Twente weer met lege handen ennia Herstel Amsterdam via Heini Otto Eindhoven uit de problemen Den Haag-NEC 2- AZ Utrecht 1—0 Experimenten mets betaald zaalvoetbal Nederlaag (53) tegen Ajax in duel vol misverstanden Mogelijk reddend gelijkspel tegen Graafschap Winst bij Sparta (01) houdt prolongatie van eredivisieplaats in n MAANDAG 31 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTET P 10/JMd; Van een onzer verslaggevers. AMSTERDAM Ajax heeft zich ten koste van een opgebrand FC Twente als tweede club, naast Feyenoord, geplaatst voor het UEFA cuptoernooi van het volgend seizoen. In de vorm van een 5—3 overwinning boden de Ajacieden hun scheidende coach Rinus Michels een afscheidscadeau vast aan, al was de bijbeho rende surprise niet verrassend en viel de verpakking zelfs meer dan slordig te noemen. De sub-topper Ajax-FC Twente spreidde over het geheel een zeer mager niveau ten toon. Ajax dankte aan de eveneens scheidende scheidsrechter Leo van der Kroft (door tal van dubieuze beslissingen kon Van der Kroft dit afscheid geen moment enig elan geven) tenminste drie buitenspel doelpunten en FC Twente maakte op nadrukkelijke wijze duidelijk volkomen vast te zit ten. Over alle linies werd grof geblun derd. Met name op het middenveld bleek keer op keer dat beide teams te kort komen om internationaal gezien straks hoge ogen te gooien, al accen tueerden vooral verdedigingsfouten/- misverstanden het gebrek aan zelfvertrouwen en kunde het meest. Zo kwam Ajax vlak na rust op een 2—1 voorsprong door een foute kop bal van Oranen waama Brokamp rustig kon scoren. Op identieke wijze bracht Twente de stand na twee mi nuten via Oritter gelijk, na een kop bal van Hulshoff. Opvallend ook wa ren de andere doelpunten, op de tweede na van Van Ierssel (af standschot), die tot stand kwamen door het verkeerd hanteren van de buitenspelval óf de buitenspelregel (Van der Kroft). In de Ajax-perskamer verontschuldi- ge Rinus Michels zich andermaal met de inmiddels gevleugelde uitspraak, die hij, bij het overnemen van de teugels van de Ajaxstrijdwagen van Hans van Kraay, aan het begin van dit seizoen ook bezigde: ..Dit is be slist niet mijn selecUe. Dit team is wel redelijk, het staat ongeveer op hetzelfde niveau als Twente en Feye noord. maar het wisseltzowel aanval lend als verdedigend te vaak sterke momenten af met zeer slechte. Dit Ajax moet te veel op zijn tenen lopen. Hoe dan ook Ajax moet het volgend seizoen in het UEFA toernooi aardig kunnen meedraaien. Er zal wel erg hard voor gewerkt moeten worden en op het middenveld zal er het een en ander moeten gebeuren, dat is name lijk de zwakste schakel". Een gemakkelijker gegeven raad dan op te lossen probleem. Juist Ajax' middenveld zal ook volgend seizoen het Amsterdamse zorgenkindje blij ven. want het staat nu al vast dat Arno Steffenhagen en Gerrie Mühren definitief afreizen naar respectieve lijk HSV Hamburg en Sevilla/Volen- dam. Twee middenvelders die buiten het groepje waterdragers-zwoegers vallen en die de broodnodige creativi teit aan de dag kunnen leggen Met de nieuwkomers (Erkens - Zuidema - Schoenaker) lijkt Ajax in die behoef te nauwelijks te voorzien in te genstelling zelfs, ook zij vallen onder de categorie werkers. De Denen Ler- by en Amesen zijn nog te jong. te onervaren om een