Europa Cup hockey te duur Van Vliet onttroond Afrika blijft dreigen met boycot van Spelen Weer record voor Kornelia Ender Brand en Steegman naar Volendam Laatste echte TT op Man rs Toernooien (dames en heren) dit weekeinde in Amstelveen Etappezege en oranje trui voor Fons van Katwijk Zege NEC Bloem-Jacobs naar Spelen Mark Spitz raakt nog een record kwijt Montreal adembenemend' Schorsingen Na 69 jaar en 108 dode coureurs daar blijft'n mens gezond bij! Dat was een goeie van Hans Bartels voorde Heineken Pretkaartenwedstrijd. IRIJDAG 4 JUNI 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 17 - RH 19 Van onze hockeymedewerker AMSTERDAM Het toernooi om de Europa Cup voor natio nale hockeykampioenen is dit keer tweeledig: dames en heren spelen om en om tijdens de i vierdaagse, die vandaag begint en op Tweede Pinksterdag ein digt. Dit alles in het Wagener stadion te Amstelveen en de daarbij gelegen velden. Een im mense organisatie, waarvoor het management van de vereni ging Amsterdam zich inzet, ge voed door een geweldig brok ervaring dank zij het we reldkampioenschap van 1973. De équipe die nu voorbereiding en leiding in handen heeft, is voor een groot deel dezelfde van destijds. Ook toen namen twaalf heren- en acht dames-elftallen deel. Wat dat betreft is er dus veel overeenkomst. Toch rijst de vraag of zo'n clubtoer- nooi wel levensvatbaar kan blijven. De kosten van huisvesting, voeding. transport en alles wat verder een goed verloop vergt, springen zodanig de pan uit dat zomaar een club er niet meer voor kan opkomen. Dank zij een gelukkig toeval heeft Amster dam zowel een landskampioen bij de heren als bij de dames te leveren (het gaat om de titelhouders van 1975) zodat voor het eerst een gezamenlij ke organisatie mogelijk is. Het toernooi om de Europa Cup vraagt belangrijke subsidies en ga ranties van de overheid, maar is daar naast aangewezen op sponsors. Daar bij is Delta-Lloyd het bedrijf met het grootste risico, want het staat garant voor de tekorten. Nu kan dat meeval len de kaartverkoop tot dusver is niet groots maar evenmin onbevredi gend doch het kan ook een ton of meer worden. En in het laatste geval is het de vraag of zo'n sponsor er voldoende reclame in ziet om een volgende keer weer zo'n stap te wagen. De rol van de Tros in het geheel is momenteel onduidelijk. Deze volksomroep zendt vele uren televi sie uit van de voor buitenstaanders toch niet zo aantrekkelijke sport en zet een dusdanig stempel op het toer nooi, dat de NOS thuisblijft. Het systeem van alles binnen een korte termijn van vier dagen te ver spelen bevalt de hockeyers uitste kend. Voor de voetbalopzet van het afvalsyteem met uit- en thuiswed strijden zou trouwens het geld nooit te vinden zijn. Toch mag de vraag worden gesteld of het geen aanbeve ling verdient tot spreiding over te gaan door de seldctie via voortoer- nooien uit te breiden, zodat het aan tal deelnemers aan het eindtoernooi wordt beperkt. Dat zou de kwaliteit ten goede komen, het aantal kat- en muiswedstrijden beperken en de kos ten van deze finaledagen doen terug lopen. Intussen belooft „Amstelveen" bij zonder interessant te worden. Door een speling van het lot is bij de heren de openingswedstrijd voor Amster dam tegelijk een soort èindstrijd. Verleden jaar, tijdens het toernooi in Frankfurt, nam Kampong deel. De Utrechtse club, die op dat moment een inzinking doormaakte, kwam niet verder dan de vierde plaats, als gevolg waarvan Amsterdam nu is in gedeeld in dezelfde poule als de Duit se kampioen van 1975. Rüsselheim. Wie van deze twee vrijdag wint is meteen zeker van een plaats in de eindronde. De finale van maandag kan daarom wel eens minder normgevend blijken te zijn dan die opening. Overigens is SC Frankfurt 1880 opnieuw een der favorieten. De club werd in 1970 kam pioen