\Hjenblij De lente winkels van AH „Wondermobielen te kijk in Drunen DONDERDAG 3 JUNI 1976 TROUW/KWARTET Fries verzet Anjum en omgeving, hoog In het noordoosten van Friesland. Is het gebied waarin Slbe van Aangium rijn vierdelige cyclus In twee banden aver het optreden van een Friese verzetsgroep in de tweede wereldoor log heelt gesitueerd: „De houtdieven en De Overval alsmede „Het ver raad van Slmon Agesen Rondom de sluis." Beide boeken spelen geduren de de laatste oorlogswinter met stoutmoedige Jongeren, Harm, Ren- ze. Klaas. Bouke. Jan en Jippe. met diens verloofde, de boerendochter Sietske. ZIJ vormen een Jonge rengroep, die op vele manleren ver zet tegen de bezetter en de landwacht plegen. Uit het verhaal mag worden afgeleid, dat ze verbon den waren met het illegale Trouw, althans protestantse Jongeren zijn geweest, die uit een diepgewortelde geloofsovertuiging handelden. Span nende gebeutenlssen in het eerste deel zijn onder meer de roof van het bevolkingsregister van Metslawier en in het laatste deel de bevrijding van metgezellen uit handen van de Duitsers. De schrijver weet uitste kend de sfeer op te roepen van die maanden, toen de bevrijding nader bij kwam en tekent scherp de verra der Simon Ages, wiens handelen dra matische gebeurtenissen veroor zaakt. Het zijn verhalen, die pogen ok Jongeren aan te spreken, ze zijn litgegeven bij Voorhoeve. Den Haag, in combinatie met Kok. Kam pen. Prijs per deel 9.90. Dom en Hawwa Voor 14 Jaar en ouder vertaalde Alet Schouten - en ze deed dat bijzonder sfeervol - het boelende verhaal van John Christopher Dom en Hawwa. Het gaat over een Jongen en een meisje, mensenkinderen uit het ste nen tijdperk in Afrika, behorende tot twee stammen Het ene ras. Jagers en vechters, doders van nature, en het andere meer ontwikkeld, met werktuigen van steen en enig begrip voor eenvoudige landbouw. Dom, een doder, ontmoet tijdens een stam- oorlog. Hawwa; samen vluchten ze na een bloedbad, waarin de familie van het meisje is ten onder gegaan. Zij leert de jonge krijger, dat de strijd om het bestaan ook geweld kan ontberen. Interessant in dit ver haal uit een onvoorstelbare tijd. is de vindingrijkheid van Hawwa. Een heel fijn jeugdboek, dat 11,90 kost en Is verschenen bij Holkema Wa- rendorf (Unieboek). Imme Dros ga.' bij dezelfde uitgever een bijzonder speels verhaal uit. ge schikt voor kinderen rondom de leef tijd van 10 Jaar Spicht en de burge meester. Een fleurig dierenverhaal met de merrie Spicht in de hoofdrol, die zich, via allerlei ontwikkelingen tot een renpaard ontpopt en uiter aard een derby wint. Een gebeur tenis. die ond.n de haar bevriende dieren veel opwinding veroorzaakt. De illustraties van Harry Oeelenzijn ronduit kostelijk. Te koop voor 9.90. Kinderkookboekjes In de bont-gekleurde serie Bruna- kinderkookboekjes is nu uitgeko men: „Wat doe ik met .fruit." Oezellige adviezen voor lekkere hap jes van Frangoise Blanchet en Rinke Doornekamp. Hoe maak Je toast- Hawaii, Zwarte Piet (warm toetje). Appel in een Jurk, Gevulde meloen. Chocoladesaus. Vruchtenbowl en zo meer. Alleen al de illustraties, rijke lijk aangebracht, nodigen uit tot kokkerellen. Een uitgave van A.W. Bruna Zn. Utrecht Antwerpen. Prijs 8.90. Stripklassieken Ouderen zullen zich ze vermoedelijk nog wel herinneren: de stripklassie ken van voor de oorlog, de roemruch te „Katzenjammer Kids", destijds even vermaard als de „Jongens van Stavast", die een vaste plaats had den in het lang verdwenen jeugdblad Doe Mee. destijds een uitgave van het Handelsblad. Hans en Fritz, de Kids in kwestie, werden al in 1897 geboren, ze begonnen hun we reldloopbaan vanuit Hearst New York Journal, geïnspireerd op de Duitse stripfiguren Max en Moritz van de grote Wilhelm Busch. Ze zou den verre familieleden worden van Popeye. the sailorman! Uitgeverij Bruna heeft ze van de stofzolder der herinnering teruggehaald, een stuk nostalgie. Maar óók voor Jonge ogen toch nog wel boeiende kijkboekjes. Er zijn twee delen, ieder deel, in royaal formaat, kost 9.90. Minister Westerterp zal zaterdag in Lips Autotron te Drunen een ten toonstelling van „wondermobielen" openen. Op deze expositie zijn alle mogelijke merkwaardige voertuigen bijeengebracht uit geheel Europa. De tentoonstelling, die verbonden is aan het Drunense automuseum toont gedurende de zomermaanden tiental len zelfgemaakte en verbouwde au to's. die meedingen voor de wedstrijd ..Wondermobiel" Tot de inzendingen behoren sportwagens en speciale aërodynamische carrosserieën, mi lieu-vriendelijke auto's aangedreven door elektrische-, wind- en zonne- energle en malle auto's. Tot die laatste behoort een nogal gedrochte lijk model, dat de naam „Dracula- wagen" kreeg. pinkstervooraeel Als u er toch 'n leuke lékker lange Pinkster van maakt; gezellig thuis of de paden op, de lanen in. Dan met AH. Die maakt er gelijk 'n voordelige Gevulde kalfsrollade, 500 gramJW5 JJO Kalfsfrikandeau. nno 500 gramJ2r5ö iwO Kalfsgehakt, 500 gramAZüSjLO Kalfspoulet, 500 gram ELKE ZATERDAG IN 7/*OC/IV speciale advertentiepagina's

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 18