[edische tarieven en lonoraria aan banden Verhoging rentetarieven Regering noemt feiten en data over missen Zuidafrikaanse order Industriebonden beperken contact met CNV-bond )it jaar waarschijnlijk wetsvoorstel: Etiket verpakte levensmiddelen wordt verplicht VasteTermijn Spaarrekeningen Spaarwinstbiljetten met vaste looptijd J NMB Maathypotheken j Tegoeden met opzegtermijn 6 5 Direkt opvraag bare tegoeden 4 6 8 '/40/ Betere kansen met theoretisch deel rij-examen Fosforeieren niet oorzaak van bosbranden Regeling voor in dienst nemen van Surinamers nog geen succes Een paar termen verklaard 14 pONDERDAG3JUNI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 15 fan onze parlementsredactie )EN HAAG Waarschijnlijk nog dit jaar zal staatssecretaris Hendriks een wetsontwerp indienen waarin de tarieven en honoraria in de gezondheidszorg aan banden worden gelegd. De bewindsman tondigde dit gisteren aan in de Eerste Kamer, tijdens het beleidsdebat over volksgezondheid en nilieuhygiëne. ADVERTENTIE )e wijzigingen die de staatssecre- aris onlangs heeft voorgesteld op de «staande wet ziekenhuistarieven zal lij intrekken, om die onder te bren- ;en in het grotere geheel van de wet ip tarieven en honoraria in de hele ;ezondheidszorg. Volgens de staatssecretaris is het «ter met de totstandkoming van de rolksverzekering ziektekosten te aachten tot de structuur van de ge- londheldszorg is verbeterd. Zonder nzicht in de opbouw en omvang van de gezondheidsvoorzieningen is er 'olgens hem te weinig zicht op de jevolgen daarvan voor de volksveize- ering. Daarom wil hij nog dit kalen- lerjaar eerst de structuur van de [ezondheidszorg vastleggen in een wetsontwerp gezondheidszorg voorzieningen. Vervolgens moeten dan de tarieven en honoraria in de [ezondheidszorg aan de orde komen, en daama pas de volksverzekering öektekosten, aldus de staatssecre- aris. In het wetsontwerp dat de structuur van de gezondheidszorg bepaalt, zal ook de kwaliteit van die zorg aan de Drde komen, en zullen bepalingen worden opgenomen over de spreiding van voorzieningen over het land (het sogenaamde vestigingsbeleid). De staatssecretaris kondigde verder aan dat (waarschijnlijk ook nog dit jaar) etikettering van verpakte le vensmiddelen verplicht wordt. Op de Staatssecretaris Hendriks verpakki. ~ioet dan de uiterste ver- bruiksdatum komen te staan en net ju'ste gewicht. herhalingsre- Geen ceptei: Wat de genet-middelen betreft be loofde de bewindsman zeer binnen kort maatregelen te nemen op de hoeveelheid voor te schrijven midde len. Hij tekende daarbij aan dat in feite niemand het recht heeft een arts te verplichten wat hij moet voor schrijven. Wel kan er sprake zijn van een wettelijke regeling van het pa tiëntenrecht, waarbij wordt aangeno men dat de arts zich aan dat recht houdt. Gebeurt dat niet, dan kan in de apotheek duidelijk gemaakt wor den dat de patiënt geen recht heeft op bepaalde (hoeveelheden) genees middelen, althans dat ze niet voor hem worden betaald. Ook zal er een verbod komen op herhalingsrecepten voor geneesmiddelen, behalve voor patiënten met chronische aandoe ningen. In de Eerste Kamer zei de staatsse cretaris gisteren dat het streven naar 2100 open hart-operaties per jaar mislukt is. Dat getal is gebaseerd op een behoefteraming door de ge zondheidsraad. De feitelijke behoefte ligt volgens de bewindsman trou wens waarschijnlijk nog wel hoger. In 1975 zijn 1660 open hartoperaties in Nederland uitgevoerd; dit jaar zullen dat er ongeveer 1870 zijn. fan onze sociaal-economische redactie JTRECHT De Industriebonden van NW en NKV zullen iroortaan alleen incidentele contacten onderhouden met de In- lustriebond CNV, de Unie BLHP en de verenigingen van hoger personeel. 