onderland:Spelers weten ze fout zijn geweest Hans Langerijs uitgeschakeld Hockeysters raken wereldtitel kwijt iinst voor waterpoloteam v Olympische Spelen decentraliseren' ^izoen vol conflicten brengt Feyenoord toch dicht bij titel Argentinië wint na strafballen Drama in Olympia's Ronde door Nederland Roger de Vlaeminck leider in Italië TOËTERDAG 29 MEI 1976 SPORT TROUW/KWARTET 23 Richard Matthijsse idSfTTERDAM Het is de tweede keer dat Ad Zonderland (35) Feyenoord in het zadel zit, hoewel de omstandigheden ver- illen. Aan het slot van zijn eerste Rotterdamse seizoen nam fderland de taken over van de voortijdig opgestapte Ernst spoeppel. maar 1060 betrof het nog maar drie competitiewedstrij- i waarin geen titel meer te veroveren was. Vandaag de dag {en de kaarten totaal anders. Morgen, 30 mei, wordt in de divisie de ontknoping verwacht van het voetbalseizoen '75-'76. 1 aa1 seizoen, dat bij de Rotterdamse j traditiegetrouw, allerminst ge- oos is verlopen met als absoluut healtepunt het ontslag op staande van Antoni Brzezanczyk, een Pool zonder westerse voetbal- ring. Op de laatste dag van fe zegden de Feyenoord- 3nten het vertrouwen in de 54- 4251 (taak ctaak e buitenlander op en mocht Ad derland opnieuw inspringen. In tumultueuze dagen, die na het ituren van Brzezanczyk volgden, laarde Willem van Hanegem in interview dat Zonderland een ljke rol had gespeeld in het gtijdige afscheid van Brze- en dat ook Wiel Coerver des- nogal slechte ervaringen had daan met zijn assistent-trainer. uist Ierland: „Van Hanegem heeft later gezegd dat zijn woorden rekt onjuist waren weergegeven. Coerver betreft, lag de zaak an- Ik was het destijds niet met zijn wijze eens en dat heb ik hem |k recht in zijn gezicht verteld, ver kon dat niet accepteren en f dat moment is de verhouding Is verder vertroebeld. Ik heb een andere taak gekregen". e vier jaar dat hij nu bij Feye- d in dienst is heeft Ad Zonder- nooit staan dringen om in de iclteit te komen. Als assistent- er kende hij zijn plaats. Altijd hij zich bescheiden op de ach- ■ond, de handjes op de rug het dje gesloten. Maar nu hij in af- iting van de komst van Vujadin kov voor een blauwe maandag 065 opperhoofd is gebombardeerd hij zich de belangstelling van de Wmedia gewillig aanleunen en ont- Cdst hij niet misschien wel eens té eheiden te zijn geweest. iderland: „Vroeger heb ik nooit 1 waarde gehecht aan publiciteit, laatste jaren ben ik echter tot de -^clusie gekomen dat het voor een Cöner belangrijk is dat zijn naam - .'geld in de pers verschijnt. Als er over je geschreven wordt dan niemand wie Zonderland is. Pu- teit doet je aanzien stijgen en oogt je marktwaarde. Als de ten melden dat RDW achter Piet isser aan zit dan is dat goed voor naam en dan kan hij dat bij de rekingen met zijn huidige gever uitspelen". de veelbesproken wisseling in iuip is er het nodige gebeurd. It in het oog springende veran- igen: de training is aangepast en !t elftal keerde rechterspits Mar- Vreijsen terug. Ad Zonderland de trainingen: „Ik was van me- dat de spelers te veel op het veld len. Ze trainden twee keer per ten uur. Nu is dat teruggebracht enmaal dagelijks anderhalf uur. een heeft kunnen zien dat er de te tijd harder is gewerkt. Tja, tan dat ineens? De spelers zijn elijk gaan beseffen dat ze zo niet konden gaan. Dat was het be- tljkste winstpunt van het ont- van Brzezanczyk, hoe triest dat die goede man ook was. Ik ga niet