msterdam: erkopen reken op ruijff, flfs ele ^ed 't et voor Duurbetaalde sterren stralen niet in Amerika Don Quarry als negende atleet op 100 m 9,9 sec. Popeye opnieuw tenniskampioen n ïn van der Merkt: Trainer spelers dupe van beleid Basketbalverlies De Vlaeminck weer leider Atte Bouwma gaat amateurclub trainen Cricketcompetitie Steve Williams: vijfde keer Hockeysters verslaan ook Zwitserland Vorige Week zondag vielen zo'n 25.000 Lotto-spelers in de prijzen. Voor 7 kwartjes kunt u zondag óók "gjp uw slag slaan. Favoriet Leeuwenbergh vierde tG 25 MEI 1976 SEL De algemene trend in Igische pers na de wedstrijd iNederland kan worden sa- yat als „tegen dat Nederland, 11 majestueuze Cruijff verlie- een schande, in het Belgisch rielen immers toch enkele feten te noteren". uurtje superieur Hollands heeft volstaan om een ver- ilgisch elftal de illusie te eenjen van een mogelijke over- SPORT TROUW/KWARTET 13 winning. Ze verging in het niet. deze illusie", aldus Jan Pulinx in Het Laatste Nieuws, „toen Johan Cruijff. resoluut in de spits van de aanval begon op te treden. Hij werd op slag voor de Belgische verdedigers de duivel in persoon en voor zijn medes pelers, en ook voor de onbevangen toeschouwers, de voetbalengel die wegdreef op een wolk, hoog boven de andere acteurs Wordt Cruijff bewierookt voor het doelpunt „vele, niet te evenaren staaltjes van grote kunde waren in één beweging sa mengevloeid. Zou zelfs een Pele het hem ooit hebben voorgedaan?" Van het Belgische elftal wordt gezegd dat de „lokale aanval leed onder afwezig heid van foeriers" terwijl Pfaff en Verheyen de beste Belgische nieuwe lingen worden genoemd. „Nederlandse professoren pas na de rust met het juiste voetbalboek", titelt Rene Marien in de „Gazet van Antwerpen", die eveneens de grote klasse van Cruijff onderstreept. „Kon het Belgische elftal de neder laag niet ontlopen (de Nederlandse zege had zelfs hoger kunnen uitval len), dit keer werd het geen vernede ring. Onze landgenoten hebben zich fel ingezet, dienen hiervoor ge complimenteerd". Marcel Geysen zegt verder in dezelfde krant: „Als men weet dat Rome en Parijs niet op een dag werden gebouwd, zal men ook begrip kunnen opbrengen voor de problemen van Guy Thijs. Nie mand zal beweren dat dit vernieuw de en verjongde elftal voor een nieuw geluid zorgde, doch tegen een dergelijk geheel verliezen is geen schande, zeker niet voor het elftal dat zijn maidenmatch speelt en reeds gedeeltelijk moest worden ge wijzigd voor het in het veld kwam. Het verlies kon niet worden ontlo pen, de toekomst lijkt niet zo rooskleurig was ze ook met Goet- hals niet meer maar de gezamen lijke prestatie was alleszins ver dienstelijk". „Heksenmeester vloert België" constateert Bob Deps in „Het Volk". „De witte duivels zijn met ere uit het strijdperk gestapt, wat in Rotter dam zeker niet het geval was", decla meert Deps. die ook de lof zingt van Cruijff (er bestaat geen enkele bal die kan weerstaan aan zijn rechter voet, een soort vergroting van Ceule- mans' wondere pomerans en een spe ler, die in de middeleeuwen zeker naar het schavot zou gevoerd zijn, als heksenmeester". „Johan Cruijff loodst zilveren vloot door ondiep water"; aldus Leo Ver hoeven in Het Nieuwsblad, die ook meent dat het experimentele Bel gische elftal niet is gezakt voor het moeilijkste examen. „In feite is er niets veranderd. De nieuwe bonds coach heeft voor zijn debuut juist dezelfde wapens gebruikt als zijn voorganger verhaalt Mick Michiels in dezelfde krant die, „moed, inzet en toewijding" de voornaamste kwali teiten van de nieuwe Belgische ploeg noemde en vooral lof had voor Pfaff en