[ans op centraal loonakkoord s er niet beter op geworden PvdA vindt kabinet zuinig; CDA vindt het niet zuinig genoeg Zaak-Menten (opnieuw) in onderzoek? Hartpatiënten naar Amerika vamerleden kritisch %/er bezuinigen op éciale uitkeringen Van Agt Ook Eerste Kamer is akkoord met eventuele ingreep in de lonen 'oorzitter van federatie NV V/NKV is pessimistisch Levensbelang voor kabinet Arthur Pouw na zijn doodvonnis nog in gevangenis Algiers Justitie verzamelt stukken over oorlogsverleden INSDAG 23 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 onze sociaal-economische redactie II HAAG De kansen op een loonakkoord zijn gisteren niet zoiiegen. De werkgevers weigeren in te gaan op een voorstel van daa|CNV voor premieverlagingen plus een bruto loonsverhoging dat30 gulden per maand voor iedereen. De werkgevers willen niet bieden dan 20 gulden per maand. Voor de FNV (NVV/NKV), JenTgrootste deel van de vakbeweging, is zelfs 30 gulden ie rfschijnlijk niet genoeg. bruto erin niet bespreekbaar is. zie ik geen basis om het eens te worden", aldus de voorzitter van het FNV. >k ar® norgen wordt het loonoverleg «et. Minister Boersma liet jogiën dat het kabinet wel zijn fiat n iunnen geven over een loonak- iagO op basis van het voorstel van e NV. Dit voorstel zou leiden tot t j^tijging der loonkosten met 9,3 zint. Eerdere voorstellen van het ziejpet zelf kwamen op 9,2 procent. vond dat eentiende procent onoverkomelijk zou zijn voor ^abinet" als een loonakkoord er- g iSzou staan of vallen. nadruk en bij herhaling heeft eej-voorzitter Kok in het overleg 1 bi gisteren werkgeversvoorzitter j Veen gevraagd of het CNV- rejtel „bespreekbaar" was wat de .m,2gevers betreft. Als dat zo was, I ^^vermoedelijk Kok de federatie- ceni van de FNV, die gisteravond kaderde, zover hebben willen zien de pi gen dat met het CNV-voorstel ^uitgangspunt verder werd ge- wojt met de werkgevers. Mr. Van ogel antwoordde echter „neen", ika i «simistisch is rtfloop van het overleg deed Kok voofook nogal pessimistisch over de eeien op een loonakkoord. „Als de jk pinatie met die dertig gulden Rekenkundig zit er nog wel wat ruim te in het werkgeversstandpunt. Eer der namelijk hebben de werkgevers suggesties van het kabinet verwel komd die uitkwamen op een loonkos tenstijging van 9,2 procent. De com binatie van premieverlaging plus 20 gulden bruto, zoals de werkgevers nu bieden, komt uit op 9,1 procent. Een combinatie met 25 gulden bruto zou uitkomen op ongeveer 9,2 procent. Het werkgeversbod leidt tot een net to loonsverbetering van 38 gulden per maand voor de modale werkne mer 24.500 bruto per jaar). Het CNV-voorstel komt uit op 44 gulden en de FNV-eis op 55 gulden. Zou het werkgeversaanbod worden verhoogd tot 25 gulden bruto, dan zou de netto verbetering voor de modale werkne mer uitkomen op 41 gulden per maand. De werkgeversdelegatie bestaat be halve uit de verbonden van grote ondernemingen ook uit de verbonden van middenstand en landbouw. Voor al het midden- en kleinbedrijf, met sectoren waar veel lager betaald per- Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister Boersma noemde gisteren de samenhang tus sen loonmatiging, bezuinigingen en maatschappelijke hervormingen „van levensbelang voor het kabinet". Maar ook vindt hij het „volstrekt onjuist te beweren dat die hervormingen alle door links worden gewild". Boersma zei dit in de Eerste Kamer bij de bespreking van het wetsvoorstel om zonodig een nieuwe loonmaatregel te kunnen treffen voor de tweede helft van dit jaar. Boersma verwacht van het debat over de bezuinigingen in de Tweede Kamer deze week „garan ties" dat de samenhang wordt geac cepteerd, ook al kunnen dat geen wa terdichte garanties zijn, en zal de Ka mer de regeringsvoorstellen inzake de hervormingen niet zonder meer hoe ven slikken. soneel in dienst is, is bevreesd voor de sterke kostenstijging die voort vloeit uit