betogen of het wegsturen ïrzezanczyk nu een goed of een t besluit is geweest, maar wel duidelijk dat er iets moest ge- n. En de trainer is nu eenmaal enling, die het gemakkelijkste is rvangen". spelers kun je niet wegsturen. =6 rij» het bestuur evenmin. Daarmee wil ik niet zeggen dat de spelers geen schuld hebben. Integendeel. Maar dat beseffen ze zelf ook. De jongens weten deksels goed dat ze fout zijn geweest. Ik houd er overigens niet van om over de trainers te praten die ik ,bij Feyenoord heb meegemaakt, maar het valt niet te ontkennen dat er onder Coerver en Brzezanczyk veel te weinig over voetbal is gesproken. Als de spelers bij elkaar kwamen dan was dat meestal een geforceerde bij eenkomst en dan werd er alleen maar over geschillen en ruzietjes gepraat. De spelers die nu nog de mond vol hebben over Happel wil ik beslist niet napraten, maar het is zonder meer waar dat er bij hem alleen maar over voetbal werd gesproken. En daar hebben de jongens toch de meeste belangstelling voor. Dat is niet gek, maar logisch want voetbal is hun vak". Ad Interim, zoals hij bij Feyenoord wordt genoemd, zegt verheugd te zijn dat de gemeente 's Hertogenbosch het op de rand van het bankroet levende FC Den Bosch de helpende hand heeft toegestoken, zodat hij eindelijk zijn wens in vervulling zag gaan: hoofdtrainer bij een betaalde club voor een periode van twee jaar. „Even heb ik dit seizoen de illusie gehad, dat ik bij Feyenoord een kans zou krijgen, maar die droom was snel uit de wereld, want toen men mij vroeg de zaken over te nemen las ik de volgende dag in de krant dat Feye noord op zoek was naar een top- trainer. Zo is nu eenmaal de politiek van deze club. Ik maak me er niet druk om. Het is een kwestie van accepteren. Dat kan ik". „Ik heb nooit enige moeite gehad met de positie van tweede trainer. Ik had er namelijk bewust voor gekozen, ik wist waar ik aan begon. Ik moet zeggen dat ik in die vier jaar ver schrikkelijk veel heb geleerd". Op voetbaltactisch gebied natuur lijk. Maar wat ik zeker zo belangrijk vind is dat ik zelf ben veranderd. Ik heb een andere instelling ten opzich te van de voetballerij gekregen. Vroeger zag ik teveel idealen. Die heb ik natuurlijk nog wel, maar ik heb geleerd sterk te relativeren. Ik kan het voetbal gemakkelijker van me afzetten. Dat vind ik persoonlijk een pluspunt". Feyenoord is voor Ad Zonderland een ideale leerschool geweest. In het keiharde Rotterdamse voetbalbe- drijf, waar doorlopend conflicten re zen en weer werden geblust en waar nieuwe spelers door het optreden van de vedetten uit hun evenwicht werden gebracht, kon Zonderland rustig en op afstand alle indrukken op zich laten inwerken. „Neem een speler als Willem van Hanegem. Hij heeft op elke speler bij Feyenoord een enorme invloed. Ie dereen weet dat Willen uitermate sarcastisch kan zijn en bijzonder ne gatief kan overkomen. Een dergelij ke houding slaat onherroepelijk op de een of andere manier op anderen over en dat kan van invloed zijn op de totale prestatie. Willem is een apart geval. Heel wat trainers heb ben hun kop aan hem gestoten." „Ik kan me voorstellen dat je dan op een gegeven ogenblik zegt: met die vent bemoei ik me liever niet, want je weet niet wat je aan hem hebt. Ik heb ook even in die situatie gezeten. Een extra probleem bij zoiets is dat BRUSSEL - Raoul Mollet. de voor zitter van bet Belgisch Olympisch Comité heeft in een vraaggesprek met