'ot deze „richtlijn voor de verhou- ling tot andere bonden" is besloten, ladat voorzitter C. van Dijk van de ndustriebond CNV tijdens een drie roorzitters-overleg heeft laten weten reen mogelijkheden te zien om als- \og tot een federatie van de drie Industriebonden te komen. i De zichtlijnen houden in dat de in dustriebonden NW en NKV met „derden" op centraal niveau en dis trictsniveau geen beleidsvoorberei- dend of beleidsbeslissend overleg meer zal voeren en dat er ook geen nota's meer zullen worden uitgewis seld of gezamenlijke brieven worden gestuurd. Op plaatselijk niveau zul- en de bestaande verhoudingen niet onmiddellijk worden verbroken. Het is de bedoeling, dat dat gebeurt in de periode tot 31 december 1977. Dat geldt ook voor de verhoudingen op ..werkvloerniveau" (ledenbulle tins. muurkranten en pamfletter.on dernemingsraadswerk en bedrijven- werk). De Industriebond CNV zal zich op de bondsvergadering van 17 juni beraden over de richtlijnen van de Industriebonden NW/NKV en zijn reactie daarop. Jongen aan overdosis heroïne overleden AMSTERDAM In een pension in de Binnen Wieringerstraat in Amsterdam is in de nacht van maan dag op dinsdag het stoffelijk over schot gevonden van de 21-jarige Westduitser M. Z. uit Nordhom. Vol gens de politie is zijn dood vermoe delijk veroorzaakt door een overma tige dosis heroïne. In de bagage van het slachtoffer werd een kleine hoe veelheid heroïne aangetroffen. Ook vond de politie een injectiespuit. Als gevolg van de ontwikkeling op de geld- en kapitaalmarkt worden de volgende rentetarieven verhoogd: Met ingang van 2 juni 1976 wordt dc rentevergoeding 81/ 0/ op Spaarrekeningen met een vaste /4 /O tetmijn van 7 jaar (was73/4 mop Spaarrekeningen met een vaste 1 termijn van 5 jaar (was 7V4 71/ 0/ op Spaarrekeningen met een vaste /2/0 tcrmiin van 4 jaar (was 7 7 0/ op Spaarrekeningen met een vaste /O termijn van 3 jaar (was 6V2 6 0/ op Spaarrekeningen met een vaste /O termijn van 2 jaar (was 5V4 Op reeds gestorte bedragen op lopende VasteTermijn Spaarrekeningen wordt gedurende de looptijd geen rentewijziging doorgevoerd. Met ingang van 2 juni 1976 wordt de rentevergoeding I mop Spaarwinstbiljetten met een spaartermijn van 6 jaar (was 7 6 0/ op Spaarwinstbiljetten met een /O spaartermijn van 2 jaar (was 5V2 Percentages berekend op basis van rente op rente. I Met ingang van 2 juni 1976 wordt de rente I op hypotheken met gemeentegarantie: Met ingang van 16 juni 1976 wordt de rentevergoeding op spaarrekeningen met een 0/ opzegtermijn van 24 maanden /O (was 5V4 op spaarrekeningen met een 0/ opzegtermiin van 12 maanden /O (was 43/4 c.o) op spaarrekeningen met een 41/ 0/ opzegtermijn van 6 maanden 72 /O (was 4V4 op spaarrekeningen met een A\/ 0/ opzegtermijn van 3 maanden /4 /O (was 4 Met ingang van 16 juni 1976 wordt de rentevergoeding %op spaarrekening en -boekje (was 3V4 0/ op Bonus-Spaarrekening en /O -boekje (was 53/4-%) Retourrente 1 over ieder opgenomen bedrag. I I I 1 jaar vast I 3 jaar vast 5 jaar vast '4% Voor hypotheken zónder gemeente garantie worden deze tarieven 1/4 hoger. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Organisatie Joint: Bewindslieden CRM tweeslachtig in hun opvattingen Van "Onze Haagse redactie DEN HAAG De landelijke organi satie voor maatschappelijke dienstverlening Joint vindt dat de bewindslieden van CRM een zekere schizofrenie vertonen bij hun opvat tingen over het algemeen maat- schappelijk werk. ..Het ministerie vraagt voortdurend bij te springen om nieuwe maatschappelijke pro blemen op te vangen, maar belem mert al Jaren de ontwikkeling van het algemeen maatschappelijk werk." aldus de directeur van Joint, drs. H. G. Ras. De landelijke organisatie heeft giste ren bij de Tweede-Kamer commissie voor CRM aan de bel getrokken om te voorkomen dat er een vacature stop komt voor het algemeen maat schappelijk werk. Staatssecretaris Meijer wil aldus Joint, het aantal werkers bij de plaatselijke en regio nale instellingen binnen drie Jaar van 2000 tot 1900 