loonsverhogingen in voor ieder gelijke bedragen Het voorstel van het CNV zou de koopkracht van de modale werkne mer dit jaar versterken met 0,6 pro cent vergeleken met 1975. Dat is meer dan bij de FNV-eis. Die zou voor deze werknemer 0,2 procent koopkrachtverbetering opleveren. Zelfs het werkgeversbod zou leiden tot meer koopkrachtverbetering dan de FNV-eis. namelijk 0,4 procent. In deze becijfering wordt echter heel 1976 vergeleken met heel 1975. Er worden gemiddelden vergeleken, en geen niveau's per maand. Geldillusie Minister Boersma heeft erop gewezen dat de hoge eis van de FNV groten deels verdwijnt aan belastingen, pre mies en extra prijsstijgingen. In koopkracht gemeten blijft er nauwe lijks meer resultaat over dan in de andere voorstellen in het loonover leg. Boersma sprak in dit verband gisteren over „geldillusies". Hij er kende echter dat bij de vakbeweging bruto loonsverhogingen psycholo gisch zwaarder kunnen wegen dan netto resultaten. De FNV is het loonoverleg ingegaan met 102 gulden als eis. Als er 25 gulden zou uitkomen, is de sprong zeer groot, ook al zou door de premie- verlagingen de stap terug slechts 14 gulden netto bedragen, namelijk van 55 naar 41 gulden. Als een centraal loonakkoord uitblijft, zal Boersma waarschijnlijk een nieuwe loonmaatregel afkondi gen. Zo'n nieuwe loonmaatregel zou dan waarschijnlijk, gezien de uitla tingen van Boersma gisteren, inhou delijk neerkomen op het voorstel van het CNV. Van een verslaggever SCHIPHOL Zeven Nederlandse hartpatiënten zijn gisteravond van Schiphol vertrokken om in het Ame rikaanse Houston een open hartope ratie te ondergaan. Zes van de zeven patiënten (allen mannen) zijn verge zeld van hun echtgenotes en hebben een cheque van vijfduizend dollar bij zich voor de kosten. Vermoedelijk worden zij donderdag en vrijdag geo pereerd. Als zich geen complicaties voordoen komen zij na veertien da gen, op 9 juli, terug. Het is de eerste maal dat een reis naar Amerika met een dergelijk doel georganiseerd is. Eerder zijn wel in dividuele Nederlanders voor een har toperatie naar Amerika gereisd. De reis is georganiseerd door de Neder landse hartpatiënten vereniging, die onder voorzitterschap van de heer H. S. Ficvct uit Breda al een groot aan tal jaren actie voert om in Nederland meer hartchirurgische centra van de grond te krijgen. De zeven patiënten worden vergezeld door hartchirurg dr. P. J. van der Schaar, psycholoog drs F. Knavcn en verpleegkundige P. Goote. Ook de heer Fievet reist mee. De patiënten worden geopereerd door de Amerikaanse hartchirurg dr. Denton Cooley, die heeft toegezegd 25 tot 30 patiënten uit Nederland per maanden te kunnen helpen. Op de foto: De zeven patiënten voor hun vertrek met familie op Schiphol. onze sociaal-economische redactie I HAAG Enkele bezuinigingen die het kabinet heeft voor- eld, stuiten op moeilijkheden bij de regeringsgezinde fracties, betreft de beperkingen op de WAO en het overheidsperso- G-en invoering van het begrip kostwinner voor de sociale kafkeringen' ,4tabinet wil nieuwe gevallen van je.#'ers (arbeidsongeschiktheid) g) J,irecht meer geven op een maxi- 1-uitkering van 80 procent, maar 75 procent van hetlaatstverdien- joon. Van Leeuwen (ARP, ook éns KVP en CHU) verwerpt ech- TJat er een verschil ontstaat tus- "de rechten van WAO'ers, op ld van de datum waarop men p fidsongeschikt werd. ord Argumenten van het regerings- rdaiftel zijn „weinig gelukkig", aldus rouw Van Leeuwen. Dat slaat vooral op de bewering dat ie- d die pas kort zonder werk is tegen beperking van de kinderbijs lag, maar willen meer studie over de verschillende mogelijkheden. DEN HAAG De Nederlander Arthur Pouw, die op 22 november vorig jaar in Algiers zou worden te rechtgesteld, zit nog steeds in de gevangenis, zei een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. In januari vorig jaar werd de computerdeskundige uit