Theologie, letterkunde en taalgebruik fllslllalll flisihfilil flisihfilil flkslllëlll Surinaams protest tegen „afbouw" van welzijnswerk Nieuwe boeken Socialisten uit Singapore treden uit Internationale Geruchten in Roemenië over Russische inval Trouw FAMILIE BERICHTEN MAKELAAR-TAXATEU MAANDAG 31 MEI 1976 TROUW/KWARTET P LANDAG Van een verslaggever AMSTERDAM De Surinaamse en Antilliaanse welzijns-stichtingen in ons land hebben zaterdagmiddag tij dens een manifestatie op het Bijl merplein in Amsterdam geprotes teerd tegen de bezuinigingspolitiek van het ministerie van CRM. Vol gens deze stichtingen wil minister Van Doorn het specifieke „wel zijnswerk voor en door Surinamers" tezijnertijd opheffen en onderbren gen in bestaande Nederlandse instel lingen. De Surinaamse welzijnswerkers slui ten samenwerking met Nederlandse organisaties niet uit. maar vinden, dat Surinaamse Nederlanders ze ker op dit moment nog het beste worden geholpen door eigen wel zijnswerkers. De honderden aanwe zigen bij de manifestatie spraken zich daarom uit tegen wat zij noe men „afbouw van het Surinaamse welzijnswerk". Tevens werd gepro testeerd tegen het spreidingsbeleid van de regering en de voorgestahe remigratie. De manifestatie werd juist zaterdag gehouden, omdat de vaste Kamer commissie voor Surinamers en An- tillianen vandaag een beleidsnota van minister Van Doorn behandelt over de migratie en begeleiding van deze rijksgenoten. Twee leden van deze commissie de heren Molle- man (PvdA) en De Leeuw (CPN) ondersteunden zaterdag in grote lij nen de eisen van de Surinaamse wel zij nsstichtingen. BEKENDMAKING gemeente Lopik. Voorbereiding wijziging stemmingsplan. De burgemeester der gemeente Lopik brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente Lopik in zijn vergadering van 13 april 1976 heeft besloten te verklaren dat: een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het grondge bied. ter grootte van 8 ha en gelegen ten westen van Lopik- dorp (Lopik III) tussen de Pro- vincialeweg en de Wielsekade. welk gebied is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ning. Dit besluit treedt in werking op 1 juni 1976 en ligt vanaf die datum met tekening voor een ieder ter inzage ter gemeentese- kretarie van Lopik. afdeling Al gemene Zaken, gedurende de openingstijden van de sekre- tarie. Lopik. 31 mei 1976 door dr. C. Rijnsdorp Men kan van onze roomse medechristenen zeggen wat men wil, maar knappe koppen onder hen speuren internationaal alle hoeken en gaten af om hun theologie te vernieuwen. De kerk immers, zo zeggen zij, is in de wereld en de theologie van de kerk moet zich daarnaar gedragen. Zo hebben ze ook de literatuur in het oog gekregen. In romans, gedichten, toneelstukken, letterkundige opstel len (oftewel essays) kunnen gegevens schuilen of aan de dag treden die voor de gewenste vernieuwing van belang zijn. De theoloog hanteert de taal. maar ten aanzien van echte lite raire kunst kan men stellen dat de taal in zekere zin gebruik maakt van de dichter of schrijver. De echte dich ter kan dingen zeggen die verder rei ken dan hij zelf beseft en op de onbe vangen lezer komt dat ook zo over. Hier treft men een soort natuurlijk profetisme aan, en als Paulus op de Areopagus een Griekse dichter aan haalt, ziet hij in die uitspraak een vonk van het ware die erop wacht te worden aangeblazen. Wat no. 5. van Concilium, internationaal tijdschrift voor theologie. 