Welke Philishave u ook kiest hij staat voorsnel, glad en diep uitscheren. Ij De Philishave 90-Super 12 PHILIPS Commando overdracht in Den Helder Geen subsidie voor Limburgs vormingstoneel Philishave. Een naam, die staat voor een wereldbefaamd scheersysteem. Drie ronde, verende scheerlcoppen. Driemaal twaalf supersnelle mesjes, voor snel, comfortabel en schoon uitscheren Driemaal negentig scheersleuven, die zowel korte als lange haren in één keer meepakken. Wie zou zo'n dege lijk stuk scheer- techniek niet in z'n bezit willen hebben? fa r« DONDERDAG 10 JUNI 1976 UIT VAN LEZERS Sowjet-christenen Het onderschrift bij de foto van het artikel „Christenen in de Sowjet- unie" in „Trouw" van 1 juni noopt me tot de volgende opmerking. Op het moment van de revolutie waren deze kerken normaal In gebruik en bestonden bij de wil van het Rus sische volk. Dat het bewind nu „op gescheept" zit met ruïnes van ker ken heeft het aan zichzelf te danken, doordat het te vuur en te zwaard de godsdienst uitroeide. Deze ruïnes spreken een té duidelijke taal. Het restaureren inderdaad alleen in de toeristensteden is dan ook een onderdeel van de in het artikel gesig naleerde „decorbouwpolitiek". Omtrent de ware houding van de machthebbers t.o.v. de wensen van gelovige Russen kan men zich docu menteren o.a. via de publikaties van Michael Bourdeaux te Londen en ook in het hoofdstuk „Godsdienst" in de uitgave „Rusland". J. H. Gottmer. Haarlem. 1975. Deze gege vens hebbrti dan ook betrekking op het achterland, waar de toerist niet kan komen en waar men meer onge controleerd zijn gang kan gaan. Dit als aanvulling op uw overigens informatieve artikelenserie, waarin recht wordt gedaan aan de „kracht van de zwaksten". De Russische kerk is het levende bewijs, dat een kerk niet bestaat krachtens het in tellect. maar krachtens het geloof en het offer van haar leden. Amsterdam A. Willcmsen Geen kerkgeld Wie de cartoon in Trouw/Kw. van 4 juni inzake de actie van „Betaald antwoord" en die van de stichting „Geen kerkgeld voor geweld" goed bekijkt, komt tot de ontdekking, dat de tekenaar de spijker fijntjes, maar wel krachtig op de kop heeft getikt. Het verschil tussen beide sprekers komt hierin naar voren, omdat die van „Betaald antwoord", naast de bijbel is gaan staan, hij heeft hem duidelijk opzij geschoven, terwijl de spreker van de stichting „Geen kerkgeld voor geweld", recht achter de bijbel staat. Dat komt ook uit de beide adverten ties naar voren en werd verwoord door ds. O. Jager (tegen het door de Synode genomen besluit tot opschorting van deelname aan het antirascismefonds van de Gerefor meerde kerken), die er min of meer verbaasd over was. dat de voorstan ders van het voornoemde besluit zelfs God meenden te moeten dan ken. Inderdaad! Wie vanuit het woord van God wil handelen zal elke actie die tot gewelddadigheid kan leiden verfoeien. Amsterdam C. J. de Koning Kerncentrales (20) Eén vraagje maar: Waarom keuren de links-radicalen WEL hun eigen zg. gewetensbezwaren goed tegen een transactie met Zuid-Afrika, maar NIET de gewetensbezwaren van an deren tegen het legaliseren van kin dermoord, dwz. abortus?? Hier ziet men duidelijk hoe polarise rend de links-radicalen zijn! Hun me ning moet koning kraaien: dat is de hele onverteerbare zaak! Wij kotsen ervan: U ook? Laat men gerust over beide zaken een volksstemming hou den. Dan kregen de reactorvaten een meerderheid vóór en de abortus een meerderheid tégen Maar dan wel eerst objectieve eerlijke voorlich ting! Dus niet zoals nu in radio en tv. en in de linkse pers. Op een enkele uitzondering na dan. Nederland: let op uw saeck! Driebergen L. C. Verhoeff Kerncentrales (21) De Kamer heeft het niet aangewild en aangedurfd om het kabinet te laten vallen Maar al hebben wij nu geen kabinetscrisis, er is wel een crisis van het kabinet, van de kamer en van de gehele Nederlandse poli tiek. De kamer heeft het kabinet besluite loosheid. gebrek aan regeerkracht enz. verweten, maar als het kabinet wel een besluit had genomen, posi tief of negatief, was het kabinet ge vallen. Dat is nu juist wat de kamer getoond heeft niet te willen. Het