Verheyen. „Het heeft het lang wandelend Oran je duidelijk meer moeite gekost om eraan te beginnen dan om het werk te voltooien, vertelt Hubert Bervoets in het Belang van Limburg. Hieraan dankt de Belgische ploeg in de eerste plaats dit eervol resultaat. Van een wedergeboorte van het nationaal elftal moet voorlopig nog niet ge sproken worden. Het zou anders een te grote desillusie kunnen worden, want rekening gehouden met de ge miste strafschop en de schoten op de staak had het net een afstraffing als in Rotterdam kunnen worden". De Nederlanders waren vriendelüke sparring-partners, aldus Jacques Le- cocq in „Les Sports". Welke blijven de kracht bij Suurbier en Rep, welke vlotheid bü Cruijff en welk doorzicht bij Krol". „Ondanks de voldoening over de se lectie van enkele nieuwe gezichten, zegt Jacques Thibaut in „Le Soir", die Nederland ook nog een klasse verschil meegaf, toch kan worden gezegd dat het nationale team nog de klasse mist om zich de eerstvol gende jaren aan de Europese top te handhaven. Wij bezitten geen spelers meer van de klasse van Dewalque, Van Moer en Van Himst „De Nederlanders konden ons de zelfde nederlaag toegediend hebben als in Rotterdam, meent de „Libre Belgique" doch de verdienste van de Belgische trainer is nieuwe gezich ten in de ploeg te hebben gebracht. Nu kan men de nederlaag nog schui ven op een zeker internationaal ge brek aan ervaring". Ook Christian Hubert onderstreept in „Le Soir" de moeilijke omstandig heden waarin Thijs moest debuteren doch was ook van oordeel dat tac tisch Thijs in de voetsporen van Goe- thals loopt. „Niemand neemt hem echter dit verlies kwalijk", aldus „La Dernière Heure", „de put was reeds in Rotterdam gemaakt. De bal rolde evenwel voor België tegen dit min der gemotiveerd Nederland. Het dra ma is echter dat er voor de schiftin gen om de wereldbeker ook nog twee keer tegen dat Nederland zal moeten gevoetbald worden". Leo Bolle 3HT Haarfijn analyseert hij de problemen van zijn ver. Utrechter Leen van der Merkt over zijn danig in kheden verkerend FC Amsterdam: „Financieel is er dan i uitstekend beleid gevoerd, maar daarmee is tegelijk de orhoede verkocht en daar voelen wij nu de weerslag van". am al r speelt Van der Merkt nu in sterdam. Van der Merkt: „Ik amen na de fusie van DWS en Fit. toen FC Amsterdam ont- is. In die vier jaar heb ik van ïegemaakt. Ik heb met FC am in de Intertoto gespeeld, ^""A Cup, ik ben met FC i naar Israël en België ge- als je dan binnen een sei- t wegvallen waar je die vier hebt gebouwd, dan doet het H* de spelers van FC Amster- in de portemonnee treft. Jp Merkt: „Dit seizoen hebben <100 gulden minder aan pre- diend, dan het vorige sei- C Amsterdam is dan ook ver ^■éen duelleert eigenlijk nog ite %ar met MW om aan degra- ontkomen. Van der Merkt: egt dan wel, dat FC Amster- incieel tot de zes beste clubs rland behoort, maar de rea- y wel dat je bijna onderaan •|jor dat agressieve verkoop f!n ook: „Sportief gezien zijn achteruit gegaan. Daar zijn t en de spelers de dupe van is dat die trainer Pim van t, vaak noodsprongen moet ran der Merkt: „Neem nou ;n als Wetzel. Die is aange- voor het middenveld, maar Meent werd door de verko- h Aderde situatie gedwongen in te zetten, omdat we ge- De compptltiowedstrijd In de lc tussen Wagcningen en Vitesse op Hemelvaartsdag maar op 26 d (18.15 uur). Dit In verband met riding op de na-competitie van [I De Sullivans moeten om fi- penen verstek laten gaan bij de ponkbalweek (25 Juni—4 juli). Als Ir ploeg komt nu een Amerikaans lit Wcst-Duitsland, USAFE. I Schutter Wllly HUlen. een van ldldttten voor Montreal, heeft UJ- (ationale kampioenschappen