het dagblad ,,Le Soir" gepleit voor decentralisatie van de Olym pische Spelen. Hij stelt voor dat de Spelen van 1984 worden georgani seerd in nauwe samenwerking door België. Nederland, Luxemburg, Rijnland en Noord-Frankrijk. Daartoe zou de huidige Olympische regel, die eenheid van plaats en tijd vereist, moeten worden gewijzigd. De gedachte, die Mollet naar voren heeft gebracht, is in feite geboren tijdens het Olympisch congres van Varna enkele jaren geleden. Mollet komt er nu op terug, omdat de gang van zaken in Montreal bewijst, dat de bouw van stadions en een Olym pisch Dorp voor een enkel evene ment van beperkte tijdsduur, onge looflijk hoog zijn geworden ook al omdat de diverse sportbonden steeds hogere eisen zijn gaan stel len aan de accommodaties. De spreiding van de Spelen zou de investeringskosten in de gedach- tengang van Mollet terugbrengen tot praktisch nul, vooral als men de eigen financiële bronnen van de Spelen (postzegels. Olympische munten) er tegenover stelt. Over de eenheid van plaats van de Spelen merkt Mollet op dat binnen een straal van tweehonderd kilometer er in Nederland, België, Luxem burg, Rijnland en Noord-Frankrijk zo'n vijftig miljoen mensen wonen en als men de straal driehonderd kilometer zou maken er steden on der zouden vallen als Londen en Parijs. Voor al deze mensen zou dan de mogelijkheid worden ge schapen tegen een redelijke prijs iets van de Spelen te zien. Mollet wil de verdeling van de spor ten zo regelen, dat de diverse partners takken van sport krijgen toegewezen, die daar populair zijn. Zo wil hij bijvoorbeeld de wa tersporten (zwemmen, zeilen, roei en) in Nederland laten plaatsvin den, het wielrennen en de atletiek in België enz. Het voorstel is reeds voorgelegd aan de Belgische minister Tindemans. die het ondersteunt. Voordat er werkelijk iets kan gebeuren, die nen echter eerst de reglementen van het Internationaal Olympisch Comité te worden gewijzigd. Dat zou dan dienen te geschieden voor oktober 1978, de uiterste datum, waarop men zich kandidaat kan stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen 1984. AD ZONDERLAND (naast hem op de bank Michel van der Korput): „De trainer is nu eenmaal een eenling die het gemakkelijkst is te vervangen". alles wat op Van Hanegem betrek king heeft ogenblikkelijk in heel Ne derland bekend is. Op den duur is dat vreselijk frustrerend voor een trainer. Ik heb tegen hem gezegd: Je kunt op me schelden zoveel als je wilt. je mag over me schrijven en zeggen wat je wilt, dat interesseert me niets. Al loop je zondag lachend of woedend in het veld, als je maar werkt, want om de resultaten gaat het". „Ik kan mij nu goed voorstellen dat Feyenoord en Van Hanegem door alle conflicten, uit elkaar zijn ge groeid en dat er van beide kanten niet veel behoefte meer bestaat om het contract te verlengen. Natuur lijk, Feyenoords populariteit is mede te danken geweest aan een unieke figuur als Van Hanegem, maar in mijn ogen heeft Willem daar zelf het meest van geprofiteerd. Die onvoor stelbaar grote popularitiet is een aantal mensen wel eens in het ver keerde keelgat geschoten. Het zal voor Willem belangrijk zijn dat hij bij een club terecht komt waar de trainer hem begrijpt en ook weet hoe hij Willem moet aanpakken". Ja. r'eyenoord dreigt ook Jörgen Kristensen kwijt te raken. Dat is een verschraling van het Nederlandse voetbal. Hij heeft zijn waarde voor Feyenoord duidelijk