voor vier huurlingen in Angola Hogere rente bij de ABN. §/raagtekens bij begin van de Europese ,rode top' Ford kapittelt Italianen en Britten Honger dreigt in Beiroet sEanes: wet Hiooit meer "iode letter Geen melding over Russische wapens 8%% SV2 8V4 8 6 6 5 4%% 4 Algemene Bank Nederland „Overbestedingen in sociale voorzieningenpakket" HÏoe kreeg Breznjew de communistische leiders bij elkaar? 29 JUNI BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 (ADVF HTENTlL' I hei heefj gei >s. V: Se. cal Hei EANDA (Reuter, UPI, AP) Een Angolees volkstribunaal ft gisteren vier blanke huurlingen ter dood veroordeeld igens hun aandeel in de burgeroorlog. Negen andere huurlin- din kregen gevangenisstraffen, variërend van 16 tot 30 jaar. De Ddracf)odvonnissen zullen door een vuurpeloton worden voltrokken. Tijdi 5. Vl iak iredi: et ei toei curi t pa: wij tn ei vin. Dm al erkoi ei| situal inde ar i.v. doodstraf moet nog worden be- ichtigd door de Angolese presi- r»t Agostinho Neto. Gisteren zei de itse advocaat Peter Warburton, een van de huurlingen verdedig- dat de doodstraf wel eens binnen i uur voitrokken zou kunnen wor- en dat hij daarom, samen met Jere verdedigers, de Angolese pre- ïnt zo snel mogelijk een petitie aanbieden, waarin om gratie It gevraagd. uaj ISSABON (Reuter, UPI, AP) De euw gekozen Portugese president "t v ineraal Antonio Ramalho Eanes ;n.P.f ïeft gisteren in zijn eerste toe- >raak als staatshoofd gezegd dat aal, wet nooit meer een dode letter zal orden. „De minderheid zal de wil w in de meerderheid moeten respec- ren-f aidus Eanes. ama Ond e president zei herhaaldelijk dat et en orde zullen worden ge- m 18 mdhaafd en hij waarschuwde de en£Wimunisten en de uiterst linkse dat zij zich aan de wet moe- ®en n houden of anders daarvan de aa ivolgen zullen ondervinden. „Geen ÖU ikele vorm van opstandige activi- i?.agiten zal worden toegestaan, uit uiusieike hoek die ook komt", aldus de -esident. Hij bevestigde dat hij de pcialistische leider Mario Soares vraSen een regering te vormen. ines verklaarde: „Ik zal president alle Portugezen zijn. Ik wil een iatoi?imaat van verzoenin6 en een sfeer e jan vrijheid." De president zei op persconferentie het vestigen et tfn politieke stabiliteit, die tot eco nomische herstel leidt als zijn eerste tak te zien. De vier ter dood veroordeelden zijn de uit Cyprus afkomstige Brit Costas Georgiou, alias kolonel Callan, die als commandant van de huurlingen optrad, de Brit Andrew McKenzie die evenals Georgiou zou hebben deelgenomen aan het doden van veertien Britse mede-huurlingen, die weigerden te vechten, de Brit John Barker en de Amerikaan Daniel Ge- arhart, die zich per advertentie als huursoldaat zou hebben aangebo den en contact zou hebben gehad met een internationale huurlingen- groep in Zuid-Afrika. Gearhart, die een ziekelijke vrouw en vier jonge kinderen achterlaat, werd al een paar dagen na aankomst in Angola gevangen genomen en zou nog geen schot gelost hebben. Maar volgens de rechter liet het geen twij fel of de Amerikaan was een zeer gevaarlijk man. Afgaande op de getuigenverklaring van de Amerikaan Gary Acker, zei het tribunaal dat de Amerikaanse federale recherche FBI „volledig op de hoogte was van deze handel in oorlogsprostituees en niets heeft ge daan om hier een eind aan te ma ken". De rechter vond dat huurlin genbendes lang genoeg de Afrikaan se bodem geteisterd hebben en dat harde straffen noodzakelijk waren om hier een eind aan te maken. Bal Leeftijd n een vraaggesprek met een Portu gese krant zei de nieuwe president lat de groter dan verwachte aan lang voor de linkse presidentskan- lidaat Otelo Saraiva de Carvalho f in hogelijk tot onrust kan leiden. Ge- oudfcraal Eanes zal op 5 juli door een ki iescommissie officieel worden uit- eroepen tot Portugees president, seci ie einduitslag van de presi dentsverkiezingen werd