Jrolijk en romantisch iarrasani-programma Bij werk omgekomen MILIEBERICHTEN Sta DAG 19 JUNI 1976 TROUW/KWARTET 15 Ber Huising llversum waren wij bij Sarrasani, het circus dat van het noorden en oosten van ons land nu naar testen trekt. Het staat van de week in Utrecht, is van 25 juni tot 15 juli in Amsterdam, en gaat |angs Alkmaar, Haarlem, Leiden, Den Haag, naar Rotterdam. En dan, op 9 september weer de 5 over, naar Essen. k Sarrasani, sinds 1956 geleid Jfrjtz Mey. die bijna tachtig en png is, brengt hier een prettig, {ideels vrolijk, en ook wat ou- romantisch, programma, jen paar uitzonderlijke num- Een Madame Hypopotamus, iar paar duizend kilo's gemoe- in een zeer langzaam walsje of over de pisterand voortbe- die drukke augustén vriende- copstootjes geeft, en voorzich- in hapt van de lippen van me- Eötvös, zien we niet vaak, nijlpaarden die in een jaar of een en ander geleerd hebben eldzaam. Deze komt uit het arse circus. De olifanten, om jij de dikhuidige zwaargewich- blijven, zijn met Stanislaw uit Polen gekomen. Ze zijn met jven, en drie daarvan richten loog op de achterbenen, twee op hun twéé voorpoten, en een zelfs een eenhands- hoogstandje. Ze doen dat, en meer nog. blijkbaar met plezier en bijna geheel uit zichzelf. Varken Het aardigste varken dat we ooit zagen werkt voor Jean Albert Hoppe, die met een haan, een konijn en dui ven een grappig boerderijtje heeft opgezet. Het varken bij voorbeeld klimt een ladder op om peren te plukken, en walsen kan het ook. Hop pe loopt er, als een iets aangeschoten vagebond operetteliedjes bij te zin gen. Ray Dondy, ook op de tipsy-toer, overwint opgeruimd allerlei tegensla gen. met zijn sokken en zijn das on der meer. voor hij tot zijn vaardige trampoline-werk komt. Walter Galet- ti moet ook heel wat vallen en opstaan voor hij zich tenslotte handhaaft op het koord, en dat doet hij met het bijzonder humoristische, soms bijna aandoenlijke, spel van de clown (of eigenlijk „domme" August) die hij is. Hij is diep romantisch ver liefd op de schone ballerina, en kin derlijk verlegen, maar hij zal haar, hoe alles hem ook tegenloopt, laten zien wat hij kan, hardnekkig, kinder lijk optimistisch, heen en weer geslin gerd in al zijn komische bewegingen en grote emoties, van vreugde tot aan huilen toe. Galetti, eenmaal als stal jongen begonnen, heeft een mooi, echt grappig en poëtisch clownsnum mer opgebouwd. Kostelijk Goede clowns en augusten zijn zeldzaam, maar toch heeft Sarrasani ook nog de Moreno's in een paar kostelijke entrees: de Amerikaanse stoel, waarbij de een tot zijn schrik drie handen en voeten krijgt, en de twee verliefde kanaries, een heerlijk komisch mime-nummer. Ze sluiten hun optreden muzikaal af. Heel op- De olifanten Stanislaw Basta wekkend is ook de lachende, dansen de Rudi Schweitzer die balletjes, kistjes, bolle en hoge hoeden een ritmisch eigenzinnig leven geeft. Ze glijden, zweven, rollen, dralen zoals zijn vlugge handen dat walen, en komen dan wonderlijk altijd weer goed terecht. Schweitzer is een eerste-klas jongleur. Elegant: Miss Halina is mooi en- elegant in een perfekt uitgevoerd nummer aan het vertikale touw. Valerie toont de schoonheid van het klassieke ballet in een pas-de-deux samen met Henry Mullens op de ruggen van een paar blanke paarden. Willie Mullens