Hill i3a- Rimers opgelet! ia-,o4ft- 86.-„92.- 69.50 269.- 598.- 7.50 %50 32.- 198.- 495 32a-* Prijswinners goed voor uw budget in... de Bijenkorf 439.- 549.- 498-* DINSDAG 8 JUNI 1976 Trouw/Kwartet R NSt UIT VAN LEZERS Synodé (9) He was verbijsterd toen ik de oproep las van de Stichting „Geen kerkgeld voor geweld", geen gehoor te geven aan de oproep van „Betaald Antwoord", daarmee suggererend dat „Betaald Antwoord" niet op vreedzame wijze, dus niet volgens het evangelie, naar deze oplossingen wil zoeken. Een dergelijke beschuldi ging lijkt mij in de eerste plaats ongegrond, in de tweede plaats niet evangelisch. Verder vraag ik mij af waarom een stichting met de naam „Geen KERKgeld voor geweld" ap pelleert aan ieder persoonlijk. De Gereformeerde Synode heeft im mers afgehaakt, dus kerkgeld wordt er van die zijde niet meer gebruikt voor de door de stichting gesigna leerde steun aan geweld van de zijde van ..Betaald Antwoord", we reldraad van kerken. Of moet ik ge loven wat ik voorshands niet hoop dat deze naamgeving betekent dat we wel persoonlijk het geweld Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kannen worden gestaard naar: Secretaris Hoofdredactie Troaw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. BIJ pabltkatle wordt de naam van de schrijver vermeld. door o.a. premier Vorster van Zuid- Afrika en de zijnen „gelegaliseerd" bedreven (immoraliteitswet, rassen wetten. 180-dagen wet enz mogen steunen door bijvoorbeeld reizen naar Zuid-Afrika te ondernemen om dat het een zogenaamde christelijke natie is, waar blanke christelijke ker ken nog vreedzaam nüést zwarte christelijke kerken bestaan? Ik blijf voorlopig toch maar liever geloven dat het evangelie de boodschap van bevrijding wil zijn. juist voor ver drukten. verschoppelingen, achter- uitgestelden, terneergedrukten. Daarom zal ik ook graag mijn bijdra ge storten op de rekening van „Be taald Antwoord". Hilversum Wil Kamminga-v.d. Moolcn Synode (10) Als W. E. M. Honig aan dr Gelden- huys verwijt, dat hij de gereformeer de kerken vermaant betreffende slapheid inzake de leertucht, dan staat daar tegenover het feit dat de gereformeerde kerken niet handelen volgens art. 29 der Nederlandse Ge loofsbelijdenis als de kerkelijke tucht niet gehandhaafd wordt en le ringen getolereerd worden waarte gen een groot gedeelte onzer synode, maar ook onze kerkleden schriftuur lijk bezwaren maken. Anderzijds is het zo. dat een kleine meerderheid ter synode een besluit ondersteunt betreffende zgn. bestrijding racisme dan worde verwezen naar Exodus 23 vers 2. Er zijn ter synode wel meerde re twijfelachtige uitspraken gedaan, in het bijzonder als het geldt steun aan gewelddadige aktiviteiten in Zuidelijk Afrika. Wagcningen W. Berghuis Synode (11) Een brei van woorden en het beken de compromis kan niet verhelen: We hebben ze in de steek gelaten de zwarte kerken en dominee Beijers Naudé. Het is bemoedigend, datzelfs de synodepraeses dat ronduit er kent. Hebben dé gereformeerden hen in de steek gelaten? Dat zou ik toch niet graag beweren. De synode is dé kerk niet! Kerkrechtelijk is dat al niet zo, maar ook praktisch niet. De plaatselijke gemeente is er (soms) ook nog! Daarom blijf je lid van die kerk. Wel is de consequentie van blijven, dat je wat probeert te doen. Ik heb eens op een rijtje gezet, wat een gewoon gemeentelid. waarvan men zegt dat het mondig is, allemaal kan doen. Misschien heeft iemand