JE FA STRAFT WALES ZWAAR Weinig gevaar in topsport inder goede begeleiding" Record Ciska Janssen Tweespalt dreigt in Sportfederatie Gimondi onttroond door De Muynck KVB beboet voor vuurwerk in Brussel Is ieuwe voorzitter tafeltennisbond Ad Pou lissen: ten agenten Israël Montreal in Peters kent bij thur Ashe igeschakeld Tijdens atletiekwedstrijden op Papendal Zware bergrit zorgt voor verschuivingen Vorig iaar werd in de Lotto en de Toto ruim 100 miljoen gulden aan prijzen uitgekeerd. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók rijk worden. lÜDERDAG 10 JUNI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 en ten tea toi ÜN- De Europese voetbalu- (UEFA) heeft Wales uitge- en van deelname aan het nde toernooi om het Euro 's kampioenschap voor lan- ams. De eindronden van lemooi worden over vier gespeeld. Aanleiding tot luiting zijn de rellen die i afspeelden op en rond het tijdens de kwartfinalewed- jd tegen Joegoslavië in Car- verleden maand. Tijdens tisteren in Milaan gehouden mg van de strafcommissie de UEFA kwam vast te dat toeschouwers bij de- 'edstrijd allerlei voorwer- op het veld smeten en tot maal toe het veld betraden. jens de verklaring van de straf- 'piissie die onder voorzitterschap de Italiaan Alberto Barbe stond, worden de incidenten .bijzonder ern stig' genoemd. Wales heeft vier dagen om in beroep te gaan tegen deze straf die Wales buiten het tussen 1978 en 1980 te spelen toernooi houdt. Het duel tussen Wales en Joegoslavië werd op 22 mei in Cardiff afgewerkt. Het was het tweede duel tussen beide landen, nadat Joegoslavië thuis met 2-0 had gewonnen. Nu eindigde de wedstrijd in een gelijk spel (1-1). Hal verwege de tweede helft werd de wed strijd gedurende vijf minuten ge staakt toen boze Wales-fans het veld hadden betreden. Scheidsrechter Ru- di Glöckner uit de DDR kreeg allerlei projectielen naar zijn hoofd gegooid, omdat hij een doelpunt van John Toshack had afgekeurd. Na dat incident, het ernstigste van de wedstrijd, dreigde Glöckner het duel te staken, als de orde niet snel her steld zou worden. Een van de grensrechters werd door enkele pro jectielen (lege flessen, bierblikjes, stenen, sinaasappels en rollen toilet papier, volgens het rapport) geraakt. Na afloop van de wedstrijd werd Glöckner bedreigd door toeschou wers die oparongen naar de uitgang. De politie moest een kordon leggen om Glöckner en zijn assistenten, om ernstige moeilijkheden te voor komen. De UEFA besloot verder om de Wa- les-speler Terry Yorath die een gele kaart had gekregen in dit duel voor een wedstrijd te schorsen. Het was de tweede waarschuwing die Yorath kreeg. De gele kaarten die Leighton Phillipps en Brain Flyn kregen, heb ben voorlopig nog geen gevolgen. De reacties in Wales op de uitsluiting spraken vrijwel unaniem over ont zetting. Trevor Morris, secretaris van de voetbalbond van Wales. „Nog af gezien van de financiële kant van de zaak, is de uitsluiting van het toer nooi om het Europees kam pioenschap een belangrijke rem op de ontwikkeling van het spel in ons land. Dit berooft ons gedurende twee jaar van de stimulans die men steeds nodig heeft in de vorm van een inter nationale competitie". Morris noemde de straf buitenge woon zwaar omdat „dit de eerste keer is dat supporters van Wales zich hebben misdragen. Het is zeer wel mogelijk dat in de beslissing een rol heeft gespeeld dat de Britse suppor ters een slechte naam hebben gekre gen. Maar ondanks dit, het is triest dat wangedrag van een kleine min derheid de naam van het voetbal in Wales heeft besmeurd en dat vind ik persoonlijk een bittere pil om te slikken". In Cardiff zal vandaag in een spoed vergadering overlegd worden wat voor stappen Wales nu zal onderne men. Morris: „We waren niet in staat gesteld om tijdens de behandeling ons zelf te verdedigen. Maar in de UEFA zijn mogelijkheden