JONGBLOED WEER IN SELECTIE Vitesse alleen aan leiding Kornelia Ender al in topvorm Wandeling zonder aanval Brandgevaarlijk dak boven wielerbaan Klaus Topmöller uit Duits elftal Na gelijkspel tegen Wageningen en zege van FSC op VVV Van der Kroft in opspraak Twee wereldrecord tijds titelstrijd DDR Van Vliet met in gevaar in langste rit Hersenschudding na auto-ongeluk Mieke van Doorn weer terug China nog niet in badmintonfederatie 12 DONDERDAG 3 JUNI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 AMSTERDAM Bij de selectie, die de KNVB heeft opgegeven geval drie aan de UEFA voor de eindronden van het toernooi om het nemen." doelverdedigers mee- Europees voetbalkampioenschap (16-20 juni in Joegoslavië), be vindt zich ook weer Jan Jongbloed, de doelman van FC Amsterdam. De Amsterdammer, die tijdens het Wim Meutstege (Sparta, 23—0) en Pe- toernooi om het wereldkampi- ter Arntz (Go Ahead 22—2). oenschap twee jaar geleden in West- Duitsland de sensatie van het toer nooi werd, was na de uitwedstrijd tegen Italië najaar 1975 niet meer opgeroepen voor Oranje. Van de se lectie die in West-Duitsland het zilver veroverde, zijn veertien spelers her kozen. Van de 22 geselecteerden zul len er nog vier moeten afvallen. De KNVB neemt achttien spelers mee Aanvallers: Ruud Geels (Ajax, 28—8), i ;x i *4- J-~J i Rene van de Kerkhof (PSV, 24—11), Johan Cruijff (Barcelona. 29—43), Rob Rensenbrink (Anderlecht, 28—25), Johnny Rep (Valencia, 24—17) en Kees Kist (AZ '67. 23—3) Middenvelders: Wim van Hanegem (Feyenoord, 32—45), Wim Jansen (Feyenoord, 29—39). Jan Peters (NEC 21—9), Willy van de Kerkhof (PSV. 24—5). Johan Neeskens (Barcelona. 24—33) en Jan van Deinsen (Go Ahe ad, 22—0). naar Joegoslavië, onder wie drie doel verdedigers. De selectie ziet er als volgt uit: Doelverdedigers: Piet Schrijvers (Ajax, 29 jaar, 11 interlandwedstrij den), Jan Ruiter (Anderlecht. 29-0), Jan Jongbloed (FC Amsterdam, 35-14). Verdedigers: Wim Suurbier (Ajax, 31—45), Ruud Krol (Ajax, 25—39), Adrie Van Kraaij (PSV 22—8), Wim Rijsbergen (Feyenoord, 24—14), Henk van Riinsoever (AZ '67, 23—1). De verrassing was natuurlijk de te rugkeer van Jan Jongbloed. Knobel motiveerde op een persconferentie in Amsterdam zijn opzienbarende keu ze als volgt: ,,Ik heb zowel Schelle- kens als Barth in Jong Oranje gepro beerd, maar gezien de klasse en de ervaring van Jongbloed ben ik tot deze keuze gekomen. Ik wil in ieder Op de vraag of Jongbloed eerste, tweede dan wel derde keus zal wor den antwoordde de bondscoach: ..Dat ziet u wel bij de eerste wedstrijd in Zagreb". Knobel wenste niet meer in te gaan op de affaire Jan van Beveren. Er is in het verleden reeds zoveel en zo lang over gepraat, dat de bondscoach meent dat er alles aan gedaan is wat mogelijk was. Frans Thijssen, die de laatste maanden ge plaagd werd door een blessure is af gevallen. ..Hij heeft afgelopen zondag ook niet gespeeld en de aard van zijn spierscheuring schijnt/Zo ernstig te zijn, dat het onjuist is om het te selecteren", aldus Knobel. De ploeg die volgende week donder dag met uitzondering van aanvoer der Cruijff - op het KNVB- sportcentrum wordt verwacht, blijft daar slechts een dag. Vrijdag gaan de spelers weer naar huis en maandag 14 juni vliegt het gezelschap naar Joe goslavië. De afwezigheid van Cruijff in het sportcentrum werd afgedaan met: ..Cruijff heeft een paar dagen vrij in verband met zijn reis naar Zuid-Amerika." Wel zal Johan Nees kens zich donderdag bij de groep