Gratis film,flitsblokjes en vergroting van Polaroid Kom moeders, vergeet hem niet. Kom naar de Hema. Koop nü zo'n EE direkt-klaar camera van Polaroid. Nieuw instituut voor sociaal hoger onderwijs Vervoerders krijgen er 11.000 vergunningen bij Tijdelijk bij elke Polaroid EE direkt-klaar camera* - ~f' ni 2475 Gericht op welzijnssector Pover resultaat na overleg Wegens moord zes jaar gevangenis Auto verpletterd door vallende tegels Bontmantels geroofd Parkeerwachters mogen in Heerlen geen bonnen geven Beperking openbaar vervoer afgekeurd Doe het nu! Gratis vergroting in kleur! AK ■-ürlA r Ook voor vaderdag heeft de jarige Hemaweer verrassende aanbiedingen. Vhvkt alseen mari Van onze onderwijsredactie LEEUWARDEN Het nieuwe instituut voor sociaal hoger onder wijs in Leeuwarden begint in augustus met de eerste tweehon derd studenten. Het instituut is ontstaan door samenwerking van de sociale academie in Leeuwarden en de sociale faculteit van de rijksuniversiteit te Groningen. Het ls voor het eerst dat een universi teit en een instelling van hoger be roepsonderwijs zo nauw samenwer ken. De opleiding van de nieuwe aca demie is gericht op de welzijnssector. Er zijn twee uitgangen: het diploma sociale academie (cultureel-, maat schappelijk- en opbouwwerk) en het universitaire doctoraaldiploma soci ale wetenschappen (welzijnssector). Het onderwijsprogramma van beide richtingen is zoveel mogelijk ge meenschappelijk. Vier jaar De duur van de opleiding is lange tijd een onderwerp van touwtrekkerij ge weest tussen staatssecretaris Klein (hoger onderwijs) en de academie in oprichting. Tenslotte is men akkoord gegaan met een vierjarig program ma, ook voor de universitaire rich ting. Wel heeft de academie in Leeu warden bedongen dat dit punt later opnieuw bezien moet worden. Aan het nieuwe instituut in Leeuwar den kunnen het eerste jaar 205 stu denten beginnen: 75 in de sociale wetenschappen en 130 in de hogere beroepsopleiding. Er zijn nog steeds enkele plaatsen beschikbaar. Gega digden kunnen zich wenden tot het Instituut voor hoger onderwijs, postbus 1080, Leeuwarden. Het is de bedoeling dat er drie hoog leraren en één lector worden aange trokken. Binnenkort kan de benoe ming worden verwacht van dr C.E. Vervoort uit Leiden tot hoogleraar in de sociologie, van dr M. van Beugen uit Nijmegen tot hoogleraar in de agogische wetenschap en van dr A.J.A. Verberk uit Utrecht tot lector in de methoden en technieken. Een derde hoogleraar wordt nog gezocht. Prof. dr J. Snijders te Groningen is benoemd tot decaan van de nieuwe faculteit in Friesland. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlandse wegvervoerders krijgen er voor de komende zomer van de Westduitse overheid elfduizend vergun ningen bij voor het maken van vrachtritten naar of door West- Duitsland. Dat is het povere resultaat van overleg, dat staatsse cretaris Van Huiten gisteren met zijn Westduitse ambtgenoot pleegde in het Franse Toulouse. Om aan alle verwachte vervoersbe hoeften voor de komende zomer te voldoen hebben de Nederlandse weg vervoerders behoefte aan naar schat ting 45.000 extra ritvergunningen. Staatssecetaris Van Huiten heeft zijn ambtgenoot in Toulouse waar de Westeuropese verkeersbewindslie- den bijeen zijn voor een halfjaarlijkse vergadering dan ook laten weten dat hij in de loop van deze zomer bij hem terug zal komen voor nog meer ritvergunningen, omdat de proble men niet opgelost zijn. Vervoer per rail Het standpunt van de Westduitse overheid lykt tamelijk hard. ook voor wat betreft het afgeven van ritver gunningen na 1 oktober, waarover nog overleg moet plaatsvinden. West- Duitsland heeft al laten weten dat bij het vaststellen van het aantal ritver gunningen voor die volgende periode rekening moet worden gehouden met de toenemende mogelijkheden die er Van een verslaggever DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de 20-jarige Turk H.T. uit Leiden, die met als motief eerwraak op 28 februari van dit Jaar zijn landgenoot Memis Tank (35) in Leiden neerschoot, veroor deeld tot zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank halveerde met dit von nis de eis van de officier van justitie, die wegens moord twaalf jaar had gevorderd. Rechtbankpresident mr. J A. van Goethem zei in een toelichting, dat de rechtbank in dit vonnis rekening heeft gehouden met het feit, dat een verblijf in een Nederlandse strafin richting voor de nog zeer jonge Turkse verdachte extra belastend moet worden geacht. De Jonge Turk schoot in een Leidse huiskamer in koelen bloede vanaf zeer korte afstand vier kogels door het hoofd en de rest van het lichaam van zijn landgenoot Memis Tank. Hij zou met deze schietpartij de eer van zijn zuster hebben willen wre ken. die een verhouding met het slachtoffer had. Straaljager oorzaak? NOORDSCHARWOUDE Waarschijnlijk door de luchtdrukgolven van een of twee laag overvliegende straaljagers is bij een fabriek aan de Voorburggracht in het Noordhollandse Noordschar- woude een ongeveer twee meter ho ge stapel tegels gedeeltelijk inge stort. Met de woorden „Jan, kijk je auto eens" maakte een van de perso neelsleden een collega erop attent dat er boven diens DAF een grote stofwolk hing. De tegels bleken bo ven op de auto van de