd werper Bert Haage (1-2-4-6) vervan gen door Bart Volkerijk (0-0-1-0), werd op zijn beurt in de daaropvol gende innings vervangen door proté gé van Ernie Myers, Ferrie Neute boom (1-0-0-0), die weer een innings later door werper Martin Ronneberg werd vervangen. Het mocht allemaal DE ETAPPE - inle Kuiper ined. Post) de 258 km In 7 uur 1 n 25 sec (gem 34.292 km per uur). 2. Eric (Zwi, Drlessens) zeilde tijd. 3. Pierino !i (Ita. Fontanai 7.31,34. 4. Guy Sibille De Muer). 5 Gerard Vianen (Ned. Caputi n zelfde tijd. 6 Jan Raas (Ned. Post) 6. 7. Vladimiro Panizza (Ita. Chiappanoi Freddy Maertens (Bel, Drlessensi 7.31.39. :ole Gualazzini (Ita, Cribiori). 10. Jacques ssan (Fra, De Muer), 11. P/et van Katwijk Post) 7.1. 12 Lucien van Impe (Bei. Gui- 13. Herman van der Slagmolen (Bel, irr) z.t.,14. Jan van Katwijk (Ned, Post)z.t„ l#lc Lalouette (Fra, Angladei z.t., 17 Michel (Fra. Caput) zt„ 18 Gerben Karstens Post) z.t 19 Mariano Martinez (Fra. idei z.t.. 20. Alain Cigana (Fra. Lapebieiz.t.. Dop Zoetemelk (ned. Caput) z.t. 28. Gerrie imann (Ned, Post) z.t., 40. Roy Schuiten Anglade) z.t.. 49 Bert Pronk (Ned. Post) 07. Aad van den Hoek (Ned. Post) z.t. EMEEN KLASSEMENT eddy Maertens. Belgié 19:57 26. 2. Michel niier. Belgie. op 1.58.3 Jesus Manzaneque. ije 2:29, 4 Roy Schuiten. Nederland 2:32. 5. Pronk, Nederland 2 46. 6. Ferdinand Brac- egie 2 55. 7. Hennie Kuiper. Nederland 3:25. aymond Poulidor. Frankrijk 3:25. 9 Jean e Danguillaume. Frankrijk 3.26, 10. Yves rd. Frankrijk 3 30. 11. Piet van Katwijk, rland 7:31:39. 15 Jan van Katwijk, 18. lens. 23. Zoetemelk, 28 Kneteman. LONDEN Wie op het gebied van de menselijke relaties af wil van het vooroordeel dat vrouwen per definitie grilliger en onbere kenbaarder zijn dan mannen, kan beter steun zoeken bij de computer dan bij het organisatiecomité van Wimbledon. De grootste tennispeelsters ter wereld voegden zich gedwee naar de uitkomsten van het rekentuig. Alle acht geplaatste dames in de kwartfinales van wie de bovenste vier gisteren de sprong maak ten naar de halve eindstrijden, Evert Navratilova, Cawley en Wade zijn de ontmoetingen voor woensdag, precies zoals de computer al weken geleden heeft uitgedokterd. 296-1976 L- 5e RIT I V1 4,3 km-;1 ip 144 km'" j LEUVEN vMannui' VERVIERS kK! fspa Hautiegard Het Wimbledon-comité is minder op de hoogte van de roerselen van de vrouwenziel. Het weigeren om de da mes een gelijk prijzengeld toe te staan zal er naar alle waarschijnlijk heid toe leiden, dat het 100e Wimble- don-toernooi het volgend jaar zonder de betere dames zal moeten doen. Meer dan veertig speelsters hebben reeds de verklaring ondertekend van de vakbond: onder wie met uitzonde ring van de Russische Morozova alle topspeelsters met inbegrip van Bet ty Stöve en ook de beide Britse meis jes bij de laatste acht Virginia Wade en Sue Barker. Of het publiek Wimbledon even mas saal zal steunen als drie jaar geleden toen meer dan zestig mannelijke col lega's Londen meden, valt te bezien. Het kan best zijn dat Wimbledon in deze principezaak een beoordelings fout maakt. Wat dat betreft wonnen de dames gisteren de eerste test case. De bomvolle tribunes van het centre-court en baan overspoelden de speelsters met een vloedgolf van sympathie, ofschoon in feite de zwakste kwartfinales sinds jaren aan de gang waren. Toen de heren aan traden voor de dubbelspelen stroom de het publiek weg. Naar de Engelse tea, zoals het organisatie-comité ver onderstelde, of zijn voor het publiek op gras de slagenwisseling bij de dames beter te volgen. Kijkt men liever op zijn gemak naar een lob van Chris Evert, dan naar een ace van Tanner, die met een snelheid van 240 kilometer op zijn doel afvliegt? Vast staat in elk geval dat het Britse publiek zijn nationalistische gevoe lens beter kwijt kan bij de dames dan bij de heren. Het mannentennis van Engeland stelt al jaren niets meer voor. Het gaat in feite om tamelijk gerin ge bedragen. In totaal misschien dertigduizend gulden op een prij- zentotaal van ruim twee ton en de winst van Wimbledon wordt geschat op meer dan 1.5 miljoen gulden. Het batig saldo gaat geheel naar de En gelse bond, die daarvan in hoofd zaak de opleiding van jonge spelers bekostigt en zo de