zwaar en vol (UE FA Cup) seizoen hun volledige rende ment op te brengen. Ook Michels zal dit niet onopge merkt voorbij zijn gegaan. Hij ver trekt echter weer naar Spanje (Barce lona). Aan Ivic. komende man bij Ajax (Hajduk Split), is het nu de beurt het puin te ruimen. Howel het Michels verweten wordt een zinkend schip te verlaten, is door dit kleine succesje, het bereiken van een plaats in het UEFA toernooi, het getijde hem toch nog ternauwernood gunstig gekeerd. Bij velen zal hij toch weer de Ruud Geels maakt het eerste doelpunt voor Ajax tegen FC Twente. historie ingaan als de „sfinx" die be dachtzaam zijn kansen heeft afge wacht en andermaal heeft toege slagen. Michels: „Natuurlijk ben ik wel blij met dit succes, al kun je als trainer nooit tevreden zijn. Uiteindelijk heb ben we op een gegeven moment drie punten voorgestaan met een wed strijd minder gespeeld. Het is achte raf praten maar De Graafschap en drie dagen later Twente hebben ons de das om gedaan. Waarom het ver der fout is gegaan heb ik al aange geven."' Over de uitsluiting van deelneming aan het cupgebeuren was FC Twente trainer Spitz Köhn bijzonder teleur gesteld. „We hebben er alles aan ge daan, maar ja, wij moesten winnen en Ajax kon zich nog wel een verlies- puntje permitteren. Vandaar dat Ajax vrijer uit heeft gespeeld. Boven dien en dat weet iederen, hebben we dit seizoen bijzonder veel pech ge had. We hebben door blessures te vaak met invallers moeten spelen." FC Twente-manager Ton van Dale uiteindelijk: „Bij onze begroting van het volgend seizoen hadden we al ingecalculeerd dat we geen cup voetbal zouden spelen. Natuurlijk kost dat een hele hoop geld, maar wat mij het meest tegen de borst stuit is de manier waarop we van daag verloren hebben. Zeker drie of vier buitenspeldoelputen, het is toch te gek om los te lopen. Moetje beden ken dat het Van der Kroft's laatste wedstrijd was. We hadden wel wat beters van hem verwacht". AJAX - FC TWENTE 5-3 (1-1) 9: Geels 1—0. 21: Van Ierssel 1—1. 48: Brokamp 2—1. 50: Gritter 2—2. 64: Steffenhagen 3—2. 68: Oeels 4—2. 74 Brokamp 5—2. 76: Jeurlng 5—3. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers. 20 000 AJAX: Schrijvers; Suurbier (G. Mühren). Hulshoff. Krol. Van Dord; Notten. Lerby. Stef fenhagen; Geels. Amesen. Brokamp. FC TWENTE: Gross; Van Ierssel. Drost. Over weg (Brugglnk). Oranen, PahlplaU. Van der Vall. A.Mühren; Bos (Aabechi. Jeuring. Oritter. Heini Otto (rechts) maakt het eerste doelpunt voor FC Amsterdam tegen De Graafschap. door Leo Bolle Leen van der Merkt had het al gezegd: „FC Amsterdam is nog niet dood". Gisteren in Doetinchem bewees de Amsterdamse club dat tegen De Graafschap (2—2). Maar de man die FC Amsterdam de por gaf, die het waarschijnlijk in de eredivisie zal houden, was niet Leen van der Merkt, hoewel ook hij een puike wedstrijd speelde, maar Heini Otto. Hij symboliseerde die plotselinge ommezwaai van FC Amsterdam. Hij maakte beide doelpunten en blonk daarnaast uit door zijn sublieme spel als verdeler. Otto: „Het grootste verschil in onze daardoor achter moest blijven. Nu spelopvatting was dat we nu ge- was het omgekeerd, omdat we alles dwongen waren risico te nemen. Het of niets moesten spelen en dus mocht is de laatste tijd zo geweest, dat Rob ik opkomen". Bianchi mocht opkomen