voegen. Vier spelers zullen een dezer dagen persconferentie aanwezig was, be- bericht krijgen dat zij toch nog zijn klemtoonde nog eens nadrukkelijk afgevallen. „Waarschijnlijk gebeurt dat de beloning van de spelers niet op dat donderdag of anders vrijdag," zei recette-basis zou gaan. „Er zal een een enigszins geïrriteerde Knobel. yast, bedrag worden afgesproken, af- „We moesten nu eenmaal 22 spelers bankelijk v an de plaats die wordt aan de UEFA opgeven, maar ik neem bereikt. De EK-commissie zal met niet meer dan achttien spelers mee." voorstel komen en dit met een delegatie van de spelers (Cruijff en Jan Jongbloed die als enige geselec- Krol) bespreken. De dan gekozen ge teerde de persbijeenkomst, die erg dragslijn zal worden gevolgd tot het matig werd bezocht, bijwoonde, kon einde, aldus Stoop, zich nog niet goed voorstellen dat hij Hij wilde zich niet uitlaten over de er weer bij was. „Het was een comple te verrassing voor me toen de heer Knobel mij maandagmorgen belede en het mij vertelde Ik had er hele maal niet op gerekend, omdat ik niet had gedacht dat hij drie doelverdedi gers zou meenemen Als ik dat van hoogte van de bedragen. Hogewo- ning voegde daar nog aan toe dat er nog geen concrete afspraken waren gemaakt. „Eerst zullen we alles met de spelersdelegatie moeten doorne men. voordat we iets hierover bekend kunnen maken. We zullen echter van- tevoren had geweten, ja dan had ik er avond (woensdag) tot een besluit ko- misschien wel rekening mee gehou- 1 4 den. Maar ik vind het geweldig," al dus de veteraan van het gezelschap. „Met mijn blessure gaat het steeds beter, ik heb nog wel wat last. maar dat komt wel goed. Een ding hoop ik wel, dat we zondag tegen AZ '67 een punt halen, dan blijven we in de eredivisie," zei hij ineens weer mid den in de realiteit duikend. De Stoop die met de voorzitter be taald voetbal Hogewoning op de men en daarna contact opnemen met Ruud Krol," zei hij voorzichtig. Een vage bijeenkomst dus. Tweeëntwintig geselecteerden, van wie vermoedelijk binnen 24 uur weer vier worden afgevoerd en veel nietszeggende woorden over de hono rering waarover ook binnen enkele uren een beslissing zal vallen. Begrij pelijk was dan ook de opmerking dat deze bijeenkomst beter een dag later uitgeschreven had kunnen worden. MONTREAL Na langdurige onderzoekingen is definitief komen vast te staan dat het dak van de Olympische wielerbaan in Montreal brandgevaar lijk is. Het dak, dat op drie plaatsen de grond raakt, wordt echter niet meer vervangen. Wel zullen er intensieve veiligheidsmaatregelen worden geno men zoals het plaatsen van watertanks op het dak en rondom het velodrome. Ook zullen brandweerlieden 24 uur per dag aanwezig zijn. Het gevaar wordt daarmee wel verminderd, maar geenszins uitgesloten. Het ministerie van arbeid van de provincie Quebec heeft geweigerd zijn veiligheidsgarantie te geven nadat aan het licht was gekomen, dat het voor 70 procent uit acryl bestaande dak twee keer zo brandgevaarlijk is als hout. Daarmee is de zogenaamde veiligheidsindex" royaal overschreden. Roger Trudeau, de voorzitter van de Olympische installatiecommissie liet weten dat er geen reden voor paniek is. ..Het in 1967 gebouwde Amerikaan se paviljoen voor de wereldtentoonstelling bestond vooreen deel uit een nog gevaarlijker stof. En kijk eens hoe lang dat gestaan heeft". Het paviljoen brandde twee weken geleden af. In 1971 kwamen op het eiland Man 53 mensen om het leven bij een brand in een