om in be roep te gaan tegen bepaalde beslis singen". De disciplinaire commissie van de Europese Voetbal Unie heeft de KNVB een boete van 1000 Zwitserse francs (ongeveer 1100 gulden) opge legd. Deze strafmaatregel is geno men omdat op 22 mei in Brussel tijdens de wedstrijd België- Nederland was geconstateerd dat Nederlandse supporters vuurwerk hadden afgestoken. De Schotse voetbalbond kwam er met een waarschuwing van af. Op 12 mei was in het Hampdenpark te Glasgow tijdens de wedstrijd Saint Etienne-Bayern München (finale Eu ropacuptoernooi voor landskampi oenen) ook vuurwerk ontstoken. Voorts legde de commissie de Franse voetbalbond een boete van 2000 Zwitserse francs (ongeveer 2200 gul den) op daar de spelers van het Fran se UEFA-team onlangs tijdens het eindtoernooi in Hongarije voortdu rend met foutieve rugnummers ge speeld hadden. >r Ted van der Meer DHOVEN De nieuwe voorzitter van de Nederlandse Tafeltennis Bond, Ad Poulissen, is niet plan om revolutionaire ontwikkelingen na te streven. „De laatste jaren zijn er zaken op gang imen, die een goede begeleiding eisen. Alleen daaraan zal ik mijn handen al vol genoeg ben." tog zakelijker aanpak binnen de fB staat voorop bij de 35-jarige j Diovenaar. „Er komen binnen- drie regionale bondsbureau's. ie afdelingsbesturen in het land r/L TREAL(Reuter)-Canadese mi- en houden sinds kort de grens tn Canada en de Verenigde Sta- Wlop enkele plaatsen nauwlettend le gaten. Volgens een bericht van CBC (Canadese omroep) worden (aal de grenzen met de verenigde en van de provincies Ontario, 'ec en New Brunswick hiermee 'ld. 0 geheel maakt onderdeel uit van frootscheepse operatie om de Epische Spelen van Montreal te laren van eventuele aanslagen politieke groeperingen. De mili- werken nauw samen met ande- igheidsautoriteiten en de Ca- bereden politie. Van die kant men geen commentaar op de iten geven. dels hebben de veiligheidsau- iiten in Montreal duidelijk ge it, dat geen enkel land tijdens de >ische Spelf ^n eigen veilig- igenten mag u^chakelen. Ook aëlische ploeg, waarvoor overi- speciale veiligheidsmaatregelen in, mag niet vergezeld worden een eigen groep lijfwachten, verklaring kwam, nadat in Tel bekend was gemaakt dat de lische regering speciale veilig- imaatregelen overwoog voor de ïpische afvaardiging. Guy Tou- le leider van de Olympische vei- idsdienst, verklaarde dat als er 'eiligheidsagent zou worden ont- in de nabijheid van een ploeg, trokkene te verstaan zal worden ren dat hij het Olympisch Dorp te verlaten. HEGEN Jan Peters van NEC jt zijn huidige contract bij de Nij- tse eredivisieclub met twee jaar ingd, ingaande na de afloop van teizoen 1976/1977. Het komende )en dient Jan Peters het laatste ■^van zijn driejarig contract uit. IJS Wimbledonkampioen r Ashe zal weer een jaar moeten ten op een kans om de en- |eltitel in het toernooi om de Franse kampioenschappen, de I belangrijke „trofee" die hem Ontbreekt, te veroveren. Hij leed lerrassende nederlaag tegen een die eens ballenjongen was: de par Balacs Taroczy. werd een marathonpartij van tiur. Aanvankelijk leek er voor I geen vuiltje aan de lucht. Hij Mn de hitte de eerste twee sets 7-5 6-2. Daarna realiseerde Ta- I zich kennelijk ineens dat hij [zijn eigen spelletje kon spelen, legon Ashe aan het net met deli- fcross court backhands te passe- tn toen bleek dat Taroczy heel tneer in zijn mars had dan hij zelf mogelijk had gehouden. k overige drie sets greep de 32- Ashe nog maar acht games: 4-6 moeten gaan ontlasten. Door de groei van ons ledental is dat gewoon een noodzaak geworden. Er komt zoveel administratie kijken voor alleen al de competities, dat je dat niet meer af kunt doen met vrijwilligers. Het ge vaar was zeer reëel, dat zeer goede bestuursleden niet meer aan het opstellen en het uitvoeren van een beleid toekwamen. De nieuwe bu reaus moeten