en dat ik Hij deed dat bijzonder vaak en be kwaam en herstelde daarmee de rust in een te nerveuse ploeg. Trainer Pim van de Meent: „Sommige jongens hadden overgegeven van de zenu wen". Toch had FC Amsterdam het aan zichzelf te danken, dat de kalmte niet meteen terugkeerde in de ploeg. Uitblinker Heini Otto zette de ploeg in de beginfase immers meteen op een voorsprong. Maar het zou de rust in het elftal niet terugbrengen. Omdat De Graafschap zeer vlot ge lijk maakte en bijna even rap een voorsprong verwierf, was daar aan vankelijk dan ook geen sprake van. Otto: „Dat was bijzonder vervelend, dat we na mijn doelpunt zo vlot twee goals tegenkregen". En Van de Meent: „Die tweede goal van De Graafschap was zonder meer klasse. Ik had De Graafschap gezien tegen Go Ahead en FC Utrecht, en als je dat vergelijkt met de ploeg die tegen ons speelde, dan zat daar een enorm verschil in". Maar FC Amsterdam redde het dan toch nog in deze voor het publiek hoogst aantrekkelijke wedstrijd. Een wedstrijd, waarin ook FC Amsterdam erin slaagde de complimenten van de tegenstander te verwerven. Trainer Teunissen: „Dit FC Amsterdam had kwaliteit. Ik ben vooral onder de indruk gekomen van Heini Otto. Zijn directe te genstander Dick Schoenaker had heel weinig bij hem in te brengen. Misschien wel omdat hij met zijn gedachten al bij Ajax was. Wat de oorzaak was, hij verloor de confron tatie met Otto op alle punten". Het vertrek van Schoenaker zal De Graafschap proberen op te vangen door het aantrekken van drie nieuwe spelers. Teunissen: „Het eind van de ze week zal ik hun namen noemen". Otto en FC Amsterdam hadden flin ke indruk op Teunissen gemaakt. De trainer: „Nee. Otto is niet een van die drie spelers, hoewel ik hem graag zou willen hebben. Alleen, zo een speler zal. denk ik. minstens zeven ton kos ten. Ik vond dat die jongen de hele ploeg van FC Amsterdam opzweepte en ik vind het dan ook terecht, dat FC Amsterdam door dat puntje dat het bij ons verdiende, in de eredivisie gehandhaafd blijft, want een ploeg als FC Amsterdam heeft teveel klas se voor de eerste divisie". FC Amsterdam wijzigde na rust zijn tactiek. De achterstand van 2—1 moest immers worden weggewerkt. Van de Meent: „Voor rust kreeg Steinvoort teveel vrijheid van Van der Merkt, daarom heb ik Tjeerd door Richard Matthijsse ROTTERDAM Eindhoven heeft zijn verblijf in de eredivisie met een jaar geprolongeerd. De verdiende overwinning (0—1) op Sparta dat zonder Visser (geschorst), Weerdenburg (met vakan tie) en Skipper (geblesseerd) een volledig ontredderde indruk maakte, heeft het de Eindhovenaren niet al te moeilijk gemaakt zich boven de gevarenzone te worstelen. De Rotterdammers boften nog dat Bleyenberg. Jacobs en Kreekels zo bevangen waren door nervositeit dat zij de eenvoudigste kansen achteloos lieten liggen. Wat Sparta daartegeno ver stelde, was een partij voetbal van ontstellend magere kwaliteit. Doel man Adjanski. de lang niet vlekke loos acterende sluitpost van de Eindhovenaren. moest in de negentig minuten slechts tweemaal reddend optreden om verre afstandsschoten van links achter Michlelsen en spits Matlc uit de doelmond te slaan. Voor de rust modderde Sparta dat Salfischberger na zijn meniscusope ratie weer in zijn gelederen had, maar wat aan. Voor Jan van der Veen die wel