terugbrengen. Aan de andere kantt wordt er echter ge zegd dat het aantal moet groeien om de hulpverlening goed te laten functioneren. Het is volgens de organisatie het beste om de algemene hulpverlening te versterken en preventief te wer ken. Gebeurt dat niet dan zal de hulp in een later stadium veel duur- - der zijn: „Er zijn al te veel onnodige opnamen in inrichtingen en tehuizen doordat niet tijdig hulp kon worden verleend." Van een verslaggever. DEN HAAG Er slagen dit jaar meer mensen voor het theoretisch gedeelte van het rij-examen dan vo rig jaar. Dat is een gevolg van het invoeren van een nieuw examenfor- mulier. Het aantal mensen dat in de eerste vier maanden van dit Jaar (voor het theoretisch deel) slaagde ligt tien procent hoger dan in de overeenkomstige periode van het vo rig Jaar. Dit schrijft het Centraal bureau voor de afgifte van rijvaar digheidsbewijzen in het blad „Infor matie". Verder heeft het CBR 25.000 vragenformulieren nagekeken en de foute antwoorden uitgezocht. Op de ze manier konden de grote strui kelblokken worden opgespoord. Vooral de speciale regels die op ver keerspleinen gelden, bleken door meer dan de helft van de kandidaten verkeerd te zijn beantwoord. BAKEL De grote bosbranden van begin mei kunnen onmogelijk zijn veroorzaakt door z.g. fosforeieren, om de eenvoudige reden dat die eieren al jarenlang niet meer worden gebruikt. Bovendien is een hele sta pel van die eieren nog niet brandbaar. Aldus boswachter J. van der Aa in reactie op de mening van het ge meenteraadslid Th. van den Heuvel van Bakel, die zoals wij gisteren meldden de veronderstelling van die fosforeieren had geuit. De boswachter verwijt het raadslid niet terzakekundig te zijn. DEN HAAG De regeling van het ministerie van Sociale Zaken waar bij bedrijven een bijdrage krijgen als zij Surinamers of Antillianen in dienst nemen, is tot nu toe geen groot succes. Zowel bij het be- drijfslven als bij Surinamers en An tillianen is de belangstelling vrij ge ring. De regeling ging in op 1 Januari. Volgens het ministerie van Sociale Zaken zijn tot nu toe tussen tien en twintig kandidaten via het project aan werk geholpen. De werkgevers krijgen voor iedere Surinamer of Antilliaan, die zij in dienst nemen. 25 gulden per dag uitgekeerd. Zij hoeven geen salaris te betalen: de WW- of bijstandsuitke ring. die de kandidaat genoot, wordt Zes maanden doorbetaald. Daarna kunnen de partijen op *.asis van vrij willigheid het contract verlengen, waarna de uitkeringen komen te ver vallen. De werkgever moet de Suri namer of Antilliaan, die volgens deze regeling bij hem in dienst is wel een bepaalde vorm van opleiding geven. 8ociale Zaken meent dat het laatste voor veel bedrijven moeilijkheden oplevert. Bij de brief die de regering gis teren aan de Tweede Kamer zond met betrekking tot het missen van de Zuidafrikaanse nucleaire order is de volgende lijst van feiten en data gevoegd. 1. Een eerste aanvraag voor een dekkingstoezegging voor kredietver zekering voor één kerncentrale werd in juli 1974 bij Nederlandsche Cre- dietverzekering Maatschappij inge diend. De Nederlandsche Credietver- zekering Maatschappij heeft deze aanvraag op de gebruikelijke wijze aan de minister van financiën voor gelegd. 2. In april 1975 wendden de Neder landse bedrijven zich tot de departe menten van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken met het verzoek om een uitspraak of de exportkre dietverzekering en, zo nodig, de uit voervergunningen zouden kunnen worden verleend. 3. Eind augustus 1975 besloot de ministerraad geen aanleiding te zien uitvoervergunningen te weigeren in dien zou worden voldaan aan de op Nederland rustende verplichtingen, die voortvloeien uit art. III. lid 2 van het verdrag inzake de nietversprei- ding van kernwapens en de daarop betrekking hebbende regelingen van de Zangger-Commissie. Het Rijk zou in dat geval zijn medewerking aan het verlenen van een exportkrediet verzekering niet onthouden. Het bovenstaande is aan de betrok ken bedrijven telefonisch medege deeld Daarbij is tevens meegedeeld dat zulks betekende dat op dat mo ment nog niet zekerheid ten aanzien van de uitvoervergunning gegeven kon worden. De N.C.M. werd in de zelfde zin geïnformeerd. 