deze mensen heel wat werk uit handen nemen." Poulissen (die in het „dagelijks le ven" een verantwoordelijke functie op de afdeling arbeidszaken bij Phi lips vervult) heeft een bliksemcarriè re gemaakt binnen het bondbestuur van de tafeltennissers. Pas twee jaar geleden maakte hij als voorzitter van de sportcommissie zijn entree in het hoogste bestuursorgaan. In mei werd hij tot voorzitter benoemd als opvol ger van de dynamische Douwe de Vries. „Ik heb natuurlijk wel een bee tje pech", aldus Poulissen. „De Vries was een uitmuntend voorzitter. Hij was een man die creatief was, onder wiens leiding er veel veranderd is. Vóór zijn tijd werd er een veel gezapi- ger beleid gevoerd. Nu zit ik met een behoorlijke erfenis. Ik kan het nau welijks beter doen dan op de manier waarop hij het gedaan heeft." „Een erfenis" waar hij overigens ui terst tevreden mee is. „Onder het bewind van De Vries heeft de tafel tennisbond een veel beter gezicht ge kregen. Zeker bij instanties als CRM en NSF. Al zullen zijn opmerkingen over de subsidiëring hem beslist niet door iedereen in dank zijn afge nomen." Subsidie De afgestreden NTTB-praeses stelt zich op het standpunt, dat er een onbehoorlijk onderscheid bestaat in subsidiëring van Olympische sportbonden enerzijds en niet-Oly pische sportbonden anderzijds. De eerste categorie wordt veel ruimer beloond dan de tweede. Poulissen: „Ik ben het volkomen met de zienswijze van Douwe de Vries eens. Dat verschil is nergens meer voor nodig. Het is gebaseerd op traditie, maar wij als tafeltennisbond zijn daar onder meer de dupe van Op niet al te lange termijn ziet hij deze discriminatie, zoals hij het noemt, echter wel degelijk verdwij nen. „Er wordt in de huidige tijd verschrikkelijk veel aandacht ge schonken aan de breedtesport. Als deze tendens zich voortzet, zullen de subsidiegevers daar meer dan voor heen rekening mee moeten gaan hou den. Dan is tafeltennis een bij uitstek geschikte sport om te promoten. Je ziet namelijk overal tafeltennistafels staan: op campings, bij zwembaden, gemeenschapshuizen en jeugdhon ken, in feite overal." De vraag rijst natuurlijk wel, of die recreanten de tafeltennisbond wel zo hard nodig hebben. Poulissen vindt van wel: „De georganiseerde sport zal in dit geheel een belangrijke rol moe ten spelen. Een verdere uitbouw van de recreatiesport, zoals Van Doorn en zijn ministerie van CRM die voor ogen hebben, vergt een zekere mate van begeleiding. Denk maar eens aan de accommodaties en aan het kader dat de georganiseerde sport bezit. Geen enkele recreant wil aan zijn lot overgelaten worden." Poulissen, enthousiast voor de recre atiesport, is aan de andere kant be paald geen hater van de topsport. Hij heeft zich jarenlang met enthousias me en met steeds meer kennis van zaken ingezet voor het sporttafelten- nis. De afgelopen twee jaar als voor zitter van de sportcommissie. Topsport „Als je de spelers goed begeleid, schuilt er weinig gevaar in topsport. De maatschappelijke begeleiding heeft me altijd geboeid. Daar zal ik me dan ook zeker mee bezig blijven houden. Om dat goed te doen, moet je een intensief contact met de spiers blijven onderhouden. Maar de leiding van de sportcommissie heb ik na tuurlijk wel uit handen gegeven. Dat gaat Piet Römgens nu doen, een ca pabele figuur voor deze functie." Met genoegen heeft Ad Poulissen de verrichtingen van de nationale teams bij de Europese kampioenschappen gevolgd. Het eindresultaat: twee teams in de hoogste Europese cate gorie, was ook voor hem enigszins een verrassing. „Aan het begin van dit seizoen werd gekozen voor een totaal andere structuur. Dusan Ti- german trok zijn handen af van de senioren. Die werden begeleid door twee part-time bondscoaches, Peter van Stralen en Frans Schoofs. De topspelers dachten, dat ze een beetje in de verdrukking zouden komen. Door