Zeinig hoop- evend eeld van onze childerskunst erry swingend als van ouds j KOSTER(ES)/BEHEERDER Marius Monnikendam 80 jaar BEZORGERS (STERS) Dositie Koninklijke Subsidie: Gustav Leonhardt speelde in Waalse kerk Beeld van Vermeer in Delft Danspaar naar Pools festival e King" in Den Haag Jongetje gestikt Stokowski (94) tekent contract voor zes jaar Muziek van het weekeinde „Stel Italianen in de gelegenheid thuis te stemmen" Nieuwe boeken Ook in beroep werd adjudant veroordeeld BIJVERDIENSTE SECRETARY £)e PaÈiMts BINNENLAND-KUNST TROUW/KWARTET H 11 roudse woonark, een der werken van prijswinnaar F. J. B. rman. tr G. Kruis kCHTEN 't Is gebruikelijk geworden de tentoonstellingen de inzendingen voor de Koninklijke Subsidie voor dé Vrije Iderskunst dit jaar tot 15 juni in de Lawei te Drachten isentatief te noemen voor wat er, althans in de hoek van de &re kunstenaars, in Nederland gebeurt. dat is tenminste overdreven, oor ontbreken er te veel be- namen en daarvoor zijn er igenlijk te weinig, nu 114, inzen- En daarbij is er dan nog een te groep vrije-tijdsbesteders, die ilijk ook eens een gokje wilden n. Overigens wisten de inzen- toen nog niet dat de subsieie ïbbeld zou worden: voor zes tenaars tot 35 jaar is nu een ig van 5000,- beschikbaar ge- 't Is bedoeld als een aanmoedi- prijs. belastingvrij en ook niet ïvloed op de toepassing van de i-prestatieregeling. nogmaals de prijswin- Burgert Konijnendijk, 28 jaar, xdam, wordt zo langzamerhand aste verschijning tussen de be den. Hij wordt nu voor de derde dus met recht koninklijk, ge lieerd, Hans Boer 22 jaar, Rot- n overkwam dat voor de twee- tr, Hedy Gubbels, 25 jaar, en F. Stuurman, 23 jaar, beiden ook ptterdam, Peter Thijs, 25 jaar, •g en Hans de Wit, 25 jaar, richt kregen de Koninklijke lie voor het eerst. toeker krijgt daar in Drachten reid de gelegenheid voor If uit te maken in hoeverre die inde werken terecht uit de vele ingen werden gelicht. Ik hou ir en in al dit soort gevallen van enige kritiek op de beslis- |n de juryleden, sterker, ik was lenlijk helemaal met ze eens. t is en blijft een bijna onmense- lak. Het wordt me na dergelij- nstertentoonstellingen steeds Ijker dat het eigenlijk niet )p deze manier kan. Aan de van laat ik zeggen, vroeg 19e maatstaven, de toen lande regels en zekerheden, 'n jurering (misschien) nog wel jk. Overigens zal zo'n keuze de ezoekers van deze expositie ns zo moeilijk lijken. De kwali- in veel van het ingezonden I dusdanig dat er na een eerste ge selectie niet al te veel meer bleven zal zijn. Maar zo eenvoudig is het nu ook weer niet. Ik ontdekte, uiteraard bij kunstenaars van wie ik in de loop der tijd vaak werk zag, dat er meermalen schilderijen werden ingezonden, die werkelijk niet in de verste verte re presentatief zijn voor de manier waarop die kunstenaars meestal werken, om niet te zeggen voor hun hele oeuvre. De tentoonstelling: al is die dan niet representatief, je kunt je er toch wel oriënteren over wat er zo ongeveer met de jonge Nederlandse schilders- kunst aan de hand is. Afgezien van zaken, die ik bij deze warrelende veel heid expositiegelegenheid te over daar in Drachten wellicht, of laat ik maar stellen zekér, over het hoofd heb gezien, is dat weinig hoopgevend. Na-aperij Er wordt meer dan ooit gesproken over de persoonlijke vrijheid, de waarde van het individualisme in de kunst. Maar aan de voorschriften van de kunstmodemakers moet je je nu