4. In september 1975 werd door de bedrijven bij de N.C.M. een aange paste aanvraag voor een kredietver zekering voor twee Kerncentrales in gediend. 5. In november is de kwestie van de uitvoervergunning en de exportkre dietverzekering tijdens de behande ling van de begroting van het depar tement van Buitenlandse Zaken aan de orde geweest. Op 18 november aanvaardde de Tweede Kamer een motie, ingediend door de heer Ter Beek, waarin in de considerans de mening werd uitgesproken, dat in geval van leveranties van nucleaire materialen en uitrusting aan niet- kernwapenstaten die geen partij bij het Non-proliferatie-Verdrag zijn. de voorwaarde gesteld moet worden dat deze staten tot het N.P.V. toetreden. Tevens werd aan de Regering ver zocht met spoed in overleg te treden met daarvoor in aanmerking komen de landen teneinde te bewerkstelli gen dat in zo breed mogelijke kring van landen deze voorwaarden wordt gesteld. 6. In een telefoongesprek op 24 november 1975 heeft de tweede on dergetekende naar aanleiding van de motie Ter Beek. die op 21 november in de ministerraad onderwerp van bespreking was geweest, desge vraagd meegedeeld dat deze motie voor hem onvoldoende aanleiding was de betrokken Nederlandse be drijven ervan te weerhouden de in spanningen ter verkrijging van de order voort te zetten. Een en ander onder argumentatie dat met de motie de problemen terzake van de voor waarden met betrekking tot de ex portvergunning wel verzwaard zou den worden, doch dat terzake de ba lans toch nog niet definitief opge maakt kon worden. 7. Uit de contacten die door de regering vervolgens zijn opgenomen met de Regeringen van de landen die partij waren bij het N.P.V. en tevens deelnamen aan de Zangger regeling, bleek dat er geen reële steun viel te verwachten voor de beleidslijn be pleit in de motie Ter Beek. 8. Begin januari 1976 heeft R.S.V. aan de N C.M. verzocht de verzeke- ringsaanvraag schriftelijk goed te keuren. De eerste ondergetekende heeft bij brief van 23 januari aan de N.C.M. medegedeeld dat eerst een beslissing hierover zal kunnen wor den genomen wanneer de voor deze transactie benodigde exportvergun ningen zullen zijn verleend. 9 Toen in begin 1976, naar het oordeel van de betrokken onderne mingen, de tekenen er op wezen dat het consortium de „letter of intent" voor het project kon verwachten, heeft in de eerste helft van maart 1976 een gesprek plaatsgevonden tussen de tweede ondergetekende en vertegenwoordigers van de Neder landse bedrijven. Daarbij heeft hij er onder meer op gewezen geen zeker heid te kunnen geven dat geen pro blemen zouden resteren bij de voor waarden in het kader van de ex portvergunningen ten behoeve van de uitvoer van de reactorvaten. 10. Eind maart/begin april besloot het consortium de kemreactorvaten in het Amerikaanse project op te nemen. Een Nederlandse exportver gunning was hierdoor niet meer no dig, hetgeen door het Ministerie van Economische Zaken schriftelijk werd bevestigd. Door de betrokken bedrijven werd wederom een herzie ne aanvraag voor een kredietverze kering bij de N.C.M. ingediend. 11. Naar aanleiding van een vraag van de betrokken bedrijven op grond van een verzoek van Escom om ..satisfactory letters concerning governmental assurances of conti nuity of supply" heeft de tweede ondergetekende laten weten naast de formele behandeling van de ex portkredietverzekering andere „go vernmental assurances of continuity of supply" niet mogelijk te achten, (zie ook punt 12). 