ka binet heeft dus geheel in de geest van de kamer gehandeld door geen duidelijk besluit te nemen en dege nen die het kabinet overeind willen houden kunnen het dan ook geen gebrek aan regeerkracht verwijten. Daarom was het kamerdebat vaak een zeer onlogische en onbillijke ver toning De ministeriële honden wer den geslagen omdat zij krachteloos en mager zijn. maar de slaande ba zen gaven geen eten. Wie is dan schuldig? M.a.w. als de kamer half om half verdeeld is over een kernor der naar Zuid-Afrika. zoals tijdens de behandeling van de motie ter Beek is gebleken, dan kan men van het kabinet geen duidelijkheid ver wachten. Alleen duidelijk is dat het CDA en de KVP en de ARP intern hopeloos verdeeld zijn. Eerst als daar een duidelijke keus tot stand komt. kan men duidelijkheid van het kabinet, van de kamer en van de Nederlandse politiek verwachten. Daarom kah het kabinet niet langer dit soort halfheid en onbillijkheid van de kamer en de partijen accep teren. Amsterdam J.W.E.Ricmens Kleuters Onze kleuters van 4 en 5 jaar inlijven in scholengemeenschappen van meer dan duizend leerlingen0 Moet dan alles in het onderwijs kapot? Tilburg Dr. C. V. Lafeber Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. BIJ publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. Kerncentrales (22) Ik ben er zeker van. dat. als ik in het hart van alle KV P-afgevaardigden en misschien zelfs van enkele ARP'- ers had kunnen kijken, dezen het hartroerend met de motie-Wiegel eens zouden geweest zijn. Maar. er moest natuurlijk tegengestemd wor den omdat het kabinet overeind moest bijven vanwege de nog te ne men zware en belangrijke beslissin gen. Juist vanwege dat laatste heb ik helaas geen vertrouwen in Den Uyl en de zijnen, die naar mijn mening juist datgene missen om een terzake kundig, constructief en besluitvaar dig beleid te voeren. Het is nog altijd beter het roer bijtijds om te gooien dan het schip in de verkeerde koers te houden. Mijn enige remedie blijft daarom een nationaal kabinet van mannen en vrouwen met durf. moed. visie, besluitvaardigheid en deskun digheid. om met welwillende mede werking van parlement en vakbewe ging ons vaderland uit het moeras te helpen. Eëh droom? Ik wacht rustig af! Utrecht D. C. J. Oosting Kerncentrales (23) KVP en ARP zijn schandalig fout geweest door voorstander te zijn van levering van uiterst gevaarlijk tuig aan het apartheidsregime in Zuid- Afrika Onze christelijk geïnspireer de politici van ARP en KVP hebben zich inhumaan gedragen t.o.v. de on derdrukten. Overgeeflijk. Arasterdam G. Térmeulen Synode (15) De heer Klei heeft zelden een kerke lijke notabele zo eerlijk horen spre ken. Helaas ben ik het niet met hem eens. Ds Mak zat daar als vertegen woordiger van de gereformeerde sy node. Ik miste een duidelijk antwoord op de vraag welke invloe den geleid hebben tot deze beslis sing. l. Het standpunt van de Afrika ners (zwart) zelf. die beter dan velen hier beseffen, dat niet iedere hulp betekent waarlijk vrij zijn. 2. De re acties van vele mensen in Nederland. 3. De kleine meerderheid in de syno de die om des gewetenswil tegen stemde omdat het allemaal toch niet zo klaar is wie en wat je aan de macht helpt. Uden M. Visscher Dekker Openbaar vervoer De jongste mededelingen van minis ter Westerterp betreffende de be snoeiingen op het openbaar vervoer, hebben een schok bij mij teweegge bracht. Opnieuw blijkt dat aan één der beginselen van het progressieve kabinet betreffende deze gehele zaak zwaar wordt getornd. Het is onbegrijpelijk dat juist in deze tijd. waarin toch overduidelijk de vervui ling c.q. verschraling van het milieu door de auto blijkt, zulk een maatre gel genomen kan worden. Moet ook ons land dan verstikt raken met au to's, wegen? Verdient het openbaar vervoer niet grote prioriteit? Volgens het ministerie kiest de meerderheid van de Nederlanders voor de auto. Dit is een drogreden. Het is maar de vraag wanneer een mens tevreden is. Assen H. J. van Dalen Openbaar vervoer (2) Laten de minister en de staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat niet overgaan tot het beperken van open baar vervoer. Juist