eenmaal houden en die schrijven nu nog steeds voor: we gaan weer op de figuratieve toer, we gaan weer neo-, nieuw-, sur-, super-, hyper,- fotogra fisch-, fantastisch-realistisch werken en op zo'n expositie van jongere kunstenaars zie je dan ook bijna geen abstract werk meer of het moest geo metrisch/koel wezen, want dat is er nog niet helemaal uit. Dan denk je wel eëns: hoe lang is het nu helemaal geleden, dat een figuratief werkende kunstenaar bijna geen kans keeg om aan Start- of Contourententoonstel lingen mee te doen? Hier in de Lawei gelukkig ook, tel kens tussendoor, dingen die je bijblij ven, nogal wat middelmaats gedoe, veel, wèl vakkundig geschilderd (dat komt ook weer helemaal terug) maar vaak fantasieloos epigonisme, wat een prettiger klinkend woord voor na-aperij is. En een paar zaken, die je zelfs in de ergste kitsch-winkel niet zou kunnen kopen. Totale indruk: erg onduidelijk door Jac. Kort AMSTERDAM In de Waalse kerk was zaterdagavond een talrijk pu bliek verzameld om te luisteren naar een aldaar gegeven orgelconcert. Mochten velen onder de aanwezigen aangetrokken z(jn door de nogal sen sationeel aandoende aankondiging vooraf, dat het Müller-orgel in deze kerk het enige en eerste orgel in de hoofdstad is, dat na de onlangs plaatsgehad hebbende herstem ming, de originele stemming van de 17e-eeuwse Andreas Kerckmeister had herkregen, dan zullen ze wellicht teleurgesteld zijn door de medede ling, die aan het begin van het con cert werd gedaan, dat het hier niet om de stemming van genoemde Werckmeister ging, maar om die van ene Neidhardt. Het verschil werd niet uit de doeken gedaan. Waarschijnlijker is echter, dat het publiek deze hele kwestie maar gela ten heeft voor wat zij waard is en gewoon geluisterd heeft naar de prachtige werken, die Gustav Leon hardt op dit fraaie instrument uit 1734 heeft vertolkt. Dat waren Toccata's van Claudio Mervlo en Jan Pietersz Sweellnck, Magnificat van Melchior Schildt, Twee koraalbewerkingen van Georg Böhm, Allein Gott in der Hön sel Ehr van Joh. Seb. Bach en Praeludium en Fuga in C klein van dezelfde componist. Leonhardt speelde al deze werken van Bach en zijn voorgangers met welgekozen registraties en heldere articulatie en frasering, een en ander gebaseerd op een grondige kennis van de muziek der 17e en 18e eeuw. En of het publiek nu diep onder de indruk is gekomen van alles wat men aan voordelen van de befaamde her stemming in het vooruitzicht had gesteld, valt te betwijfelen. Vast staat dat er ook zonder dit op deze avond veel te genieten was. DELFT Drie eeuwen na zijn dood krijgt de Delftse meester Johannes Vermeer een beeld in zijn geboorte stad. Op de hoek van de School straat en de Phoenixstraat, achter de tuin van het museum „Het Prin senhof", wordt dit beeld op 29 mei onthuld. Het is gemaakt door Wim T. Schip pers. Hij kreeg er opdracht voor van de Vermeerstichting. De Culturele Gemeenschap Delft nam de verdere uitvoering van deze schenking ter hand. De onthulling is ingepast in een manifestatie die de hele 29ste mei zal duren onder de titel Kulture- luurs. Er is een programma dat van 12 uur 's middags tot 2 uur zondagmorgen duurt en dat muziek, zang, dans en toneel op de markt omvat, plus een loop-in-concert in de Nieuwe Kerk en een concert in het Waagtheater door de Boy Edgarband. DEN HAAG Alexandra Radius en Han Ebbelaar, solodansers van het Nationale Ballet, zijn donderdag in de Poolse