De mensen van de Amro Bank makent u zo makkelijk mogelijk. !J|i hernesseroord personeelswerker (mnl. of vr.) EEN CHEF TECHNISCHE DIENST/TONEELMEESTER Uw reclameboodschap bereikt 355.000 geïnteresseerde TfOUWlezers en lezeressen ZATERDAG 22 MEI 1976 TROUW/KWAR" jjjlAG 22 N rabers kiezen voor jacht' grond var kt-Azië is Stipt volgens afspraak stappen wij bij Maria (36) en Wout (35) Faber hun Deens aandoende huis kamer binnen. Het onder werp van vandaag is bezitsvorming, of noem 't beleggen, of anders gezegd geld apart zetten. En de familie Faber is daar volgens onze informatie onlangs druk mee in de weer geweest. „Dat klopt," opent de heer Faber, terwijl zijn eega ons kopje koffie versiert met 'n lange vinger. „Ik zal u eerst even globaal onze situatie uitleggen. Dit huis hebben we 10 jaar terug gekocht, voor 'n prachtprijs, dat kon toen nog. We zijn hier zeer happy, de kinderen hebben hun eigen kamer, zitten vlak bij school en in 'n wip zijn we op Loosdrecht. We zijn namelijk gek op zeilen." „Wat voor boot heeft u?", interrumperen we. Het blijkt een Valk te zijn. „Nu is 't verder zo dat Maria 'n jaar geleden weer wat les is gaan geven, ze heeft haar M.O.-Engels. En omdat we van mijn inkomen goed rond kwamen, kunnen we 'n fiks deel van wat zij verdient sparen. Da's nu al zo'n kleine f 8.000,-, hè Maria?" Ze knikt bevestigend. „Toch vroegen we ons laatst af of dat geld wel op de beste manier was ondergebracht, 't stond gewoon op 'n boekje. En toen is zij naar onze Amro gegaan, om daar 'ns over te praten." Maria pakt nu de draad op: „En daar kreeg ik voor f 1,50 die Fabcrsgek op zeilen. pocket mee, Wikken en Wegen. ter oriëntatie. Eerst heb ik er wat in gelezen, toen Wout en daarna zijn we d'r samen over gaan praten." „Wat mij erg in die pocket aansprak," vervolgt Wout, „dat was dat je goed voor ogen moet houden wat je zelf't liefste met je geld doet. Ik bedoel, 'n duurder huis kopen is een heel zinnige manier van beleggen, maar ik hoef dat niet. Ik ben hier volmaakt gelukkig. Nee, wat is ónze grootste hartstocht? Dat zeilen. En ons ideaal? Een mooi zeewaardig kajuitjacht, voor op 't IJsseimeer en zo. En waar wij dan aan denken, kost al gauw zo'n f 35.000,-. Da's ontzettend veel, maar 't is wel degelijk goed belegd, die investering houdt haar waarde en 't is gelijk een soort tweede huis voor weekends en vakanties." En Maria voegt daaraan toe: ,Je kan ook zeggen, koop nu en sluit een lening. Maar daar maken we - geen gebruik van zolang we nog met plezier in onze Valk zeilen." „Vindt u 't goed als ik u beiden daar straks kiek," vraagt onze fotograaf even plotseling als timide. Daar bestaat geen enkel bezwaar tegen. Maar goed, ze hebben zich dus een doel voor ogen gesteld. Hoe willen ze 't benodigde geld verder vergaren? „Nou, we zijn weer naar de Amro gestapt en daar hebben we in overleg 'n paar beslissingen genomen. Die f 8.000,- van Maria is naar 'n Spaar-Plus-Rekening gegaan. Vanwege de hogere rente en omdat je er zo van kan opnemen wanneer 't onverwachts nodig blijkt. Da's dus geheel risicoloos. En via jullie AmrOmaat- systeem gaan we verder met wat Maria overhoudt. En dat geld wordt voortaan overgeschreven op m'n aandelen-beleggingsrekening. Aandelen? Maar daar zit toch risico in? „Tuurlijk, maar met 'n fonds spreid je die risico's. En je kan 't ook positief zien, koersen kunnen immers voor 't zelfde geld stijgen. Dan is die boot er alleen maar eerder. Maar ook al zouden er tussentijdse koersdalingen komen, dan hoeven we nog niet in paniek te raken. We hebben namelijk genoeg andere zekerheden." Wikken en Wegen" Titel van Amro pocket a f 1,50. Samengesteld voor 'n ieder die zo verstandig mogelijk wil omspringen met 't geld dat hij kan overhouden. Geeft daar een reeks moge lijkheden voor. Van spaarreke ningen t/m aandelen. Van on roerend goed t/m goud. Nie mand anders dan uzelf kan daar een weloverwogen keus uit ma ken. Door voor- en nadelen sys tematisch af te wegen. Door naar waardevastheid te kijken, naar de fiscale kant, naar op- necmbaarheid, in hoeverre je er verstand van moet hebben etc. „Wikken en Wegen" helpt u daarbij. Door van elk onder werp 'n vaste rij criteria te ge ven. Die uzelf als plussen en minnen kunt interpreteren, waardoor 'n gemotiveerde be- lcggingsbeslissing