toont acht halfbloed-Arabieren in een goe de vrijheidsdressuur, en ook nog twaalf pony's die het rommeliger doen, maar daar zijn het pony's voor. Henk Luycx heeft leeuwen, haze windhonden, poema's en een char mante assistente bijeengebracht in een soepel en rustig dressuurnummer (er is een aaibare leeuwin bij). En de Bonaccorsos maken evenwich tige hoogstandjes, op een hand ook. en zelfs zogenaamd op één vinger, op het slappe koord. De Steffi's lopen met grapjes door de nummers heen, en een, nog zeer jonge, Manuella reed al redelijk hogeschool. Met al die artiesten, en een goed orkestje, is zo'n avondje Sarrasani zo om. U kunt voor de kinderen ook een genoeglijk middagje kiezen. Russische dichter Bogatirjow overleden MOSKOU De Russische dichter en Rilkevertaler Konstantin Boga tirjow die in april bij een overval levensgevaarlijk was gewond, is don derdag in het neurochirurgisch zie kenhuis Boerdenko in Moskou op 51-jarige leeftijd overleden. De met de Westduitse schrijver Heinrich Böll bevriende dichter was lid van de Duitse Penclub. Bij de overval over de aard waarvan niets is bekend geworden had hij een schedelbasisfractuur en slaap- beenfractuur opgelopen. Bogatirjow werkte op het ogenblik van zijn dood aan een Russische uitgave van Rilkes verzameld werk. De overval die hem het leven heeft gekost werd gepleegd voor het ge bouw waarin hij met andere Rus sische literaire figuren zijn woning had. Van een verslaggever IJMUIDEN In de zeverij van de sintelfabriek van Hoogovens is de 38-jarige heer R.Melez uit Heerhu- gowaard omgekomen, toen hij bij schoonmaakwerkzaamheden bij een transportband tussen de onderrol en de band beklemd raakte. Het slacht offer was in dienst van de firma Nilo in Beverwijk. men van maandag tot en met vrijdag Ionisch van 9.00-19.30 uur opgegeven den op nummer 020-913456. zondagavond is dit alleen mogelijk van IQ-20.00 uur. 1976: hter geboren: Janneke J. van der Have S. van der Have- inco iKaoenda Sec. School idrew Deutsch ira Dijkshoorn 16 juni 1976. iamplaan 16, pr Wierenga Ria Wisse kook namens hun ■tonnen meedelen, dat IWag 24 juni D.V. gaan lom 13.30 uur in het moor te Emmeloord. 0 uur willen wij een igen over ons huwelijk ref. Kerk te Luttelgeest, de weleerwaarde heer vereem zal voorgaan, ïeid tot feliciteren in aaze" te Kraggenburg tót 20.00 uur. ig adres: ;rweg 1 ld, harte welkom bent. juni 1976 isterweg 13 GE Getrouwd: J J- P. VeldhuijsenJ C. van El 17 juni 1976, Jacob v.d Doesstr. 94, 4 Den Has? 1926 1976 „Eben Raezer" Met grote dankbaarheid hopen we woensdag 23 juni a.s met onze kinderen en kleinkinderen te herdenken dat wij 50 jaar geleden in het huwelijk moch ten treden. A. Huiskamp A. Huiskamp-Beijen Mede namens onze kinderen willen wij allen heel hartelijk dank zeggen voorde belangstel ling op welke wijze dan ook betoond bij ons 40-jarig huwe lijksfeest. J. Westra E. Westra-Holwerda Joubertweg 32, Oosterbeek. God zij geloofd en geprezen! psalm 68 7 (ber.) erg blij en dankbaar dat onze ouders Joop de Vries en Jannie Pasterkamp ig 19 juni 12'/: jaar getrouwd zijn. Henk RiekeltJan en Lenie juni 1976 n 34 ik dank aan allen die ons 40-jarig huwelijksfeest onvergetelijke dag hebben gemaakt. J. J. van der Sar N. van der Sar-van der Burg 'eg 61, De Krim. d. Dagblad „De Preangerbode" ondertrouwd: Mr. JOOST JOHANNES WENTINK en JOHANNA FRUMAU Litt. Hum. Canda. Huwelijksvoltrekking dinsdag 23 juni tt936. Kerkelijke inzegening te 11.30 uur rn.ni. door den WelEerw. Heer Ds. J. G. ÊVemhout in de Gereformeerde Kerk, mfjiboenoetplantsoen, Bandoeng. Bandoeng, 8 juni 1936. 