gebouw, dat grotendeels uit kunststof bestond. Na de Olympische Spelen overweegt het ministerie van arbeid permanen- tere veiligheidsmaatregelen, aldus Trudeau. Dat zal waarschijnlijk inhou den dat onder het huidige dak een laag spiegelglas wordt aangebracht, die de uit kunststof bestaande panelen moet vervangen. SITTARD VW dat komende zondag met Vitesse leek te gaan uitvechten, wie van de twee naar de eredivisie zou promoveren, heeft gisteravond in Geleen een gevoelige tik gekregen van FSC. Zoals FC VVV eens in de competitie werd voorbijgestreefd door Haarlem op het moment dat het die club in zijn greep leek te hebben zo werd het zelf gisteravond vernederd door een bijzonder zelfverzekerd Fortuna SC dat de 3-0 nederlaag bij Vitesse al volledig vergeten leek te zijn. De start van FC VVV was overrom- pelend geweest. De Venlose ploeg toonde het gehandicapte Fortuna SC onmiddellijk de voorsprong van twee punten, die het afgelopen zondag had verworven, te willen uitbreiden. Kur- cinac schoot op het doel, maar FSC's doelman Van Sintviet kon nog net redden. NACOMPETITIE EERSTE DIVISIE Wageningen-Vitesse 22 Fortuna SC—FC VW 2—0 Vitesse 2 1 1 0 3 5—2 FC VW 2 10 12 2—2 Fortuna SC 2 10 12 23 Wageningen 2 0 111 24 Toch bleef VVV de gehandicapte ploeg uit Sittard onder druk houden. Zonder de aan de enkel geblesseerde Van Huissteden en zonder Benen, die diezelfde banden tegen Vitesse had gescheurd, hij moet minstens vier weken met die enkel in het gips blij ven. werd FSC onder voortdurende druk gehouden. Verder dan een knap genomen vrije schop van Prauser kwam Fortuna SC in die aanvan- gsperiode dan ook niet. Toch bleef FSC voorlopig knap vol houden, al had Van Rosmalen de ban kunnen breken toen doelman Van Sintviet de bal niet klemvast kreeg en hem voor Van Rosmalens voeten liet stuiteren. De centrale spits van VW maaide evenwel volledig over de bal heen. En toen ongeveer tien minuten voor rust, draaide Prauser de zaken hele maal om. Gelanceerd door Pfen nings op de linkervleugel dook hij in het gaatje dat de weifelende verdedi ging van VVV had opengehouden om doelman Sobczak vervolgens simpel te passeren. Eenvoudig en rustig voetballend haalde FSC de rust. Rob Baan de trainer van VW, had het niet nodig gevonden, zijn elftal te wijzigen. Dezelfde elf spelers die zich zo plotseling hadden laten over rompelen in deze streekderby, moch ten proberen de zaken na rust recht te trekken. Daar slaagde die ploeg voorlopig niet in. al scnoot Kurcinac nog een keer goed op het doel, maar dat schot vloog naast. Dat Fortuna niet onder de indruk was geraakt, bewees Prauser even later met keihard afstandsschot dat nog net over de lat werd getikt. Om in de volgende aanval toch te scoren, toen Erkens de bal voor had getrok ken. Een woedende en teleurgestelde supporter van WV goiide vervol gens een paraplu op het veld die waarschijnlijk bedoeld was voor scheidsrechter Berrevoets. Maar de ze supporter symboliseerde zijn club, want ook hij miste finaal. Dat was het sëin voor Baan om te WAGENINGEN Opnieuw een dubieuze beslissing van scheidsrechter Leo van der Kroft, heeft Wageningen in de nacompetitie een punt gekost. In de wedstrijd tegen Vitesse kende Van der Kroft bij een 2—1 stand in het voordeel van Wageningen een op het oog zui ver doelpunt van de Bergbewo ners af. Net als tijdens zijn zo gekritiseerde leiding bij Real Madrid Borussia Mönchen- gladbach, kwam Van der Kroft na samenspraak van een grensrechter tot zijn