van de Bondsrepubliek en won daarna jaar op jaar de Europa Cup zonder in de Duitse competitie nog iets te presteren. Maar de SC '80 heeft een opmerkelijk talent om in toer nooien tot enorme prestaties te ko men. Voor het Europese clubhockey zou het een weldaad zijn wanneer de hegemonie van Frankfurt eens werd doorbroken. Bij de dames moet Amsterdam de titel verdedigen, die het verleden jaar in Brussel veroverde. De finale kan zonder al te veel moeite worden ge haald, maar daarna zal het wel weer gaan tegen Eintracht uit Braunschweig, dat er opnieuw met alle Tüchtigkeit tegenaan zal gaan. NIBBIXWOUD De bloemen van de winnaar gingen naar de verliezer. Fons van Katwijk onttroonde Leo van Vliet op de voorlaatste dag van Olympia's ronde als leider'in het algemeen klassement. Hij werd bovendien winnaar van de rit van Drachten naar Nibbixwoud. Voor die zege kreeg hij 15 seconden tijdsver- goeding, dat waren precies de 15 tellen die hem sinds gistermid dag scheiden in de rangschikking van Leo van Vliet. Fons van Katwijk bestemde de bloe men, die hem in het Westfriese dorp rijkelijk ten deel vielen, voor ploegge noot Hans Langerijs, de grote verlie zer uit de zilveren ronde van Olym- pia. Langerijs winnaar in 1975, werd door een val op de eerste dag uitge schakeld en ligt nog steeds in het Jozef-ziekenhuis van Hoorn. Daar heen bracht Fons van Katwijk de bloemen, die hij op de Afsluitdijk verdiende. De kandidaat uit de Olympische se lectie, meestal niet een van de werke lijk aanvallend rijdende amateurs, toonde zich de dapperste op de dijk toen Holland in zicht kwam. Zijn aanval, later gesteund door Kees van de Wereld, liep aanvankelijk stroef. Het tweetal dat wat later letterlijk en figuurlijk de steun kreeg van Bas van Lamoen (opvallend sterk in de laatste dagen), Said Goessainov en Barend Huveneers had op de brede betonbaan tussen Friesland en Hol land voor zijn seconden moeten vech ten. De barrière van die 30 seconden werd door de vluchter pas in Noord- Holland doorbroken. De caravaan dook daar namelijk van de dijk op smalle weggetjes en daar konden de ploegen van Van Katwijk, Van de Wereld en Van Lamoen het tempo van het peloton breken. Het verzet van Van Vliet en zijn ploegmakkers, dat feitelijk te laat op gang was gekomen, werd ingedamd. In de kortste keren groeide de winst tot drie minuten. Olympia's Ronde die door de macht van de ploeg van Van Vliet al beslist leek, scheen een nieuwe zekere winnaar te krijgen in NIJMEGEN NEC heeft het voor- uitgespeelde laatste competitieduel tegen Roda JC met 4—1 gewonnen. 1 Bij de rust leidden de Nijmegenaren f al met 2—1. De opvallendste speler 1 bij NEC was (eindelijk eens) Johan Zuidema. die overigens vorige week aan Ajax is verkocht. Roda JC opende via Gerard van der Lem de score in de vijfde minuut. Zeven minuten later maakte Zuide ma gelijk, terwijl Jan Peters in de 33ste minuut voor de gelijkmaker tekende. Na rust werd het via Marij- nissen (67e minuut) en Gerdsen (drie minuten voor tijd) 41. AMSTERDAM Nadat het Neder lands Olympisch Comité woensdaga vond in eerste instantie had besloten om geen kanoploeg af te vaardigen naar de Olympische Spelen in Montreal is men later toch op die uitspraak terug gekomen. Arend Bloem en Lo Jacobs zullen naar de Spelen gaan en uitkomen in de k2 op de 500 en 1000 meter. Fons van Katwijk. Maar wat de ron de een week lang had moeten missen, kwam plotseling in het laatste uur van de zevende werkdag. Spanning en strijdlust. Leo van Vliet streed terug met zijn secondanten. De seconden werden met handenvol weer terug veroverd toen zij hulp kregen uit andere ploe gen. Dertien kilometer voor de eind streep was de marge nog bijna twee minuten. Toen de laatste trap ge daan was, het snelst door Van Kat wijk die voor Van Lamoen, Van de Wereld, Goessainov en