Amstel veen in Algiers gearresteerd, nadat hij gepoogd zou hebben zeshonderd kilo hasjiesj Algerije binnen te smokkelen. Hij werd ter dood ver oordeeld en dit vonnis werd in hoger beroep bekrachtigd. De Nederlandse regering heeft daarop bij de Alge rijnse regering een verzoek tot gratie ingediend. „ien (WW, ziektewet) 80 procent ndldteijn laatstverdiende loon moet ten, maar iemand die al langer er werk zit (WWV, WAO) aan 75 ent genoeg heeft. Volgens haar je de redenering beter omdraai- Want veel mensen die op een prelring terugvallen, hebben in de ij hètijd nog wel enkele financiële ^ramres. nscBouw Van Leeuwen begreep wel eft Me regering de WAO'ers die al een Ie piring hebben, niet wil terug- rklan op 75 procent. Een oplossing t. Öijn, dacht ze, wanneer nieuwe jrieilen 75 procent ontvangen, en omèande trekkers hun uitkering de flepast zien aan een meng-index in grijzen en lonen, in plaats van de than teerde loonindex. Zo'n men- lex zou iets lager uitvallen, zodat 'erloop van niet te veel jaren |n oude en nieuwe WAO'ers ver ft. erleiPvdA en PPR maken bezwaar er i het verschil tussen oude en worfe trekkers. Dolman (PvdA) de zjdat het kabinet „nog maar eens kortmoet nadenken" over zijn plan- maafoor beperkingen op de uitgaven uis i overheidspersoneel. Onge- 1 Sc^aardlgde voordelen in de posi- Ze de ambtenaar mogen verdwij- van maar de ambtenaren hoeven emi< extra offers te brengen in de lbo jnigingsoperatie, aldus Dolman, lie. leeste kritiek op het plan thuis- estehde kinderen slechts 70 procent an Ven van de normale uitkering bij oosheid, ziekte, arbeidsonge- theid. Dolman vond dat dan in eval ook de premie voor deze lager zal moeten. Mevrouw Van ven kon desnoods instemmen het plan, maar alleen als de uitkering uitsluitend voor jon- Ipgjl ihuiswonende kinderen geldt, nam,dA stemt in met het regerings- .•rd voor beperking van de kin- ischslaeen voor met name hogere tien lens- De CDA-fracties zijn niet DEN HAAG Ook de Eerste Kamer is ermee akkoord ge gaan dat de regering de be voegdheid krijgt in te grijpen in de loonvorming als het overleg tussen regering, werkgevers en werknemers over de lonen voor het komende halfjaar, geen re sultaten oplevert. Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG De PvdA in de Tweede Kamer vindt het niet nodig tot 1980 8,8 miljard te bezuinigen op de uitgavengroei van overheid en sociale voorzieningen. De PvdA acht 5 a 6 miljard voldoende. De drie CDA-fracties (KVP, ARP, CHU) echter vinden de huidige regeringsvoorstellen het minimum. De CHU-woordvoerder. mede sprekend namens KVP en ARP, dreigde met een motie als het kabinet niet nu al verdere plannen voor beperking van uitgavengroei belooft te maken. parlement worden aanvaard, aldus Kloos. De CDA-woordvoerder Franssen zei bezwaren te hebben tegen deze kop pelverkoop. Anderzijds benadrukte hij dat ook de CDA-fracties verande ringen in maatschappij en onderne ming willen. Wie onze programma's goed leest, behoeft daarover niet te twijfelen, en zou geen twijfel moeten zaaien. Er valt met ons in positieve T_ zin te praten over de invoering van de De Eerste Kamer nam gisteren het vermogensaanwasdeling en andere hotpOTTon/1o tiAftPcföl oon mot KQ n voorstellen m dit kader. Men moet Dolman (PvdA) deelde mee dat zyn partij de bijna 9 miljard van het kabi net niet voetstoots wil aanvaarden. De miljarden die de regering wil be steden aan stimulering van investe ringen. veroorzaken meer econo mische groei en een groter draagvlak voor financiering van de collectieve uitgaven. Bovendien wees Dolman op de pas gevonden meevaller bij de gezondheidszorg, die tot 1980 2,5 mil jard minder snel zal groeien dan tot nu toe was voorspeld. Tegenvallers betreffende voorstel aan met 53 te gen 4 stemmen. Tegen stemden de CPN-fractie en de PPR-senatoren Van Kleef en Hoefnagels. De PvdA-woordvoerder Kloos had te voren gezegd dat zijn fractie