12. Op 27 april werd een nota van de Zuidafrikaanse regering ontvan gen waarin wordt gevraagd dat de regering zich onherroepelijk zou bin den dat zij: (a) de benodigde ex portvergunningen zou verlenen en (b) dat zij de aannemers niet zou hinderen door exportbeperkingen, of morele druk uitoefenen of op welke wijze dan ook de uitvoering van het contract zou belemmeren, ophouden of voltooiing daarvan beletten. Antwoord werd verzocht niet later dan 17 mei. Een nota van gelijke strekking werd verstuurd naar de Regeringen van de Verenigde Staten en Zwitserland. 13. Op 12 mei werd door de betrok ken bedrijven de definitieve aan vraag voor de kredietverzekering bij de N.C.M. ingediend. Daarbij werd aan de N.C.M. meegedeeld dat Es com op 21 april een „letter of intent" had overhandigd „die er mede in voorziet dat Escom uiterlijk op 28 mei a.s. de opdracht bij het consorti um plaatst". Hiermede werd het con sortium als „preferred tanderer" aangewezen. Op 21 mei zou aan de formaliteiten in het kader van deze inschrijving moeten zijn voldaan. 14. De tweede ondergetekende deelt op 17 mei de betrokken bedrij ven mede dat gezien d° ontwikkelin gen er niet voor kan worden inge staan dat de exportkredietverzeke ring zal worden verleend. Op 18 mei delen de betrokken bedrijven schrif telijk de Ministerraad mede dat Es com voor 19 mei uitsluitsel zou wil len hebben waama het consortium definitief zou worden uitgeschakeld. Op 19 mei wordt deze datum door de betrokken ondernemingen verscho ven naar 21 mei. 15. Op 23 mei dringen de onderne mingen in een brief aan de derde ondergetekende aan op het onver wijld nemen van een beslissing. 16. Op 25 mei werd door R.S.V. in Zangger-eommissie: internationa le commissie die regels heeft opge steld om te voorkomen dat nucle air materiaal dat voor vreedzaam gebruik wordt geleverd, door het ontvangende land misbruikt wordt voor de produktie van kernwapens. De Zangger-regeling voorziet onder meer in controle ter plaatse door het internationale atoom-bureau, dat in Wenen ge vestigd is. Non-proliferatie verdrag: verdrag tegen de spreiding van kernwa pens. Zuid-Afrika heeft dit ver drag niet getekend en valt daar door onder de Zangger-regeling. RSV: Rijn Schelde Verolme, sa men met Bredero en Comprimo de Nederlandse poot van het Ameri kaans-Nederlands-Zwitserse con sortium dat de order wil uit voeren. „Letter of intent": brief van opdrachtgever waarin staat dat bedrijf kans maakt op de order. Het consortium krijgt daarin de positie van preferred tenderer," het wordt met andere woorden boven aan de lijst gezet om de order verleend té krijgen. Op de lijst volgen het Franse consortium Framatome en het Westduitse con sortium K.W.U. „Satisfactory letters concerning go vernmental assurances of continui ty of supply" (punt II) kan om schreven worden als: regerings verklaringen waarin voldoende verzekeringen gegeven worden dat de levering kan doorgaan. een brief een overzicht gegeven van de benodigde acties van de zijde van de overheid. Daarbij werd gesteld dat volgens de „letter of intent" van Escom van 21 april op 28 mei door partijen de letter of acceptance" (or derbevestiging) zou worden uitge wisseld mits voor 21 mei aan een aantal nader omschreven voorwaar den zou zijn voldaan. Deze „letter of intent", die de relevante data van 21, resp. 28 mei bevat, werd als bijlage bij deze brief aan de Regering ter beschikking gesteld. 17. Op 25 mei besloot de Minister raad de besluitvorming terzake van de kredietverzekering af te ronden zodra meer inzicht zou zijn verkre gen in de standpuntbepaling van de Amerikaanse administratie. Dit werd bij de brief van 26 mei aan de Tweede Kamer medegedeeld. 