12e jaargang, doet. is evenwel het omgekeerde van wat Paulus toen deed. Paulus sprong van de poëzie over naar zijn theologie, maar de:' zes Fransen, de twee spaanstaligen, de twee Duitsers en de Nederlander die dit nummer hebben volgeschreven, zoeken in de litera tuur niet naar een aanknopingspunt om dan hun boodschap te brengen, maar zij proberen juist met behulp van de literatuur de uitdrukkingsmo gelijkheden van de theologie te ver rijken. Het is niet toevallig dat de meesten van de medewerkers Fran sen zijn. Frankrijk is vanouds het literatuurland bij uitnemendheid. De Fransman is vaak verbaal begaafd. Hervé Rousseau (geb. 192,6) vraagt zich af wat voor theologische kracht de literatuur bezit, al kan zij uiter aard de theologische bespiegeling niet vervangen. Hij beperkt zich tot de Franse romans en wel tot die. welke het kwaad tot onderwerp heb ben. Alle literatuur die gebaseerd is op de ervaring van het kwaad is „the ologisch geladen" (bl. 11). Haar theo logische waarde ligt vooral in de vra gen die deze romans stellen, in hun protest, hun opstand tegen het kwaad. Rousseau spreekt dan nader over Bernanos. over wie Hans Urs von Balthasar al in 1965 een studie heeft gepubliLeerd, over Julien Green en anderen, zoals Bloy, Péguy en Mauriac. Jean-Claude Renard (geb. 1922). zelf ook dichter, onderzoekt de poëzie als teken van het geheim dat in alles woont. Zou dit geheim uit het gezicht verdwijnen, dan dreigt het gevaar „dat ook het vragenstellen, dat ons in zekere zin doet bestaan, eveneens wordt vernietigd" (18). Dat mysterie is niet, zoals het onbekende in de wetenschap, iets dat ontcijferd moet worden, maar houdt verband met het absolute. Er is in ons iets on schendbaars. dat door dwang, onte ring of wanhoop nooit geheel kan worden vernietigd (20). De poëzie her innert ons eraan, „dat er overal altijd meer is dan wat wij menen dat er is" (28). Zo kan de poëtische verbeelding dienen tot vernieuwing van de theo logische taal (34). Jean-Pierre Manig- ne (geb. 1935) schrijft over het essay (letterlijk proeve), een letterkundig genre dat niet nauwkeurig kan wor den omschreven. In elk geval is het radicaal in strijd met het systeem. Nu de behoefte aan systematiek minder scherp en minder algemeen wordt gevoeld dan enkele tientallen jaren geleden, is er ruimte ook voor de theoloog om fragmentsgewijs te werk te gaan en niet naar systeembouw te streven. (Men herinnert zich hier b.v. het boek Fragmenten van Mönnich, Baarn 1972, destijds in onze krant besproken). De „gedeeltelijkheid „hoeft het niet meer op te nemen tegen een volledigheid die toch alleen maar in schijn kan worden bereikt. Wel kan aan het theologisch essay de eis worden gesteld van goede stijl; wordt hieraan voldaan dan „ont springt een nieuwe geloofstaal aan de ruïnes van de theologie-als- wetenschap" (46). Aldus Manigne. Bernard Quelquejeu (geb. 1932) wijst er in zijn bijdrage over de taal op. dat wij bezig zijn opnieuw het niet- loglsche wezen van de taal te ontdek ken. De diepere zin van de mythe gaat ons weer duidelijk worden. (C.S. Lewis schreef hierover trouwens al een kwarteeuw geleden. C.R.). Taal en mythe ontspringen aan dezelfde bron en hangen dus onverbrekelijk samen (65). Quelquejeu gaat de taal en haar verschillende functies na en wijst er in het voorbijgaan op dat ons begrip „letterkunde" nog geen twee eeuwen oud is. Merkwaardig dat de droge filosoof Kant bij het ontstaan van het begrip letterkunde een be langrijke rol heeft gespeeld. Hij maakte namelijk onderscheid tussen een logische helderheid die uit de begrippen voortkomt en een esthe tische helderheid die aan de intuïtie ontspringt. (Ik heb er al vaker op gewezen dat langs beide wegen goede stijl kan worden bereikt, C.R.). Men twijfelt aan de voorrang die het ver standelijk redeneren in onze westerse cultuur zo lang voor zich heeft op geëist. Het logisch denken is niet het een en al. Spreken en schrijven die nen een bewegende kracht te bezitten, die. aan kennen en willen voorbij, de mens aangrijpt tot in de grond van zijn bestaan. Klaus Netzer(geb. 1942) schrijft over literair lezen van de bij bel. José Luis Aranguren (geb. 1908) handelt