het voorstel met grote schroom zou steu nen. Hij wees erop dat de gewenste beperking van inkomens buiten de loonsector nog onzeker is. Ook staat allerminst vast dat de door het kabi net aan de bezuinigingsoperatie ge koppelde voorstellen voor maat schappelijke hervormingen door het ons echter geen blanco cheque vooraf vragen. We zullen ieder wetsontwerp op zijn eigen hoedanigheden toetsen, aldus Franssen. Hij waarschuwde tegen de verscher ping van partijpolitieke tegenstellin gen in deze moeilijke sociaal econo mische tijd. „De nationale opgaven die er liggen vragen om nationale solidariteit, die electorale motieven naar de achtergrond dient te ver schuiven". aldus Franssen. Peijnenburg (KVP) die net als woordvoerders van ARP en CHU sprak namens alle' drie de CDA- fracties wees op een tegenvaller met de rijksbegroting 1976. De rege ring heeft daar onlangs correcties moeten doorvoeren omdat anders de uitgaven voor 1,5 miljard in één jaar tyds uit de hand zouden lopen. Mede gezien zulke mogelijke tegenvallers vroeg Peijnenburg zich af of de nu voorgestelde bezuinigingen wel vol doende zijn. De regering heeft voor 3 miljard bezuinigingen op de groei der overheidsuitgaven voorgesteld, en 5,8 miljard op de sociale voorzienin gen. Met name die 3 miljard bij de overheid zelf vond Peijnenburg mager. Beumer (ARP) ging met de nu voor gestelde operatie „akkoord als mini mum". Voorbereiding van verdere ombuigingsprogramma's acht hij no dig. Hij maakte zich vooral zorgen over het sterk opgelopen financie ringstekort van de overheid, met alie risico's voor inflatie. Van der Mei (CHU) zat vol twijfels over de nota-Lubbers met daarin het plan voor 3,5 miljard per jaar voor subsidies voor investeringen. Van der Mei acht 1 april 1977 als ingangsda tum van dit plan niet haalbaar. Ook vreest hij dat de subsidieregels te ingewikkeld worden. Bedrijven kun nen erdoor worden afgeschrikt en naar het buitenland uitwijken. Slechts begin De voorgestelde bezuinigingsopera tie is volgens de CHU'er „slechts een begin". Er zal nu al gezocht moeten worden naar mogelijkheden om het aandeel van de collectieve sector (overheid, sociale voorzieningen) in de hele economie te stabiliseren, in plaats van te laten groeien met 1 procent per jaar, zoals de regering voorstelt. Al bij de opstelling van de rijksbegroting voor 1978 moet het ka binet „bereidheid tonen die een procent naar beneden bij te stellen. Als die toezegging niet komt. dient Van der Mei hierover een motie in, zo dreigde de CHU'er. De PPR ziet het eigenlijk helemaal niet zitten met de richting waarin het kabinet nu stuurt met beperking van de groei van de collectieve uitgaven en stimulering van investeringen Van de PPR mag de collectieve sec tor best blijven groeien. Meer verzor ging en meer dienstverlening zyn no dig in de economische ontwikkeling die de PPR zich denkt voor Neder land. PPR-woordvoerder Jansen zei dat zyn partij nog steeds de medeve rantwoordelijkheid voor het kabinet aanvaardt. Maar dan zal de PPR- invloed op het regeringsvoorstel wel groter moeten zyn dan nu op het pakket voorstellen van het kabinet inzake de bezuinigingen. De VVD, die vorige week al een te- genplan met bezuinigingen tot 16 miljard in 1980 indiende, kwam in het Kamerdebat met drie moties. De eerste zegt, dat het kabinet de CDA- motie van vorig jaar oktober inzake de bezuinigingen niet zou uitvoeren, en spreekt hierover treurnis uit. De tweede veroordeelt de koppeling tus sen bezuinigingen, loonmatiging en aan de andere kant grondpolitiek, vermogensaanwasdeling, huurpoli- tiek, ondernemingsraden, en sturing van investeringen De derde vraagt om meer en andere bezuinigingen vanaf 1977. ülei c At :che Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Na de nieuwe beschuldigingen aan het adres van de 77-jarige kunstverzamelaar P.N. Menten in de uitzending van TROS-Aktua hebben drie Tweede