in Vmplsche Umlet bU het schieten ir vrU geweer met een punt over- let zestig schoten liggend haalde EFFEN De Pool Kazimierz beeft in Bydgoszcz het wereldre- h ln de Uchtgewichtklasse ge- 140,5 kilogram. N - Eddie Ham uit Delft heeft Öe voor de v()fde keer het Neder- I pioenschap sabelschermen vero- d ls ln Londen derde ge- f een vierl&ndentoernool Judo. werd eerste. West- t en België vierde. Neder- t met 1—4 van de Britten en met Duitsers. OR" J)RT Gerrit Wolsink heeft gis- Uturlla de grote prijs van Finland Bi) voegde met deze zege ln de 500 I punten toe aan z|Jn totaal voor ^-tamploenschap. BPORT Gerard van Eykelen- I- Kees Verkerk weinig succesvol Gothenburg Kees Verkerk ging e bocht ln de fout en eindigde i de middenmoot. ►N Chris Dolman werd ln Ven kampioen superzwaargewicht ln Romeins worstelen. Drie weken I h(J de titel ln de vrije stijl ai DRT Ton van Heugten heeft •«rwinning in de tweede manche Bncross te Apeldoorn zijn eerste I klassement om het Nederlands hap verstevigd t- Zes Kenlase voetballers zijn )d geschorst omdat z>) gebruik laakt van de diensten van een woon niemand anders meer hadden voor die pla&ts." Degradatie bedreigt FC Amsterdam. Een degradatie die weieens fataal kunnen zijn voor de vereniging. Van der Merkt: „Financieel zou het voor de spelers misschien niet eens zo erg zijn. Je mag tenslotte aannemen, dat FC Amsterdam in de eerste divisie heel wat meer wedstrijden zal win nen dan we nu in de eredivisie heb ben gedaan. En dus zullen we meer overwinningspremies krijgen. Maar ik geloof dat bijna niemand bij FC Amsterdam weet, wat het betekent om in die eerste divisie te voetballen. Ik heb het zelf ervaren, toen ik in Elinkwijk speelde en ik durf te voor spellen, dat jonge talenten als Heini Otto en Japie Visser er onder door zullen gaan. Als je in de eerste divisie voetbalt, val je niet meer op. Vooral voor jonge spelers wordt dat vrese lijk moeilijk. Het gevaar dat we de graderen hangt ons boven het hoofd. We hebben het in eigen hand om dat te voorkomen, door in de laatste twee wedstrijden minstens evenveel punten te halen als MVV. Wij spelen nog uit tegen De Graafschap en thuis tegen AZ en MVV moet nog naar Excelsior en krijgt Den Haag nog op bezoek. Halen we even veel punten, dan zijn we er, omdat ons doelsaldo veel beter is (FC Amster dam 13 en MVV 28). Maar één verliespunt kan over de degradatie beslissen." FC Amsterdam voetbalt de laatste weken puur negatief. Van der Merkt: „Ik weet dat het bijvoor beeld tegen Roda JC puur negatief was. Maar dat is nou eenmaal het gevolg van onze positie op de ranglijst. Een club. die tegen degra datie vecht voetbalt nou eenmaal heel anders dan een club. die strijdt om het kampioenschap." Er zal het volgend seizoen wel wat moeten gebeuren. Van der Merkt: „Er zullen aankopen gedaan moeten worden, maar het zal wel op een andere manier moeten gebeuren, dan dit jaar, want geforceerde aan kopen. zoals die twee Denen, zullen voorkomen moeten worden. Als we wel degraderen, weet ik het ook niet meer. Mijn contract loopt nog een jaar, maar ik voel er bijzonder weinig voor om in de eerste divisie te spelen. Het probleem van dit FC Amster dam is, dat het karakter mist. Dat is volgens mij de oorzaak van het feit dat het elftal dat op het ogenblik speelt niet bestaat uit de elf beste voetballers van Amsterdam. De trai ner vind dat jongens, als bijvoor beeld Van der Ban. Dekker en Visser, die stuk voor stuk goede voetballers zijn, dat karakter nog missen. Ik denk dat FC Amsterdam voor de laatste twee wedstrijden een schok effect nodig heeft. Misschien wordt die schok wel de terugkeer van Frits