Huveneers over de streep ging, waren er nog 53 seconden over. Dat was exact het verschil waarmee Van Vliet en Van Katwijk aan de start in Drachten begonnen. Wanneer in deze ronde het lekkerste tot het laatste wordt bewaard en de lijn van donderdag wordt doorge trokken. dan staat er op de slotdag nog heel wat te gebeuren. De inlei ding tot het waarschijnlijk pakkende slothoofdstuk werd geschreven in het laatste deel van de zevende rit. Daar voor, zowel in Friesland als op de dijk, knapte het lint van het peloton geregeld, maar de gaten werden steeds weer gestopt. Behalve Petr Matousek en nog een groep onfortuinlijken. Matousek lag al na negen kilometer op de weg in een weerwar van fietsen en renners. De Tsjech, tot dat moment bepaald niet kansloos vierde in het klasse ment, kon alles vergeten. Het veld ging door, gejaagd door een wind die niet bepaald ongunstig waaide. Met twee landgenoten en Vikenti Basko, de winnaar uit Limburg, kwam hij ruim 21 minuten na Van Katwijk in Nibbixwoud aan. Hij overschreed de tijdslimiet met bijna twee minuten, maar werd door de jury gepardon neerd. De aanval van Van Katwijk ongeveer half koers, met nog 70 kilometers te rijden, leidde aanvankelijk niet tot reacties. "Omdat", zei de onttroonde ronde-koning Leo van Vliet, "Zij alle maal dachten dat zij te vroeg waren gegaan. Bovendien reed ik niet zo goed als de vorige dagen. Dit was mijn slechtse dag. Op de smalle we gen, onmiddellijk na de Afsluitdijk, werden wij geblokkeerd door de an dere ploegen. Ze stoorden verschrik kelijk goed maar alles is nog niet verloren, hoewel het terugkomen erg veel kracht gekost heeft". Zevende etappe: 1 Fonds van Katwijk 148 kilo meter ln 3 uur. 17 minuten en 38 seconden (met bonlïatle 3.17.23), 2. Van Lamoen z.t. (3.17.28). 3. Van de Wereld z.t. (3.17.33), 4. Ooessalnov (Sov.) 3.17.52, 5. Huveneers (3.18.07, 6. Van Trigt 3.18.31, 7. Kuys Z.t., 8. Hasslnk z.t., 9. Oroen z.t., 10. Van Vliet z.t., 11 Van de Welde z.t.. 12. Maas z.t., 13. Ter Harmsel z.t., 14 8t Nicolaas z.t., 15. Van Oerwen z.t. 16. Purzla (Tsj) z.t.. 17. Oevers z.t., 18. Van Leeuwen z.t., 19. Hogervorst z t., 20. Koersen z.t. Algemeen klassement: 1. Fons van Katwijk 25.45 39. 2. Van Vliet 25 45.39.3. Bakker 25.46.13, 4. Van de Wereld 25.46.22. 5. Van Lamoen 25.46.29. 6. Van Oerwen 25.46.39. 7 Hasslnk 25.46.42. 8. 8chür 25.46.52. 9. Lubberdlng 25.47 13. 10. Van der Kruys 25 47.18.11 Scheller 25.47.33. 12 Ooessalnov (Sov 25 50 55. 13 Van der Steen 25.50.58. 14. Jacobs 25.51.14,15. Huis jes 25.51.21. 16. Van Houwellngen 25.51 25. 17. Maas 25 52 14. 18. Kuys 25 52.17. 19. Kalejev 2S.S2.24. 20. Caldara (Ita.) 25 53 46. RONDE VAN ITALIË De Italiaan Francesco Moser heeft de veertiende etappe van de Ronde van Italië, een rit over 227 kilometer van II Ciocco naar Varazze gewonnen. Fe lice Gimondi (Ita) blijft leider in het algemeen klassement. Moser won de sprint van het peloton, waarin zich ook Gimondi en Merckx bevonden. De Belg liet doorscheme ren, dat hij overweegt op te geven, omdat hij veel last heeft van een zweertje op zijn zitvlak. „Ik wil in NAIROBI De heftige strijd van Afrikaanse landen tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika, kan ernstige gevolgen hebben voor het deelnemersveld tijdens de ko mende Olympische Spelen. Hoewel Zuid-Afrika daarvan uitgesloten is, richt de Afrikaanse kritiek zich voornamelijk tegen de deelname van Nieuw Zeeland. De Nieuwzeelanders hebben name lijk Zuid-Afrika uitgenodigd voor een toernee van het rugby-team. Dat leverde felle kritiek op. De Tanzaniaanse loper Filibert Bayi, een van de grootste kanshebbers op de gouden medaille op de 1500 me ter in Montreal, kreeg een verbod om uit te komen in wedstrijden waaraan zijn grootste concurrent, de Nieuwzeelander John Walker ook zou deelnemen. De Hoge