er wat aan. Aanvullen mag ook. 1. U kunt een hartelijke en bemoedi gende brief of ansichtkaart sturen aan Dr. Beijers Naudé. (Pro Veritate, P.O.box 31135, Braamfontein 2017, Zuid Afrika) Hij en zijn medewerkers van het Christelijk Instituut kunnen wel wat bemoediging gebruiken. De zer dagen is er een wet in de maak om hem te kunnen pakken. Hij is geen terrorist of communist. Maar onder de nieuwe wet kan hij zonder enig beroep of proces zomaar een jaar in de gevangenis gezet worden wegens staatsgevaarlijke activitei ten. De minister heeft gezegd, dat daarom die wet er moet komen. Laat hem nu het nog kan weten, dat er in Nederland christenen zijn. die met hem meeleven. 2. U kunt een brief schrijven aan uw kerkeraad met het verzoek de Syno de om herroeping van het besluit te vragen. Laten we van deze kerkorde- lijke weg gebruik maken. Een chan terende NG.kerk kreeg twee extra synodedagen. Dat moet dus hele maal kunnen op verzoek van kerke raden. 3. Door het storten van een spijtgift op giro 148000 t.n.v Betaald Antwoord. Driebergen, kunt u de daad bij het woord voegen. Iets wat de synode niet deed. 4 Als u nu toch aan het schrijven bent: Vergeet de afgevaardigden naar de G.O.S. van deze zomer niet. Die afkorting betekent: Gerefor meerde Oecumenische Synode. Het is geen Synode en de groep is niet oecumenisch. Het is meer een soort overlegclub van kerken, die de naam hebben gereformeerd te zijn. De af gevaardigden van de Geref. Kerken mogen daar vooral niet vergeten te vertellen, dat veel Gereformeerden anders denken, dan de dertig syno deleden. die tegen rascisme én het PCR zijn. Naar de G.O.S. gaan: ds C.Mak Azn, Deldenerstr. 193, Henge lo (O). Dr. A.Kouwenhoven, Insulin- deweg 15, Delft, Prof. Dr. K.Runia, IJsselkade 35, Kampen, Dr.- B.Riet- veld, Laan van Poot 194a, Den Haag. Dr. P.G.Kunst, Buitenzorg 28, Amstelveen. Alles bij elkaar wordt het een hele correspondentie. Maar als veel mensen dat gaan doen is de ervaring, dat het helpt! Enschede Jan de Jongh, studentenpastor. Bloemenhove (3) Zouden er echt dames voor de Bloe- menhove-kliniek gezeten hebben, die abortus aan den lijve hebben onder vonden? Zijn we echt zo naïef, te denken dat het hier gaat om „hulp", terwijl we weten dat er flink munt geslagen wordt uit onze nalatigheid en het gevolg daarvan: „angst"? Want alle middelen ter voorkoming van zwangerschap zitten in het zie kenfondspakket en toch vinden we dat we geen baas in eigen buik zijn. Wie heeft hier de verantwoording? Soms ook het ziekenfonds? Of de minister? Als abortus echt nodig is, gebeurt het wel hoor. Ziekenhuizen genoeg en kosten voor ziekenfonds. Ik ken een groep die geen baas in eigen buik is: ooit een kinderloos echtpaar ontmoet dat dit geharrewar aan moet horen en zien? Amstelveen mevrouw Poortman Bloemenhove (4) Hulde voor de kranige minister Van Agt, een vent uit één stuk. Hij past toe wat de H. Schrift zegt: „Gij zult het kwade in uw naaste niet verdra gen". Gelukkig dat er nog mensen zijn die tegen de stroom durven op te tornen al kost het ook hun eigen kop. Wie voor de geboden Gods opkomt, zal het in komende tijden sU moeilijker krijgen. Hij heeft de geest tegen zich. De mens, die uitmaakt wat goed en kwaad is, aan niets gebonden zijn. Ni Dieu Maitre. De Bilt Goris v. d. Hoe Bloemenhove (5) Ware het geen zaak van leven dood wij zouden sympathie moe hebben voor onze minister van ju tie. Zijn ijver en werklust doen