beslissing. Nadat de Haagse arbiter aanvanke lijk zijn goedkeuring had gehecht aan de schitterende goal van Ri chard Budding, gooide grensrechter Geerdink roet in het eten. De grensrechter had aanvaller Van Vij- feyken buitenspel zien staan. Wageningen ontging zodoende de verdiende winst op Vitesse, dat nu met drie punten uit twee duels de leiding heeft in de nacompetitie. Wa geningen is met slechts 1 punt al bijna uitgeschakeld. Vitesse was in principe naar Wage ningen getogen om één winstpunt te veroveren. De Arnhemmers maak ten van meet af een een behoudende indruk. Een houding waar Wagenin gen agressief en jagend voetbal te genoverstelde. Met de uitblinkende Deen John Franssen, die zijn directe tegenstander Henk Bosveld over troefde, voorop, had Wageningen het initiatief. Laatste verdediger Arno Wellerdieck maakte de bedoelingen van Wageningen meteen al duide lijk, door de bal uit een vrije trap via de lat over te schieten. In het aantrekkelijk kijkspel kregen de fans van de thuisclub na een half uur de eerste goal te bejubelen. Vi- tesses doelman Ben Nijhuis maakte bij een afdraaiende vooreet een be oordelingsfout, die door de uiterst handige rechterspits Richard Bud ding werd afgestraft. Nadat het steeds weer aandringende Wageningen geen kans meer zag om het veldoverwicht met nog een tref fer te verzilveren, sloeg Vitesse pal voor rust onverwachts terug. Uit een corner van Bosveld wist de Joegosla vische spits Bursac na een rommeli ge situatie in de doelmond raak te schieten: 1—1. De spectaculaire streekderby bood na rust de genoemde opwindende ontknoping. In de dertiende minuut maakte Vitesses verdediger Jan Veenstra op een pass van Weller dieck meteen al een enorme blunder die Eus van Vijfeyken in staat stelde om 2—1 aan te tekenen. Acht minu ten later leek het duel beslist te worden, toen Budding een schitte rende combinatie met Frandsen af rondde. Terwijl Leo van der Kroft al naar het midden terugliep, bleef zijn grensrechter Geerdink stram met de vlag in de lucht wijzen. De linesman had buitenspel geconstateerd, waar door de aarzelende Van der Kroft zich genoodzaakt voelde om de goeal te annuleren. Die tegenslag brak Wageningen le» lijk op. Want dertien minuten voor het einde leidde opnieuw een rom melige situatie in de groen-witte doelmond tot de (niet helemaal ver diende) gelijkmaker. Dick Mulderij had voor Vitesse bij die gelegenheid het laatste woord: 2—2. Kort tevoren had Wageningen- verdediger Jos PeeterS nog een dot van een kans gemist. Die misser symboliseerde de ongelukkige wed strijd die Wageningen speelde. OOST-BERLIJN De DDR heeft anderhalve maand voor het begin van de Olympische Spelen de troeven bij het zwemmen op tafel gelegd. Op de eerste twee dagen sneuvelden er al vier wereldrecords. Onbetwist hoogtepunt daarbij was de 200 meter vrije slag, waar Kornelia Ender de eerste vrouw werd die deze afstand binnen de twee minuten zwom. Kornelia Ender vestigde haar tweede wereldrecord van deze titelstrijd gis teren. Op de eërste dag had zij het wereldredcord op de 100 meter vrije slag al verbeterd. In de series kwam ze al heel dicht in de buurt van haar eigen record met een tijd van 56,28 seconden. Haar wereldrecord stond sinds de wereldkampioenschappen van vorig jaar in Cali 0,06 seconden scherper. In de finale deed de 17- jarige zwemster uit Halle er nog een schepje boven op en finishte in een tijd van 55,73 seconden. Ook de als tweede aankomende Barbara Krause bleef met 56,01 