Spaanse Cortes gaat erbod op politieke artijen opheffen Waarom Amerika China nu volledig moet erkennen Bloedig weekeinde in Noord-Ierland Rassenonlusten in Britse hoofdstad liemagnaat —Jetty overleden Damdoorbraak in VS: zes doden Neo-fascisten in Italië vragen om VN- waarnemers bij verkiezingen de- De t.v.-programma's in deze dagen ue-oi Aftreden president Uruguay verwacht Presidenten in VS misbruikten CIA Aardverschuiving in Nepal kost 150 doden 1 v, DAG 8 JUNI 1976 Buitenland Trouw/Kwartet 5 (DRID (Reuter. UPI, AP) De Cortes, de Spaanse versie van een parlement, komt vandaag een om het verbod op politieke partijen op te heffen. Het wetsvoorstel dat de regering heeft rediend, zal via een versnelde procedure door de Cortes behandeld worden. k'[ gen jure fort 1939 zijn in Spanje alle politie- ..wa partijen verboden. De regering r aa eft nu voorgesteld dit verbod op te 7asi] fen. Alleen de communistische. Deï irchistische en seperatistische peringen blijven verboden. noJamemers verwachten dat de voor- aa#Uen weinig moeilijkheden zullen joel leveren. De Cortes bestaat welis- ar voor een belangrijk deel uit ,1 Jsnsen. die nog ten tijde van Franco parlementslid benoemd werden, t merendeel van hen heeft echter door dat de hervormingen toch een. zij het voor hen bittere, pdzaak zijn. Men verwacht dat chts 50 leden van de 565 leden lende Cortes zullen te- ustemmen. verwijzing in de wet naar de ersele verklaring voor de rechten de mens is door een commissie n amendementen op het J tsvoorstel buiten de wet gelaten, "pneens is een artikel, dat bepaalde groepen die een totalitaire staat itaan niet zijn toegestaan, uit wetsvoorstel verwijderd, omdat een verbod zou kunnen gaan bete kenen van Franco's Falange. De Ma- drileense krant Pueblo noemt de ko mende bijeenkomst van de Cortes van vandaag de meest belangrijke sedert dit ..parlement"' in 1942 in het leven geroepen werd. Congres Het congres van de socialistische volkspartij van Spanje, de eerste linkse partij die sedert de Spaanse burgeroorlog op Spaans grondgebied een congres mocht houdenf, is zonda gavond beëindigd. Tierno Galvan werd als voorzitter en Raoul Morodo werd als secretaris-generaal van de partij herkozen. Aan het twee dagen durende congres werd door een dui zendtal mensen deelgenomen. De partij riep alle Spaanse socialisten op met een gemeenschappelijk pro gramma te komen en meer samen te werken. De partij dringt aan op soci alisatie van de produktiemiddelen. Verscheidene buitenlandse afgevaar digden woonden het congres bij. on der wie communisten uit Polen en de Sowjet-Unie als ook Franse en Portu gese socialisten. )NDEN (Reuter, AP) De Ameri- lanse oliemagnaat J. Paul Getty, n van de rijkste mensen in de :reld, is zondagochtend vroeg in jn buitenhuis in Sutton Place, on- veer vijftig kilometer ten zuiden ,-tt4an Londen, overleden. Hij werd 83 ar Hij stierf aan een hartaanval na •n korte ziekte. et persoonlijk vermogen van Get- die president van de Getty olie- latschappij was, wordt voorzichtig hat op meer dan een miljard illar. Hij laat drie zoons, zestien einkinderen en een achterklein- nd achter. Een van zijn kleinzoons J Paul Getty junior die in het Paul Getty euws kwam toen na zijn ontvoe- ig in Italië een hoog losgeld werd Sist. t zo ttty is vijfmaal getrouwd geweest, met lij werd geboren op 15 december itte U92 in Minneapolis in de Verenigde >ijt gkaten als zoon van een advocaat die mofft 1903 zijn bestaan zocht in de olie- ;e go vdustrie. Deze verkeerde toen nog ie non het pioniersstadium. De jonge HuJsfietty studeerde geologie en econo- itappoiie en ging vervolgens de harde we- uto v(e!d van de olie-industrie in. Op zijn sen b|4ste jaar had hij al een miljoen s draiollar verdiend. Geleidelijk aan ;tok Bouwde hij zijn olieconcern op. Het jiQAQ ers ii BÉ Dleni rtty sloeg zijn