gisteravond aPPifficieel bekend gemaakt. Het blijkt en at generaal Eanes 61,54 procent oteifan het aantal stemmen heeft ver- Crufyorven. Op de tweede plaats komt Jfoajoor Carvalho met 16,52 procent derde is premier Azevedo met 4,36 procent. De kandidaat van de ommunisten kreeg 7.58 procent. De pkomst was 75,72 procent. Bij de straftoemeting voor de niet ter dood veroordeelden heeft het tri bunaal rekening gehouden met de leeftijd. Zo kregen de beide jongste beklaagden, de 21-jarige Gary Acker uit Californië en de 20-jarige John Nammock uit Londen beiden 17 jaar gevangenisstraf. In de uitspraak werden alle be klaagden schuldig bevonden aan „plundering, het opblazen van brug gen. verkrachting en ongerechtvaar digde moord". „Ze hebben bij hun verachterlij ke orgie een spoor van lijken achter zich gelaten, lijken met wijd opengesperde ogen. verkoolde lijken, opengesperde magen", zo ver klaarde de rechter. Georgiou, de man die bevel gaf de 14 Britse huur lingen die niet wilden vechten neer te schieten, gaf geen blijk van emo tie bij het horen van de uitspraak, maar zijn zuster, die achter in de publieke tribune aanwezig was barstte in tranen uit. De twee Amerikaanse advocaten Robert Cesner en Bill Wilson die de Amerikaanse huurlingen hebben verdedigd, verklaarden gisteren dat ze met hun werk door zouden gaan totdat de Amerikanen weer thuis in de Verenigde Staten zijn. In de slot uitspraak van het tribunaal werden Groot-Brittanië en de Verenigde Staten beschuldigd van medeplich tigheid bij hetrecruteren van „privé- legers" om zwarte revolutionaire re geringen in Afrika ten val te bren gen. De huurlingen werden gezien als „instrumenten bij deze politieke orkestratie". Zo werd de Amerikaan se inlichtingendienst CIA schuldig bevonden aan financiering van het huurlingenproject in Groot- Brittanië en de Verenigde Staten, dat werd uitgevoerd als onderdeel van „Kissingers nieuwe visie op de buitenlandse politiek na Vietnam, waardoor de huidskleur van de lij ken nu wordt gewijzigd". MOSKOU (AFP. Reuter) Koning Hoessein van Jordanië heeft gis teren zijn elfdaagse bezoek aan de Sowjet-Unie afgesloten en is in de Jordaanse hoofdstad Amman terug gekeerd. In het slotcommuniqué dat na zijn aankomst in Amman door het officiële Russische persbureau Tass werd uitgegeven stond dat de Sowjet-Unie Jordanië zal helpen bij het zoeken naar olie, het aanleggen van hoogspanningsleidingen en het opleiden van technisch personeel. Er werd geen melding gemaakt van de eventuele levering van een lucht- afweersysteem, terwijl dat juist het doel van Hoesseins bezoek was. De levering van dergelijke installaties door de Verenigde Staten ging niet door omdat Jordanië de prijs van 850 miljoen dollar niet kan betalen. Koning Hoessein heeft besprekin gen gevoerd met president Podgor- ny, maar met partij-secretaris Breznjew heeft hij geen onderhoud gehad. Impliciet werd verder in het commu niqué duidelijk dat de beide landen een andere houding aannemen ten aanzien van de Palestijnse rol in het conflict in Libanon. In verband met de ontwikkeling van de rente op de geld en kapitaalmarkt heeft de ABN besloten een aantal rentetarieven te verhogen. Nieuwe spaartarieven. Per 1 juli 1976 geldt de volgende rentevergoeding: 7V2% 6V2% (was 8Vi%) (was 8 (was 73A (was 7V2 (was 7 (was 6 Spaardeposito 7 jaar vast Spaardeposito 6 jaar vast Spaardeposito 5 jaar vast Spaardeposito 4 jaar vast Spaardeposito 3 jaar vast Spaardeposito 2 jaar vast De volgende tarieven blijven ongewijtjgd: 7/4 Jeugdspaarboekje Zilvervloot Spaar-Extra-Boekje/Spaar-Extra-Rekening Spaardeposito met 24 maanden opzegging Spaardeposito met 12 maanden opzegging Spaardeposito met 6 maanden opzegging Spaardeposito met 3 maanden opzegging Spaarrekening/Spaarboekje m% 61/2-8% (was6 71/2 Spaardeposito's met oplopende rente - looptijd 2,3 of 4 jaar BEIROET (REUTER. UPI.AP) Met