over theologie en toneel bij Turso de Molina. Philippe Sellier (geb. 1931) houdt zich bezig met de Pensées van Pascal, Juan Carlos -Scannone (Argentijn, geb. 1931) schrijft over volkspoëzie en theologie en Maria Antonius Lathouwers (geb. 1932) zoekt naar religieuze themata in de hedendaagse Russische litera tuur. Hier worden dus enkele voor beelden aan de hand van het ge meenschappelijke thema nader on derzocht. Het nummer telt 112 blad zijden. kost 10.90 en is te bestellen bij De Horstink, Amersfoort, tel. 033—11523. Er is al vele malen en op verschillende manieren gewezen op de aan de gang zijnde verschuiving van het statische naar het dyna mische. van het ontologische naar het functionele, van het systeem naar het fragment, van het uitroepteken naar het vraagteken. Binnen dit alge mene kader beweegt zich ook de on derhavige publikatie, een nieuw symptoom van de crisis waarin onze westerse cultuur zich bevindt, maar dank zij God ook van vernieu wende krachten die interkerkelijk en internationaal bezig zijn de wegen te verkennen, die de mens en met name de gelovige mens in de snel naderen de nieuwe eeuw zal moeten gaan. Wouter Paap. Literair leven in Utrecht tussen de beide wereldoorlo gen. Bruna. Utrecht 1976. Een bui tengewoon aardige beschrijving voor het eerste verschenen in 1970, van de stad waar o.a. Den Besten. Vroman. Nijhoff. Engelman. Marsman. Meeu- wesse. Koolhaas. Crone, Gossaert. Bloem. Slauerhoff voor korte of lan gere tJJd gewoond, gestudeerd, ge werkt hebben. 80 blz. 14.50 Doorschenen wolkenranden. Keuze uit eigen werk door J.C. Bloem. Bert Bakker Den Haag 1975. Aangename herdruk, hoe slordig hij ook is. 120 blz. 4.75 Door mij spreken verboden verboden Stemmen. Bert Bakker Den Haag 1975. Onder een nieuwe titel ver schijnende bloemlezing uit de mo derne buitenlandse poëzie 1900-1950 samengesteld door Sybren Polet. 368 blz. 10.25. Behoorlijke introductie tot wat in den vreemde is ge schreven. Lady L. roman van R Oary. Als Zwart beertje is dit boek al vele maken herdrukt Uitg. Bruna, Utrecht 159 blz. - 14.50. A. Roland Holst. Een winter aan zee. Elfde druk 1975, eerste druk 1937. Bert Bakker Den Haag 1975. 96 blz. 12.50. Herdruk van wellicht Neer- lands moeilijkste bundel gedichten. Bij uitgeverij Elsevier. Amsterdam is verschenen Winkler Prins supple ment 1976. 720 blz. Banduitvoering aansluitend bij de Grote Winkler Prins in 20 delen. Prijs: bruin linnen band 69.50; in luxe band: 74.50. De man op de kraan, verhaal voor kinderen en grote mensen, geschre ven en geïllustreerd door R. Zimmik. Uitg. Thomas Rap. Amsterdam. 92 blz. - 11.50 Bij uitgeverij Westfriesland te Hoorn verschenen: De nieuwe vrijheid door T Vos-Dahmen von Buchholz. De schrijfster voor haar boek „De win king van Walacra" bekroond door de Haagse kinderjury en voor „Arenden vliegen alleen" kreeg zij de zilveren griffel, van de Leidse Kinderjury. Het boek telt 184 blz. en kost 14.90. H Kosters schreef de roman Als een schip zonder haven (153 blz. - 17.90) Der vaadren zonen, roman van Dick Schokker. Uitg. Gottmer, Haarlem. 223 blz - 18.50. Bij uitgeverij Boekerij te Baarn, ver scheen French Connection deel 1 en 2 (naar de gelijknamige film) ge schreven door R. Moore en M. Machlin. Per deel 230 blz. - 17.50. Het red uw leven dieet, met recepten en menutips door dr D. Reuben. Uitg. De Centaur. Amsterdam. 158 blz. - 14.90. De tuin der dromen, roman van Mary Lutyens. Uitg. Omniboek, Den Haag. 197 blz. - 16.90. Dido, de koning van east-end. Roman spelend in het Londen van om streeks 1900. geschreven door A. Ba ron. Uitg. Omniboek. Den Haag. 316 blz. - 24.50. Amerikaans dagboek van Michel van der Plas. Uitg. Elsevier. Amsterdam. 