Kamer spreekt deze week over voorstel wijziging loonwet K II dichtbij I "fcmmentaar Begin met debat over de grote problemen Mensenrechten (1) Mensenrechten (2) Werkgevers klagen over tijdnood kind zwijgt, maar aap praat wonderbaarlijk truus afgeknapt spook het weer ZOMER GAAT DOOR J oor wapenhandel ^1 tien arrestaties Eigen onderzoek bij DSM naar vernielingen STRAND- #-■/ WEER C weerrapporten ^)B NSDAG 9 JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Jfet heeft onmiskenbaar iets wrangs j\ls Latijns-Amerikaanse staten el- nar van schending van de mensen- :hten beschuldigen. Booswichten elkaar betichten van wetso- :reding, maken een weinig ge- ifwaardige indruk. te Organisatie van Amerikaanse aten (OAS), die dezer dagen uit brekend in de Chileense hoofdstad ntiago haar jaarvergadering budt, beschuldigt in een rapport de ering van generaal Pinochet in fïili van een fundamentele aantas- jpU van mensenrechten. Het rap id constateert dat het bewind van ochet de publieke opinie in de treld probeert te misleiden door buiten toe welluidende verkla- jigen af te leggen, terwijl de bevol- Jng in het land zelf de politieke uimschroeven hevig blijft voelen. aantal staten zal de Chileense jgering verzoeken haar medewer- jng te geven aan een onafhankelijk iderzoek naar de rechten van de Vns in Chili door een commissie in de OAS. "Ie constateringen in het rapport de OAS zijn schrijnend juist, lar toch laten ze gemengde gevoe- is achter. Chili is bepaald niet het N.kige land. dat een loopje neemt :t de politieke en geestelijke vrij- len van zijn inwoners. azilië drukt iedere oppositie, die itekenis krijgt, de kop in. Argenti- 5 neemt met de mensenrechten eneens een loopje. Politiek asiel is dit land beperkt tot vluchtelingen Europa. Zuidamerikaanse vluch- lingen hoeven niet te rekenen op lige bescherming. De situatie in iraguay en Uruguay is de afgelo- tijd voldoende belicht in deze ant. En deze opsomming is nog «t enige tijd voort te zetten. en veroordeling van Chili door nden die zoveel boter op het hoofd tbben. komt daarom uitermate cy- ;ch over. Ze leidt bovendien de ndacht af van de problemen in Idere landen van het Amerikaanse ntinent. Iedere veroordeling jaagt immers het gevaar in zich van bevestiging van het gevoel van len voortreffelijkheid. Dat gevoel Jnnen de meeste regeringen van t Amerikaanse continent zich niet "Irmitteren. rie s^)e aanwezigheid van de Amerikaan- iin<fe minister van buitenlandse zaken, jj«i|eniy Kissinger, op de jaarvergade ring van de OAS in de Chileense wfdstad, roept evenzeer gemengde iatfvoelens op. re jn komst was voor de Chileense te toriteiten aanleiding on# een zes- tal politieke gevangenen vrij te -e( en. De Amerikaanse minister te^eft bovendien verklaard, dat hij de er restie van de mensenrechten tij- m ns de bijeenkomst van de OAS et n de orde zal stellen. Zowel de J rklaring v n de minister als de a jlating van de politieke gevange- >t laat op het eerste gezicht een dt sitieve indruk achter. •m s ze indruk wordt echter te niet x 2 laan door wat Kissinger opmerkte ze Bolivia. Daar zei hij, dat de men- ve irechten niets te maken hebben ket de vrede in de wereld. Een pzetting van de hulp van de Ver- Ie gde Staten aan Chili valt dan ook orfer niet te verwachten, t: iel t is niet ondenkbaar dat de OAS ertschending van de mensenrechten Chili in formele bewoordingen frv oordeelt. De politieke druk die ^i een dergelijke veroordeling zou nnen uitgaan is echter al bij voor- It ontkracht door de aanwezigheid net'de verklaringen van de Ameri- inse minister. De presentie van linger in Chili en een ontmoeting Pinochet leveren de militaire :ring voldoende prestige om het )(8|ichtsverlies van een veroordeling ischoots te compenseren. de vrijlating vdn politieke ge lgenen, die gepaard lijkt te gaan I elk bezoek van een minister van Verenigde Staten aan Chili, heeft een beperkt effect. De vrij jomen plaatsen in de gevangenis- 1 worden maar al te snel weer pnomen door