een interessant internationaal programma heeft de top echter zeker niet minder gepresteerd dan voor heen". Sponsors Een verontrustend verschijnsel lijkt het terugtrekken van belangrijke sponsors als Delta Lloyd en de Neder landse Middenstands Bank. „Ik sta niet van de huidige ontwikkeling te kijken", deelt Ad Poulissen mee. „Di- Ad Poulissen: ,Geen enkele recreant wil aan zijn lot over gelaten worden'. verse sponsors hebben elkaar willen aftroeven, waardoor de spelers- salarissen tot exorbitante hoogten zijn gestegen. Het is logisch dat ze op een gegeven moment zeggen: Wij wil len niet meer, het kost ons teveel. Er ligt ook een grote fout bij de clubbe sturen. Zij hebben geld geaccepteerd voor de spelers, maar in vrijwel alle gevallen zat daar geen trainer of trai ner-coach bij. Daar schiet de tafel tennissport natuurlijk niks mee op. Alleen de speler wordt er beter van. Het lijkt me een goede gedachte om reglementair vast te leggen, dat elke gesponsoorde club verplicht is een bepaald gedeelte van het sponsorbe drag aan training en begeleiding uit te geven". De nieuwe tafeltennisvoorzitter ge looft beslist niet, dat de tafelten nissport in Nederland aan de rand van een bankroet staat. „Geen spra ke van. Er zijn weer andere sponsors op het toneel verschenen, maar de bedragen voor de spelers lijken om laag te gaan, dat vind ik geen on gunstige tendens. Bovendien groeit onze bond nog altijd fors. De presta ties gaan vooruit en er komen steeds meer goede accommodaties, al zijn er wat dat laatste betreft zeker nog heel wat wensen. Daarbij komt dat tafel tennis in de wereld een vooraan staande sport is. In Nederland beseft men dat maar nauwelijks. Dat is een van de punten die ik meer onder de aandacht wil gaan brengen". lAOVERTENTlE) PAPENDAL - Tijdens interna tionale atletiekwedstrijden op de kunststofbaan van Papen dal heef6 Ciska Janssen gistera vond haar eigen Nederlands re cord verspringen verbeterd. De atlete van Sagitta kwam uit op 6.53 meter. Het oude record da teerde van 2 september 1974 toen Ciska Jassen tijdens de Europese atletiekkampi- oenschappen in Rome tot 6.47 kwam. Ciska Janssen verbeterde het record in feite twee keer. Want voor zij haar recordsprong afleverde, was zij al een keer uitgekomen op 6.52, een centi meter minder dus. De Friezin Bea Wiarda verbeterde opnieuw haar Nederlands jeugdre- cord discuswerpen. Op Papendal kwam zij tot 53.34 meter. Op 6 juni was zij in het Duitse Koningswinter tot 52.88 meter gekomen, waarmee zij toen een Nederlands jeugdrecord vestigde. De concurrentie voor Ciskca Janssen bij het verspringen bleek niet erg groot De ADA-atlete Rola Koekoek werd op dit nummer tweede met een sprong van 6.18. De Britse Rith Ho well werd derde met 6.16. Bij het hoogspringen bij de dames ging de zege naar Ria Ahlers met 1.83 meter. Eenzelfde hoogte werd ook bereikt door de Belgische Annemarie Pirra, maar zij had daarvoor meer sprongen nodig dan Ria Ahlers. Mir jam van Laar kwam, evenals Mieke van Doorn en Wanda van der Molen niet verder dan 1.80 meter. Bij de heren realiseerde Raymond Heerenveen op de 100 meter een tijd van 10.6 seconden. Ook op de 400 meter horden waren de tijden niet bepaald imponerend. De winst op dit nummer was voor de Fransman Peri- nelle met 51.seconden. De Nederlan der Struyk eindigde als derde in 51.8. De beste Nederlander op dit num mer. Frank Nusse, ontbrak. Hij moet geopereerd worden aan een al lang slepende voetblessure. Daarmee is ook vast komen te staan dat Nusse niet naar de Olympische Spelen zal gaan. Nusse kwam vorig seizoen op de wereldranglijst bij de eerste tien voor. UTRECHT Mr Jaap van de Krol heeft in Utrecht de traditie verstoord die wil dat de jaarlijkse algemene vergade ring van de Nederlandse Sport Federatie In alle rust pleegt te verlopen. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond verweet de Nederlandse Katholieke Sportfedera tie en de Nederlandse Culturele Sportbond zich niet loyaal te hebben opgesteld tegenover de NSF. In maart jongstleden bood de laatste organisatie de Stichting Nationale Sporttotalisator een no ta sportfinanclering aan. Een klei ne drie weken later richtte de NKS, NCS. beide lid van de NSF, alsmede de Nederlandse Christe lijke Sport Unie zich in een brief rechtstreeks over dit onderwerp tot de sporttoto. In dat schrijven zeggen deze organisaties dat wordt uitgegaan van de bestaande toestanden in de sport. „Wij vin den dit geen gezond sportbeleid". Voorts wordt er gesteld dat „topsport en bepaalde vorm van prestatiesport strikt genomen gro te gevaren inhouden voor de men selijkheid van de sport". Mr Van de Krol diende een motie in waarin hij vroeg om een loyali teitverklaring van beide koepels. ..Bezint u over uw plaats in de NSF". zo zei hij. „u bent gewoon lid. zij het dat u het recht hebt op een kwaliteitszetel in het bestuur. Neem de spelregels in acht". Voorzitter Mijer van de NCS en de heer Krammer, penningmeester van de NKS. betoogden dat in elke democratische organisatie ruimte moet zijn voor een afwij kende mening. „Bij uitstel", aldus de heer Mijer. „zou er wel degelijk sprake zijn geweest van een ge meenschappelijke visie". Dokter Wim van Zljll, algemeen secretaris van de NSF. zorgde voor een tijdbom toen hij ernstige bezwaren ten aanzien van de bei de koepels van achter de be stuurstafel uitte. Hij verweet de organisaties de onoprechte hou ding in het bestuur van de sportto talisator, waarin deze een zetel hebben „Ten aanzien van de sportcentra heeft ons dat 1.4 mil joen gulden gekost", waren zijn woorden, „we hebben nu alleen nog zes ton gekregen voor het me disch centrum van Papendal dat op instellen staat. Tel uit je winst." „Het gaat om de manier van wer ken". vervolgde hij. „Het mag niet zo zijn dat u van de NSF zo groot mogelijke openheid eist en uzelf opsluit in uw koepel". Dr. Van Zljll wees erop dat vertegenwoordigers van de NKS en de NCS in het bestuur van de sportfederatie alle gelegenheid tot een inbreng heb ben gehad. „Wat voor indruk moet het maken als men zonder overleg met de collega's", zo stelde hij het, „met zo'n stuk bij de sporttotali sator komt". Voorzitter mr A. Feith moest zelfs de vergadering schorsen alvorens de aangepaste motie Van de Krol in stemming werd gebracht. Hier in wordt het bestuur verzocht „in overleg met de Nederlandse Ka tholieke Sportfederatie en de Ne derlandse Culturele Sportbond in de najaarsvergadering van de Ne derlands Sport Federatie te ko men met een evaluatie van de mogelijkheden tot loyale en con structieve samenwerking". Mr Feith kon volstaan met het stem men bij zitten en opstaan. De mo tie werd met unanimiteit aan vaard. TORRI DEL VAIOLET De Belg Johan de Muynck heeft gisteren de leiding in de Ronde van Italië overgenomen van de Italiaan Felice Gimondi. De rit- zege in de zware negentiende etappe was voor de Spanjaard Andres Gandarias, die na 132 voornamelikk stijgende kilo meters alleen op de finish in Torri de Vaiolet afkwam. De kortste rit in de Giro zorgde voor een forse afscheiding in het algemeen klassement. Met vijf zware beklim mingen moest er ook wel veel veran deren. omdat tot nu toe de sprinters zeer regelmatig aan hun trekken wa ren gekomen. Andres Gandarias staat bekend als een goede klimmer zonder overigens alleen door die kwa liteit een plaats op de eerste rij in etappewedstrijden te kunnen verove ren Hij stond tot nu toe tussen een reeks naamloze figurenten op een drieenzestigste plaats in de algemene rangschikking. Fausto Bertoglio. de man die vorig jaar zo verrassend de Giro won, werd gisteren tweede en kwam nog vijf entwintig seconden tekort om de rose leiderstrui aan te kunnen trekken. Maar duidelijk