160 blz. -ƒ 14.50. Bij uitgeverij Bruna. Utrecht zijn twee boeken verschenen van M. Pen- kala: Schimmig Carnaval, roman spe lend in de westelijke zakenwereld (256 blz.; reeds eerder verschenen onder titel Festival der schimmen bij uitgeverij West-Friesland) en De gekooide papegaai, een zelfstandige roman maar tegelijk - in zekere zin - een vervolg op Schimmig Carnaval (208 blz Prijs per deel 18.90 Brigitte Bardot, beschreven door Frangoise Sagan en gefotografeerd door Ghislain Dussart Uitg. Else vier. Amsterdam 120 blz - 49.50 AO-boekje no. 1615: Bevolkingsont wikkeling in West Europa. Uitg, Stichting IVIO. Lelystad. 20 blz. - 1.40 LONDEN De Socialistische Partij van Singapore (PAP) is gisteren uit de Socialistische Internationale ge treden. De secretaris-generaal van de Inter nationale, Hans Janitschek, zei dat de PAP zich heeft teruggetrokken naar aanleiding van beschuldigin gen als zouden in Singapore de rech ten van de mens met de voeten ge treden worden. Deze beschuldigin gen zijn geuit door de Nederlandse Partij van de Arbeid en het had er gisteren alle schijn van dat zij die niet zou intrekken. Premier Lee Kuan Yew van Singapo re had eerder in een brief gezegd dat de PAP zou aanblijven als de PvdA de beschuldigingen zou intrekken. De Nederlandse resolutie staat over igens nog ter discussie. Maar als de zeventien landen die gisteren in ver gadering bijeen waren haar aanvaar den dan is het zo goed als zeker dat ook het socialistische congres later dit jaar de resolutie zal overnemen. Op een persconferentie op het hoge commissariaat van Singapore in Londen werd de brief van premier Lee uitgedeeld. Daarin stond onder meer te lezen dat .sommige Westeu- ropese landen, niet bekend met de realiteit van het politieke leven in Zuidoost-Azië en gevoed met de ideeën van het communistisch front, ontzeggen de PAP het recht om Sin gapore te regeren. De Nederlandse Partij van de Arbeid bestrijdt dat recht terwijl de PAP Singapore re geert met de steun van een overwel digende meerderheid van het volk. Wat de PvdA wil dat wij doen is alle communistische gevangenen zonder voorbehoud vrijlaten, zonder dat er van hen wordt geëist dat ze niet meer naar de wapenen zullen grijpen zoals de Maleisische communis tische partij'. WENEN (Reuter. AP) In Roemenië hebben hardnekkige geruchten over een ophanden zijnde inval van de Sowjet-Unie de ronde gedaan, nadat de Roemeense regering een volko men onverwachte oproeping van re servisten eerder deze maand had gedaan. Dit werd zaterdag meegedeeld in Weense diplomatieke kringen. De ge ruchten die gepaard gingen met hamsteren op grote schaal van olie. suiker en andere levensmiddelen, ontstonden in verband met het feit dat het mobilisatiebevel niet van te voren was bekendgemaakt. Een deel van de reservisten werd zelfs midden in de nacht opgeroepen. Buiten landse militaire deskundigen hebben echter geen tekenen waargenomen die duidden op ongewone troepenbe wegingen. Inmiddels is Konstantin Katoesjew, de secretaris van de Sow- jet-Russische partij, die belast is met het onderhouden van betrekkingen met de andere aan het bewind zijnde communistische partijen, in de Roe meense hoofdstad Boekarest aange komen. volgens waarnemers in ver band met de pogingen van het Krem lin een conferentie van Europese communistische partijen te be leggen. Roemenië dat zich altijd onafhanke lijk tegenover de Sowjet-Unie heeft opgesteld, verzet zich tegen de eis van de Russen dat er op deze confe rentie een gemeenschappelijk actie program wordt aangenomen. Tabitha bouwt in Amsterdam-Oost AMSTERDAM Dezer dagen is de eerste paal geslagen voor de bouw van het nieuwe verzorgingshuis van de Stichting Tabitha. dat tot stand komt aan de Van 't Hofflaan in de Watergraafsmeer. De heer A. N. J. Reinders Folmer. arts. hoofd van de afdeling Geriatrie van de G. G. en G. D. verrichtte deze handeling. Tabi tha is in 1967 in