i warmend aan ten aanzien van voortdurende tegenwerking van i lega's en volksvertegenwoordigj Maar zien we de dingen zuiver, blijkt dat de meeste tegenwerk De door hemzelf is opgeroepen. Imms jee wat zijn de feiten. Wat hij nu lai jaJ een omweg wil verbieden, had i jaren geleden onder en met Biesh J* vel kunnen voorkomen. Wat hejj*a Nederland mede door deze man schuld op zich geladen. Maar i danks of dankzij dit slappe optreu tal is een ding duidelijk geworden wel dit, dat op één plaats, en moeten er 18 zijn, duizenden ver minder ver gevorderde zw gerschappen worden beëindigd, i mi een mooi woord, onderbroken, gedood of vermoord. Rotterdam W. v.d. 1 BIJENKORF BUDGET U kunt uw geluk weer komen beproeven. Onze halfjaarlijkse monsterparenverkoop van de voorjaarscollectie gaat weer beginnen. Van leer of van linnen Alles is er bij. Als u maat 36 of 37 hebt, heeft u 'n koopje. Als prijswinner Aid. schoenen De pocket calculator Canon F-6 is voor het wetenschappelijker rekenwerk. Naast öe normale funkties heeft u ook de meest voorkomende rekenfuncties in voorgeprogrammeerde toetsen. Zoals: trigonometrie, logarilhmen. machten etc. Adviesprijs 239.- Als prijswinner Afd. schri|!waren Zoekt u een handige maat slerfce kolfer? We hebben een kunstleren soufflékoffer met riemen over de sluiting en 2 sierbiezen van voren. Helemaal gevoerd. In rood. groen, donkerbruin en licht bruin. 70 en 75 cm. Als prijswinner De Ketller-Kettcar skelter voor coureurs van 3 tot 6. Kettingaandrijving en veilig afgeschermde tandwielen. Prima rem en verstelbaar kuipzitje. Als prijswinner De Sanyo R.P 8252 Cockpitstijl portable radio. 2 Luidsprekers en 2 aparte versterkers. Uitgangsvermo gen 4.5 walt. FM. MG. KG. LG FM fijnafstemming, loudness-schakelaar. DIN- en oortelefoonaansluitmg. Lichlnet en batterij 2 jaar garantie Adviesprijs 398- Als prijswinner Afd. rodio.lv De zeldzaamste krant van Nederland... i* dr Bijenkorf Zoiurrkrant. dir er lis jht jaar vrrschijnt ru Ixiurdcvol staat nirt tachtig bijzondere prijMvin- ners. liüvonrbrcld dr Nord- inrndc Color NOU klcurrn-t\ (36rm beeldbuis) met een perfecte techniek en vorm gcviiig, adviesprijs I.mX.-, nu !)U8.- Zolang «Ie voorraad strekt. Afd. radio/lv Hier is uw kans. Fujica single-8 filmcamera's voor heel aantrekkelijke prijzen. En 't Fujica single-8 systeem zit uitzonderlijk knap en probleemloos in elkaar. Dus dat wordt een grote dag voor nieuwkomers en routiniers. De Fujica P400 is een 4x (motor)- zoom camera met automatische lichtmeting door de lens. 1.9/9.5- 36 mm objectief. Terugspoelinrich- ting. diafragma fixatie voor spe ciale effecten en bandrecorderaan- sluiling Adviesprijs 448 - Als prijswinner De Fujica PX 300. De lichte (kunst stofhuis!) lichtsterke Fuji heelt zelfs geen moeite met kaarslicht. Ook macro opnamen op 20 en 60 cm is mogelijk. Ingebouwd grijs- en A- filter. 3x zoom. Met las en pols- riem. Adviesprijs 548 - Als prijswinner De P300 (3x zoom) 239.- De P1. alles automatisch 139.- De Fujica ZX 250, prima voor lichtarme scènes, want hij heeft een heel lichtsterk objectief (1.2/10.5-26 mm!). De hooggevoe- lige RT 200 film kunt u gebruiken. Ingebouwd grijs- en A-filter, band- recorderaansluiting en servo be lichtingsregeling Aparte accessoi res voor fade-in/fade-out. Adviesprijs 668.