bewezen en doet dat in mijn ogen nog steeds. Toch is hij niet populair. Ik geloof dat dit komt door het feit dat de negatieve kanten van het spel van Kristensen te vaak naar voren zijn gehaald. Je weet, het is een jongen die graag een paar mannetjes pas seert. Dat is op zich niet erg, maar als je ziet hoe hij er dan bij balverlies bijstaat, de handen in de zakken, niets ondernemend om zijn fout te herstellen, zo'n houding pikken de Rotterdammers niet". Toekomst Zonderland erkent dat door een mo gelijk vertrek van Van Hanegem en Kristensen veel attractieve elemen ten uit het spel van Feyenoord zullen verdwijnen, maar dat de toekomst er toch niet al te somber uitziet. „In de hele maatschappij is de jeugd vrijer geworden. Iedereen heeft de kans om creatief te zijn. Ik geloof in een nieuwe generatie voetballers, die straks de helden van nu zullen ver dringen. Michel van der Korput is er één van". Er is voor Ad Zonderland morgen niets verloren als PSV zijn landstitel prolongeert. Zijn toekomst is voor twee jaar verzekerd. Aan de voor avond van het cruciale duel wil hij dit nog wel kwijt: „Ik geloof in dit Feyenoord. Ik heb een belofte na te komen. Ik heb tegen Brzezancyk, die nog altijd in ons land vertoeft, ge zegd dat ik er alles aan zal doen om hem de kampioenspremie te bezor gen. Het lijkt me voor hem en mij een aardig afscheidscadeautje. En wat mijn opvolger Boskov betreft: hij zal het wel redden, maar hij krijgt het niet gemakkelijk. Onder hem was ik zeker geen assistent-trainer gebleven. Ik heb te lang zelfstandig met deze groep gewerkt. Dat zou op den duur onherroepelijk conflicten hebben gegeven". BERLIJN De Nederlandse dameshockeyploeg is haar wereldti tel kwijt en Argentinië heeft zijn revanche voor de nederlaag van twee jaar geleden in Mandelieu in de finale van het eerste wereldtoernooi. Zuidafrikaanse taferelen speelden zich vrijdagavond in het kille Arnst Reuter-hockeystadion af, toen na 92 en een halve minuut en tien straf ballen de beslissing tenslotte was ge vallen. Een beslissing ten gunste van de Argentijnse dames, die vier van de vijf strafpushes benutten tegen Ne- IDAPEST Het Neder- ls waterpoloteam dat in dapest deelneemt aan een k bezet internationaal toer- l, heeft gistermorgen in een duel een overwinning be id op Roemenië. Nadat eer twee gelijke spelen (tegen fico 4—4 en donderdag- nd laat tegen de Verenigde ten 5—5.) de uitkomst wa- geweest werd Roemenië nu ilagen met 4—3. riand mist in Boedapest om ver lende redenen vaste spelers zo- 31Js Stroboer en Tony Buunk. betekent dat er enkele spelers die nu voor de leeuwen worden irpen. Dat het die invallers nog voldoende ervaring ontbreekt, in het duel tegen de Verenigde m. Met name als Nederland met nan meer in het water lag was de I onvoldoende ingespeeld om uit alle profijt te trekken. r al mag de samenwerking dan optimaal zijn de inzet is dat r wel. Een reeks van vier Ameri- ise treffers in de tweede spelperi- die tot gevolg had dat een 3—1 sprong veranderde in een 3—5 achterstand, tastte de veerkracht van de ploeg nauwelijks aan. Piet de Zwarte scoorde in het derde part 4—5 en met nog anderhalve minuut te gaan bracht uitblinker Landeweerd Nederland naast de VS: 5—5. Doelman Evert Kroon stelde zijn kandidatuur voor de onderscheiding van beste doelverdediger van het toernooi door bij een numerieke min derheid van twee man (Veer en Hoe pelman zaten op de kant) de Ameri