'eceptie maandag 22 juni 6-7J0 uur n.m. M Bosscha Boulevard no. 8. Toekomstig adres: Dagoweg 55A. i Engeland genieten onze ouders van een heerlijke Na hun thuiskomst hopen wij in de familiekring hun vreugde ook als de onze te beleven, Joost Dick en Emmy Malaika Aliedje en Jacques Hans. Kitty Bernt-Paul 23 |uni 1976. De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken Psalm 23 vers 1. Op Zijn tijd nam God tot Zich onze Vader en Grootvader Gerhard Willem Klein Obbink weduwnaar van Aagje Klein Obbink-ter Hoeven op de leeftijd van 76 jaar. Utrecht: H. A. Klein Obbink E. J. G. Klein Obbink- Brouwer Utrecht: F. Klein Obbink M. Klein Obbink-Voogt Leeuwarden: M. Bouius-Klein Obbink J. Bouius De Meern: L. Klein Obbink Pietermaritzburg: D. Klein Obbink C. H. F. Klein Obbink- van Walstijn Drunen: G. W. Klein Obbink J. A. Klein Obbink- van der Voort En kleinkinderen Amersfoort 16 juni 1976, Hebron, Utrechtseweg 266. Corr.adres: Bosch van Drakesteinlaan 10, Utrecht. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van de Utrechtse Begrafenis Vereniging, Biltstraat 25 te Utrecht. Aldaar geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 21 juni om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats „Brandenburg", aan de le Brandenburgerweg te De Bilt, voorafgegaan door een rouwdienst om 09.45 uur in de Jeruzalemkerk, Troosterlaan 65 te Utrecht. Geloofd zij God met diepst ontzag'. Hij schenkt uit goedheid zonder peil ons eeuwig zalig leven. Psalm 68:10 Onverwacht heeft God in Zijn heerlijkheid opge nomen mijn onvergetelijke man, onze geliefde vader en onze zorgzame groot- en overgrootvader Cornelis van Reenen em. pred. van de Geref. Kerk te Woerden, echtgenoot van C. A. E. van Andel, eerder weduwnaar van G. van Laar, op de leeftijd van f jaar. Woerden: C. A. E. van Reerien-van Andel Den Haag: A. Koning-Brunt Utrecht: A. W. C. Meynen-Koning Klein- en achterkleinkinderen Woerden, 17 juni 1976. Bejaardencentrum ,,'t Oude Landt" De dienst van Woord en Gebed, geleid door dr. O. C. Broek Roelofs, zal D.V. worden gehouden dinsdag 22 juni om 11 uur in de Opstandingskerk aan de Wilhelminaweg te Woerden, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp ca. 13 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de consistorie van de kerk. Ontslapen in zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde man, onze vader en pake Auke Mollema op de leeftijd van 69 jaar. Geloofd zij Jezus Christus, wiens ei gendom wij zijn in leven en sterven". Zuidhorn, 17 juni 1976. Julianalaan 31. f. Mollema-Wiersma Kinderen en kleinkin deren. Thuis liever geen bezoek. De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 22juni a.s. om 13.30 uur in de Geref. kerk te Zuidhorn, waarna de begrafenis zal plaatshebben. Gelegen heid tot condoleren op maandag 21 juni a.s. in de „Gasthorn", de Gast 58, Zuidhorn, tussen 20.00- 20.30 uur. Heden nam de Here plotseling tot Zich onze lieve Dochter, Zuster en Tante Alida Frederica Fleurke op de leeftijd vèm 45 jaar. Groningen, 17 juni 1976 corr.