het particuliere autogebruik moet beperkt worden. Ik zie hiertoe mogelijkheden door bijvoorbeeld betrekkelijk goedkope jaarabonnementen uit te geven voor alle takken van openbaar vervoer op alle trajecten. Daarentegen zou bij voorbeeld de wegenbelasting plus de w.a-verzekering van auto's geïnd kunnen worden via de benzine/die selolie. Wordt een auto dan niet ge bruikt, dan zijn er behalve afschrij ving ook geen kosten. Wie toch (veel) wil rijden moet ook (veel) betalen. Zo kan de kleine man/vrouw ook nog gespaard blijven. Zeist B. Geurink Openbaar Vervoer (3) Dat er onrendabele buslijnen (en tij den) zijn is op zichzelf niet de oor zaak dat de minister denkt over in krimping. Het zit hem in het totaal aanbod van reizigers. Als dit groter was dan is er minder noodzaak om in te krimpen. De overheid zou eens moeten bezien of zij de werkers in haar dienst en in de semi-overheid reisgeldvergoeding moet blijven ge ven. als van eigen vervoer gebruik blijft worden gemaakt. Bij het parti culiere bedrijf ligt het wat moeilijker ook hier moet deze zaak aandacht hebben. Deventer K. van Triest VU en communisme (2) Toelating van CPN-ers tot die uni versiteit. wat een dwaasheid; de meest ondermijnende politiek is toch wel voor een christelijke demo cratie. het marxistisch communis me. Uitroeiing van de Christelijke overtuiging!Dat staat bovenaan hun program Dordrecht W. van Wijnen VU en communisme(3) De Heer D. Koene is zo zeker van zijn zaak: „Wie niet voor Mij is. is tegen Mij". Ik geloof dat de overal versprei de verwarring van geesten hem par ten speelt. De wereld lijdt aan twee onnatuurlijke huwelijken. Christen dom en Communisme liggen niet in hetzelfde vlak. kunnen dus niet te gen elkaar botsen. Communisme, de leer dat de aarde er is voor allen, is een opvatting van maatschappij ordening en staat tegenover indivi dualisme. economisch vertaald kapi talisme dat de vrijheid verkondigt voor de sterke om de vleugels uit te slaan en een zo groot mogelijk deel van de schatten der aarde en van de macht te verwerven. Op een heel ander niveau ligt een ander tweetal: het Christendom dat een Vader in de hemelen kent en weet van een aarde die des Heren is. En het atheïsme dat meent te kunnen leven onder een lege hemel en op een aarde zonder Wetgever. Wettige huwelijken zou den zijn een tussen Christendom en communisme en een tussen atheïs me en individualisme, anders gezegd kapitalisme. Maar het vreemde ver schijnsel doet zich voor dat bijna alle christenen zich thuis voelen in de vrijheid van het kapitalisme en bereid zijn goed en leven in te zetten om het te verdedigen. En dat zo goed als heel de communistische wereld zijn natuurlijke verwantschap met het christendom vergeten is en zich aansluit bij zijn felste vijand, het atheïsme. Amerongen P. Verbuïg Nieuwe basisschool Wat de minister thans wil invoeren lijkt een alternatief voor het cijfer- systeem te zijn, maar is dat in wezen niet. Dat is ook mijn ernstige be zwaar tegen de contourennota: ze suggereert het zaligmakende andere te introduceren; in wezen is er echter sprake van een ontstellende aantas ting van elementaire waarden, een grondige opruiming in de kwali teitsvarianten. Dram er door dat er één kwaliteit komt, zoiets tegen de middenklasse aan. En daar gaat uw en mijn kapitaal. Daar gaat die rijk geschakeerde schepping van de Here God. Als Hij het niet verhoeden zou. Mag ik er ook nog op wijzen, dat ik tot de in uw commentaar van 5 juni discriminerend betitelde „bejaarde notabelen" hoor. die in een schoolbe stuur zitten? Al ben ik bejaard en al bezit ik zelfs zelf geen kinderen, heb ik des ondanks niet, minstens zo intensief als de eigen pa en moe, een hoogsteigen levensbelang bij een voortreffelijke schoolopleiding van wat ik zo zie mijn kinderen. Ik ben wel over de leeftijdsgrens heen voor een abortus. Maar toch nog te ge zond voor euthanasie. Utrecht G.W. von Meyenfeldt Verkiezingen Lelystad De verslaggeving ln Trouw van 3 juni 1976 over de verkiezingsuitsla gen te Lelystad, waarin gesteld wordt dat het CDA iets achteruit ging en er winst was voor WD en CPN. bevat onvoldoende ach