Raad voor Sport in Afrika, de SCSA, heeft gedreigd dat alle aangesloten landen de Spelen zouden boycotten als Nieuw- Zeeland de toernee van de Zuidaf- rikaanse rugbyploeg door zou laten gaan en in Montreal met een equi pe zou verschijnen. Sinds dat drei gement werd geuit, is er nog steeds niets veranderd in de standpunten. De rugbytoernee gaat nog steeds door en de SCSA blijft bij zijn dreigement. De Spelen beginnen over zes weken en het zou goed mogelijk zijn dat het Afrikaanse dreigement ook wordt uitgevoerd. In 1972 dreig den de Afrikaanse landen ook met een boycot als Rhodcsië niet werd uitgesloten van de Spelen in München. Na langdurige bespre kingen zwichtte het IOC voor de dreiging en werd Rhodesië uitge sloten. Voor de zwarte Afrikaanse landen betekende München 1972 een over winning. Maar deze keer is het mogelijk dat het IOC bij een boycot over gaat tot het treffen van sancties. In november 1975 waarschuwde IOC-president lord Killanin dat ieder land dat de Spe len zou boycotten op politieke gron den uitgesloten zou worden van alle Olympische activiteiten. In april, tijdens een vergadering van de Hoge Raad voor de Sport liet secretaris Jean Claude Ganga nog eens weten dat de boycot-dreiging bleef bestaan en dat de verwachting was dat de zwarte Afrikaanse lan den steun zouden kunnen krijgen van andere landen uit de derde wereld en mogelijk ook uit oost- Europa. De SCSA heeft nog steeds ernstige bezwaren tegen andere landen die sportieve betrekkingen onder houden met Zuid-Afrika. Met name werden Australië, Engeland, Cana da. Chili, Frankrijk, Israël, de Ver enigde Staten. West-Duitsland en ook Nederland genoemd. In Nieuw- Zeeland is rugby-toernee officieel goedgekeurd door de regering, ter wijl het in andere landen vrijwel steeds gaat om acties van aparte sportorganisaties. De SCSA blijft daarom op het standpunt staan, dat als Nicuw-Zeeland deelneemt aan de Spelen de 46 aangesloten landen het evenement dienen te boycotten. Tanzania heeft evenwel onder voor behoud al de ploeg voor de Spelen aangewezen. Daarbij is Filbert Bayi ook. Behalve Bayi zijn nog zes andere atleten aangewezen. OOST BERLIJN Kornelia Ender heeft haar gemiddelde van één wereldrecord per dag tijdens de Oostduitse zwemkampi- oenschappen ook gisteren gehandhaafd. Op de derde dag vestig de ze haar derde record, nu op de 100 meter rugslag die zij aflegde in 1 minuut, 01,62 seconden. Uitslag lotto 22 Aantal deelnemers: 798 461. Bru- to-inlec ƒ3 195642 Prljzenbedrag 1 629 257 Ie prijs geen winnaar, van het bedrag van de le pnjs gaat 1 5 deel naar de le prijs van maandag 7 juni. het overige 4 5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e Urn de 5e prijs 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto 93.437 ontvangen. 3e prijs 175 winnaars, die elk bruto 2.035 ontvan gen. 4e prijs: 7 621 winnaars, die elk per kolom 63 ontvangen. 5e prijs: 6007 winnaars, die elk per kolom 63 ontvangen. De 17-jarige Ender verbeterde het oude record dat met 1.02.60 op naam stond van haar landgenote Ulrike Richter, eerder dit jaar in Tallin ge vestigd. Richter werd nu tweede. Kornelia Ender vestigde eerder re cords op de 100 meter vrije slag en bleef daarna als eerste vrouw onder de twee minuten op de 200 meter vrije slag.De meest bejubelde man was gisteren de blonde Roger Pyttel die twee wereldrecords verbeterde. Op de 200 meter vlinderslag brak hij in de ochtenduren het record dat de beroemde Amerikaan Mark Spitz tij dens de Olympische Spelen van München op 2 minuten 0,70 seconden had gesteld. Tijdens de series kwam Pyttel uit op 2.00.21. In de finale kwam Pyttel onder zijn tijd van de ochtenduren en werd de eerste man die op de 200 meter vlin derslag onder de twee minuten bleef. De elektronische tijdwaarneming gaf voor hem een tijd van 1.59.63 aan. De 19-jarige Pyttel had eerder dit jaar in Tallin in Rusland al het Europese Fons van Katwijk wint in Nibbixwoud de zevende etappe van Olympia's Ronde en neemt meteen de leiding in het algemeen klassement over. Achter hem finishen Van Lamoen en Van de Wereld. geen geval hierdoor de Rónde van Frankrijk missen," verklaarde Merckx, die nog wil afwachten, of er tijdens de rustdag (vandaag) verbete ring optreedt. Veertiende etappe: l. Moser (Ita) 227 kilometer ln 6 uur 29 minuten 5 seconden. 