grootste slag in 1949 aut 'J verkreeg een concessie in de zo- :d. si naamde neutrale zone tussen Sa- ;n m di-Arabië en Koeweit waar naar de en o ening van deskundigen geen olie te two< "den was. In 1953 werden echter na Ij am fr jaren van vergeefse pogingen een 'den aangeboord die zo rijk waren er jj t de investeringen van miljoenen pende Getty-museum voor schone kunsten. Ook dat bevindt zich in het Californische Malibu. Getty's kinde ren en 16 kleinkinderen zullen waarschijnlijk hoogstens kleine le gaten ontvangen, in hoofdzaak om dat Getty nog tijdens zijn leven goed voor hen heeft gezorgd. De linkse Spaanse leider Calvo Serer. een vroegere leermeester van koning Juan Carlos, is vrijdag gearresteerd op grond van een politieke aan klacht. Het gaat om een artikel dat Serer vijf jaar geleden publiceerde in een niet in Spanje verschijnende krant. Vrijdag kwam Serer met een vliegtuig uit Parijs in Madrid aan. Toen hij aankwam boden de Spaanse autoriteiten hem aan het volgende vliegtuig naar Parijs te nemen, maar van deze gelegenheid om aan zijn arrestatie te ontsnappen, wilde Serer geen gebruik maken. Calvo Serer heeft tijdens de studieja ren van Juan Carlos' op de universi teit filosofie gedoceerd. Toen de ko ning in 1962 trouwde met koningin Sofia begeleidde Serer het paar op hun huwelijksreis naar de Verenigde Staten, waar ze toen een ontmoeting hadden met de toenmalige president. John Kennedy. De advocaat van Serer heeft inmid dels ontkend dat Serer de linkse actie tegen de regering van Arias wil steu nen Hij verklaarde wel dat Serer een flinke koffer met boeken had meege nomen om in de gevangenis te lezen. Serer zit nu vast op beschuldiging van een aanval op de geloofwaardig heid van de staat. Op deze beschul diging kan een straf van zeven jaar volgen. Serer heeft zich in Parijs aangesloten bij de „Democratische Coördinatie", het samenwerkings verband van alle oppositiegroeperin gen in Spanje. Volgens zijn advocaat is Serer ook nog steeds actief lid van Opus Dei. een rooms-katholieke le- kensrganosatie die in de jaren zestig grote invloed uit-oefende in Spahje. Bischoppen Twee bisschopen uit Spaans Bas kenland hebben zondag het folteren van gevangenen door de politie ver oordeeld als middel om gegevens of bekentenissen los te krijgen. In San Sebastian is zondag van de kansel een herderlijk schrijven voorgelezen waarin zowel de gewelddaden van de guerrillastrijders als de martelprak tijken van de politie aan de kaak worden gesteld. In de bisschoppelij ke brief wordt onder meer gezegd dat men nu slechte behandeling en folteringen beschouwt als een wettig middel om inlichtingen of bekente nissen los te krijgen. Maar. aldus het schrijven, folteringen en andere ge welddaden die wij met kracht ver oordelen. kunnen niet gerechtvaar digd worden met een beroep op de natuurlijke zedenleer of de christelij ke moraal. IDAHO FALLS (Reuter. AP) Een pas gebouwde dam in de rivier de Teton in de Amerikaan se staat Idaho is zaterdag door gebroken. waardoor een vijf me ter hoge muur van modderig wa ter plotseling stroomafwaarts vrij kwam en verscheidene ge meenschappen overstroomde. De watermassa heeft tot dusver aan tenminste zes mensen het leven gekost en een schade van naar schatting een miljard dol lar aangericht. Zeker 30.000 mensen moesten worden geëvacueerd toen de dam het begaf. Ongeveer 7.000 huizen werden verwoest. Hoe wel officieel nog talrijke mensen als vermist te boek staan, hopen de autoriteiten dat de meesten van hen zich in veiligheid heb ben kunnen stellen maar nog geen gelegenheid hebben gehad zich te melden. BELFAST (AFP. Reuter) In Noord-Ierland zijn ongeveer 20 mensen aangehouden naar aanleiding van de gewelddaden in het weekeinde, die aan 11 mensen het leven kostten terwijl er ruim 30 werden gewond. In het gehele gebied zijn de