Flinkevleugel. Die vent is al 36 en liet zich toch opereren en doet er nu alles voor om weer terug te komen. Dat soort mensen vind je dus ook bij FC Amsterdam en dat vind ik klas se". Daarom zeg Ik ook, FC Amster dam is nog niet dood". CLERMONT FERRAND (ANP) Het Nederlandse damesbasketbalte am heeft ook zijn eerste wedstrijd in de troostfinales v: n het toernooi om het Europees kampioenschap (8e t.m. 13e plaats) verloren. Hongarije bleek na verlenging te sterk: 73-65. Na veertig minuten was de stand 59-59. nadat Nederland bij de rust nog een voorsprong had van 29-25. De Italiaan Francesco Moser (links) gaat als eerste van een 25 man sterke kopgroep over de streep in de vierde etappe van de Ronde, van Italië. Naast hem Roger de Vlaeminck, de nieuwe leider in het klassement. MESSINA (ANP) De Italiaan Francesco Moser heeft de vierde etappe van de Ronde van Italië, een rit van Cefalu naar Messina over een afstand van 192 kilometer, gewon nen. Moser versloeg Roger de Vlae minck en Miguel Lasa in de eind sprint van een groep van 25 renners. Roger de Vlaeminck is de nieuwe leider in het algemeen klassement. Algemeen klassement: 1. Roger de Vlaeminck (Bel) 20 uur 50 minuten en 23 seconden. 2. Francesco Moser (Ita), 3. Olanbattlsta Ba- ronchelll (Ita), 4. Alflo Vandi (Ita), 5. Felice Gtmondi (lta>. 0. Alfredo Chinetti (Ita). 7. Clau- dio Bortolotto (Ita), 8. Joseph Bruyere (Bel) allen z.t.. 9. Miguel Lasa (Spa) op 16 seconden. 10. Roland Salm fZwl) z.t. VREDESKOERS OOST-BERLIJN De Oostduitser Hans-Joaéhim Hartnick heeft de laatste etappe van de Vredeskoers, een rit van Maagdenburg naar Oost- Berlljn over een alstand van 163 kilo meter, gewonnen voor de Pool Ko- valski en de Rus Tichonov. In het algemeen eindklassement is Hartnick als eerste geëindigd. DAUPHINE L1BERE GRENOBLE Jean Pierre Danguil- laume is in Grenoble de eerste leider geworden in de „Dauphine Libere". Hij won met zijn ploeg de proloog over 6,4 kilometer in een tijd van 7 minuten en 49 seconden. Tweede werd de Spaanse équipe van kop man Vincente Lopez-Carril. Roy Schuiten eindigde met zjjn ploeg op de gedeelde derde plaats. WASHINGTON Het voetbal toernooi ter herdenking van het 200-jarig bestaan van Amerika is slecht begonnen voor de Verenig de Staten. Het bezoekende Itali aanse team versloeg het „Team America", een selectie van vroege re niet-Amerikaanse internatio nals en jonge Amerikaanse spe lers, met 40. Het ironische feit deed zich voor dat de beste spelers van Amerika niet de zwaar betaal de supersterren Pele, Bobby Moo re en Giorgio Chinaglia waren, maar de tamelijk onervaren ach terspelers Bob Smith en Peter Chandler. Deze twee tamelijk on bekende Amerikanen hielden zich nog het best staande tegen de gemakkelijk combinerende Itali aanse aanvallers. Voor Chinaglia, de vroegere Italiaanse internatio nal, die nu tegen zijn oude ploeg- makkers moest optornen, en Pele was het onbegonnen werk enige lijn in de aanval van America te brengen. Italië opende de score in de 15e minuut door FabioCapello. kwam op 2—0 in de 22ste minuut, toen Pulici een strafschop benutte en scoorde nog tweemaal na rust: in de 74ste minuut (Graziani) en 84ste minuut (Rocca). In de tweede wedstrijd van de dag won Brazilië in Los Angeles met 1—0 van Engeland. Een doelpunt in de allerlaatste minuut, van Ro berto. die na rust was ingevallen, besliste de strijd. Gil bracht de bal uit een gedeeltelijk weggewerkte hoekschop weer in het strafschop gebied, waar Roberto sneller rea geerde dan de Britse doelman Ray Clemence. Tot op dat moment had Engeland de betere kansen gehad. Kevin Keegan en Mike Channon beheersten het