Amsterdam met haar arbeid begonnen, zij exploiteert thans een verpleeghuis voor psy- chisch-geriatische patiënten met een capaciteit van 180 bedden in Geu zenveld. Daarnaast worden 80 be jaarden verzorgd in de voormalige Pieter van Foreestkliniek in Buiten- veldert. Het nu te bouwen verzor gingstehuis zal plaats bieden aan 128 bejaarden. Er komen 96 eenper soonskamers en 32 tweepersoonska mers. De totale bouwkosten, inclu sief installaties en inventaris, bedra gen ruim 10 miljoen gulden. Met de bouw zal ongeveer 18 maanden zijn gemoeid. Het ontwerp is van archi tect, ing. S. v.d. Mei. Ds W. Veenstra is als pastoraal-maatschappelijk me dewerker aan de Stichting ver bonden. ONMISBAAR Udo en Wija Kluyver-de Jong hebben 29 mei een zoon gekre gen. hij heet Erik Udo Nicolaas Ze wonen in Haarlem. Voor helmstraat 63. Tijdelijk adres: „Mariastichting", Haarlem De dankbare grootouders: Sj. de Jong G. de Jong-Broerse Belvedèreweg 2 Amsterdam-Wgm. Begin september start in Utrecht de mondelinge avondopleidin onroerende goederen Inschrijvingen zijn vanaf heden mogelijk voor J beperkt aantal deelne(e)mers(sters). Inlichtingen uitsluitend schriftelijk bij: M.O.O.G. (Mak. Opl. Onr. Goed.) I Twelloseweg 17, - DEVENTER L_ M.i.v. 1 juni 1976 heeft DOKTER F. H. HOEKSTRA de huisartsenpraktijk neergelegd. De praktijk wordt voortgezet door DOKTER P. R. H. VERMEULEN Saffierhorst 366 te Den Haag. Spreekuur: ma t/m vrij 8-9 en volgens afsprai 070-835382, b.g.g. 070-321780. Elke vrijdag in Trouw Inlichtingen over de aantrekkelijke adverten tietarieven worden u gaarne verstrekt. Tel. 020-913456toestel 703 en 716. ..Zelfs al ga ik dooreen dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijf bij mij; Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij." Psalm 234 Na een geduldig gedragen lijden is van mij heenge gaan mijn geliefde, zorgza me Man Tjebbo Piet Kits op de leeftijd van 84 jaar. Zeist: C. Kits-de Rijk De overledene is opge baard in de rouwkamer Jufferstraat 1 te Zeist. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Algemene Be graafplaats. woensdag 2 juni a.s. om 13 00 uur. Ver trek Jan Meerdinklaan 6 om 12.45 uur Tijdens dë vakantie nam de Here op Hemel vaartsdag plotseling tot Zich, onze zeer lieve Man, Vader en Opa Hilbrand Veenstra op de leeftijd van 70 jaar Zijn overtuiging was de uitspraak van Christus in Johannes 14:2 „In het huis van mijn Vader zijn vele woningen en Ik ga heen om u plaats te bereiden. Hardenberg: G. H. Veenstra-Apotheker Zwolle: John en Lucy Utrecht: Piet en Willy Hardenberg: Henny en Wigger Lerrtele: Ferdi en Elly Zoetermeer: Ineke en Eldgie en kleinkinderen De teraardebestelling wordt nader bepaald. Condoleantie-adres: Jac. van Riemsdijkstraat 15, Hardenberg. God nam tot Zich onze lieve Schoonzuster en Tante Feik Dethmers-Eringa op de leeftijd van 71 jaar „Wenn ich einmal soil scheiden. So scheide nicht von mir". Drachten: P. A. Flach Drachten: G. M. Pruys-Dethmers W. M. Pruys Laren: J G. Bakker-Hörchner Sneek: J. Dethmers J. J. Dethmers-Pruys Sneek: F. G. van der Meulen- Dethmers Drachten: F H. Dijkstra-Dethmers Drachten: H. Huismans-Dethmers Sneek, 29 mei 1976. Veilig in Jezus' armen Mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jan Makkinga is heden op de leeftijd van 81 jaar van ons heenge gaan. Zijn hart. dat zo warm voor ons allen klopte, staat nu stil en wij leggen hem ter ruste tot de dag der opstanding. Arnhem: H. Makkinga-Janssen Gouda: E. J. Makkinga T. C. Makkinga-van Loon Zevenaar: H. Makkinga A. J. Makkinga-Hoogstraten Arnhem: H. Makkinga A. Makkinga-Bonsma klein- en achterkleinkinderen Arnhem, 29 mei 1976 Bergstraat 139 Geen bloemen Vader is opgebaard in de rouwkamer van het Protestants Begrafenis Fonds, Rietgrachtstraat 2 te Arnhem. Gelegenheid tot bezoek aan de