nog onder de oude recordtijd. Gisteren vestigde Kornelia Ender haar zeventiende wereldrecord sinds zij in 1972 begon te werken aan haar indrukwekkende erelijst. Op de 200 meter vrije slag kwam zij uit op 1 min. 59.78 seconden. Meer dan twee seconden onder het record dat zij vorig jaar in Dresden vestigde met een tijd van 2.02,27. Op de 100 meter schoolslag had eer der op de dag de pas 14-jarige Carola Nitschke ook een wereldrecord ge vestigd. Zij kwam op deze afstand uit op een tijd van 1 minuut 11,93 secon- uat was net sein voor Baan om te x r T71* l i *1 i j meteen twee spelers te verva Vercoulen en Van den Tillaar door Jansen en De Klerk. Hij leek al vlot succes te hebben, toen invaller De Klerk Kurcinac in het strafschopge bied aanspeelde. Die werd om zijn middel gegrepen, maar tot woede van de ruim vierduizend Venlose supporters zag Berrevoets daar geen strafschop in. ballend hield Fortuna SC zijn over winning vast. FRANKFURT Klaus Topmöller, de spits van Kaiserslautern. ont breekt in de Westduitse selectie voor de eindronde van het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denploegen. Topmöller liep zondag bij een auto-ongeluk een her senschudding op. Hij moet de ko mende tijd nog onder dokterstoe- zicht blijven. Debutant in de selectiegroep van bondscoach Helmut Schön is de Hamburgse voorstopper Peter Nogly. West-Duitsland speelt de halve finale in Zagreb tegen Joegoslavië. De 22 geselecteerden zijn: Maier (Bayern München), Kargus (Hambur ger SV), Franke (Eintracht Braunschweig), Vogts (Borussia Mönchengladbach), Beckenbauer, Schwarzenbeck (beiden Bayern München», Dietz (MSV Duisburg), Kaltz, Nogly (Hamburger SV). Rei- chel (Eintracht Frankfurt). Wimmer 'Borussia Mönchengladbach). Höl- zenbein (Eintracht Frankfurt), Stieli- ke. Bonhof, Danner (allen Borussia Mönchengladbach). Beer (Hertha BSC). Hoeness. Dürnberger (Bayern München). Dieter Müller. Flohe (bei den FC Köln). Worm (MSV Duisburg) en Bongartz (Schalde '04) DYNAMO KIEV In Russische voetbalkringen wordt steeds meer kritiek hoorbaar op Dy namo Kiev. de ploeg die Rusland in andenwedstriiden vertegenwoor- DRACHTEN Het veld in Olympia's ronde lijkt te berusten in de macht van de ploeg van leider Van Vliet. De langste rit, 204 door een doelpSnt van Pfennings küometer van Didam naar Drachten, vervaagde tot een in wezen terecht, wegens buitenspel af te keu- onbelangrijke gebeurtenis waarbij in Drachten het onderscheid ren. Het maakte allemaal niets meer tussen de eerste vijftig renners slechts in seconden werd geteld, uit. want volledig ontspannen voet- Jan Huisjes, de snelle sprinter uit Almelo won. Maar de sprintoverwin ning in de zesde rit betekende nauwe lijks iets meer dan de etappe op zich zelf. Leo van Vliet werd als leider in het klassement niet aangevallen en dat was eigenlijk opvallender. De Westlander kon in het belangrijkste gedeelte van de etappe, in de laatste 110 kilometer, slechts rekenen op een halve ploeg. Een valpartij, die de Tsjech Moravec met hoofdwonden naar het Sophia-ziekenhuis van Zwolle bracht, wierp drie ploeggeno ten terug tot vlak voor de bezemwa gen. Zij bevonden zich in gezelschap van nog een aantal ongelukkigen en wat onmachtigen. anderen meesleepten naar het kop- duo. Seconden later betaalde Visser de prijs voor zijn inspanningen in de laatste kilometers. Met een half wiel werd hij op de streep gepakt door Jan Huisjes, die als een raket naar voren schoot en doorging toen Visser de vetste