andere Chilenen. Van onze parlementsredactie De Tweede Kamer maakt deze week een begin met de debatten over de werkelijke, grote problemen waarvoor het kabinet staat, de problemen op sociaal-economisch gebied. Het gaat over de mogelijkheid van een nieuwe loonmaatregel van de regering na 1 juli. De loonwet „wet op de loonvorming 1970" bepaalt nu nog dat een algemene loonmaatregel hooguit een half jaar mag duren. De huidige loonmaatregel loopt daardoor af op 1 juli, en kan niet worden vervangen door een nieuwe. De loonwet gaat eenmaal uit van een vrije loonvorming die tot stand komt via onderhandelingen tussen werkge vers en vakbonden. Een loonmaatre gel was vooral gedacht voor situaties waarin een loonpauze nuttig was om te snelle loonstijging tegen te gaan. De loonwet staat beslitst niet toe dat de regering de lonen voor onbepaalde tijd zelf gaat regelen. De regering wil zich echter wel indek ken tegen het risico dat bij het aflo pen van de huidige loonmaatregelen omvangrijke sociale onrust ontstaat, doordat werkgevers en vakbonden geen CAO-akkoorden kunnen berei ken. Ook wil de regering opnieuw kunnen ingrijpen voor het geval de vakbonden erin zouden slagen te gro te loonsverhogingen af te dwingen bij de werkgevers. Om nog wat meer tijd te hebben voor overleg wil de rege Minister Boersma: nóg een Het probleem is echter dat de al bestaande maatregelen bij de vakbe weging en Pv<jA tot nu toe allesbe halve de overtuiging hebben doen postvatten dat niet alleen de loonin- komens zullen moeten opdraaien voor de matiging. En de genoemde, nog komende maatregelen zullen waarschijnlijk niet binnen een jaar effectief zijn, en komen naar de let ter van de loonwet dus eigenlijk niet In aanmerking als „andere maatre gelen" bedoeld in artikel tien. Meerderheid Het is dan ook nog lang niet zeker dat de PvdA in de Kamer met de gevraagde wijzigingen van de loon wet zal instemmen. Niettemin is er ook dan nog wel een meerderheid voor de wijzigingen in de kamer. Het lijkt echter uitgesloten dat de rege- ring bovendien de huidige toonmaat- zaakje te regelen met de PvdA kunnen s'laM^^leuwe toon" regel met één maand kunnen verlen gen, tot 1 augustus dus. Minister Boersma (sociale zaken) heert er steeds de nadruk op gelegd dat het nog niet vast staat of de regering een nieuwe loonmaatregel zal treffen. Dat zal allemaal afhangen van het overleg dat regering, vakbe weging en werkgevers eind deze week beginnen over vooral de prijscom pensatie per 1 juli. Alleen als dit overleg mislukt, kan een nieuwe loonmaatregel worden verwacht. Het debat van deze week over de wijzigin gen in de loonwet is dus nog slechts een voorronde voor de komende dis cussies. Niettemin wordt het een belangrijke voorronde, want algemeen wordt de kans dat het overleg zodanig slaagt dat een nieuwe loonmaatregel nodig is, miniem geacht. Daar komt bij dat de regering de Tweede Kamer niet meer nodig heeft voor een nieuwe Van onze soc .-economische redactie DEN HAAG Mr. C. van Veen, voorzitter van het VNO, heeft er over geklaagd dat uitblijven van de door het kabinet toegezegde nota's tijd nood veroorzaakt. „Het bestuur van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen heeft er zich vandaag op voorbereid met elkaar van gedachten te wisselen over de inhoud van de nota's, maar door het uitblijven van die nota's zijn de voorbereidingen teniet ge daan," aldus mr Van Veen na afloop van de VNO-vergadering. Afhanke lijk van het tijdstip van verschijnen van o.a. de bezuinigingsoperatie van de regering en de structuurnota van minister Lubbers zal worden nage gaan of het nog mogelijk is aan het eind van de week met een zinvol gesprek met de vakbeweging te komen. De werkgeversverbonden handha ven hun reeds vele malen eerder ge geven standpunt: zij zijn bereid tot overleg met overheid en vakbewe ging. Naar verwacht zal de regering donderdag met haar plannen naar buiten komen. Gisteravond werd er nog vergaderd door het kabinet. Be halve de