2. Las (Spa) op 2 sec.. 3 Sercu (Bel) op 4 sec.. 4. Basso (Ita) z.t, 5. Van Linden (Bel) z.t.. 6. Antonlnl (Ita) z.t.. 7. De Vlaemlnck (Bel) z.t., 34. Olmondl (Ita) z.t., 37. Merckx (Bel) z t Algemeen klassement: 1. Gimondi 76 uur 21 minuten 45 seconden. 2 De Muynck (Bel) op 16 seconden, 3. Panlzza (Ita) op 37 sec., 4. De Vlae mlnck op 54 sec., 5. Olanbattlsta BaronchelU (Ita) op 59 sec., 6. Moser op 1.05,7 Bertogllo (Ita) op 1.06, 8. De Witte (Bel) op 1.16, 9 Merckx op 1.23. 10. Bellini (Ita) op 1.39. VOLENDAM De eerste-divisieclub Volendam is akkoord gegaan met een beleidsplan dat door Joop Brand is opgesteld voor een professionelere aanpak. Daarmee verkreeg de AZ-trainer de goedkeuring om vanaf woensdag volgens de door hem uitgestippelde lijn te werk te gaan. Hij zal bij Volendam tenminste een jaar fungeren als technisch coördinator. Voorts werd Leo Steegman (Sparta) aangetrokken om de training van de betaalde selectie op zich te nemen. Brand contracteerde woensdag Ruud Suurendonk en Sem Wokke van AZ'67, de laatste als uitleenspeler. Met de huidige trainer Arie Stehouwer, die nog een contract heeft tot het einde van het volgende seizoen, wordt een regeling getroffen. Daarover heeft het bestuur van Volendam een gesprek gehad met vertegenwoordigers van de WON (vereniging van oefenmeesters). DEN HAAG - Adembenemend, zo mooi. Het waren de optimis tische geluiden uit de mond van de Nederlandse Olym pische attaché In Montreal, de heer Nick G. Dijkstra, die sprak tijdens de jaarlijkse alge mene vergadering van het Ne derlands Oympisch Comité in Den Haag. Hij doelde hierbij op de Olympische installaties in Montreal, waarmee hij veel van de kritiek wegnam die hier over "van bepaalde zijde", zo als de heer Dijkstra het uitdrukte, is geuit. Zoals hij zich enthousiast uitliet over de stadions en andere kampplaat sen, zo voerde hij ook met ver ve aan het idee van het Holland House, dat wordt onderge bracht ln een centraal tussen de stad en het Olympische Dorp gelegen hotel. Met deze Nederlandse club, die elke dag van 's middags vijf uur tot 's nachts twaalf uur geopend zal zijn. wil men de In Montreal te verwachten 3000 Nederlanders (deelnemers. officials en toeschouwers), in een typische Hollandse sfeer verpozen en met elkaar in contact brengen. De overige agendapunten op de NOC-vergadering werden vrijwel zonder veel commen taar, als hamerstukken afge handeld. record op deze afstand op zijn naam gebracht met 2.01.70. Mark Spitz die in 1972 na de Spelen zijn zwemcarrière beëindigde, heeft nu nog een wereldrecord in bezit. De man die in München zeven gouden medailles won. is alleen nog de snelste aller tijden op de 100 meter vlinderslag met een tijd van 54,24 seconden. Hij is medewereldre cordhouder op de 4x100 meter wis selslag. een record dat op naam staat van een Amerikaanse ploeg Een ploeg van Dynamo Berlijn ves tigde ln Oost-Berlijn een nieuw we reldrecord op de 4x100 meter vrije slag. Het kwartet Barbara Krause, Monika Seltmann. Rosemarie Ga briel. Andrea Pollack kwam uit op 3.48.80.8 sec. De 16-jarige Barbara Krause zorgde voor het achtste wereldrecord in drie dagen. Op de 400 meter vrije slag kwam zij tot 4.11.69. meer dan drie seconden onder het oude record van de Amerikaanse Shirley Babashoff van 4.14.76. Met 4.17.0 had Barbara Krause al het Europees record op deze afstand ln haar bezit. Tijdens de Russische kampi oenschappen in Kiev vestigde Vladi mir Raskatov de aandacht op zich door het Europees record op de 400 meter vrije slag te brengen op 3.58.02. Uitslag toto 22 Aantal deelnemers: 181 476 Bru to inleg 536 825 Prljzenbedrag: ƒ254 991 le prijs «een winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de le prijs van maandag 7 Juni. het overige 2 3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs 2e prijs: 7 winnaars, die elk bruto 13.963 ontvangen. 