ongelijkheid in kansen bestendigt. Het valt moeilijk in te zien dat de dames zullen inbin den. Op Forest Hills, waar twee maal zoveel te verdienen valt als op Wimbledon, krijgen zij net zoveel als de heren. De wedstrijden van het Virginia Slim-circuit (alleen voor da mes) trokken in de Verenigde Staten meer publiek dan de heren op de WCT-toer. Het prijzengeld was er ook hoger, en wat per slot van reke ning een heel belangrijk argument is: de televisie-uitzendingen van de dames leverden in de Verenigde Sta ten hogere kijkcijfers op dan die van de heren. Met een jaarinkomen over 1975 van een kleine miljoen gulden (Evert) of een half miljoen (zoals Navratilova. Coolagong en Wade) zullen de dames er weinig voor voe len voor een appel en een ei naar Wimbledon te reizen. Het vervelende is dat de dames bij dit voorlopig laatste Wimbledon- optreden er nog steeds niet in ge slaagd zijn spanning en sensatie te serveren. De aanwezigheid van King en Court in de enkelspelen heeft het spelpeil geen goed gedaan. Van de vier kwartfinales ging slechts één over drie sets. Chris Evert, serener dan ooit. ontregelde naar mate de party vorderde Olga Morzova, die toch al heel wat jaartjes meeloopt, zo zeer dat een totale ineenstorting het gevolg was: 6—3. 6—0. „Ik ben beter in vorm dan ooit." zei Chris van zichzelf. Ze liet het volgen door een eerbetoon aan de kampioene van vorig jaar door te verklaren: „Toch geioof ik dat Billie Jean King ook nu nog elk toernooi zou kunnen winnen waarop-zij haar zinnen had gezet." Virginia Wade. die zaterdag in de derde set een achterstand van 1—5 wegwerkte tegen de 17-jarige Zuid- afrikaanse Kruger hield de Britse hoop hoog door geconcentreerd en agressief spelend Kerry Reid Melvil le met 64. 6—2 uit te schakelen In de halve finales ontmoet Wade eveals vorig jaar Evonne Cawley- Coolagong. die in vloeiende stijl af rekende met Rosie Casals: 7—5 6—3. Uitslag kwartfinales dames en kelspel: Chris Evert (V$t)~Olga Mo rozova Sov6—3, 6—0. Virgina Wa de (O-Br.t—Kerry Reid (Aus.i 6—4. 6—2. Evonne Cawley (Aus.)—Rosie Casals (Vst.) 7—5. 6—3. Martina Na vratilova (Tt).)—8ue Barker (G-Br.) 6—3. 3-6. 7—5. lAOVEWENriLI Haal roeteen een formulier bij uw club of winkelier. X XX. X CX XXXAX* X X XX X X Xx X niet baten. Nederland ging roemloos ten onder. De Koreaanse aanval lijkt de proble men uit het begin van het toernooi te boven te zijn, zoals de ongeveer 2000 toeschouwers konden constateren. In de vijfple slagbeurt sloegen Hae Chang Lee en Bon Young Kim de tiende en elfde homerun van het toernooi. Het waren de eerste twee homeruns voor de Koreanen. De Amerikaanse werper Steve Du- deck hield de Koreaanse ploeg tot en met de achtste beurt op 0—7. In de laatste innings moest hij plaats ma ken voor Jack Lamb, na drie achter eenvolgende honkslagen. Ook met Lamb hadden de Koreanen nauwe lijks moeite. Zij vestigden met acht honkslagen in de laatste slagbeurt een toernooi-record. De drie Ameri kaanse werpers (Lieneman kwam nog op de heuvel voor Lamb) stond in totaal 21 klappen toe in deze wed strijd. Slechts Lynch en Schaeffer ontfutselden de Koreaanse werpers een honkslag. MILAAN De Nederlandse wie lerploeg voor de baanwedstrijden zal zeker niet kansloos afreizen naar Montreal. De ploeg van Frans Mahn behaalde bij wedstrijden in het nieuwe sportpaleis in Milaan goede resultaten Mahn toonde zich dan ook optimistisch voor de Olym pische strijd. De achtervolgingsploeg. bestaan de uit Herman Ponsteen. Gerrit Mohlman, Peter Nieuwenhuis en Ger Slot, reed de snelste tijd ooit door een Nederlandse ploeg op de klokken gebracht: 4.25,24. EUGENE Een nieuwe ster is de laatste dag van de Amerikaanse se lectiewedstrijden atletiek, opge staan. Zijn naam is Bill Jankunis, een 20-jarige student van 1,89 meter lengte en 82 kg. HIJ wist op het hoogspringen de grote favoriet voor Olympisch goud, Dwight Stones, te verslaan. Jankunis. die zijn 21e ver jaardag viert, overmeesterde de hoogte van 2.28 meter, vijf centime ter verder dan zijn persoonlijk re cord. Stones bleef steken op 2,25 meter, evenais James Barrineau, die derde werd Tom Woods kwam niet verder dan de gedeelde zesde plaats met 2,18 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9