de ambitie had er het beste van te maken, was het nog het meest triest dat zijn clubgenoten zo ongemoti veerd opereerden, want op de tribune keken het bijna voltallige bestuur van het Belgische RWDM en zijn toekomstige trainer Piet de Visser kritisch naar de verrichtingen van de middenvelder die echter nog geen uitsluitsel kreeg over zijn verhuizing naar Brussel, Het beslissende doelpunt kwam der tien minuten na rust tot stand, nadat Bloemers en Kreekels de defensie van Sparta uit elkaar hadden gara- feld. Voor Bleyenberg lag toen de weg open Eindhoven naar 0—1 te tillen. Na dat wapenfeit zijn er voor de Eindhovenaren enkele riante moge lijkheden geweest Sparta nog dieper in de put te drukken. „Toch ben ik verschrikkelijk blij met deze kleine zege", liet Rinus Gosens. de trainer van Eindhoven, later weten. „Het was. evenals mijn trouw dag. de gelukkigste dag van mijn leven". Eindhoven dat het volgend seizoen zonder Van der Pas moet stellen hij vertrekt naar Go Ahead zal de komende dagen trachten een contract af te sluiten met de transfer vrije Pleun Strik van PSV. Al eerder werd Goedhart van AZ'67 vastge legd. Meer mogelijkheden zijn er voor de Eindhovense pioet niet. Trainer Leo Steegmai van Sparta staarde na afloop wat .riest voor zich uit. Ondanks de afsheidscadeaus die hij van spelers ei bestuur ont ving. is ook zijn vottbaltoekomst nogal somber. Het aarood dat hij uit Tunesië ontving, heeftiij wegens de- viezenproblemen afgeüagen. Steeg- man is te veel gentlermn-trainer om naar buiten te brengendat hij het al geruime tijd niet meer jij de Rotter damse ploeg zag zitten De benarde financiële situatie van Sparta is voor elke trairer die wat wil bereiken, een geesteüke kwelling. Sparta dat na het afttggen van de Brit Adamson nu naars jg op zoek is naar een nieuwe oefenneester. heeft Hans Dorjee van de imateurclub Xerxes hoog op het verhnglijstje ge noteerd staan. Binnen de club is er echter onder aanvoering van erevoor zitter Jos Coler een stroming ont staan die geporteerd is voor een te rugkeer van Denis Neville, die in de jaren vijftig trainer bij de Rotter damse club was. Neville, die in Enge land een pub drijft is al jaren uit het actieve voetballeven verdwenen. Niettemin komt hij volgende week op uitnodiging van enkele oude invloed rijke Spartanen naar Nederland. Over misplaatste nostalgie ge sproken. Sparfa: Doesburg; B Jansen. Balkensletn. Meutstege. Mlchielsen. V.D Veen. Salfischber ger. Larssen lOeert Janseni; V.d. Meer. Matlc. Van 8taveren Eindhoven Adjanski: Schalks. Bloemers. Van Bleljderveen. Bruinen. V d Pas. Warnaar. Kree kels. Schapendonk. Bleljenberg. Jacobs DEN HAAG Op het knusse veld van VUC heeft FC Den Haag zich zaterdag afgereageerd voor het feit dat de Rolling Stones bezit hadden genomen van het Zuiderpark. NEC. ongetwijfeld gekomen met de bedoe ling er een gezapige zomeravond partij van te maken, werd aangesto ken door al die ijver en er ontwikkel de zich een fel duel. waarbij heel wat meer op het spel leek te staan dan de niets opleverende vijfde plaats ln de eindklassering. FC Den Haag hield aan alle moeite een 2—1 zege over en enkele gebles seerden. Aad Mansveld, in zijn 500ste wedstrijd actiever dan ooit. kreeg het koppende hoofd van Zuidema in de zij en moest worden behandeld. Jol, die zelden