de sluiting van Beiroets enige verbinding met de buitenwereld, de internationale luchthaven, wordt de Libanese hoofdstad bedreigd door een acuut voedseltekort. SAN JUAN (Reuter, UPI, AP) De Amerikaanse president Ford heeft gisteren tijdens de economische topconferentie op Porto Rico Italië en Groot-Brittannië gekapitteld in verband met de grootte van de sociale voorzieningen in deze landen. Ford wees met name op het gevaar van de inflatoire gevolgen bij overbe- stedingen. Volgens Ford, die op het terrein van de financiële politiek uit gesproken conservatief is, zijn al te uitgebreide sociale voorzieningen in grote mate verantwoordelijk voor de inflatie, die bij de economische te ruggang van 1974 en 1975 optrad. Ook buiten de wijken van de hoofd stad waar de gevechten tussen de linkse Libanezen en Palestijnse bondgenoten tegen de rechtse chris telijke militaia's voortduren, wordt de toestand voorde nog achtergeble venen steeds moeilijker. De stad wordt bedreigd door honger en ziek ten. gevolg van een voedseltekort, gebrek aan medicamenten en het uitvallen van stroom en watertoe voer, nu zeven dagen geleden. Het uitvallen van de electriciteit heeft volgens berichten uit Beiroet de bak kerijen buiten bedrijf gesteld. Ook is er een groot gebrek aan meel. Volgens reizigers die zondag met het laatste vliegtuig uit Beiroet in de Jordaanse hoofdstad Amman aan kwamen. is de stad een grote vuilnis belt geworden. De bevolking van Beiroet is aangeraden zich zo snel mogelijk te laten inenten tegen cho lera en tyfus. Plaatselijke artsen zeg gen dat het aantal slachtoffers van eventuele uitbrekende epidemiën hoger zou kunnen worden dan het officiële dodental van bijna 29000 als gevolg van de nu reeds 15 maanden durende burgeroorlog. „Alle zieken huizen zijn maanden geleden al ge stopt met de opname van gewone patiënten. Ze houden hun bedden vrij voor de mensen die ernstig ge wond raken bij de gevechten", aldus een arts. Ook gisteren gingen de gevechten in en rond Beiroet onverminderd voort. Linkse moslems beschoten gisteren de havenstad Jounieh, een bolwerk van de rechtsen ten noorden van de Libanese hoofdstad. Volgens waar nemers uit vergelding voor de be schieting door rechtse eenheden van het vliegveld van Beiroet. Toen werd een Boeing 707 van ..Middle East Airlines" door een voltreffer geraakt, waarna het toestel in brand vloog. De gezagvoerder kwam daarbij om het leven en twee bemanningsleden werden gewond. Intussen hebben de christelijke militaia's voor morgen een nieuwe beschieting aangekon digd. Zij willen daarmee deelneming in een commissie, bestaande uit alle bij het Libanese conflicht betrokken partijen, afdwingen. Deze commissie moet het luchtverkeer controleren om eventuele, wapenleveranties te gen te houden. Ook de verbitterde strijd om de twee Palestijnse kampen bij Oost- Beiroet, Tel Al-Zaatar en Jisr Al- Basja, werd gisteren onverminderd voortgezet. De als bemiddelaar in Libanon optredende Libische pre mier Jalloed beschuldigde de chris tenen er gisteren van met hun aan vallen op de kampen „indirect" het gemeenschappelijk-Arabisch vrede- s-initiatief te verhinderen. Een rechtse militaire woordvoerder deel de gisteren mee dat niemand kwaad zal worden gedaan als de kampen, die volgens hem nauwelijks meer te verdedigen waren, zich overgeven. Zo niet. aldus de woordvoerder, dan volgt liquidatie. Linkse radiostati ons hebben het voorstel echter van de hand gewezen. Een woordvoerder van het radicale volksfront voor de bevrijding van Palestina (PFLP) zei dat linkse en Palestijnse troepen een tegenaanval waren begonnen en dat ze daarbij aan de winnende hand waren. Tijdens de conferentie kreeg Italië de toezegging van verdere internati onale financiële hulp bij het oplos sen van de ernstige problemen in het land. Volgens woordvoerders tijdens de topconferentie is het dan