rouwkamer van 17.00-18.30 uur. ingang Singelstraat. De rouw dienst wordt gehouden op woensdag 2 juni om 11.30 uur in de aula van de Algemene Be graafplaats „Moscowa" te Arnhem, waarna de teraardebestelling aldaar zal plaatsvinden. Ver trek van Bergstraat 139'om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. eugd 'k Zal dan gedurig bij U zt erkho Psalm 73 vers I Heden nam de Heere tot Zich in Zijn eeuwig heerlijkheid na een langdurig, doch geduldig g dragen lijden mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader en Grootvader Abraham de Mooij echtgenoot van Prijna Cederhout op de leeftijd van 68 jaar. Rijnsburg: P. de Mooij-Cederhout H. de Mooij IJ. de Mooij-de Vreugd G. van der Spijk-de Mooij C. van der Spijk Oegstgeest: H. Driebergen-de Mooij Joh. Driebergen Rijnsburg: M. van den Eijkel-de Mooi tMnt J. van den Eijkel Katwijk a/d Rijn: D. A. de Mooij N. de Mooij-Ravensbergen Valkenburg (Z.H.): J. W. de Vries-de Mooij C. J. de Vries Rijnsburg: A. D. de Mooij i J. M. de Mooij-Hogewoninj J. L. de Mooij a R. de Mooij-de Boer Leiden: P. Strumpel-de Mooij E. L. H. Strumpel Rijnsburg: L. de Mooij E. de Mooij-Metzemaeken C. Heemskerk-de Mooij J. Heemskerk en kleinkinderen oor ampn SV, c indst: inde aat e tel-o] en ver tomen nde c en m at Fe: ladscl ekend ng di eest.1 Gelegenheid tot condoleren: maandag- en dinsdag n avond van 7.30-9.30 uur n.m. I nvall De rouwdienst zal gehouden worden woensdag ïlpripi juni a.s. om 2.00 uur n.m. in de Gereformeerde j an de Rijnsburg, 29 mei 1976 Sandtlaan 72 Immanuëlkerk te Rijnsburg, waarna de begrafe-, nis zal plaatsvinden op de begraafplaats van dt >-F Gereformeerde Kerk aan de Sandtlaan Rijnsburg. ub-m n zo ees 1 eeft og r leeft raine es ei ombi Heden overleed tot onze diepe droefheid in voll vrede mijn geliefde Huisgenote, onze Zuster liet Schoonzuster en Tante „Jezus, Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van ons hart." Gez. 50 3 o.h Deer i olwa oede )aar ïen c s. m: Namens allen: K. Timmermai njsti: Mathilde Gerarda van Hemert in de ouderdom van 90 jaar. oeg HAARLEM. 27 mei 1976 Ripperdapark 16. De teraardebestelling heeft in stilte plaats gehad Cerk Willy lontr >er js >ok bij P De c! 3»og Heden behaagde het de Here van leven en dood. tot onze droefheid uit ons midden weg te nemen, onze geliefde Zuster. Schoonzuster, Tante en Nicht Neeltje Oldenhage weduwe van Geert Oelen in de ouderdom van 74 jaar. Familie Oelen Familie Oldenhage Familie Vermeulen Katwijk aan Zee, 29 mei 1976 Huize „Overduin" Correspondentie-adres: Lisserdijk 325, Lisserbroek (Post Lisse) De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op woensdag 2 juni a.s. des nam. 1 uur op de Prot. Begraafplaats „Duinhof", te Lisse; voorafgegaan door een rouwdienst in het verenigingsgebouw der Geref. gemeente. Crocussenstraat 2 te Lisse, aan vang 12 uur. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond 1 juni van 7.30-8.30 uur in bovenge noemd gebouw. Geen bloemen. Iraa: eitsi nter mog [•oei isch dat ln di rerlc ie c >eïn lie k Ier Dat lanl Tui lad* ^jd ege In Jezus ontslapen onze lieve Zuster, Schoonzus ter, Tante en Nicht Adriana Leeuwe In de ouderdom van bijna 89 jaar. Uit aller naam: M. H. Leeuwe Bergen op Zoom. 29 mei 1976 Warandaflat - Argolaan 164. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 2 juni a.s. om 11.45 uur op de Algemene Be graafplaats te Zierikzee. Voorafgegaan door een rouwdienst, welke gehou den zal worden in de zaal van de Gereformeerde Kerk St. Domusstraat te Zierikzee, aanvang 11 uur. De dienst wordt geleid door de weleerwaarde heer ds K. Wolfis. Gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde zaal. na afloop van de begrafenis. nza oer 1UU ise< >en ig Rot üni nir Will ij' Üer Ne ni;

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10