een hele wedstrijd speelt, kreeg kramp en lag minutenlang bui ten de lijnen en aanvalsleider Van Leeuwen bewoog zich tegen het einde strompelend voort. De gemoederen raakten zo in bewe ging dat Meyers in de laatste minuut bijkans een handgemeen aanging met scheidsrechter De Bruin en al leen dankzij diens lankmoedigheid aan een gele kaart ontsnapte. Lex Schoenmaker bij FC Den Haag en Zuidema bij Nee werden na rust als pinch-hitters ingezet. Schoenma ker had daarbij succes. Acht minuten na rust kwarr» bal uiteen kopstoot ,U( van Van Leeuwen min of i_ toeval voor zijn voeten terechi Op dezelfde manier had Van wen een half uur eerder uit ee bal van Mansveld voor het opc doelpunt gezorgd, waarvan het - te niet was gegaan, toen Vissm or NEC na een rush een schot los) door Van Vliet van richting we^JSTI anderd en onhoudbaar lang^yjeI Antwerpen vloog.' gQml Zuidema's komst deed NEC w^tte goed, maar was niet van doorsjejoe vende betekenis, omdat in de van de aanval Hoogendoorn yv\ en Jan Peters na een ondern»extr begin steeds vaster in de greej piaj raakte van „klever" Albertsen. men Croon en Malatinski, die volgen itten het bewind bij NEC en FC Den Jin zullen overnemen, keken van wer( tribune toe. Hun aanwezigheid tend er waarschijnlijk toe bij, dieje j, strijdlust aanwakkerde naarma..om( regen harder neerkletterde. ^de 2 FC Den Hul-NEC 2-1 (1-1) 23: Van U Jd e( 1-0. 38: Van Vliet (eigen doel) 1-1.53: Scho( droe ker 2-1. Scheidsrechter De Bruin. ToescJ» FC Den Haag: Van Antwerpen; Cal uw ^5 Vliet. Mansveld. Korevaar; Kila (Ouwi rt IT Perazic. Albertsen; Jol. Van Leeuwen. Si irdOC burg (Schoenmaker). NEC: Schellckens. Visser. Komelis. ""i laard: Marijnlssen, Peters. Van dea Gerdsen (Zuidema), Hoogendoorn. Mejn Koopman na rust op hem gezet en kon Leo de Leeuw makkelijker op zijn plaats als voor stopper blijven spelen". Het resultaat was, dat het gat op de linkervleugel, dat voor rust regel matig viel in de verdediging van FC Amsterdam, het tweede doelpunt van De Graafschap ontstond erdoor, nu veel gemakkelijker kon worden opgevuld. En toen Theo Husers. die als lin kerspits had gefungeerd in de begin fase van die tweede helft moest uit vallen door een achillespeesblessurc en Frits Flinkevleugel in de ploeg kwam. kon FC Amsterdam vrijuit gaan jagen op de gelijkmaker. Van de Meent: Frits had een half jaar niet gespeeld. Dan moet die jongen plot seling invallen en kruipt hij regelma tig uit de verdediging naar de mid denlijn. Wat een klasse". Die klasse, die plotseling weerkeerde over de hele ploeg van FC Amster dam. Dankzij Heini Otto. die tenslot te zelf voor de gelijkmaker zorgde. Otto: „Ik was niet nerveus toen ik het veld opstapte. Bij mij glijdt op zo een moment alles van me af. Van de Meent: „Dat Ottp in deze fase zo kon boeien geeft weer hoop. Hij sleept het hele elftal met zich mee". Dit tweede jaar van Otto zou straks wel eens kunnen gaan tellen als het derde jaar. Van de Meent: „Als we het inderdaad redden, dan is hij welis waar één seizoen geweest, maar dat seizoen gaat dan wel voor twee tellen". Twee seizoenen, waarin dan in één van die twee MVV waarschijnlijk gaat ontbreken. Zo gespannen was de sfeer bij FC Amsterdam, dat Van de Meent pas in de rust ging informe ren hoe de Maastrichtse concurrent ervoor stond tegen Excelsior. DE GRAAFSCHAP FC AMSTERDAM 2—2 (2—1) - 3: Otto 0—1. 