wel no dig dat de nieuwe regering van Italië overtuigend orde op zaken stelt in het eigen huis. De Italiaanse waarnemende premier Aldo Moro zei dat zijn land misschien genoodzaakt zou zijn om hulp te vragen maar hij noemde daarbij geen specifieke bedragen. Groot-Brittannië heeft nog onlangs voor een bedrag van ongeveer 15 miljard gulden aan hulp gekregen ter ondersteuning van het pond ster ling. Ford riep de deelnemers aan de top op voorrang te geven aan de bestrij ding van de inflatie. Hij kwam hier bij in conflict met de Britse eerste minister James Callaghan. Deze zej na een pleidooi van Ford om forse maatregelen om de Britse econorhie te herstellen dat dit herstel bemoei lijkt wordt door maatregelen van economisch sterke landen zoals de Verenigde Staten. HIJ doelde hierbij met name op de eigen economie be schermende besluiten van die sterke landen. De Amerikaanse minister van finan ciën William Simon deelde tijdens een persconferentie mee dat de ze ven deelnemers aan de top eendrachtig hadden besloten door te gaan met het herstellen van de eco nomie. „We willen daarbij de werk loosheid naar beneden brengen", al dus Simon, die als belangrijkste be sluit noemde de wil om de inflatie laag te houden. Volgens conferentie kringen zouden er ook besluiten zijn genomen over het verminderen van handelstarieven, regelmatige confe rentie over de handelsbetrekkingen met de landen van het Oostblok en over de bestrijding van omkopingen door multi-nationale onderne mingen. Woordvoerder tijdens de topconfe rentie wekten de indruk dat de deel nemers verdeeld zijn in twee groe pen, die met sterke en die met zwak kere economieën. Ford stelde voor het Internationale Monetaire Fonds IMF te gebruiken om landen te hel pen. die lijden onder een ernstig te kort op de handelsbalans zelfs als die landen niet meer in aanmerking zou den komen voor kredieten van het IMF. Hij was van mening dat aan die hulp strenge voorwaarden zouden moeten worden gekoppeld over de te nemen bezuinigingsmaatregelen. itbl or J. den Boef le Jrote vraagtekens moeten geplaatst worden bij de conferentie van Europese communistische srtijen, die vandaag en morgen in Oost-Berlijn wordt gehouden. Want het is allerminst duidelijk be zij vlak na de verkiezingen in Italië en Portugal doorgang kan vinden, terwijl Joegoslavië pg levensgrote bezwaren heeft. werfet de door de Sovjet-leider Leonid fingfeznjew gewilde conferentie aan driqt eind van deze maand zou worden cheRiouden. stond drie maanden gele- jentfn eigenlijk al vast. We hebben er veHen (in Trouw.Kwartet van 3 april) 4 i^voerig bij stilgestaan. Kort vóór wj Italiaanse verkiezingen op 20 en junj stond de begindatum vast. al rdirld Joegoslavië nog de nodige pro- En nu is het zo ver- 28 Euro- TnOse communistische partijen zijn in ^eepst-Berlijn vertegenwoordigd. En urt esident Tito leidt zelf de Joegosla- £^che delegatie. vraagtekens houden verband ?°fet de gebeurtenissen van de afgelo- vier weken. Daarin kwam Joe- jslavië vrijwel geheel alleen te h nPan De taliaanse cp maakte er j100^ bezwaar tegen dat de conferen tie? kort na de verkiezingen in eigen wfcd. zou beginnen. Om de Joegosla- Bche partij een plezier te doen left PCI-leider Enrico Berlinguer gesuggereerd, de conferentie tot ,<4 herfst uit te stellen. Moskou jnste daar blijkbaar niet op in te iel(fan en berlinguer schikte zich erin. ?nd .rdïervositeit Ie f van Roemenië hadden de Joe- niets meer te verwachten, berichten in de Neue Zilrcher irsiJitung van 10 juni zou men kunnen :n Bmaken dat het niet veel gescheeld Ileft, of troepen uit de Sowjet-Unie »v<juden (ruim een maand geleden) zijn binnengevallen. Het p<*l op dat de Roemeense reserves gemobiliseerd. Overal in Roe- tejenië heerste grote nervositeit. Er veerd volop gehamsterd. Officieel btrden de troepenbewegingen afge- algan met de verklaring, dat er echts