veilig heidsmaatregelen verscherpt Het Britse legerhoofdkwartier in Lisburn deelde gisteren mee. dat de inmid dels aangekomen versterkingen zo lang als dat nodig is. ter plaatse zul len blijven. Gisteren ontplofte tussen de middag een bom in een apotheek in Belfast, zonder dat zich hierbij persoonlijke ongelukken voordeden. Te Ardboe. in het zuidwesten van Noord-Ierland. liepen twee politiemannen verwon dingen op. toen zij onder vuur wer den genomen. In Belfast kwamen zaterdagavond ROME (UPI) - De MSI. De Neofas- cistische Partij van Italië, zal de VN- commissie voor de rechten van de mens vragen waarnemers naar Italië te sturen „opdat zij getuige kunnen zijn van het geweld en de intimidatie waarvan rechts hier het slachtoffer is". Het partijbestuur besloot giste ren tijdens een spoedberaad een „dringend beroep" te doen op de Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- illars werden terugverdiend !tty zich mocht scharen onder de >orn^jardairs van deze aarde, nt v itty, die bekend was om zijn zui- mflkheid en om wiens mond zelden t luc n glimlach speelde, gaf zelf leiding „1 n zijn vele ondernemingen, uma aar Californië stoffelijk overschot van Getty in de loop van de week worden ergevlogen naar Californië om te irden begraven bij het huis waar uorvi magnaat had gehoopt zijn laatste ver lgen te slijten. tty's juridische staf is inmiddels gonnen met het bestuderen van de itamentaire bepalingen voor zijn elomvattende nalatenschap. Men rwacht dat het leeuwedeel van zijn rticuliere vermogen terecht zal ko- m bij het anderhalf jaar terug geo- 1-7. ÖOU 2o.oo u 5D.-OU- 2-f .OO u - 21.2ü u - SLOT HÉR.Ht»l_lÜ3 u*vr&Tt apeversg) nê$H •17.1DU To.oou 11.70 14- SLOT S.OT UnfVTs+t Deel "Goedenavond 1 dames en des>en tot ovea cl cue maarden 1 VN-commissie. Volgens het bestuur is er een vooropgezet plan om rechts te verhinderen in vrijheid zijn ver kiezingscampagne te voeren. Zon dag werd in Rome brand gesticht in een bioscoop waar later op de dag een neofascistische verkiezingsbij eenkomst zou worden gehouden. Inmiddels hebben Amerikaanse par ticulieren die zich zorgen maken over een Italië waar de communisten mogelijk regeringsverantwoordelijk heid gaan dragen zich verenigd in een ..burgergenootschap voor vrij heid in het Middellandse Zeege bied". Het voorzitterschap van deze club berust bij oud-minister van fi nanciën John Conally. Zij roepen de Amerikaanse bevol king op adhesie aan hun ge nootschap kenbaar te maken. Ame rikanen van Italiaanse afkomst wordt gevraagd familie en kennissen in het „moederland" aan te schrijven met het verzoek niet communistisch te stemmen op 20 juni. MONTEVIDEO (Reuter) Volgens politieke waarnemers in de Urugue- se hoofdstad Montevideo zal de hui dige president Bordaberry binnen kort gedwongen worden af te treden Gisteren kwam de vijfentwintig le den tellende Raad van State bijeen om zich te beraden over de politieke positie van de president. De relatie tussen de burgerlijke pre sident en zijn militaire achterban schijnt bijzonder slecht te zyn. Bor daberry zou na het aflopen van zijn regeringstermijn aan het bewind wil len blijven zonder dat er verkiezin gen worden gehouden. Onder de mi litairen zou er een toenemende nei ging bestaan om de politieke vrij heid. waarvan sedert het begin van door schietpartijen en bomaanslagen ten minste acht mensen om het le ven. terwijl zeker twintig mensen ver wondingen opliepen. Een bom aanslag op een cafe in een protes tantse wijk kostte aan twee mensen het leven Het lokaal was vol mensen die geen kans hadden zich in veilig heid te stellen toen drie jongelui zon der waarschuwing een bom bij de toegang plaatsten die enkele secon den later explodeerde Zeker twaalf mensen werden hierbij gewond Kor te tijd later werden in een ander cafe drie mensen door onbekenden neer geschoten. Twee