kanen tot driemaal toe het scoren te verhinderen. Dat gebeurde bij een voorsprong van 1—0 in de eerste peri ode. waarbij het doelpunt was ge maakt door Hans van Zeeland. Pas kort voor het eind van de eerste vijf minuten maakte Bricker gelijk (1—1). Ondanks een gemiste strafworp van Van Zeeland verliep de tweede perio de aanvankelijk gunstig voor de ploeg van Trumbic. Met een man meer maakten Veer en De Zwarte 2—1 en 3—1. Een furieus Amerikaan se offensief volgde. Dickman (bij 7—6), Asth (strafworp), Bricker (spel- doelpunt) en Asth (afstandschot) ga ven de score een geweldige zwieper de andere kant op: 3—5. In deze kri tieke fase verloor het team echter het zelfvertrouwen niet. Geduldig werd verder gecombineerd, totdat een ze ven tegen zes meerderheid ontstond. De Zwarte benutte zo'n situatie met een man meer in de derde periode en Landeweerd deed hetzelfde met nog negentig seconden te spelen. In een forse, maar sportieve strijd werd met 4—3 gewonnen van Roeme nië. De beslissing viel daarbij in feite in het eerste kwart, toen het team van Ivo Trumbic met snelle aanval len een voorsprong veroverde van 3—0. Door een hergroepering in de verdediging wisten de Roemenen daarna de Nederlandse aanvalssto- ten beter op te vangen en terug te komen tot 3—2. Van Zeeland. Neder lands produktiefste schutter ver grootte in het begin van de vierde periode het verschil weer tot twee treffers, maar Hans Smit verknoeide kort daarna een ideale kans. In plaats daarvan werd het 4—3 en toen Hoepelman kort voor tijd het water moest verlaten, had het er alle schijn van. dat ook ditmaal het punt gedeeld zou moeten worden. De Duit se scheidsrechter Brockmann stuur de echter ook een Roemeen de kant op, waarna Nederland in een enerve rende slotfase de bal in de eigen gelederen kon houden en zo een be langrijk winstpunt behalen. Kenmer kend bij deze ontmoeting was. dat alle doelpunten werden gemaakt bij numerieke meerderheid. Van Zee land scoorde driemaal. Veer die in de vierde minuut een strafworp miste, eenmaal. SCHIJNDEL Hans Lange rijs, twaalf maanden geleden glorieus winnaar van Olympia's ronde door Nederland, is uitge schakeld voor de zege van dit jaar. Vijf minuten verspeelde hij op de eerste dag door een valparij vlak voor de aan komstplaats Schijndel. Alsof hij in de ring had staan boksen, kwam de vierkante Westfries over de streep. Het leek of hij een verschrikkelijk pak slaag had gekregen. Zijn linke roog zat helemaal dicht. Langerijs wilde echter niet opgeven. Hij wilde niet aanvaarden dat hij in de eerste ronde al knockout was gegaan. Sa men met zijn partner in het ongeluk, Piet Kuys, ploeterde hij door op het aankomstparcours. Vijf minuten ruim lag er tussen de glorie van Adrie van Houwelingen, de ritwinnaar en de nieuwe leider in het klassement, en de ontgoocheling van Hans Langerijs, het zwaarst ge troffen door de valpartij in St. Mi- chiels-gestel. de laatste door komstplaats voor in Schijndel nog drie ronden van ruim zes kilometer moesten worden gereden. Een val partij, die niet alleen Langerijs en Kuys raakte, maar ook andere ster- „AXTC ken als Ad Prinsen. Bas van Lamoen "ANS LANGERIJS stapte direct na de finish gewond en ont- en Jan van Houwelingen trof. Kuys, goocheld af. Langerijs en Jan van Houwelingen kwamen niet meer terug in de groep, tige traject voldoende kwaliteit en die vlak voor de eerste doorkomst in macht in zich verenigd om een kans Schijndel