midden veld ten koste van Rivelino en Zico. Maar verder dan een kopbal van Channon in de 38ste minuut, die Juist over ging, reikte het Brit se offensief niet. In de tweede helft maakten in het Braziliaanse team Roberto en Marinho kort na el kaar hun opwachting. Ze vervin gen Neca en Marco Antonio. Die omzetting bleek een succes. Een schot van Marinho ging in de 50ste minuut via de lat over en één minuut voor tijd scoorde Roberto het winnende doelpunt. De wed strijd in het Coliseum van Los Angeles werd bijgewoond door 32.495 toeschouwers, een record voor het stadion en ruim duizend meer dan in 1967, toen Pele er met het Braziliaanse elftal speelde. Don Revie, de Engelse voetbal- coach, neemt het toernooi in de Verenigde Staten overigens hoogst serieus. Revie beschouwt het als een ideale voorbereiding op de wedstrijd van 13 juni tegen Finland in de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap 1978. Revie: „De drie wedstrijden in de Verenigde Staten zijn uitstekende tests. Wij spelen tegen Brazilië dat aanvalt, zoals vermoedelijk ook Nederland zal doen als wij in fe bruari op Wembley tegen hen spe len. Italië voetbalt verdedigend, wat ik ook verwacht van de Fin nen op 13 juni in Helsinki." Revie heeft in zijn groep van 23 spelers vijf man van landskampioen Li verpool opgenomen, de twee ver enigingen uit Manchester zijn ie der met drie spelers vertegenwoor digd. De complete selectie ziet er als volgt uit: Ray Clemence, Phil Thompson, Phil Neal, Ray Kenne dy en Kevin Keegan (Liverpool!) Jimmy Rimmer (Arsenal), Peter Taylor (Crystal Palace), Joe Cani- gan, Mike Doyle, Joe Royle (Manchester City), Dave Clement en Gerry Francis (Queens Park Rangers). Brian Greenhoff, Gor don Hill en Stuart Pearson (Manchester United), Mick Chan non (Southampton), Roy McFar- land en Colin Todd (Derby Coun ty). Mick Mills (Ipswich Town), Trevor Brooking' (West Ham Uni ted), Trevor Cherry (Leeds Uni ted), Tony Towers (Sunderland) en Ray Wllkins (Chelsea). LEEUWARDEN Atte Bouwma, die aan het eind van dit seizoen SC Cambuur verlaat, zal in het volgende voetbaljaar CEC uit Emmer Com- pascuum trainen. Bouwma en CEC zijn een overeenkomst aangegaan voor een jaar. CEC is uit de hoofd klasse gedegradeerd naar de eerste klasse van het amateurvoetbal. DEN HAAG (ANP) De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde ln de hoofd- en eerste klasse van de crlcketcompetitie werden gespeeld, öjo: HOOFDKLASSE: Hercules. 125. wint met 34 runs van Rood en Wit, 91; HCC I 85/6, wint met vier wickets van HCC U. 84; VOC. 266/5. draw met UD. 197/8; Quick Den Haag. 27 en 49. verliest met Innings en 82 runs van HB8.158/8. EERSTE KLASSE: De Krekels. 94. verliest roet 58 runs van VOC XI. 150; Bloemendaal. 108. wint met 19 runs van HCC III. 89; Quick Nijmegen. 94. verliest met 84 runs van Hermes DVS. 178. ATLANTA Sinds 20 juni 1968, toen in één race het drietal Jim Hines, Ronnie Ray Smith en Charlie Greene in Sacramento het wereldrecord op de 100 meter op 9,9 sec. (handgeklokt) brachten, is die toptijd al door negen lopers verwezenlijkt. De laatste twee atleten, die deze prestatie leverden waren hét afgelopen weekein de Steve Williams (voor de vijfde keer al in zijn loopbaan) en de Jamaicaan Don Quarry. Don Quarrie leverde zijn prestatie in Modesto op een in de internationale atletiek totaal verouderde sintel- baan. De Jamaicaan werd daarmee de negende loper, die een tijd van 9.9 seconden op de 100 meter realiseerde. Steve Williams, die voor de vijfde keer op 9,9 seconden uitkwam, toon de zich na afloop van de race in Atlanta teleurgesteld. „Ik was hier gekomen om 9,8 seconden te lopen. De