katholieken werden in hun huis door jongelui doodge schoten. De jongste gewelddadigheden begon nen vrijdagochtend toen twee rooms- katholieke meisjes door kogels wer den verwond door mannen die eerst hadden getracht hun vader te ver moorden. Sindsdien wordt de stad weer geteisterd door wraakacties. Senaatscommissie: WASHINGTON (Reuter. UPI. AP) De commissie voor de inlichtingen diensten van de Amerikaanse Se naat heeft Amerikaanse presidenten en andere topfunctionarissen ver antwoordelijk gesteld voor het misbruik dat de CIA, de Amerikaan se inlichtingendienst, van zijn be voegdheid heeft gemaakt. In een zondag gepubliceerd supple ment op het verslag van de commis sie dat in april het licht zag. wordt gezegd dat de nadruk die Ameri kaanse presidenten en nog ander ho ge functionarissen, betrokken bij het regeringsbeleid, op de geheime ope raties van de CIA hebben gelegd, van deze organisatie een instrument bij het Amerikaanse offensief ten tijde van de koude oorlog heeft gemaakt. Operaties De presidenten en deze topfunctio narissen. aldus het supplement, ver wachtten van de CIA veeleer gehei me operaties dan analyses van de door het bureau verkregen geheime inlichtingen. Dit had tot gevolg dat de geheime activiteit zich zover ging uitbreiden dat de CIA zelfs betrok ken werd bij de plannen om buiten landse regeringsleiders te ver moorden. Toen de CIA in 1947 werd opgericht, aldus het supplement, was het de bedoeling dat het bureau inlichtin gen zou gaan verzamelen. Maar bin nen twee jaar nam de CIA al taken op zich die volkomen verschilden van zijn doelstelling. Dit. zo zegt de commissie, vloeide in hoofdzaak voort uit de vrees van de Amerikaan se politici voor de „dreiging" die uitging van „het internationale com munisme" Maar de diverse Amerikaanse rege ringen zagen in de geheime activiteit van de CIA ook „een geschikt en snel werkend middel om hun eigen, parti culiere doelstellingen vlugger te ver wezenlijken". Toen de geheime ope raties steeds maar in omvang toena men. aldus het supplement, vonden de mensen die het Amerikaanse re geringsbeleid uitstippelen, het nut tig de dubbelzinnigheid van het be sluitvormende proces van de CIA te handhaven teneinde zeker te zijn van geheimhouding en een aanne melijke ontkenning van de geheime operaties mogelijk te maken. KATMANDOE (AP.AFP) - Bij een aardverschuiving in Nepal zijn. naar wordt aangenomen, ongeveer 150 mensen om het leven gekomen. De slachtoffers hebben vrijdag de dood gevonden als gevolg van een aardver schuiving die een dorp op 200 kilome ter ten noordoosten van de hoofdstad Katmandoe heeft verwoest. LONDEN. (Reuter. UPI, AFP). Londen heeft het afgelopen weekend de ernstigste rassenonlusten sinds vele jaren doorge maakt. De rellen begonnen vrijdagavond na de moord op een 19-jarige Pakistaanse jongen door een bende blanke jongelui in Southall. een Londense wijk die overwegend door emigranten uit India en Pakistan wordt bewoond. De politie heeft vijf jongens gearres teerd op verdenking van deze moord. Gisteren arresteerde de politie twee Aziatische jongens, die auto's met blanken aanvielen. Aanleiding daar toe was gegeven door twee blanke mannen in een Jaguar, die beledigin gen riepen en met een knuppel zwaai den naar een groep Aziatische de monstranten bij de plaats van de moord. De betogers bekogelden de auto met bierblikjes en namen ver volgens ook andere auto's van blan ken onder handen. Aziaten Gisteren belegerde een menigte van 500 woedende Aziaten het politiebu reau van Southall. Poli tie versterkin gen zijn aangevoerd om te voorko men dat de Aziaten hun dreigemen ten uitvoeren en zelf patrouilles gaan vormen. Leiders van de Aziatische gemeenschap hebben verzocht om een gesprek met premier Callaghan. Zij deden een beroep op hun mensen kalm te blijven. „We moeten de pre mier om