mogelijk wordt. MODÉL NÖTEDOP (.ND76) Lening Amro's nieuwste manier van lenen heet Continu Crediet. U stapt één keer naar de bank om 't bedrag af te spreken waar over u maximaal wilt beschik ken, wanneer en hoe u maar wilt. Zodra u 't bedrag (geheel of gedeeltelijk) opneemt gaat u aflossen. De hoogte van de maandelijkse betaling is vooraf afgesproken. Bedraagt minimaal 3% per maand van 't afgespro ken bedrag. Meer aflossen mag ook. En opnieuw opnemen kan ook. Als u maar zorgt onder 't afgesproken bedrag te blijven. Kortom: 'n manier van lenen met veel vrijheid, waarmee u voortaan altijd over geld^achter- de-hand beschikt voor verwach te maar ook onverwachte zaken. Voorbeelden: geleend bedrag mndl. betaling 3".'» (incl. rente)* rente per maand f 4.000,- f 120,- 1,25% f 5.000,- f 150,- 1,15% f 8.000,- f 240,- 1,00% f' 15.000,- f 450,- 0,90% Kunt u mij misschien helpen aan wal droge kleren. Ik ben namelijk uit m'n boot gevallen. Bij deze manier van lenen wor den geen andere dan rentekosten berekend. Het rentetarief va rieert van 0,90 tot 1,45% per maand en is afhankelijk van de hoogte van 't afgesproken kre dietbedrag. De rente (aftrekbaar voor de belasting) wordt per maand berekend over het op dat moment nog terug te betalen be drag. Bij onverhoopt overlijden voor uw 65-ste wordt de res- tantschuld kwijtgescholden tot maximaal f 20.000,-. Spaar-Plus- Rekening Speciale spaarrekening van de Amro waarop zónder vastzet ten momenteel 2% meer rente wordt gegeven dan op gewone spaarrekeningen (op dit moment (5:Vo i.p.v. 3VY.).* Wel wordt over opgenomen bedragen 1% opnamekosten be rekend. Hierdoor bij uitstek gc- >it-Azië is schikt voor 't onderbrengen vaifcg geweet geld dat als reserve bedoeld is enlionalistis dat waarschijnlijk niet snel hoefte Wereldc te worden opgenomen. fejTVtS Maar óók geschikt voorjj|ken na, doelen waar je 't geld niet één-u Van eei twee-drie voor bij elkaar hebt. hale herv< Want elk bedrag dat u langerl dan een half jaar kunt missen isi voordeliger belegd op 'n AmroPneg°°^s Spaar-Plus-Rekening dan op(^et, opZf een gewone spaarrekening. net een t De leidini lhebben AmrOrnaat m teruj lap teger Afspraak met de Amro omchap va elke maand automatisch geld natie stc opzij te laten zetten van uw sala- allerlei j risrekening naar 'n spaarreke-j>°s ning, aandelen-beleggingsreke- nragaoed i ning (zoals de heer Faber doet) of obligatie-beleggingsrekening. terugki Het kan 'n wisselend bedrag Ir geledt zijn dat u aan 't eind van de oorgevoi maand overhoudt, maar het kan uJ|iSbn! bijvoorbeeld ook met een vastjcoupva bedrag aan 't begin van elke je" onde maand. Ier weer AmrOmaat is 'n uitsteken- p's d€ de methode voor wie snel effect Lken^e wil. En: stoppen of veranderen |y00rtze is altijd mogelijk. j voor. 1 p gericb Amro Aandelen beleggingsrekening APF Gebaseerd op het Amro- Pierson Fund, 'n beleggings fonds dat z'n beleggingen - tn dus z'n risico's en winstkansen - internationaal spreidt over aai- j delen in 'n zeer groot aantal en dernemingen. Iedereen kan daaraan mee doen, want deskundigen zoeken uit waarin 't best belegd kan worden en nemen u ook 't vei- dere beheer volledig uit handen. Een praktijkvoorbeeld: u opert een Amro Aandelen-bcleggings- rekening. Daarop kan elk bedrag I boven de f 50,- worden ingelegd omdat (en worden opgenomen). Ver- volgens zet de Amro dat gestor- m proo te geld om in „participaties" in ptstem het Amro-Pierson Fund. qntsto Na elke storting ontvangt u 0a en 1 'n rekeningafschrift thuis, waardoor u overzicht houdt in jedei uw persoonlijke stand van za- Reid ken. (Net als met een spaarreke- altijd ning.) De waarde staat er even- logen eens op. Die is trouwens ook op de beurspagina van elke krant te vinden. En zodra u dat wenst, kunt u uw participaties geheel of gedeeltelijk weer door de Amro van de hand laten doen tegen de dan geldende koers. N.B. Boven staande procedure is identiek aan de Amro Obligatie- beleggingsrekening. 