bezuinigingsoperatie en de structuurnota van minister Lubbers stond ook het komende loonoverleg op de agenda. De werkgevers hebben er andermaal de aandacht op gevestigd dat een bijdrage van de overheid moet ko men door het verlichten van de las ten. ook voor het bedrijfsleven. Als die lastenverlichting in het pakket maatregelen zit dat het kabinet thans voorbereidt, dan hebben de werkgevers iets meer armslag in het overleg op centraal niveau. in de Kamer loonmaatregel, zodra de gevraagde wijzigingen in de loonwet eenmaal zijn goedgekeurd door het parle ment, ook al kan de Kamer op elk gewenst moment de regering in een debat ter verantwoording roepen. Niet voetstoots Het is dan ook niet verrassend dat de vakcentrales (FNV, CNV), en in hun voetspoor de linkse partijen, de wij zigingen van de loonwet niet voetstoots goedkeuren. De vak centrales zien aankomen dat wel de lonen in de tang blijven, maar dat de regering op de overige inkomens met name die in vrije beroepen in voldoende greep zal krijgen om die in de matiging mee te trekken. De PvdA-fractie wil de wijzigingen in de loonwet pas goedkeuren als ze tevre den is met het pakket regerings maatregelen inzake de beleidsom buigingen (bezuinigingen) bij over heid en sociale voorzieningen, de sturing van investeringen (struc tuurnota economie van minister Lubbers), en het inkomensbeleid voor hogere inkomens en vrije beroe pen Deze week maakt het kabinet zijn plannen op dit terrein bekend. De PvdA heeft hierbij een sterke troef in een zinsnede in de loonwet. Het betreft artikel tien, dat de be voegdheid van de regering tot be doelde algemene loonmaatregelen regelt. Daarin staat namelijk dat zo n maatregel mogelijk is „indien het belang van de nationale econo mie het nemen van maatregelen ten aanzien van het peil van de loonkos ten in samenhang met andere maat regelen vereist." Een loonmaatregel mag dus alleen worden getroffen „in samenhang met andere maatre gelen." Den Uyl Premier Den Uyl verstaat onder be doelde „andere maatregelen" maat regelen om ook de niet- looninkomens te beheersen. Maar dat hoeven, aldus Den Uyl, niet per se nieuwe maatregelen te zijn. Ook bestaande maatregelen kunnen als maatregelen bedoeld in artikel tien fungeren. Den Uyl noemde onder meer het tarievenbeleid van minister Lubbers voor de vrije beroepen, waa rover de minister enkele weken gele den een overzicht naar de Kamer heeft gestuurd. En verder het aange kondigde wetsontwerp van Boersma over meer openbaarheid van inko mens, het aangekondigde wets ontwerp van staatssecretaris Hendriks (volksgezondheid) voor de tarieven in de medische beroepen, het vrijwel gereed zijnde wets ontwerp op de vermogensaanwasde- ling. Aan „andere maatregelen" geen gebrek dus. zo is de indruk die Den Uyl wil wekken. zou kunnen slagen een nieuwe loon maatregel bij de vakbeweging en haar achterban geaccepteerd te krij gen. Het debat van deze week wordt daarom zeker interessant. Minister Boersma heeft trouwens nog een zaakje te regelen met de PvdA in de kamer, deze week. Dat betreft de gedeeltelijke opschorting van de verhoging van het minimum loon van 1 Juli naar 1 Januari aan staande. Boersma wil daarmee berei ken dat de halfjaarlijkse verhoging van het minimumloon die steeds een half jaar achterloopt bij de alge mene loonontwikkeling beter in de pas blijft met de rest van de lonen. Zonder de gevraagde wetswij ziging zou op 1 Juli het minimumloon met ruim vijf procent en de overige lonen vrijwel niet omhoog gaan, en op 1 januari de overige lonen met meerdere procenten en het mini mumloon vrijwel niet. Uitstel De Kamermeerderheid stemt in met het gevraagde uitstel, ook de PvdA. De socialisten willen echter wel dat de minimumloners op 1 Januari ook vergoed krijgen hetgeen hun in de eraan voorafgaande zes maanden is onthouden door het uitstel. Het gaat om een nabetaling van ruim 86 gul den per uitgesteld procent verho ging, dus een 260 gulden als op 1 juli het minimumloon met twee in plaats van