bescherming vragen. Anders de jaren zeventig niet veel meer over zal de leiding van de Aziatische ge- is. weer geleidelijk te herstellen. meenschap overgaan in onver antwoordelijke handen." aldus de Pakistaan Sibghat Kadri. Aangenomen wordt dat de rellen deels zijn aangewakkerd door extre mistische randgroepen, als de „inter nationale socialistische beweging" en de Naxalieten. een groepering die jaren geleden probeerde een boeren- revolutie te ontketenen in het India se West-Bengalen. Spanningen De mededeling van het rechtse parle mentslid Enoch Powell, twee weken geleden, dat er nog steeds duizenden Aziatische immigranten illegaal En geland binnenkomen heeft voor nieu we spanningen in de immigranten- wijken gezorgd. In Birmingham kwam het tot bot singen tussen politie en betogers die de vrijlating van Robert Relf eisten Relf is de kampioen van uiterst rechts in Engeland geworden sinds hij zijn huis te koop aanbood „alleen aan Engelsen'De rechtbank bood aan hem in vrijheid te stellen als hij dat bordje weghaalt, maar Relf zegt dat hij er steeds een nieuw bord neer zal zetten als het oude in beslag wordt genomen or Victor Zorza mogelijkheid van een verzoening tussen China en de Sowjet-Unie wordt in Washington niet er zo gemakkelijk verworpen als voorheen. In een artikel in het jongste nummer van het blad reign Policy waarschuwt Roger Brown (een hoge medewerker van de CIA) de regering dat de idige Amerikaanse politiek kan leiden tot een toenadering van Peking tot Moskou. Om dit te mijden raadt hij de regering aan China volledig te erkennen. Dat zou als gevolgen hebben: reking van de diplomatieke betrekkingen (van de VS) met Taiwan en levering van Amerikaan- militaire uitrusting aan Peking. is ongewoon dat de CIA meedoet een openbaar debat over de rich- g van de Amerikaanse politiek, n hoofdartikel in Foreign Policy "klaart dat Brown zijn eigen visie de zaak ontvouwt, en niet die van CIA. Maar het artikel van Brown onvermijdelijk in bepaalde hoofd- den worden gezien als een wei- dacht signaal over de bedoelin- van de regering. -.O I rs. »os ïts is echter minder waar. Rege- gsfunctionarissen vrezen dat de blicatie van het artikel de Ameri- anse relatie met Moskou en Peking bemoeilijken. Zij zijn boos op de ^2iA. die het artikel vrijgaf voor pu blicatie. Ook vrezen zij dat sommige geschilpunten die Brown aansnijdt een rol kunnen gaan spelen in de verkiezingscampagne. Ronald Rea gan heeft al de regeringsplannen om Taiwan „op te offeren" aan de kaak gesteld. Kissinger heeft daarop ont kend dat een dergelijk voornemen bestaat. Tegelijkertijd echter heeft de minister voor handel. Elliot Ri- cherdson. gezegd dat de VS bereid zijn te praten over wapenverkoop aan China. Op zijn beurt heeft Rea gan zijn goedkeuring aan dergelijke verkopen verklaard door ze „af schrikking van het Russisch avontu- risme" te noemen. Aan de andere kant spreekt Kissinger de vrees uit dat iedere militaire betrekking tus sen de VS en China het Kremlin zo van streek zal maken dat de vooruit zichten op ontspanning gevaar lopen. Hoog niveau Het artikel van Brown is een bijdrage aan een discussie op hoog niveau dat de regering steeds binnendeurs pro beerde te houden. Er is een soortgelij ke discussie binnen de CIA zelf. Dit gaat niet over de politieke koers die de VS zouden moeten varen, maar over de analyses, die beschikbaar moeten worden gesteld aan de be leidsvoerders. Binnen de familie van inlichtingendiensten, waarvan de CIA maar éen onderdeel is. werd de meerderheid lange tijd gevormd door degenen die meenden dat er geen serieuze mogelijkheid was van een Chinees-Russische verzoening. Zij meenden daarom dat er geen drin gende noodzaak was om Peking te lijmen door of zich van Taiwan te ontdoen of China wapens te leveren. Maar een kleine minderheid, aange duid als de