Kamerleden gisteren minister van justitie Van Agt gevraagd te onderzoe ken of er een nieuwe strafvervolging moet komen in de zaak-Menten. wel op mijn plaats zitten, me- Nadat de VVD-er Geurtsen schriftelijke vragen had inge diend, vroegen de Kamerle den Molleman en Kosto (bei den PvdA) of het waar is dat Israël in 1949 beëdigde getui genverklaringen naar het Ne derlandse ministerie van jus titie stuurde over de betrok kenheid van Menten bij de executie van joden in Polen. Ook willen de Kamerleden weten of het waar is dat de advocaat-fiscaal in deze stuk ken geen aanleiding zag tot heropening van het proces te gen de heer Menten. Boven dien heeft een woordvoerder van het ministerie van justi tie ons gisteren desgevraagd bevestigd, dat op het departe ment thans de stukken over de in 1948 en 1949 tegen Men ten gevoerde processen wor den verzameld. Volgens deZe woordvoerder zou dit echter gebeuren en antwoord te ge ven op vragen van journa listen. Vermogen Het Kamerlid Geurtsen heeft minister Van Agt ook schrif telijk gevraagd of er ooit een onderzoek is ingesteld naat de vermogensontwikkeling van de in Blaricum wonende zakenman en kunstkenner tussen 1938 en 1946. „Zo ja. is daarbij, indien van een toena me van vermogen is gebleken, een onderzoek naar de oorza ken daarvan ingesteld?", al dus de heer Geurtsen. Het Kamerlid stelt de minister tenslotte de vraag of indien zo'n onderzoek nooit is inge steld. de minister alsnog een aanleiding ziet om een nieuw gerechtelijk onderzoek te la ten plaatsvinden in samen werking met de Fiscale In lichtingen- en Opsporings dienst (FIOD). Zoals bekend hebben de Is raëlische journalist Chaviv Kanaan in zijn krant, de Ha'arets, en de hoofdredac teur van het weekblad Ac cent. de heer Menten ervan beschuldigd in 1941 en 1942 minsten 120 Poolse joden te hebben vermoord. De kunstverzamelaar kondigde daarop aan na de maandag bij de Amsterdamse kunsthandel Sotheby-Mak van Waay te houden veiling van zijn kunstvoorwerpen te hebben opgeschort een proces wegens smaad te zul len beginnen tegen de journa listen Hans Knoop en Chaviv Kanaan. Hans Knoop leverde gisteren als commentaar op de uit spraak van Menten dat de journalisten hem tienduizend dollar (27.000 gulden) zouden hebben gevraagd (als afkoop som van de publikatie in Ac cent vorige week) dat het te genovergestelde het geval is. „Menten heeft mij aanvanke lijk willen lijmen met diners, een zwempartijtje in zijn zwembad met mijn vrouw en daarop met geld. Toen ik daarop niet wilde ingaan be gon Menten met bedreigin gen", aldus Knoop „Hij dreigde mijn blad te zullen opkopen? De hoofdredacteur van Accent zegt te beschik ken over een groot aantal do cumenten, opgegraven in de duinen van Bloemendaal, en hem door iemand ter beschik king gesteld, die wijzen op „politieke bescherming" van de heer Menten in het verle den door Nederlandse functi onarissen. Bovendien meent Knoop aanwijzingen te heb ben dat Menten zich deze be scherming verschafte door geld en intimidatie. In de uitzending van TROS- Aktua van maandagavond werd een man aan het woord gelaten. Michael Hauptman. die getuigde op 27 augustus 1941 te hebben gezien dat Menten in SS-uniform men sen doodschoot. Vervolgens werd een foto getoond, ont leend aan een oude brochure van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalige Verzet Nederland, van Men ten in SS-uniform Mr F P Th. Rohling, oud raadsheer commissaris van het Bijzon der Gerechtshof te Amster dam verklaarde dat Menten in Duits uniform in de oor logsjaren als „kunstexpert'' optrad voor de SD-bevel- hebber Schöngarth. met wie hij ook bevriend was en die in zijn villa in Aerdenhout zou hebben gelogeerd. In dezelfde uitzending vertelde prof. dr L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie dat Schön garth verantwoordelijk was voor een groot aantal moor den op joden. De Israë lische journalist Kanaan