prijs al in handen leek te hebben. digt. Het Russisch elftal heeft de laatste tijd opvallend weinig succes- Kiev* Itah™ tólmMi1,™deDEÏraopa l Va" de ferkste <"°eB Cup voor landskampioenen in de «hudde de. concurrentie, voor zover kwartfinales werd door Saint Etienne. uitgeschakeld wakker daar tenminste sprake van is, niet Volgens het dagblad Stroitelnaia Ga- w"keUike aanvallen waren zeta was de Voornaamste zeldzaam op deze, langste dag De varf hetffalen het^e^t da^Dynamo^n en'Be d'e cf Cifn,i]k ™0r tekende 1-was Bas van Lamoen die in een vlucht van een kleine 15 kilometer een grootste winst van een halve mi- de nationale competitie veelal uit komt met een reserveteam. „De vreemde situatie rond Dvnamo i ,7 wordt veroorzaakt door het feit dat nuVl k£n 1?ca^seren' Va" Lamfoen. men met de diverse Europese compe- met achterstand van een klein« twee titles teveel te doen heeft". Maar nu „Ik kon niet meer", stelde Visser te leurgesteld. „Ik was mijn snelheid kwijt doordat ik in die laatste kilo meters in de tegenaanval moest gaan om niet alle mogelijkheden te verspe len". Jan Huisjes, 25 jaar: „Wanneer je betrekkelijk uitgerust aan de sprint begint, gaat het natuurlijk ge makkelijker. Visser had al een grote inspanning geleverd. Ik had het ge luk dat Van der Kruys en Basko het groepje weer voorin brathten. Ik heb daar gebruik van gemaakt". Tevreden was zeker ook Leo van Vliet. „Het was niet gemakkelijk toen wij maar met drie man over waren gebleven in de grote groep. Ik had zeker verwacht dat er iets zou worden geprobeerd". op dat punt geen successen zijn be haald het Russisch elftal werd in het toernooi om het Europees lan- minuten, kreeg toestemming van het gezapige peloton, waarin de voorsten te gemakkelijk toestonden dat steeds weer kleine breukjes werden current had getaxeerd. Verder was er. volgens Van Vliet, niets bijzonders aan de hand op deze woensdag. Zesde etappe: 1 Jan Huisjes 4 uur, 50 minuten en 41 seconden (met bonificatie 4 50.26) 2 Martin Visser z.t. (met bonificatie 4.50,31) 3 Ferdlnando Tamiaz2o (Ila) z.t. (met bonificatie 4 50.36) 4 Vikentl Basko (Sov) z t.5 Tonny Huyzen z.t 6. Piet van der Kruys z.t. 7. Krijn St. Nicolaasz t. 8 Martin Havik Z.t. 9 Piet van Leeuwen z.t 10 Ba;, van Lamoen z t 11 Fons van Katwijk op negen seconden 12 Genie van Gerwen z.t. 13 Peer Maas z.t. 14. Matthe Pronk z.t 15 Leo van Vliet Scheffer, Van Leeuwen en Ter Harmsel (v.l.n.r.) in de aanval in de rit van Didam naar Drachten. lail- (Toljimrl denkampioenschap uitgeschakeld gei,jma- door Tsjechoslowakije J'raagt liet Nadat Van Lamoen zo'n 20 kilometer voor de finish was terug gepakt blad zich af hoe het op de komende Olympische Spelen moet gaan. Algemeen klassement I Leo van Vliet 22 uur, 27 minuten en 23 seconden; 2 Jan Bakker op 19 sec.; 3. Albert Scheffer op 38 sec 4 Pctr Matou- sek (TsJ) z.t5 Gerrie van Gerwen op 45 sec 6. Ane Hasslnk op 48 sec 7 Fons van Katwijk op 53 sec 8 Frits SchUr op 58 sec 9. Henk Lubbcr- „Zullen", zo vraagt Stroitelnaja Ga- zeta zich af. „de coaches in staat zijn om een elftal in topvorm te krijgen voor de Spelen. Jammer genoeg wordt die vraag niet beantwoord door de coaches, die vragen ontwij ken met antwoorden als: alles ver loopt volgens plan". De krant zegt tenslotte, dat „als Dy namo met zijn eerste team zou deel nemen aan de competitie dit die an dere teams in staat zou stellen de stijl en taktiek van de ploeg te bestuderen en zo mogelijk iets nieuws zouden kunnen