zaak is nu even opgeschoven maar voor Montreal loop ik 9,8 secon den. Het was nu al gebeurd wanneer ik een betere start had gehad." Door de slechte start van Williams mocht Harvey blance tot 60 meter de lei ding hebben. Toen kwam Williams met reuze passen naar voren en zege vierde met duidelijk verschil. Wil liams won ook de 200 meter in snelste wereldseizoen tijd van 19,9 seconden. In Modesto kwam het tot een duel tussen de beste Amerikaanse ko gelstoters. Al Feuerbach won met 21,74 m en bleef daarmee slechts acht centimeter achter op het wereldre cord, dat enkele maanden geleden door Terry Albritton op 21,85 m werd gebracht. George Woods kwam tot een persoonlijk record van 21,63 me ter. Arnie Robinson, de zilveren me daillewinnaar van München. sprong 8,32 meter ver en deze afstand is dit jaar nog nergens ter wereld gehaald. In Atlanta liep Edwin Moses de 400 meter horden in 48.8, waarmee hij John Akii Bua, die afgelopen vrijdag in Keulen 49,12 seconden liep als aanvoerder van de wereldranglijst onttroonde. Met de profgroep van de ITA gaat het overigens niet naar wens. De atleten tonen zich ontevreden omdat de ver diensten duidelijk achterblijven bij hetgeen beloofd is door Mike O'Hara. Tn El Paso zorgde Brian Oldfield bij het kogelstoten voor een voortreffe lijke prestatie. Met de draaitechniek bereikte de Amerikaan een afstand van 22,45 meter, waarmee hij zes cen timeter achterbleef op zijn persoon lijk record. John Smith liep de 400 meter in 44,7 seconden. In Sofia wierp Maria Vergova met 68,62 meter een nieuw Bulgaars re cord bij het discuswerpen. Ivanka Christova stootte 21,12 meter met de kogel. In Parijs sprong Jean Michel Bellot met de polsstok over 5,46 me ter, een nieuw Frans record. COMPETITIE In het tweede weekeinde van de KNAU-competitie zijn enkele goede prestaties geleverd. In Amsterdam waar de hoofdklassers bij de dames in actie kwamen, wierp Lida Berkhout (DEM) 54,46 meter met de speer. Rla Stalman (Sparta) liet bij het discuswerpen 54,28 m opnemen. Wilma van Gooi (AVR) toonde aan het sprinten nog steeds niet verleerd te zijn met 11,9 sec op de 100 meter. Annemieke Bouma (Atmodes) sprong 1,80 m hoog en Rola Koekoek (ADA) haalde bij het verspringen 6,09 meter. Joke van Gerven (De Spar taan) won de 800 meter in 2.09,1. ADA zegevierde met 16.950 punten voor Sparta (16.307) en Sagitta (16.238). De heren kwamen ln Vught voor de hoofdklasse in actie. AAC toonde zich opnieuw de sterkste met 27.627 punten. De Amsterdammers hebben na twee wedstrijden al een voor sprong van bijna 3000 punten op de- concurrentie. In Vught liep Rijn v.d. Heuvel (AVR) de 800 meter in 1.52.6. Bram Wassenaar (Ciko'66) noteerde op de 5000 meter 14.06.4. Roy Sedoc (AAC) boekte een dubbele overwin ning. Hij sprong 7,39 m ver en hinkte, stapte en sprong 15,15 meter. Sjaak Ruhl (Metro) won ook twee maal: kogelstoten (16,32) en discuswerpen (47,66 m). Jan Struyk (AVR) liep de 400 meter horden in 52.0 seconden. Harry Zitzen (Achilles/TOP) wierp in Helmond bij de eerste klassers 52,18 m met de discus. In feite heeft Leimonias tijdens de finale-krulsingswedstrijden voor de grote verrassing gezorgd. De Hage naars traden zeer gemotiveerd aan tegen het als kampioen geziene Leeu- wenbergh. Na de enkelspelen had Leimonias reeds een onvoorspelbaar geachte voorsprong van 5-1 opge bouwd. Alleen Jan Hordijk won ver rassend van Wouter Fok (1-6,6-1,6-1). De Britse Jacky Fayter bleek voor Tine Zwaan een te zware opgave (7-6, 6-4). In de tweede herendubbel werd de spanning gebroken en haalde Lei monias met het geroutineerde dub bel Soters-Schneider het winnende punt binnen. Popeye had het heel wat moeilijker tegen Tilbrug. Humphrey Hose kreeg zijn eerste nederlaag in de competitie te slikken. In een partij van hoog gehalte wist nationaal kampioen Loek Sanders de sterk troef van de Amsterdammers te overwinnen met 4-6, 6-3. 