routine-oefneningen met re- *visten werden gehouden. Er werd echter niets gezegd over het feit. dat ook veel in het buitenland wonende Roemenen aan de manoeuvres deel- De grote onzekerheid over de voob- nemens van de Sowjet-Unie zou er toe hebben geleid dat Roemenië haar bezwaren tegen het doorgaan van de Europese dode top opgaf. Waarschijnlijk gebeurde dit tijdens een bezoek dat Konstantin Katoes- jew, één van de secretarissen van het centrale comité van de CP van de Sowjet-Unie, vier weken geleden aan president Nicolae Ceauscescu bracht. Na afloop van de besprekin gen verklaarde Ceausescu dat „Roe menië geen territoriale aanspraken heeft tegenover de Sowjet-Unie (Bessarabië), dat het zijn verplich tingen als lid van het Warschau Pact volledig zal nakomen en dat het na ontbinding van de militaire blokken de sociale verworvenheden van de Sowjet-Unie zal verdedigen". En dat is niet weinig. In Boekarest werd openlijk toegege ven dat de conferentie, wat Roeme nië betreft, kon doorgaan. Het in Belgrado uitgegeven blad „Politi- ka" bracht de houding van Roeme nië in verband met een artikel in het in Moskou verschijnende blad Nieu we Tijden. Daarin werd gesugge reerd dat de Sowjet-Unie een meer flexibele houding zal aannemen ten aanzien van de oude opvattingen over internationale leuzen. Het zou vooral gaan om het begrip „proleta risch internationalisme", waarmee de Sowjet-Unie haar greep op de Europese communistische partijen probeert terug te krijgen. Laten wachten Onverwacht dook Katoesjew na zijn bezoek aan Roemenië in Joegosla vië op. Hij wilde door president Tito worden ontvangen omdat hij een brief van Breznjew moest overhan digen. Drie dagen liet men Katoes jew wachten en toen hij bij Tito was geweest, bleek er niets te zijn veran derd in de Joegoslavische opvattin gen. Stane Dolanc, secretaris van de uitvoerende commissie van de Joe goslavische CP, reisde ijlings naar Italië om met Berlinguer overleg te plegen. Tudor Koetovic, één van de secretarissen van het centrale comi té van de Joegoslavische CP, spoedde zich naar Roemenië om met Ceausescu te praten. Toen bleek duidelijk, dat Moskou Joegos lavië had geïsoleerd. Het door Ber linguer gesuggereerde uitstel tot de herfst was slechts een nogal door zichtige verontschuldiging In Joegoslavië had men overigens al eerder reden om aan te nemen dat plannen van de Sowjet-Unie voor de „integratie" van alle door commu nistische partijen geregeerde staten met inbegrip van Joegoslavië en Albanië in een veel verder gevor derd stadium waren, dan algemeen werd verondersteld. De correspon dent van het Joegoslavische persbu reau Tanjoeg in Praag publiceerde een dag na het vertrek van Katoes jew een artikel dat aan dit onder werp was gewijd. De plannen bevatten de stichting van „één socialistische natie, onder één socialistische regering". Bijzon derheden hierover werden afge drukt in „Mlada Fronta" rvan de Tsjechoslowaakse jeugdbeweging), de in Pressburg verschijnende „Prawda" en het theoretische partij- orgaan „Nova Mysl" Volgens de Russische en Tsjechoslowaakse schrijvers van de artikelen zouden van die „ene socialistische natie" deel uitmaken, „de inwoners van alle bij het Warschaupact, maar ook De Sowjetrussische leider Leonid Breznjew en zijn adviseurs (links) hadden gisteren voor het begin communistische top een ontmoeting met de Joegoslavische delegatie onder leiding van president Tilo. de tot de socialistische landen beho rende staten" Voor „nationale bij zonderheden" zou geen plaats meer zijn. Toezeggingen Met gemengde gevoelens bezag men in Joegoslavische leidende kringen dan ook het feit dat de conferentie iets heel anders dreigde te worden, dan aanvankelijk was overeengeko men Moskou was er ongeveer an derhalf jaar geleden pas in geslaagd, onafhankelijke partijen als de Joe goslavische bij de voorbereidende besprekingen te