stad Lodz te zien tijdens de Night of stars van de daar te houden balletbiennale. Zij dansen de Balkonscène uit Romeo en Julia van de choreograaf Rudi van Dantzig, en Twilight van Hans van Manen op de muziek van John Cage die door André Presser op een „pre pared piano" zal worden gespeeld. Het optreden van het Nederlandse danspaar gebeurt in het kader van het culturel programma Nederland- Polen. Het Nederlandse centrum van het Internationaal Theater Instituut bemiddelde bij het totstandkomen van het optreden in Polen. Kees de Leeuw HAAG Als er Iemand >ck-artiest zijn stempel gedrukt op de popmuziek jaren zestig, dan is het huck Berry. Zowel voor eatles (Roll over Beetho- Is voor The Rolling Sto- hij vooral in de begin- de grote inspirator ge- Alleen The Stones na il zo'n dertien nummers em op het repertoire. En lerkwaardige is, dat het ngere publiek wel de ver in The Stones kent, maar nauwelijks weet, dat de- nmers oorspronkelijk af- Ig zijn van „The King of n roll". Berry, een man die zijn groot cessen behaalde in de jaren vijf million-sellers), is één van einig overgebleven rock- •n de meesten zijn overi- )od die nog regelmatig op gaat. Zo ook dit jaar, waarbij een optreden in Parijs zonda- een concert gaf in het Congresgebouw in Den Haag, dat zo goed als uitverkocht was. Souplesse Het moet gezegd worden, dat deze inmiddels 46-jarige artiest nog nau welijks iets van zijn souplesse inzake het gitaarspel verloren heeft. Meteen gelegenheidsband, die overigens een abominabel slecht voorprogramma verzorgde, slaagde hij erin een show te geven, die over het algemeen stond als een huis. Na enige moeilijkheden met het geluid, ging hij er in stevig tempo tegenaan. Hits als „8weet Little Sixteen" en „School Say" volgden elkaar tot groot enthousiasme van het publiek, dat massaal aan het dansen sloeg in rap tempo op. Berry zelf had er zo te zien best zin in en wist met zijn bekende gitaarspel de stemming er goed in te houden. Soms kreeg het geheel een circuskarakter, toen de meester zelf de gitaar de ene keer op de schouder nam en de andere keer als een soort geweer voor de onder buik hield. Hij bewoog zich daarbij soepel over het toneel en onthield het publiek ook zijn „Duck-Walk" niet. Als intermezzo introduceerde hij zijn dochter Ingrid Berry, die enige num mers vertolkte in het soul-idioom en vader de gelegenheid gaf het even rustig aan te doen. Daarna volgde weer klassewerk in de vorm van „Oh Carol", „Mabelline" en „Little Quee- nie" met als hoogtepunt een bijna een half uur durende versie van „Realin' and Rockin." Zijn uitnodiging aan de zaal om één jongen en één meisje op het podium te laten komen om daar te dansen had tot gevolg dat dit podium werd bestormd, maar de „King" bleef on verstoord doorspelen, totdat zijn dochter hém met zachte hand tussen de coulissen trok. Daarmee was dit concert, dat weer eens ouderwets swingend was, tot een eind gekomen. ENSCHEDE De vierjarige Jeroen de Bruin uit Enschede is zondag door verstikking om het leven geko men. Het kind was in een ongebruik te koelkast gekropen, die op het erf van de woning van zijn ouders stond. Hij was al enkele uren zoek toen hij levenloos in de afgesloten koelkast werd aangetroffen. door Frank Delboy DEN HAAG Op vrijdag 28 mei wordt de veelzijdige com ponist Marius Monnikendam 80 jaar. Om half acht 's avonds zal in de Grote Kerk het eerste van een tweetal huldigingsconcer ten