is wel dat hij opnieuw een zeer serieuze kandidaat is voor de eindzege. Johan de Muynck verrast tot nu toe iedereen. Hij verdedigde zijn hoge positie in het algemeen klassement knap en slaagde er gisteren zo waar in met de beste klimmers naar boven te komen. Hij bleef Gimondi in ieder geval ver genoeg voor om hem als leider te onttronen Gimondi startte gisteren, na zijn val van dinsdag, nog wel. maar Rik van Linden was er niet meer bij. Door kortsuitlng in de berichtgeving werd de indruk gewerkt dat Van Linden dinsdag de rit nog zou hebben uitge reden. maar de Belg bleek halverwe ge de koers na de val waar Gimondi ook bij betrokken was. weldegelijk naar het ziekenhuis te zijn vervoerd. In de uitslag van de zeventiende etappe werd zijn naam verwisseld met die van zijn landgenoot Alex van Linden. Ook Eddy Merckx vertrok gisteren weer. Hij had de avond tevoren aan gekondigd dat hij zoveel last had van verzweringen aan zijn zitvlak, dat hij niet in staat was de koers verder te volgen. Maar gistermorgen meldde de Belg zich toch weer gewoon aan de start. Wat de gevolgen zullen zijn van dat doorzettingsvermogen, is moe lijk te peilen Artsen zeggen dat het zeer waarschijnlijk is dat hij na een opera tief ingrijpen, de Tour de France zal moeten missen. Merckx zelf blijft ho pen op natuurlijke genezing. RONDE VAN GROOT-BRITTANNIE De Pool Jan Brzezny heeft de negen de etappe van de „Milk race", een rit van Harrogate naar Scarboroguh over een afstand van 132 kilometer, op zijn naam gebracht. Na 112 kilo meter sprong Brzezny weg uit een kopgroep van twintig renners, bij wie. uitgezonderd de Nederlanders Mathieu Dohmen en Johan van der Meer. de meeste favorieten. De kopgroep deed het gehele resterende veld uit elkaar vallen. Ad Tak en Henk Smits maakten wel deel uit van de eerste groep, maar kwamen in de eindsprint om de klasseringen vanaf de tweede plaats niet tot ereplaatsen. Ex-wereldkampioen Ryszard Szur- kowski finishte 1.42 minuut na zijn landgenoot Brzezny als tweede, voor de Zweed Tommy Prim. BUI Nickson blijft leider in het alge meen klassement, met zijn ploegge noot Waugh op vijf seconden ach terstand en daarna volgt een contin gent buitenlanders, onder aanvoe ring van de Zweed Sven-Ake Nilsson. die op acht seconden staat Nadat Nederland in de afgelopen ze ven jaar niet minder dan vijf maal de winnaar van de „Milk race" leverde Fedor den Hertog (1969, 1971), Hennie Kuiper (1972), Piet van Kat wijk (1973) en Roy Schuiten (1974) lijken de Nederlanders, evenals vorig jaar, geen rol van betekenis te kun nen spelen. Mathieu Dohmen en Jo han van der Meer liepen een ach terstand van meer dan zestien minu ten op. terwijl Ad Tak, als beste Ne derlander. met een twaalfde plaats al meer dan vijf minuten heeft verloren op de Brit Nickson BAANKAMPIOENSCHAP Herman Ponsteen heeft zijn unieke positie onder de baanrenners onder streept met zijn vierde titel in succes sie op de 1000 meter tijdrit. Voor de 23-jarige renner uit Nijverdal bete kende dit het negende nationale kampioenschap sinds hij in 1973 zijn plaats aan de top veroverde. Ponsteen vond net als vorig Jaar Ben ten Tije als tweede naast zich op het podium. Het verschil tussen de ach tervolger en de krachtsprinter be droeg 0.6 seconden, 1.10.39. tegen 1.11.00. De man, die van de amateurwielren ners met achtervolging, tijdrit en ploegenachtervolging het meeste werk krijgt in Montreal, als het NOC op 23 Juni de voordracht tenminste aanvaardt, prefereert zelf trouwens de achtervolgingstitel boven die op kilometer. „Het spreekt meer aan. Achtervolging heeft meer charme. 1000 meter kun Je of kun je niet. Achtervolging kun Je Jezelf nog een beetje aanleren. 1000 meter geeft je bovendien maar een enkele kans. er zit een zekere geluksfactor bij." ADVERTENTIEi x Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11