betrekken, nadat het enkele belangrijke toezeggingen had gedaan. Zo zou de conferentie een „vrije uitwisseling van menin gen" worden, met politiek beperkte thema's Hei slotdocument zou ab soluut niet bindend zijn Het werd naarmate de tijd verstreek echter steeds duidelijker dat de Sowjet-Unie er slechts op uit was. haar aanspraken op de leidende rol in de communistische beweging door te drukken. Zo eiste zij de laatste tijd. dat documenten met een eenvoudige meerderheid aan vaardbaar moeten zijn. als er geen eenstemmigheid zou bestaan. Toen Katoesjew onverwacht in Joegosla vië opdook, maakte men hem gedu rende de drie dagen voor zijn bezoek aan Tito duidelijk, dat Joegoslavië alleen zal meedoen als de conferen tie geen bindend karakter heeft en niet verwijst naar „het monolltische karakter van het wereldcommunis me" en naar de Sowjet-opvatting over het „proletarische internatio nalisme". Joegoslavië wilde meer het weiger de de conferentie te beschouwen als een natuurlijke voortzetting van door Moskou in de afgelopen 30 jaar georganiseerde conferenties, waa rop titoïstische Joegoslaven als revi sionisten en erger werden veroor deeld Belgrado verlangde dat de conferentie gezien wordt als een niet bindende bijeenkomst „zonder ver leden en zonder toekomst en zonder veroordeling van welk revisionisme ook". Joegoslavië zit nu ook met het le vensgrote probleem, dat het zijn bu ren niet meer kan vertrouwen, zelfs Roemenië niet. In Belgrado gaat men er thans van uit dat president Ceausescu niet langer de moed kan opbrengen om zijn principes tegeno ver Moskou hoog te houden. Men wantrouwt zijn loyale medewerking binnen het Warschaupact en steekt zijn afkeuring over zijn orthodoxe communistische politiek niet onder stoelen of banken Nog meer zorgen maakt men zich in Joegoslavië over de machtsstrijd in Albanië. Men sluit de mogelijkheid niet uit dat Moskou daarvan ge bruik wil maken om dat land weer in het gareel te brengen. Zonodig zou Moskou van Joegoslavië doortocht eisen voor naar Albanië oprukkende Sowjettroepen. Hoe hoog Joegosla vië de jongste ontwikkelingen op neemt, moge blijken uit een artikel in het partijblad „Borba". waarin openlijk wordt gewaarschuwd dat Joegoslavië zijn houding ten aan zien van het'verdrag tegen spreiding van kernwapens (non-proliferatie) mogelijk zal herzien. Het gebeuren op de vandaag te be ginnen conferentie moet ook wor den bezien tegen de achtergrond van de werking van wat gemakshal ve de „Sonnenfeldt-doctrine" wordt genoemd. In december bepleitte Helmut Sonnenfeldt, een medewer ker van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Henry Kis singer, een „organische relatie tus sen de Sowjet-Unie en andere Oost- europese landen". Hij noemde het tragisch dat de banden tussen deze landen voornamelijk zijn gebaseerd op militaire overheersing Wereldoorlog Sonnenfeldt meende dat een derge lijke „organische relatie" het gevaar van een derde wereldoorlog zou ver kleinen De mogelijkheid dat deze uitbreekt, zag hij in een eventueel toenemend Europees nationalisme en verzet tegen het Juk van de Sow- jetmacht, die vroeg of laat tot uit barsting kunnen komen. Vooral in Roemenië werd fel op dit hardop- denken van Sonnenfeldt gerea geerd. omdat de Sowjet-Unie er dankbaar gebruik van korl maken Het zou dan ook wel eens zo kunnen zijn dat de Roemeense capitulatie voor de druk van Moskou mede te wijten is aan de te grote betekenis, die aan de suggesties van Sonnen feldt is gegeven In het Hoemeense partijblad „Scinteia" noemde Polit- buro-lid Cornel Burtica zijn denkbeelden een „anachronisme", iets dat niet meer past in de omstan digheden van het ogenblik „Zij wil len een historisch proces ongedaan maken en negeren de vastbesloten heid van de volkeren, hun eigen weg te gaan. De verwezenlijking hiervan ls nu in gevaar"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7