man terecht te zijn gekomen Het voertuig werd vol komen verpletterd en zelfs alle vier de banden sprongen. Van een verslaggever BREDA Inbrekers hebben giste ren uit een zaak in de Bredase bin nenstad veertig bontmantels ter waarde van een ton meegenomen. Zij wisten binnen te komen door een ruit op de eerste etage te vernielen en via een gat in de vloer naar de winkel af te dalen. zyn voor vervoer per rail. Daardoor zou dus een bepaald deel van het wegvervoer worden overgeheveld naar de spoorwegen. In vervoerderskringen ontstond de afgelopen weken grote onrust over het tekort aan ritvergunningen. Voor de periode van oktober vorig jaar tot oktober dit jaar waren er 650.000 ver gunningen beschikbaar. Enkele we ken geleden bleek door de toenemen de conjunctuur en het daarmee sa menhangende toenemende vervoer, dat dit te weinig was. De onrust is door het relatief geringe aantal ver strekte ritvegunningen overigens niet afgenomen. Vertegenwoordigers van organisaties en bonden noemen het aantal ..bedroevend laag". De bond van protestants-christelijke beroepsgoederenvervoerders heeft gisteren een telegram aan minister president Den Uyl gezonden met het verzoek om persoonlijk by de Duitse bondskanselier Schmidt de overige benodigde ritvergunningen te gaan halen. In vervoerderskringen wordt trouwens nog maar nauwelijks reke ning gehouden met eventuele wilde acties, zoals een blokkade van de grens met West-Duitsland, waarvan eerder deze week sprake was. Van een verslaggever HEERLEN Een bij de publikatie van de nieuwe parkeergeldverorde- ning van Heerlen in de Nederlandse Staatscourant opgetreden vertra ging. kost deze stad geld. Zolang de nieuwe verordening, die wel reeds koninklijk is goedgekeurd nog niet in de Staatscourant is verschenen, mist zij rechtskracht. Dus zal Heer len niet optreden tegen parkeerders, die geen geld in bepaalde parkeer- meters stoppen. Het betreft de me ters, waarvan de tarieven onlangs verhoogd zijn en waarvoor een nieu we verordening moest worden vastgesteld. Nog deze maand, zo heeft het ge meentebestuur van Heerlen uit Den Haag vernomen, zal de verordening in de Staatscourant worden gepubli ceerd. Op 1 juli krygt zy dan rechtskraacht en is het met het kos teloos parkeren bij bepaalde meters gedaan. Ter voorkoming van juri dische moeilijkheden met betaling wiegerende parkeerders hebben de parkeerwachters opdracht gekregen tot 1 Juli niet verbaliserend op te treden. Zeeuwse gedeputeerden: Van een verslaggever MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in een telegram aan minister Westerterp diens plannen om onderbezette au tobuslijnen (minder dan tien passa giers gemiddeld) in de avonden en gedurende de weekenden op te hef fen, afgekeurd. Uitvoering van de plannen zou gedeputeerden met gro te zorg vervullen: het zou betekenen van in de genoemde tijden vrijwel alle delen van Zeeland van openbaar vervoer verstoken zouden zijn. Voor al voor het minderdraagkrachtige deel van de bevolking vinden gede puteerden deze beperking onaan vaardbaar. Als u straks heerlijk met vakantie gaat, neem dan een Polaroid direkt-klaar camera mee. Met één simpele druk op de knop maakt u de mooiste foto's. En weet u wat zo leuk is? Polaroid foto's ontwikkelen zichzelf. Luttele seconden na het maken van de opname houdt u de kant-en-klare foto in uw hand! Koop nu zo'n wonderlijke EE direkt- klaar camera van Polaroid.Tijdelijk met gratis filmpak en een set Polaroid flitsblokjes* Uw fotohandelaar weet er alles van. Natuurlijk kunnen van uw Polaroid direkt-klaar foto's ook extra afdrukken en vergrotingen worden gemaakt. En om te laten zien hoe mooi die zijn, ontvangt u bij aankoop van elke EE camera een coupon voor een gratis vergroting in kleur of zwart/wit!* - U hebt al een echte Polaroid direkt- klaar camera voor 79,- (adviesprijs EE 22). *Deze Polaroid aktie duurt t/m 26 juni 1976. Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk van Polaroid Corporation Cambridge.Mass..U.S.A. Polaroid Nederland. De Boelelaan 32. Amsterdamtel.020 - 462011 -W Fantasie overhemden van 100% katoen of polyester/ katoen. Veel verschillende kleuren en dessins. Maten 35/36-43/44. Licht getailleerd |Q of ongetailleerd. n JT en 19.75. Effen tricot pyama van 100% katoen. Diverse kleuren met leuk kon trasterende boorden en manchetten. Maten 46/48 - A "TC 54/56. Badjas van 100% katoenen badstof. Kimonomodel (als afgebeeld) of met shawlkraag. Ook hier weer effen kleuren met kon trasterende randen. Maten 46/48- TI? 54/56 4x75 f»i v India crêpe shirts van luchtig katoen. Diverse kleuren, strepen, ruiten en andere dessins. Maten 48-56. Met "TC lange mouw. Met korte mouw 19.75. Badstof vest, stijl '76. Snelle grofgetande rits. Katoen/polyamide in vele kleuren. Maten 46-56. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19, tel. C 32 04 31Haarlem (bij Ridderstraat). Ds J. Overduin Over de geestelijke volwassenheid Over het evangelisch ideaal van de geesteli, ke volwassenheid Christus en de conse quenties daarvan voc het persoonlijk en ke kelijk leven. Een wei voor deze tijd. rijk aa inzichten en vol prakt sche levenswijsheid 3e druk Paperback f 16,50 Verkrijgbaar in de boekhandel

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8