dissidenten, geloofde iets anders. Hun afwijkende mening was grotendeels gebasseerd op het argu ment dat geschilpunten over buiten landse politiek, ioclusief de relatie van China met de VS en de Sowjet- Unie. een belangrijke rol speelden bij de heftige beroeringen, waaraan de leiding in Peking herhaaldelijk ten prooi is. Zij geloven dat de strijd in Peking over deze geschilpunten be gonnen is voor de val van Lin Piao als gedoodverfde opvolger van Mao in 1971. En deze strijd is voortgezet na de val van Teng Hsiao-ping als ge doodverfde opvolger van premier Tsjoe En-lai. Het artikel in Foreign Policy is in wezen een onderzoek naar de affaire Lin Piao en de les die wij daaruit kunnen trekken. Ondermijning Brown zegt dat sinds 1969 de Ameri kaanse politiek uitging van de ver onderstelling dat de vijandigheid tussen Peking en Moskou zou voort duren. Dan begint hij de deugdelijk heid van die veronderstelling te on derzoeken Hij betoogt dat de aan houdende stagnatie in de Chinees- Amerikaanse betrekkingen kan bij dragen aan de ondermijning van die krachten in China die gunstig staan tegenover de VS en de versterking van de pro-Russische leiders. In de machtsstrijd na de dood van Mao kan Peking dan „algehele verzoe ning met Moskou gaan zoeken". „Deze mogelijke gebeurtenissen zijn zeker niet in het belang van de VS." meent Brown. „Ik geloof dat Ameri ka erkenning van China voor de dood van Mao moet overwegen." Dat kan. zo meent hij. de strijd om Mao's opvolging beïnvloeden. Hij ziet de recente Chinese aankoop van Rolls-Roycemotoren voor ge vechtsvliegtuigen als een aanwijzing van het belang dat China heeft bij westerse technologie. Hijbetoogt stilzwijgend de verkoop van dergelij ke Amerikaanse goederen, aange zien dat de spanning tussen China en Rusland zóu kunnen vergroten en op die manier de Chinees-Russische verzoening in de weg staat. Onstuimig Dr eerste serieuze bijdrage met de zelfde bedoeling stond afgelopen herfst in Foreign Policy. Het was een artikel van Michael Pillsbury. een onderzoeker van de Rand Corporati on. Pillsbury werd sterk aangevallen door regeringsfunctionarissen die zijn stuk beschreven als eigenwijs en onverantwoordelijk. Maar de onstui migheid van hun aanval onder streepte het belang van het geschil dat zij trachten te kleineren. Nu komt dan het artikel van Brown dat botst met een CIA-rapport over de vooruitzichten op een Chinees- Russische toenadering na de dood van Mao. De fundamentele conclu sies van de CIA zijn dat zelfs als zouden de Chinese en Russische lei ders na de dood van Mao de verschil len willen verminderen, zij zouden stuiten op enorme hindernissen, ver oorzaakt door de botsende nationale belangen De concessies die men el kaar zou willen doen. zouden alleen daarom al beperkt zijn. Maar de vra gen die zijn opgeworpen door Pillsbury hebben een grote invloed gehad op de beleidslieden in Wash ington. om maar niet te spreken van de onderzoekers. Een memorandum voor de Chinese afdeling van de inlichtingendienst van de ministerie van buitenlandse zaken bevatte een aantal vragen van Kissinger zelf. Eén vraag luidde: Wat moeten wij doen om een Chinees- Russische toenadenng te verhinde ren. Een antwoord, gedateerd zes mei. luidde: „Wij betwijfelen of er één groep binnen de (Chinese) partij is die een grote heroriëntering over de buitenlandse politiek zou durven ondernemen.. Om de vraag wat wij moeten doen tegen een Chinees- Russische toenadering te be antwoorden moeten wij eerst de fun damentele veronderstellingen on derzoeken. „Maar zelfs dat. sugge reert het memorandum, zou kunnen wachten tot het eind van het jaar als er een nieuwe regering is. Maar wat gebeurt er als Mao eerder sterft? Als Kissinger echt wil weten wat hij moet doen. moet hij het artikel van Brown lezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5