vinden". handhaafde hij zich in de eerste groep van tien renners bij wie ook Peter van der Kruys was die al eerder zijn gezicht had laten zien. Het tien tal kreeg de kans een halve minuut winst te pakken omdat alleen Van Houwelingen, Van Vliet en Hassink serieus weerwerk boden. Die reactie leidde er overigens toe dat de vluch ters in Drachten de hijgende adem van de groep weer in de nek vóelden. Martin Havik wilde het niet op de sprint laten aankomen. Martin Visser pakte hem terug en ging nog eens toen Basko en Van der Kruys op een paar honderd meter voor de streep de Sommigen hebben hun aanval moge lijk uitgesteld tot de tijdrit. „Daar ben ik echter niet bang voor. Eerder dit seizoen, in Bretagne tijdens de Ruban Granitier Breton heb ik Ja cobs 20 seconden moeten toegeven in een tijdrit van 17 kilometer. Ik kwam echter precies op dezelfde tijd uit als. ding op ï.i#; 10. piet van der kruys op 124 11 Jan Bakker en die is nog altijd mijn' Kees van de Wereld op l 26; 12 Bas van Lamoen grootste concurrent in het klasse- ?P38-|3 Tron van der Steen op 5.04.14 Michel ment. Ik dacht dat het wel zal luk ken. Ik rijd goed. Iedereen zegt trou wens dat je vleugels krijgt in de tijdrit als je het klassement aan voert". Van Vliet kon zijn vleugels opgevou wen houden. Wanneer de activiteit enigszins werd verhoogd, was hij op slag bij het vuurhaardje, alleen aan de laatste ontsnapping ontbrak hij. Het was in de eerste plaats omdat hij op het moment dat de aanval werd ingezet was ingesloten, maar vermoe delijk nog meer omdat hij geen van de aanvallers als een werkelijke con- Jacobs op 5.20: 15. Jan Huisjes op 5.27. RONDE VAN ITALIC De eerste echte bergetappe de renners moes ten vijf cols beklimmen heeft geen grote verschuivingen in het algemeen klassement te weeg gebracht De strijd begon pas op de laatste berg De Italiaan Perletto demarreerde als eerste. De verrassend goed rijdende Belg dg Muynck. tweede in het algemeen klassement en dit jaar al winnaar van de Ronde van Romandie. en Panizza sprongen In zijn wiel. Uiteindelijk kwamen Panizza. De Witte. Ba- ronchelll en Bcrtoglio als eersten op de top De Muynck kwam negen seconden later binnen, waardoor hij zijn achterstand op Glmondi, woensdag negende op 37 seconden, verkleinde tot zestien seconden. De grootste verliezer was Eddy Merckx. die bergop met met de voorsten meekon en bijna een minuut moest prijsgeven. Dertiende etappe 1 De Witte (Bel 1 145 kilome ter in 4 uur 29 minuten 5 seconden 2. Panizza (Ita 1 op 2 sec. 3. Gianbattlsta BaroncheUi (Ita.i z.t 4 Bcrtoglio (Ita) op 3 sec. 5. De Muynck (Bel I op 9 sec 6 Nazabal iSpa iz t 7 Perletto (Ita. 1 op 33 sec 8. Pujol (Spa Iz t 9 De Vlaeminck (Bel op 37 sec. 10. Glmondi (Ita.) z.t. Algemeen klassement 1 Oimondi 89 52 36 2 De Muynck op 16 sec. 3. Panizza op 37 sec. 4. De Vlaeminck op 54 sec 5. BaroncheUi op 60 sec. 6. Bcrtoglio op 1.06 7. Moscr (Ita 1 op 1.09 8. Merckx (Bel 1 op 1.23. RONDE VAN ENGELAND De Pool Ryszard Szurkowski heeft de derde etappe van de wielerronde van Groot BrUtannie gewonnen HIJ legde de 162 kilometer van Mal vern naar Aberystwyth in Wales af lp 4 uur. 16 minuten en 18 seconden. Tweede werd de Bnt den. Het oude record stond sinds 2 september 1974 op naam van haar landgenote Renate Vogel die in het Amerikaanse Concord was uitgeko men op. 1.12,28. Het vierde record kwam op de eerste dag al op naam van de 15-jarige Bri- git Treiber uit Dresden. In een direct duel met wereldrecordhoudster Ulri- ke