3e prijs 86 winnaars, die elk bruto 1 433 ont vangen Jackpot voor de toto van 2e pinksterdag 33 998. AMSTERDAM FC WV zal het in een wedstrijd voor de na-competitie zonder Vercoulen moeten stellen. De Limburger is door de strafcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst, terwijl hij ook nog een boete kreeg van 125 gulden. Wageningen moet ln dezelfde pro- motiestrijd Tomas twee keer missen. Ook hij kreeg verder nog een boete van 125 gulden. De KNVB behandelt vanavond de zaak tegen Van Vijfei ken van Wageningen. De tuchtcommissie heeft Jan Everse van Feyenoord voor twee duels ge schorst. naar aanleiding van de gele kaart die hij afgelopen zondag tegen PSV opliep ADVERTENTIE ADVERTENTIE DOUGLAS De Tourist Trophy ra ces, beter bekend als de „TT van Man" zullen dit jaar voor de laatste maal tellen voor de strijd om het wereldkampioenschap van de motor coureurs. Van 5 tot en met 11 juni staan de races volgens de oude for mule voor de laatste maal op het programma. Vanaf volgend jaar zal de grote prijs van Groot-Brittannië afwisselend op het circuit van Brands Hatch of dat van Silverstone worden gehouden. In 1977 zal er op het circuit van Man overigens nog wel gereden worden. De wedstrijden tellen dan voor het z.g. TT-wereldkampioenschap, een schijn-wereldtltel, die de Internatio nale Motorsport Federatie (FIM) heeft ingesteld en waarvoor races gel den die van het officiële wereldkam pioenschapsprogramma zijn afge voerd. De TT-races van Man gaan hun 69e Jaar in. De wedstrijden op Man heb ben altijd hevige kritiek ondervon den. Op het 60,2 kilometer lange cir cuit, dat dwars door dorpen en ste den op Man voert, zijn vanaf 1907 liefst 108 coureurs om het leven gekomen. De techniek is veel te geavanceerd voor het circuit op het eiland in de Ierse zee. In 1911 reed de winnaar het parkoers dat langs kerkhofmuren, over spoorbanen en door nauwe stra ten voert met een gemiddelde van 55 kilometer per uur. Komende week zal de winnaar in de halve literklasse met een gemiddelde van 170 km/u over de vaak in mist gehulde bergtra- jecten van het parkoers razen. Evenals in de voorgaande jaren zul len veel toprijders zich niet op Man laten zien. De Italiaan Glacomo Agostini, veelvuldig wereldkampi oen, Phil Read (Eng) en de Westduit ser Dieter Braun, starten zeker niet. Braun: „Ik zet geen voet meer op het eiland Man. De gevaren voor een cou reur zijn hier veel te groot." Rolf Steinhausen, de wereldkampi oen zijspan, is echter een heel andere mening toegedaan. „De TT van Man is de mooiste wedstrijd uit de mo torsport. De wedstrijd wordt beslist door de kunde van de coureur en niet door de kracht en snelheid van de machine. De renner die niet ln de TT van Man heeft gereden, behoort niet tot de wereldklasse." Volg hot voorbeeld van Hans Bartels. Koop een krat Heineken bij uw winkelier en vraag er zo'n svljc pretkaarten bij. Op die pretkaarten kunt u een dolle, dwaze, hartelijke, leuke zin schrijven. Gewoon om te versturen. Als uitnodiging voor een iccMjc. Een felicitatie. Of.entin, u kunt zelf wel wat bedenken. Bovendien kunt u dan meedoen aan de Heineken Pretkaarten wedstrijd. En misschien een prijs, uit duizenden winnen, l'w winkelier weel er alles van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 19