plaatsvinden. Monnikendam, die door de voorzitter van het speciale huldigingscomité, mr. H.A.M.T. Kolfschoten, „een emi nent Hagenaar en een eminent Ne derlander" wordt genoemd, zal dan zijn luisteraars door middel van zijn muziek wederom een spiegel voor houden, zoals deze vruchtbare com ponist van kerk-, orgel-, symfonische en vocale muziek dat al zestig jaar doet. Een bijzondere spiegel ditmaal, n.l. de „Spiegel de Salicheit van Elckerlyc", bij welke vijf eeuwen ou de Nederlandse moraliteit van Pieter Dorlandt van Diest. Monnikendam in opdracht van het ministerie van CRM de muziek schreef. Het werk werd opgedragen aan het mannenkoor „Die Haghe Sanghers". maar het is zo geschreven, dat het eveneens door een gemengd koor kan worden uitgevoerd. Behalve in het Nederlands kan het ook in het Engels worden gezongen, zodat culturele ex port in het komende najaar vinden al uitvoeringen in de Verenigde Sta ten en Canada plaats tot de moge lijkheden behoort. Het versterkte Toonkunstorkest uit Leiden, het Jongenskoor van Marius Borstlap en de in §peciale pijen grijs met bordeauxrood gestoken leden van de Toneelgroep Corioval- lum uit Heerlen zullen Elckerlyc tot een spectaculaire manifestatie ma ken. Voorafgaande aan dit werk spe len de organisten Wim van der Pan ne, Jan Schmitz en Feike Asma elk een aan hen opgedragen werk van Monnikendam. Maar daarbij blijft het niet. Gemeentemuseum In het Gemeentemuseum vindt van 5 juni tot 29 augustus een aan de vitale jubilaris gewijde tentoonstelling Marius Monnikendam: twee huldigingsconcerten, tentoonstelling en grammofoonplaat. tevens opgenomen een volledige oeu- vre-lijst en een bijdrage van de cardi oloog Hans Woestenburg, waarin Monnikendam als een groot wijnken ner naar voren komt. En wie thuis kennis wil nemen van een van Monni- kendams meest geavanceerde com posities, kan dat nu ook doen via de nieuwe Omega-LP, waarop de dit jaar voltooide compositie „Heart Rhythm", waarin sferische akkoor den. orgel, spreekstem, een slag- werkgroep en de „Die Haghe Sanghers" muziek aandragen van on gewone actualiteit. Op deze plaat zijn tevens werken opgenomen, uitgevoerd door het Twents Vrouwenkoor onder leiding van Klasiene van der Vinne en de organisten Van der Panne, Schmitz en Asma. Deze laatsten bespelen daarbij het fraaie orgel van de Bo venkerk te Kampen. Het Monniken damjaar eindigt in het begin van 1977 met een tweede huldigingsconcert, uit te voeren in de dan gereedgeko men Nieuwe Kerk aan het Spui. waarvoor Monnikendam de speciale inwijdingsmuziek schreef. Muzikaal Nederland is aan Marius Monniken dam veel verplicht, niet in de laatste plaats ook vanwege diens uitsteken plaats, waarop naast veel composi- de boeken over César Franck en Stra- ties ook personalia van particulieren uit het buitenland te zien zullen zijn. Bij de Uitgeverij Gottmer verscheen winsky. Wie zo tachtig jaar mag wor den. kan dankbaar zijn en wij met hem want Monnikendam gaat een boek van Wouter Paap „Marius zowel lichamelijk als geestelijk nog Monnikendam, componist", waarin fier rechtop Grote kerk DEN HAAG Nauwelijks is de serie concerten van de stichting Haags Orgel Kontakt van start gegaan of men komt alweer met nieuwe plannen. Bij voldoende be langstelling wil men in augustus, september en oktober orgeltoch ten organiseren naar Wassenaar (Dorpskerk), Voorburg (Her vormde Kerk), Rijswijk (Her vormde Kerk) en Loosduinen (Ab dijkerk). Daarnaast denkt men aar. dergelijke tochten naar Rot terdam, Utrecht en Amsterdam en zelfs Parijs blijkt tot de mogelijk heden te behoren. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het HOK, Sportlaan 826, Den Haag. De vrijdagavondserie is in de Gro te Kerk gestart met een concert door een koperkwartet bestaande uit leden van de Kon. Militaire Kapel en door de organist van deze kerk, Wim van Beek. Het vrijwel chronologisch opgebouw de programma werd feestelijk ge opend met een Intrada van Beuer- le. waarbij de akoestiek voor vier blaasinstrumenten toch wel een moeilijkheid bleek. De klank liep enigszins door elkaar, ook in de composities van Gabrieii, Scheidt, Bach, Szelénye en Haines. Daar mee is niets ten nadele gezegd van de technische en muzikale kwali teiten van deze KMK-blazers. Wim van Beek sloot met zijn keu ze bij het programma van het kwartet aan met landgenoot Sweelinck, Bach en de Fransen Vierne en Dupré. Als immer werd het spel van Van Beek geken merkt door vakbekwaamheid en degelijkheid, elementen die ver rassingen uitsluiten, doch die de toehoorder een goed inzicht ver schaffen in het karakter van de werken. Het eerstvolgende concert in deze serie wordt op 11 juni in de Kloos terkerk gegeven door Gerard Ak kerhuis, Abbie de Quanten Sylvia Schlüter. Adr. Hager LONDEN - Deze week is de thans 94-jarige dirigent Leopold Sto kowski begonnen aan een reeks grammofoonopnamen waarvoor hij met CBS Records onlangs een contract heeft gesloten. Het is een zesjarig contract dat dus afloopt als de in Engeland geboren maestro 100 jaar zal zijn. Hoogtepunt van de reeks opnamen moet een plaat worden met enkele lievelingswerken van de dirigent on der de titel Stokowski's honderdste verjaardag. De dirigentencarrière van Leopold Stokowski omspant een tijdperk van 70 jaar. Hij werd in 1909 dirigent van het Cincinnati Symphony Orchestra, in 1912 van het Philadelphia Orchestra en was voorts stichter en dirigent van het American Symphony Orchestra. Hij heeft zich veel met experimenten op het gebied van akoestiek en ge luidsoverbrenging beziggehouden en stimuleerde ook al vroeg het musice ren door en voor de jeugd. Hij was ook de eerste „serieuze" dirigent die in amusementsfilms meespeelde, o.a. in Honderd mannen en een meis je (met Deanne Durbin) en in Fanta sia van Walt Disney. Als componist is hij bekend door zijn orkestbewer kingen van orgelwerken van Bacl}. Van een verslaggever UTRECHT - Italianen die in Neder land werken moeten in staat zijn op 20 juli deel te nemen aan de verkie zingen in hun land. Dat meent de Federatie Nederlandse vakbeweging (FNV). In de Sociaal economische raad zal de FNV de werkgevers vra gen het Italiaanse personeel in de gelegenheid te stellen rondom die tijd voor enkele dagen naar Italië te gaan. Het bestuur van het FNV heeft dit gisteren besloten. Het FNV geeft daarmee gevolg aan een oproep die is uitgegaan van de drie Italiaanse vak centrales. LJEMPDE In de nacht van zondag oj maandag verongelukte in Liempde de zestienjarige Hans van Elbeek uit Vught. Het slachtoffer stak te voet de rijksweg Eindhoven- Den Bosch over en werd daarbij ge grepen door een personenauto. Corrie Lührs. Mijn zuster Anna Bla- man. Meulcnhoff Amsterdam, 1976. 