met ruim vijf procent omhoog zou gaan. Boersma is tegen deze nabetaling. Hij vindt dat gedurende de komende zes maanden ook van de minimumloontrekker enige mati ging mag worden gevraagd. Tenslot te zal die er ook dan nog in koopkracht op vooruitgaan dit jaar, aldus de minister. De Kamer houdt zich deze week ver der bezig met de herziening van de politiewet en een initiatief- wetsontwerp van de Kamer-leden Drees en Staneke (DS'70) over de pensioenen van politieke ambtsdra gers. De eerste Kamer vergadert de ze week niet. DE- VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boe- kenbon. "ZULK Wééft.éN D/ÏM Nöq- CJééM vKijHCip VflN ONttfKU/ijS onder redactie van loes smit Soldaten ontdekten hem in de oer wouden van de Afrikaanse staat Boeroendi: een schuw, bruin, ver wilderd jongetje. Het kind kon blijkbaar niet praten en de solda ten brachten het naar een rooms- katholiek missieweeshuis in het land. Omdat het geen naam had. noemden de leiders van het tehuis het jongetje John. John bleek in derdaad niet te kunnen praten, maar wel, zeiden de leiders. sna teren als een aap." Hij had grote eeltplekken op handen en knieën als een viervoeter, at vrijwel uitsluitend bananen en weigerde kleren te dragen. De leiders wa ren er, afgaande op de verhalen van de vinders, vast van over tuigd dat John in een apenkolonie was opgegroeid. De geschiedenis trok de aandacht van twee Ameri kaanse opvoedingsdeskundigen: dr. Harland Lane, psycholoog, en dr. Richard Pillard, psychiater, beiden aan een universiteit in Boston verbonden. Een paar we ken geleden reisden ze samen naar het weeshuis in Boeroendi en nu al hebben ze vastgesteld dat er geen enkele reden is te geloven, dat het jongetje ooit in het ge zelschap van apen geleefd heeft. Ze hebben John meegenomen naar een ziekenhuis in de Kenia- se hoofdstad Nairobi, waar het kind eerder als wetenschappelijk object fungeert dan als patiëntje. Er zijn al enkele hersentests op hem uitgevoerd, want de heren specialisten geloven nu dat John zich zo aapachtig gedraagt omdat hij geestelijk onvolwaardig is. De bedoeling is dat John, naar schat ting een jaar of zeven, met de beide Amerikanen meegaat naar de V.S., waar ze nog diepgaander onderzoeken kunnen verrichten. Het ts dus maar beter een doodge woon, onopvallend iemand te Nog nooit hadden de schoonma kers van de vlsgroothandel Meyer in Harlingen zoiets geks gezienf een onder hun handen gevilde pa ling bleek vol kult te zitten. Zelfs de oudste vissers in de buurt wa ren ervan overtuigd dat deze pa ling zich schromelijk had vergist, want een paling schiet ergens diep in de Atlantische Oceaan kuit. Al leen zijn glasaaltjeskinderen ko men terug naar de zoete rivieren en als die na een Jaar of acht. negen zelf eenmaal aan kultschie- ten toe zijn, vertrekken ze ook weer voorgoed. Ze vonden in Har lingen deze paling met kuit zo'n wonderbaarlijke verschijning dat het dode dier verhuisde naar het rijksinstituut voor visserij onder zoek in IJmuiden, meldde het Nieuwsblad van het Noorden. Een dag later wist de Leeuwarder Cou rant de oplossing: het Rivo zei dat het helemaal niet om een we reldwonder ging. omdat de kuit niet van de paling was. In zekere zin wel, want het dier had zich waarschijnlijk een voorntje toe geëigend zodat niet de kuit van de paling, maar van zijn slachtoffer in het palinglijf zat. Ouwehands orang-oetanmoeder Truus, lijdend aan bloedarmoede, is te zwak om voor haar baby Anak te zorgen. Toen moeders kwaal ontdekt was. werd de kleine al gauw bijgevoed met de fles om moeder te ontlasten, maar dat bleek Truus niet voldoende te hel pen. Dochtertje Anak is daarom tijdelijk uit logeren gegaan, bij pleegmoeder Verkade, die met de chef van de vogelafdeling ge trouwd is. Anak krijgt daar fles voeding, slaapt in een cam pingbedje en heeft er zelfs een tweede kunstmoeder bij: de grote herdershond van het gezin, die over het mensaapje waakt olsof het een eigen hondejong is. Het zit bij die orang-oetans in de