-adres: Prinsesseweg 31 A F. Fleurke A. Fleurke-Dijkema H. K. Fleurke C. J. Fleurke-Hummelen D. Fleurke E. H. Fleurke-Dekker J. H. Fleurke H. C. Fleurke neven en nichten De overledene is opgebaard in „Het Uitvaartcen trum", Nw. Boteringestraat 31. Bezoekuur zater dag van 4 tot 5. Thuis geen bezoek. De teraardebe stelling zal plaatshebben op de begraafplaats „Sel- werderhof" op maandag 21 juni a.s. om 10.30 uur. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer op de begraafplaats. Nochtans zal ik bestendig bij U zijn, Gij hebt mijn rechterhand gevat: Gij zult mij leiden door Uw raad, en daarna mij in heerlijkheid opnemen PS.73:23 en 24 (onberijmd) Heden nam God tot Zich in Zijn eeuwige Heerlijk heid onze lieve moeder en grootmoeder Dina Colijn-van de Waal weduwe van Cornelis Colijn Zij werd 87 jaar. Apopka Fla (USA): C. Colin U. Colin-Hede Wageningen: J. Ph. S. Verhoog- van der Sande J. M. Verhoog Lisse: A. J. Colijn G. S. Colijn-Kamphuis Sassenheim: L. A. Colijn E. J. Colijn-Vis en kleinkinderen Sassenheim. 18 juni 1976. „De Schutse", Parklaan 58 a Corr. adres Wilhelminalaari 21 Sassenheim. De rouwdienst is bepaald op maandag 21 juni a.s. des namiddags 2 uur in de Ned. Herv. Kerk te Sassenheim waarna bijzetting in het familiegraf op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba v. Beierenlaan 4 te Sassenheim; op zaterdagavond 19 juni van 7 tot 8 uur en na de begrafénis. De overledene is opgebaard in voornoemd rouw centrum. Op 17 juni 1976 is in de Heer ontslapen onze Zuster, Schoonzuster en Tante Jannigje Bax geboren te Woudrichem .op 18 december 1893 Uit aller naam: H. de Hullu, executeur testamentair Corr.-adres: Fred. Hendrikstraat 64, Utrecht. U wordt in de gelegenheid gesteld om van de overledene afscheid te nemen in de aula van de Zutphense Begrafenis Stichting, Lievevrouwe straat 12-14 te Zutphen op maandag 21 juni a.s. om 11.00 uur, waarna de teraardebestelling plaats zal vinden op de Ooster Begraafplaats te Zutphen om 12.00 uur. Het zij wij dan leven, het zij wij sterven, wij zijn des Heren. Rom. 14:8 Hedenmorgen ging van ons heen. na een ernstig ongeval, mijn trouwe echtgenote, onze lieve moe der en oma Anna Hendrica Brederveld-de Kort Zij mocht 63 jaar worden. J. E. Brederveld Wezep: Gerrie en Leo Geleijnse Anco. Helene Kampen: Emmie en Cor de Bildt Annelies, Pieter Jaap Brederveld Leiden, 18 juni 1976 Johan de Wittstraat 8. De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud", Van Ingen Schenau, Hogewoerd 84. Aan de rouwkamer geen bezoek. Een dienst van woord en gebed zal gehouden worden woensdag 23 juni a.s. in de Zuiderkerk a.d. Lammenschansweg. Aanvang 11.00 uur, waarna de begrafenis te 12.30 uur zal plaatsvinden op de Nederlands Hervormde Begraafplaats aan het „Groene of Willibrordkerkje" te Oegstgeest. Voorafgaande aan de dienst is er gelegenheid tot condoleren in een der zalen van de Zuiderkerk. Psalm 91:1 en 2. Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen. Ik zeg tot de Here: Mijn toevlucht en mijn vesting, mijn God, op wie ik ver trouw. Door een noodlottig ongeval werd plotseling uit onze familiekring weggenomen onze geliefde aua- ter, schoonzuster en tante Anna Hendrika de Kort echtgenote van Ds. J. E. Brederveld te Leiden op de leeftijd van 63 jaar. Maasland: H. H. Visser-de Kort A. Visser Middelstum: J P. v.d. Spek-de Kort W. v.d. Spek Den Haag: J. de Kort J. M. de Kort-v. Ouwerkerk Dordrecht: A. H. Mantingh-de Kort B. J. Mantingh Etten-Leur P. J. Pouwer-de Bruyn P. Pouwer neven en nichten Maasland, 18 juni 1976. Op Zijn tijd nam Gód uit onze familiekring tot Zich onze lieve, onvergetelijke Schoondochter, Schoonzuster en Tante Anna Hendrica Brederveld-De Kort op de leeftijd van 63 jaar. Leiden: Den Helder: Schimmert (L): Amsterdam: Veenendaal: Groningen: Amsterdam: H. J. BREDERVELD-Koel G. D. L. BREDERVELD E. Tj. BREDERVELD- van der Beek A. de Haas-BREDERVELD A. Verheggen-BREDERVELD A. M. Verheggen L. BREDERVELD S. BREDERVELD-De Waart E. BREDERVELD W. H. BREDERVELD-Kraaij J. BREDERVELD B D. BREDERVELD- van der Meulen neven en nichten. „Mijn genade is u genoeg". Voor ons geheel onverwacht nam de Heere tot Zich mijn lieve man. onze broer, zwager en oom Dirk Splinter op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam: J. Splinter-Koningen Amstelveen, 17 juni 1376, Prunuslaan 52. Thuis'geen bezoek Gelegenheid tot condoleantie-bezoek maandag avond van 7-8 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101 te Amsterdam. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 22 juni om 15 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk. De Heer is mijn hulp en mijn bevrijder Heden overleed op de leeftijd van 75 jaar onze geliefde Diakones Leida Beerning Zij was 50 jaar aan ons Huis verbonden. Bestuur, directie en zusterkring van het Diakonessenhuis Utrecht 18 juni 1976 De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 22 juni om 11.00 uur op de algemene begraafplaats „Tolsteeg" aan de Opaalwegte Utrecht. Vooraf zal in de Fliednerzaal van „Huize Henriëtte Swel- lengrebel", Burg. Fokkema Andreaelaan 10, Utrecht, een dienst van Woord en Gebed worden gehouden om 10.00 uur. Tot onze grote droefheid overleed plotseling op 15 juni onze geliefde zwager en oom Klaas Dijkema echtgenoot van S. G. Hommes in de leeftijd van 71 jaar. Hij leefde voor de Heer en voor de zijnen. Hij mag nu bij de Heer zijn. Groningen: J. R. Hommes Ede: R. J. Hommes M. E. Hommes-Zwaan Amsterdam: H. J. Hommes A. Hommes-Postma Rotterdam: G. S. Hommes Hattem: J. E. Hommes Neven en nichten Na een ernstige ziekte is door de Here tot Zich genomen onze geliefde Schoonzuster en Tante Suzanna van Rooijen-Wolhoff echtgenote van G. W. van Rooijen op de leeftijd van 59 jaar. Bussum: A. van Rooijen Apeldoorn: J. van Rooijen Ermelo: S. E. Molenmaker- van Rooijen Seaforth M. Molemaker (Ontario, Canada): H. van Rooijen J. van Rooijen- de Boer Neven en nichten Apeldoorn, 16 juni 1976, Amersfoortseweg 23. Tijdens zijn werk en in het geloof gesterkt, heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve man onze lieve vader en opa Klaas van der Heide op de leeftijd van 58 jaar mijn Herder is de Here God. Hoogkerk, 17 juni 1976 Schoenerstraat 30 E. VAN DER HEIDE- VAN DER VEEN Groningen: REINA EN JAN Andrea, Klaas, Albert ALBERT EN RIKA Erik HARRY EN ITIE Lidie en Ella Yde: RINUS EN AAFKE De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van het Uitvaartcentrum „Algemeen Be lang". Esdoornlaan 187, Groningen (Wijk Sel- werdl Bezoek 's avonds van 7-8 uur. Een rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 