148 blz. gebonden, met foto's 22.50. Corrie Lilhrs, kinderboeken schrijfster en beeldhouwster, is de zuster van Anna Blaman. Dit is glo baal gezegd de kennis die wij opdoen uit haar geschrift, dat beoogt een aantal sailliante herinneringen te bieden als „belangrijke aanvulling van de informatie over Anna Bla man en over de ontstaansgeschiede nis van Blamans verhalen en ro mans' (flap) Ik heb zelden een boek gelezen dat zo op alle fronten niet aan zijn doelstelling beantwoordt. Corrie Lürs is iemand die blijkens haar manier van vertellen tot weinig analyse in staat is en zich er vooral mee tevreden stelt de zuster van Anna Blaman geweest te zijn. Zij verdedigt herhaaldelijk de familie (Anna woonde in een huis met moe der. Jan Lührs en Corrie). Zij intro duceert wel zuster B.. Anna's grote liefde en in later jaren haar vriendin, ook wel de domme schone mevrouw S., ze rept wel van Anna's homofilie, maar bezweert de boze tongen die beweren dat deze seksuele gericht heid een belangrijke bron voor haar schrijversschap geweest zou zijn. De indruk die dit geschrift achterlaat is er een van een redderende familie en vooral Corrie dan om een be roemde schrijfster heen. een schrijfster die in deze herinneringen geheel vervaagt tot een zuster van Corrie Lührs, nee niet eens tot ie mand. maar tot iets: een schim van een levend mens. Het lijkt mij uitge sloten dat dit boekje een belangrijke bijdrage genoemd zal worden tot de kennis van Anna Blamans leven en werk. T.v.D. Boudewijn van Houten. In de scha duw der Rijken en andere verhalen. Amsterdam. Loeb. 1976. 79 blz. 14.90. Boudewijn van Houten maakte eni ge jaren geleden veel indruk met zijn romans „Onze hoogmoed" (1970) en „Zoveel lol" (1971). Beide boeken wa ren zeldzaam helder geschreven, compositorisch overzichtelijk en in houdelijk tot in détails bloeiend. Het heeft mij altijd bevreemd dat Van Houtens talent toen geen ruime er kenning vond. Beide romans zijn thans bij De Slegte verkrijgbaar. De korte verhalen uit de nu verschenen bundel bezitten nog wel kenmerken van Van Houtens romans, maar zijn door hun geringe omvang en uiterst simpele stof toch niet meer dan mar ginaal te noemen. Ik denk dat Van Houtens manier van schrijven zich beter leent voor de grote opzet, waa rin vertellen, psychologiseren, in dé tail treden, en zo voort, de sterke kanten zijn, dan voor het kleine be stek. Daarvoor gebeurt er per zinne tje te weinig in zijn taal: het blijft gewoontjes en tamelijk vervelend. Wel snijdt de bundel tal van gebeur tenissen aan, waarbij opvalt dat de ik figuur telkens een afzijdige, waar nemende rol vervult. Hij beweegt zich in de schaduw van zijn ver haalstof en lijkt soms de dingen vooral mee te maken om ze te kun nen opschrijven. De personages met wie hij zich confronteert zijn meestal nogal zonderling (zonder dat ze daar door intrigerend worden, op een en kel geval na): een oude vriend die zich op het land heeft gesettled, een meisje dat naakt liggend op het bal kon naakte man-geesten oproept, een quasi-rijke man die om indruk te maken enkele dagen een privé- secretaris behoeft, twee tantes die slim door de ik worden uitgevreten. De wereld wil bedrogen worden, er is veel domheid, veel waan en de ik figuur uit deze verhalen stelt zich daar lakoniek en weinig filantro pisch tegenover op. T.v.D. Van een verslaggever AMSTERDAM De Zoetermeerse adjudant van gemeentepolitie P. Z. is ook in hoger beroep veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk. Het gerechtshof in Amsterdam achtte bewezen dat de 53-jarige Z. tussen 1970 en 1973, toen hij als re chercheur bij de Haagse