■I Hij is er! Vanaf vandaag staat in elke Volvo showroom de nieuwe Volvo 343. Kom hem nu van alle kanten bekijken. VVV? Zijn feilloze besturing. Dit is vooral te danken aan het uiterst preciese tandheugelsysteem. Directe en lichte besturing en met een draaicirkel van 9,2 m kunt u hem makkelijker in de parkeer havens prikken, dan menig stadsautootje. Zijn doordachte interieur. We noemen de anatomisch verant woorde voorstoelen met geïntegreerde hoofdsteunen en de veilig heidsgordels met rolautomaat. Het dashboard biedt u een duide lijk overzicht op de instrumenten en op de 12 controlelampjes voor alle vitale functies van de Volvo 343. Het "doorstroom" ventilatie systeem met de defrosters, ook voor de zijruiten. Zijn kocrsvasthcid. Uitgerust met de De Dion-achterasconstruc- tie. Eén van de meest perfecte constructies en vrijwel uniek in auto's van deze klasse. Daarbij gevoegd de Mac Pherson voor- wielophanging, waardoor een uitstekende wegligging en bestuur baarheid worden verwezenlijkt. Zijn praktische formaat. De verhouding binnen-buitenmaten mag paradoxaal genoemd worden. Met een totale lengte van 419 cm levert de binnenruimte een absolute verrassing voor zowel bestuurder als passagiers op. Vooral de beenruimte voor de achter- passagiers is zeer royaal. Zijn veelzeggende naam. Volvo 343. Volvo betekent een filosofie over autobouw. Een filosofie die staat voor veiligheid, comfort en economie. Overduidelijk terug te vinden in de Volvo 343. Zijn zuinige motor. De motor springt in combinatie met de auto matische transmissie zuinig met benzine om. De speciale carbura teur draagt onder normale omstandigheden bij tot een zuinig benzineverbruik. De oerbetrouwbare motor levert 70 DIN pk. Zijn aerodinamische vorm. In de dinamische eigenschappen van het ontwerp grondig beproefd. De zeer lage luchtweerstand van de 343 is het resultaat. Een van de factoren die het benzinever bruik gunstig be ïnvloeden. De auto heeft ook geen last van zijwind gevoeligheid. En de achterruit van de Volvo 343 blijft door de ingebouwde spoiler onder alle omstandig - windtunnel werden de aero- Zijn automatische transmissie. De Volvo 343 biedt standaard een automatische transmissie. Deze continu variabele automati sche versnelling is heel iets anders dan een gewone automaat. De motor draait altijd op het juiste toerental. Daardoor rijdt de 343 zuiniger dan andere auto's in zijn klasse met een automaat. Dank zij het kick-down-cffect kan de 343 zonodig wegsprintcn of extra snel accelereren tijdens inhaalmanoeuvres. Zijn verrassende veelzijdigheid. Met de derde deur die toegang geeft tot de enorme kofferruimte van 380 liter. En nog meer laadruimte door de necrklapbarc achterbank. Bij een neergeklapte achterbank ontstaat 'n bagage ruimte met een capaciteit van 1200 liter. Volvo 343 nieuwe klasse van Volvo ,P\rS'

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15