- Als prijswinner De Fujica AX 100 marine. Onder waterfilmers kunnen .aan de slag voor een schappelijke prijs. De AX 100 is geschikt voor de hoog- gevoelige RT 200 film (1.1/13 mm lens en 230° vlinderopening) en regelt zijn belichting automatisch. Hel onderwaterhuis kan probleem loos met u mee onder water, tot 40 meter diepte. Met stabilisator- vinnen en onderwaterzoeker. Adviesprijs 596.- Alle camera's 1 jaar garantie en elke koper van een Fujica filmcamera krijgt daarbij nog het Fujica single-8 boek (winkelwaarde 16.90) van ons n Als prijswinner Alleen de camera 275.- De Superscope CRS153 is een hoogwaardige stereo radio/cassetterecorder Helemaal wit LG/MG/en FM 2 watt sterk Batterij en lichtnetvoeding met 2 por table boxen en een hall iaar garantie Adviesprijs 888 - Als prijswinner Panty wordt broekje Exclusief Bijenkorf nieuw tje: de combi-panty. liet onderste deel is normaal kous (10 moriicuxc kleuren), het o|iui|iie bovendeel een steungevend slipje, eompleet niet katoenen kruisje, l'rijs 4.!).». We vertellen er u graag alk-s over wal ii maar wilt weten. Afd. kousen Musicasettekoftertje van kunststof. 8 verschillende ellen kleuren Hel binnenwerk houdt de 12 cassettes keurig op hun plaats. Als prijswinner Heeft u nog musicassetles nodig? Leonard Cohen. The Byrds, Paul Anka, Jasperina de Jong. Gerard Cox. etc Als prijswinner Afd. grammofoonplaten Laken wordt kunst Met onze speciale textielverf is het een kleine moeite van lakens, T-.shirts en zo, iets kunstigs t<- maken. Te zien op «Ie afdeling creatief be zig zijn. l'w creatieve lusten botvieren kan heel voorde lig: een complete texticl- verfsot kost nu maar 29.95 Afd creatief bezig zijn Het bekende regisseurstoeltje met metalen frame Volledig in klapbaar. Wit frame mei blauw ol ro.od doek. Bruin of oranje frame met écru doek. Als prijswinner Afd. tuinmeubelen Veilig schommelen, zwaaien, klimmen op of aan onze luin- schommel van Kettler. Uitstekende kwaliteit en perfect afgewerkt Als prijswinner BIJTJES Handig vriendje voor de doc- het-zclver: BLACK DEC KER WORKMATE UNIVER SELE WERKBANK. Advies prijs 219.- Nu voor 179- VADERDAGKOOPJES: Black Decker vlakschuur hulpstuk D988 of cirkelzaag- hulpstuk D984. Nu elk 29.-* Afd. gereedschappen Schiet uw gazon vliegensvlug uit «Ie grond Kortwieken dan maar met de WOLF RZ JS ACCUSCHAAR. Incl. opla der. Adviesprijs 159.- Als prijswinner: 99- Afd. luin WAT MOEITE MET UW HELM? Waterdichte hclmtas in donkerblauw met licht blauw. of rood met blauw. Nu C.95 'autoshop' TIP UIT DUITSLAND: Wcslfaalse ccrvelaatworst. 150 gram normaal 3.12 Nu 2.50 Afd. levensmiddelen Onze eigen huidverzorgings- seric OP BASIS VAN KA MILLE: dagcrème, nacht crème. lotion en een blik huidcrème, nu als prijswinner samen voor 16- Afd. parfumerie Grote collectie GESTREEP TE KATOENEN JERSEY T-SHIRT JURKEN 36 t/m •12. Nu voor 49.- Afd. japonnen UITZONDERLIJK AANBOD van bikini's cn badpakken VAN ROSE MARIE REID. Exclusieve dessins, maten 40 t/m 46. Nu 39.95 en 49.95 'Bad- en boulevardshop' Kaasje van de week: BER- GADER EDELPILZ, htau\y- schimmclkaas uit de Allgau. Per 200 gr. normaal 2.46 Nu 1.95 Afd. Itwcnsmiddelen JAPANSE AARDEWERK MOKKEN, vijf verschillende decoraties. 4.95 per stuk. 'Kolfie- en thceshop' Uit onze uitgebreide groep zomerspellen even extra aandacht voor een badmintonset 2 luxe rackets "steelshaft" met 3 shuttles in handige draagtas Als prijswinner Afd. buitenspelen Voor Arnhem geldt uitsluitend te bestellen via klantenservice. 085 - 22 91 22

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6