18. Eveneens op 25 mei heeft R.S.V op verzoek van Financiën een overzicht gegeven van de voorwaar den die voor 28 mei zouden moeten worden vervuld. Naar aanleiding van dit memorandum vroeg de eerste ondergetekende aan de President Directeur van R.S.V. te willen aanto nen dat de order verloren zou gaan indien de besluitvorming in Neder land op die in de V S. zal worden afgestemd. R.S.V. deelde hier schrif telijk mede dat een goedkeuring van de kredietverzekering voor de Neder landse regering vóór 28 mei zou moe ten plaatsvinden. Voorts werd ge steld dat wanneer niet vóór vrijdag 28 mei aan deze voorwaarde zou zijn voldaan, de „letter of intent" zou vervallen en Escom geheel vrij zou zijn om K.W.U. dan wel Framatome de opdracht te geven. 19. In aansluiting op het sub (17) vermelde besluit van de minister raad werd op 25 mei aan de Zuidafri kaanse ambassade een nota aange boden in antwoord op bovenom schreven nota van 27 april. Daarin werd medegedeeld dat uit Nederland geen materialen of uitrusting wor den geleverd waarvoor een ex portvergunning vereist is terwijl de Nederlandse Regering geen be voegdheden ter beschikking staan om in te grijpen in de uitvoering van wettige contracten als het onderha vige door Nederlandseparticuliere ondernemingen. Verder werd vastgesteld dat de Regering natuur lijk de vrijheid behoudt uitdrukking te geven aan haar visie in deze. Ten slotte wordt in de nota onder verwij zing naar de brief aan de Tweede Kamer van 26 mei medegedeeld dat de Nederlandse Regering zich over deze aangelegenheid nog nader beraadt 20. Naar aanleiding van de brief van ondergetekenden aan de Twee de Kamer richtte R.S.V. op 27 mei een brief aan de ministerraad. Hierin deelde R.S.V. mede dat de opdrachtgever heeft doen weten dat de positie van „preferred tenderer" niet langer op de groep van toepas sing is. Nader is gebleken dat zulks reeds op 24 mei is gebeurd. Daaraan werd door R.S.V. toegevoegd niette min in voortdurend contact met de opdrachtgevers te zijn gebleven om te trachten de order toch nog te verkrijgen. 21. Op 28 mei richtte R.S.V. zich schriftelijk tot de eerste ondergete kende met de mededeling dat de Franse groep „Framatome" nu de positie van „preferred tenderer" had verworven. De ministerraad besloot echter vast te houden aan de in de brief aan de Tweede Kamer neerge legde gedragslijn. Dit werd telefo nisch rond het middaguur aan R.S.V. medegedeeld. 22. Naar aanleiding van een in de late avond van vrijdag 28 mei ont vangen telefonisch bericht van de ambassade in Washington inhou dende dat: (1) de aanvrage van Es com voor een kredietgarantie bij de Amerikaanse Eximbank was inge trokken en (2) de „letter of intent" van Escom aan General Electric, de hoofdaannemer van het consortium, reeds op 2T mei bleek te zijn inge trokken. alsmede (3) dat inmiddels een „letter of intent" zou zijn afgege ven aan de Franse firma Framato me, heeft onmiddellijk beraad plaats gehad tussen de minister-president en de ondergetekende en is aan de Zuidafrikaanse ambassadeur ver zocht zich gereed te houden voor het in ontvangst nemen van een boodschap Inmiddels werd ook het telegram ontvangen dat door R.S.V. aan de minister-president was ver zonden en dat het verzoek inhield nog voor middernacht aan de Zuid afrikaanse regering om uitstel van de beslissing te vragen. De boodschap is de ambassadeur kort na middernacht overhandigd en door hem onverwijld overgebracht aan zijn regering. De boodschap hield in dat de derde ondergeteken de zich afvroeg waarom voor Escom noodzakelijk was om op zo n korte termijn een beslissing te nemen en dat hij herinnerde aan de alleszins redelijke wens van de Nederlandse Regering om zich. alvorens haar be sluitvorming af te ronden, nader te oriënteren over de terzake in de Ver enigde Staten levende inzichten. Op deze boodschap is geen antwoord ontvangen. Aldus de briéf van de regering, die achtereenvolgens is ondertekend door de ministers Dulsenberg (finan ciën), Lubbers (economische zaken) en Van der Stoel (buitenlandse zaken).

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15