5 Nanlohy 1—1. 23: Hazel- hekke 2—1. 72: Otto 2-2. Scheidsrechter Kei zer. Toeschouwers: 4.500. DE GRAAFSCHAP: Doomebosch; Overgoor (Zaayer). Marijt. Van Londen. Koenders; Schoe naker, (Wanders), Hiddink, Steinvoort; Hazcl- hekke. Storm, Nanlohy. FC AMSTERDAM: Jongbloed; De Jong, De Leeuw. Koopman. Bianchi; Van Veenendaal (Vissers). Van de Merkt. Otto. Wetzel. Petersen. Husers (Flinkevleugel). BREDA NAC—Telstar is een duel geworden om zo snel mogelijk te ver geten. Een slaapverwekkende verto ning, die door de Bredanaren met 1—0 werd gewonnen. Wel begrijpelijk in dit stadium van de competitie, want beide teams staan veilig. In de zevende minuut voor het einde van dit matte duel werd Telstardoelman Van der Meeren gepasseerd door Smits, die fraai inkopte en voor ver dediger Kamphuis zat er niets anders op dan de bal met de hand over de lat te tikken. De beslissing voor de vrij lankmoedige leidende scheidsrechter Wellinga was niet moeilijk. Strafschop, voor Vermeulen, die aan zijn iaatste seizoen bezig is, een koud kunstje om NAC op winst te schieten. Het was tevens het enige wapenfeit in dit duel. Voor rust gebeurde er niets bijzonders. Beide teams bleken tevreden met een gelijk spel. Voor de enige opwinding zorgde EX-FC- Amsterdamspeler Frank Kramer van Telstar. Toen hij het niet eens was met een beslissing van scheidsrech ter Wellinga. Deze gaf een uil voor NAC, terwijl Kramer me- dat Telstar een hoekschop verdie Kramer knalde de bal demonsti in de tribune en pakte de cornei beet om ermee op zijn rug zijlijn te gaan wandelen. Telstar-aanvoerder Fred bracht hem rap aan het versta het niet getolereerd kon won scheidsrechter Wellinga deed zelfde. Een gele kaart uitdelen dit grapje deed hij echter nii genoegen van Telstar. Het ei vaarlijke moment voor het NAC ontstond toen Van Kooten tege paal kopte uit een voorzet van S TELSTAR: Van der Meeren; BlsschoC —w.,,, Kamphues, Driesen; Jonker. De Ooey.F101^ Kramer. Van Kooten, Spelt. AC EVC stii ig »t G< Cider toe eg) bijl am rger :h Z de wee ssie er h KERKRADE Een duidelijk onge motiveerd Roda JC heeft in zijn laatste thuiswedstrijd niet kunnen imponeren. Dit was enerzijds te wij ten aan het feit, dat er voor de Kerkraadse equipe geen enkel be lang meer op het spel stond. Ander zijds moest Go Ahead zeker een pun tje behalen, wilde de formatie het eredivisieschap zeker stellen. Het ge volg was dat Roda het spel moest maken, zelf de initiatieven nemen. Daartoe bleek de ploeg niet in staat. In de beginfase leek het er even op, dat de Kerkradenaren de Eagles zou den oprollen. Maar zoals in het verle den bleek nu ook, dat Roda JC te nonchalant met de kansen om springt. Bovendien was doelman Jan Endeman (19) een grote sta-in-de-weg voor de Limburgse formatie. Vallend, stompend en trappend ranselde hij achtereenvolgens schoten van Meu- ser, Nanninga en Van der Lem uitzijn doel. Het gelijke spel hebben de „Adelaars" mede te danken aan deze jonge, talentvolle doelman. Een half uur lang hield Roda een optisch overwicht. Go Ahead bleef behoudend voetballen en trachtte door snelle uitvallen openingen te creëren. De eenzame spitsen Gluic en Van Deinsen slaagden niet in hun opzet. Vijf minuten voor de pauze moest Bram Geilman pas voor de