22 juni a.s. om 13.00 uur in gebouw „Elim". Bark- straat 3 te Hoogkerk, waarna de begrafenis om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats, Kerk straat te Hoogkerk gal plaatsvinden. Plotseling heeft God onze medewerker, de heer Klaas van der Heide vanuit zijn werk, dat hem lief was, en vanuit zijn omgeving, waarop hij zeer gesteld was, op de leeftijd van 58 jaar tot Zich geroepen. Werkzaam bij de inspektie van ons dagblad in Groningen zullen wij hem daar als vriend en collega node missen. God sterke zijn vrouw en kinderen bij dit zware verlies. Direktie en Inspektie Trouw. Amsterdam, 18 juni 1976. Op Zijn tijd heeft God uit onze familiekring tot Zich genomen. onze geliefde broer, zwager en oom Klaas van der Heide op de leeftijd van 58 jaar, echtgenoot van Engelina van der Veen. Hoogkerk, 17 juni 1976. J. van der Heide I. van der Heide- Neddermeyer Groningen: J. van Wijk- van den Heide H. van Wijk Zevenhuizen (Gr.): A. Winter-van der Heide J. Winter A. Rodenboog - van der Heide J. Rodenboog en neven en nichten. In Jezus ontslapen te Tres Arroyos (Arg.) onze zeer ge liefde Broeder en Oom Watte P. Zandstra wedn. van F. v. Wieren in de ouderdom van 79 jaar. 11 Tim. 4-7,8 Leeuwarden, juni '76. Kursus Hebreeuws Kleine klassen voor: beginners, gevorderden en vergevorderden met gedipl. Israëlische le raren, Audiovisueel- en klassiek systeem. Begin van de kursus 1 sept. a.s. Informatie: Tarboetressort. Joh. Vermeerstraat 22, Tel. 020-722807. GEVESTIGD ALS ACUPUNCTURIST H.J. Piers arts-acupunctu rist. Behandeling volgens af- spraak. Praktijkadres: "De Stapel- acker" Halsteren (N. Br.), tel. 01640-34857. N.V. Drentsch Overijsselsch» Hoothandel gevestigd te Coevorden Het bestuur deelt mede, dat in de op 16 juni j.l. gehouden jaar lijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders het divi dend over het boekjaar 1975 is vastgesteld op 20 in contanten per gewoon aandeel van 100 nominaal onder aftrek van 25 pet dividendbelasting. In verband hiermede zal met Zing van 25 juni 1976 bij de sterdam-Rotterdam Bank N.V. te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Groningen en Coevorden, dividendbewijs No. 5 van de gewone aandelen groot lx 100 betaalbaar zijn met 20 in contanten, onder aftrek van 5 dividendbelasting, zo dat netto zal worden uitgekeerd 15 en dividendbewijs No. 5 van de gewone aandelen groot lOx 100 betaalbaar zijn met 200 in contanten, onder aftrek van 50 dividendbelasting zo dat netto zal worden uitgekeerd 150. Coevorden, 21 juhi 1976. KOSTELOOS Bij vonnis van de Arondi6se- mentsrechtbank te Amsterdam dd. 8 juni 1976 is JACOB KNOL, wonende aan dc Kie vitslaan nr 15 te Landsmeer, zaak drijvende te Ilpcndam aan de Den lip 24 onder de naam Las- en Constructiebedrijf „De Keern", in staat van faillisse ment verklaard onder benoe ming van Mr E.J. van Dijk tot Rechter- Commissaris en on dergetekende tot curator. Mr H A M. Jansen. Apollolaan nr 100 Amsterdam (curator) Vereniging voor Chr. Basisonderwijs te Ferwerd Na een ambtsperdiode van 44 jaar neemt ons hoofd, de heer J.PENNINGA op donderdag 1 juli a.s. afscheid. Wi| nodigen leden en belangstellenden uit voor een bijeenkomst inde Geref. kerk te Ferwerd-, 's avonds half acht

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15