'Rentepercentages onder voorbehoud van tussentijdse wijzigingen. VV leiden Binnen de Leidse gemeentelijke organisatie is een veranderingsproces op gang gebracht. Als voorlopig resultaat hiervan bestaat het voornemen de vele zelfstandige onderdelen van de organisatie samen te brengen in een drietal werkverbanden. nl. de beheerssector. de sector wonen en de sector welzijn Met de bevordering van het veranderingsproces zullen drie coördinatoren worden belast. Teneinde een zo doelmatig mogelijke dienstverlening door de ambtelijke organisatie en een optimale ruimte voor zelfontplooiing en verantwoordelijkheid van de ambtenaar te bevorderen, zal iedere coördinator geassisteerd worden door een Voor de sectoren wonen en beheer bestaan voor deze functie nog vacatures. De specifieke taken zullen zijn: het bevorderen van de participatie van het personeel in het veranderingsproces; het begeleiden van groepsprocessen; het medewerken aan de uitbouw van het algemene personeelsbeleid. Er zullen functionele relaties bestaan met het staforgaan personeelszaken en de interne organisatie-adviseur. Verwacht mag worden dat na verloop van tijd de personeelswerker méér zal worden belast met personele beheers- en beleidstaken. Vereist is: een academische opleiding of een op de omschreven taak gerichte hogere beroepsopleiding. De voorkeur hebben kandidaten met ervaring op het omschreven werkterrein Aanstelling zal geschieden in één der hoofdcommiezen - of referendarisrangen.. Voor hen die overwegen te solliciteren is op aanvraag uitvoeriger informatie beschikbaar, te verkrijgen bij de afdeling Personeelszaken der Secretarie. Stadhuis, Leiden. Telefoon 071 -145344, toestel 235,245.447. Tot de selectieprocedure behoren een psychologisch en een medisch onderzoek. Thans bestaande stuurgroepen hebben een mede-beoordelende taak. Sollicitatiebrieven, vergezeld van uitvoerige gegevens en een pasfoto, worden gaarne binnen 14 dagen ingewacht bij burgemeester en wethouders van Leiden, onder vermelding van vacaturenummer 76045. Ten behoeve van een strikt vertrouwelijke behandeling van uw sollicitatie gelieve u links boven op de enveloppe te vermelden .■Vertrouwelijk". zuidelijke ijsselmeerpolders lelystad Voor het in aanbouw zijnde gemeenschapscentrum „Agora" te Lelystad wordt gevraagd: Functie-informatie: de te benoemen medewerker zal de leiding hebben bij hei onderhoud en schoon maak van het gebouw, alsmede bij activiteiten, die zich in de theaterzaal vullen afspelen. Functie-eisen: een opleiding in een elektrotechnische richting; goede contactuele eigenschappen; leidinggevende en organisatorische kwaliteiten; leeftijd minimaal 30 jaar; ervaring in de theaterwereld. Geboden wordt: in afwachting van een binnenkort op te richten stichting voor het beheer en de exploitatie van het centrum zal de te benoemen medewerker tijdelijk worden aangesteld bij het openbaar lichaam zuidelijke ijsselmeerpolder. Benoeming zal geschieden in de rang van technisch ambtenaar of technisch ambtenaar A. Salaris 2.220,- tot 3.014,- bruto per maand. Promotiemogelijkheden zijn aan wezig. De gebruikelijke gemeentelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Voor het verkrijgen van huisvesting zal medewerking worden verleend. Algemene informatie: het gemeenschapscentrum „Agora" is een multi-functioneel centrum waar o.a. zijn ondergebracht: een theater, een sporthal, een zwembad, een café restaurant, een bibliotheek, ruimte voor jeugd- en jongerenwerk en diverse vergaderzalen. Lelystad, dat ruim 20.000 Inwoners telt, moet worden ontwikkeld tot een stad van 100.000 inwoners. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer H. Everts, directeur Agora, telefoon 03200-22782. Sollicitaties binnen tien dagen na verschijning van dit blad te zenden aan de landdrost van de zuidelijke ijsselmeerpolders, stadskantoor Lelystad. middelharnis ned. hervormd centrum voor geestelijk gehandicapten Hernesseroord een inrichting voor de begeleiding en behandeling van zwakzinnigen vraagt voor haar afdeling administratie een Het bezit van het Praktijkdiploma Boekhouden en M.B.A. wordt op prijs gesteld. Enige jaren kantoorervaring is noodzakelijk voor een goede uitoefening van de funktie. Wij bieden een prettige werkkring, een goed salaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een welvaartsvaste pensioenregeling. Sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur, p/a Hernesseroord, Postbus 16, Middelharnis (tel. 01870-3888). Inlichtingen over de aantrekkelijke advertentietarieven: tel 020—913456, Toestel 743

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10