Tauber behaalde zij behalve de overwinning ook de beste wereldtijd rfiet 4.48,79. Zij bleef daarmee ruim drie ëneenhalve seconde onder de oude toptijd van Tauber. De laatste bleef nu in Oost-Berlijn ook onder haar oude record met 4.49.76. De derde aankomende Sabine Kahle bleef daar met haar tijd van 4.51,43 ook nog onder en bewees meteen hoe sterk het Oostduitse zwemmen op dit moment In de breedte is. TURIJN Mieke van Doorn, dt Nederlandse recordhoudster hoog springen met 1,88 meter, lijkt na een lange periode van blessures toch weer langzaam in vorm te komen. De atlete uit Llsse, die sinds een jaar in West-Duitsland traint onder leiding van de Joegoslaaf Dragan Tancix kwam gisteren in Turijn voor de eerste maal in dit seizoen aan de start. De nationale recordhoudster eindigde als zevende met een hoogte van 1,78 meter, een redelijk resultaat voor een eerste wedstrijd. Het hoogspringen werd gewonnen door de Italiaanse Sarah Simeoni. De zilveren medaille winnares van de Europese kampioenschappen 1974 sprong 1,86 m. De tweede plaats was voor de Belgische Annemarie Pira met 1,84 m. Dezelfde hoogte behaalde ook de Russin Tatjana Sjilato. De wedstrijden in Turijn, die door 30.000 toeschouwers werden bijge woond, vonden onder ideale omstan digheden plaats bij een temperatuur van 27 graden. Vooral op de sprintnummers werden goede tijden gerealiseerd. De 100 meter bij de heren werd in 10.1 seconden gewon nen door Haseley Crawford (Trini dad). Bij de dames zegevierde de Russin Ljoedmilla Maslakova in 11.2. Van zeer goed gehalte was ook de 13.5 seconden waarmee de Pool Jan Pusty de 110 meter horden op zijn naam bracht. Naast Piet.ro Men- nea, de Europese kampioen op de 200 meter die overigens nog niet in zijn beste vorm steekt, heeft Italië met Mllanesio ook een 200 meter loper van formaat. Hij won in Turijn deze afstand in 20.4 seconden. Op de 400 meter dames vestigde Rita Bottiglieri met 52.4 seconden, een nieuw Italiaans record. Tijdens de wedstrijd nam Francesco Arese, oud-Europees kampioen afscheid van het publiek. Aresc. die op de 1500 meter twaalfde werd in 3.48,5, maakte een ereronde en wierp zijn shirt en zijn spikes in het publiek. BANGKOK De Internationale Badminton Federatie heeft in Bangkok besloten China nog niet als lid toe te laten in de plaats van Tai wan. Een Zweeds voorstel om Taiwan uit te stoten kreeg 45 stemmen voor en 35 tegen, niet voldoende voor een ■iiiiiuMrii en 10 dctuiiucn. 1 wrruc weiu uc dik t »vwi ccu Ian Hallam ln dezelfde UJd De Nederlander arte-Vierde meerderheid Zoals bij dit. M—1M-"4* soort moties reglementair vereist is De voorgaande twee jaar kreeg het zelfde voorstel eveneens geen kans Ook de suggestie van de zijde van Thailand om voortaan het systeem van een stem per natie te hanteren in plaats van het nu gebruikelijke sys teem waarin sommige landen meer stemmen hebben, bleek niet haal baar. Johan van der Meer eindigde als derde derde etappe 1 Szurkowski (Poli 162 kilometer )n 4 uur 16 minuten 18 seconden 2 Hallam (GBRi z t 3. Johan van der Meer (Nedi z t 4 Prchal (Tsji Z.t 5. Mathieu Dohmen (Ned) z t. 7. Jim Kraancnberg (Ned z.t. algemeen klassement 1 Hallam 11.32.49 2 Brtezny (Pol) op 1 sec 3 Szurkowski op 2 sec 4 Nlckson (Obri z t 5 Richards (Nwzi op 3 sec 6. Prchal op 4 sec. 15. Dohmen op 10 sec 17 Van der Meer op 11 sec 23 Lak op 12 sec 24 Smits op 13 sec. 41. Mlnneboo op 1.3542 Kruunenberg op 2 00.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13