familie. Anaks vader Ori is. toen hij een baby was, een half jaar bij direc teur Ouwehand senior in huis ge weest. Zodra Ori s vrouw Truus met behulp van lijfartsen en vita mine- en ijzerpreparaten weer ge heel de oude Truus is, mag doch ter Anak naar het ouderlijk huis terug. De vondeling uit de jungle van Boeroendi, John, wordt hier door een verpleegster kaal geschoren in een ziekenhuis in Nairobi, waar twee Amerikaanse wetenschaps-, mensen zijn hersens onderzoeken. Waarschijnlijk zal het jongetje, dat volgens missionarissen in Boeroen di door apen is grootgebracht, in Amerika verder onderzocht moeten worden. zijn. helemaal niks bijzonders, voor wie de wetenschap geen be langstelling koestert. We leven trouwens toch in een rare wereld. Zó is er een al dan niet vermeend aapmensje ontdekt dat niet kan praten, en tegelijkertijd proberen ze in Amerika echte apen aan het praten te krijgen als een mens. De vijfjarige gorilla Koko krijgt spraakles op de universiteit van Stanford in Californië. Volgens Francine Patterson, die Koko al vier jaar onderwijst, bezit het dier een IQ van 85 en kan het zo'n 250 woorden vormen. In gebarentaal, want met klanken schijn je er bij een aap niet te komen. Op een persconferentie demonstreerde Koko zijn kunnen door zijn kun nen door zijn lerares te vragen hem even lekker te krabben. Ze voldeed aan het verzoek, waarop de aap breed grijnzend bedankte. Op de universiteit van Storrs (Connecticut) heeft studente Lyn Miles een nu acht jaar oude chim pansee op dezelfde manier leren „spreken". Ook zij gaf met „Boee" een demonstratie in een bos: tij dens de wandeling plukte Boee een paar bloemetjes en gaf ze aan Lyn. „Lekker,"zei de aap in geba rentaal, „jij opeten.Volgens Lyn houden apen het bij eenvoudige taalconstructies. „Kinderen leren er steeds meer bij, maar in elk geval de chimpansees zullen zich altijd beperken tot de tegenwoor dige tijd. Meer moet je er niet van verwachten." Na Jaren trainen heeft herenkap per Pino Amato in de Italiaanse stad Pavia een aanval op het we reldrecord knippen aangedurfd. En met succes: 83 uur achter el kaar drie uur langer dan de vorige (Britse) wereldrecordhou der knipte hij tweehonderd he- renhoofden. Na zoveel dagen knip pen knapte Amato compleet af. En met de hoofden van zijn ge knipte klanten zal het ook wel niet zo best zijn. Op een avond ziet een inwoner van Assen Ineens zijn vuilniszak zomaar bewegen. Een spook? Een rat? Te eng in elk geval om er zelf in te kijken. Wat doe je dan? Je belt de politie. Twee dappere agenten kwamen en het Nieuwsblad van het Noorden weet wat die in de wiebelende zak von den: een egel. Hoe het dier er in kwam weet nog niemand, wel is zeker dat het er levend en wel uit gekomen is en nu weer vrij rondloopt, (misschien) op zoek naar een volgende geschikte vuil niszak. Van onze weerkundige medewerker arrestaties gaan nog dagelijks ir in dat land. een verslaggever NHEM Een team van acht re- rcheurs uit verscheidenen plaat- I in het oosten van het land heeft l omvangrijke wapenhandel aan [licht gebracht. In totaal werden arrestaties verricht en verwacht dt dat er nog meer zullen volgen, i de dertig vuuwapens waarvan end is dat ze verhandeld werden, den er negen in beslag genomen HEERLEN De eigen beveiligings— en bewakingsdienst van DSM is een (voorlopig) in tem onderzoek be gonnen naar het kapot raken van drie wagens, waaronder een ambu lance van het bedrijf, en een pomp. Zodra dat onderzoek is afgelopen, zal de officier van justitie te Maastricht bekijken of er aanleiding bestaat te gen mensen die daar eventueel bij betrokken zijn een strafvervolging in te stellen Tot nu toe staat vast dat in het carter van de drie voertuigen zand is gevon den dat daar met kennelijke opzet is gedeponeerd. Dit feit werd al op 13 mei j.l. geconstateerd. De interne re cherche beschikt over aanwijzingen dat de voertuigen en ook de motor van een verplaatsbare hogedruk- pomp door een en dezelfde man zijn vernield. Vandaag