vijf renners zag ontsnap- van slagen te hebben. pen, namelijk Adrie van Houwelin gen. Henk Mutsaars. Ger Brokelman. Toon van der Steen en Jan Bakker. Die laatste ontsnapping gaf het meeste gezicht aan de in wezen vlak ke rit tussen Rijswijk en Schijndel over 170 kilometer. Het veld van 89 amateurs reed constant een hoog ge middelde, maar ook in gesloten for matie door Zuid-Holland en Brabant. Een paar aanvalsacties leverden een winst op, die slechts in tientallen seconden moest worden geteld, de bezetting van die groepen echter was een garantie voor het mislukken van de aanvallen. De poging van Lubbe- rink en Bakker, vergezeld van vier buitenlanders, had het meeste allure, maar toen Frits Schür werkelijk aan het peloton ging trekken verdween de winst snel. Een compact veld reed naar Schijn del. waar de strijd werkelijk los barstte. Mutsaars uit de plaatselijke ploeg was met Brokelman en Van der Steen de animator. Bakker en Van Houwelingen sloten spoedig aan. Het was een vijftal van verschillende ploegen met bovendien op het boch- De vijf vluchters veroverden een voorsprong, die uitgroeide tot een volle minuut. In de jachtige laatste ronde moest daarvan iets meer dan de helft worden prijsgegeven, maar winnaar Van Houwelingen had aan 23 seconden voorsprong en vijftien seconden tijdsvergoeding meer dan voldoende om ploeggenoot Van Vliet uit de trui te rijden. „Het was in principe niet de bedoe ling," vertelde winnaar in Schijndel, die drie weken geleden ook de Ronde van Noord-Holland op zijn naam had gebracht. „In onze ploeg was be paald, dat wij niet de trui van Van Vliet zouden verdedigen en dat leder voor eigen kans zou rijden. Onbewust denk je natuurlijk toch aan de trui van een ploegmaat. Na die aanval in Schijndel diende ik dus twee mees ters toen ik er achteraan ging. Het was een stukje ploegentactiek en na tuurlijk ook eigen belang." De voorsprong van Van Houwelingen is wat rianter dan die van Van Vliet na de proloog was. maar ook hij zal niet op bescherming kunnen reke nen. Van Houwelingen: „Wij wachten af tot na de Limburgse rit. Dat is nu eenmaal de afspraak. Het zou nor maal zijn als na Limburg de papieren van Hassink beter staan. Ik heb tot nu toe eigenlijk nog nooit goed gere den in Limburg. In wezen is dat gek. want in buitenlandse wedstrijden kan ik wel klimmen. Die korte Lim burgse draaiingen liggen me waarschijnlijk niet. Misschien dat het dit jaar beter gaat. Ik heb me namelijk laten vertellen, dat Je. als je goed rijdt, ook kunt klimmen. Goed rijden doe ik op dit moment zeker." Eerste etappe: l Adrie van Houwelingen 170 kilometer in 4 uur. 12 minuten en 39 seconden (met bonificatie 4 12.24). i. MuUaars z.t (4.12.291. 3 Brokelman Z.t (4.12.34), 4. Bakker Z.t. S. Van der Steen z.t.. 6. Tamlazzo (IU) 4.13.02. 7 Fons van Kwatwljk z.t8. Van Oerwen z.t.. 9. Tajapo valov (8ov) z.U, 10. Van Vliet z.t.. 11. Huisjes z t 12. Van der Kruya z.t. 13. Maas z.t.. 14. Huvc neers z.t. 15 Koot z.t 85. Langerijs 4.17.48 Algemeen klassement: 1. Van Houwelingen 4.19.23. 2. Mutsaars 4 19.35.3 Brokelman 4 19 39 4 Van der Steen 4.19 45.5. Bakker 4 19 47.6 Van Vliet 4.19 50. 7. Hassink zt. 8 Van Oerwen 4 19 52. 9 Lubberdlng z.t. 10. Lugtenburg 4.19.56. 11 Jacobs z.t., 12 Koersen 4 19.58. 13 Hoekstra z.t, 14. Van Lamoen 4.19.59.15. Maas 4.20.00. Puntenklassement 1 Van VUet 31 punten. 