6-1. Een wel uiterst pover resultaat boekte René Heffels tegen de vechtjas Guido Hornman (0-6,0-6). Na de enkelspelen was de stand ge lijk (3-3). doch de drie setzege voor Popeye in de damesdubbel bleek doorslaggevend. Popeye met 6-5 de finale binnen. Daarna zijn de Amsterdammers te gen Leimonias eigenlijk niet meer in gevaar geweest Elly Vessies was in grootse vorm tegen Jacky Fayter (6- 3, 6-0). En Hose liet zich tegen Wouter Fok niet opnieuw verrassen (7-6,6-1). Evert Schneider was de enige die voor Leimonias een winstpunt bin nenhaalde. Hij won met 5-7. 6-3, 6-3 van René Heffels. Na de enkelspelen hadden de Amsterdammers reeds een comfortabele voorsprong van 5-1 genomen. In de eerste herendubbel (Hose en Koek) kwam het beslissen de zesde punt dat de nationale clubti- tel opleverde. De einduitslag werd 6-3. Leeuwenbergh, dat zich zeer inten sief op dit gebeuren had voorbereid. werd op de vierde plaats gedrukt Jan Hordijk bleek na de eerste wedstrijd een rugblessure te hebben opge lopen, waardoor hij tegen Tilburg niet meespeelde. Tilburg kwam met 4-2 uit de enkelspelen. Het werd nog spannend tot 5-4, maar de belde ge mengd dubbels waren duidelijk voor Tilburg (7-4). Joy Mozaïek uit Amsterdam is naar de eredivisie gepromoveerd. In een beslissende wedstrijd werd het be zoekende DDV met 7-4 verslagen. DDV heeft wel een bijzonder onge lukkig seizoen: zowel het eerste als het tweede team (uitkomende ln de hoofdklasse) nu gedegradeerd. ADVERTENTIE Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. xx X XX" X 5 XXXAXX x X XX X X XX X WEST BERLIJN (ANP) - Nederland en West-Duitsland onderscheidden zich in het tweede toernooi om het wereldkampioenschap hockey voor dames in West-Berlijn zeer duidelijk van de andere ploegen, zoals ook maandag weer bleek. Nadat de Duit se dames Spanje een nederlaag met 5-0 hadden toegebracht, deed Neder land er nog een klein schepje bo venop en versloeg Zwitserland met 60, waardoor beide landen met de volle winst (zes punten) de ranglijs ten van beide groepen aanvoeren. Indien zich geen grote verrassingen voordoen ligt het in de lijn, dat Ar gentinië en België in de halve finales de tegenstanders van respectievelijk Nederland en West-Duitsland zullen zijn. waarna de eindstrijd tussen de huidige lijstaanvoerders wordt voor zien. Bij het toernooi in 1974 in Man- delieu stonden West-Duitsland en Nederland in de halve finales al te genover elkaar, welke strijd door Ne derland met 10 werd gewonnen. Door in de finale na verlenging met dezelfde score van Argentinië te winnen, werd Nederland toen de eerste wereldkampioen. De geschie denis lijkt zich zij het in andere volg orde. te herhalen, waarbij België de rol van het afwezige India zal over nemen. In de wedstrijd voor groep A tegen Zwitserland was de ruststand 3—0 Scoreverloop: 3e minuut: Toos Bax 1—0, 7. Nel van Kollenburg 2—0, 17. José Poelmans 3—0 (strafbali. 52. Toos Bax 4—0, 53. Toos Bax 5—0, 59 Marlies Jansen 6—0. AMSTERDAM Popeye Qold Star heeft voor de derde achter eenvolgende keer de nationale clubtltel veroverd. In eigen huls werd in de finale afgerekend met het Haagse Leimonias (6-3). Zaterdag sloegen de Amsterdammers zich in de eindstrijd door Tilburg op het nippertje te bedwingen (6-5). Het als favoriet voor de clubtitel geldende Leeuwenbergh belandde op de vierde plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13