tergrondinformatie en is daardoor onvolledig. De bevolkingsgroei sinds 1974 met ruim 9000 inwoners, waarvan minstens 70% als overloop uit Amsterdam en omstreken afkomstig is zou uw verslaggever er sterker in moeten betrekken. Dan zal ook dui delijk woden dat het CDA in Lelys tad uitstekend naar voren is geko men. Immers, tegen de verwachtin gen van „vriend en vijand" in wordt het CDA de grootste partij in de Lelystadse adviesraad. Deze verkiezinsuitslag is mede het resultaat van de brede vertrou wensbasis van de in het CDA- Lelystad samenwerkende drie partij en. Bovendien heeft het CDA een gerichte verkiezinscampagne ge voerd waarbij „geen gouden bergen en grote keerpunten" zijn beloofd. Ook de inspirerende verkiezingsrede van landeljk CDA-voorzitter profes sor Steenkamp mag in dit verband niet onvermeld blijven. Een en ander is door de kiezer duide lijk gewaardeerd, waar wij erg dankbaar voor zijn. Het zou een goe de zaak zijn indien uw verslaggever alsnog de verkiezingsuitslagen in Le lystad eens wat nader analyseert, bijv. in overleg met het dagelijks bestuur van het CDA Lelystad. Zijn verslaggeving zou er zeker ge gronder en vollediger door worden. TROUW/KWARTEfEF In Den Helder werd gisteren het commando overgedragen van het mijnen-bestrijdings-squadron van NAVO. Daarbij was mr. Luns, secretaris-generaal van de NAVO aanwezig. Op de foto zit hij opperbevelhebber sir. John Treacher. Tijdens de plechtigheid wees mr. Luns erop dat de dreiging van zee van de Sowjet Unie, die nog steeds zijn vloot uitbreidt, niet onderschat mag worden. Lelystad D. Hartmans, secretaris CDA Naschrift hoofdredactie: Onze redacteur heeft de uitslag zuiver statistisch geïnterpreteerd en geana lyseerd; u heeft in de uitslag mede uw aanvankelijk wat sombere verwach tingen laten meespreken. In de nieu we raad heeft u 7 zetels en dat is een gelukwens waard. DEN HAAG Minister Van Doorn (CRM) heeft de stichting vormings toneel Limburg GL Twee meege deeld, dat zij voor het komende sei zoen géén rijkssubsidie krijgt. Hij meent, dat ruimte en ontwikkelings mogelijkheden moeten worden gege ven aan activiteiten in andere, nu achterblijvende, delen van het land. De raad voor de kunst adviseerde eerder gunstig op het verzoek om subsidie voor het vormingstoneel in Limburg. Minister Van Doorn wees eerder reeds op de problemen van de beschikbare middelen en het tot^ di van de aanvragen voor subsidiëri r b van vormingstoneel. In een gespri met GLTwee zei minister V Doorn, dat er geen sprake van is, <jati het ministerie verwachtingen z hebben geschapen voor het verlen van een rijkssubsidie. Steeds is er nadruk op gelegd, dat het aanga si van verplichtingen voor het komtfipl de seizoen voor rekening van 1 oei bestuur van GLTwee zou zijn. de NIEUW uper bare scheerdiepte. Scheert nóg sneller, dieperen schoner, dankzij de 36 mesjes inplaats van 18. Instelbaar op liefst negen standen, dat betekent extra scheercomfort. Met geheel inklapbare tondeuse voor snor en bakkebaarden, handige aan/uitschakelaar en los spiraal- snoer. In luxe cassette (HP 1121) f 149,-. NIEUW Oplaadbaar en instelbaar scherende Philishave 90-Super 12. Eén keer opladen is genoeg voor ca. 2 weken scheren zonder stop contact. Scheerdiepte is instelbaar op 9 standen. Dat geeft extra scheercomfort. De teller geeft aan hoe vaak er na het opladen geschoren is. Handig. Natuurlijk met los snoer, luxe cassette en inklapbare tondeuse (HP 1308) f 205,-. NIEUW Philishave 90-Super 12. Scheert sneller, dieper, schoner dankzij de 36 mesjes. Functionele, slanke vorm. Geheel inklapbare tondeuse voor snor en bakkebaarden. Handige aan/uit schakelaar. Soepel, los spiraalsnoer. In luxe cassette (HP 1126) f 130,-. NIEUW Batterijshaver. 'n Beetje buitenbeentje in de familie. Is dan ook typisch voor buiten ontworpenvoor in de caravan, op het water, noem maar op. Vier Philips 1,5 Volt batterijtjes zorgen voor vele, vele malen snel en comfortabel scheren. Altijd handig om erbij te hebben. Inklusief fraai reisetui. (HP 1207) f68,25. met het 3 X 12 mesjes systeem Inv li ir dat dru! iva

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8