wordt het weer een fraaie zomerdag. De tempera tuur tipt aan de dertig gra den. plaatselijk in het binnen land kan het 31 gr.Celsius worden. De zon blijft het voortreffelijk doen en de eni ge wolken die er in de loop van de dag door verhitting van de lucht ontstaan, zijn mooi-weer-cumuli, zo onge veer op 1.500 meter. Vrijwel overal op het continent zwaait een hogedrukgebied de scepter. Temperaturen van 24 tot 27 graden worden ook gemeld uitTsjechoslowa- kije, Hongarije, Polen 22 tot 23 gr. C. Ook Engeland ligt nog steeds volop in de race met een echte 'hot'- temperatuur van dertig gra den (op het vliegveld Heath row bij Londen). In Frankrijk zijn gistermiddag temperatu ren tot 31 gr. C. waargeno men, onder meer in Tours en Alengon. Ook Nantes had een tropische temperatuur van 30 graden. Op een bepaald ogenblik was het gistermid- peild in noordwest-Spanje en dag in Nederland maar liefst boven het zuidelijk deel van zeven graden warmer dan in het eveneens zonnige Casa blanca. Er werd 29 gr C. waar genomen zowel in Eindhoven. De Bilt als Gorredijk. Opnieuw fraai strandweer. Ook op de Waddeneilanden zomerse temperaturen boven 25 graden, met name Ame land. bij zuidoostelijke wind. Zeewater: circa 14 gr. C. bij de waterlijn, pas op voor afdrij ven naar zee op luchtbedden! Vooruitzichten voor donder dag: zomers-warm en over het de Golf van Biskaje. Vandaar ook het trefwoord 'onweer' in de termijnverwachtingen van Ukkel en De Bilt. Hoopge vend voor aanhouden van de zomersfeer op het continent Het zwaartepunt van hoge is de nog steeds krachtige druk ligt nu met 1.028 milli- zuidelijke tot zuid- bar boven de Noorse Zee en zuidwestelijke hoogtestro- gen voor morgen en overmor- de barometers lopen nog ming boven het oostelijk deel gen en de boeren kunnen dus geheel gerekend nog slechts steeds vooruit. Een uitloper van de oceaan. Hierbij speelt H**0* doorgaan met hooien, geringe onweerskans. ervan over Duitsland ver- ook een omvangrijke depres- Onze nieuwe medewerker in plaatst zich langzaam naar sie midden op de oceaan een Oostkapelle op Walcheren het oosten. Een wijziging zien rol. telde in mei 24 mm regen, wij op korte termijn nog niet voornamelijk in de vorm van komen. Wel is het zo dat later Gerard Dijkstra vertelde gis- buien. Sinds 1 december 1975 in de week de kans op een terenmiddag via AVRO's Ra- ving hij 200 mm. De lentezon regen- of onweersbui groter diojournaal met z'n schip'Be- in Vlissingen was met circa wordt, zo gaat dat nu een- stevaer'in een krachtige zuid- 700 uur record-actief. Op de maal in ons land. Dat zal westelijke luchtstroming te zon blijft alles nog opvallend vooral zo zijn, wanneer een zijn beland: die was van een rustig met slechts één vlekje oceanisch koufront over de randdepressie ten westen van en een 10 cm-straling van 67. Britse eilanden langzaam Ierland (990 mb.) die op een Op IJsland regent het matig dichterbij komt. Aan de voor- noordoostelijke koers lag, tot zwaar door depressie zijde kan zich dan het een en maar gaat afbuigen naar het activiteit. Het meeste water ander opbouwen. Om zeven noorden. Samenvattend: wat viel in oost-IJsland (18-20 uur gisteravond werden er de zomer betreft zijn er be- mm. sinds gisterenmorgen 7 vrij veel onweerscellen ge- slist nog geen wezenlijke zor- uur). Amsterdam De Bilt Declen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth Htd Twente YUsslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oeneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga MaUorca MQncben Nice Oslo Parijs Spilt Stockholm Wenen ZQrlch Casablanca Istanbocl Las Palm as New York Tel-A vl v Tunis onbew, onbew onbew onbew onbew onbew. onbew. onbew zwaar bed zwaar bew. licht bew. Uchl bew onbew Ucht bew. onbew half bew Ucht bew. Ucht bew. Ucht bew onbew onbew. onbew zwaar bew. onbew onbew. onbew onbew onbew onbew. zwaar bew. onbew. onbew onbew half bew zwaar bew onbew Ucht bew onewb onbew

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5