las een verklaring voor van de getuige Jakob Loebal: „Men ten woedde als een storm dóór twee dorpen (in Polen) en vermoordde er bijna heel de joodse bevolking." Het hoofd van de Israëlische dienst voor onderzoek van Nazi-misdaden zei dat, hoe wel er sindsdien vijfendertig jaar is verstreken, het nog mogelijk is een bevredigend onderzoek in te stellen. Menten noemde in deze uit zending alle stukken, getuige nissen en foto's vervalsingen, mr Rohling een specialist in het vervalsen en sprak over een tegen hem gericht „kom- plot" (Vervolg van pagina 1) Uit de brief wordt duidelijk dat de minister dit niet van plan is. Op zichzelf zou minister Van Agt een hernieuwd politie-optreden wel wil len, zo schrijft hij. Ten eerste, omdat de kliniek volgens hem op onaan vaardbare wijze abortussen verricht, zonder de vereiste zorgvuldigheid. Ten tweede omdat de justitie het ongedaan maken van de sluiting op 18 mei door actiegroepen niet zomaar kan tolereren. Geen ingrijpen Zwaarwegende argumenten hebben de minister er echter toe gebracht toch maar van ingrijpen af te zien. Om te beginnen is er de kans op een grootscheeps treffen tussen politie mensen en inderhaast gealarmeerde actiegroepen. Voor het politie- ingrijpen zouden volgens deskundi gen een kleine vierhonderd politie agenten nodig zijn en die krijg je niet bij elkaar zonder dat de actie uitlekt. Diezelfde ervaring had het openbaar ministerie toen in de nacht van 19 op 20 mei, nadat de eerste poging tot sluiting van de kliniek ongedaan was gemaakt, opnieuw een politie optreden was voorzien. De actie lekte uit, de actiegroepen verzamelden zich weer in de kliniek en dat leidde ertoe dat de actie werd afgelast. Dit was, zo benadrukt Van Agt geen be slissing van het kabinet, maar van het openbaar ministerie Een tweede argument tegen ingrij pen is dat dit mogelijk tot de val van het kabinet Den Uyl cn het vertrek van de minister van justitie zou kun nen leiden. Van Agt meent dat de zaak dat op zichzelf zou kunnen rechtvaardigen, maar hij wijst erop dat de dan nieuw optredende minis ter van justitie veel minder proble men met de abortuspraktijken in de kliniek zou kunnen hebben en wel licht zelfs de gerechtelijke actie te gen de kliniek zou afbreken. In dat geval zou er helemaal niets bereikt zijn. Moeilijk Van Agt wijst erop dat het moeilijk is de huidige abortuswet te handhaven nu er door een meerderheid in de maatschappij veel ruimere opvattin gen over abortus bestaan. Van Agt wijst erop in het verleden te hebben opgeroepen tot een ethisch reveil („al roept dat hoon en schamperheid op") en tot een hernieuwde bezinning op de unieke waarde van elk menselijk leven, hoe pril nog of pover al gewor den Hij vreest dat een grootscheeps politie-optreden tegen de kliniek de kansen op deze herbezinning alleen maar kunnen schaden. Tenslotte heeft Van Agt ook van politie optreden afgezien om de vndruk te vermijden dat hij met zijn macht als minister van justtie denkbeelden wil doen zegevieren die juist in de krin gen van zijn politieke geestverwan ten worden gehuldigd. Minister Van Agt deelt niet de opvat ting dat de ruimere abortuswetge ving waarvoor momenteel voorstel len bij de Kamer liggen, toepassing van de bestaande wet onmogelijk zou maken, zeker niet gezien de in zijn ogen „krasse" gang van zaken in Bloemenhove. Jij meent, dat zeker in het KVP-voorstel. maar zelfs ook vol gens het PvdA-WD abortusinitiatief wetsontwerp een dergelijke gang van zaken verboden zou zijn. Deze abortuswetsontwerpen zullen waarschijnlijk op 15,16 en 17 septem ber in de Kamer worden behandeld, wanneer de schriftelijke voorberei ding voor dat debat tenminste vol tooid is. De Kamerfracties hebben gisteren een volgende stap in deze schriftelijke voorbereiding gezet met de indiening van de inbrengen voor het voorlopig verslag. ■fHJh

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 3