2 Van Oerwen 30 pnt.. 3. Van Houwelingen 23 punt. 4 Hassink 20 pnt. 5 Mutaaara 19 pnt. 6. Brokelman 18 pnt derland slechts drie. Daarmee zal de finale zondag gaan tussen Argentinië en West-Dultsland. dat in de andere halve eindstrijd Belgié met 3-1 ver sloeg. Diep teleurgesteld gingen de hoog favoriete Nederlandse meisjes, die waarschijnlijk van alle ploegen het beste hockey spelen, af. De tranen in de ogen. Ook tegen Argentinië waren zij in het veld superieur, echter niet verder dan het robuuste Argentijnse verdedigingsblok. Dat niet alleen in getal maar ook qua doortastendheid dat beetje meer had, dat tenslotte beslissend zou blijken. Veruit de meeste en beste kan sen heeft Nederland gehad om zelfs de verlenging te ontlopen. Onder an dere in elf strafcorners in de regle mentaire speeltijd, tegen Argentinië maar drie. Maar was het angst voor de rigoreus ingrijpende te genstandster of een gemis aan Ver trouwen aan eigen kunnen, dat de overigens sterke doelvrouwe Adriana Rupar niet een keer werd gepas seerd? Toen ook in de drie maal zeven en een halve minuut verlenging, waarin Argentinië het accent nog meer naar de verdediging legde, het zo vurig begeerde doelpunt achterwege bleef, kwam de grote kans voor Argentinië bij het nemen van strafballen. José Poelmans en Nel van Kollen burg pushten raak. Veronica Alfonso en Veronica Day deden echter het zelfde. (2—2). Nadat Marlies Jansma naast had geschoten, welke fout ook Toos Bax als laatste maakte, was cr weinig hoop meer voor Nederland. Ook al had Mleke Groen als derde raak gepusht. Van de Argentijnen faalde slechts Aurora Taylor. Welis waar raakte Joke Dracht tot twee keer toe de bal, maar het was onvol doende om het gevaar af te wenden. Ook al werd het derde doelpunt van Adriana Alfonso door verscheidenen betwist. LAGO LAGENO Na een kort in termezzo van de Italiaan Francesco Moser, heeft Roger de Vlaeminck het Belgisch festival in de Rond van Italië weer voortgezet. De Vlaeminck won gisteren de achtste etappe. Het was de derde etappezege van de Belg tot nu toe. De Vlaeminck won de sprint van een kopgroep waarin ook Felice Gimondl aanwezig was. De ex-wereldkampioen nam de rose lei derstrui van Moser over. Moser zelf had een achterstand van een minuut op de leidende groep, waarin ook Eddy Merckx zat. Achtste etappe I De Vlaeminck 'Belg) 256 km van Belva de Fasano naar Lago Laceno In 7 uur. 46 mlru 52 sec. 2. Merckx (Belgi. 3 Olmondi Ut>. 4 Bertogllo (II). 5 Battaglln (lw. 6 VandKTt>.7 Ollva iSpt. 8 Panlzza (It). 9. Baronchelll at). 10. Cllvely (Austr), allen zt. De Fransman Bernard Thevenet heeft de vijfde etappe van de „Daup- hiné Libéré". een rit van Annemasse naar Chambery over 212 kilometer, gewonnen. Thevenet neemt door dit resultaat de leiderstrui over van zijn landgenoot Raymond Delisle. Bernard Thevenet (Pra), 212 Annemasse naar Chambery tn 6 uur 19 minuten en 28 seconden. 2 Luelen van Jrnpe (Bel) zelfde tijd, 3 Vicente Lopez-Carrll Vijfde etappe 1 kilometer van Am Vallet (Fra) z.t.. 7 Dangulllaume (Fra) op 3.29.8 Joop Zoetemelk (Ned) op 3.34,9. Julien (Fra)z t 10. 8eznec (Fra) op 4 49. Algemeen klassement 1 Thevenet (Fra) 23 uur 1 minuut en 41 seconden. 2. Delisle (Fra) op 3 seconden. 3 Lopez-Carrll (Spa) op 5 seconden. 4 Van Impe (Bel) op 7 seconden. 5. Fuchs (Zwl) op 2 27.6 DangulUnume (Fra) op 3.39,7 Zoetemelk (Ned) z.t., 8 Juilen (Fra) op 3 44.9. Vallet (Fra) op 3 45. 10. Romero (Frai op 4.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 23