politie werkte, meermalen geld heeft aange nomen van de brandkastenkraker Aage M. Hij heeft dat gedaan in ruil voor inlichtingen, maar Aage M. kon uit handen van de politie blijven. De procureur-generaal had tien maan den tegen Z. geëist. De politieman was ook verdacht van het verduiste ren van vierduizend gulden tipgeld, maar hiervan werd hij vrijgesproken. Het Haagse gerechtshof had Z. vorig jaar tot anderhalf jaar veroordeeld, dezelfde straf als de Haagse rechtbank hem in de zomer van '74 in eerste instantie had opgelegd. De Ho ge Raad vernietigde het arrest van het Haagse hof, waarna de zaak voor een nieuwe behandeling werd verwe zen naar het hof in Amsterdam. Het gerechtshof in Amsterdam heeft gistermorgen de 53-jarige agent, van de rijkspolitie B. B. uit Noord- Holland vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verduistering van goederen uit winkels. In eerste in stantie had ook de rechtbank te Alkmaar hem vrijgesproken, maar de officier was in hoger beroep gegaan. De procureur-generaal achtte veer tien dagen geleden bewezen dat de politieman in november '74 bij V. en D. in Hoorn wat ondergoed, drie af- wasborstels en enkele flesjes anti vries had willen meenemen, zonder te betalen. B. heeft echter steeds gezegd dat zijn vrouw deze diefstallen heeft gepleegd, buiten zijn medeweten om. Deze vrouw is vorig jaar door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot een boete van vierhonderd gulden. Ochtendblad j ROUW zoekt voor de vakantieperio de tijdelijke Aanmelden schriftelijk of telefonisch met vermelding van naam, adres, woonplaats, telefoon en de perio de waa.in men beschikbaar is bij TROUW/KWARTET B.V. PARKSTRAAT 21, DEN HAAG elefo mr. 070-469445 De Remonstrantse Gemeente Den Haag zoekt voor haar kerkgebouw met vergaderruimten J aan de Laan van Meerdervoort een man. vrouw of echtpaar, die aanwezig is (zijn) in het gebouw op zondagochtend en tijdens gemeente- activiteiten (veelal 's-avonds), de voorbereidingen J hiervoor treft, de koffie verzorgt, en met behulp van anderen voor het schoonhouden en het algemeen beheer zorgt. J Het aantal te werken uren zal in nader overleg J worden vastgesteld. Ook zij die slechts een gedeeltelijke dagtaak zoe- ken. komen in aanmerking. J Belangstellenden wordt verzocht contact op te ne- Z men met de administrateur dhr. J. j. Veldheer, Laan van Meerdervoort 955. telefoon 070-250779 AMOCO offers o position: A challenging position os secretary to the manager of a major department for an experienced person. The candidate must have experience in english shorthand, good knowledge of the English language and be willing to accept responsibility. Position provides an excellent salary with additional benefits including commuting allowance, 8% vocation allowance and an annual bonus. Candidates should contact our Mr. L. Verhoef by letter or tele phone for personal interview. AMOCO NETHERLANDS PETROLEUM COMPANY Koningin Julionaplein 10, {Central Station) 10th floor. The Hague. Tel. 070-824241 Anthony Trollope Trollope'» fcl Pai'i&er roman», <n cen Dervunmg van Michael Harrfwick, in cen groic omn'Buj in ,.0e Palluer»" vii-.ijt u bijeen grandeur, romantiek •niiigc. chantage en dramatiek m de boe ende wereld ven de periem«nu.<f e<Miocene m het Victofieente loflciand 448 bi/ Gr-b I 73.50, paperback I 17 50 in ói boekhand!.-! IJ V«N WAGlhihGtN

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11