eerste keer handelend optreden. Een afgeslagen bal belandde bij de geheel op links vrijstaande Van Deinsen, die het leer in volle ren meenam en alleen op Geilman afstevende. Dooropi zijn doel uit te komen kon dezed'f wegstompen. In tweede irwalP d' plukte hij het leer van de scMWP®1 Gluic. }ker Dvem Na de hervatting ontbrak I spoortje van inspiratie bij K)r21 Kerkraadse formatie. Hoewel Kirf" ai vier minuten zijn verslagen doel lder moest assisteren door een kopbal e" Nanninga van de lijn te trap ett>£ bleek Roda JC niet meer bij ma u"^la om de Deventerdefensie werkelj verontrusten. lot Tot ieders verrassing kwam Ahead in de 78e minuut op eenj P\. sprong. Een als voorzet bed ^*"8 schot van Van Deinsen liet Geilman door zijn vingers glip n ze °"1- air Vier minuten voor tijd gelukte Roda toch om de gelijkmaker te ^enj ren. Doelman Endeman pakte 16-metergebied Nanninga bij zijn b, nen: strafschop. Van der Lem st iar de de keeper naar de verkeerde in oo rz n o RODA JC - GO AHEAD 1-1 (0-0) 7!Nhhe Deinsen 0—1. 88 Van der Lem 1—1 (stralsc L* Scheidsrechter: Pijper Toeschouwers: 6.#1 w oor i RODA JC. Geilman; De Wit. Pleilfer. ZMfonn Brocks; Advocaat. Meuser. Dijkstra. Vtt. vn Lem. Nanninga, Vermeulen. Bare GO AHEAD: Endeman; Kist. Oude Wesatald Wamas. Strijdveen; Rettkowski. Walfe^ 1. D I AmU; Haar. Gluic. Van Deinsen. feme ALKMAAR Er was veel plichtma tig voetbal in het duel AZ—Utrecht, dat door de thuisclub werd beheerst. Dat kwam mede doordat Utrecht nauwelijks initiatieven Aam en alleen wat gevaar veroorzaakte als Leo van Veen aan de kiem van een actie had gestaan. Voor het overige werd AZ helemaal „opgevangen" en weinig speelruimte gelaten. Dat was ook nog het geval na het doelpunt van Kist. dat Wildbret door een defensiefout bij Utrecht voorbe reidde door de bal over de uitgelopen Henriksen heen te koppen en vervol gens Kist aan te geven. Utrecht kon geen tegenoffensief ontwikkelen en moest in het laatste deel nog alle zeilen bijzetten, omdat Nygaardl een aantal schitterende passes rol strooide, waaraan echter geen I zijn collega's het juiste vervolg tf te verlenen. Voor de wedstrijd werden Hans ll Gerrit Vooys en Theo Vonk geil digd, omdat zij 250 wedstrijden spj den voor AZ. AZ'67 - FC UTRECHT 1-0(1-0) - 25 f Kees Kist Toeschouwers: 7.000. Scheid: Berrevoets. AZ: Vooys. Van Rijnsoever. Mol. Spelbos. W Wildbret (Nygaard). De Vries. Hoven!' Goedhart. Kist. Van Marwijk UTRECHT Henriksen; Hildebrand. Paur Adriaanse, Oostrom; Olsen. Cote (Van MaU Cabo; Zandstra, Van Veen. Hulshorst (FliB ZEIST Amper twee uur hebben de afgevaardigden - als kent hc betaalde voetbal geen problemen - zaterdag maar nodig gehad voor hui voorjaarsbijeenkomst in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Een passai werd in dat tijdsbestek ook nog de agenda voor de komende bondsvergadi ring besproken. Zelfs het discutabele betaalde zaalvoetbal werd een hamerstuk. Nadi voorzitter mr. Jacques Hogewoning had gezegd dat een enquete 22 reactie - 17 clubs waren voor invoering ervan een 5 tegen - had opgeleverd.] kondigde hij aan dat een proef zou worden genomen. Een eventuele sanctionering van het betaalde zaalvoetbal mag echter niet leidden tol; verhoging van de uitgaven van deze sectie. -

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12